Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135351) fa4hu válasza ledgeri (#135347) üzenetére


fa4hu
őstag

Többször megcsináltam a teljes leállítást és bekapcsoló gombbal való elindítást. Volt, hogy akku nélkül is.

Lehajtva a képernyőt (én altatom el) is ugyanez a helyzet.

(#135352) Doky586 válasza ledgeri (#135345) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"egyedüli pagefile ... elvesztése" semmilyen hibát nem okoz. Sőt ha jól emléxem beállítható hogy minden kikapcsoláskor törölje azt a win...

(#135353) King Unique válasza pappkarcsi (#135348) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 esetében általában adott a natív USB 3.X támogatás, ezért nem szükséges ehhez külön drivert manuálisan letölteni és telepíteni, az alaplap weboldalán is max. pl. Windows XP, Vista és 7 rendszerekhez - amik eleve nem támogatják natívan az USB 3.X szabványokat - van külön driver, ellenben Windows 8.1 és Windows 10 rendszerekhez nincsen az előbbi ok miatt. Vagyis kérdés, hogy miért akarsz te Windows 10-hez USB 3.0 drivert külön telepíteni? :F

"Windowsból próbáltam 21H1-et most felhuztam, teljesen szűz gépen sem megy."

Ha telepítesz a 0-ról egy Windows 10-et, akkor azt először talán naprakészre kellene frissíteni, + ha az eszközkezelőben ismeretlen eszköz van, akkor szükség esetén telepíteni a választható eszközillesztő-frissítéseket is (példa), majd restart, stb.

(#135354) Doky586 válasza fa4hu (#135351) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kapcsold ki azt a ronda funkciót hogy "Lehajtva a képernyőt" elaludjon a gép.. problem solved megkerülve.. :B

(#135355) infectedmann válasza King Unique (#135314) üzenetére


infectedmann
őstag

Megoldottam ez alapján :) Tökéletesen működik minden.

(#135356) King Unique válasza vaakuum (#135334) üzenetére


King Unique
titán

Felesleges kiolvasni a termékkulcsot W10 alól, meg pláne ha csak az általánosat sikerül, amiről már többször volt szó itt, lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#135357) Armagedown válasza ooszi (#135339) üzenetére


Armagedown
őstag

Ilyesmire inkább Linux való, jobban nem értek hozzá.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#135358) ledgeri válasza pappkarcsi (#135348) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Pont olyan lapom van, friss winnel (4 napja települt) és az USB 3.0 vígan megy.
A lapunk support oldalán is a win10-hez nem ajánl extra drivert, szóval külső ellenőriztetővel nem biztos, hogy megéri babrálni... Mondjuk magamat cáfolom most, mert az alap win olyan drivert rakott fel a hálózati dologhoz, ami kékhaláloztatta a gépemet... Azt cserélve már megy. de az nem "blanket driver refresh" volt, hanem spicifikus problémammegoldás.

Egyébként Biosban engedélyezve van?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135359) szilvásbukta válasza movax (#135218) üzenetére


szilvásbukta
tag

Pár napja a touchpad / billentyűzet hibájáról beszéltünk. Azóta próbálkoztam még sok mindennel és nagy nehezen sikerült megoldani a problémát. Végül nem a driverekkel való ügyeskedés segített, hanem egy BIOS update kellett. Azóta tökéletesen működik. Elképzelhető, hogy a te gépeden is ez segítene.

[ Szerkesztve ]

(#135360) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok szeretnék érdeklődni hogy a hardverapron vásárolt win10 kulcs 9500 ft és számlával, ez mennyire legális és biztonságos

BY ooszi

(#135361) King Unique válasza ooszi (#135360) üzenetére


King Unique
titán

Ezt konkrétumok nélkül nem fogja senki csak úgy kitalálni, meg elsődlegesen értelemszerűen a kedves eladót kellene kérdezni, hogy pontosan mit árul és az mennyire oké... Egyébként meg lásd egy másik esetél leírtakat, ennyi.

(#135362) ooszi válasza King Unique (#135361) üzenetére


ooszi
senior tag

Értem elolvasom, amúgy már kb fel éve vettem tőle 2 db -t azóta működik rendesen, csak kíváncsi voltam

BY ooszi

(#135363) movax válasza ooszi (#135360) üzenetére


movax
őstag

Két éve vettem 3300 forintért, számlával, magánhasználatra 2 kulcsot, pro retailként árusítva, utólag derült ki, hogy mindkettő pro, de az egyik MAK-kulcs, viszont azóta is vígan működik, tehát nem bolygatták (eddig) az ellenőrzését, a másik valóban retail. Szóval szürke zóna, de érhetnek kellemes meglepetések, és ennyi pénzért nincs több kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#135364) Geth válasza movax (#135363) üzenetére


Geth
addikt

A MAK kulcsoknak nem az ellenőrzésével van a gond, hanem hogy "kimerülhetnek" (véges számú aktiválás), mert többször eladják és/vagy többször aktiválnak vele :)

[ Szerkesztve ]

(#135365) kali válasza movax (#135363) üzenetére


kali
legenda

Működhet a korábbi aktiválás, de ha újra próbálnád azzal a kulccsal az aktivációt, akkor már lehet, hogy más lenne a helyzet.

(#135366) seger


seger
addikt

Hogyan lehetne a start-ból kivenni a kikapcsolást?
Probléma: egy win10 pro távolról érünk el többen. Nem egy időben, de előfordul, hogy valaki nem kapcsolatot bont, hanem kikapcsolja.

(#135368) seger válasza King Unique (#135367) üzenetére


seger
addikt

Nagyon köszi!
Ez teljesen eltűnteti, mindnkinél vagy felhasználóra lehet kijelölni?

(#135369) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Win10 Pro aktiváló kódot (?) szeretnék vásárolni, otthoni telepítéshez. Nem vagyok különösebben otthon a témában, ezért a segítségeteket szeretném kérni.

Látok random 2-3 ezer Ft-os kulcsokat, pl [ezt]. Nagy hülyeség egy ilyet megvenni, vagy valóban ilyen árban mozog ma egy jogtiszta Windows ? Hardver csere nélkül lesz ezekkel a jövőben bármi problémám (átverés, többször használt kulcs, felszívódó forgalmazó, akármi), vagy meg lehet ezekben bízni ?

A fenti linken látok pl egy "Garancia 12 hónap" információt, ez vajon mit jelenthet ? Ha a vásárlás után egy múlva közli velem a Microsoft, hogy a kulcsot többen is használjuk, kenhetem a hajamra, vagy egy ilyen kulcs garantáltan használható lesz, amíg hardvert nem cserélek (akár több újratelepítés mellett is, amíg csak ugyanarra az egy gépre telepítem) ?

Digitális kulcs néven valami hasonlót már 3-szor ennyiért látok, pl [ezt]. Van különbség aktiváló kód, és digitális kulcs között ? (gondolok itt hardver csere nélküli egyszeri, vagy többszöri telepíthetőségre, érvényességre, hasonlókra).

Vagy kérdezem máshogy, honnan érdemes Win10-et venni, és egy megbízható eladótól az kb mennyibe kerül manapság ?

Köszi előre is ! :R

[ Szerkesztve ]

(#135370) King Unique válasza seger (#135368) üzenetére


King Unique
titán

Elolvasod, kipróbálod. Amúgy igen, eltünteti a Start menüből, csoportházirend és registry szinten is beállítható, stb.
Másik opció értelemszerűen mellőzni azt a 3 - nem 1, így az egyszeri félrakattintás sem lehet ok - kattintást, meg nem világos mi köze a kapcsolat bontásának a rendszer leállításához, de mindegy. :))

(#135371) Multibit válasza ooszi (#135339) üzenetére


Multibit
veterán

Az listád szerint neked egy NAS-ra lenne szükséged. Ne Windowst keress, hanem OMV-t, vagy FreeNAS-t (hardvertől függően).

(#135372) King Unique válasza Zsiráfnyál (#135369) üzenetére


King Unique
titán

Ha egész kicsit visszaolvasol, akkor láthatod, hogy épp az imént volt ez n+1-edik alkalommal újra téma itt. Ahol ugye el kellene dönteni, hogy most csak egy "aktiválókulcs" kell otthonra extra olcsón, vagy reális áron biztosan jogtiszta termékkulcs és licenc, ahol a 2-3 ezer forintos nem feltétlen az utóbbi kategória. A szokásosnál olcsóbban az ezen feltételeknek megfelelő használt szoftverlicenc lehet reális opció, aztán hogy a linkelt webáruháznál pontosan mit árulnak, azt már értelemszerűen tőlük kellene megérdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#135373) Zsiráfnyál válasza King Unique (#135372) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszi !

A reális ár ma mennyit jelent kb ? (a biztosan jogtiszta fajtára értve).

Tudnátok valami támpontot adni, hogy mégis kb honnan, milyen felületen érdemes ezt keresni (vagy mi a kerülendő) ? A fenti emag-os linkek alatti kommentekben pl látom, hogy teljes a Chicago, össze-vissza küldik a többször használt kulcsokat, gondolom ez inkább a kerülendő fajta.

Illetve mennyire lehet ezzel mellényúlni ? Ha a telepítésnél még sikerül aktiválnom egy így vásárolt kóddal, de fél év múlva kiderül, hogy mégis valami probléma van vele, az az eladó problémája lesz, vagy én leszek a hülye, hogy ilyenektől vettem bármit is ? Mármint egy ilyen [random webáruházas] kódnál pl ki vonható felelősségre ? Lehet a számlát lobogtatni, vagy az semmit se ér ?

A kód aktiválásakor egyáltalán kiderül, hogy biztosan jó kódot kaptam-e, vagy derülhet ki probléma hónapokkal az aktiválás, vagy egy esetleges újratelepítés során is ?

(#135374) seger válasza King Unique (#135370) üzenetére


seger
addikt

Az a köze, hogy többen használjuk a gépet távoli asztallal. Na most van aki rácsatlakozik, elvégzi a feladatát, és autómatikusan start leállítás... gép leáll. Aztán mikor próbálok rácsatlakozni, nem tudok. Mert lekapcsolták. A gép meg 120km-re van... így valakit ugrasztani kell, hogy legyen olyan kedves bekapcsolni.
Köszi a segítséget

(#135375) Geth válasza seger (#135374) üzenetére


Geth
addikt

Uhh. Ilyenkor azért a wake-on-lan jól tud jönni.

[ Szerkesztve ]

(#135376) seger válasza Geth (#135375) üzenetére


seger
addikt

Jól jönne, de ezt is alig bírtu elérni, hogy az adott rendszerbe megoldás legyen ez is.

(#135377) Doky586 válasza seger (#135374) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem rémlik hogy alapból lenne az RDP-on kikapcsolás..

(#135378) hajraolaj1 válasza King Unique (#135320) üzenetére


hajraolaj1
tag

Sikerült az utóbbi módszerrel. Köszi a segítséget!

(#135379) King Unique válasza Zsiráfnyál (#135373) üzenetére


King Unique
titán

Előzőleg már linkelve lett, hogy beszerzési, vásárlási forrásként adott a Microsoft webáruháza, hivatalos viszonteladók, + ezeknél olcsóbban az ezen feltételeknek megfelelő használt szoftverlicenc, ahol az utóbbi kategóriánál a melyik webáruház mit árul ügyben értelemszerűen azoknál kellene érdeklődni.
Ha esetlegesen nem működik a vásárolt olcsó termékkulcs, vagy nem olyat küldtek amit hirdettek, akkor jó esetben lehet reklamálni és küldenek helyette másikat vagy visszautalják a pénzt, lásd mások korábbi eseteit: [link], [link], [link]. Ilyentől meg hazai szinten egyelőre nem kell tartani, bár egyes szakértők szerint idővel majd lehet rá esély (bővebben). :)) Ha valaki nem akar ilyennel szívni, meg találgatni a termékkulcs eredetét, működését illetően stb., akkor adott hogy elsődlegesen honnan és milyen áron javasolt vásárolni, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#135380) Jorus válasza Zsiráfnyál (#135373) üzenetére


Jorus
nagyúr

Windows 10 Pro OEM verzió hivatalos viszonteladótól 42-46.000 HUF, a nem OEM, USB médiás verzió 85-90.000 HUF.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#135381) ElektrikusDE válasza Doky586 (#135377) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Pedig van!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#135382) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszi a válaszokat ! :R

Egészen más témában lenne még egy Win10-es kérdésem.

A legutóbbi Win10 telepítésem óta kapok heti 1-2 DPC_WATCHDOG_VIOLATION kékhalált, szétkerestem már az internetet, de nem jövök rá, mi okozza, és hogyan szüntethetném meg.

A DPC latency-m [így] néz ki, ez nem tűnik egészségesnek, és maga a monitorozó program is tippeli, hogy a megfejtés valamilyen driverben lehet (bár életemben először monitorozom, ezért nem tudom, miként kéne a látottakat értelmeznem).

Amikkel eddig próbálkoztam :
- Win10-es RAM check (nem volt hiba)
- Külső programos SSD check (nem volt hiba)
- Minden létező driver legfrisseb verziója (DriverEasy-vel, nem volt változás)
- VGA driver kézi törlés + újra telepítés (nem volt változás)
- Chkdsk (nem volt se hiba, se változás)
- Vírusirtó letörlés (nem volt változás)
- Minden nélkülözhető program törlése (nem volt változás)
- SATA AHCI-vezérlő kézi driver módosítás (nem volt változás)

A jelenség :
- Ugyanezen a gépen dolgozok is, meló közben még egyszer sem kaptam kékhalált, pedig van benne vagy 500+ óra idő. A kékhalált konkrét programok használatához tudom kötni, de ott sem mindig jelentkezik, csak máshol látszólag nem.
- Az USB audio interface-em működésével valami biztosan nem stimmel, mert gyakran hallok recsegő hangokat (akár hangfalon, akár fejhallgatón), de nem hardveres recsegésnek tűnik, hanem valamilyen szoftveres eredetű problémának (szintén, meló közben tudok minden egyes nap 9 órán át zenét hallgatni egyetlen reccsenés nélkül, aztán indítok egy Discord-ot, és össze-vissza recseg).
- Egy kivétellel az összes kékhalált "Discord + játék (PoE / WoW)" kombó mellett kaptam, egyetlen egyet pedig úgy, hogy csak a Discord futott, más nem.
- Az USB audio interface-t próbáltam driver nélkül használni, próbáltam minden egyéb hangeszközt eltávolítani (eszközkezelőből letiltani / törölni), de csak nem akar megszűnni a kékhalál.
- A kékhalálok után ha nem nyomok kézi restartot (nem állítom le a belőle újrainduló win10-et), egészen extrém hibákat tapasztalok (pl Discord-on egyszer így "lassítva" hallottam mindent, konkrétan mint ha 50%-al lassított felvételt hallgattam volna).

A fentiekre lenne a legújabb ötletem egy tiszta telepítés, de fogalmam sincs, hogy megoldást fog-e jelenteni.

Esetleg van rá ötletetek, hogy mi lehet a fenti rejtély megfejtése ?

[ Szerkesztve ]

(#135383) ETOM válasza Zsiráfnyál (#135382) üzenetére


ETOM
addikt

Ez a program nem jó windows 10-re. Inkább LatencyMon.

(#135384) vaakuum válasza movax (#135363) üzenetére


vaakuum
addikt

Azt honnan lehet tudni, hogy egy kulcs "MAK"-e?
Mit tippeltek, a mostanában rebesgetett win11 az egy teljesen külön megveendő oprendszer lesz, vagy egy évig lehet majd talán a 10-et is frissíteni rá ingyen, ahogy a win7-8 átálláskor volt?

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#135386) Geth válasza vaakuum (#135384) üzenetére


Geth
addikt

Pl. ShowKeyPlus
vagy aktiválás után adminként
slmgr -dlv
kiírja a channelt.

(#135387) zolee001 válasza seger (#135368) üzenetére


zolee001
őstag

Nem eltüntetni kell hanem a jogokat kiosztani,hogy kik azok a userek akik kikapcsolhatják akár helyben akár távolról

(#135388) zolee001 válasza ooszi (#135339) üzenetére


zolee001
őstag

Nagyrésze 3rd party app igy bármire telepitheted,az RDP,GP ami a Pro verzió felé billentheti a mérleget

(#135390) isti732712 válasza Zsiráfnyál (#135382) üzenetére


isti732712
aktív tag

Milyen vga drivert használsz?

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135391) default. válasza King Unique (#135305) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm szépen a választ.

(#135392) Zsiráfnyál válasza isti732712 (#135390) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

27.21.14.6663
Maga a VGA pedig 1050 Ti

A driver 2021. 05. 27-es, a Win10 telepítésem 2021. 05. 01-es. Hogy 05.27 előtt milyen verziót használtam, azt nem tudom, de már rögtön 05.01.-én is volt kékhalálom, tehát annyit tudok róla, hogy jelentkezett azzal is (az akkori legfrissebb volt, valószínűleg).

A LatencyMon közben kb 1 óra futás után [így] néz ki.

(#135393) isti732712 válasza Zsiráfnyál (#135392) üzenetére


isti732712
aktív tag

Tedd vissza az előző vga drivert,sokan panaszkodnak a 466.63 verzióra bsod fagyás stb,én is belefutottam! Már az nvidia is elismerte a hibát,ez lehet egy fő ok,aztán ezenkívül van e valami más az passz. De ezt a drivert mindenképp szedd le és tedd vissza a 466.47 drivert.

Csak ezért kérdeztem a vga drivert!!

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135394) Zsiráfnyál válasza isti732712 (#135393) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Hát, a weboldaluk szerint az 05.18-as, szerintem nagy valószínűséggel használtam már, de hogy kékhalált is kaptam-e vele, azt nem tudom.

Egy próbát mindenképpen megér, kösz a tippet.

(#135395) seger válasza zolee001 (#135387) üzenetére


seger
addikt

Ezt a beállítást keresem. Hol találom?

(#135396) Zsiráfnyál válasza Zsiráfnyál (#135392) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

A LatencyMon közben megváltozott, most már [így] néz ki.

BIOS-hoz, CPU beállításokhoz életemben nem nyúltam. A Win10 energiagazdálkodás teljesítménycentrikusra van állítva (ezt több helyen javasolták).

Az alaplapom egy 7 éves H97-PLUS, gyári BIOS-al de [úgy látom], van egy 2019-es, azóta frissebb BIOS verziója (ezt nem frissítettem, a gyárit használom).

Az előző VGA-m (GTX 760) kb 2 hónapja megdöglött, ezért vettem az újat (1050 Ti), más hardver a gépben nem változott.

Mi lehet a megfejtés ? :F Win10 újratelepítés ? BIOS frissítés ? Esetleg tápegység hiba ?

(#135397) Zsiráfnyál válasza Zsiráfnyál (#135396) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Azóta meg már [piros] is.

(#135398) mzso


mzso
veterán

Helló!

Régebben beállítottam az androidos telefonomon egy Samba szervert. Ami segítségével simán el tudtam érni a telefonom Win 8-on, pl így: \\192.168.1.77\sdcard (statikus IP címet adtam a telefonnak a routerben.)
Na mármost ez Win 10-en nem megy. Csak annyit ír hogy hálózatnév nem található.

Vajon miért nem megy? A telefonon nem változott semmi. Nem is használtam egy jó ideig.

[ Szerkesztve ]

(#135399) Zsiráfnyál válasza Zsiráfnyál (#135397) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Szerk: 466.47-es NVidia driver-re való váltás után leállítás + indítás után 2 perccel már [hibát] jelez a LatencyMon.

(#135400) Geth válasza Zsiráfnyál (#135399) üzenetére


Geth
addikt

DDU gyalu után felrakva próbáltad?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.