Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135051) arcitec válasza King Unique (#135047) üzenetére


arcitec
addikt

Hát látod,midig más a hibakód. Az elhárításuk meg lepkefing semmit nem ér ..
Nem az op rendszert akarom használni, hanem a telepített programokat. Máig nem értem miért kellett egy ilyen bonyolult mammutot előlőállítani, amikor csak a programok futtatását kellene végezni. Lásd MSDOS az legalább műküdött, vagy APPLE,ott bizton nincs ilyen gond..
Installáld újra na persze a telefonomra is azt mondták szedd le ezt szedd la azt.állítsd alapra , oszt csak meg tudták csinál fél év után. Akkor mi volt a gond, szar volt az op rendszer.

(#135052) King Unique válasza gaara01 (#135045) üzenetére


King Unique
titán

A Linux témának, telepítésnek mégis mi köze van a Windows 10 topik témájához, miért nem a Linux kezdőknek, vagy az Ubuntu topikban érdeklődtél, vagy a BIOS specifikus beállítások felül az alaplap topikjában (egyszerre csak az egyikben, nem mindegyikben)? :F

Amúgy meg az Intel RST a baja, azt kellene BIOS/UEFI szinten kikapcsolni (ha lehet), átállítani AHCI módra, stb., lásd más esetét.

(#135053) Doky586 válasza King Unique (#135043) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az én XP-men már azt se. [kép] :DDD
De ez nemis zavar engem.

(#135054) King Unique válasza arcitec (#135051) üzenetére


King Unique
titán

A semmit nem ér kijelentés max. akkor helytálló, ha az azokban a leírásokban javasoltak megfelelően végrehajtva és mind ki lettek próbálva, ellenkező esetben eleve helytelen. + ilyenkor adott az itt kismilliószor említett repair install lehetősége is, + általánosan az upgrade ha újabb verzióra történő váltás a cél, ahol pl. a frissítési segéd, MCT stb. kiírja ha az upgrade-et akadályozó probléma van, erről is volt már szó itt többször.
Az egyéb OS-ek nem ennek a topinak a témája, azt máshol kellene kitárgyalni. Az meg már egyéni probléma, ha esetedben nem lehet upgrade-elni - amit már amúgy is rég kellett volna, ha még a 2004-es verzió sincs telepítve és 1909 vagy esetleg még régebbi EOL W10 fut jelenleg - a rendszert, mert annyira szét van csesződve, másoknál, nálam stb. érdekes módon gond nélkül működik. Illetve ha más nem megy, akkor marad a clean install, ennyi.

(#135055) Doky586 válasza gaara01 (#135045) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanúgy mint a win10-et!
Rámásolod az ISO tartalmát egy fat32 pendrivera és rábootolsz uefi-módban.
(maradhat bekapcsolva a secure boot)

Csak nem értem mi a gondod a wifi-vel. Hagyd ki, nincs rá szükség telepítéskor.. Látod mennyire okosabbak microsofték? ott nem erőltetik telepítéskor a wifi beállítást. :D

ui: Legközelebb a telefont vízszintesen tartsd filmrögzítés közben hogy PC monitoron (és TV-n) is jól látható legyen a felvétel.

[ Szerkesztve ]

(#135056) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok pár napja tettem újra a gépet és most nézem az Nvidia alkalmazásban hogy valami használja a programot.

Ez mi lehet? Sehol sem találom.

És azért is érdekes,mert 2 kártya van a notimon egy HD 630 és egy nvidia 1060 ami azért fura ehy ilyen programnak nem is szabadna beindulnia sem az NV-ben mert ott a 630.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#135057) PROTRON válasza Angel2014 (#135056) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem tudom hogy hogy lehet hogy sehol sem találod, mert 1 gyors kereséssel a gugli 784 ezer találatot hozott ki, amelyek azzal foglalkoznak hogy ez egy windows háttérben futó alkalmazás, ami azt a célt szolgálja hogy az androidos telefonodat szinkronizálhasd a notival, pl elolvasd a notin az épp beérkezett sms-ed.

Továbbá már mások is észrevették hogy szívatja az nvidia gpu-t, ematt meg is találták hogy a startmenübe begépelve a "háttérben futó alkalmazásokat" felületen kell keresni.

Egyébként ha a task managert átkapcsolod hogy minden folyamatot kijelezzen, ott is meg kéne találnod.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#135058) Kékes525 válasza egykori (#135037) üzenetére


Kékes525
félisten

"Még szerencse, hogy kiiktatható..."

Ami adott esetben problémát okoz. A médiakészítő eszközzel frissítettem a Windows 10-et. Az visszaállította a default értékre egy csomó beállításomat, úgy hogy a programjaimhoz és a Windows 10 megjelenéséhez nem nyúlt. Ez teljesen korrekt. Ezt így kell csinálni, mivel egy csomó hibát a user beállításai okoz. Utána a WU felajánlotta a KB5003214 és elfogadtam, mert Macriummal bármit visszatudok fájdalom nélkül állítani. A hiba ismét jelentkezett: [link] , [link] A hiba csak akkor nem jelentkezik, ha be van kapcsolva a Hírek és az érdeklőzési terület. Microsoftnak jelentettem, ismerik a hibát. Remélem javítják.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#135059) arcitec válasza Kékes525 (#135058) üzenetére


arcitec
addikt

Azt hol állítottad, hogy a upgradekor állítson alapra mindent?

Egyébként nem értek egyet a op rendszer viselkedésével.Mi az hogy egy csomó hibát a user beállítása okoz? Talán akkor nem kéne az op rendszernek engedni.
Még mindig egy félkész termékkel kell kínlódni. Olyan dolgokat fejlesztenek bele,amire semmi szükség ahelyett, hogy egy közel hibátlan terméket állítanának elő. Ugyanis hiába tesztel ki egy jelentős új fejlesztést, ha az a gárda van ami, akkor cseszheti, soha nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#135060) Kékes525 válasza arcitec (#135059) üzenetére


Kékes525
félisten

Sehol. "Magánszorgalomból" tette. Ilyen beállítása nincs. Azért csinálja ezt, mert sokszor a hibák oka a user belenyúlása a Windows beállításaiba.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#135061) samsung ace válasza King Unique (#134874) üzenetére


samsung ace
tag

Nekem a KB5003173 se telepíti fel. Pedig naponta többször is megpróbálja.

(#135062) arcitec válasza samsung ace (#135061) üzenetére


arcitec
addikt

Igen és nem értem miért próbálkozik önön magától ha nem megye. Ez is egy balfék fejlesztés. Nem, hogy konkrétan megadná mi a gond, ehelyett egy általános hexa kód, ami elvileg bármi lehet, az egy kategóriát jelent. A javítási javaslatok meg lepkefing, mert mind megvolt és a fórumokon is írják, hogy semmi eredménye. Szakértők írják vedd le a vírusirtót, persze csak akkor, ha vissza is tudod rakni. hehehe. Ugyan már ezek ilyen minimum dolgok, esetek számosságában nincs hatása. És ez a baj tudják, csak bele kéne fejleszteni, vagy egy toolt ami helyrerakná. Nehogy már a saját cuccukat ne tudnák helyrerakni. Csak egyszerűbb az amit csinálnak.
Kékes525 : Érdekes nálam nem teszi magánszorgalomból, bár lehet nem jön ki, mert az upgrade 91%-nál elszáll, ez is egy vicc. Erre adja a 0x80070003 kódot és mit kezdjek vele?
Ami javításokat írnak rá az humbukk. Nem több mint ráolvasás.. :DDD ;]
Persze user error, ha nekem felmenne .... hehehe :P
Egyébként azért fájdalmas, mert vagy 20 éves a telepítés... még az előzők lettek mindig upgradelve .. :o

[ Szerkesztve ]

(#135063) Doky586 válasza Kékes525 (#135058) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"felajánlotta ... és elfogadtam"
Nem lett már ezerszer leírva hogy nem szabad mindenre automatikusan rákattintani..? :B
Hogy kell azt beállítani hogy mindig minden hibás legyen, valakinél meg semmi gond? [kép]

(#135064) Kékes525 válasza Doky586 (#135063) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nem lett már ezerszer leírva hogy nem szabad mindenre automatikusan rákattintani..? "

A WU által felajánlott frissítés az automatikus rákanítást jelent mindenre? :N

Biztosan tudni akartam, hogy az e a felelős az adott hibáért. Mivel előtte csináltam egy biztonsági mentést Macriummal, amivel 2 perc alatt adott esetben visszaállíthatom az előző állapotot, így csak 2 percet vesztettem el. Amúgy is a rendes havi frissítéssel megfog jönni ez a funkció is.

"Hogy kell azt beállítani hogy mindig minden hibás legyen, valakinél meg semmi gond? "

Szoktál olvasni? Minden tényleges hiba minden körülmények között, mindig feltétel nélkül, azonnal mindenkinél megjelenik? :N

Ezekről nem hallottál?

A Windows 10-en jelentkezők hibáknak a lehetséges okai:

1. User speciális beállításai, hibás driverek, softverek telepítése. Erre mondják, hogy össze gányolta a gépet.

2. Malware kerül a gépre.

3. Speciális szoftver környezet.

4. Speciális hardver környezet.

5. Microsoft elrontotta a kódot.

6. Ezek bármilyen kombinációja.

Az 1-es pont a leggyakoribb, de a többi is jócskán okozhat gondot.

Hát ezek valamelyike miatt nem jelenik meg minden hiba mindenkinél. Az első okot kizártam az ismételt opcionális telepítéssel, mert a médiakészítő az általam módosított beállítások zömét visszaállította.

Azért nem kellene csípőből ilyen tudálékosnak lenni. Az tudom, hogy itt néhánynak a Microsoft által állandóan ellenőrzőt Windows 10-et használnak, különleges hardverrel és szoftverekkel és ezért soha, semmikor semmilyen hiba sem szokott náluk előfordulni. Még az sem, amit a Microsoft később javít, mert náluk már eredetileg is javítva volt. Attól, hogy nálad nem jelentkezik előfordulhat még másnál.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#135065) Doky586 válasza Kékes525 (#135064) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudod: mint a Johnny English filmben. a bal kezeddel le kell fognod a jobb kezedet hogy az ne kattintson oda.. :)) [kép]

(#135066) Kékes525 válasza Doky586 (#135065) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem fogod föl, hogy szándékosan tettem fel azért, hogy biztosan tudjam a hiba okát? Megértetted, vagy írjam még le 10 nyelven is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#135067) Pyttawrx válasza Kékes525 (#135066) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Engedd el… :)

(#135068) Kékes525 válasza Pyttawrx (#135067) üzenetére


Kékes525
félisten

:K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#135069) egykori válasza Kékes525 (#135058) üzenetére


egykori
őstag

Úgy tűnik mégsem felesleges ezen többet témázni, mert komplikációt okoz a kikapcsolása is. Szerencsére én nem telepítettem, plusz van még 3 várakozó választható driver "frissítés", ami downgradelné a jól működőt, azután azzal is lehetne kínlódni.
Azért kösz, hogy ezt leírtad.

(#135070) King Unique válasza samsung ace (#135061) üzenetére


King Unique
titán

Na és az Edge mappa tartalmát próbáltad törölni az itt és máshol javasoltak alapján? Ha igen és nem oldotta meg a frissítési problémát, akkor lehet az adott hibakód - ami nem derült ki - alapján megoldást keresni + másik opció a repair install, lásd egy másik válaszban leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#135071) King Unique válasza arcitec (#135062) üzenetére


King Unique
titán

Ha sikertelen egy olyan frissítés telepítése, aminél alapértelmezett az automatikus telepítés nem választható frissítés lévén, akkor annyira nem meglepő, ha később újrapróbálja a telepítését a rendszer... Ha a usernek nem alkalmas a frissítés, annak telepítése, akkor meg előtte kellett volna szüneteltetni, halasztani stb., ezekről is már kismilliószor volt szó itt.
De, megadja mi a gond, ott van egyrészt a hibakód, ami alapján rá lehet keresni a problémára, ahhoz a megoldási javaslatokra. Másrészt az is világosan le lett írva és példával szemléltetve, hogy pl. a frissítési segéd, MCT stb. kiírja az upgrade-nél szövegesen, ha valamilyen azt akadályozó probléma van, de úgy látszik ez is feleslegesen... Az egyes 3rd party ativírus szoftverek eltávolítását meg nem véletlenül szokták javasolni bizonyos esetekben, mivel tipikusan azok is okozhatnak frissítési anomáliát, ez sem újdonság.
A 0x80070003-as hibakódnál meg konkrétan már le lett írva, linkelve az előző válaszban mik a javítási lehetőségek, vagy ha azt derogál elolvasni, értelmezni és megfelelően alkalmazni, akkor nemrég egy másik fórumtag is ismertetett pár ilyenkor javasolt és jellemző megoldást. Amik nyilván nem véletlenül vannak, lettek leírva ebben a topikban és xy tech site-okon sem többször, meg normál esetben nyilván működni szoktak és nem "lepkefing" tanácsok, még ha egyes önjelölt fotelszakik fals módon azt terjesztik... :B De persze ha egyeseknél annyira szét van cseszve a rendszer, akkor előfordulhat hogy még az előbbiek sem használnak, csak akkor lehet nem ártana megfontolni egy clean installt, meg pláne ha még a korábbi Windowsokról végigupgrade-elt sokéves telepítésről van szó ki tudja milyen szoftverkörnyezettel és esetlegesen milyen hibákkal...

[ Szerkesztve ]

(#135072) batyuska100


batyuska100
senior tag

Sziasztok!
Az mitől lehet hogy processzor csere után nem indul el a rendszer?

Foxconn GM33M02 lap
C2D E4600 -> C2D E8500 proci
3.5GB DDR2 -> 8GB DDR2 ram
GT210 1GB vga
500GB Samsung HDD
(eredeti, és az új alkatrészek)

A Windows logóig eljut a cumó, de nem jelenik meg a karika és nem kezd el tölteni, majd újraindul. Egy pár indítás után Automatikus javítást ír, de ugyan úgy újraindul. F8-ra nem reagál, így csökkentett módban sem tudom elindítani. Kubuntu livecd-vel elindul, de szeretne a tulaj a Windowsnál maradni, és az újratelepítés sem opció az adatai miatt.

(#135073) King Unique válasza batyuska100 (#135072) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt olyan CPU kell, ami megfelel a rendszerkövetelményeknek.
Másrészt többször le lett már írva itt, hogy a megfelelő előkészületekkel akár jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere, teljes platformváltás) esetén is megtartható a jelenleg telepített Windows 10 (példa). Jó esetben működhet akár enélkül is (példa), de ha valaki biztosra akar menni, akkor alkalmazza pl. ezeket. Ha a megfelelő előkészületek nem történtek meg, bekapcsolt gyorindítás mellett leállított rendszer alatt lett kicserélve a hardver stb., akkor annyira nem meglepő, ha mégsem jött össze... A javítási, helyreállítási lehetőségekkel kapcsolatban lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#135074) arcitec válasza King Unique (#135071) üzenetére


arcitec
addikt

Ne haragudj, de komolyan én nem értem, hogy TE miért nem érted amit írok. Egyszerűen mindent úgy csinálok, ahogy KELL, de mégsem tudja telepíteni az UPGRADET sem.
A hibakódot meg hiába írja ki, írtam azt is, hogy a megoldási javaslatok nem jöttek be.
Azon túl azt sem értem hogy ezt a linked adod a szöveges hiba magyarázatra : példával
Ez abban a szöveges magyarázat, hogy kiírja, hogy nem sikerült? Mert nem látok mást. ;]
De most ezt végigviszem, -( ismertetett ) - de elképzelhető szűz install lesz, már lelkileg készítem magamat.
Egyébként csak azt sajnálom, hogy minden flottul működik, hogy ezt a fránya frissítést miért nem tudja akkor megcsinálni.
Tudom nincs a sok sok év alatti - kb 15-20év - használatban szétcseszve, mert a kezdetektől volt Ghost mentés és most is van és ha szükséges volt vissza lett töltve, sőt még olyan is volt hogy negyedévente, hogy legyen jó.
Egyébként eszerint: [kép] , most javított valamit, akkor jön a következő parancssor.

U.I: Egyébként meg nagyon szépen köszönöm a türelmed - tudom a kis ujjadban van a win.
:R

[ Szerkesztve ]

(#135075) arcitec válasza Kékes525 (#135066) üzenetére


arcitec
addikt

Hagyd, kibicnek semmi sem drága. Neki jó, akkor nyilván más a hülye. Vannak ilyen csodabogarak. :DDD :o

[ Szerkesztve ]

(#135076) King Unique válasza arcitec (#135074) üzenetére


King Unique
titán

Már ne haragudj, de mit írtál le te? Pont ez az, hogy a lényeget nem... :N
Nem derült ki eddig az sem, hogy az adott hibakódokhoz javasolt általános javítási módszerek - amiknél amúgy eleve említve van az SFC és DISM parancsok futtatása + a wuauserv és társai is - milyen kimenetet adtak, találtak-e hibát és javítottak-e valamit, illetve a legutóbb linkelt parancsok lefutottak-e hiba nélkül, ahol az utóbbiról is csak most a hsz szerkesztése után lett valami infó. Ahol ha már az SFC sem fut le rendesen, hibákat talál, akkor nyilván vannak ott gondok és nincs min csodálkozni. Az a példa meg azért lett linkelve, mert világosan szemlélteti, hogy a gépházas hibakód mellett adhat egyéb információt - lásd BIOS-frissítés szükségessége, vagy egy másiknál inkompatibilis 3rd party program - is a frissítést akadályozó problémáról, de ezek szerint akkor az sem feltétlen lett kipróbálva. Továbbá az sem derült ki, hogy pl. van-e a C-n kellő méretű szabad terület, + ha már 3rd party AV lett említve az előbb, akkor van-e olyan telepítve és ha igen akkor az esetleg nem-e kavar be, stb.
Ha nem sikerül megoldani, akkor pedig marad értelemszerűen a clean install, vagy esetleg egy korábbi, jó rendszermentés visszaállítása lemezképfájlból, majd azt megpróbálni újra upgrade-elni, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#135077) Angel2014 válasza PROTRON (#135057) üzenetére


Angel2014
addikt

A gépen nem találom...

A másik ez egy gémer gép 1060 kártyával.

A biosban switch re van állítva a kártya , na most ez a program pár MB lenne ha fent lenne a gépen is,de nincs!!! A kérdés az hogy tudta elindítani a 1060-as Nvidia kártyát?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#135078) batyuska100 válasza King Unique (#135073) üzenetére


batyuska100
senior tag

Csak biost kellett frissítenem 1.0.13-ról 1.0.16-ra. Így már hibátlanul működik.

(#135079) chungee


chungee
addikt

Napot!

Windows 10 gyorsindítást szeretném kikapcsolni, hol tehetem meg :F Gúgli ez dobott ki de pontatlan. Nincsenek azok a funkciók mint nálam,

(#135080) Lauda válasza chungee (#135079) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Gépház, rendszer, energiagazdálkodás, további energiabeállítások, főkapcsoló funkciójának megadása, leállítási beállítások.

(#135081) chungee válasza Lauda (#135080) üzenetére


chungee
addikt

Akkor nálam valami nem stimmel, én csak ezeket látom :( :W

[link]

(#135082) Doky586 válasza chungee (#135079) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] 11.pont

ui: ha nem látod akkor ki van kapcsolva a hibernálás, anélkül meg nincs gyorsindítás se.. :U

[ Szerkesztve ]

(#135083) chungee válasza Doky586 (#135082) üzenetére


chungee
addikt

Akkor azt jelenti hogy ki van kapcsolva nálam a gyorsindítás :F

[ Szerkesztve ]

(#135084) Doky586 válasza chungee (#135083) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

igen

(#135085) chungee


chungee
addikt

Azért akarom kikapcsolni mert ezzel a próblémával szembesülök és azt javasoltak hogy kapcsoljam ki a gyorsindítást, ezekszerint nem ez a próbléma okozója :W :F

(#135086) Pyttawrx válasza batyuska100 (#135078) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Így van, pont akartam írni, de már megoldottad. :) :C

(#135087) Kékes525 válasza Angel2014 (#135077) üzenetére


Kékes525
félisten

Angolul nem youphone, hanem your phone. Egy "r" betű kimaradt. A program: YourPhone.exe

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#135088) tibor23


tibor23
senior tag

Üdv!
Egy korábbi hsz-emben írtam, hogy a file-manager megnyitásakor összeomlik az azt behívó program nálam pár napja. Kiderült, hogy a Wndows Defender-t valami kiiktatja, és sehogy, semmilyen trükkel nem tudom bekapcsolni, azok az opciók ahol be lehetne kapcsolni, mind szürkék. Nem fut más vírusirtó a gépen, registry-ben sem kapcsolható be a Defender.
Valami ötlet?

(#135089) ledgeri válasza ledgeri (#125041) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Újból megpróbáltam egy 1909-nél frissebb windows verziót, és ugyanúgy kékhalál.
Friss win, Friss OBS, Friss Játék (kiegnek csak ami hozzá kell: jelszókezelő, epic kliens, GTA kliense), semmi más ami nem alapból települ, és ugyanúgy ndis.sys hibaüzenet.
(És még megkaptam, hogy miért nem néztem meg időközben hátha javul....)

Valami ötlet, vagy választhatok, hogy up-to-date OS-sel nem szórakozom, vagy szórakozom, de adatveszhetek kékhalál miatt, vagy EOL OS-sel rizikózom?
Dump-ok mentve, ha segít... :O

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135090) Geth válasza ledgeri (#135089) üzenetére


Geth
addikt

ndis a hálózati stackre/driverre utalhat.

(#135091) ledgeri válasza Geth (#135090) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ami azt jelenti, hogy _______________ és a 1909 után mindez úgy változott, hogy _____________, szóval a 21h1-ben azt kéne csinálnod hogy ____________________

(az alap köröket lefutottam már :((( )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135092) Geth válasza ledgeri (#135091) üzenetére


Geth
addikt

Ethernet és/vagy wifi driverből a legújabb kezdésnek.
Segítség lehet, ha beírod az érintett eszközök hardver azonosítóját és az éppen fent lévő driver verzióját.

(#135093) ledgeri válasza Geth (#135092) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha erre gondoltál: [kép]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135094) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Mit kell beállítani, hogy routeren (TP-Link Archer C7 1750) beállított OpenVPN-nel látssam a belső álózaton lévő Win10-es gépeket? Első sorban remote control miatt kellene.

Köszi!

szerk.:
SMB1, fájlfelderítés meg egyebek be vannak kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#135095) Geth válasza ledgeri (#135093) üzenetére


Geth
addikt

Itt egy 2.1.0.27 (2017-09-18), egy próbát megér.

(#135096) I02S3F válasza tibor23 (#135088) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia! Tégy fel egy vírusírtót és scanneld le a géped. Vagy egy usb-s változattal (rescue disk), mert ilyet szetintem vírus is csinálhat!

(#135097) ledgeri válasza Geth (#135095) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A "tesztelés nevében" felraktam az alaplapi verziót.. a v1.0.0.45-t. De még van 2-3 nap amit erre szánok... szóval még semmis infó, hogy az windows által felrakottal 1:50 perc alatt kékhalál, míg az 1.0-val 7:17 alatt nem...

Van valahol külsőleg olvasható formában az aktuális driver verzió valahol máshol is? Csak mert megvan a 1909 lemezképem... de ha tényleg csak ezen múlna, akár visszarakom, hogy lássam hogy azon mi van, ha csak futó windows alól olvasható ki... :K

Egyébként hol voltál 9 hónappal ez előtt??? :B Csak mert akkor hiába írtam ide egy hétig, senki sem válaszolt... Most meg már az nap valamelyes progress...

Mennyire nagy rizikófaktor egy ilyen régi driver használata, nem használata egy frissebhez képest? (nem mintha a windowsé annyira, de annyira friss lenne)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135098) samsung ace válasza King Unique (#135070) üzenetére


samsung ace
tag

Ezeket mind megcsináltam már,többször is. De nem telepíti fel.

(#135099) arcitec válasza samsung ace (#135098) üzenetére


arcitec
addikt

Ezt mondom én is, minden javaslat le van futtatva és semmi hatása ..
Mintha ezt nem is hallanák meg .. :(((

(#135100) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Van rá valami mód, hogy a virtuális optikai meghajtókat át lehessen nevezni (a betűjelüket is, illetve főleg azt)? Virtual ClondeDrive-ot használok, de abban nincs ilyen opció. A neten csak ezt találtam, de ha jól olvasom, akkor ez is a registry-t hack-eli meg. Gondolnám van rá valami más "gyáribb" megoldás, mert a registry-t nem szívesen bajgatom...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.