Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136201) [CS]Blade2 válasza Skynet258 (#136195) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Biztos, hogy attól, ami kiszivárgott és megy így, a rendes végleges is fog? Azt írja, hogy TPM 2.0, én pedig így hirtelen olyat csak HW-es kártyaként látok. Nem azt írja, hogy fTPM, vagy PTT, vagy TPM 1.2 vagy valami, hanem állítólag konkrétan TPM 2.0....
nem tudom, én eddig ezzel nem foglalkoztam, lehet, hogy az fTPM meg aki bekapcsolt valamit és most kompatibilisnek látja, az TPM 2.0 valójában.

(#136202) Geth válasza mefistofeles (#136200) üzenetére


Geth
addikt

Hát ne hari, de én nem akarok fizetni érte, szerintem jó ez így.
A kis részt nem tudom, van valami forrás erről? Steam szokott felmérést csinálni.

#136201 [CS]Blade2
TPM 2.0 a standard verziószáma. A PTT (legalábbis ami az itthoni lapokban van, lehet nincs is régebbi) teljesíti a 2.0-t.
4gen. intel-en is bekapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#136203) Skynet258 válasza mefistofeles (#136200) üzenetére


Skynet258
veterán

Ahogy látom Ryzen 2200G procid van. Megnézted az UEFI-d opcióit? :U

[CS]Blade2: az fTPM (Intelnél PTT) és a TPM leegyszerűsítve ugyanaz. Az "f" betű az elején annyit tesz, hogy "firmware". Tehát szoftveres layer-ből van megoldva a titkosítás. Nálam egy Ryzen 4650G-n bekapcsolva ezt látod:

És ennyi, ennél több nem kell a Win 11-nek...

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#136204) King Unique válasza mefistofeles (#136193) üzenetére


King Unique
titán

A felsorolt követelmények közül manapság a mai PC-knél azért nem akkora extra és újdonság egyik sem, hogy egyáltalán ne lehetne ezeknek megfelelni. :N + Ugye nem kell egyből W11-re váltani, 2025-ig támogatott még a W10 is, meg addigra lehet hardvert fejleszt, vagy eleve újat vesz a user, illetve akinél esetleg a jelenlegi konfiguráció mégsem felel meg a követelménynek.

[ Szerkesztve ]

(#136205) savior válasza ElektrikusDE (#136194) üzenetére


savior
őstag

Mármint A Win 10 tesztelőknek lesz elérhető? Mert én az vagyok. Vagy külön kell majd jelentkezni 11 tesztelőnek?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#136206) Geth válasza Skynet258 (#136203) üzenetére


Geth
addikt

Lehet mindjárt jó lesz a w11 ingyen is?

(#136207) Skynet258 válasza Geth (#136206) üzenetére


Skynet258
veterán

Fogadnék egy sörben, hogy nála is be lehet kapcsolni, de nem szeretem a sört. :DDD

https://geekpulse.hu

(#136208) Geth válasza Skynet258 (#136207) üzenetére


Geth
addikt

Elnézzük, az AMD-s infók jól jöttek :R (ezer éve nem volt amd-m).

(#136209) ElektrikusDE válasza savior (#136205) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szerintem elég Windows 10 tesztelőnek lennie hozzá! (Insidernek)

Valószínűleg Dev Channel beállítást választanék, arra érkezhet legelőbb!

Több infó az isider topicban várható: (idáig nem követtem)

[link]

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#136210) #86564352 válasza mefistofeles (#136163) üzenetére


#86564352
törölt tag

Eddig se voltak pontosak:
"Something happened" (de mi?)
"Az eszköz/fájl használatban van..." (mi használja?)

Szerintem elképzelhető amikor megjelenik a 11, mégis fel lehet erőltetni a telepítővel, azért elég sok amúgy működő gépnek nincs tpm vagy van csak nincs bekapcsolva. Ez megint nem lesz egy sima roll out. :D
A kiszivárogtatott változat és az insider buildek mennek nélküle is, a mókoláshoz nem értek, esetleg majd win10 iso-ból install.esd/wim kiveszed és cseréled a 11-ben, biztos lesz okosított iso amivel kikerülhető ez a követelmény. Szóval én sokat nem adok erre a pc check programra, már win10 buildek esetében is volt olyan az upgrade assistant kiírta nem lehet, aztán isoból erőből simán. Nálunk egyik gép rendben lesz, másikon még win10 támogatva, azt már cserélni kellene és akkor már inkább mac.
Nem estem hasra a maitól, a leaknél újabbat nem nagyon meséltek, a hat éve szar animációkat és ui hibákat javítottak végre hurrá, a gagyi áruháznak az android és amazon miatt talán lesz használója is, teams integráció nekem ugyanolyan mindegy mint a skype, ha uwp dolgok jobbak lesznek akkor már jó. Fájlkezelő nem nagyon változott, nem mutattak új mail, naptár, képek, gépház használat közben, nem mutatták a dark mode végre kész van? Amit mutattak a news feed bullshit nem érdekel. Beismerték végre évi két "nagy" frissítés nem megy nekik, újra évi egy lesz.

(#136211) Geth válasza #86564352 (#136210) üzenetére


Geth
addikt

majd win10 iso-ból install.esd/wim kiveszed és cseréled a 11-ben
Vagy csak dism expand, a telepítő nem is kell :D

A notepad inbox app lesz (hurrá..), viszont inbox app lesz a Terminal (nem kell végre külön telepítgetnem) és valami automatizálós izé. Bár ezeket nem a w11 kapcsán olvastam, de most valamiért eszembe jutott.

[ Szerkesztve ]

(#136212) Skynet258 válasza Geth (#136208) üzenetére


Skynet258
veterán

Amúgy buktam volna a sört mert eszembe jutott tőlem két méterre van egy 2200G-vel szerelt gép, és bizony ott az UEFI-ben nincs fTPM kapcsoló... Mondjuk az alaplap is fapad abban a gépben, home office-ra van csak használva. Azt nem tudom lapfüggő is-e a dolog vagy csak proci. :F

https://geekpulse.hu

(#136213) mefistofeles válasza Skynet258 (#136203) üzenetére

Amit tudtam meg.. mit kéne néznem :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136214) Skynet258 válasza mefistofeles (#136213) üzenetére


Skynet258
veterán

fTPM betűket keress, de az előbb néztem egy 2200G-s gépen és ott nem volt meg az opció. :(

https://geekpulse.hu

(#136215) mefistofeles válasza Skynet258 (#136214) üzenetére

Nálam megvan az opció és engedélyeztem is de ugyanúgy nem alkalmas a gépem.....

Én tényleg szeretem és kizárólagosan használom a win 10-et de ez az ellenőrző program, micsoda blőd szemét? Ellenőrzi a gépemet és közli, hogy kula. de, hogy mi a gáz arról semmit sem tud meg az ember. FTPM engedélyezve, secureboot szintén, DX 12 alap de a gépem szar.........

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136216) Skynet258 válasza mefistofeles (#136215) üzenetére


Skynet258
veterán

Hm, akkor kíváncsi lennék nálam mi lehet az oka. :U Legalább megtudtuk, hogy a 2200G is alkalmas rá, plusz azt is megtudtuk, hogy a laptól is függhet az opció, nem csak tisztán a procitól.
Eszközbiztonság úgy néz ki mint nálam fentebb? Eszközkezelőben is látod?

https://geekpulse.hu

(#136217) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, ezt a "Windows 11-re alkalmas-e a gépem" programot honnan lehet letölteni?

(#136218) [CS]Blade2 válasza mefistofeles (#136215) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Na megnéztem én is, ugyanaz. Nekem lehet, hogy az MS fiók miatt nem jó, mert azt nem használok, én még az elején helyi felhasználóként telepítettem fel.

(#136219) Geth válasza [CS]Blade2 (#136218) üzenetére


Geth
addikt

Utólag is hozzá lehet csatolni, én is mindig utólag lépek be vele.

(#136220) Skynet258 válasza Cs1csó (#136217) üzenetére


Skynet258
veterán

Microsoft, ez a közvetlen link.

https://geekpulse.hu

(#136221) Cs1csó válasza Skynet258 (#136220) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#136222) King Unique válasza Cs1csó (#136217) üzenetére


King Unique
titán

Bemutatjuk a Windows 11-et

A "Kompatibilitás ellenőrzése" résznél kell letölteni a PC Health Check alkalmazást.

(#136223) mefistofeles válasza Skynet258 (#136216) üzenetére

Úgy néz ki és az eszközkezelőben is látom. ... :((
[CS]Blade2: Én MS fiókkal vagyok fenn.....

De most komolyan.. annyit ír az ellenőrző, hogy NEM ALKALMAS.
Ez olyan mint ha be akarnál menni egy klubba de a kidobó mindig pofán vágna, anélkül, hogy közölné nincs rajtad lakkcipő, vagy kavartál a húgával...

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136224) movax


movax
őstag

Nnna, akkor végre nyugodt szívvel állhatok át végleg linuxra...

(#136225) King Unique válasza mefistofeles (#136223) üzenetére


King Unique
titán

Most komolyan, mi ez a nagy kifakadás, amikor még hivatalosan meg sem jelent a W11 és hónapok vannak addig, meg évekig használhatod még a W10-et is? :F
Egyébként meg programot újrafuttatni, illetve rendszer újraindítása után újrapróbálni stb., már ha valóban teljesülnek mind a szükséges feltételek.

[ Szerkesztve ]

(#136226) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az alaplapomhoz ugyan megjelent valami (beta) TPM2 bios frissítés pár éve, de mivel méretileg lecsökkent 1/3-al ezért nem bíznék benne., [kép] [kép] 17 lábú adaptert pedig régebben sem lehetet sehol vásárolni. (lehet most felfut az érdeklődés irántuk)

(#136227) Geth válasza Doky586 (#136226) üzenetére


Geth
addikt

Simán lehet, hogy volt benne 1-2 fölösleges modul, amit a betába már nem pakoltak bele.
Anno az enyémben is volt 3 fajta network modul, pedig az alaplapon csak 1 van.
Én mondjuk belenéztem pl. ubu-val a letöltött image-be.

UPD: lol belenéztem, ugyanúgy 8K az image, csak jobban kompresszálható lett.
Tehát méretcsökkenés nincs. Legközelebb azért legalább töltsd már le, itt szívatsz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#136228) zolee001 válasza Geth (#136211) üzenetére


zolee001
őstag

Beleteszik a sima W10 be a terminalt most valamikor
Veled ellentétben a windows legyen windows,aki linuxot akar vagy android vegyenolyan eszközt vagy telepitsen tisztán azt
Nekem nem tetszik ez az irányvonal,már kinjukban nem tudnak mit kitalálni a buziságokon kivül igy már nem az MS termékeket koppintják hanem ök kénytelenek majmolni a konkurenciát

Az MS honlapján válts 11 re ami még nincs is de eszközt egész véletlenül rögtön onnan már most tudsz venni,fel kell lenditeni a hardware piacot ugye

(#136229) RudiLicenc válasza mefistofeles (#136215) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Ugyanez, nekem is minden pipa, ott van az fTPM és a Secure Boot is. Mindkettő pipa, a gép full új Ryzen 5600X, DX12 GPU-val és nem kompatibilis. :D

Valszeg az fTPM a hunyó, ugyanis nem látja a rendszer az eszközbiztonságban és az eszközkezelőben sem a TPM modult. De nem tudom miért. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#136230) Geth válasza zolee001 (#136228) üzenetére


Geth
addikt

Beleteszik a sima W10 be a terminalt most valamikor
Jaja, király. Eddig mindig utólag kellett telepítenem. Preinstall is van belőle, de most már nem állok neki scriptelni :)
Szerencsére nekem semmit nem kell venni, jóság.

[ Szerkesztve ]

(#136231) melodie


melodie
tag

21996.1
https://ufile.io/ii434d6a

[ Szerkesztve ]

(#136232) DS39


DS39
nagyúr

Az, hogy a 11 ősszel jön, és ingyen frissíthető lesz, azt is jelenti, hogy a 10-hez az utolsó funkció frissítés a 21H1 volt, vagy azért lesz még (a korábban ígért) 21H2 is?

(#136233) Skynet258 válasza RudiLicenc (#136229) üzenetére


Skynet258
veterán

AMD chipset driver friss fent van? Még erre tudok gondolni...

melodie: gondolkozom én is, hogy feldobom, napi használatra jó lehet ez? Mióta nyúzod?

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#136234) RudiLicenc válasza Skynet258 (#136233) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

(#136235) mefistofeles válasza King Unique (#136225) üzenetére

Ennek semmi köze a megjelenéshez.. ha már egyszer kiadnak egy eszközt arra, hogy megvizsgálja, alkalmas e a rendszerünk akkor elvárható, hogy jó legyen. ja és az is, hogy ne kelljen találgatni, hanem akkor már írja ki, mi a bánat baj van! (ha tudja, hogy nem jó a vasam akkor azt is tudnia kell, hogy MI nem jó benne)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136236) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Javítsatok ki mert szerintem valamiben tévedek :D

Szóval a Windows 11 csak az újabb gépeken lesz hajlandó futni?
Tehát minimum 64 bites rendszer,
És újabb alaplap és processzor kombó? Illetve kell egy dx12-es kártya?

Az én régebbi Dell notim az Intel i76700HQ-val meg a GTX960M videókártyával akkor csúnyán elhasalt.

Lehet én értem félre, de mi van a vállalatoknál ahol nincs a gépben újabb processzor vagy ha az is van is nincs dx12-es videókártya?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#136237) mefistofeles válasza RudiLicenc (#136229) üzenetére

Akkor ezen ne izgulj.. Nálam az eszközbiztonságban és az eszközkezelőben is látszik, még sem jó neki....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136238) Geth válasza undercover (#136236) üzenetére


Geth
addikt

Lehet én értem félre, de mi van a vállalatoknál ahol nincs a gépben újabb processzor vagy ha az is van is nincs dx12-es videókártya?
Így jártak :)
Btw, 4. gen. intelnél a gpu-ba azért már megjelenik a dx12.

(#136239) isti732712


isti732712
aktív tag

Nálam is minden megvan de mégis ezt írja :DD

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#136240) melodie válasza Skynet258 (#136233) üzenetére


melodie
tag

Este 6-kor telepítettem és meglepve tapasztalom, hogy atom stabil és számomra kivállóan néz ki és a használati élménye is kiemelkedő...

[ Szerkesztve ]

(#136241) King Unique válasza undercover (#136236) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos ez mind miért kérdés újra, amikor az elmúlt egynéhány hozzászólásban másról sem volt szó, nyilvános a rendszerkövetelmény, nemrég lett említve honnan tölthető az alkalmazás amivel ellenőrizhető a kompatibilitás, stb. :))

(#136242) Skynet258 válasza melodie (#136240) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát reggel home office, de azt gondolom a hétvégén én sem fogok bírni magammal. :DDD
Ha jól tippelem akkor simán 10 alól indítva a telepítőt megmarad minden cuccom és csak upgrade-elek. :R

https://geekpulse.hu

(#136243) mefistofeles válasza undercover (#136236) üzenetére

Nem kell új de kell. minimum 2 magos proci, 4 gb memória, 64 Gb tárhely, minimum HD kijelző, DX12 gradikus meghajtó és secureboot és TPM. Ennyit tudunk de ez sem életbiztosítás. nekem mind megvan még sem vagyok alkalmas....

És King Unique főnök hiába lepődik meg ezen, én bizony elvárnám, hogy az a program ami eldönti, hogy nem alkalmas a gépem az azt is közölje, hogy MIÉRT nem jó......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136244) King Unique válasza mefistofeles (#136235) üzenetére


King Unique
titán

Mivel nyilvánosak a rendszerkövetelmények, ezért logikusan kitalálható mi nem stimmelhet, még ha nem is írja pontosan maga az alkalmazás. Amely utóbbiból egyrészt lehet lesz kiadva újabb verzió is, ami már igen, sok minden történhet még X hónap alatt a tényleges megjelenésig. Másrészt adott a lehetőség kipróbálni élesben, letölthetők a korábbi esetnél megadott linkekről az előzetes ISO-k (21996.1).
Ha nem felel meg a jelenlegi hardverkonfigurációd a W11 követelményeknek, akkor használhatsz 2025-ig W10-et, vagy ha az előbbi kell, akkor veszel új, kompatibilis hardvert, vagy pl. esetleg módosított ISO-t - lásd a linkelt példát - használsz, ennyi, túl van tárgyalva...

[ Szerkesztve ]

(#136245) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Ezt a TPM dolgot szerintem majd újragondolják, az asztali gépekben nem jellemző a TPM jelenléte.

(#136246) Geth válasza Hauptmann (#136245) üzenetére


Geth
addikt

Ha kicsit visszaolvasol, nem is olyan ritka :DDD
(4. gen. intel-nél már bekapcsoltam anno.)

[ Szerkesztve ]

(#136247) [CS]Blade2 válasza King Unique (#136241) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Kizártnak tartom, hogy működik ez az alkalmazás. Tuti, hogy kompatibilis gépekre is azt mondja, hogy nem jó, vegyél másikat. Ez a csúcs. Ez egálban van azzal, hogy nem mondja meg, hogy szerinte mi nem jó.

(#136248) melodie válasza Skynet258 (#136242) üzenetére


melodie
tag

Majdnem, mert a telepített progik elvesztek, pedig telepítéskor azt választottam, hogy tartsa meg a beállításokat és a programokat...( engem nem zavar a belakás, a fontos adatok megmaradtak)
simán 10 alól az iso lett indítva...

[ Szerkesztve ]

(#136249) King Unique válasza [CS]Blade2 (#136247) üzenetére


King Unique
titán

Mit tartasz kizártnak, amikor pont neked szemléltették nemrég az egyik válaszban, hogy működik? :))

(#136250) isti732712 válasza isti732712 (#136239) üzenetére


isti732712
aktív tag

Persze a TPM 2.0 bekapcsolva, de nincs is a lapon TPM Modul MSI H310M PRO-VD PLUS :)

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.