Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136751) King Unique válasza Nimda (#136746) üzenetére


King Unique
titán

Mármint kétféle (driver telepítés + WU-ba driver update integrálása) beállítási lehetőség lett ott linkelve, + a frissítések elrejtése. Ha mindhárom ki lett próbálva és nem használt, akkor passz, ellenkező esetben lásd az előbb linkelt útmutatókat.

(#136752) King Unique válasza kona005 (#136749) üzenetére


King Unique
titán

A saját felhasználói mappádban normál esetben nem kellene hozzáférési problémának lennie, meg pláne ha rendszergazda típusú felhasználói fiók. Ellenben a PUA/PUP nemkívánatos szeméttel megpakolt uTorrent esetében annyira nem meglepő ha blokkolja a beépített Defender / Avast (ha az van telepítve), ez esetben értelemszerűen az antivírus programban kellene azt feloldani... Vagy másik, az előbbitől mentes torrentklienst használni helyette, lásd pl. qBittorent.

(#136753) Kékes525 válasza V.Stryker (#136741) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek nem egyforma jellegűek. A Winaero Tweaker a legáltalánosabb, az O&O ShutUp10 és a W10Privacy a biztonságra van kihegyezve. A Defender Control jellege pedig a nevében benne van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#136754) Vastika válasza svgyula (#136750) üzenetére


Vastika
tag

Én gondolkoztam... Ezért írtam, amit írtam.
Igen, minden feladatot el kell végezni egyszer - csak nem mindegy, hogy mikor!
Egy számítógépben, adathordozón (főleg mechanikus működésűn) , számítógépes hálózaton stb. általában a kevesebb párhuzamos folyamat gyorsabb.
Extrém példa: egy adat DVD-ről kezdj el egy nagy fájlt másolni: szépen, gyorsan fog menni, a meghajtónak alig lesz hangja. Aztán még egyet: lelassul, mint az állat, és közben hallod, hogy veszettül rángatja a fejet. Aztán, ha még sikerül egyáltalán, akkor még egyet indíts el... ;-)
Na, a vinyónál ugyanez van: csak nem kettő párhuzamos feladatnál megy el több idő a seek-re, mint az adatátvitelre, hanem egy kicsit többnél.
OK, vannak megoldások a fejmozgás optimalizálására, de csodát tenni az sem fog...
Itt vinyóról (NAS) vinyóra (USB külső) megy a másolás - egyértelmű, hogy jobb egymás után, és nem egyszerre indítani a feladatokat, főleg, ha a másolás ideje alatt még másra is használni szeretné a NAS-t.

[ Szerkesztve ]

(#136755) kona005 válasza King Unique (#136752) üzenetére


kona005
senior tag

Koszi, egyik naprol a a masikra eltunt a geprol a telepitwtt u torrent es ujratelepitesnel ez fogadott, ez az egy fiok van a gepen

(#136756) Nimda válasza King Unique (#136751) üzenetére


Nimda
addikt

Köszi, az integrációt is kikapcsoltam. Remélem így már megoldódik.

[ Szerkesztve ]

(#136757) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Nyomtató topicban is kérdeztem, de nem kaptam használható választ, így itt is kérdezek, hátha.
Egyik barátom hívott fel, hogy a Brother HL-1210W nyomtatója nem működik a W10es laptopjával. Eddig hibátlanul működött, majd valamit frissített -talán - és azóta nem.
Ezt írja ki:

W11-en szépen települ a driver és egyéb program, működik a nyomtató.

Emiatt egy tiszta W10-et tettem fel. A driver felmegy, nem áll le hibaüzenettel mint korábban. Viszont amikor kéri hogy csatlakoztassam a nyomtatót, akkor "ismeretlen USB-s eszköz" címszóval félbemarad. Így nem is tudom használni.
Ha más megoldás nem lesz, akkor W7 megy fel, de azért ez így gáz.
:W :W

Van tippetek, javaslatotok? Köszi előre is!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#136758) King Unique válasza embe (#136757) üzenetére


King Unique
titán

Ha közvetlenül frissítés után történt, akkor valószínűleg a PrintNightmare sebezhetőségre kiadott KB5004945 számú frissítés miatt van a probléma, amit registry módosítás vagy a frissítés eltávolítása + utána a WU átmeneti szüneteltetése megoldhat, lásd egy másik cikkben.

(#136759) embe válasza King Unique (#136758) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! :R
Hazamegyek meglesem.
Az biztató, egyelőre, hogy a W11-el szépn, gond nélkül működik.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#136760) egykori válasza embe (#136757) üzenetére


egykori
őstag

Ez érdekes, hogy valakinél nem okozott problémát ez a frissítés, míg másoknál igen. Nekünk két nyomtatónk van: Brother HL-2250DN és Canon MP640, mindkettő ugyanúgy működik, mint eddig (W10). :F

(#136761) embe válasza King Unique (#136758) üzenetére


embe
nagyúr

Sajna nem bírtam működése bírni.
Feltettem a W7-t - és azzal sem működött.

Visszatelepítettem a saját W11-es gép gépemre - hibátlan. :F :U

egykori: Sajna ez van. Mint mondták ez a lapos is valami frissítés után lett ilyen.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#136762) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Sziasztok.

Tegnap egy elég furcsa jelenséget produkált a gépem. Pont akkor kezdett villámlani, dörögni az ég amikor hirtelen elment a kép (fekete) majd visszajött, majd másodjára már teljesen elsötétült a képernyő. Azt láttam, hogy a monitor gombja sárgán világít viszont a pc bekapcsológombja nem villogott a szokásos módon. Néztem a kábelt mozgatva, majd kicseréltem a HDMI kábelt egy DVI-D-re, de semmi változás. Ekkor próáltam a PC power gombját megnyomva, majd hosszan, egyre hosszabban nyomva újraindítani a gépet, de semmi reakció. Hoztam másik monitort amivel megint sikertelen voltam, majd áramtalanítottam a rendszert és lőn fény az alagút végén, felvillant a képernyő, majd jött a frissítések telepítése kérjük ne kapcsolja ki... Na azóta működik kop, kop, kop a gépem.

Viszont észre vettem egy furcsaságot, nem tudom azóta van-e vagy most mi ez. Az óra mellett a tálcán ott van az időjárás, tök jó, klikk rá erre mindenféle 444 meg index és hasonló hírfolyam. Szerencsére ezeket el tudtam tüntetni, de szeretném az összes híroldalt kiiktatni, se NLC se Dívány nem érdekel, ne ajánlgasson semmit. Legyen ott az időjárás a pénzügy és a sport. Ezt meg lehetne oldani valahogy?

(#136763) szabonagyur válasza J.C.G. (#136762) üzenetére


szabonagyur
félisten

Utolsó kérdés, ha arra rámész beállítod az érdeklődési köröket és akkor nem lesz ott minden.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#136764) J.C.G. válasza szabonagyur (#136763) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszönöm, de nem akarok érdeklődési kört megadni, edget meg végképp nem akarom használni, nem azért, mert rossz lenne, biztos jó már, de kihagyom. Addig is beállítottam a sportot, az kevésbé zavar.

[ Szerkesztve ]

(#136765) J.C.G. válasza J.C.G. (#136764) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Igaz kikapcsolható, de akkor az időjárást se mutatja a tálcán. Pedig egy részletesebb időjárást szívesen látnék ott.

(#136766) svgyula válasza J.C.G. (#136762) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nagyjából amit leírtál ott volt egy hálózati túlfeszültség a villámlás miatt. Tedd össze a kezed mondj el egy imát, hogy a PC táp lekapcsolt!
A mostani időjárási viszonyok között fontos egy villámvédelmi
rendszert beszerezni. Létezik villámvédelmi relé is. Nagyon komoly károkat tud okozni az esetleg elveszett adatokról nem is beszélve. Nálam az elsődleges elosztóban van túlfeszültség védelmi rendszer amire a LAN kábel is csatlakozik.
De a legjobb védekezés a kapcsolás. Itt a Balaton környékén 1-2Km-es távolságon belül is szét tudja csapni több száz háztartás elektromos gépparkját egy vihar.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#136767) egykori válasza embe (#136761) üzenetére


egykori
őstag

Sajnálatos és érthetetlen, hogy egy javító frissítés után az egyik Brother ugyanúgy jó, a másik használhatatlan lesz tőle.
Ezért írtam igazából, mert ijesztő, hogy egy felhasználó nem tudja, milyen lap jut neki a pakliból, ha frissít.

(#136768) J.C.G. válasza svgyula (#136766) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Nem tudom milyen védelmi rendszert kéne beszereznem. De van egy túlfesz elleni hosszabbítóm és egy be_quiet tápom.

(#136769) embe válasza egykori (#136767) üzenetére


embe
nagyúr

De igazán azt nem értem hogy W10-el, és W7-el is használhatatlan, míg az én gépemen lévő W11-el minden ok.

De feltettem a a kérdéses laposra a W11-et, és azzal is ezt csinálja, még frissítések előtt.
Igazán nem tudom már mire vélni a dolgot.
Feltettem a feleségem Lenovo T440-esére, amin W10 volt. Szépen felment, működött. A NET keretrendszert lefrissítette a gép - és már nem működik.

Ez így valóban gáz.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#136770) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Segítsetek értelmezni pár dolgot, van 3 érdekes Windows hiba bejegyzésem az eseménynaplóban. W10 Pro 21H1 2021.03.01-én telepítettem újra hardver cserék miatt. Alaplap, proci, memória, SDD kingmax A2000 . Konfig adatlapon. Gépen 2 felhasználói fiók van, egy nekem, egy páromnak. Van hogy a két fiókba párhuzamosan be vagyunk jelentkezve. Leállításkor, minden fiókból kijelentkezünk és utána állítjuk le szabályosan a gépet.

Hiba 1: Ezt nem tudom mi.
Hiba 2: Az előző rendszer leállításra hivatkozik, ami az előző napi indítás... :U Gép nem indul újra, csak bekapcsolom, bejelentkezik a fiókba és használom.

Hiba 3: Nem volt összeomlás, nem indult újra a gép. HWinfo folyamatosan futott, figyelve a max hőmérsékleteket, semmi kimagasló érték.

Ezek a hibák minden nap megvannak telepítés óta, de nem tapasztalok hibát, hagyjam figyelmen kívül őket, vagy érdemes nyomozni mitől vannak? Köszi!
:R

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#136771) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Szomszédom vett egy Acer laptopot előre telepített Windows 10 Home S szoftverrel. Teljesen informatikai analfabéták (én sem vagyok sokkal tájékozottabb ebben a témában). Pár dolgot kért, hogy telepítsek rá, pl. Total Commandert. Akkor láttam (és közben kicsit utána olvastam), hogy ez a változat semmit nem enged, ami nem az alkalmazás áruházból származik.
Van erre megoldás, vagy így járt? Ez így gyakorlatilag használhatatlan :(((
(jogos a "meg kellett volna nézni jobban, hogy mit vesz" hozzászólás is, de az most nem sokat segít :R )

(#136773) hokuszpk válasza st6969 (#136771) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

át kell kapcsolni "developer mode" -ba, akkor lehet programokat telepiteni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#136774) st6969 válasza King Unique (#136772) üzenetére


st6969
őstag

& hokuszpk
Köszönöm, holnap meg is nézem :R

(#136775) apollo12


apollo12
veterán

Heló nem rég lapot cseréltem és retail kulcsos win 10 van, de most azt írja nem eredeti, ilyenkor mi a teendő?

(#136776) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

Alaplapot cseréltem a gépben
Windows 8.1 ről lett még régen frissítve windows 10 re
Nyaggat a windows, hogy aktiválni kéne mert nem érzékeli, hogy jogtiszta lenne
A windows 8.1 es liszensz kulcsomat meg tudom neki adni az elég lesz neki, vagy MS support kell a művelethez?

SeriesX: JamesSHun

(#136777) arcitec válasza JamesHun (#136776) üzenetére


arcitec
addikt

Csak azt nem értem miért nem használod a kulcsodat. Egyébként nekem is az van és működik is .. ;) U.I: Persze, ha PRO a kulcs.... :U

[ Szerkesztve ]

(#136778) King Unique válasza JamesHun (#136776) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 újraaktiválása hardvermódosítás után
How to reactivate Windows 10 after a hardware change
Újraaktiválás telefonos automata ügyfélszolgálaton keresztül
Segítség a Windows aktiválási hibáihoz

Ilyenkor azért szokás leírni, hogy pontosan mi a hibakód az aktiválásnál, futtatva lett-e már a gépházban az aktiválási hibaelhárító, ha Microsoft-fiókkal van használva a rendszer akkor abba belépve ki lett-e választva és aktiválva az új eszköz, milyen típusú és honnan vásárolt licencről, termékkulcsról van szó, stb...
Egyébként igen, a Windows 10 a 1511-es verzió óta elfogadja aktiválásnál a Windows 7 és 8.1 termékkulcsokat is, mármint értelemszerűen akkor, ha érvényes, eredeti termékkulcsokról van szó.

(#136775) apollo12:
Esetedben dettó, nem ismert a hibakód, nem ismert hogy a linkelt újraaktiválási módszerek ki lettek-e már próbálva, stb. Ha tényleg érvénytelen a termékkulcs, meg ilyen pár ezer forintos bazári forrásból vásárolva, akkor viszont nincs min csodálkozni... :))

[ Szerkesztve ]

(#136779) JamesHun válasza arcitec (#136777) üzenetére


JamesHun
addikt

a 8.1 talán ultimate volt
Akkor elég kikeresnem a 8.1 kódját és megeszi simán a win10

a hibakód 0xc004f211

szerk:
eredeti MS windows 8 as kódom van (még a win7 idején volt upgrade lehetőség kb 30 eur ért windows 8 ra) és az új termékkulcsnál megette szépen

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

SeriesX: JamesSHun

(#136780) King Unique válasza JamesHun (#136779) üzenetére


King Unique
titán

Lásd a már linkelt útmutatót, ahol világosan le van írva a teendő.

0xC004F211

Windows-licenc van az eszköz hardveréhez hozzárendelve. Ha jelentős hardvermódosításokat végez, például kicseréli az alaplapot, az eszköz következő indításakor a Windows nem talál majd megfelelő licencet. Ha a Windows elő volt telepítve az eszközön, és Ön olyan módosításokat hajtott végre, mint például az alaplap cseréje, új licencre lesz szüksége.

Új Windows-licenc vásárlásához válassza a Start > Gépház > Frissítés és biztonság > Aktiválás lapot, és végül A Microsoft Store megnyitása lehetőséget.
Aktiválási beállítások megnyitása

(I)Ha rendelkezik olyan Windows-termékkulccsal, amelyet a hardvermódosítás előtt használt az eszközön, válassza a Start gombot, majd a Gépház > Frissítés és biztonság > Aktiválás , lapot, és végül a Másik termékkulcs megadása lehetőséget, és írja be.

Egyébként nincsen W8/8.1 Ultimate, utóbbi a W7-nél van/volt... :N

[ Szerkesztve ]

(#136781) JamesHun válasza King Unique (#136780) üzenetére


JamesHun
addikt

akkor a win7 volt ultimate és a win8 meg pro amiből win 10 pro lett és majd win 11 pro lesz valamikor
A lényeg, hogy megette a win 10

SeriesX: JamesSHun

(#136782) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Kis segítség kellene. Pár hónapja jött elő a dolog. Semmit sem befolyásol,csak enegm zavar kicsit.
Két naponta jön egy értesítés a jobb sarokba.


Ha rányomok a javításra,kéri a Microsoft fiók jelszavát. Megadom,és közli hogy minden fasza.

De két nap múlva megint jön az értesítés. Semmilyen funkcióm nincs megosztva,ezért nem értem mit akar.
Hogyan lehetne ezt kikapcsolni?

(#136783) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Az összefoglalóban is található hivatalos módon csinálnék win 10 telepítőt. A géphez win 10 pro licensz van, de csak windows 10 jelölést találok ebben a media creation tool-ba, pro lehetőséget vagy egyáltalán más lehetőséget fel sem ajánl.
Telepítéskor tudom majd kiválasztani a Pro-t?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#136784) V.Stryker válasza V.Stryker (#136783) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Vagy esetleg lehet olyat, hogy a most rajta lévő windowst állítom vissza full alapra, mintha friss telepítés után lenne?

Ilyenkor driverek megmaradnak ha lehet ilyet?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#136785) bristol777


bristol777
csendes tag

Frissen telepített Win10-en az intézőben fénykép file-ra jobb klikk esetén eltűnt a tulajdonságok parancs. Nem tudom az exif boxot megnyitni. Mi lehet ennek a megoldása?
köszönöm

(#136786) tibor23


tibor23
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy újan telepített win10 gépemmel hogyan érek el egy NAS samba v1 könyvtárait (tudom elavult, de most ezt nem tudom módosítani). Két könyvtár van két különböző user/pass párossal. Az egyiket elérem, de a másikat, amit ritkábban használok manuálisan szoktam megadni a user/pass-t. Win7-en ez még minden gond nélkül ment, 2 éves win10 gépemen már egy kis kutakodást igényelt (samba v1-et külön engedélyezni kellett), de az új telepítéssel nem tudok eltérő user/pass párost megadni a hálózati meghajtónak, mert a megnyíló ablakon ez a "További lehetőségek > Másik fiók használata" lehetőség hiányzik...

(#136787) Doky586 válasza tibor23 (#136786) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a 2009-es NAS-omnak sincs szüksége smb1-re, így én teljesen kikapcsoltam. A friss winben meg ott van a kipipálható másként csatlakozás: [kép]

(#136788) Zoz válasza V.Stryker (#136783) üzenetére


Zoz
őstag

Home/Pro együtt van a telepítőben. De ha a gépen BIOS-ba égetett licensz van, akkor egyből a megfelelő kiadást telepíti, fel se jön a választó ablak.

(#136789) tibor23 válasza Doky586 (#136787) üzenetére


tibor23
senior tag

Az a gond, hogy egy második hálózati meghajtó csatlakoztatásánál már nem jön be a "További lehetőségek > Másik fiók használata" lehetőség.

(#136790) tibor23 válasza tibor23 (#136789) üzenetére


tibor23
senior tag

(#136791) Doky586 válasza tibor23 (#136790) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

További lehetőségek..?

(#136792) tibor23 válasza Doky586 (#136791) üzenetére


tibor23
senior tag

Ezen az ablakon az újan telepített gépnél NINCS "További lehetőségek" :O

Ja, és a neten található segítségek mind elavultak, teljesen más menüpontok vannak mára hála a Microsoft fejlesztéseinek. A hivatalos support sem követi le a változtatásokat :(

[ Szerkesztve ]

(#136793) Doky586 válasza tibor23 (#136792) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem a valóságosat mutatod akkor hogy segítsünk..? :B

(#136794) tibor23 válasza Doky586 (#136793) üzenetére


tibor23
senior tag

Ez az új gép:

(#136795) zolee001 válasza tibor23 (#136794) üzenetére


zolee001
őstag

A credential managerben felveszed a kivant user/pass párost

(#136796) Doky586 válasza tibor23 (#136794) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet hogy ugyanarról a gépről már be vagy lépve ugyanarra a nasra más usernévvel.
Magyarán elfelejtettél kilépni az előzővel.
De ennek (tudtommal) semmi köze az smbv1-hez.

(#136797) King Unique válasza V.Stryker (#136783) üzenetére


King Unique
titán

Egy korábbi válaszban már le lett írva, hogy az MCT-vel kreált telepítési adathordozó, ISO esetében is eleve több kiadás közül lehet választani a telepítésnél, ahol többek között adott a Pro kiadás kiválasztása is. Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített a PC és UEFI OEM Key van, akkor pedig meg sem jelenik az aktiválás és kiadásválasztó ablak, automatikusan az OEM licenchez tartozó kiadás kerül kiválasztásra és telepítésre.
Az alaphelyzetbe állításnál csak a személyes fájlok tarthatók meg - ha az van kiválasztva - , a telepített programok, beállítások, illesztőprogramok stb. mennek a levesbe. Ha az utóbbiak megtartása is cél, akkor ahhoz Windows 10 alól indított repair install kell in-place upgrade-del.

[ Szerkesztve ]

(#136798) fenor


fenor
csendes tag

Helló mindenkinek!
Van egy Dell Precision M6800-as win10-es laptopom, amiben kicseréltem a videokártyát egy nvidia k5100m-re.
A csere után elment a hang a gépen és nem sikerült sehogy vissza állítsam.
A tray-ben a hangszóró iconon piros x és azt írja "Nincs hangkimenetieszköz telepítve."

Linuxszal kipróbáltam, ott van hang, szóval hardveres hiba nincs.

Feltettem a DriverFix programot, ami alapján az
- Nvidia videokártya,
- Nvidia High Deinition Audio,
- Realtek High Definition Audio és az
- Intel(R) Megjelenítő hang
eszközökhöz feltettem a legfrissebb meghajtókat, de nem változik semmi.

Futtattam az Audio Troubleshooter-t, ami annyit bírt csinálni, hogy visszaállította a Realtek driver-t egy régebbi verzióra, persze hang nem lett tőle.

Futtatam ezeket a parancsokat:
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
amik nem találtak semmit.

Mit tudnék még csinálni? Tud valaki segíteni?
Előre is köszönöm!

(#136799) tibor23 válasza Doky586 (#136796) üzenetére


tibor23
senior tag

Igen, ugyanarról a gépről be vagyok lépve ugyanarra a nasra más usernévvel - de ez eddig nem okozott akkora problémát, és pont ezt szeretném. Egyszerűen bele akarok nézni egy másik, jelszóval ellátott könyvtárba.
A smbv1-nek valószínűleg nincs köze hozzá, csak még mindig nem tudom mi a gond.

(#136800) apollo12 válasza King Unique (#136778) üzenetére


apollo12
veterán

folyamatosan ezt a hibát dobja :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.