Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135451) MasterDeeJay válasza King Unique (#135450) üzenetére

Az automatikus frissítések konfigurálását állítottam be policyval, méghozzá úgy hogy ne keressen frissítéseket és az a baj hogy azt rakta valami alapállapotra. Így a csak group policy féle verziót hanyagolnám.
De amit adtál linket abban mást is le lehet tiltani, szolgáltatásokat is kivégzem. (Wu10Man tetszik)
Az a gond hogy ezt a konrét gépet távoli asztallal érem el, nincs benne videókártya sem.
Bár ez még nem ok arra hogy értesítés nélkül újra induljon. Érdekes módon az értesítés sem jelent meg, így nem tudtam halasztani sem mivel nem is tudtam róla hogy újra akar indulni, pedig naponta felmegyek rá rdp-vel.
Köszi, végigjátszok pár dolgot!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#135452) UnSkilleD válasza MasterDeeJay (#135449) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

pedig a megoldás a wsus céges környezetben

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#135453) King Unique válasza MasterDeeJay (#135451) üzenetére


King Unique
titán

Ha elolvastad a válaszokat, az abban linkelt útmutatókat, akkor láthattad, hogy elég sok minden beállítható (újraindításra felhívó értesítés is), adott a gépház + registry + GPO + 3rd party program használata is. + Ha megnézed a linkelt útmutatót, akkor láthatod, hogy a frissítés telepítése után a gépházban a Windows Update menüben eleve megjelenik ha újraindítás kell, ott helyben ütemezhető is, + a műveletközpotban és a tálcán is külön megjelenik a restart ikon, stb.
Én nem tiltanám le teljesen a Windows Update-et és ész nélkül egyéb szolgáltatásokat sem, meg pláne nem az automatikus újraindítás elkerülése céljából amikor az külön beállítható, de mindegy, sok sikert.

[ Szerkesztve ]

(#135454) zolee001 válasza MasterDeeJay (#135449) üzenetére


zolee001
őstag

Komoly cég lehet ha a rendszergazda (?) tiltja le a patch managmentet.
Amugy wsus-al hogyan lehet szivni mivel csak azokat az updateket terited amit a consoleon approveolsz és szokás teszt gépen kiprobálni elötte
Egyébként a kérdésedre a válasz: beállitasz fals wsus cimet majd do not connect to any windows update internet location

(#135455) mzso válasza RoyBatty (#135401) üzenetére


mzso
veterán

Kösz!
Tényleg, úgy néz ki ez volt a probléma. Engedélyeztem, utána már működött.

(#135456) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy ma délelőtt használtam még a gépet és teljesen rendben volt, majd amikor délután visszakapcsoltam akkor nem tudott bootolni a windows hiába próbáltam többször is. Semmit nem telepítettem közben rá és semmilyen hardware csere nem volt. Amikor betöltene akkor ugyan azon a ponton mindig kékhalál az alábbi hibakóddal: 0xc000021a. Mindent megpróbáltam már: rendszervisszaállítás, automatikus javítás, command promt-ba mindenféle parancssorok írása. A gép egyedül csökkentett módban és illesztőprogram aláírásának megkövetelésének letiltása módban tölti csak be a windowst.
Tudna valaki segíteni, hogy ez mivel állítható helyre hogy rendesen is tudjon boot-olni. Illetve ez a illesztőprogram aláírás megkövetelésének letiltása mód miben más a normálistól? Egyelőre így használom a gépet mert máshogy nem tudom működésre bírni.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#135457) MasterDeeJay válasza zolee001 (#135454) üzenetére

Az a komoly ha hagyom hogy minden hónapban egyszerre szívok tizenx-huszonx géppel mert elcsesznek valamit updateel és a leállás miatt veszteség lesz, na az az én felelősségem. Win7 gép is van spec progik miatt ahol a gép több misi. Mentés is már félnaponta van, pont ez miatt is.
Nem átlag userek gépei akik a neten lógnak.
Majd megkapják a frissítést késleltetve pár hónappal, akkora kiforrnak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#135458) kinder93 válasza Imy (#127384) üzenetére


kinder93
aktív tag

Megoldódott? Nekem most ugyanez a problémám egy másik gép esetében.

(#135459) Geth válasza MasterDeeJay (#135457) üzenetére


Geth
addikt

Több misis gép, de nincs pénz rendes üzemeltetésre? Nem egyedi sajnos..

(#135460) MasterDeeJay válasza Geth (#135459) üzenetére

Ha a gép készítője nem ad hozzá új szoftver akkor sajnos ez van. win7 32bit amin jól megy.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#135461) Geth válasza MasterDeeJay (#135460) üzenetére


Geth
addikt

Én biztosan nem a szoftverről írtam.

(#135462) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!
Nem tudom, jó helyre írok-e.
Segítséget szeretnék kérni.
A gépem megy 0-24, viszont teljesen random újraindul, van, hogy 1-2hétig megy tökéletesen, van, hogy 2-3naponta restartol, mindig csak éjjel - pedig win frissítések már tiltva vannak :F . Hőmérséklet értékek rendben, minden téren, gpu, cpu, ram, deszkán minden szenzor.

Ez a gép csak játékra van használva, szabad idejében túr.

A konfig:
Gigabyte Z490M Gaming X
i9 10850k + Corsair H100i RGB Platinum SE
2x8GB Corsair Vengeance RGB Pro 3200mhz (CMW16GX4M2C3200C16W)
Riotoro Engima 850W
Asus Rog Strix 3080 White 10g OC
Corsair Crystal 280x micro

A CPU oczva van, stabilan, sokat tesztelve. GPU alulfeszelve, szintén stabilan, sok teszt futott le rajta.

Eseménynaplóba a következőket látom:
HIBA: 4:51:15 Az előző rendszerleállítás (‎2021. ‎06. ‎10. - 4:39:22) váratlan volt.
HIBA: 4:50:42 A(z) Application Popup forrásból származó eseményazonosító 56 leírása nem található. Az eseményt kiváltó összetevő nincs telepítve a helyi számítógépre, vagy a telepítés sérült. Telepítheti vagy kijavíthatja az összetevőt a helyi számítógépen.
Ha az esemény forrása egy másik számítógép, akkor a megjelenítési információkat is el kellett menteni az eseménnyel.
A következő információk tartoznak az eseményhez:
ACPI
2
Az üzeneterőforrás jelen van, de az üzenet nem található az üzenettáblázatban
HIBA: 4:51:15 Az operációs rendszer hibaellenőrzés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xffffc50e7e786028, 0x00000000b2000000, 0x0000000000030005). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\Windows\MEMORY.DMP. Jelentés azonosítója: bd7f77f1-429d-483a-b533-6195c4aa765b.

KRITIKUS: 4:50:45 A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.

HIBA: 4:51:17
Súlyos hardverhiba történt.
A hibát jelző összetevő: Processzormag
Hibaforrás: Machine Check Exception
Hibatípus: Internal parity error
Processzor APIC-azonosítója: 6
További információ a részletek nézetében.

HIBA: 4:51:20 A szolgáltatás (LanmanServer) leállt a következő hibával:
A rendszer leállítása folyamatban van.

HIBA: 4:51:40
A(z) Application Popup forrásból származó eseményazonosító 56 leírása nem található. Az eseményt kiváltó összetevő nincs telepítve a helyi számítógépre, vagy a telepítés sérült. Telepítheti vagy kijavíthatja az összetevőt a helyi számítógépen.
Ha az esemény forrása egy másik számítógép, akkor a megjelenítési információkat is el kellett menteni az eseménnyel.
A következő információk tartoznak az eseményhez:
ACPI
2
Az üzeneterőforrás jelen van, de az üzenet nem található az üzenettáblázatban

Van esetleg ötletetek, merre, mit keresgéljek? :B

markbellus.hu 

(#135463) FordFair válasza King Unique (#135410) üzenetére


FordFair
tag

Köszi a választ!

A PC-re automatikusan települt a 21H1 + a nevezett fejlesztés és valóban megint besz*rt a tálca értesítési területe.

Próbaként rámentem a tálca/hírek és érdeklődési területek menüre; ezen belül bármelyik opciót választottam (ikon és szöveg megjelenítése/csak ikon megjelenítése/kikapcsolás), megjavult az értesítési terület :)

[ Szerkesztve ]

(#135464) Kbali válasza Geth (#135459) üzenetére


Kbali
nagyúr

Plusz ilyenkor a userek is olyanok, hogy nekik KELL, hogy minimum local admin joguk legyen, utána meg szívjon az üzemeltető

(#135465) Zoz válasza TBMC (#135462) üzenetére


Zoz
őstag

Ez a bejegyzés nagyon árulkodó:
"Súlyos hardverhiba történt.
A hibát jelző összetevő: Processzormag
Hibaforrás: Machine Check Exception
Hibatípus: Internal parity error"

Kezdetnek próbáld meg OC nélkül.

(#135466) hackeeeee válasza hackeeeee (#135318) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Update: Megcsinálta magától.

Véleményem szubjektív...

(#135467) zolee001 válasza MasterDeeJay (#135457) üzenetére


zolee001
őstag

Félreértés ne essék de az az IT dolga,hogy az infrastruktura müködjön mig az adott cég aki ezzel az infrával dolgozik öket a cég müködése érdekli a profit termelés miatt.
Egyetértek a problémával,már többszörösen a gulágra küldtem többet között ezen a forumon is a WU teamet de spec én dedikált "teszt" gépeket üzemeltetek és csak tesztelés után teritem az updateket
Ne adja az ég de bekpatok egy jó zsarolóvirust mint az ismert autos cég ahol az IT részleg gyorsba mehetett uj állást keresni
Nem azt állitom,hogy a helyes dolog a patchelésre az innen ismert build number vadász fórumpistikék akik ész nélkül telepitenek minden updatet mert az a nyerö akinek elsönek nagyobb a windows build száma de a WU teljes kikapcsolása az elég gáz

(#135468) MasterDeeJay válasza zolee001 (#135467) üzenetére

Számomra a wu az egy elszabadult valami amit kontrolálni kell. Teljes kikapcsolást azért gondolom helyesnek mert így egy adott időben én saját magam tudnék kézzel frissíteni megadott gépeken. Magyarán nem az összes gépen egy időben menne rá a már rendszerint hibás frissítés hanem csak pár olyan userre aki bírja a strapát vagy olyan feladata van ahol át tud ülni másikhoz amíg én reszelem a gépét. Bevállalom azt hogy gyengébb lesz a biztonság, cserébe kevésbé tépik a hajukat az userek amikor ez meg az meg amaz nem megy.
Már volt hogy hajnalba kezdtem csak azért hogy visszaállítgassak frissítéseket meg előző nap délutánra szétcseszett valamit az update pár gépen. (legdurvább az az volt amikor sorra kékhaláloztak a gépek, na akkor volt ám szaladgálás)
A gépek védtelenségét ellensúlyozandó külön mentő szerver van éjszaka mentésre veam-el amit az user nem is ér el mert csak a veamben van felvéve. (sima user és helyi rendszergazda elvileg nem fér hozzá hacsak a veam tárolójából nem szedik ki, még én is elfejeltettem a jelszavát :DDD )
Szervereket viszont gyakran frissítem (érdekes módon azokat a frissítéseket nem cseszik el srv2016-osak de van egy 2008R2-es is), user gépekért nem kár, eleve nincs rajtuk pótólhatatlan adat csak azért van róluk mentés hogy ne a nulláról kelljen újrarakni mindent ha beborul az ssd-jük. Szervereken meg lóg pluszba hdd amihez eleve csak a szerver fér hozzá és arra is megy mentés a mentőszerveren felül. Szóval ha csak nem a szerveren keresztül jön be valami akkor elvileg jó biztonságban vannak az adatok, leszámítva tűzvészt mert arra nincs felkészülve a rendszer de ha már ég az egész nagy iroda akkor már rohadtul mindegy mi van az adatokkal. (btw levelezés is tárhelyes és gépeken is megvan több helyen is)
Volt már zsarolóvírus de helyi mentés ment vissza image-ből a szerveren meg simán árnyékmásolatból visszaszedtem mindent, nyilván bukott pár óra munka.
Userek meg keményen ki vannak oktatva mire kattintsanak és mire nem, leginkább megkérdeznek szinte minden nap hogy mit nyithatnak meg. Gyakorlatilag pár óránként jönnek vírusos mellékletek (viccesen rar de volt hogy arj-be csomagolva), meg persze a szokásos webkamerát nézegettem utalj x coint, szokásos néger hercegek meg nagyobblesz a lőcs stb cuccok mellett, akár milyen profin állítom be a spamszűrőt.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#135469) zolee001 válasza MasterDeeJay (#135468) üzenetére


zolee001
őstag

Nem vitázni akarok csak megemlitettem,engem /minket tuti kirugnának ha ilyet tennénk de kinek a pap,kinek a papné
Serverek (köztük not supported) vannak domain nincs?
Folder redirection a serverre, File screening beállitva és azt menteni,2 legyet egy csapásra aztán a desktop gép a kit érdekel kategória,átül egy másikhoz és ugyanugy melózik tovább
(Én igy konfigolom mert nekem (is) kényelmesebb valamint kevesebb a melo)
Wsus-al nem értem mi a probléma,ha nem hagyod jóvá a már tesztelt !!! updatet akkor az életben nem települ a kliensekre ugyanakkor a kliens sem sikitozik az update miatt mivel azt az üzit kapja,hogy nincs
File serveren kökemény File Screening belöve,futtatható állomány,java stb mocsok nem kerülhet fel,crypto virusok probléma letudva
Ellenben az alap felvetésedre a választ megadtam,ha az a járható ut....
Avagy tiltod ezeket:
http://windowsupdate.microsoft.com
http://*.windowsupdate.microsoft.com
https://*.windowsupdate.microsoft.com
http://*.update.microsoft.com
https://*.update.microsoft.com
http://*.windowsupdate.com
http://download.windowsupdate.com
https://download.microsoft.com
http://*.download.windowsupdate.com
http://wustat.windows.com
http://ntservicepack.microsoft.com
http://go.microsoft.com
http://dl.delivery.mp.microsoft.com
https://dl.delivery.mp.microsoft.com

(#135470) MasterDeeJay válasza zolee001 (#135469) üzenetére

Domain nincs (még de tervben van) ahhoz kellene költeni mert hurkák a szerverek. (Dell t20, t30, hp ml110 g6, de hypervbe fut pár szerver a t30-ason, kulcsok sem tudom mennyi calt bírnak el)
Folder redirection jól hagzik, kérdés hogy full profilt átviszi-e? ( komplett beállitások,levezés...) De ehhez gondolom annyi hely kell amennyi az userek profiljai.
Wsushoz is kell rakás hely. Lényeg hogy ez meg "láthatatlan" fejlesztés a vezetőség felé amit nem egyszerű beadni nekik.
Most lesznek gépcserék egyforma Dell 3080-asra micro méretben hogy legalább egyféle szint legyen (10gen i3, 8gb, 256ssd) most nagyrészt 4gen-6gen i5 ösök vannak összerakottak de kopnak el.
3 éve durva volt a helyzet amikor ide jöttem. Szerverek dhcp-vel :DDD , ős ddr2-es core2 szervernek...cat3 vagy milyen kábelek csak 2 csavart érpárral...inkább hagyjuk.
Most már úgy ahogy jobb a háló, gigabit van meg rakás mikrotik.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#135471) egykori


egykori
őstag

Szeretnék segítséget kérni, hogy mi lehet ez a választható frissítés 4 példányban. Nem merem frissíteni, mert nem tudom, mire van hatással, és ráadásul most nincs olyan eszközöm, driverem a gépen, ami problémás lenne.
Köszönöm!

(#135472) isti732712 válasza egykori (#135471) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ha minden jó és rendben működik nem kell frissíteni! Felesleges! Ezek a frissítések nálam is ott vannak.... nem kell vele foglalkozni :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135473) egykori válasza isti732712 (#135472) üzenetére


egykori
őstag

Megnyugtató, ha nem csak nálam vannak ilyenek. Már májusban ideköltöztek, és most a júniusi frissítéskor sem tűntek el, lehet, hogy örökre itt maradnak.
Ettől függetlenül még érdekel, hogy ezek mit frissítenének. A 4 magos proci 4 magját? :))
Ám ha nem kötelező és nem is tudom mire való, nem frissítem (van valami olyan közmondás, hogy ami jó, azt nem kell megjavítani :).

[ Szerkesztve ]

(#135474) zolee001 válasza MasterDeeJay (#135470) üzenetére


zolee001
őstag

10+ éve ez a masina teljesit szolgálatot nálam otthon, a szerepköröket látod amiket hostol 2 GB rammal vm AMD ratyi procival 70W fogyasztással
A komplett user profile-t roaming modnak hivjuk,nem javaslom helyette a folder átirányitást,levelezés O365 terészetesen a Server Dashbordján felvéve igy Juzer Jolán beirja a felhasznév/jelszavát akkor rögtön az ö "profiljában" van mind az on-premise domainben mind az O365 /Azure AD ben bármilyen domainbe léptetett gépen
Mentés pedig pofon egyszerüen a serveren Raidezett avagy Storage Space dedikált disk a "Folder Redirectionnek" erösen quótázva file screeningel megáldva vmi Back Up diskre avagy Azure-be
Ellenben él a régi módszer is,image alpu mentés a kliensekröl a server diskre 3 db next és 1 db finish gomb megnyomásával utána teszi a dolgát
WSUS Hyper-V ben Server Core 4GB Ram (ráérösen mivel nem kerget a tatár)
WSUS-ben minek letölteni az updateket helybe? Max késöbbi nosztalgiázásra jó
Elég csak a catalog filet ami pár kbyte és teszi a dolgát,tárolja az MS a fileokat és ne a server disk teljen be

Csak halkan jegyzem meg az Azureban nincs CAL,annyi usert léptettsz be a domanba amennyi jól esik,on-premise servernek meg elég vmi Microserver másodlagos helyi DC-nek

(#135475) MasterDeeJay válasza zolee001 (#135474) üzenetére

O365 és egyéb drága felhős cucc nem játszik. Kb 30 email cím van csak 50gb tarhellyel az meg nettó 30eft/év tarhely.eu. És évente leszedem úgy is bőven elég. Nehéz lenne beadni nekik hogy o365-re váltsuk nem is tudom mennyiért de az jóval drágább. Amúgy sem használják ki.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#135476) samsung ace


samsung ace
tag


Sziasztok. Még mindig nem telepíti ezeket a frissítéseket. Segítene valaki hogy mit csináljak?Privát üzenetbe is írhat bárki. Angolul nem tudok,megköszönném ha valaki magyar nyelven szájba rágósan megírná mit csinálják.Előre is köszönöm szépen!

(#135477) King Unique válasza samsung ace (#135476) üzenetére


King Unique
titán

Legutóbb n+1-edik alkalommal újra le lett írva, linkelve az egyik előző válasz hogy mik a lehetőségek, + az már a korábbi válaszban is említve volt, hogy végig screenshotokkal vannak illusztrálva a linkelt útmutatók + létezik Google Fordító és még az útmutatók magyarra fordított linkje is külön be lett téve stb., vagyis az pont nem indok a ki nem próbálásra, hogy nem tudsz angolul...
Egyébként el is olvasod amit válaszolnak és megcsinálod az abban javasoltakat, vagy csak write only módban vagy itt és beírod sokadszorra ugyanazt a kérdést ugyanazon lényeges információk (mik lettek kipróbálva és milyen eredménnyel) megadása nélkül? :F Ha az utóbbi, akkor teljesen felesleges ez az egész, ez esetben hagyni kell ahogy van és átmenetileg nem frissítesz, vagy megkérsz / megfizetsz egy hozzáértőbb valakit hogy megoldja, vagy ha belefér akkor újratelepíted a rendszert, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#135478) samsung ace válasza King Unique (#135477) üzenetére


samsung ace
tag

Elnézést félisten hogy nem értek hozzá. De köszönöm a tanácsod,elviszem a laptopom egy számtech boltba.

(#135479) King Unique válasza samsung ace (#135478) üzenetére


King Unique
titán

Értem, én kerek elnézést kedves tag, hogy segíteni próbáltam és nem írom le 20-30 sorba betűről betűre, hogy mit kellene csinálni, hanem linkeltem hozzá a már kész válaszokat (pl. ezt, ahol tényleg nagyon bonyolult ám bemásolmolni a parancsokat és utána entert ütni) és útmutatókat (pl. ezt, ahol tényleg nagyon bonyolult letölteni és elindítani az MCT-t, majd next —► next —► finish), amik világosan szemléltetik a teendőket és másoknak általában elég és kellően világos szokott lenni a probléma megoldásához...
Igen, ez esetben lehet az lesz a legjobb ha elviszed egy hozzáértőhöz. :K

[ Szerkesztve ]

(#135480) samsung ace válasza King Unique (#135479) üzenetére


samsung ace
tag

:R :R :R :R :R :R :R

(#135481) hotkar válasza samsung ace (#135476) üzenetére


hotkar
aktív tag

Egy javaslat:

Indítsd újra gépet, kattints rá a "Fontos frissítések hiányoznak..." linkre. Telepíteni fog a Defenderhez frissítést, majd megnyugszik.

Ma délelőtt én is így jártam.

(#135482) samsung ace válasza hotkar (#135481) üzenetére


samsung ace
tag

Köszi,megpróbálom.

(#135483) Gali199qd


Gali199qd
tag

Sziasztok !
Ez mitől lehet ?
ASRock B450 pro 4 f
Apacer nvme m.2 256gb ssd
Win 10 pro
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

(#135484) Edorn


Edorn
aktív tag

Ezt az új, tálcán megjelent időjárás jelzőt a hírek funkcióval hogyan lehet kikapcsolni?

Szerk.: Elnézést, közben csak meglett: [link]

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#135485) Rexcor válasza Rexcor (#135456) üzenetére


Rexcor
őstag

Sziasztok!

Erre tud esetleg valaki megoldást hogy miért csak az lesztőprogram aláírás megkövetelésének letiltásával és csökkentett módban tud bootolni a windows és máskülönben BSOD loop-ba futok minden indításkor?

(#135486) The Goth


The Goth
tag

Hali!
Nem biztos, hogy op.rendszer probléma, de kitudja…
Pár napja az egérrel akadnak anomáliák; eltűnik, megakad a kurzor, a win. hangjelzéssel azt tudatja másodpercenként, hogy ki-be dugdustam, miközben ugye nem, néha még azt is feldobja, hogy az egér beállítása folyamatban. Ezt játsza egy darabig aztán órákig minden oké, aztán újra így tovább.
Mivel még sose döglött meg egerem nem tudom ezek hogy szoktak megpusztulni, instant kampec vagy lassú (számomra) kín halál?
Felmerült bennem esetleg a win. USB-t érintő „ficsőrje” lehet-e ez az ok, de ez az ominózus frissítés már rég fent volt és eddig semmi gondot nem okozott. Egyébként full naprakész a rendszer.
Driverek, chipszet, stb szintén. Szóval ez most szoftveres, vagy tényleg egér halál?

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#135487) coco2


coco2
őstag

Leguccsó "élmény frissítés" küldött egy időjárás ikont a tray icon-októl balra a tálcámra. Gondolkodom rajta, ki lehet-e kapcsolni? Vagy akár csak félregyömöszölni a tray icon-ok közé?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#135488) Attila0 válasza The Goth (#135486) üzenetére


Attila0
őstag

Próbáld ki egy másik aljzatba/egérrel hogy akkor mi történik.

(#135489) isti732712 válasza coco2 (#135487) üzenetére


isti732712
aktív tag

Sokadikra :W

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135490) Attila0 válasza coco2 (#135487) üzenetére


Attila0
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#135491) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nekem is feltette ezt az utolsó szutykot. Mondom megnézem, hogy hátha személyre lehet szabni, de egyszerűen nem tudok rájönni. A msn-en minden híroldalt kikapcsoltam, majd megadtam f1-es hírekkel foglalkozó oldalakat meg, hogy forma 1, Origo, stb. de semmit nem hoz fel, egyedül a motorsport.com-nak nevezett magyar sz*rt.
Csak arról a 8-10 általuk választott oldalról tudna híreket ez a sz*r?

A másik, hogy nekem nincs MS fiókom, én helyi felhasználóval használom a windows-t, és most elkezdett b..ogatni, újraindítás után rám akart sózni pár letiltott beállítást, hogy az egde legyen az alapértelmezett és adjak meg MS e-mailcímet. Ezt hogy lehet kiirtani? Most 3 nap múlva visszajön.

(#135492) mmdms válasza [CS]Blade2 (#135491) üzenetére


mmdms
addikt

Ez engem is érdekelne, nem akarok én se folyton bejelentkezve lenni...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#135493) Jorus válasza MasterDeeJay (#135451) üzenetére


Jorus
nagyúr

GPO-ba fel tudod venni, hogy ne telepítsen frissítéseket. Keresni kereshet az update helyen, de nem telepít semmit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#135494) coco2 válasza [CS]Blade2 (#135491) üzenetére


coco2
őstag

>Nekem is feltette ezt az utolsó szutykot. Mondom megnézem, hogy hátha személyre lehet szabni, de egyszerűen nem tudok rájönni.

>A másik, hogy nekem nincs MS fiókom, én helyi felhasználóval használom a windows-t

Ezekből arra következtetnék, hogy frissen jössz win7 alól. A win10 annyiban másabb, hogy amíg nem aktiváltad, temérdek sok beállítási lehetőséget kivesz a kezedből. Azt mondja, hogy ezt a windows-t ingyen kaptad, és ennyit kapsz ingyen, érd be vele. Legalább egy olcsó kulcsot be kellene szerezni hozzá.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#135495) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hali!
Van lehetőség arra, hogy kikapcsoljam az automatikus frissítést, de csak ha a noti akkuról működik?
Ez falra hányt borsó minőségű OS elkezdte magát frissíteni 25%-os akkutöltöttségnél :DDD .

(#135496) Geth válasza FoxiestFox (#135495) üzenetére


Geth
addikt

Battery Saver elvileg blokkolja.

(#135497) The Goth válasza Attila0 (#135488) üzenetére


The Goth
tag

Az egér döglött meg. Elbattyogtam vettem másikat, most minden oké.
Talán még szerencse is, mert a szoftveres problémával többet szívhattam volna.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#135498) [CS]Blade2 válasza coco2 (#135494) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Régóta Win 10 van. Annó a telepítésnél az első napon azt nyomtam be, hogy helyi fiók nevet adok meg. Egészen tegnapig ezzel nem is volt semmi gond. Tegnap a frissítés után hozta be gondolom azt a felületet amit ma egy tiszta telepítésesnek hozna fel.
Az első az volt, hogy tegyem alapértelmezettnek az Edge-t, de arra engedett nyomni egy olyat, hogy köszi nem, a jelenlegi beállítások maradjanak, majd volt valami felsorolás, de azt tovább nyomtam, aztán jött az e-mail-es hülyeségével, hogy adjam meg vagy regisztráljak Microsoft-fiókot... aztán alul volt egy gomb, hogy emlékeztessen majd 3 nap múlva.
Az a gondja, hogy én helyi fiókkal vagyok bent.


Ezt hozta ki, és a folytatásra lépve ba...tott a fiókkal.

Azt az új tálca melletti örökséget kikapcsoltam, az reménytelen. Kiszedtem belőle a motorsport.com-ot is, és azóta a frissítésre lépve marad az a pár hír amit előtte felhozott. Gondolom csak arról a 12 vagy 13 weboldalról tud híreket felhozni, én viszont abból egyiket sem olvasom soha így pedig sz*rt sem ér nekem.
Ha megadhattam volna az általam látogatott híroldalakat, akkor megtartottam volna az időjárással.
Ha valakinek sikerül mégis rávarázsolni egy prohardvert vagy egy origot, az szóljon.

(#135499) Attila0 válasza The Goth (#135497) üzenetére


Attila0
őstag

Néha nálam is ezt csinálja, de ha ki-be dugdosom akkor megjavul

(#135500) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#135498) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Lehet, hogy megtaláltam a megoldást, a képet keresve találtam ezt:

Go to Settings > System > Notifications & actions and uncheck Suggest ways I can finish setting up my device to get the most out of Windows option. This should turn off that screen.

Kiszedtem a pipát, ez lehet, hogy megoldja. 3 nap múlva kiderül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.