Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136901) hokuszpk válasza JamesHun (#136900) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hm. pedig altalaban a "cpu configuration" szekcio alatt van.
talan Giga lapon nem.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#136902) Snike


Snike
aktív tag

Sziasztok!
Lehet, hogy lammer kérdés, de nem találtam rá választ (vagyis 1 van. win újrainstall-> de ezt nem akarom).
Szóval, hátha találkozott valaki vele.
1) win 10 upgrade megtörtént Windows 10 20H2 verzióra
eredmény -> semmilyen browser nem enged a netről file-t letölteni (tűzfal inaktív).
2) downgrade -> vissza a 20H2 előtti verzióra
eredmény -> HID hiba miatt nincs billentyűzet (upgrade előtt ilyen nem volt) -> alaplapi driver frissítése sem segített, kitöröltem az eszközkezelőből -> újra felismertettem de az se jött be.
3) újra upgrade -> van bill. nincs letöltési lehetőség...

Előre is köszönöm a tippeket.
regeditben még nem turkáltam! :)

PS5, mert az jó! :)

(#136903) Doky586 válasza Snike (#136902) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Visszaállítod az utolsó (múlt havi) lemezkép-mentésből a rendszert (macrium vagy beépített)

[ Szerkesztve ]

(#136904) westlake válasza King Unique (#136892) üzenetére


westlake
félisten

Nyilvánvalóan hülyeség volt, hogy a 19043-ban és a 19044-ben nincs benne alapból az Edge. Nem is tudom, miért gondoltam és írtam.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#136905) UHHH válasza Snike (#136902) üzenetére


UHHH
senior tag

Mit jelent, hogy nem enged fájlt letölteni? Weblapok bejönnek? Mi a hibaüzenet?
Defender (nem a tűzfal, a vírusirtó) lelőve?

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#136906) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Win10 Pro 21H1 19043.1110 rendszerem van. Van Xbox Game Pass Ultimate előfizetésem. Felraktam az Xbox alkalmazásból a Snow Runner játékot. Indítanám el majd ezt a hibaüzenetet dobja a játék.
Nem folytatható a kód végrehajtása, mert nem található az EOSSDK-Win64-Shipping.dll. A program újratelepítésével esetleg megoldható a probléma.
Újraraktam a játékot de nem oldotta meg. (Amúgy nem a rendszer meghajtón van a játék hanem egy másik SSD-n.)
Letöltöttem ezt a DLL-t majd beraktam a System32 könyvtárba, regisztráltam de nem fogadta el a rendszer. Beraktam a Windows könyvtárba, szintén próbáltam regisztrálni de megint nem sikerült. A játék könyvtára nem tudom hol van mert el van dugva valahova valószínűleg a D-n.
Tudnátok tanácsot adni hogy mit rontok el a DLL file elhelyezésénél, vagy regisztrálásánál?
Ja és felraktam a VC_redist.x64 is de ez sem oldotta meg, mert olvastam hogy volt olyan akinél ez segített.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#136907) jozsi252 válasza jozsi252 (#136906) üzenetére


jozsi252
veterán

Közben találtam egy megoldást YT-on. Egy pár napos videó és a srác elmondja hogy a beállításokban a Logitech kormány beállítását kell megváltoztatni. Játék restart és el is tűnt a DLL hiba. Szóval akkor valószínű az LG HUB szoftverben lehet valami bug.
Bár attól függetlenül érdekel hogy mit rontottam el a DLL file reg-nél hogy nem regisztrálta be.

iPhone 13 Pro Max

(#136908) svgyula válasza jozsi252 (#136907) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Valószínűleg a SysWOW64 könyvtárba kellet volna berakni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#136909) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok,

erre [link] esetleg valaki tudna javaslatot adni?

Köszi.
üdv.: B.

(#136910) Snike válasza UHHH (#136905) üzenetére


Snike
aktív tag

A weblapok betöltődnek.
Amikor menteni szeretnék onnan egy file-t, akkor úgy tesz mintha elkezdené letölteni, majd megakad.
Sajnos nem ad hibaüzenetet, annyit ír sikertelen...

Doky586: hááát én sose készítettem biztonsági másolatot... (attól tartottam, hogy rengeteg helyet fog foglalni)

[ Szerkesztve ]

PS5, mert az jó! :)

(#136911) svgyula válasza Snike (#136910) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A böngészőben állítsd át a letöltés helyét egy másik általad létrehozott könyvtárra. Valószínűleg valamiért nincs engedélye a böngészőnek. Ez így csak vaktába lövöldözés lenne a hibára.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#136912) Jorus válasza Jorus (#136084) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tegnap reggel próbaképpen megfrissítettem a rendszert, felment minden kumulatív és választható frissítés (driver frissítéseken kívül), egyelőre stabil minden, a korábbi problémák (explorer.exe, taskbar, searchindexer gondok) nem jelentkeztek azóta.

A News and Interests esetén van arra lehetőség, hogy felső helyzetű taskbarral is működjön?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#136913) egykori válasza King Unique (#136897) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm, ezek mind abból indulnak ki, hogy pc-s lehetőségek vannak, pl. billentyű kombinációk. Itt nincs semmi, csak 4 gomb: ki/be, +, -, kezdőlap.

Most oda eljutottam, hogy a helyreállítási oldalon van parancssoros opció is. Ide nem lehetne valamit beírni, hogy táblagép módban induljon?

(#136914) egykori válasza King Unique (#136897) üzenetére


egykori
őstag

Még annyit sikerült mókolni, hogy az általad ajánlott oldalon a parancssoros megoldásban a regeditet előhívtam, és az ott leírt kulcsot pontosan beírtam úgy, ahogy ott van, de újraindításnál még sincs változás.
Az érdekes, hogy itt még működik az érintés, lehet nyomkodni és írni, de ahogy újraindul, már semmi.

(#136915) Snike válasza svgyula (#136911) üzenetére


Snike
aktív tag

svgyula, UHHH és Doky586!

Megoldódott a hiba!
A következőt tettem:
Vissza tettem az elöző win 10 buildet!
Úgy gondoltam, hogy a billentyűzetet/USB hibát egyszerűbb javítani mint a letöltésvezérlőt.
A hiba neve:
hid keyboard error 39

A megoldás:
- regeditben rendszergazdaként rá kellett keresnem a "kbdclass" szócskára.
- ahol "UpperFilters" ként az érték feltűnt ott az értéket át kellett írnom, úgy hogy csak a "kbdclass" szerepeljen! minden mást elötte és utána kitöröltem.
- újrainditottam a gépet és megjavult a billenytüzetem.

regedit címe nálam:
"Számítógép\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e96b-e325-11ce-bfc1-08002be10318}"

A blog címe ahol a megoldást találtam:
https://blog.ryantadams.com/2008/01/18/keyboard-not-working-due-to-missing-or-corrupt-drivers-code-39/

Köszönöm a tippeket!
Végre újra növeszthetem a hajam! :)

[ Szerkesztve ]

PS5, mert az jó! :)

(#136916) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok!

Windows 10 alatt hogyan megoldható az, hogy az alaplapomra bedugott Line in vonalbemenet hangját haljam folyamatosan a windows hanggal együtt.
Jelenleg most bejövő jel van a vonalbemeneten a hang beállításoknál látom, hogy ugrál a jel de semmi hang.

Köszönöm a segítséget.

(#136917) Jorus válasza vigyori78 (#136916) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vezérlőpult -> Hang -> Felvétel -> Vonalbemenet -> Tulajdonságok -> Figyelés -> Eszköz figyelése checkboxot bepipálod

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#136918) vigyori78 válasza Jorus (#136917) üzenetére


vigyori78
őstag

Ezer köszönet. :R :R :R

(#136919) JamesHun válasza hokuszpk (#136901) üzenetére


JamesHun
addikt

For Advanced Mode - Press Setup Mode switch or F7 function key can switch between EZ Mode and Advanced Mode in BIOS setup. Then go to overclocking -> Advanced CPU configuration - > svm mode-enable / disable.

SeriesX: JamesSHun

(#136920) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Munkahelyen a notit plusz egy monitorral használom. Van egy program, amit a rácsatlakoztatott monitorra szoktam áthúzni. Most nem húztam vissza, itthon nincs másik monitor és nem tudom az ablakát a noti kijelzőjén megjeleníteni, csak a tálcán jelenik meg. Nyilván a külső monitorra akarja kirakni.

Plusz monitor nélkül, hogy tudnám visszahozni a noti kijelzőjére?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#136921) Csupingo válasza V.Stryker (#136920) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez érdekes, mert ilyenkor csak 1 képernyő lehetne aktív és azon kéne indulnia. Nézd meg, hogy az van e beállítva, hogy " asztal megjelenítés csak itt". Valamiért bekapcsolva maradt a másolás, vagy az e képernyők kiterjesztése? Ne legyen elindítva a program és csak 1 kijelző legyen aktív (laptop) és azután indítsd a programot.

Esetleg abban a programban lett beállítva, hogy mindig a másik kijelzőn induljon?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#136922) V.Stryker válasza Csupingo (#136921) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezeken már túl vagyok. valószínűleg a program hibája. Elég rég frissítették. (Gmail Notifier Pro)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#136923) vgyuri válasza V.Stryker (#136920) üzenetére


vgyuri
őstag

Win + shift + jobbra/balra nyíl átmozgatja az aktuális ablakot a másik asztalra.

(#136924) Csupingo válasza V.Stryker (#136922) üzenetére


Csupingo
veterán

Kicsit google fordítós cikk, de talán van benne valami használható.

Nem fut a háttérben folyamatosan és azért nyílik mindig rossz helyre vissza? Kilőtted már teljesen feladatkezelőből is?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#136925) V.Stryker válasza vgyuri (#136923) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem működik ez a kombó, legalábbis ennél az applikációnál.

Egyébként háttérben sem fut. kilőttem teljesen, restart.

Mindegy, hagyjátok. Lecserélem másra... :(((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#136926) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a warzone-t szeretném állandó magas prioritásban futtatni,de minden indításnál a feladatkezelőben be kell állítanom a prioritást újra...?
Van erre valami megoldás, hogy ne kelljen ezzel szenvedni minden indításnál?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#136927) ETOM válasza steewcv65 (#136926) üzenetére


ETOM
addikt

Process Lasso

(#136928) steewcv65 válasza ETOM (#136927) üzenetére


steewcv65
őstag

Ez valami program?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#136929) svgyula válasza V.Stryker (#136925) üzenetére


svgyula
addikt

FN+F5

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#136930) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Létezik, hogy a Win Defender téves riasztást csinál?
Adott egy saját magam által készített rar file, még régről, ebben benn egy másik rar file.
Erre a becsomagolt rar file-ra riasztott be mikor ki akartam csomagolni, hogy conteban trójai.

Ami már azért is gyanús volt, mert ugye ezt még én készítettem, és eddig soha nem riasztott be. Mindenesetre mivel kellett, engedtem neki kicsomagolni, utána meg rányomtam, hogy ellenőrzés defenderrel úgy meg már nem talált benne semmit.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#136931) krealon válasza V.Stryker (#136920) üzenetére


krealon
veterán

"Van egy program, amit a rácsatlakoztatott monitorra szoktam áthúzni. Most nem húztam vissza, itthon nincs másik monitor és nem tudom az ablakát a noti kijelzőjén megjeleníteni, csak a tálcán jelenik meg. Nyilván a külső monitorra akarja kirakni.
Plusz monitor nélkül, hogy tudnám visszahozni a noti kijelzőjére?"

Ilyenkor jön jól az old-school (egér mentes, Windows billentűparancs) tudás.
Aktiváld a mozgatni kívánt ablakot a tálcán.
Alt + Space -re feljön az ablak kezelő alapmenü
M billentűvel aktiválható az aláhúzott M betűt tartalmazó elem, ami az angol nyelvű windwos esetén a Move (Mozgatás).

Ezután az ablak a kurzorbillentyűkkel (nyilak) mozgatható, majd a végleges pozíciót az Enter-rel véglegesíthetjük

Magyar Windows-nál egy láthtó ablakon ki kell próbálni, hogy a Mozgatás parancsnak mi a gyorsbillentűje.

(#136932) Kátai


Kátai
senior tag

Az alábbiakhoz szeretnék segítséget kérni:
"Van egy routerem usb aljzattal. Jelenleg van benne pendrive, aminek a tartalmát a TV-én és a számítógépemen is látom. Mikor megvettem sikerült a gépemen külön meghajtót létrehozni neki, csakhogy már elfelejtettem, hogy hogyan csináltam. Most azt szeretném, hogy a családon belül mindenki lássa a pendrivre feltöltött képeket, filmeket a saját gépén. Leírná valaki hogyan kell létrehoznom a többi gépen erre a célra meghajtót?
Esetleg ez [link] alapján menne?Ezzel [link] nem sikerült.
Előre is köszönöm a megoldásokat.'
Vagyis nekem rendben van [kép] ,de két másik laptopon is szeretném ezt megcsinálni.A router [link] ilyen.Emlékeim szerint a routeren nem állítottam semmit.

[ Szerkesztve ]

(#136933) V.Stryker válasza krealon (#136931) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm, így sikerült. Ha másodjára is, mert elsőre az áthelyezés menüpont nem volt aktív. De végül jó lett. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#136934) PROTRON válasza krealon (#136931) üzenetére


PROTRON
addikt

6 ével ez előtt még win7 alatt feladtam ennek a hiányosságnak a megoldását....agyf.t kaptam attól hogy miért nincs erre egy dedikált bill parancsm, hogy 1 képernyőre mindent.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#136935) hokuszpk válasza krealon (#136931) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Magyar Windows-nál egy láthtó ablakon ki kell próbálni, hogy a Mozgatás parancsnak mi a gyorsbillentűje."

"áthelyezés" és elvileg "H" bill. , de csak akkor választható, ha nem teljeskepernyos az ablak.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#136936) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Van két SSD, mindkettőn van (volt) Windows 10. Az egyik régebbi, a másik pár hónapos. Gép bekapcsolásakor a Windows menüjében tudtam váltogatni, hogy melyiket akarom indítani. Aztán gondoltam egy olyat, hogy a régire már nincs szükségem, átraknám az újat a helyére.

Tehát a régebbi lemez státusza Active & System, van rajta egy 100 MB-os Rendszer számára fenntartott partíció, a régebbi Windows 10 partíció mellett. Az újabb státusza Boot, nincs rajta semmi extra (leszámítva egy 720 GB-os adat partíciót) csak az újabb Windows 10 partíció.

Két külön klónozó programmal is megpróbáltam átrakni az új rendszert a régi partícióra, és mindkét esetben ugyanaz lett az eredmény: ha az indító menüben a régi Windowst választom, akkor fekete képernyő fogad, közben meg sokat töltöget a gép. Ha mozgatom az egeret, akkor megjelenik, mutatja, hogy most épp el van foglalva, és ennyi. Ha az új Windowst választom a menüben, akkor remekül működik, ahogy eddig is (szóval nem sikerült kizárnom magam a gépemből, szerencsére :) ).

Van ötlet, hogyan rakhatnám át az újat a régi helyére, hogy működjön is? Esetleg az is jó megoldás lenne, ha a régi nélkül indítható lenne a gép az új rendszerrel. (Ezt mondjuk nem próbáltam, lehet, hogy elég lenne kivenni a régi SSD-t a gépből.)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#136937) King Unique válasza VikMorroHun (#136936) üzenetére


King Unique
titán

Már ott kérdéses az egész értelme, hogy egyrészt ha mindkettő SSD-n van W10 és ráadásul ugyanazon PC alatt használva, akkor mégis minek egyiket a másikra "átrakni". :F Másrészt a klónozás egyik lényege pont az, hogy minden szükséges partíciót klónozunk a céllemezre - nem szimplán partícióra - ami a telepítéshez tartozik, nem szimplán csak a C-t, nem tudom hol tanítják az utóbbit... Az meg nem meglepő, hogy ha van egy W10 - W10 dual boot rendszer közös rendszerindító menüvel, majd ide-oda vannak pakolgatva a Windowsok, felülírva egyik telepítés a másikkal, akkor utána nem bootol a korábbi W10 annak boot bejegyzését választva a menüben, amit ilyenkor értelemszerűen el kellene, kellett volna távolítani, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#136938) lorcsi


lorcsi
veterán

Sziasztok!

Legal win 10 pro op rendszerem van és az a problémám, hogy ha bármelyik mappáknál a jobb fent lévő kereső részbe nem tudok gépelni..és keresni a mappában
ugyanígy a MS Storeban szintén nem tudok a keresőbe gépelni
de ha beillesztek a fenti keresőhelyekre egy szót arra rákeres :Y

mi lehet a hiba?
hogy tudom beállítani, h tudjak itt keresni is ?

(#136939) Lauda


Lauda
félisten

Tisztázzuk: Eredeti Windows és szoftverek

Hát sok mindent nem tudtunk meg belőle, azt viszont igen, hogy a ms le sem szarja a licenceket, max deaktiválja.

(#136940) Werkly


Werkly
őstag

Régen telepítettem már meg is szívtam! Nos GPT/NTFS W10 a 16-os pendón. 128-as SSD diskpart clean/ gpt. Aztán hibaüzi, hogy nem található meg egyébb hülyeség! Mi fölött mentem el, hogy nem akar indulni a telepítés? Kösz!

(#136941) VikMorroHun válasza King Unique (#136937) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Az az értelme, hogy egy korábban jelentkezett probléma miatt kísérletképpen létrejött Windows telepítést apránként fő rendszernek beállítva, átrakhassam a régi helyére. Aztán töröljem az újat, mivel 2 felesleges. (Mindezt úgy, hogy szükség esetén ki lehessen szedni a gépből a régi SSD-t, és még úgy is elinduljon a rendszer - jelenleg ui. nem működik nélküle.)

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, amikor "klónozást" írtam. Valójában biztonsági mentés és helyreállítás történt.

Egyébként a régi Windows 10 menüpontot törölve annyi történt, hogy kérdés nélkül elindult az új rendszer. Az új SSD-n. Amikor megpróbáltam csak a régi SSD-vel indítani a gépet, akkor meg kék halál fogadott, mivel nem találta a Windows\system32\winload.exe-t. Igaza volt, az tényleg nem volt elérhető, mivel lehúztam róla a kábelt. A helyreállító/telepítő pendrive pedig lehetőséget adott az új SSD-n levő Windows helyreállítására. A régin levő "klón" számára nem létezik.

Most itt tartok. :)
Aztán valószínűleg a BCDBoot lesz a megoldás, de nem ma.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#136942) King Unique válasza VikMorroHun (#136941) üzenetére


King Unique
titán

Igen, valóban nem a legjobban, nem ártott, ártana kicsit pontosítani, hogy miről is van szó... A rendszermentésre és helyreállításra egyébként ugyanúgy vonatkozik az, ami a klónozásra, minden szükséges partíciót menteni és helyreállítani.

"jelenleg ui. nem működik nélküle.)"

Ez megint elég érdekes, mivel ha 2 db SSD-n 2 db W10 volt/van, egyikre át lett klónozva/helyreállítva/vagy hogyan kell érteni a rendszer és a másikon meg lesz/lett szüntetve, akkor normál esetben nyilván nem kell ahhoz 2 db SSD, hogy az 1 db SSD-re telepített W10-et bootolni lehessen. Persze ha ilyet sikerült összehozni, akkor nem meglepő. :D :))

[ Szerkesztve ]

(#136943) King Unique válasza Werkly (#136940) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat a honnan letöltve és hogyan kell pendrive-ra telepítési adathordozót készíteni, pendrive-ról telepíteni a Windows10-et kérdésre, stb.

(#136944) King Unique válasza Lauda (#136939) üzenetére


King Unique
titán

Már épp akartam írni, hogy mégis mi ez a yt fotelbölcselet (pl. Pro verzió kapja meg leghamarabb a frissítéseket és társai okosságok...) és miért lett idelinkelve, aztán látom alatta a leírásban, hogy a hazai képviselet megbízásából készült, az igen. :Y :C
Nyilván nem fognak konzumer szinten egyesével vadászni a userekre, illetve országfüggő is lehet, meg hol és hogyan lépnek fel a hatóságok, lásd pl. a németeknél, + eszerint előbb-utóbb akár nálunk is. :))

[ Szerkesztve ]

(#136945) eax1650


eax1650
aktív tag

"A tárolóban lévő objektumok számbavétele nem sikerült. A hozzáférés megtagadva."
Pár hete ezt az üzenetet kapom, amikor a képeimet tartalmazó partíción lévők bármelyikét meg szeretném nyitni. Többféle képkezelőm egyikével sem sikerül! Évek óta csak én használom a gépet. Még nem találkoztam ezzel a problémával.
Direkt módon nem csináltam semmiféle biztonsági, védelmi beállítást. Nem sikerül a birtokba vételük! Nem vagyok informatikus, biztosan nem jó útvonalon próbálkozom!
Köszönöm a segítséget!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#136946) Thom7


Thom7
csendes tag

Sziasztok!
Múlt pénteken szépen összeraktam az új gépemet, felraktam a win10pro-t, aktivaltam, öröm és boldogság :)
Majd ma kikapcsoláskor láttam hogy frissítene. Na mondom akkor frissítés és kikapcsolás gombbal jólesz.
Hát fogta magát újraindult majd ez a kép fogad... 77-82 %ig elmegy, majd megint újraindítja magát és elkezdi ezt előről, majd újra és újra...Mintha valami végtelen ciklusba kezdett volna xD ezzel mit lehet kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#136947) Werkly válasza King Unique (#136943) üzenetére


Werkly
őstag

Kösz de semmi! Valószínűleg le kéne húznom a másik 3 HDD-t. Végülis van rendszerem csak kíváncsi voltam így menne e a telepítés? De hibát dob! Hát ennyi!

(#136948) Thom7 válasza Thom7 (#136946) üzenetére


Thom7
csendes tag

Közben kb a 15-20. újraindulás után egyszercsak végigment 100%ig (a többi az valahol 75-85%kozott volt max)és rendesen megy megint.
Azért nagyon kíváncsi lennék hogy ez mi a fsz volt, nem tapasztaltam még ilyet :DDD

(#136949) King Unique válasza Werkly (#136947) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincsen leírva, vagy screenshot mellékelve arról, hogy pontosan milyen hibát dob a telepítő, mi a hibaüzenet stb., akkor erre így nem igazán lehet mit mondani, ellenben az linkelve lett hogyan kell pendrive-ról Windows 10-et telepíteni, ennyi.

(#136950) voyi


voyi
aktív tag

Miután klónoztam a rendszer partícióm pendrive-ra, nem ismeri fel a BIOS a pendrive-om mint bootlható meghajtót... Mindent elvileg jól csináltam, ráadásul ugyanaz a GPT partíciós tábla van a pendrive-on mint a meglévő rendszer partíciómon. BIOS is jól van beállítva pedig (EFI)

Próbáltam EaseUS Partition Master illetve Aomei Backupper programokkal, semmelyikkel sem sikerült bootolható pendrive-ot összehozni.

A pendrive-om tökéletesen működik, a bebootolt meglévő operációs rendszerem felismeri, és látom is a klónozott mappákat és fájlokat.

Mit ronthattam el, hogy lehet ezt a hibát orvosolni?

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.