Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135551) Szirtimorc válasza zolee001 (#135549) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

sfc:
windows resource protection could not perform the requsted operation

(#135552) zolee001 válasza Szirtimorc (#135551) üzenetére


zolee001
őstag

Biztos jó az a disk?
Maga a Fileok (Windows ) létezik még?

(#135553) Szirtimorc válasza zolee001 (#135552) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

chkdsk szerint jó, windows fileok megvannak

a tulaj szerint Yt közben fagyott le. Log szerint túlmelegedett

[ Szerkesztve ]

(#135554) King Unique válasza Szirtimorc (#135548) üzenetére


King Unique
titán

How to fix error 0xc000021a in Windows 8 and 10

+ Az egyéb javítási, helyreállítási lehetőségekkel kapcsolatban lásd egy másik válaszban leírtakat.
+ Az nem derült ki, hogy annál az ismerős gépénél nincs-e esetleg valamilyen hardverhiba (HDD/SSD/RAM/egyéb), mert ha igen, akkor nyilván addig nincs miről beszélni, amíg az fennáll és nincsen megszüntetve.

(#135555) zolee001 válasza Szirtimorc (#135553) üzenetére


zolee001
őstag

Winlogon (csrss) hibára utal,registry fileok átnevezése majd másolása megoldás lehet
Ennyi infóból többet nem tudok sajnos

(#135556) Szirtimorc válasza King Unique (#135554) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

A nagy részüket már végigpróbáltam, sajnos mentett működő állapot nincs, az utolsó frissítést visszavontam, semmi eredmény.
HW elvileg jó, pendriveról indítva tökéletes.

a reg. fileokkal még nem próbálkoztam, jó ötlet köszi

valami reinstall-féle is jó lenne, de a telepített programok nem veszhetnek el.

[ Szerkesztve ]

(#135557) King Unique válasza Szirtimorc (#135556) üzenetére


King Unique
titán

Szükség esetén értelemszerűen mindet ki kellene próbálni, valamint az egyes hardverelemeket tesztelni, ahol pl. a HDD/SSD esetén elsődlegesen értelemszerűen a SMART, illetve a meghajtó állapota, kondíciója lenne a lényeges, pláne ha az előbbiről (HDD) van szó.
Ha nem hardverhiba, hanem a Windows hibája, akkor lásd a linkelt javítási, helyreállítási módszereket, ahol ha azokkal nem sikerül megoldani, akkor marad kb. a reinstall. + Ugye ha más gépéről van szó, akkor ki tudja mi történt ott valójában és milyen lényeges információ nem lett említve, értsd az ilyen eseteknél nem feltétlen éri meg vesződni vele...

(#135558) Szirtimorc válasza King Unique (#135557) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

HW hibát 99%-ban kizárnám. ssd 80/98%
Létezik adatvesztés nélküli reinstall?

(#135559) King Unique válasza Szirtimorc (#135558) üzenetére


King Unique
titán

SSD-nél a 98%-os kondíció meg oké, de a 80%-os teljesítmény nem, az utóbbi lehet nem működő TRIM, adatátviteli hiba miatt, stb.
Alapesetben adná magát a javításhoz a repair install, de az csak a már bebootolt, éppen futó Windows 10 alól indítva opció. Egyéb esetben max. a linkelt válasz végén említett "rátelepítés" jöhet szóba, de előtte javasolt lehet rendszermentést készíteni, meg a fontos fájlokról. + Ha sikerül belépni a WinRE menübe, akkor az alaphelyzetbe állítás opció még, de annál max. a személyes fájlok tathatók meg, a telepített programok és beállítások törlődnek.

(#135560) Szirtimorc válasza King Unique (#135559) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Próbáltam a reg-fileokat backupból kézzel visszarakni, de sajnos nincsenek. Kár, hogy nincs bootcd-ről helyreállítás.
A telepített programok a lényeg. Munkagép, homeoffice, a céges admin meg nem elérhető, hogy újrarakja a őket.

Köszi

(#135561) King Unique válasza Szirtimorc (#135560) üzenetére


King Unique
titán

Ha céges munkagép speciális programokkal és beállításokkal, akkor mondjuk nem a dolgozónak kellene ilyenkor piszkálni, javítani, meg megbízni egy külsőst stb., hanem eleve a céges IT illetékesnek, aki ha jelenleg nem érhető el, akkor majd később amikor elérhető lesz megoldja, ennyi. Az meg elég alap kellene legyen, pláne ilyen környezetben, hogy legyen a rendszerről komplett mentés és akkor most nem lenne miről beszélni, ez volt most a tanulópénz...

[ Szerkesztve ]

(#135562) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Létezik valami trükk, hack, bármi, hogy a felugró értesítések helyét meg lehessen változtatni?? A jobb alsó sarok a legszarabb hely, ahol megjelenthet....

The Truth is out there...

(#135563) Cs1csó válasza Lackooo84 (#135562) üzenetére


Cs1csó
félisten

Érdekes felvetés, nem tudok róla, mivel az oldalsáv jobb oldalon van ezért jönnek ott az értesítések.

(#135564) N_A_S


N_A_S
veterán

Revision OS-t próbálta itt valaki? Mik a tapasztalatok?

Itt szinte csak jókat hallok róla: [RP's Lair]

https://tinyurl.com/phnas

(#135565) Cs1csó válasza N_A_S (#135564) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem is hallottam még róla ez valami hasonló mint az XpDaytona? Magyarán kókányolt Windows?

(#135566) Lauda válasza Lauda (#135424) üzenetére


Lauda
félisten

KB5004476

19043.1055

(#135567) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, tanács kéne.

Adott egy 2016-os 1607 telepítés.

Hogyan lehet kikapcsolni a monitor-off utáni visszajövetkor a jelszókérést?
Ebbe még nincs benne a Gépházba az erre vonatkozó "Soha" lehetőség, és mivel Home, így gpedit sincs.
2 órája túrom a netet de mindenhol a gépházas és a gpedites megoldás van.
Nekem meg egyik sincs.

(#135568) Cs1csó válasza tordaitibi (#135567) üzenetére


Cs1csó
félisten

Start menübe beírod Netplwiz és ott kikapcsolod.

(#135569) Geth válasza N_A_S (#135564) üzenetére


Geth
addikt

A saját oldalukon is jókat írnak, pl:

A bug present only in ReviOS 21H1 1.0, where the system fails to properly recognize a working internet connection. It's still possible to access the internet like you normally would, but certain features are locked out, including the ability to download language packs and features.
The taskbar will usually display a globe with a prohibition sign.
This reg may fix that, however it may not work for everyone.

Kedvencem a javításnál a may szócska (javíthatja).
Szokásos tákolmány amúgy, a nagy "optimalizálásban" kiöntötték a fürdővízzel együtt a gyereket is :DDD

(#135570) Cs1csó válasza Geth (#135569) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#135571) tordaitibi válasza Cs1csó (#135568) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az CSAK az indításnál kapcsolja ki.
Képernyővédő, monitor-off és zárolás esetén nem.

[ Szerkesztve ]

(#135572) N_A_S válasza Geth (#135569) üzenetére


N_A_S
veterán

Igazad van, és ez egy hatalmas probléma :D

szerk.: én azért próbálgatom, majd írok tapasztalatot, egyelőre annyi a problémám hogy az Edge böngészőt nem tudom letölteni, valamiért a Store nem találja, igaz be sem vagyok MS fiókkal jelentkezve.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#135573) N_A_S válasza N_A_S (#135572) üzenetére


N_A_S
veterán

egyelőre annyi a problémám hogy az Edge böngészőt nem tudom letölteni

Megoldva :)

https://tinyurl.com/phnas

(#135574) zolee001 válasza Szirtimorc (#135560) üzenetére


zolee001
őstag

Windows telepitö majd repair my computer

(#135575) zolee001 válasza Lackooo84 (#135562) üzenetére


zolee001
őstag

Átrakod a taskbart valahova máshova

(#135576) Geth válasza N_A_S (#135572) üzenetére


Geth
addikt

Hát ha pl. kéne egy feature amit kigyomláltak, akkor meséld el hogyan rakja fel akinél jelentkezik :DDD
Te majd szupportálod itt (vagy másik topikban) a revios-eket, ez maradhat win10 topik. Na milyen ötlet?

(#135577) Lackooo84 válasza zolee001 (#135575) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A tálcáa gondolsz? Az nekem fent van. De tök mindegy hová teszem, mindig a jobb alsó sarokba teszi a felugró értesítéseket...

The Truth is out there...

(#135579) Geth válasza Lackooo84 (#135577) üzenetére


Geth
addikt

off (eszembe jutott): egy ideig én is használtam a tálcát a fenti pozícióban.
Aztán rájöttem, hogy ezzel igazából csak 2 dolgot értem el:
- Alul semmi különösen fontos nem maradt, kvázi holttér lett
- Felül többé már nem volt triviális elkapni a maximalizált ablak title barját, hiszen az "odarántom" az egérkurzort mozdulat után még kellett egy plusz finommotoros javító mozdulat is. Pici előny, hogy a ragequit is nehezebbé válik, hiszen a jobb felső sarokban az X már nem a jobb felső sarokban lesz, hanem kicsit alatta :)

Valami könyvben olvastam anno, hogy 5 egér kurzor pozíció nagyon fontos desktop alkalmazások ui tervezésénél: a kijelző 4 sarka, plusz ahol éppen áll a kurzor. Ezekhez kell a legkevesebb finommotoros mozgás. Ez a gondolat - bár nem ugyanannyira, de - a szélekre is alkalmazható.

(#135580) PROTRON válasza Geth (#135576) üzenetére


PROTRON
addikt

Vagy a linkelt tecső videó alatt nyitnak real time support csetet. :D

De viccet félretéve az ilyen megoldások eleve nem valók átlag józsinak, akinek valók és belevág annak meg kell legyen elég önsupport képessége (minden területen :D ) hogy Ne idejárjon olyanért ami nem ide tartozik.

Ha kicserélem a trabantom motorját egy ferrari motorra, nem fogok ugyanúgy a trabant topicban kérdezősködni a ferrari motorok miatti sajátosságokkal kapcsolatban...wait

...najó inkább kikapcsolom a naivitásomat, mert sejtem a tapasztalatok miatti forgó szemeket a monitor mögött. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#135581) King Unique válasza N_A_S (#135564) üzenetére


King Unique
titán

Mivel ez a Microsoft Windows 10 és nem a 3rd party, nem hivatalos tákolmány Windowsok topikja, azért adott a válasz, hogy melyiket próbálta, használja itt a többség. :B
Egyébként kösz az információt, legalább tudjuk, hogy ilyenek is vannak. :))

(#135582) King Unique válasza tordaitibi (#135567) üzenetére


King Unique
titán

How to Turn On or Off Require Sign-in on Wakeup in Windows 10

Beállítható a gépház és csoportházirend mellett parancssorban és registry szinten is, amely utóbbiak és a gépház nyilván Home kiadásnál is adottak, vagyis bőven vannak lehetőségek.
Amúgy az nem világos minek az LTSB kivételével már rég EOL 1607-es verziót használni és miért nem történt upgrade egy újabbra, de mindegy. :))

[ Szerkesztve ]

(#135583) samsung ace válasza King Unique (#135582) üzenetére


samsung ace
tag

Írtam privát üzenetet de gondolom direkt nem válaszoltál. A lényeg hogy hál isten sikerült megcsinálnom magamtól amibe a segítséged akartam kérni.Azt is megtaláltam mi foglalt közel 20 GB-ot. Ez is megoldódott.

(#135584) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Adott az asztali gépem ami az aláírásomban is van, de ez szerintem nem lényeg. Na most 2019-óta használom a rendszert, és gondoltam újrahúzom, mivel a gépem mostanság szórakozik bekapcsolni, és egy újratelepítés lehet segítene. Na most a telepítővel való telepítési hely formázása és utána a tiszta telepítés rendben, de ugye így újra kell minden dolgot pakolni. Illesztőprogramok nem gond, inkább a sok segédprogram ami fen van jelenleg is.
Ha Winben A gép alaphelyzetbe állítását, majd a fájlok megtartását választom, akkor csak maga a rendszer fog újratelepülni, és a telepített egyéb programok megmaradnak majd?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#135585) King Unique válasza Marci112233 (#135584) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég egy másik válaszban leírtakat, ahol ha a telepített programok megtartása is cél, akkor adott Windows 10 alól futtatva a repair install lehetősége, az alaphelyzetbe állításnál max. a személyes fájlok tarthatók meg, pendive-ról bootolva a telepítőt clean install esetén pedig értelemszerűn minden megy a levesbe.

(#135586) Doky586 válasza Marci112233 (#135584) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A működési hibákat is meg akarod őrizni..? Ha igen akkor inkább ne telepítsd újra. Maradjon ahogy van. :D

Ha a hibákat nem, és jól működő wint akarsz akkor inkább tiszta telepítéssel tedd újra. (A progikat is). És nem formázgatni kell hanem törölni..! [link]

[ Szerkesztve ]

(#135587) King Unique válasza samsung ace (#135583) üzenetére


King Unique
titán

Mivel az ilyen kérdéseknek eleve itt van ez a topik, itt kellene feltenni nem pedig privátban, ezért nem meglepő.
Ha ki lett próbálva a javasolt módszer és in-place upgrade történt, akkor nem újdonság olyankor a Windows.old mappa létrejötte, aminek törléséről már számtalanszor volt szó itt (példa).

(#135588) Szirtimorc válasza King Unique (#135561) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Persze, igazad van, csak kedves szomszédé a gép, próbálom megoldani a gondját.

(#135589) Szirtimorc válasza zolee001 (#135574) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Ha úgy érted, hogy telepítő cd-ről indítás és onnan javítás, azt ugyan úgy nem csinálja meg, mint ahogy saját magát sem tudja.

(#135590) zolee001 válasza Szirtimorc (#135589) üzenetére


zolee001
őstag

No az már érdekes.
Bele kellene nézni file szinten de megitélésem szerint itt már csak a user fontos dolgainak a mentése van majd clean install

(#135591) Marci112233 válasza Doky586 (#135586) üzenetére


Marci112233
őstag

Először kipróbálom a repair install-t. ha nem jön be akkor marad a clean install. Viszont könnyen vagyok mert ugyan pár napja átraktam a rendszert 21H1-re, de ugye pár hete váltottam NVMe SSD-re, és a rendszer a régiről klónozva lett. Viszont a régi SSD-ről még nem szedtem le semmit, így azon a 20H2 rendszer érintetlen. Ha nem jönne össze annyira sem hogy el sem indul a gép, akkor csak boot sorrendet váltok és indulhat a régi rendszer amiről mentem a dolgokat.(Már amik azokat amiket már az új SSD be tétele után tettem fel, mert ugye az az előtti dolgok ugyanúgy megvannak még a régi SSD-n.)

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#135592) Szirtimorc válasza zolee001 (#135590) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Tartok tőle...
Találtam egy kb. telepítéskori Config mappa mentést, de azzal se megy.
C-ről indítva command prompt és onnan indítom a telepítőcd-t és frissítés, akkor meg kiírja, hogy csak frissítendő win-ről indítva lehet frissíteni. Szerinte honnan indult??? :W

[ Szerkesztve ]

(#135593) tordaitibi válasza King Unique (#135582) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Írtam és printscreennel illusztráltam hogy a gépházba ennél nincs a Soha opció, és nincs gpedit.
A linkelt regedit és a rendszergazdai parancssor eredménytelen, regedit módosítást elfogadta, cmd-be szépen visszatért a prompt de eredmény nulla.
Ugyanúgy kéri a jelszót a képernyő kikapcsolása után.

Feladtam.
köszi a segítséget.

(#135594) King Unique válasza Szirtimorc (#135592) üzenetére


King Unique
titán

A közvetlen in-place upgrade csak a már működő Windows alól futtatva opció, a telepítőt bootolva és ott a frissítést választva nem, amiről már volt szó itt többször (példa). + Ha figyelmesen olvastál, akkor abban a válaszban az adatmentés és/vagy komplett rendszermentés után a telepítési adathordozóról bootolva afféle upgrade-ként max. a "rátelepítés" volt említve.

(#135595) King Unique válasza tordaitibi (#135593) üzenetére


King Unique
titán

Én meg írtam és útmutatókkal illusztráltam, hogy a gépház és csoportházirend mellett vannak egyéb (CMD, registry) lehetőségek is, ahol ha az előbbiek a leírtak - igen, sikerült elolvasni és a mellékelt screenshotot is megnézni - alapján nem opció esetedben, akkor értelemszerűen adott az utóbbiak használata, nem az lett leírva, hogy újra az előbbieket kell, lehet...
Ha az utóbbi (CMD & registry) módszerekkel sem működik alvó módból ébresztve a rendszert a jelszókérés kikapcsolása, meg a Windows 10 újraindítása (registry módszer után nem árt) után sem, valamint az alábbi útmutatókban szemléltetett beállításokat megfelelően alkalmazva/módosítva sem, akkor passz.

How to Add or Remove "Require a password on wakeup" from Power Options in Windows 10
How to Enable or Disable Screen Saver Password Protection in Windows
How to Change Turn Off Display After Time in Windows 10

[ Szerkesztve ]

(#135596) poLeH


poLeH
junior tag

Sziasztok kellene egy kis segítség. szeretnék készíteni egy USB-s pendrive-ra a legfrissebb Windows 10 pro telepítőt. segítenétek linkkel hogy jelenleg melyik a legfrissebb Windows 10 pro, ahonnan le tudom tolteni,illetve melyik programmal tudom elkészíteni a telepítőt pendrive-ra ami a legegyszerűbb ? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#135597) Marci112233 válasza poLeH (#135596) üzenetére


Marci112233
őstag

Innen tudod leszedni a legfrissebb telepítőt létrehozó MCT-t. menj rá Download Tool Now. Töltsd le majd futtasd. Magyarul fogja írni a lépéseket, értelemszerűen kövesd, és a egymaga létrehozza a pendrive-ra a bootolható telepítőt.
Nekem épp most tölti lefele, és készíti a telepítőt egy 16GB-os pendrive-ra. mert végül rávettem magam és a közeljövőben én clean istal-t fogok végezni.
De először leszedem az alaplaphoz tartozó legfrissebb drivereket előre.

Szerk:
Egy újabb kérdés tőlem. Az már tiszta hogy nemsokára clean install-t végzek. Azt szépen feldriverezem, de a programok terén fejelmbe ötlött egy dolog. Ugye értelmszerűen az NVMe SSD-re fog meni a tiszta telepítés, de a régi 120GB-os SSD, még most is fent vannak azok a programok amiket le fogok gyalulni az NVMe SSD-ről telepítés idején. Ha fent lesz új rendszer, akkor a régi SSD-ről simán futtathatom majd a programokat, vagy inkább tegyem fel majd újra? Programokkal eddig ilyet nem csináltam kivéve a Steam-et, az most is egy régebbi HDD-n van telepítve és onnan fut és még win7 alatt volt felrakva.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#135598) King Unique válasza poLeH (#135596) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat a honnan letöltve és hogyan kell pendrive-ra telepítési adathordozót készíteni, pendrive-ról telepíteni a Windows10-et kérdésre, stb.
Ha egyszerű megoldás kell, akkor adott pl. az MCT használata. Olyan meg amúgy alapesetben nincsen, hogy csak "pro telepítő", az MCT-s ESD ISO is eleve több kiadást tartalmaz, amik közül a telepítésnél választható ki a megfelelő (Pro).

[ Szerkesztve ]

(#135599) Szirtimorc válasza King Unique (#135594) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nem a telepítő cd-ről bootoltam, pont ez lényeg...Az már inkább lehet a vita tárgya, hogy egy bebootolt és command promptot adó rendszer mennyire tekinthető működő windowsnak.
De elengedem ezt gépet, ha belemegy a tulaj, akkor kap egy új telepítést a személyes adatok megtartásával. Amit meg lehet lementek.

[ Szerkesztve ]

(#135600) King Unique válasza Marci112233 (#135597) üzenetére


King Unique
titán

Épp az előző válaszban lett világosan leírva, hogy ha a telepített programok megtartása a cél, akkor nyilván nem clean install kellene. :N Az meg úgy nyilván nem igazán fog menni, hogy az eleve a másik Windows 10-re telepített programokat próbáljuk indítani, max. ha portable, akkor esetleg...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.