Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135301) King Unique válasza coco2 (#135300) üzenetére


King Unique
titán

Hát talán megfelelően - lásd ebben és ebben a válaszban linkelt útmutatókat - kellene csinálni, beállítani, aztán akkor működne a kívánalmaknak megfelelően, ennyi...

(#135302) default.


default.
őstag

Srácok, létezik olyan, hogy "a win 10 a bios-ból regisztrálja/aktiválja magát" ? Tehát nincs hozzá kulcs, hanem "a biosból regisztrálja magát.." Ezt írták nekem.. be akarnak csapni?

Köszönöm, üdv!

(#135303) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Ezzel mit lehet kezdeni? Sztem lassan 2, vagy 3 hete folyamatosan ez a hiba, és csak ez, minden más frissül:

Véleményem szubjektív...

(#135304) default. válasza pendre54 (#135208) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm, megpróbálom.

(#135305) King Unique válasza default. (#135302) üzenetére


King Unique
titán

Igen, létezik, de ilyen csak gyárilag Windows 10-zel előtelepített PC-knél, illetve UEFI OEM Key esetén van, egyéb esetben nincsen.
Másik eset az automatikus aktiválásra hardverazonosító (alaplap) alapján a már meglévő digitális licenc, akkor ugyanazon Windows 10-kiadás (Home/Pro/egyéb) újratelepítésnél szintén automatikusan aktiválódik a rendszer, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.

(#135306) Restart®


Restart®
tag

Sziasztok!
Nagyon láma kérdésem lenne, bocsi :D A Windows licenc nem kapcsolódik össze a Microsoft fiókkal, ugye? Mármint lehet használni a Windowst akkor is, ha korábban más Microsoft fiók működött ott? Köszönöm!

"A vörösbor fáj, de azt mondja: "Jó lenne élni!" Ha többet iszol, így szól: "Élni kell!" Ha igen sokat iszol, ezt kiáltja: "Élni fogsz!" És ez akkor is szép, ha nem igaz." Rejtő Jenő

(#135307) King Unique válasza Restart® (#135306) üzenetére


King Unique
titán

Max. akkor ha Microsoft-fiókkal használod a rendszert és összekapcsolod a digitális licenccel, egyéb esetben (pl. helyi fiókkal használod) nyilván nem. Ahol ha Microsoft-fiókhoz lett kapcsolva a digitális licenc, akkor ott eleve kiválasztható melyik eszköz legyen aktiválva, el is távolítható onnan az adott eszköz stb., lásd a nemrég linkelt útmutatót.
Alapesetben meg egyébként eleve az imént említett hardverazonosítóhoz kötődik a digitális licenc, a Microsoft-fiókhoz kapcsolás csak egy plusz opció.

(#135308) King Unique válasza hackeeeee (#135303) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen rákeresni a hibakódra és alkalmazni az ott javasoltakat...

(#135309) infectedmann


infectedmann
őstag

Sziasztok!

Ezer éve nem csináltam dual boot rendszert, úgyhogy inkább kérdezek, mielőtt a működő rendszert is hazavágom :)
Jelenleg egy M.2-es SSD-n van egy működő Windows 10-es rendszer, viszont van egy használaton kívüli SSD-m, amire egyéb okok miatt szintén szeretnék egy Windows 10-es rendszert. Csak annyi a dolgom, hogy a jelenleg üres SSD-re fetelepítem az Windows 10-et, vagy van bármi, amire oda kell figyelnem? :) (UEFI-s az alaplap)

[ Szerkesztve ]

(#135310) tomaszka88 válasza infectedmann (#135309) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Ma beléptem az internetbe, megvettem ezt a Májkróószoft 10-et.. Vágási Ferike voltam a gazdagréti Batman!! XD Azonban a viccet félre téve, M2 SSD-nél maradhat a virtuális memória, vagy pakoljam át a HDD-re? :)

[ Szerkesztve ]

(#135311) Doky586 válasza infectedmann (#135309) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win10-eken kapcsold ki a gyorsindítást. [kép]
Húzd le a többi lemezt és úgy telepítsd.

tomaszka88: nem kell elállítgatni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#135312) King Unique válasza infectedmann (#135309) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ mit akarsz, közös rendszerindító menüvel és azonos bootolási mód szerinti dual boot telepítést, vagy elszeparált és azonos / eltérő bootolási mód szerinti dual boot telepítést, utóbbinál a bootolásnál F12/egyéb billentyűvel a BIOS/UEFI boot menüben kiválasztani egyik/másik SSD-t és úgy indítani egyik/másik W10-et. Ha az utóbbi, akkor ott értelemszerűen célszerű lehet a telepítés idejére UEFI-ben letiltani vagy fizikailag eltávolítani a jelenlegi SSD-t.
+ W10 - W10 dual boot esetén javasolt lehet mindkét rendszernél kikapcsolni a gyorsindítást a lemezek inkonzisztens állapotának elkerülése érdekében, bár ha közös rendszerindító menü van benne mindkét W10 indítóbejegyzésével, akkor ilyenkor a másik indítása előtt történik + 1 restart, hogy ne okozzon esetlegesen gondot a bekapcsolt gyorsindítás.
Egyébként nem világos esetedben mi szükség van erre (egyszerre 2 db W10 egy PC-n), ha csak egy tartalék rendszer kell szükség esetére, akkor adott a rendszermentés készítésének és szükség esetén visszaállításának lehetősége. + Ugye 2 db W10-hez alapesetben 2 db licenc, termékkulcs kell, bár ha egyforma kiadás (pl. Home / Pro) mindkettő és egyszerre csak az egyik fut, akkor jó esetben a másik is beaktiválódhat ugyanazon PC-n ugyanazzal a digitális licenccel.

(#135310) tomaszka88:
Nyilván nem kell semmit áthelyezni, kikapcsolni, letiltani csak azért, mert SSD-ről fut a Windows 10, ami már többször el lett magyarázva itt is (példa). :B

[ Szerkesztve ]

(#135313) infectedmann


infectedmann
őstag

A másik Windows 10 rendszeren szeretnék olyan dolgokat kipróbálni szoftveresen, amik esetleg az éles rendszert hazavághatják, ha nem járok sikerrel. Tudom, miért nem virtuális gépen oldom meg, de szeretném a gépem teljes számítási kapacitását kihasználni.
A mostani a Windows rendszer is UEFI-ban van telepítve és az újat is UEFI-ben tervezem telepíteni, illetve a közös renszerindítómenü lenne a tökéletes megoldás.

(#135314) King Unique válasza infectedmann (#135313) üzenetére


King Unique
titán

Tehát tesztelési célra kell, amihez egyrészt a másik lemezre standard módon telepített W10 mellett adott a VHD boot és a Windows To Go lehetősége is, ha a virtuális gép és a Windows Sandbox nem opció. Másrészt adott a rendszer-visszaállítás és a már említett rendszermentés és visszaállítás lehetősége a programtelepítések miatti esetleges nem kívánt módosítások visszavonásához, nem feltétlen kell csak emiatt + 1 Windows 10-et telepíteni.
A közös rendszerindító menühöz akkor értelemszerűen nem elszeparált telepítés kell, bár külön-külön telepítve a két W10-et akár utólag is hozzáadható a + boot bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#135315) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mi lehet az oka, hogy nem tudom a jelenlegi rendszert (18363.1556 Windows 10 Enterprise 1909) frissíteni a 2004-es verzióra sem?
Összesítő frissítéseket meg kumulatív frissítéseket a .NET keretrendszerhez mindig megkapom, viszont a 2004-es verzióra nem tudok frissíteni, soha nem is dobta fel 1 év alatt, hogy lenne rá lehetőségem. A hardverek max 5 évesek, szerintem az nem kéne, hogy baj legyen neki. Olvastam, hogy Conexant vagy Realtek audiódriver okozhat ilyen problémát, nekem Realtek, Universal Control meg Monitor 04 MX is van, de nem tudom, hogy tényleg ez lehet-e a probléma, feleslegesen nem akarom őket törölni. Előre is köszi a tippeket!

(#135316) Croft-21


Croft-21
őstag

Az normális, hogy a feladat kezelőben a lemez mindig 100%-on pörög, a memória meg 88%-on? Ja és mindezt úgy, hogy én nem csinálok semmit a gépen? Tudom, hogy van ez a Antimalware service...de ennyire lefognà a gépet? Még a google sem tölt be, úgy le van terhelve.

(#135317) Doky586 válasza hajraolaj1 (#135315) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is neked kell foglalkoznod vele. Majd a cég rendszergazdája rendberakja..

(#135318) hackeeeee válasza King Unique (#135308) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Természetesen próbáltam. De akkor majd megprobalom megint. Koszi.

Véleményem szubjektív...

(#135319) dethroner válasza King Unique (#135299) üzenetére


dethroner
veterán

Az utolsó ablakban nincs hibakód, csak a már említett szöveg, csak a kezdőoldalra ír hibakódot.

Úgy csinálalom ahogy a leírásban van. Az ingyenes w7-ről átállásos időből való a licensz, amit microsoft fiókhoz csatoltam. Mielőtt nekiálltam a hardvercserének, belépetm a gépházba és a microsoft fiókomba is, és mindekét helyen azt írta hogy a licencsz a microsoft fiókhoz van rendelve. Ezért mertem olyan bátran újratelepíteni a wint, mert úgy gondoltam pár kattintással majd aktiválom. De nem :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#135320) King Unique válasza hajraolaj1 (#135315) üzenetére


King Unique
titán

Version 2004 known issues and notifications
How to Disable Safeguard Holds for Feature Updates on Windows 10
How to Upgrade to Windows 10

Megnézed nem-e érinti az eszközt a linkelt listából valamelyik driveres / egyéb probléma, a funkciófrissítés blokkolása eleve kikapcsolható, megoldható egyéb módon is az upgrade, stb., lásd a linkelt útmutatókat.
Ahol az Enterprise kiadás normál esetben nem otthoni használatra való és nem is reális (az pl. a Home és Pro) ott, az azzal kapcsolatos frissítési és egyéb problémákkal lehet fordulni értelemszerűen a szervezet rendszergazdájához, meg pl. a frissítési segéd és az MCT amúgy sem támogat Enterprise kiadást (példa), a gépházban Windows Update általi frissítés mellett max. pl. az Enterprise ISO in-place upgrade lehet opció. :))

[ Szerkesztve ]

(#135321) hajraolaj1 válasza Doky586 (#135317) üzenetére


hajraolaj1
tag

És ha én vagyok a rendszergazdája a gépnek? :)) Nem céges gép egyébként, otthoni PC.

(#135322) Doky586 válasza hajraolaj1 (#135321) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem céges gép hanem otthoni, akkor egyértelmű hogy lopott illegális licensz.. :((

[ Szerkesztve ]

(#135323) Cs1csó válasza hajraolaj1 (#135321) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Doky
Sajnos otthonra nem lehetséges Enterprise verziót használni tehát valószínűleg nem jogszerűen használod.
Telepíts Home vagy Pro verziót.

(#135324) King Unique válasza dethroner (#135319) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem már lett lett írva és linkelve a lényeg, ha Microsoft-fiókhoz van társítva a digitális licenc, akkor abba kellene belépni, majd az új eszközt kiválasztani és aktiválni, + ott a telefonos automata ügyfélszolgálat is, stb. + Ha anno W7-ről történt ingyenes upgrade, akkor a W7 termékkulcsának újbóli megadása és azzal azzal történő aktiválás is opció lehet.
Egyébként miért Pro N - amivel ráadásul csak a szívás szokott lenni és a normális használathoz eleve szükséges az MFP telepítése - kiadás van telepítve, illetve biztosan ahhoz van digitális licenc? :F Ha nem és helyette "sima" Pro kiadáshoz, akkor nem meglepő, ha a Pro N nem aktiválódik be.

[ Szerkesztve ]

(#135325) mrbego válasza Cs1csó (#135323) üzenetére


mrbego
aktív tag

Mert ha Home/Pro verziót telepít, akkor legális lesz?

Üdv, P

(#135326) hajraolaj1 válasza hajraolaj1 (#135321) üzenetére


hajraolaj1
tag

Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy virágbolti verziós a rendszer, de minden update megjött eddig ezt a nagy updatet leszámítva, azért jöttem a fórumra, hátha itt tudna segíteni valaki, nem vagyok szakértője a Windows update-elésnek, mivel magától csinálta eddig a rendszer.

(#135327) Cs1csó válasza mrbego (#135325) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ott a pont, de Home-ot aktiválás nélkül is lehet "jogtisztán" használni.

(#135328) robogo81 válasza hajraolaj1 (#135326) üzenetére


robogo81
aktív tag

Nem lehet hogy maga az enterprise nem engedi hogy verziót válts? a frissítések mennek,de nincsen verziólépés? pont azért mert nem otthonra készült?
Mivel virágbolti ,ezért ha megtartós akkor keres egy legújabb kiadású enterprise-t és azt használt( ha legális pró/home nem jön be neked)

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#135329) Cs1csó válasza robogo81 (#135328) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tiszta telepítés kell majd.

(#135330) samsung ace válasza samsung ace (#135273) üzenetére


samsung ace
tag

Erre tud valaki valamit javasolni? Ezerszer próbálja telepíteni magától is de sikertelen mindig....

(#135331) prtvlogan válasza Geth (#135272) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Ez volt a gond, Köszönöm szépen! :R

(#135332) Zoz válasza hajraolaj1 (#135315) üzenetére


Zoz
őstag

MCT-vel csinálj telepítő pendrive-ot, és azzal próbáld frissíteni. (Bár új telepítésnél nem szerepel a listában az Enterprise, frissítésnél szokott működni, már több gépen is használtam ezt a módszert.)

(#135333) Zoz válasza dethroner (#135319) üzenetére


Zoz
őstag

Szerintem az a gond, hogy Pro licenszed van, és sikerült Pro N-t telepítened.

(#135334) vaakuum


vaakuum
addikt

sziasztok!
Van egy ősöreg, cirka 10 évet közelítő (de lehet, hogy át is lépte már) laptopunk. Win10 oprendszer van rajta. Egy intel3-as 3xxx laptop proci van benne 4 giga memóriával, szóval nagyon nem mai gép. Ez a gép már egy ideje csak minecraftra, discordra, iskolai beadndók szerkesztésére és youtubozásra van használva. A gép mostanában már furcsa dolgokat produkál, a kijelzője is betegeskedik, ezért mentegetések mennek folyamatosan, illetve próbálom kiszedni belőle a win kulcsot, de nem igazán sikerül. Szkripttel azt mondja, hogy egyfajta betűből áll az egész termékkulcs, a Produkey meg egyszerűen azt írja a win 10 azonosító mezőhöz, hogy nem olvasható. Minden más gépen gond nélkül ki tudom olvasni a kódokat a programmal és szkripttel is. Mi lehet az oka, hogy ezen a régi laptopon nem működik? :F

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#135335) dethroner válasza Zoz (#135333) üzenetére


dethroner
veterán

Nem, N licenszem van.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#135336) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok. Mióta tápot cseréltem azóta random kekhalalokba fut gép, de kb csak uresjaratba (amikor alszom). Ki lehet deríteni valahogy esemény naplóból hogy mi crashel és hogy mi okozhatja?

https://tinyurl.com/phnas

(#135337) UnSkilleD válasza N_A_S (#135336) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

szerintem a táp okozza

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#135338) chungee


chungee
addikt

Napot!

Nagy a baj vagy ne is törődjek vele :F

[link] [link]

(#135339) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok szeretnék érdeklődni hogy melyik windows 10 verziót vegyem meg, amire használva lenne: 7/24 menne, Transmission, PlexMedia server, otthoni megosztás, igazából kis HomeServer ként működne. Nincs pénzem Windows Servere.
Előre is köszönöm.

BY ooszi

(#135340) fa4hu


fa4hu
őstag

Sziasztok!

Dell Latitude 6330 friss telepítés (UEFI-GPT) után gyorsan bootol, feláll a Windows 10, egészen addig, amíg a gép egyszer el nem megy alvásba, amiből nem sikerül felébreszteni, csak kikapcsolással. Onnantól kezdve lassú lesz a boot és lassabb a Windows betöltése is. A hibernálás kezdetektől fogva ki volt kapcsolva a gépen.

Próbáltam csak a Windows által feltett driverekkel, utána meg a Driver Booster által leszedettekkel, ugyanaz az eredmény. A BIOS az utolsó elérhető van fenn.

Mi lehet a gond? Előre is köszönöm a segítséget!

(#135341) Pyttawrx válasza fa4hu (#135340) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nálam egy lenovo asztali gép nem volt hajlandó alvás után ébredni. Ott a legacy telepítés volt a megoldás, bios frissítés sem volt rá.
Nézd meg hogy van-e elérhető bios. Ha van frissítsd fel. Ha nem oldja meg, akkor legacy módbs telepítsd és próbáld meg

(#135342) fa4hu válasza Pyttawrx (#135341) üzenetére


fa4hu
őstag

Többféleképpen próbáltam már újratelepíteni, legacy módban is, akkor is ebbe a hibába futottam. :((

(#135343) samsung ace válasza samsung ace (#135330) üzenetére


samsung ace
tag

Ebbe tud valaki segíteni?

(#135344) samsung ace válasza samsung ace (#135273) üzenetére


samsung ace
tag

Ebbe tudna valaki segíteni?

(#135345) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Egy nem C meghajtóra vezetett egyedüli pagefile - meghajtó-halál következtében való-elvesztése okoz-e súllyosabb dolgokat, mint egy alap áramszünet? A memória általi adatvesztés adott... bootkor a windows újrakonfigurálja magát... gondolom. Ezen túl lehetséges valami?

#135340 fa4hu
Elmegy alvásba ugyan ez van ha te küldöd el? Akkuról megy, vagy hálózatról is ugyanaz? Mikor volt utóljára rendesen újraindítva? (Az alapértelmezett "leállítás" csak fél hibernáció, resi mikor volt? Legyen 2x... Változtat-e ez valamin?)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135346) fa4hu válasza ledgeri (#135345) üzenetére


fa4hu
őstag

Hálózatról is csinálja, többszöri teljes leállítás és indítás volt. Alvásba magától ment el. A lassú újrainduláskor mintha nem olvasná sokáig az SSD-t, és amikor elkezdi olvasni, akkor megy tovább.

[ Szerkesztve ]

(#135347) ledgeri válasza fa4hu (#135346) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szóval újbol:
-Mikor volt utoljára rendesen újraindítva, és rendes újraindítás után is ezt csinálja?? Mint írtam a "leállítás" nem az aminek mi olvassuk, hacsak nincs kiszedve a megfelelő pipa az enegriagazdálkodásnál... ha nem dereng, akkor nagy eséllyel nincs...
-Mi történik ha te altatod el? (erre vonatkozott a küldod, ha már az elment szót használod szót használtad)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135348) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!
Van az alábbi USB3.0 vezérlő a gépemben, de sajnos nem tudom telepíteni ezt, egyik driver sem ismeri fel vagy teszi használhatóvá.

PCI\VEN_1B21&DEV_1040&CC_0C03

Asrock alaplap, nyilván próbáltam a gyári driveret, minden fent van, chipset meg ami kell.
Windowsból próbáltam 21H1-et most felhuztam, teljesen szűz gépen sem megy.
Driveridentifer.com-os találatokból is próbáltam jó párat, egyik sem akarja az igazat.
se MBR, se GPT alatt nem kel eletre. 10 éve driverekez gépeket, ez most eléggé kifogott rajtam. Ötlet vagy valami tipp? :F

Lassan fizetnék is valakinek 5000 hufot, aki megoldja AnyDesk vagy Teamvieweren keresztül... ;) Valaki?

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#135349) King Unique válasza samsung ace (#135330) üzenetére


King Unique
titán

Már javasolva lett többször, de az továbbra sem derült ki, hogy amik pl. legutóbb lettek leírva és linkelve újra, azok mind és megfelelően végrehajtva ki lettek-e próbálva...

(#135350) Geth válasza pappkarcsi (#135348) üzenetére


Geth
addikt

B. ASMedia USB 3.0/3.1 Drivers / a) "pure" drivers + megjegyzés elolvasása :)
GPT/MBR-hez semmi köze.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.