Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135751) Zoz válasza westlake (#135723) üzenetére


Zoz
őstag

10-es verziót próbáltam, szépen települt.

(#135752) savior


savior
őstag

Megvan az első problémám a 11es Winnel: A Phantasy Star Online 2: New Genesis nem indul el vele, hibát dob.
Most választhatok, hogy játék vagy win?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#135753) Cr00py válasza savior (#135752) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ez még egy dev build. nem feltétlen napi használatra van kitalálva, hanem a fejlesztőknek.
Számtalan feature, funkció hiányozhat belőle.
Sőt.. az sem 100%, hogy a végleges build így fog kinézni. Addig még sokat változhat..főleg úgy, hogy ez egy pár hónappal korábbi iso.

Épp ezért sem célszerű saját gépre telepíteni. Használj vm-t.
Én is csak azért tettem fel a nas-on lévő számtalan vm mellé, hogy megnézzem magam, ne csak videókból.

[ Szerkesztve ]

(#135754) csab2


csab2
veterán

A segítségeteket szeretném kérni.
Adott egy teljesen új Asus VivoBook laptop (X413E). Nincs hozzá Windows.
Én akarom rá telepíteni a Windows 10-et egy pendrive-ról. Erről a pendrive-ről telepítettem 1 hete egy szintén új asztali gépet, minden simán ment.
Most elindul a telepítő és annál az ablaknál, ahol ki kell váasztani, hogy hová szeretném telepíteni a Windowst, nincsen semmi. Nem látható ott a laptopban lévő 256 GB-os SSD.
Mi ilyenkor a teendő?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#135755) King Unique válasza csab2 (#135754) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt információkat, ha nem jelenik meg a meghajtó és drivert hiányol a telepítő.

(#135756) King Unique válasza savior (#135752) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan írták a másik válaszban, ez a W11 még csak egy kiszivárgott tesztverzió, Dev Channel build és nem a végleges változat, ami elvileg valamikor ősszel fog megjelenni, vagyis ennek megfelelően - tesztelési, kipróbálási célra és nem feltétlen általános, napi használatra - kezelendő, ennyi. Meg attól, hogy most majd benyögik, hogy W10 21H2, illetve az annál bevezetésre szánt újdonságok helyett kiadják ugyanazt W11 néven, nem feltétlen kell egyből ugrani az utóbbira, támogatott marad 2025-ig a W10 is, meg vélhetően a korábbiakhoz hasonlóan itt is lesz az előző Windowsokról közvetlen és akár ingyenes upgrade.

(#135757) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok
Újratelepítettem a win 10-et ssd-re, csak most elfelejtettem lehúzni a gépben lévő másik hdd-t előtte. Azóta azt játsza, ha kikapcsolom, hogy szépen lemegy a shutdown, leáll a hdd, a videókártya, de a táp megy tovább, és kézzel kell kikapcsolnom a gépet a folyamat végén.
Ilyet még nem láttam, okozhatja, hogy nem húztam le telepítéskor a hdd-t, és pakolt rá esetleg pár rendszerfájlt? Meg lehet ezt oldani reinstall nélkül? Mire észrevettem a problémát, már szépen belaktam újra a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#135758) Cs1csó válasza ElektrikusDE (#135700) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elvileg 4 év múlva fog kijönni, és a WIndows 10 sem egyik napról lesz eltemetve tehát mondjuk van még 5-6 év, addigra most 13 éves múlt notim közel 20 éves lesz és ha még műszakilag működni is fog már nemigen fog elfutni rajta semmi.

(#135759) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Windows telepítésnél nem találta a netet, ki tudja miért. Offline telepítettem. Ez okozhat bármilyen gondot? Jelszót megadtam telepítés után.

Köszi!

Cs1csó, új neved van? :)

Aquila non captat muscas.

(#135760) csab2 válasza King Unique (#135755) üzenetére


csab2
veterán

Köszönöm a segítséget!

A pontos megoldást végül itt találtam meg.
Ezzel az Enterprise verzióval mindig csak a gond van.... :W

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#135761) King Unique válasza csab2 (#135760) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis Intel RST mint a válaszban linkelt példánál, az - nem az Enterprise* kiadás - a gond és ha nem lehet BIOS/UEFI szinten kikapcsolni, akkor szívás és külön drivert kell betallózni a telepítésnél, nem újdonság.
* Ha otthoni használatról van szó és nem cégesről, akkor olyan értelemben lehet gond, hogy ott normál esetben a Home és Pro kiadások használata reális és legális, nem az Enterprise.

[ Szerkesztve ]

(#135762) Doky586 válasza csab2 (#135760) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a kikapcsolt a default érték. Nem éreztem szükségét bekapcsolni sose.. :DD
[kép] (mert megvagyok az ilyen problémák nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#135763) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

heh.
20:13-kor épp játékban....újraindítás
És nekiállt frissíteni.
Hamarosan repül ez a trágya.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#135764) King Unique válasza moongoose (#135763) üzenetére


King Unique
titán

Az előző választ olvastad, az ott linkelt hozzászólást benne a frissítés utáni automatikus újraindítás magától értetődő ütemezési, késleltetési lehetőségeiről user orra előtt ott van pl. a gépházban alapon? Ezek szerint nem... :B

[ Szerkesztve ]

(#135765) Marci112233 válasza moongoose (#135763) üzenetére


Marci112233
őstag

Ezt könnyen el lehet kerülni. Csak állítsd be az aktív időszakot, és akkor nem szabad neki az idő alatt a frissítést újraindítással felrakni. Nekem 7-23:00 órára van belőve az aktív időszak, mert általában reggel 6 és 7 között kapcsolom be a gépet, majd este 22-23:30 körül kapcsolom ki. Így mikor fel is rak magának egy frissítést, és az újraindítást kér, még akkor sem indul újra a beállított aktív időszakban hogy azt feltegye. csak akkor ha én engedem neki, vagy az aktív időszakon kívül van. Bár azon kívül sem indult még nálam újra magától, ha épp használtam vagy játszottam a gépen.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#135766) Beaumont válasza Cs1csó (#135758) üzenetére


Beaumont
aktív tag

https://docs.microsoft.com/en-us/lifecycle/products/windows-10-home-and-pro

2025 a tamogatas vege.

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#135767) movax válasza Hegyirabló (#135759) üzenetére


movax
őstag

Nem okoz semmilyen gondot. Telepítés után adsz neki netet és winupdate, akkor leszed mindent, ami kell neki, és amit egyébként telepítés közben szedett volna. Ráadásul net nélkül tudsz helyi fiókkal telepíteni (ha home és ha nem kell a MS-fiók).

[ Szerkesztve ]

(#135768) Hegyirabló válasza movax (#135767) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm szépen!

Valami rémlik, hogy írtál pár hete erről a topikban. Mondjuk az érdekes, hogy néhány hálókártyát miért nem lát telepítés közben, ráadásul ugyanezt a gépet másik internetszolgáltatóval simán tudtam telepíteni. Három hónapja váltottam szolgáltatót.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#135769) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Milyen szinten érdemes elindulni azután, hogy változatlan SW környezetben egy tácára kitűzütt ikon nem találja célját, de (exe-je kikeresése után) indítva a programját rendesen módosult, majd, következő indításnál meg el is tűnt teljesen?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135770) Csupingo válasza ledgeri (#135769) üzenetére


Csupingo
veterán

Mi az, hogy módosult? Ilyesmit szokott akkor is történni, ha tűzfal, vagy vírusirtó program tesz karanténba, vagy töröl file-t.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#135771) westlake válasza Doky586 (#135762) üzenetére


westlake
félisten

IRST = Intel Rapid Storage Technology, ahogy a cikkben is le van írva néhányszor. Legalábbis ebben az esetben. Az Intel Rapid Start Technology teljesen más. A kettőnek csak annyi köze van egymáshoz, hogy mindkettő rövidítése IRST. A cikkben szóba sem kerül az Az Intel Rapid Start Technology.

@Cr00py: A 21996.1-es ISO buildje május 29-ei (vagy 30-ai). Legrosszabb esetben is 18 napos.

@Cs1csó: A 2025-ös dátum a konzumer Windows 10 verziók támogatottságának a végét jelenti. A Windows 11-et nem ekkor fogják kiadni. A két verzió párhuzamosan lesz futtatva, de ezt már leírták korábban is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#135772) mefistofeles

Jó pár embert olvasok akik valami kiszivárgott windows 11? cuccot telepítettek és panaszkodnak.
Ha egy meg sem jelent verziót telepítesz és gondod van vele akkor miért csodálkozol?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#135773) kinder93 válasza mefistofeles (#135772) üzenetére


kinder93
aktív tag

Hmm nem tudom hol a sok ember. én például tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Működik nagyon szépen.

(#135774) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy ma a legújabb frissítés után nem jelentkezik be a windows. Ezt az üzenetet kapom:
"Valami történt, és a PIN-kódja nem érhető el. Kattintson ide a PIN-kód újbóli beállításához."
A pinkód beállítására kattintva újból ez az oldal jön be. Nem történik semmi. Amúgy alapból nem is volt beállítva pin. Csökkentett módban is ugyanez a helyzet, csak kisebb felbontásban. Csatolok egy képet a képernyőről. [kép]

(#135775) westlake válasza mefistofeles (#135772) üzenetére


westlake
félisten

Biztos nem itt olvastad, hogy több ember panaszkodott a Windows 11 jelenlegi működése miatt. Legjobb tudomásom szerint egy felhasználónak van problémája egy játékkal. Ez a verzió annyiban különbözik bármelyik másik Insider verziójú Windows-tól, hogy ezt nem hivatalosan publikálták. Ez nem jelenti azt, hogy a verzió ne lenne használható. Ilyen hiba (sőt, ennél komolyabb) az Insider verzióknál is előfordul.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#135776) Doky586 válasza westlake (#135771) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"csak annyi köze van egymáshoz, hogy mindkettő rövidítése IRST"
Bocs. Nem olvastam figyelmesen.. :W

(#135777) mefistofeles válasza westlake (#135775) üzenetére

Hol írtam én olyant, hogy az a 11-es verzió nem használható? :F
Annyit jegyeztem meg, hogy aki nincs azon a szinten windows használatban/kezelésben az nem kéne, hogy egy még meg sem jelent verzióval kínlódjon.....
"Ez a verzió annyiban különbözik bármelyik másik Insider verziójú Windows-tól, hogy ezt nem hivatalosan publikálták. "
Tehát mindenben/bármiben különbözhet.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#135778) westlake válasza Zoz (#135751) üzenetére


westlake
félisten

Ennek igazán örülök, de azokat a telepítőket azoknak szántam, akik olyan gépekre próbáják a Windows 11-et telepíteni, amik valamilyen követelmény(ek)nek nem fel(nek) meg. Egy mostani generációs gépnél még hátrányt is jelenthet, hiszen a telepítésvezérlőben külön driver-ek vannak és a régebbiekből értelem szerűen hiányozhatnak újabb vezérlők. A #135754-ben pont ilyen esetről van szó. ;)

Aki ki akarja próbálni a Windows 11-et, alapértelmezettként ezt kellene használnia. Ha megakad valamilyen követelmény miatt, akkor pedig jöhet az a másik kettő, amit utólag linkeltem.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#135779) King Unique válasza westlake (#135775) üzenetére


King Unique
titán

Pedig alapvetően igaza van ebben, mármint ha majd hivatalosan is megjelenik, azaz pl. a Microsoft szoftverletöltőoldalán is elérhető lesz, valamint esetleg Windows Update is felajánlja stb., akkor lesz miről beszélni, ellenkező esetben a hivatalos megjelenés előtt az ilyen kiszivárgott Insider Preview Dev Channel buildek próbálgatása szimpla otthoni bohóckodás, meg az ilyenek hivatalosan nyilván nem javasoltak általános, mindennapi használatra, ennyi. Az meg nem jelent semmit, hogy de hát egyesek már telepítették és náluk működik, amikor hivatalosan még meg sem jelent, meg nem véletlenül kiszivárgott build és nem az előbb említett forrásokon terített. :))

[ Szerkesztve ]

(#135780) malibu


malibu
tag

Sziasztok

Előbb írtam már. Tudtok olyan win10 topikot, ahol a win 10-ről van szó? :D Légyszi segítsen valaki ha tud, mert gép nélkül nem tudok dolgozni és még ma is kellene elvileg.

(#135781) zolee001 válasza westlake (#135778) üzenetére


zolee001
őstag

2021-ben valakinek probléma egy OS-t felhuzni?
max 10 perc (reggel együtt) összedobni egy Azure,AWS stb free accountot+telepités

Windows 11 FE (Mondanám,hogy Windows RT,S-mode 2021 verzió)
De!
Disables News and Interests (Windows Widgets).Unlike Windows in S Mode, Win32 apps work on SE.
Microsoft Store doesn’t work by default.
Eddig win32 programok nem futottak az elödökön most pedig a saját store appjaik :-)
Tragikomédia már ez a cég,én már visszasirom a Ballmer érát

(#135782) westlake válasza King Unique (#135779) üzenetére


westlake
félisten

Senki nem állította az ellenkezőjét. Ti csináltok a bolhából elefántot, miszerint ezek a verziók jóval instabilabbak, mint a hivatalosan kiadottak. Az összes gépemen Insider verzió van, de érdekes módon ugyanúgy tudom őket használni (egy-két apróbb bugtól eltekintve), mint a release verziókat.

@malibu: Tudomásom szerint másodlagos bejelentkezési formát akkor enged a Windows beállítani, ha már van beállítva elsődleges (jelszó). Néha valóban megkergül a bejelentkezési felület. Viszont jelszóval (másik azonosítási forma, vagy mifene) megkerülhetőnek kellene lennie a problémádnak.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#135783) zolee001 válasza malibu (#135780) üzenetére


zolee001
őstag

Sign in option és beirod a jelszvad,ujlenyomat,face vagy amit bekonfigoltál

(#135784) King Unique válasza westlake (#135782) üzenetére


King Unique
titán

Ez megint kb. semmit nem jelent, mert egyrészt hardvertől és szoftverkörnyezettől függően másoknál meg jobban "hasalhatnak" az Insider Preview buildek. Másrészt ha az Insider alapvetően tesztelési célra van és az általános, mindennapi használatra maga a Microsoft is nyilván inkább a "végleges" verziókat ajánlja ezek helyett, meg normál esetben eleve az utóbbit használja a userek nagy többsége, akkor nincs miről beszélni, ennyi.

(#135785) malibu válasza zolee001 (#135783) üzenetére


malibu
tag

Jelszó van beállítva csak, de nem jelenik meg semmi csak a hibaüzenet és a pin-kód beállítása, amire klikkelve 1 villanás után ugyanez a képernyő jön be. Csatoltam a képet is. A bejelentkezési lehetőségek, vagy ilyesmi menü nincs, aminek kellene lennie ha jól tudom.

(#135786) westlake válasza malibu (#135785) üzenetére


westlake
félisten

Banális hiba lenne, de nem lehet, hogy valamelyik billentyű be van radava a billentyűzeten? Nekem mintha akkor jelentkezett volna valami hasonló hiba. :F
Ha megsérült a bejelentkezés, akkor lehet, hogy már csak file szinten tudsz hozzáférni az adataidhoz. Ha van rá mód, esetleg át lehet tenni az adathordozót egy másik gépbe, hátha.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#135787) malibu válasza westlake (#135786) üzenetére


malibu
tag

Nincs beragadva. Frissítésig nem volt gond. Akkor újraindult és ez lett belőle. Az a fura, hogy pint még soha nem kapcsoltam be. Sőt most tudtam meg, hogy létezik.

(#135788) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!
Friss win10em van. Mit ajánlotok biztonsági image készítesre?
ingyenesek előnyben.
köszi előre is.
p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#135789) westlake válasza piadex2 (#135788) üzenetére


westlake
félisten

Iperius Backup

Play nice!

(#135790) zolee001 válasza malibu (#135787) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor engedélyezd a beépitett admin fiókot telepitö médiáról bootolva majd abból a fiókbol tudsz magadnak uj jelszot /pint stb kreálni

(#135791) Zoz válasza westlake (#135778) üzenetére


Zoz
őstag

Éppen ezért próbáltam a tiédet, mert a gyári az odáig jutott, hogy nem kompatibilis...

(#135792) westlake válasza Zoz (#135791) üzenetére


westlake
félisten

Bocsánat, nekem ez kimaradt. :B
Mindenesetre köszönöm a hasznos információt, miszerint így megkerülhető a "védelem". :R

Play nice!

(#135793) moongoose válasza King Unique (#135764) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Olvasni olvastam.
Töröltem minden lehetőséget, tiltottam ami a frissítéssel kapcsolatos, ám mégis úgy gondolja a win, hogy ez nem vonatkozik rá.
Viszont lapáttal egyengetném annak a hátát az ms-nél, aki alapértelmezettnek állítja be, hogy kib@sszon a felhasználóval, az ezernyi beállítás között.
A következő mi lesz...újraindítás... format C:\..., mert nem állítottam be, hogy ne ez legyen az alapértelmezett.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#135794) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Ma reggel a frissítés után megjelent ez az időjárás infó. Hogy lehet eltüntetni?

(#135795) jokeph válasza Mikiller (#135794) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jobb klikk rajta, aztán, hírek és érdeklődési területek, majd a lenyílóban ott van hogy kikapcsolás. :U

#135796isti732712: :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#135796) isti732712 válasza Mikiller (#135794) üzenetére


isti732712
aktív tag

:W

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135797) zsoltictrl


zsoltictrl
csendes tag

Sziasztok! A Windows 10 frissítés után kék képernyős hibát dobott ki, a hiba kódja: bad system config info


Mi lenne rá a megoldás hogy ne adja ki ezt ? Nem akarom újra telepíteni, de próbáltam videók alapján és parancssorban végig csinálni de azt írja hogy nem található Windows rajta,


Köszönöm előre is a segítséget

(#135798) Mikiller válasza isti732712 (#135796) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Köszi, de ne verd a fejed a falba ez miatt :)
Én a jobb klikk tálcabeállításoknál kerestem...

(#135799) #86564352 válasza Mikiller (#135798) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ne aggódj nem user error. Nem segít, hogy időjárás ikon, de a Microsoft a jobb klikk menübe "Hírek és érdeklődési területek" néven rakta ki. Gépház, tálca beállításoknál sem szerepel. Szokásos átgondolt Windows újdonság. ;]

(#135800) westlake válasza zsoltictrl (#135797) üzenetére


westlake
félisten

A rendszermeghajtón ( C: ) nincs boot nevű könyvtár. Ilyen nevű könyvtár a telepítő médián van. Nem tudom, hogy ilyenkor annak mi a betűjele. Egyébként a parancssoros javításban nem vagyok járatos, mindig a reinstall híve voltam. :B
Automatikus Javítás volt már? Lehet, hogy az megoldaná a dolgot. Elméletileg magától meg kellene történnie néhány sikertelen Windows indulás után.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.