Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136801) apollo12 válasza apollo12 (#136800) üzenetére


apollo12
veterán

meglett a be aktiváló kód, és jó is lett :)

(#136802) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

Közel két hónapja sikertelen minden windows frissítés, bármennyiszer indítom újra, vagy indítom direkbe, vagy a win kérésére.
Lehet ezzel valamit kezdeni?

Windows Home, a vas pedig egy Asus Zephyrus G14

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#136803) King Unique válasza --Disztroj-- (#136802) üzenetére


King Unique
titán

Az viszont nem derült ki a leírtakból, hogy miért sikertelen, mármint mi a sikertelen frissítéseknél a hibakód... De egyébként lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol ha esetedben eltérő a hibakód, akkor első körben értelemszerűen az ahhoz tartozó megoldásokat kellene kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#136804) --Disztroj-- válasza King Unique (#136803) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Sajnos nincs hibakód.
Amikor a frissítéshez újraindítom a rendszert, akkor csak annyit ír ki, hogy sikertelen volt, majd rebootol.

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#136805) King Unique válasza --Disztroj-- (#136804) üzenetére


King Unique
titán

De, ha sikertelen a frissítés telepítése, akkor márpedig lennie kell hibakódnak, megtekinthető pl. a frissítési előzményeknél.

(#136806) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Alapból a win 10 valamilyen gomb kombinációval kijelölt területről screen shut-ot tud csinálni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#136807) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Egy idegesítő problémával kapcsolatban írok. Eddig semmi komoly - tartós - bajom nem volt a Windows 10-el, megjelenése óta használom, és bár akadtak kisebb problémák, azokra mindig volt valamiféle megoldás. Viszont ami mostanában van, arra nincs semmi, már mindent megpróbáltam, amit írtak a neten, hogy megoldja a gondot, egyik sem vált be.

Nos, a lényeg: Egy-két hete a gépem szinte napi rendszerességgel kékhalált kap, ami szinte mindig videó-lejátszáskor (MPC-HC), vagy YouTube alatt jön elő. Egy ideig semmi gond nincs, van, hogy órákig elmegy, máskor pedig már pár perc után előjön. Megáll a lejátszás, és az alábbi kékhalál képernyő fogad, úgy 20 másodperc múlva: DPC_WATCHDOG_VIOLATION.

Rákerestem a neten, ott azt írták, valószínűleg a VGA-driver a ludas. Máshol a SATA-AHCI vezérlőre gyanakodtak. Ezeket már kipróbáltam, frissítettem mindkettőt, de mégsem oldotta meg a problémát. Ezenfelül még azt is észrevettem, hogy a Chrome azóta laggol, de erről nem a net tehet, mert betölteni betölt, csak utána néha (akár 7-8 másodpercig) olyan, mintha lefagyna, semmire sem reagál, majd elindul, mintha mi sem történt volna, de ez elég sok oldal megnyitásakor előjön.

Hozzáteszem, ezeket a problémákat nemrég kezdtem felfedezni, szóval szerintem az is lehet, hogy valamelyik Windows frissítés okozhatta, amit telepített a gép. Bár eddig is be volt kapcsolva a frissítések telepítése, és gond nem volt, szóval ez sem biztos...

Valakinek valami ötlet, hogy mit lehetne kezdeni ezzel a hibával? Mert így nekem nem oké, hogy naponta kékhalált kapok egy olyan rendszeren, amivel a megjelenése óta még nagyobb gondom nem volt, most pedig hirtelen megkergül... valaminek történnie kellett, de nem tudok rájönni, mi volt az... Talán újra kellene telepítenem???

Előre is köszi a választ. :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#136808) Top cat válasza V.Stryker (#136806) üzenetére


Top cat
őstag

Nem. Csak az aktív ablakot vagy a teljes képernyőt tudja menteni.

Ami neked kell arra a képmetsző való.

(#136809) zolee001 válasza Vistaboy (#136807) üzenetére


zolee001
őstag

Amennyiben Nvidia akkor minden szolgáltatását tiltsd le

(#136810) Zoz válasza Vistaboy (#136807) üzenetére


Zoz
őstag

Esetleg döglődik a videó kártya? Próbáld meg különböző stabilitás tesztekkel nyúzni, közben figyelni hőmérsékleteket, hátha hűtési gond.

(#136811) Digiflex


Digiflex
tag

Szasztok! Valaki hátha tudja... ha letöltok egy themepack-ot okés, ha letöltöm a Microsoft Store.ból, letölti, de az alkalmazás gombra nem töténik semmi, a kiválasztható témák közé nem kerül be. Eltávolítani is el tudom a telepített programok közül... csak használni nem....
HELP

...

(#136812) svgyula válasza Vistaboy (#136807) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ezek a tünetek nem szoftveres hanem hardveres eredetűek inkább. A melegedésnek a hűtési részeknek kellene utána nézni.
Ha(?) asztali gép mivel nem írtad akkor vedd le az oldalát szedd ki az alkatrészeket egyenként és rakd vissza a processzort sem ártana figyelni mekkora hőfokon megy. Esetleg a VGA hűtést újra pasztázni.
Ebben a melegben még a jó gépek is "izzadnak".

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#136813) Vistaboy válasza svgyula (#136812) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szia. Igen, asztali (adatlapomon a konfig), és attól eltekintve, hogy lassan tényleg ráférne egy nagytakarítás, eddig még nem volt gond a hűtéssel, a házam is elég szellős, 50°C fölé még ebben a nagy melegben sem ment soha semmi, egyedül a VGA, de az is csak akkor, ha játszok valamivel huzamosabb ideig.

Ettől függetlenül kipróbálom, kinyitottam az oldallapot, hátha javul, plusz a VGA hűtését sem engedem leállni, meglátjuk, mi lesz. Sajnos a VGA újrapasztázásához nem értek, úgyhogy ez nem megoldható. Annyit tudok tenni, hogy van elfekvőben egy GT710-em, amit nemrég vettem, hogy legyen valami arra az esetre, ha eladom a VGA-t. Hétvégén megpróbálom kicserélni, és ha azzal jó minden, akkor valóban a GTX1080Ti-vel lesz a gond, ami azért lenne most nagyon nagy gond, mert a jelenlegi VGA-árak mellett új kártyát egyáltalán nem tudok venni.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, majd jelzek, mi történt. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#136814) Sztlaci válasza embe (#136757) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Lehet badarság, nekem korábbi win10 frissítést követően wifis Epson XP342-es nyomtatót nem sikerült telepítenem, Epson támogatás annyi volt, elküldték ugyanazt a gyári telepítő programot, sok anyázás után a win10 defender / tűzfal kiirtása oldotta meg a problémát. Comodo bevált helyette. Sehogy nem tudtam rávenni engedjen hozzáférést a nyomtatóhoz a win tűzfala.
Csak úgy kérdezem még ebben az évezredben esetleg sikerül megoldani, hogy egy USB-s hdd-t le akarok választani ne azt kapjam, használatban van? Az anyukája van használatban. A ...

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#136815) King Unique válasza Sztlaci (#136814) üzenetére


King Unique
titán

Vársz egy kicsit, majd utána újrapróbálod, mert ilyenkor még vsz tényleg használatban van a meghajtó. Egyébként nem újdonság ez, már többször volt róla szó itt, lásd korábbi eseteknél leírtakat: [link], [link]. + Nem is W10 specifikus, megvált már az XP-nél is, ahogyan W7 és W8.1 esetében szintén, de még a legújabb W11-nél, illetve annak tesztverzióinál is. :))

[ Szerkesztve ]

(#136816) --Disztroj-- válasza King Unique (#136805) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Köszi!

ez volna a hibakód: KB5004945

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#136817) King Unique válasza --Disztroj-- (#136816) üzenetére


King Unique
titán

Nem, ez az adott kumulatív frissítés KB száma... A hibakód meg az, ami pl. ezen és ezen a screenshoton látszik, meg aminél célirányosan és akár általánosan is kipróbálhatók az ezen leírásban és ebben a válaszban javasolt megoldások, stb.

(#136818) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy dell precision M3800-as laptopom, a köv. paraméterekkel:
cpu: i7 4712HQ
ram 16 GB
vga: Quadro K1100M
oprendszer: jogtiszta windows 10 pro

Már elég régóta megvan az a hibajelenség, hogy bekapcsolom a gépet, elindítok egy videót a youtube-on és 1-2 perc múlva megakad a gép - ekkor magas torz hangot ad a gép (tipikus fagyás hang), lefagy a videó és felpörög a ventilátor, majd kb. 8-10 másodperc múlva, mintha semmi baja nem lett volna, akár egész nap megy hibamentesen. Ez minden egyes indítás után megcsinálja.

A megbízhatósági előzményekből az alábbi hibaüzenetet sikerült kivarázsolnom, de sajnos google nem volt barátom, nem találtam megoldást a különböző fórumokon:

Forrás
Windows
Összegzés
Hardverhiba
Dátum
‎2021. ‎07. ‎12. 23:43
Állapot
Nincs bejelentve
Leírás
A hardver hibája miatt a Windows nem működik megfelelően.
Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: LiveKernelEvent
Kód: 15e
1. paraméter: 30
2. paraméter: ffff8a81da8cb1a0
3. paraméter: ffff8a81d581a060
4. paraméter: 0
Operációs rendszer verziója: 10_0_19042
Szervizcsomag: 0_0
Termék: 256_1
Operációs rendszer verziója: 10.0.19042.2.0.0.256.48
Területi beállítás-azonosító: 1038

Mi lehet ez? Válaszokat előre is köszönöm.

üdv.: B.

(#136819) csababarca


csababarca
őstag

sziasztok.

megjelent ez a választható minőségi frissítés:
2021-06 Halmozott frissítési elnézet a windows 10 version 21H1 rendszeren az x64 alapú rendszerekhez (KB5003690)"

Na most ha telepítem, akkor utána kernelhibával jön a kékhalál. (kernel security check failure)
bekapcsoltam hogy szüneteltesse a letöltést, de érdekes módon akkor is feltette egy újraindulás után.

Mit lehet tenni ez ellen? mert most kb minden bekapcsolásnál töröltetnem kell a frissítést, elég idegesítő.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#136820) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Szeretnék kérni egy kis segítséget!
SSD-n van a Windows103 Office és a programok, de az SSD kezdi megadni magát. Veszek egy új SSD-t a gépbe és az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám átmigrálni újratelepítés nélkül vagy klónozni a régi SSD-t az újra? A lényeg, hogy egy az egyben átmenjen az új ssd-re a régi, a régi kihúzom és az újról töltődik be a rendszer, stb.
Köszönöm a segítséget. :R

(#136821) liszi70


liszi70
nagyúr

Recuva-val végzek törölt fájl-keresést 1-2 órája. Tehát dolgozik a gép, ennek ellenére elment alvásba. (Belépés után tovább ment a recuva.) Oké, Soha-ra állítom az alvást, amíg nem végez a progi, de elvileg csak tétlenség esetén mehetne alvásba, hogy fordulhat elő, hogy aktív munka alatt is elmegy?

(#136822) sz.j válasza Szellem. (#136820) üzenetére


sz.j
nagyúr

Link

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#136823) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Adott egy 1TB-os SSD amin van most 330GB szabadon, ebből szeretnék lecsípni 250-et egy új rendszernek de nem tudok max 12GB-ot a part. kezelővel.

Hogy tudnám felszabadítani a területet? Defrag kéne , hogy lássa szabadnak a kezelő de ez ugye nem HDD... :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#136824) vlevi válasza Micsurin (#136823) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windows-os particion kezelovel?
Az elég sok dolgot nem tud.
Proabalj meg pl egy Easeus partition master-t.
Ha jól emlexem, van ingyenes változata.
Mert a komolyabb particion kezelok tudnak olyan is, hogy lecsippentesz a végéből, és arrébb mozgatod.

(#136825) Szellem. válasza sz.j (#136822) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Köszönöm szépen. Akkor ahogy értem, ez ssd-ről ssd-re is működik?

(#136826) sz.j válasza Szellem. (#136825) üzenetére


sz.j
nagyúr

Természetesen.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#136827) Pyttawrx válasza Szellem. (#136825) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, mindenről, mindenre működik. Utána meg MiniTool Partition Wizard progival ha kell a partíciókat kedved szerint méretezheted. :)

(#136828) sz.j válasza vlevi (#136824) üzenetére


sz.j
nagyúr

Particionálási műveleteknél (is) nekem az AOMEI Partition Assistant vált be, ingyenes és szuper

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#136829) King Unique válasza Szellem. (#136820) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen például klónozással, lásd egy másik válaszban linkelt útmutatókat.

(#136830) King Unique válasza Micsurin (#136823) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor mondjuk szokás screenshotot linkelni a lemezkezelőről, hogy mi is lássuk mi a helyzet... De ha a lemezkezelő nem engedi a kívánt méretre zsugorítani a C-t, akkor mindenképpen külső particionáló programra (példa) lesz szükség. + A művelet előtt nem árthat egy rendszermentés, meg pláne ha a külső program is csak ún. PreOS módban tudja megoldani a rendszerpartíció átméretezését.
Ha Windows - Windows dual boot a cél, akkor pedig lásd ugyancsak egy másik válaszban leírtakat, mikre érdemes odafigyelni, stb.

(#136831) Micsurin válasza vlevi (#136824) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R Köszi ezzel sikerült kapásból.
Igen tudok róla csak eddig nem volt hasonló problémám a HDD-k miatt, azokat tudtam kapásból defraggelni és utána engedte.

King Unique Köszi, azért nem tettem be mert azt hittem teljesen érthető a gondom.:B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#136832) King Unique válasza csababarca (#136819) üzenetére


King Unique
titán

Mivel eleve csak választható frissítés, azaz nem kötelező telepíteni és a Windows Update sem telepíti automatikusan, ezért értelemszerűen nem kellett volna rányomni a letöltésre és telepítésre, ilyen egyszerű... :))
Amúgy meg lehet átmenetileg szüneteltetni a frissítéseket a gépházban. + Azóta már kijött a KB5004760 opcionális és a KB5004945 OOB update, a Windows Update keresés után már az utóbbit tölti le és telepíti automatikusan.

(#136833) King Unique válasza Micsurin (#136831) üzenetére


King Unique
titán

Hát, mikor mennyire, itt az sem lett leírva, hogy C vagy egyéb partíció (D) lenne-e zsugorítva, de azért végül sikerült jól megtippelni. :)

(#136834) Micsurin válasza King Unique (#136833) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Jogos teljesen, bocsi :R

Egyébként igen C :D mivel formázás nélkül kéne egy 1 partíciós SSD-t átrakni egy teljesen új konfigba ahol mentés után lesz formázva a régi rendszer partíciója. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#136835) isti732712


isti732712
aktív tag

Ma van patch kedd? :D :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#136836) Geth válasza isti732712 (#136835) üzenetére


Geth
addikt

Ma van a második kedd a hónapban?

(#136837) King Unique válasza isti732712 (#136835) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ma, mivel minden hónap 2. keddje, helyi idő szerint 19 órától.
Aki esetleg nem akar ma frissíteni mert épp nem alkalmas neki, az meg lehetőleg este 7 előtt nyomjon a szüneteltetésre, nem utána kell élménybeszámolót tartani, hogy minek frissített neki a Windows. :))

(#136838) isti732712 válasza King Unique (#136837) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszi :R

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#136839) isti732712


isti732712
aktív tag

Felment simán , semmi gond :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#136840) csababarca válasza isti732712 (#136839) üzenetére


csababarca
őstag

Ezt kipróbálom, az előző havi kék halált okozott.
Kernel failure címszóval.

Remélem ez jó lesz.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#136841) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Egy buta kérdésem lenne még :R

Eddig mind a két laptop cserém alkalmával a Win10 ahogy beléptem az ms fiókkal aktiválva lett, most az asztali 1 hét után sem szeretné aktiválni magát.

Lehet az oka, hogy előzőleg Professionel volt fent most meg Home-ot tettem fel figyelmetlenségből?

Még jó néhány éve vettem 8.1-el egy laptopot azóta kulcsra sem volt sehol szükségem a következő 2 laptopomon mert beaktiválták magukat amint bejelentkeztem :F.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#136842) Executioner válasza Micsurin (#136841) üzenetére


Executioner
tag

Az az oka. Tedd fel a Windows 10 Pro-t és aktiválva lesz a windowsod. :K

Exec

(#136843) Micsurin válasza Executioner (#136842) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi :R Mindig elfelejtem, hogy a Pro-val nem lehet...

Storeból nem engedte viszont leszedve a media creation toolt már az első loginre bedobota az aktiválást digitális kulccsal. :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#136844) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Még mindig van egyérdekes gondom. :B

Leformáztam mentés után az előző partíciót ellenben mégis még mindig rákérdez a gép bootolás során, hogy a 4. vagy az 5. kötetről indítsa a rendszert.

A miértet nem értem mert a D már eleve nem is rendszer partíció és le is volt formázva. :F

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#136845) 2018


2018
aktív tag

Sziasztok! csináltam uj ms accot
az alap profilomból box alkalmazásba a profil váltásnál nem lehet bejelentkezni az újonnan kreált profilomba sehogy sem
win hello pint kér, amikor megadom azt irja nem jó a kód
winbe profil váltásnál tökéletes, új win profilba xboxba simán belép
egyéb lehetőség se jelenik meg belépésnél.
5-let? új profilomhoz teló számot is hozzáadtam de nem volt értelme

(#136846) svgyula válasza Micsurin (#136844) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Azért kérdez rá mert ott hagytál egy "normál" esetben a luzerek előtt láthatatlan boot particiót! A rendszer induláskor látja és azért teszi fel a kérdést. Nem elég a "látható" C: vagy akármilyen betűvel jelölt lemez részt törölni/formázni! Az ahhoz tartozó boot lemezrészt is törölni kell. Ez kb 500MB de mivel rendszerhez tartozik normál esetben nem látni a mezei file kezelőkkel. Telepítéskor pedig ezeket kell először törölni, utána beállítani a kívánt meghajtót!
A képed alapján vagy az (1)-es vagy a (6)-os rész sajna így ez nem látni. Ha ki tudod venni a HDD-t és rárakni egy másik gépre azon talán egy particio magic programmal lehetne egyesíteni/törölni és akkor nem látna csak egy rendszert.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#136847) King Unique válasza Micsurin (#136844) üzenetére


King Unique
titán

Az gondolom megvan, hogy a Windows 10 (is) létrehoz mind BIOS/MBR, mind UEFI/GPT szerinti telepítésnél kisebb partíciókat a rendszer számára, ahol egy újratelepítésnél ezeket is mind törölni kellene, nem szimplán csak a C-t formázni, nem tudom hol tanítják az utóbbit... Meg ugye UEFI-s telepítésnél a helyes sorrend = ESP + MSR + C + WinRE + utána a D, ellenben a mellékelt screenshoton lévő elrendezés nem éppen ilyen.
Ha ott maradt a korábbi telepítés "maradéka", annak boot bejegyzése, akkor lásd az alábbi útmutatókat hogyan lehet azt eltávolítani, alapértelmezettként beállítani az aktuálisat, stb.

How to Delete Boot Loader Entry on Boot Options Menu at Startup in Windows
How to Choose a Default Operating System to Load at Startup in Windows 10

Vagy másik lehetőség a D-n lévő adatok lementése után a clean install (bővebben), illetve magyarul pl. ezen / ezen útmutató alapján.

[ Szerkesztve ]

(#136848) Micsurin válasza King Unique (#136847) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi, igen mind szép és jó, hogy mit tanítanak de nem igazán volt lementhető az adatmennyiség a lemezről. A legegyszerűbb lenne beszántani ezt a lemezt lassan de nem opció még egy ideig, most nem tudtam volna rendesen átmozgatni 6db virtuális gépet értelmezhető módon az eredeti felállásban a lemezről... :(

Köszönöm megnézem az első két linket :R

svgyula köszi akkor a vége lehet ez lesz! :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#136849) Czimby


Czimby
addikt

Üdv az uraknak!

Adott egy használt laptop amin előre telepített Win7 volt.
Telepítéskor automatikusan aktiválódik is a WIn10.

Úgy gondolom, hogy így ebben a formában a Windows/gép az előző tulaj MS fiókjához van kötve.
Ha jól gondolom akkor csak ha az előző tulaj törli az MS fiókjából azután fogom tudna a sajátomhoz adni?
Ha ez nem megoldható kell vennem egy WIn7/10 kulcsot mondjuk innen az apróról és azt hozzá adni a saját fiókomhoz?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#136850) King Unique válasza Czimby (#136849) üzenetére


King Unique
titán

Akkor aktiválódik a Windows 10 és 11 is automatikusan, ha van az adott Windows-kiadáshoz tartozó digitális licenc, vagy Windowszal (8.x, 10, hamarosan 11) előtelepített laptopoknál UEFI OEM Key van.
Digitális licenc lehet helyi fióknál és Microsoft-fiókhoz kapcsolva is, ahol ha az utóbbival akarod használni, akkor értelemszerűen kilépsz az előző tulaj Microsoft-fiókjából ( + szükség esetén törlöd), majd hozzáadod és belépsz a sajátoddal, ennyi. Ahol ha az előző tulaj még csak ki sem lépett a Microsoft-fiókjából, el sem végezte az eladás/elajándékozás előtti teendőket (+ infó), akkor az elég tré... :DDD

Egyébként az nem teljesen tiszta, hogy most csak gondolod, hogy az előző tulaj Microsoft-fiókkal használta a Windows 10-et és ahhoz lett kötve a digitális licenc, vagy ténylegesen megnézted, megkérdezted. :)) Meg ugye az előbb már le lett írva, hogy helyi fióknál is lehet digitális licenc a hardverazonosító alapján és ilyenkor pl. egy újratelepítésnél automatikusan aktiválódik az ahhoz tartozó Windows 10-kiadás amit még a telepítő is világosan leír az aktiválásnál, nem világos mégis honnan veszik egyesek, hogy ilyen csak Microsoft-fiók használatánál lehet és okvetlenül szükséges ehhez...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.