Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136951) Doky586 válasza Thom7 (#136948) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

19:39 - 19:55 alatt "15-20 újraindulás"
Csak ki kellett volna várni amíg végez. nem kellett volna türelmetlennek lenni és végigment volna magától is... :U

[ Szerkesztve ]

(#136952) voyi válasza voyi (#136950) üzenetére


voyi
aktív tag

Itt van a disk management , ahol az E: meghajtó a pendrive, C: pedig a meglévő belső ssd.
Ha jól látom, hiányzik a boot record a pendrive-ról.

Aláírás

(#136953) King Unique válasza voyi (#136952) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt az nemrég n+1-edik alkalommal újra el lett magyarázva itt, hogy a klónozásnál értelemszerűen minden szükséges partíciót át kell klónozni a célmeghajtóra ami a telepített Windows 10-hez tartozik, továbbra sem világos mégis hol tanítják azt, hogy csak a C-t kell, meg pláne egy UEFI/GPT szerint telepítésnél, ahol többek között eleve kell egy ESP is a céllemezre...
Másrészt arról is volt már szó itt többször (példa) és nyilvános információ, hogy a Windowsok, a Windows 10 USB-s meghajtóra telepítéséhez és onnan történő futtatásához eleve Windows To Go (WTG) szerinti telepítés kell, vagy meglévő local install esetén utólagos WTG-re konvertálás. Vagyis ha csak simán átklónozzuk a helyi telepítést a pendive-ra és ráadásul csak a C partíciót, azaz se WTG, se WTG-re konvertálás, se ESP az UEFI módban telepített W10 megfelelő működéséhez stb., akkor nagyon nem kell csodálkozni, ha nem bootol a pendrive-ról a rendszer...
+ WTG célra inkább külső SSD javasolt, nem egy átlag, szutyok pendrive, ami eleve jóval lassabb, írásterhelhetősége is jóval kisebb és hamarabb bekrepál a sok írástól, stb.

[ Szerkesztve ]

(#136954) #68216320


#68216320
törölt tag

Kis segítséget kérnék licensz ügyben.
Ha a régi alaplapomhoz vettem Win10Pro Retail licenszet, akkor azt át lehet vinni az új alaplapra?
Ha igen akkor hogyan zajlik ez?

(#136955) King Unique válasza #68216320 (#136954) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban + az ebben leírtakat.

(#136956) voyi válasza King Unique (#136953) üzenetére


voyi
aktív tag

Köszönöm a segítséged, bevallom ezúttal nem kerestem rá itt a fórumban gondolván, hogy ez egyedi eset, elnézést kérek a lustaságomért.

Idő közben inkább a SATA III-ként csatlakozó másik SSD-nél szabadítottam fel annyi helyet, hogy az erre elkülönített új partícióra már ráférjen a klónozás során az összes szükséges rendszerpartíció. Így már simán be is bootolt klónozott rendszer.

Aláírás

(#136957) Thom7 válasza Doky586 (#136951) üzenetére


Thom7
csendes tag

Igen, kb annyi :U
Lehet tényleg várnom kellett volna, de mivel sosem láttam ilyet, azthittem valami elcsesződött frissítés közben és ezért nem képes végigmenni és rakhatom újra. :)

(#136958) #68216320 válasza King Unique (#136955) üzenetére


#68216320
törölt tag

[kép]

PID Checker szerint:

...
Edition Type:    Professional
Description:     Win 10 RTM Professional Volume:MAK
Edition ID:      [TH]X19-98804
License Type:    Volume:MAK
License Channel: Volume
Crypto ID:       3312
MAK Count:       0 (Blocked)
Benchmark:       1,2 seconds

Jól értelmezem, hogy mennyiségi kulcsot vettem anno valami külföldi weboldalon? Emiatt nem jó az elektronikus licenszkulcsom? Sajnos a pdf számlát róla már nem találom (még megnézem egy másik gépen), egyedül valami linket raktam el, amire ha rámegyek kiírja a kulcsot és onnét van link a MS oldalára letöltéshez. (ilyesmi: transactions.sendowl.com/orders/xxxxxx)
Ezek szerint a licenszem érvénytelen?

(#136959) #68216320 válasza #68216320 (#136958) üzenetére


#68216320
törölt tag

Mindegy, hagyjuk. Szerintem megkérdem a céget hátha van egy Win10Pro licenszünk.
Próbálok szerezni egyet.

(#136960) #73959936 válasza #68216320 (#136958) üzenetére


#73959936
törölt tag

a retail elvileg átvihető, de valószínűleg a te kulcsod nyekk

[ Szerkesztve ]

(#136961) #68216320 válasza #73959936 (#136960) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, szerintem is az. Valószínőleg átvertek az oldalon és mennyiségi kulcsot kaptam retail helyett. Aztán gondolom letiltották vagy ilyesmi.
Remélem a főnökömtől ki tudok kunyizni egy Pro licenszt magamnak :)

[ Szerkesztve ]

(#136962) #73959936 válasza #68216320 (#136961) üzenetére


#73959936
törölt tag

emagon 6 körül van az ára, itt a ph-n is van olcsóbban...

(#136963) King Unique válasza #68216320 (#136958) üzenetére


King Unique
titán

Ugye itt a vettünk Windows 10 Pro Retail termékkulcsot, licencet normál esetben azt jelenti, hogy megfelelő forrásból és reális áron, aminél az aktiválás működik gond nélkül és nincsen a screenshoton lévő hibaüzenet. Ellenben ha volume MAK termékkulcsot sikerült vásárolni pár ezerért bazári forrásból, amit utólag letiltottak, akkor nyilván nincs min csodálkozni. :B

(#136964) #68216320 válasza King Unique (#136963) üzenetére


#68216320
törölt tag

A probléma az, hogy annyira nem volt olcsó és nem tudhattam, hogy bazári forrás. Konkrétan valami német webshop volt. (Nem emlékszem már de valam 59euro körül volt)
Kimondottan azt figyeltem, hogy Retail verziót vegyek. Sok éven át nem volt vele gond, amíg nem cseréltem most a héten le a komplett gépemet. Pedig a régi gépen vagy 10x újratelepítettem már.

Szóval mielőtt cinikus hangon nekem esel, fenti infókat is vedd figyelembe. Jóhiszeműen vásároltam és átvertek.

[ Szerkesztve ]

(#136965) Lauda válasza #68216320 (#136964) üzenetére


Lauda
félisten

En felvennem veluk a kapcsolatot, hiszen ez esetben tenyleg atvertek.

(#136966) King Unique válasza #68216320 (#136964) üzenetére


King Unique
titán

Számtalanszor le lett már írva itt, hogy aki biztosra akar menni és nem találgatni, meg utólag szívni az érvénytelen, letiltott stb. termékkulcsokkal, akkor konzumer beszerzési forrásként adott a Microsoft webáruház és a hivatalos viszonteladók, ennyi. + Olcsóbban az EU-ban a használt szoftver ha megfelel ezen feltételeknek, de az utóbbi megint találgatós kategória lehet, meg pláne az ilyen esetek miatt.
Igen, az 59 euró valóban nem feltétlen a szokásos gyanúsan olcsó kategória, de ugyanakkor nem is az az ár amennyi a Microsoftnál újonnan egy W10 Pro Retail licenc, meg ahol Retail helyett MAK kulcsokat osztogatnak, el lehet képzelni miféle forrás lehet az és ez esetben nincs miről beszélni... Ha még lehet reklamálni a webshop felé és új termékkulcsot kérni, akkor azt kellene tenni, ha már nem, akkor beszerezni máshonnan egy működő W10 Pro termékkulcsot, ennyi.

(#136967) Lauda válasza King Unique (#136944) üzenetére


Lauda
félisten

A hatóságok szerint ugyanis nem életszerű, hogy valaki az 1–2 ezer forintos termékről elhiszi, hogy valóban eredeti szoftver.

Jo vicc. Kerdes, milyen osszegnel eletszeru, hogy eredeti? :D A kerdes termeszetesen nem hozzad szol. ;)

[ Szerkesztve ]

(#136968) King Unique válasza Lauda (#136967) üzenetére


King Unique
titán

Nem kérdés, ha eleve nyilvánosak az árak a Microsoftnál, aminél valamivel olcsóbb az OEM és a használt szoftverlicenc lehet, na de azok sem feltétlen töredéke áron, nyilván nem 1-2 ezért. :))

(#136969) #73959936


#73959936
törölt tag

Hát tényleg nem semmi....találtam 1,30 euróért telefonon aktiválható pro-t :K

po**m leszakad. tuti eredeti :K

(#136970) Doky586 válasza #68216320 (#136958) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor kellett volna a vásárlást követő 1-2 napon belül panaszkodni náluk hogy a hirdetett Retail helyett MAK kulcsot kaptál. Így évekkel később már esélytelen. Már a bolt sem létezik. :)

(#136971) #73959936 válasza Doky586 (#136970) üzenetére


#73959936
törölt tag

100

(#136972) #68216320 válasza Doky586 (#136970) üzenetére


#68216320
törölt tag

Honnét tudtam volna, h nem retail a kulcs? Beaktiváltam, működött. Csak most, hogy új gépet raktam össze, derült ki, hogy valami nincs rendben.
Az előző gépen lecseréltem pár éve LTSC-re (nálunk ez kell a teszteléshez, cég adta) ezért lehet, hogy 2 éve gond van már a licenszel. De nem tudom. Azt tudom, hogy most nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#136973) Doky586 válasza #68216320 (#136972) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy hogy a PID Checkerel már akkor megnézed, nemcsak most.. :B

(#136974) #68216320 válasza Doky586 (#136973) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azt sem tudtam, hogy létezik. Gondolod azzal töltöm az időmet, h ilyenekkel foglalkozom? Akkor működött.
De mindegy, már kapok elméletileg a munkahelyemről fölös licenszet. Azt hiszem csak OEM, de nem tudom pontosan.
Az alaplapcserénél ugrik, igaz?

(#136975) Doky586 válasza #68216320 (#136974) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"már kapok elméletileg a munkahelyemről fölös licenszet"
..amit le tudnak vonni a fizetésedből.. 1 hónap múlva.. ;]

(#136976) Zoz válasza #68216320 (#136964) üzenetére


Zoz
őstag

"Pedig a régi gépen vagy 10x újratelepítettem már."
Újratelepítéshez nem kell kulcs. Ha be is írsz, nem veszi figyelembe, ha látja az alaplap alapján, hogy már volt aktiválva.

(#136977) #68216320 válasza Doky586 (#136975) üzenetére


#68216320
törölt tag

Te egy zseni vagy. Most aztán megmondtad a frankót. Gratulálok.

(#136978) #68216320


#68216320
törölt tag

Van lehetőség arra, hogy egy aktivált Win10Pro rendszerről kiolvassam az aktiváló kódot?
Ugyanis amikor 2db licenszet vettem egy külföldi weboldalon a desktop és a laptop gépeimre, akkor azok évekkel ezelőtt aktiválódtak.
Most a desktop gépemet cseréltem és szerettem volna ugyanazzal aktiválni, de nem sikerült.
Mindkét licenszre a pid checker MAK jelzést ad és azt jelzi blokkolt.
Most telepítettem a laptopra szintén Win10Pro-t és azonnal aktivált lett.
Nem tudom melyik licenszkódot kapta anno, de érdekelne, hogy miért jelzi a checker rossznak, mikor az imént simán aktiválódott.
Szóval szeretném kideríteni a két kód közül melyik lehet a laptopé és melyik a desktop gépé.

(#136979) King Unique válasza #68216320 (#136978) üzenetére


King Unique
titán

Vannak a termékkulcs kiolvasásához különféle módszerek és programok (bővebben), de egyébként felesleges kiolvasni W10 alól, meg pláne ha csak az általánosat sikerül, amiről már többször volt szó itt, lásd egy másik válaszban leírtakat. Ahogyan arról is, hogy ha 1x már telepítve és aktiválva lett az adott PC-n a W10 digitális licenccel, akkor ugyanazon kiadás újratelepítésénél felesleges újra megadni a termékkulcsot, automatikusan aktiválódni fog a Windows 10, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.
Ha mindkettő termékkulcs MAK és már blokkolt, akkor szvsz felesleges, azoknál már ugyan mindegy... :))

[ Szerkesztve ]

(#136980) #68216320 válasza King Unique (#136979) üzenetére


#68216320
törölt tag

De ha elméletileg blokkolt akkor most miért aktiválódott fél órával ezelőtt? Akkor nem hibát jelzett volna? Az rendben van, hogy pár éve beaktiválta, de kb 1 éve linux volt csak a gépen. Most újra felraktam a Win-t és amint netet kapott aktiválta magát.
Gondolom blokkolt állapotban nem tette volna, nem?
Csak azért olvasnám ki, hogy megtudjam melyik van a laptophoz társítva. Ugyanis elfelejtettem felírni. De a "pid checker" szerint mindegyik MAK és nem retail, mindegyik blokkolt, de valamelyiket használva a laptop mégis aktív lett az imént.

[ Szerkesztve ]

(#136981) King Unique válasza #68216320 (#136980) üzenetére


King Unique
titán

Lásd az előző válaszban leírtakat, digitális licenc.

(#136982) Lauda válasza King Unique (#136968) üzenetére


Lauda
félisten

Épp ez az, hogy kinek mi életszerű. Neked más életszerű, mint nekem, a bírónak megint más. Akkor csak a hasára csap és eldönti szerinte életszerű-e az az ár? Korrekt. :U

(#136983) Geth válasza Lauda (#136982) üzenetére


Geth
addikt

Az MS ár nekem elég életszerű kiindulópontnak.

(#136984) King Unique válasza Lauda (#136982) üzenetére


King Unique
titán

Ha egyszer ismert a Microsoft árazása a Windows 10-nél, ami ráadásul nem újdonság és már a megjelenése óta adott, valamint eleve hasonló árak voltak Home/Pro/egyéb kiadástól és OEM/Retail stb. változattól függően a korábbi Windowsoknál is, akkor pont hogy lehet objektíven mihez viszonyítani és nem éppen a szubjektíven kinek mi életszerű kategória az árak. ;)

(#136985) Lauda válasza King Unique (#136984) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek új szoftver árak. Egy használt szoftvernél nem fogod tudni, hogy mennyi annak a reális ára. Az pedig főként nem tudhatod, melyiknek mi a háttere. A fórumozó problémája is jó példa rá, hogy a drágább szoftverrel is be lehet szívni. Ellenben van itt filléres win10 ami a mai napig gond nélkül aktív.

[ Szerkesztve ]

(#136986) King Unique válasza Lauda (#136985) üzenetére


King Unique
titán

Ja hogy most éppen ott tartunk, hogy akkor használt szoftver, mert az újra nyilván nem nagyon sikerül ráhúzni a fillérekért is biztosan reális és legális mantrát. :)) Egyébként meg ha sikerült visszaolvasni, akkor előzőleg már le lett írva, hogy olcsóbban az OEM és az EU-ban a használt szoftverlicenc lehet reális, meg az utóbbi akkor ha megfelel a linkelt feltételeknek. Ellenben az ilyen olcsó termékkulcsoknál pont az a vicc, hogy nem feltétlen van feltüntetve hogy a feltételeknek megfelelő használt szoftverlicenc-e, vagy mégis miért olyan olcsó, netán MSDN / MAK kulcs - ahol a mennyiségi szoftverlicenceket, azt az előfizetést elvileg csak 1:1-ben lehetne továbbadni, nem darabonként - ha MAK akkor miért Retail formában van meghirdetve, stb... :D Meg egy használt szoftverlicenc is reális esetben pl. fele/harmada áron van az "újnak", nem feltétlen a tizede, vagy még olcsóbban, az utóbbi már gyanús lehet. Az meg kb. semmit nem jelent a licenc jogtisztasága szempontjából, hogy működik-e azzal az aktiválás, lásd a korábban itt megosztott lakáskulcsos példát. ;)
Amúgy nem éppen világos ennek a mostani kis eszmefuttatásnak a miértje, amikor a korábban linkelt cikk a németeknél lévő - és egyes szakértők szerint idővel akár hazai szinten is reális - helyzetről önmagáért beszél, azon nagyon nincs mit ragozni. Vagy te talán jobban tudod a Microsoftnál, a német hatóságoknál, szoftverlicenc és jogi szakértőknél, hogy mennyi reális áron egy Windows 10 licenc és mennyiért kell árusítani, mikor szeg törvényt az olcsó termékkulcsokat vásárló végfelhasználó mikor nem, netán mutatni is tudsz olyan hivatalos dokumentumot, cikket amit alátámasztja, hogy a 2-3 ezer forintos termékkulcsokkal mindig minden oké, meg nem baj az sem ha Retail helyett MAK? Ha nem és nem tudsz mutatni ilyet, akkor viszont mégis mire fel ez a nagy fotelszakértés, okoskodás? :B

[ Szerkesztve ]

(#136987) Lauda válasza King Unique (#136986) üzenetére


Lauda
félisten

Én eddig is használt szoftverről beszéltem.

Részemről zárom a stílusod miatt.

[ Szerkesztve ]

(#136988) PROTRON válasza King Unique (#136966) üzenetére


PROTRON
addikt

Ezt a "hivatalos viszonteladók" weblapot nem először likelitek és nem először húzom fel magam a plafonig, hogy ezen az oldalon NEM találom hogyan tudok egyszeri otthoni felhasználóként hivatalos viszonteladóra keresni retail kulcs legális vásárlásához.
Én nem 1-9 alkalmazottal rendelkező cég vagyok...szóval mire kell itt kattintani ebben az esetben?
Nem ovis vagyok, tényleg nem találom.

Továbbá egy magyar bíróság természetesen figyelembe veszi a korábbi EU-s pereket a használt szoftverek értékesítésével kapcsolatban, ahol már megint változik az hogy kinek mi mennyit ér.
Ha egy német emberke nem akar 200 ajrót elkérni érte(annak ellenére hogy ez nem fizikai eszköz aminek az amortizálódásával csökken az értéke), megelégszik 59-el, akkor hogyan jönne a magyar bíróság ahhoz hogy adócsalást vagy hasonlókat emlegessen?

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#136989) King Unique válasza Lauda (#136987) üzenetére


King Unique
titán

Persze hogy zárod, ha már érdemlegesen nyilván nem tudod megcáfolni a leírtakat se most, se korábban. A stílust meg inkább hagyjuk, pláne hogy eleve te kezdted a hülyeségeddel traktálni a másikat, ha csak erre futja, akkor legközelebb kímélj meg, meg a topikot is, köszi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#136990) Lauda válasza King Unique (#136989) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit cáfolnom, mert te sem tudsz olyat mutatni, hogy egy használt szoftvernek mennyinek kell lenni a reális árának. Olyat meg főképp nem, hogy egy laikusnak erről tudnia kell. Nem írtam egyetlen hülyeséget sem, legfeljebb nem érted amit írok. Hogy a topikba mikor kommentelek az meg végképp nem rád tartozik. :)

[ Szerkesztve ]

(#136991) Zoz válasza #68216320 (#136980) üzenetére


Zoz
őstag

Ezt írtam neked korábban: ha volt már azon a gépen aktiválva Win10, akkor az alaplap alapján fogja aktiválni, és nem foglalkozik a beírt kulccsal! Bármilyen letiltott, érvénytelen kulccsal működik látszólag. Ami nem is csoda, hiszen eleve kulcs se kell az újratelepítéshez.

(#136992) King Unique válasza PROTRON (#136988) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen megadod a lakóhelyed (város), szervezet méretét (pl. 1-9), termék nevét (Windows 10), majd indítás gomb és kilistázza a környéken lévő viszonteladókat, ennyi.

Itt a német helyzetről volt szó a példában, nem a magyarról, az utóbbinál jelenleg nem szankcionálják home user szinten, ezt eddig is tudtuk. De ha esetleg a jövőben netán igen, akkor ne legyen abban senki olyan biztos, hogy a pár ezres ki tudja milyen forrásból való termékkulccsal minden rendben lesz, mert lehet hogy nem, lásd a német példát, ott nem véletlenül meszelik el az ilyeneket. :))

(#136993) King Unique válasza Lauda (#136990) üzenetére


King Unique
titán

Persze hogy nincsen mit, mert nem tudod megcáfolni, nem tudsz semmit felmutatni ami az általad leírtakat alátámasztaná, ez eddig is elég nyilvánvaló volt. :DDD Az adott használt szoftverlicencnél meg először inkább azt kellene tisztázni, hogy megfelel-e a féltételeknek, majd csak utána az árát vizslatni.
Írjál csak, de legközelebb másnak, meg ha már nekiállsz firtatni valamit, akkor ennél több kellene. ;)

(#136994) PROTRON válasza King Unique (#136992) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi hogy beírtad amit én is megírtam hogy HA szervezet, cég lennék hova kattintsak, ahogy eddig is megtaláltam.

De nem vagyok szervezet. Magán vásárló lennék, de olyan opciót nem találok, ezért akartam kideríteni hogy én vagyok-e a helikopáter, vagy tényleg nem lehet legális úton eljárni ezen a hivatalos viszonteladói lista weblapon keresztül. Tehát tényleg nem lehet. Köszönöm a választ.

Továbbra is gond a jogi értelmezésnél hogy az általam legálisan beszerzett használt szoftver tovább értékesítését én magánszemélyként annyiért tehetem meg amennyiért csak akarom. Ha 1 forint, akkor az az én dolgom hogy elfogadok érte 1 forintot, ellenben a vevő is jóhiszeműen járt el, ha bizonyítottam hogy legális forrásból szereztem be és deaktiváltam a saját példányomat/telepítésemet olyan módon, hogy amennyiben Ő elvégzi az aktiválást én már nem fogom tudni. Az már az én kártérítési felelősségem ha mégis visszaaktiváltam az eladott terméket ezzel átverve a vevőt.

Erre a jóhiszeműségre jelenleg az árból nem tudsz következtetni, csak az eljárásból.
Ha a vevő nem kérte számon(nem tudja bizonyítani a pl chettel, papírokkal) a deaktiválást, sem a beszerzés legalitásának bizonyítékát, akkor valóban helyt állhat hogy nem teljesítette a jóhiszeműség feltételeit, azonban ettől még pusztán az ár alapján nem kizáró ok hogy az EU törvények szerint legális üzlet köttetett.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#136995) Lauda válasza King Unique (#136993) üzenetére


Lauda
félisten

Egyébként ez is a lényeg, hogy egy laikus nem is ért hozzá, hogy tudja, az árult szoftver megfelel-e bármilyen feltételnek. Innentől fogva az árát sem fogja tudni megkérdőjelezni.
Én nem írtam neked, te kezdtél el reagálni a kommentemre.

[ Szerkesztve ]

(#136996) Lauda válasza PROTRON (#136994) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ez a másik oldal, hogy én a saját szoftveremet annyiért adom el, amennyiért csak akarom. A vevőnek pedig arra nincs rálátása, hogy a szoftver legálisan került-e eladásra, tehát valóban nincs másik eszközön tovább használva.

(#136997) seger


seger
addikt

Tudom már lerágott csont... DE
Lenne lehetőség egy nagyon jó laptopra amit egy katás egyéni válalkozó venne meg. Használtan, magánszemélytől és nincs róla számla. Ez egy dell laptop, gyárilag windows 10 kóddal.
Mivel vállalkozáshoz használná, gondolom a windows 10 kód neki nem lesz jogtiszta.
Ha vesz hozzá egy windowst 10 prot számlával, az úgy rendben lehet?

[ Szerkesztve ]

(#136998) zolee001 válasza seger (#136997) üzenetére


zolee001
őstag

De az lesz mivel elöretelepitett ,géppel együtt eladott termékröl van szó

(#136999) King Unique válasza PROTRON (#136994) üzenetére


King Unique
titán

Épp azért lett leírva, hogy akkor értelemszerűen a legkisebb tételt kell kiválasztani (1-9 fő), amibe belefér az 1 fő és úgy kilistázni a hivatalos partnereket. + Home user szinten adott a Microsoft webáruháza is, + Windows 10-zel előtelepített PC-t vásárolni, azokra már a szervezet mantrát sem lehet ráhúzni. :))

Igen, csakhogy itt nem arról volt szó, hogy te mennyiért adod el másnak a termékkulcsodat egy általad szubjektívan megálmodott árral, hanem hogy mennyiért vásárolod meg reális/objektív áron. Ahol az X tízezer forint értékű Windows licenceket normál esetben nyilván nem fogják 1 forintért dobálni, ahol meg nagyon olcsón adják, az általában nem véletlen, lásd pl. volume MAK kulcsok, ennyi.

Az le lett írva, linkelve már milyen feltételeknek kell megfelelnie egy használt szoftverlicencnek, ha azok teljesülnek akkor számít legálisnak az OEM licenc továbbértékesítése az EU-ban, amiről tájékoztatást adni lehet az eladó felelőssége is, meg ugyanakkor a vásárlóé is lehet, hogy körültekintően tájékozódjon arról mit vesz meg. A német példa meg világosan szemlélteti, hogy bizony de, az ár, illetve a gyanúsan alacsony ár megkérdőjelezheti a licenc jogtisztaságát és azok a nagyon olcsó termékkulcsok bizony gyakran nem is szoktak rendben lenni, nem véletlenül szankcionálták, ezen nincs mit ragozni. Vagy ha szerinted igen, akkor lécci mutass már olyat cikket, hivatalos doksit ami az ellenkezőjét taglalja. :B

[ Szerkesztve ]

(#137000) King Unique válasza Lauda (#136995) üzenetére


King Unique
titán

Ha annyira nem ért hozzá és utánanézni is lusta, akkor ne vásároljon ész nélkül kétes eredetű termékkulcsokat, vagy ha már megteszi, akkor ne csodálkozzon ha adott esetben gond lesz az olyannal és egyes országokban akár vegzálhatják is miatta, ennyire egyszerű. :))
Igen, arra a videóra valóban aminek tényleg nem sok értelme volt, de utána már nem ér firtattam a konkrét cikkben leírtakat, a megtörtént eseményeket...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.