Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136051) Geth válasza Doky586 (#136050) üzenetére


Geth
addikt

Más (angol) források pont azt írják, hogy nem lesz kikapcsolhatatlan a Secure Boot. Ez ebbe a linkelt cikkbe valahogy negálódott fordítás közben, előfordul :DDD

(#136052) zolee001


zolee001
őstag

Ahogy már irtam az MS a W8 megjelenésekor szerette volna a Secure Boot only opciót amivel számos més nem MS oprendszernek a telepitését tette volna lehetetlenné
Azóta lefolyt némi viz a dunán és magam részéröl támogatnám a Secure Boot only megoldásokat

(#136053) Doky586 válasza zolee001 (#136052) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Secure Boot only opciót amivel számos más nem MS oprendszernek a telepitését tette volna lehetetlenné"

Én a télen teszteltem ezt és az 5db leg elterjedtebb Linux disztróból 4db tökéletesen kompatibilis már most is a SB-al.. Alapból. Semmi külön beállítást nem igényelt. Úgyhogy no para, engem se zavarna ha néhány gyártó bevezetné.

[ Szerkesztve ]

(#136054) Geth válasza Doky586 (#136053) üzenetére


Geth
addikt

Én is kiváncsi lennék rá. Mókás lenne ha valamelyik kulcs kompromittálódna, és akkor jöhetne a nem-updatelhetek-ha-bootolni-szeretnék, vagy fordítva játék :)

(#136055) zolee001 válasza Doky586 (#136053) üzenetére


zolee001
őstag

De ja vue-m van,már másodjára irom neked,hogy mult idöben volt 2011-2012 körül,akkor a Linuxosok hisztiztek (többek között)
Gondolom manapság is akad olyan garázsproject ami talán nem támogatja aztán diszkrimináció miatt pert inditana
Kötelezövé kell(ene) tenni és szabványositani

(#136056) Geth válasza zolee001 (#136055) üzenetére


Geth
addikt

Kézenfekvő példa az iPXE. Rolling release-t tolnak, magadnak kell buildelni (pl. embedded script). Nem éppen garázsprojekt, ma már nehéz elképzelni egy igazán megbízható hálózati boot megoldást nélküle, baromi sok szcenárió megoldható vele.

(#136057) zolee001 válasza Geth (#136056) üzenetére


zolee001
őstag

Számból vetted ki a szót,éppen egy headless servereket telepitek PXE boottal mivel máshogy nem lehet
Nekem elég a beépiettet WDS,megcsinál mindent és mivel Serverek igy se válaszfile se semmi nem kell rá

(#136058) Geth válasza zolee001 (#136057) üzenetére


Geth
addikt

Na, én meg ubuntu servert :)
Szerintem sem kell parázni a secure boottól, még jó ideig kikapcsolható marad.

(#136059) kezo0


kezo0
addikt

Az volt már, hogy a mai kumulatív frissítési preview telepítése után végre élesen jelenik meg a „Hírek és érdeklődési területek” widgetje a tálcán?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#136060) King Unique válasza kezo0 (#136059) üzenetére


King Unique
titán

Volt. :K

(#136061) szabonagyur válasza King Unique (#136060) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk, hogy ez a kis jelzes milyen nyelven meg milyen mertekegysegben jelenik meg full random.

Egyik gepemen angolul es fokban, masikkn magyarul es fahrenheit, kozben beallitsok ua.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#136062) King Unique válasza szabonagyur (#136061) üzenetére


King Unique
titán

Már akinél, nálam pl. magyar régió és nyelvi beállítások mellett eleve °C már a kezdetőktől fogva.
Egyébként nem erről volt szó az előbb de mindegy, meg max. akkor +1 CU, aztán ez is oké lesz. :))

[ Szerkesztve ]

(#136063) kezo0 válasza King Unique (#136060) üzenetére


kezo0
addikt

Te aztán értesz hozzá, hogy lehűtsd az ember lelkesedését. :)
De szerintem csak arról volt szó, hogy az a bug lett javítva, hogy egyeseknél meghülyült a tálca értesítési területe, egymásra csúsztak ikonok stb.
Én viszont arról beszélek, hogy a widgetben megjelenő szöveg (pl. „tiszta idő”) eddig olyan elmosódott, életlen volt, mintha egy szar SD adást néznél egy HD képernyőn, most pedig már végre ugyanolyan éles a szöveg, mint a képernyő bármely más területén megjelenő szövegek.

Megj.: nálam is Celsius fok és magyar nyelvű szöveg van ott az első perctől kezdve.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#136064) zolee001


zolee001
őstag

Mult heti "hir"
Olvasott embernek nincs párja na :-)

Windows 10 KB5003690 (Build 19043.1023) Full Changelog
Microsoft has fixed long-running performance issues with certain games.
Microsoft has fixed News and Interests blurry text bug.
General performance improvements.

(#136065) kezo0 válasza zolee001 (#136064) üzenetére


kezo0
addikt

Nyilván úgy értettem, hogy itt, a topikban nem került még említésre, de TI, SZAKIK, elveszitek az ember minden örömét. :D

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#136066) zolee001 válasza kezo0 (#136065) üzenetére


zolee001
őstag

Nem neked szántam,nem olvastam végig a hozzászólásokat mivel a 99 % nem érdekel,csak megemltettem
Tájékozódni nyilván nem innen kell hanem hivatalos,megbizható helyröl,akikt érdekel a téma

(#136067) King Unique válasza kezo0 (#136063) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk le van írva világosan a KB5003690 számú kumulatív frissítésnél, hogy miket javít, arra céloztam én is abban a válaszban, lásd alább. ;)

" Frissíti azt a problémát, amely elmosódott szövegeket okoz a hírek és érdeklődési körök gombon Windows a tálcán bizonyos képernyőfelbontások érdekében.

Frissíti a keresőmezős ábráknak a tálcán Windows problémát, amely akkor fordul elő, ha a jobb gombbal a tálcára kattint, és kikapcsolja a Hírek és érdeklődési körök parancsot. Ez a grafikus probléma különösen sötét módban látható."

[ Szerkesztve ]

(#136068) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok használ valaki itt ReviOS windows-t vagy más kipucolt windows 10-et? Van egyaltalán értelme az ilyeneknek? Koszi

[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#136069) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok

segítség kellene. asztali gép áramszünet. mivel nincs ami biztosítja a tápellátást újraindul.
meg is áll a nyitóképernyőn bios-ig jut.

asus biost hol lehet beállítani, hogy áramszünet esetén folytassa alapbeállításokkal ? (hagyja figyelmen kivül mi történt ?)

:R

(#136070) movax válasza mSchumi87 (#136068) üzenetére


movax
őstag

Nincs értelme. Jobb megtanulni rendesen a hivatalos win10 használatát.

(#136071) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hello.

Lejött ez az időjárásos izé, de kikapcsoltam, hogy ne mutassa. Ezek után bizonyos idő elteltével (5-10 perc) eltűnik a teljes system tray. Órástól, tray ikonoktól, hangerőszabályzóstól értesítési gombtól kezdve minden. (A parancsikonok, a rendes tálcaikonok megmaradnak, és a fekete sáv is, csak nincs rajta semmi jobboldalt, tök üres).

Most hogy visszakapcsoltam az időjárást, stabil. Másnak is ez van, vagy lehet valamit ez ellen tenni?

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#136072) Doky586 válasza Geth (#136047) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam ez nem működik. akármit nyomok a visszaszámlálás alatt, itt megáll. [kép], ebből semmi se derül ki..

(#136073) Geth válasza Doky586 (#136072) üzenetére


Geth
addikt

Dehogy áll, ott a prompt, várja a parancsokat.
Pl. a drivers parancs, ami listázza az efi drivereket.
A shell, mint fogalom, nincs meg?

[ Szerkesztve ]

(#136074) Doky586 válasza Geth (#136073) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elnézésed kérem, de nekem nincs meg. :(( Jöhet a lenézés.. :(((
Én azt még sok sok évtizede parancssorként tanultam.

De így már tényleg kiírja a filerendszert is sok más közé eldugva. Kösz.

(#136075) Geth válasza Doky586 (#136074) üzenetére


Geth
addikt

Nemrég kérdeztél a powershell-ről, azért volt furcsa :)
Hát persze hogy sok mást is kiír, hiszen a drivers parancs (a nevével egyező módon) nem csak egyféle (pl. file system) drivereket listáz, hanem mindent.

(#136076) King Unique válasza raskolnikoff (#136071) üzenetére


King Unique
titán

Épp nemrég lett itt leírva, linkelve, hogy a havi választható frissítés telepítése javítja ezt az egyeseknél előforduló problémát...

(#136077) King Unique válasza mSchumi87 (#136068) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat, tapasztalat ügyben kérdezd a másik, ezt a csodát népszerűsítő fórumtagot.
Egyébként meg mivel nem egy hivatalos, Microsoft által kiadott és leokézott Windows 10-ról van szó, hanem egy házilag utótákolt, jól "megoptimalizált" változatról, ezért eleve adott a válasz, miszerint az ilyen vadhajtásokkal max. opcionálisan és saját felelősségre kéretik bohóckodni és hivatalos ajánlás ilyen tákolmányra nyilván nem lesz, ennyi.

(#136078) savior


savior
őstag

Szivárog már valami a 11ről?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#136079) King Unique válasza savior (#136078) üzenetére


King Unique
titán

1 napot már nem tudsz várni 24-éig, amikor hivatalosan is bejelenti a Microsoft és vélhetően közli a részleteket? :)) + Ha addig is híreket akarsz, akkor ott van pl. a gúgli, rákeresel és elolvasod, ennyi.

(#136080) Đusty válasza Jorus (#135992) üzenetére


Đusty
addikt

És melyik verziót tetted fel alapként ami nem frissül?

(#136081) mSchumi87 válasza movax (#136070) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Az mit jelent pontosan? Van valami tutorial mit erdemes ki kapcsolni vagy hasonlo? Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#136082) King Unique válasza mSchumi87 (#136081) üzenetére


King Unique
titán

Azt ami a 2 válaszban már le lett írva. Alapesetben pedig max. pl. az egyes adatvédelmi beállításokat lehet a telepítésnél vagy utólag a gépházban opcionálisan kikapcsolni ha nem akar arról adatot megosztani a user, ellenben egyebet nem kell ész nélkül kikapcsolni és letiltani, utána meg csodálkozni ha valami nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#136083) King Unique válasza Đusty (#136080) üzenetére


King Unique
titán

Ez eleve inkább beállítás - lásd egy másik válaszban leírtakat - függvénye, nem Windows 10-verzióé, normál eseten, normál kiadásoknál nincs olyan, hogy alapértelmezetten egyáltalán nem frissül.

(#136084) Jorus válasza Đusty (#136080) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálam a 19042.928-as build bizonyult megfelelőnek a saját gépemen, azon rendesen fut minden, de ez nyilván teljesen driver- és szoftverkörnyezet függvénye, hogy mi okoz problémát.
Az automatikus frissítéseket group policyből tiltottam le, ahogy King Unique linkeli ebben a postjában.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#136085) Ablakos


Ablakos
őstag

Windows 10 pro rendszeren lefuttattam az AMD cleanup utilt. (A feladata szerint csökkentett módban eltávolít minden v. driver maradványt)
A problémám, hogy a win10 újraindulás után mindig a diagnosztika indul el. Hiába akarok visszatérni normál rendszer indulásra végtelenül csak a diag. indul (automatikus javítás).
Hogy lehet ettől megszabadulni?

[ Szerkesztve ]

(#136086) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Olvastam egy hírt, Van egy rejtett beállítás a Windowsban, kapcsold be! címmel.
Ajánlott vagy érdemes ezt bekapcsolni? [kép]
Nagyon alap user vagyok, nem igazán értek ezekhez. Nálam csak a Defender van védelemnek.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#136087) King Unique válasza Jenne (#136086) üzenetére


King Unique
titán

Annak aki tudja mit csinál és célirányosan használja a Defender ezen mappavédelmét, ellenkező esetben csak nyűg lehet, ha nem lehet írni az adott mappákba (példa).

(#136088) #68216320


#68216320
törölt tag

Ismertek esetleg olyan programot amivel meg lehetne nézni, hogy melyik process fogja vissza és terheli leállításkor a gépet?
Lényegesen tovább tart a leállítás a megszokottnál és láthatóan van egy olyan szakasz, amikor erősen terheli az ssd-t is.

(#136089) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Tudna valaki segíteni annak megfejtésében, hogy ez mi a búbánatos fekete fene?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#136090) #86564352 válasza Dyingsoul (#136089) üzenetére


#86564352
törölt tag

Megölted Cortanát és a rendszer szomorú lett.

gépház - alkalmazások - Cortana - Advanced Options - Reset - Reset

adminisztrátor powershell parancs:
dism.exe /online /Cleanup-image /Restorehealth

(#136091) savior válasza Dyingsoul (#136089) üzenetére


savior
őstag

A Cortanat resetelni kell a gépházban.
Legalábbis nálam ez volt a megoldás.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#136092) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Köszönöm a tippet! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#136093) Croft-21 válasza King Unique (#135997) üzenetére


Croft-21
őstag

Megnéztem újra a feladatkezelőt, ezt látom: kép
Egyedül talán az antimalware service executable okoz nagyobb terhelést, ami úgy tudom a defender része, de azért ez nem állapot, hogy bekapcsolástól számított fél óráig hozzá se lehet nyúlni a géphez, mert mondom még a google is nehezen tölt be.

(#136094) UnSkilleD válasza Croft-21 (#136093) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ez egy hdds gép, szóval nem kell csodálkozni...

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#136095) savior


savior
őstag

Hány órakor jelentik be az új Windowst?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#136096) King Unique válasza Croft-21 (#136093) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az a Defender folyamata, ami átmenetileg terhelheti a rendszert, na de normál esetben nyilván nem fél óráig a bekapcsolás után. + Az továbbra sem derült ki, hogy pontosan milyen hardverről van szó, HDD/SSD-e a rendszermeghajtó, indításnál milyen programok töltödnek br automatikusan, vírus nincs-e esetleg, stb. Ahol ha netán egy tetű lassú HDD-ről fut a W10, akkor nincs min csodálkozni, SSD-re kellene cserélni a gyorsabb működéshez, ennyi. Ha SSD-ről + a többi hardverelem is oké és úgy van ez, akkor meg tiltsad le a feleslegesen induló programokat vagy távolítsd el ami nem kell, vagy ha szükséges állítsd a gépházban alaphelyzetbe / telepítsd újra a Windowst, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#136097) savior válasza Croft-21 (#136093) üzenetére


savior
őstag

Nem lehet hogy kevés a hely?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#136098) King Unique válasza savior (#136095) üzenetére


King Unique
titán

Még csak 23-a van nem 24-e, lásd a nemrég leírtakat. :))

Egyébként meg nyilvános infó, fél perc gúgli...

Join us to see what's next for Windows
Watch the livestream.
06.24.21 at 11 a.m. Eastern Time

[ Szerkesztve ]

(#136099) Cs1csó válasza King Unique (#136098) üzenetére


Cs1csó
félisten

KING!!!! Nem bírom kivárni!!! :DDD

(#136100) savior válasza King Unique (#136098) üzenetére


savior
őstag

Köszi.
Ez magyar idő szerint mikor?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.