Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136701) hape60 válasza Cs1csó (#136700) üzenetére


hape60
aktív tag

Könnyű, gyors, de a hibához nem sok köze van...olyan egeret nem láttam még, ami -fizikai hibából kifolyólag - csak egyes alkalmazásokat indít el.:B

(#136702) Cs1csó válasza hape60 (#136701) üzenetére


Cs1csó
félisten

akármilyen gubanc lehet, és mint írtam egyszerű tesztelni. Egy ismerősnél voltam hétvégén és mondta, hogy volt valami DIGI-s frissítés és azóta nincs nete a gépén még a router-t sem merte ki-be kapcsolni de hogy most itt vagyok mondta, próbáljuk ki. A böngészőből behoztam a router-t és ott reboot-oltam, de még ezután sem volt net, odamentem a gépéhez és kihúztam a netkábelt majd visszadugtam és voila lett net. Mondta, hogy ezt ő is megcsinálta korábban, lehet a reboot és ez is kellett.

Mint írtam, egy apróság amit könnyű megoldani. Esetleg Windows ISO-ról javítás futtatása, vagy a rendszer újratelepítése is egy megoldás. Furcsa anomáliák nekem is voltak pl. amikor amikor nem volt hajlandó megnyílni a GÉPHÁZ mert azonnal összeomlott, egy új felhasználói fiókkal működött de én a régit akartam használni ezért újratelepítettem a rendszert és minden jó lett azóta is jó.
Gőzöm sincs mi volt a hiba, de nem lamentáltam rajta hanem cselekedtem. A rendszer újratelepítését azért szeretem ismeretlen anomália esetén mert egy TERVEZHETŐ időkeretről beszélünk X óra és kész, belakással együtt.
Manapság ha Steam, vagy egyéb platfromról nyomja az ember a játékot akkor a játékokat nem is kell újratelepíteni elég utasítani a játék platformot, hogy keresse meg a játékokat és aktualizálja őket és esetleg tegyen ki hozzá asztali parancsikont.

(#136703) kkdesign válasza zolee001 (#136699) üzenetére


kkdesign
senior tag

ez jó teszt lehetőség lehet, a irefox nem chrmium alapú, hátha ott mást produkál.. megnézem holnap.
futtattam teszteket a hd sentinellel, 96%os a kondicio, hibát sehol nem írt, 10TB írás van rajta

(#136704) westlake


westlake
félisten

Emergency OOB Update Is Out to Address “PrintNightmare” Bug – Affects ALL Windows Editions

Vannak javítások, érdemes őket telepíteni.

Worried If Microsoft Will Forget About Windows 10? New Feature Update Confirmed for H2

Ősszel a Windows 11 mellett jön a következő nagyobb Windows 10-es frissítés is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#136705) Ablakos


Ablakos
őstag

Mostanában a start menübe ragasztott időjárás widget csak a képen láthatót mutatja. Fix location van. Próbáltam alapértékre állítani az alkalmazást, de csak ilyen marad. Hogy lehet ezt helyre hozni?

(#136706) OldMike


OldMike
őstag

KB5004945
Egy héttel előrehozott patch kedd volt tegnap?

42LM660S

(#136707) King Unique válasza OldMike (#136706) üzenetére


King Unique
titán

Éppen nemrég írták, linkelték egy másik válaszban, hogy a PrintNightmare sebezhetőségre lett kiadva soron kívül a javítás, nem a havi patch kedd lett előbbre hozva, 13-án ugyanúgy jön majd a szokásos, havi összesítő frissítés.

(#136708) OldMike válasza King Unique (#136707) üzenetére


OldMike
őstag

Az a megtévesztő, hogy a telepített frissítéseknél ugyanúgy Összesítő frissítésnek írják, mint a szokásos patch keddi frissítéseket.

42LM660S

(#136709) Geth válasza OldMike (#136708) üzenetére


Geth
addikt

Mert összesítő frissítés.
Csak out-of-band, azaz nem szokásos időben.

(#136710) King Unique válasza OldMike (#136708) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos mi ezzel a baj, amikor ez is összesítő frissítés, meg lehet egy hónapban ilyenből akár több is, akár a szokásostól eltérő időben kiadva ha indokolt (out-of-band), az opcionális halmozott frissítési előnézet néven futó is ugyanúgy összesítő / kumulatív frissítés, stb.

(#136711) Lauda válasza Lauda (#136013) üzenetére


Lauda
félisten

KB5004945

19043.1083

(#136712) OldMike válasza King Unique (#136710) üzenetére


OldMike
őstag

Nincs semmi gond, csak eddig nem tűnt fel nekem, hogy lehet több időpontban is ilyen nevű frissítés. Inkább legyen, ha valami zűrt kell rendbe tenni.

42LM660S

(#136713) westlake válasza OldMike (#136712) üzenetére


westlake
félisten

Nincs kőbe vésve, hogy mikor egy frissítésnek megjelennie. Ha a Microsoft úgy gondolná, minden nap kiadhata valamit, mivel mindig van mit javítani. Ezért kell használni a Windows Update-et.

Play nice!

(#136714) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Sziasztok!

Eredeti Win 7 kulccsal változatlanul tudom aktiválni a Win 10-et, vagy ez a lehetőség tavaly júli végéig volt elérhető?
Ha igen, egy másik gépen használt Win 7 kulcsát fel tudom használni, ha erről (a korábbi) gépről lepucolom a Win 7-et?

Gugli nem teljesen a barátom.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#136715) King Unique válasza FehérHolló (#136714) üzenetére


King Unique
titán

Ez a lehetőség hivatalosan konkrétan 3,5 éve nem elérhető, nem hivatalosan technikailag továbbra is működhet (szokott is) a linkelt cikk végén lévő megjegyzéssel. :))
Attól függ, ha Retail típusú licenc és nem OEM a másik gépen lévő, akkor elvileg igen, amúgy meg lásd egy másik válaszban leírtakat hardvermódosítás utáni újraaktiválás ügyben.

(#136716) FehérHolló válasza King Unique (#136715) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi szépen!

Legutolsó cikk, amit találtam az 2020.07.29-én írta, hogy még működik. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#136717) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#135425) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Megoldottam a problémát egy Windows "tiszta" újra telepítéssel!

Jól is működött a mai napig.

De ez a KB5004945 megint anomáliát okozott!

Sikeresen tönkre tette a teljesítmény-számlálók (performance counters) adatait, vagy "csak" letiltotta őket, igy már nem kapható infó az SSD és HDD írás/olvasás mennyiségéről! :(

Pl:

A HDS hiba üzenete minden meghajtón:

"A valós idejű teljesítménymérés nem támogatott ezen a lemezen."

Nem a HDS hibája!

Az Aida64 sem tud adni ilyen adatokat!

Csak véletlenül vettem észre, szerencsére a működésüket nem befolyásolja..

Természetesen próbaképpen eltávolítottam a frissítést, de már újra is frissítettem, mert az eltávolítása sem hozta rendbe!

Nem fogom minden hónapban újra telepíteni a Windowst, inkább elviselem ezt a problémát de lassan olyan lesz a Windows mint egy házsártos feleség... :)

Ui:

Azért arra kíváncsi vagyok hogy más nem járt e ugyanígy?

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#136718) Zoz válasza FehérHolló (#136714) üzenetére


Zoz
őstag

Még Win11-el is működik a 7-es kulccsal aktiválás!

(#136719) King Unique válasza FehérHolló (#136716) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván nem feltétlen fognak arról hetente arról cikkezni, hogy lehet-e még a W10-et W7 termékkulccsal aktiválni, amikor már hivatalosan 3,5 éve nem opció, meg pont emiatt már egy tavalyi cikk is épp elég ahhoz, hogy szemléltesse technikailag a működését, + mindenkinek adott a lehetőség kipróbálni.

(#136720) King Unique válasza ElektrikusDE (#136717) üzenetére


King Unique
titán

Vagy lehet csak nálad és egyeseknél van ez az anomália egyéb okból, mert pont nemrég frissítettem több W10-es rendszert is naprakészre az említett frissítés telepítésével és sehol nem tapasztaltam ilyet, továbbra is mutatja a HDS SSD-knél és azt támogató HDD-knél is az írásmennyiséget, nincs olyan hibaüzenet, stb. :))

[ Szerkesztve ]

(#136721) King Unique válasza King Unique (#136720) üzenetére


King Unique
titán

Helyesbítek, nálam helyi HDD/SSD lemezeknél oké a HDS teljesítményfelmérése, ellenben USB-s HDD/SSD nem támogatott állapotot ír a program, ellenben azt nem figyeltem, hogy alapból ilyen volt, vagy csak a frissítés telepítése után. De amúgy a további információknál ott van a link az esetleges megoldásra.

(#136722) g@bo


g@bo
nagyúr

urak, némi segítségnek örülnék

volt egy gépem (h310+i3 9100f) egy 250 GB ssd n csücsült a win10, kicseréltem a lapot egy b560+pentium 6500 kombóra, és az ssd ről nem boot-ol a gép, egyből a biosba dobál be, bármit állítok.

volt egy vinyóm tükrözve ugyanez a wint 10, az pöccre megy. csak az ugye iszonyat lassú.

mi lehet az ssd baja? (v másé) :R

(#136723) King Unique válasza g@bo (#136722) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki mit is jelent pontosan ez a "bármit állítok", azaz BIOS/UEFI-ben a bootolási sorrend megfelelő-e, az SSD, UEFI-s telepítésnél azon lévő W10-nél a Windows Boot Manager bejegyzés van-e az első helyen, CSM/UEFI + IDE/AHCI beállítás azonos-e a régi és új alaplapnál, stb. + Hogy előtte a megfelelő előkészületek megtörtének-e, lásd egy másik esetnél leírtakat. Bár ha ugyanezen W10 a HDD-ről bootol, ellenben az SSD-ről nem, akkor jó esetben csak a bootolási beállítások, pl. a sorrend nem stimmel.

(#136724) zolee001


zolee001
őstag

Microsoft’s Out-of-Band fix for PrintNightmare already by-passed by hackers
Erröl ennyit :-)

(#136725) westlake válasza zolee001 (#136724) üzenetére


westlake
félisten

Forrás? Átnéztem a szokásos oldalaimat, de nem találtam ezzel kapcsolatos hírt.

Play nice!

(#136726) zolee001 válasza westlake (#136725) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/microsofts-incomplete-printnightmare-patch-fails-to-fix-vulnerability

Szokásos minöségi munka az MS-töl

[ Szerkesztve ]

(#136727) Geth válasza zolee001 (#136726) üzenetére


Geth
addikt

Kemény. Van olyan balf*sz, aki dc-n nyomtat? :DDD

(#136728) zolee001 válasza Geth (#136727) üzenetére


zolee001
őstag

1 serveres környezetben kénytelen amiböl igen sok van

(#136729) Geth válasza zolee001 (#136728) üzenetére


Geth
addikt

Azt nem tudom mennyi van, én már évek óta nem láttam hálózati nyomtatón kívül mást. Ha valaki inkább ráköti az egyetlen dc-jére, az nem tűnik egy átgondolt döntésnek :DDD

(#136730) Vastika válasza Geth (#136727) üzenetére


Vastika
tag

Nem vagyok egy MS szaki, de nálunk a melóhelyen a termelésben pl. vékonykliensek vannak, meg hálózatos nyomtatók - gondolom, itt is kell, hogy nyomtatásokat kezeljen a szerver ;-)

(#136731) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Windows 10 alatt be lehet olyat állítani, hogy ha elindítok pl. 10 különböző másolást egyszerre, akkor azt ne egyszerre próbálja meg (lelassítva egyik a másikat), hanem egymás után?

köszi előre is!

(szerk: mindegyik másolás NAS-ról laptopra dugott HDD-re másolás, belső hálózaton keresztül)

[ Szerkesztve ]

(#136732) zolee001 válasza Lasersailing (#136731) üzenetére


zolee001
őstag

Robocopy vagy Power shell

(#136733) svgyula válasza Lasersailing (#136731) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ennek egy lassú CPU vagy HDD esetleg tömörített rendszer esetén van valami elenyésző jelentősége. De ilyenkor ha már a kész file-t használni akarod akkor teljesen mindegy milyen módszerrel másolsz. A lassú rendszernél akár ez is leguggoltatja az egészet. Nagyjából pár mp a különbség egy normális sebességű gépen. Természetesen ha(?) nem lassú pendrivet/USB csatlakozó használsz mert akkor teljesen mindegy. De ezt a típusú másolást a TC alapból tudja igen régen.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#136734) Kékes525


Kékes525
félisten

Miért nem enged belépni a one drive alkalmazásból a fiókomba? A böngészőmön simán engedi, most is be vagyok lépve. A telefonomon a Samsung Cloud össze van kapcsolva a one drive- ezzel a fiókkal, ha ez jelent valamit ez ügyben. A hibaüzenet is értelmetlen. Mi az hogy szervezet nem engedi? Milyen szervezet? Adminként vagyok bejelentkezve a Windows 10-be. Új accountot kell csinálnom? Esetleg a tárterület megtelt? Csak a Samsung külön 1 évre adott 15 GB-ja van. Az ingyenes Microsoft 5 GB megtelt. Ezért?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#136735) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van ajanlott windows 10 tweaker?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#136736) Ablakos válasza Ablakos (#136705) üzenetére


Ablakos
őstag

Esetleg, ha másnak is adódik hasonló csempe probléma... A képernyő méretezés speciális beállítás okozza "live tile" müködésképtelenséget.

(#136737) Kékes525 válasza V.Stryker (#136735) üzenetére


Kékes525
félisten

[Winaero Tweaker] , [O&O ShutUp10] , [ W10Privacy] , [Defender Control]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#136739) zolee001 válasza westlake (#136738) üzenetére


zolee001
őstag

Microsoft recently started rolling out Windows 10 KB5004945 emergency update to fix the PrintNightmare bug, but it appears to be causing serious problems for the printers of some users out there, according to various reports on social media platforms and our forums.

(#136740) Vastika válasza svgyula (#136733) üzenetére


Vastika
tag

...azért nem kis különbség lesz pl. vinyóról vinyóra másolásnál, hogy a tíz feladatot párhuzamosan, vagy egymás után futtatja az ember ;-) Hamar eljön az (párhuzamos feladatok száma) , hogy gyorsabb lett volna egymás után, és ez a szám biztosan kevesebb, mint tíz ;-)

OK, SSD-nél nem akkora gáz a dolog (bár azt is lefektet(het)i egy ilyen feladata a másolás méretétől és jellegétől függően: persze nem 10x5MB, hanem amikor pl. 10 párhuzamos mentés megy 10 könyvtárról, mindegyik 15GB, rohadt nagy és rohadt kicsi fájlok vegyesen, stb. ;-)

ui: most látom a végét, hogy NAS-ról hálózaton laptopra dugott külső vinyóra... Na így biztosan nem indítanék 10 párhuzamos mentést, szóval erősen jogos a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#136741) V.Stryker válasza Kékes525 (#136737) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezeket parhuzamosan mind, vagy egy elég ami tetszik?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#136742) Nimda


Nimda
addikt

Miért akarja a windows felülírni a legújabb telepített vga drivert, a lent látható régebbire? Már nagyon unom, hogy mindennap mikor bekapcsolom a gépet, újra kell telepítenem a gyári újabb vga drivert. Az eszközillesztők automatikus telepítése le van tiltva, mégis:

[ Szerkesztve ]

(#136743) King Unique válasza Nimda (#136742) üzenetére


King Unique
titán

Pedig beállítható az eszközillesztők automatikus frissítésének/telepítésének tiltása, szükség esetén elrejthetők az egyes frissítések stb., lásd egy másik válaszban linkelt útmutatókat.

(#136744) King Unique válasza V.Stryker (#136735) üzenetére


King Unique
titán

Max. opcionálisan ajánlott, meg saját felelősségre, lásd a másik válaszban leírtakat. Amúgy meg nem létszükséglet az ilyen programok használata, hivatalos ajánlást (pl. Microsofttól) is nem véletlenül nem találni. :))

(#136745) PitLee válasza Nimda (#136742) üzenetére


PitLee
őstag

A miértre Microsoftos fiúk lehet tudják a választ, tippre lehet hiányzik vagy még nem települt valami frissítés és ez miatt a win az ajánlott drivert akarja visszarakni.
Pl az én HD7870-nek most júniusban ért véget a támogatása
https://community.amd.com/t5/blogs/product-and-os-support-update-for-radeon-software-adrenalin-21-6/ba-p/477423

(#136746) Nimda válasza PitLee (#136745) üzenetére


Nimda
addikt

Ryzen Vega 11, ennek biztos nem járt még le a támogatása. Most kipróbáltam azt, hogy volt egy választható driver frissítés, februári, engedtem neki, majd felraktam a legújabbat a gyártótól. Kíváncsi leszek, ezek után akarja e vissza az ajánlottat.

King Unique az ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#136747) PitLee válasza Nimda (#136746) üzenetére


PitLee
őstag

Jó régen volt, de ha jól emlékszem az AMD driverei a .NET keretrendszere voltak kényesek.

(#136748) Nimda válasza PitLee (#136747) üzenetére


Nimda
addikt

Minden fontos frissítést engedni szoktam, arra vonatkozóan nem volt újabb.

(#136749) kona005


kona005
senior tag

Hali
Ez mi? Egyik napról a másikra?! Köszönöm a választ

(#136750) svgyula válasza Vastika (#136740) üzenetére


svgyula
addikt

Gondolkozz! Minden feladatot egyszer csinál meg! A különbség a HDD-nél fej mozdulatában van! Illetve a már leírt lassú rendszer ami nem tud megfelelő átviteli sebességen dolgozni. Ezen az sem segít ha sorba állítod! Akkor is el kell végezni minden feladatot egyszer!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.