Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136301) Geth válasza DS39 (#136298) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem lesz, wzor tweetjében is ott volt a 19044 build, tehát a vibranium branch megy tovább, enablement package lesz újra.

(#136302) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Sziasztok,
Van egy problémám amit halogattam már egy-két hónapja. Újra elővettem hátha most meg tudom oldani de nem megy. Feldobom a kérdést, hátha valaki tud segíteni itt.
Adott egy laptop amin Windows 10 volt. Feltettem még nagyon régen Linuxot rá és a Windows-t teljesen letöröltem. Mondom nekem ez nem fog kelleni többet. Tévedtem.
Most tenném vissza de megakadok. Sikeresen kiírtam a a Windows 10 telepítőjét egy micro sd kártyára (benne van egy kártyaolvasóban). 6 gigás lett.
Belépek a BIOS-ba és a lista tetejére teszem hogy arról boot-oljon. Erre egy fekete képernyő fogad valami üzenettel ami így kezdődik:
GNU GRUB version 2.04
Minimal BASH-like lime editing is supported bla bla bla.

Van valakinek valami hasznos tanácsa mit tudok tenni ilyenkor?
:R

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#136303) Wolfskin válasza King Unique (#136292) üzenetére


Wolfskin
őstag

Köszönöm, már szedem is le GetDataBack-el. Azt hittem egyszerűbb/kockázatmentesebb visszaállítani a fájlrendszert, a win10 ezt megoldja kapásból

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#136304) Geth válasza Wolfskin (#136303) üzenetére


Geth
addikt

A fájlrendszert simán. Te az adatokra gondoltál ;]

(#136305) #86564352 válasza Wolfskin (#136303) üzenetére


#86564352
törölt tag

Volt olyan frissítés ami inkább elrontotta. :D Éppen a Windows ellenőrzés, a bugos chkdsk csinált RAW-t a lemezből. [link] Tavaly én is mentettem valakinek ilyet. A GetDataBack megoldja, ne aggódj. :)

(#136306) Geth válasza #86564352 (#136305) üzenetére


Geth
addikt

Ezért is kell frissíteni, tanulságos.

(#136307) Doky586 válasza GreenGoblin (#136302) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így telepíts: [link] Természetesen pendrive helyett használhatsz SD kártyát is.. :K

(#136308) #86564352 válasza Geth (#136306) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezért kellene frissítés kiadás előtt minőségellenőrzésnek lenni, tanulságos.

(#136309) Geth válasza #86564352 (#136308) üzenetére


Geth
addikt

Ezért nem kell mindent egyből felrakni, helyette menteni, tanulságos.

(#136310) koby11h válasza Geth (#136309) üzenetére


koby11h
aktív tag

twofatcat és Geth:
Mindkettőtöknek igaza van, és sajnos egyik sem szokott maradéktalanul teljesülni! :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#136311) Geth válasza koby11h (#136310) üzenetére


Geth
addikt

Az egyikre van ráhatásod, a másikra nincs...

Más: kint van a w11 adk, a winpe-t cseréltem is, a 22000-es buildszámon kívül nincs sok változás :)

(#136312) GreenGoblin válasza Doky586 (#136307) üzenetére


GreenGoblin
tag

Így csináltam. Letöltöttem a Microsoft oldaláról a windows 10-et. Kiírtam a micro ad kártyára és arról akartam boot-olni. Tök egyszerűen hangzik de hiába választom ki hogy a kártyáról töltsön be vagy azt kapom amit lent írtam vagy be sem tölti a windows telepítőt ahelyett belép a Linuxba (Ubuntu van fent).
Totál tanácstalan vagyok. Már végig gugliztam a netet ezügyben és semmit sem találok ami segítene.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#136313) koby11h válasza Geth (#136311) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az egyiket teljesen kontrollálhatnák, a másikkal lehet próbálkozni - nem tolom minden gépemre azonnal, hanem a legnélkülözhetőbbön hagyom felmenni és ha nincs gond, utána mehet a többire...
Mindenki saját kárán tanul és a fejlesztő felelőssége a mentésre természetesen nem terjed ki :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#136314) Lauda válasza Buckey (#136281) üzenetére


Lauda
félisten

Ennek a hozzászólásnak három okból sincs értelme a trollkodáson kívül. Egyrészt semmi köze a topiknak ahhoz, hogy valaki linuxot használ. Másrészt van windows 11 topik. Harmadrészt a végleges, hivatalos verzió még meg sem jelent.

(#136315) King Unique válasza GreenGoblin (#136302) üzenetére


King Unique
titán

Itt egyrészt adja magát a kérdés, hogy tud-e a laptop SD-kártyáról bootolni, meg ha az USB-s adapterbe van téve. Ha nem, akkor értelemszerűen pl. pendrive-ról kellene megpróbálni, ahol a honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témáról lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat.
Másrészt ha korábban Linux lett telepítve a laptopra, akkor nem derült ki, hogy az megfelelően lett-e eltávolítva, lásd pl. UEFI esetén az efibootmgr használatát, azaz a LInux indítóbejegyzésének a törlését az UEFI firmware-ből. Ahol szükség esetén megoldható a bejegyzés törlése akár Windows alól is, lásd egy másik esetnél leírtakat.

(#136316) Doky586 válasza GreenGoblin (#136312) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos hogy nem így csináltad. Hiszen ezt le is írtad: "Sikeresen kiírtam a a Windows 10 telepítőjét egy micro sd kártyára ( ... ). 6 gigás lett."
Ha úgy csináltad volna akkor csak 4.2 gigás lenne [kép]... :K :U

És a biosba sem kell(ett) volna belépned. :C

[ Szerkesztve ]

(#136317) Cs1csó válasza mr.nagy (#136295) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :))

"Itt mindenki hülye csak én vagyok helikopter?"

(#136318) #86564352 válasza Geth (#136309) üzenetére


#86564352
törölt tag

Éppen a biztonsági mentésre használt külső meghajtója lett neki RAW. Szerencsére GetDataBackkel megoldottam neki.

(#136319) #86564352 válasza mr.nagy (#136295) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem itt az lesz, hogy azt írják a leak és insider verziók még simán mennek TPM és egyéb követelmények nélkül, majd amikor élesben kiadják a rendeset, akkor a TPM nélküli insiderek menjenek vissza Win10-re. Szóval ez a check tool a rendes szempontjából nézi.

(#136320) King Unique válasza Wolfskin (#136303) üzenetére


King Unique
titán

Oké, de az gondolom megvan, hogy a GetDataBack Pro fizetős adatmentő program, ingyen max. keresni és lemezképet készíteni enged. Ha esetleg full ingyenes program kell, akkor ott van pl. a Recuva, TesDisk, + akár a Microsoft saját parancssoros adatmentő programja (Windows FIle Recovery) stb., ezek is le vannak írva a linkelt válaszokban.
Attól függ, RAW esetén is lehet több eset, van ahol futtatható a CHKDSK, van ahol nem, van hogy megoldja pár kattintással a külső program javítása, stb. Az általános javaslat viszont az adatmentés és csak olvasás a forráslemezről, a javítás azért kockázatos, mert az írással járhat, ami rossz esetben balul is elsülhet.
+ Ha jelen esetben egy USB-s meghajtóról van szó és nem volt használva a hardver biztonágos eltávolítása a fizikai eltávolítás előtt (kábel kihúzása), akkor legközelebb kellene, mivel annak hiánya miatt is lehet RAW (példa).

[ Szerkesztve ]

(#136321) Pyttawrx válasza mr.nagy (#136295) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Telepíteni akartam a win11-et egy notira, kiírta, hogy nme felel meg. Win10 alól indítva simán felment. :)....
Próbának tettem fel, nem rossz kinézetre, meg finomabb, mint a win10 (hangokra gondolok), de majd kivi leszek, hogy fog működni élesben hosszab távon, ha ki jön a végleges verzió. :)

(#136322) Wolfskin válasza #86564352 (#136305) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen, köszi, tegnap éljel el is kezdtem szkennelni vele, már 13 órája futott, 97%-on volt, amikor elkezdett homokórázni a total commander. Bementem a feladatkezelőbe, hogy kilőjem, total commander /feladat befejezése, enter. És befejezte...

-----------------------------
a GetData back. :F :W
----------------------------

Nem tudom, eljutok-e még egyszer eddig, iszonyatosan akaszt minden ez a hdd így. A feladatkezelő, tcm, de még a shutdown exe se indul el, amíg be van dugva. A get data back is csak homokórázik vele, nem tudom, el tudom-e még egyszer indítani.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#136323) King Unique válasza Wolfskin (#136322) üzenetére


King Unique
titán

"iszonyatosan akaszt minden ez a hdd így."

Normál esetben nem kellene. Ha esetedben igen, akkor vagy csatlakozási/adatkapcsolati probléma van, vagy szektorhibás a lemez (lásd HDS mit mutat), ahol főleg az utóbb újabb probléma és a HDD állapotáról függően kérdéses, hogy érdemes-e otthon tovább nyúzni...

(#136324) Zoz válasza Wolfskin (#136322) üzenetére


Zoz
őstag

Szerintem maga a vinyó döglődik, tele lehet hibás szektorokkal, akkor szokott egy belefagyni a rendszer.

(#136325) King Unique


King Unique
titán

Megnyitotta (újra) kapuit a Windows 11 topik, az azzal kapcsolatos kérdéseket, információkat, elménybeszámolókat értelemszerűen ott kellene a továbbiakban feltenni és kitárgyalni, nem itt, a Windows 10 topikban offolni vele. Köszönjük!

(#136326) Geth válasza #86564352 (#136318) üzenetére


Geth
addikt

Na, ha megoldódott, az tökjó.
Btw, valószínűleg nem a féléves chkdsk bug miatt lett ilyen, meg ott az a bsod a történet elején is, azt se ártana megvizsgálni (hátha pont a hdd a ludas).

[ Szerkesztve ]

(#136327) Wolfskin válasza King Unique (#136323) üzenetére


Wolfskin
őstag

A HDS-t nemrég néztem, 100/100-at mutatott. Jó pár éves a vinyó de stabilan mindig 100/100 volt, sosem volt vele gond.

A get data back opciói közül a 3. érdemes választani, ugye? Próbáltam a quick scant, de azt a hibaüzenetet adta, hogy nem talált ntfs fájlrendszert. az valszeg csak ott működik. tehát marad újra a 14 óra várakozás, hogy esetleg 99%-nél megint történjen valami. vicces kedvében van az öreg...

@(#136324) Zoz: a rendszert nem fagyasztja, csak bizonyos programokat akaszt el

Most újraindult a szkennelés, megint 14 óra :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#136328) Pyttawrx válasza King Unique (#136325) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pont erre gondoltam délelőtt, h jó volna egy ilyen topik már. :D :C

(#136329) GreenGoblin válasza King Unique (#136315) üzenetére


GreenGoblin
tag

Igen kártyaolvasóban van a kártya. Megpróbálom kiírni Pendrive-ra hátha azzal működik.
Nem csak hogy korábban lett telepítve Linux hanem most is az van fent, kizárólag az. Szóval ez még semennyire nincs eltávolítva. Meg voltam győződve hogy win telepítéskor ez automatikusan törlődne. De ezek szerint nem így van akkor megpróbalom majd azt amit linkeltél ha a pendrive-os dolog nem jön be.
Ha nem jó semmi jelentkezek.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#136330) King Unique válasza Wolfskin (#136327) üzenetére


King Unique
titán

Az egy dolog, ahol nem derült ki, hogy a HDS melyik verziója, meg a tesztjei mit mutatnak, stb.
Ha a HDD állapota oké és nem szektorhibás, akkor meg a fizikai csatlakozást javasolt ellenőrizni, USB-s meghajtó esetén kipróbálni másik portban és másik kábellel is az eszközt, stb.
A GetDataBack FAT és GetDataBack NTFS már rég nem fejlesztett, helyette már egy ideje a GetDataBack Pro (korábban Simple) van, az utóbbit kellene használni, nem véletlenül linkeltem az előbb is.
Egy (bruttó) 4 TB-os meghajtónál annyira nem meglepő, ha a deep scan akár 14 óráig is eltart + utána hasonló idő lehet, ha újra végig kell olvasni a felületet, mert tele van adattal. :)) Adatmentő szakik éppen azért az előbbi 2 helyett az eredeti forrásmeghajtóról csak 1x olvasnak, kapásból másolatot készítenek róla - amihez ugye kell + 1 db HDD - , majd aztán az utóbbiról mentenek, ami főleg akkor jöhet jól, ha nem oké a forrásmeghajtó állapota.

[ Szerkesztve ]

(#136331) DellFan


DellFan
csendes tag

Akiket frusztrál a "Ez a számítógép nem alkalmas a Windows 11 futtatására" eredmény nyugodjanak meg, mert a PC Health Check jelenlegi verziója hibásan működik, már készül a javítás.
[link]

(#136332) King Unique válasza GreenGoblin (#136329) üzenetére


King Unique
titán

Ha van rá lehetőség, akkor értelemszerűen eleve pendrive-val kellene próbálni a telepítést, nem SD-kártyával szórakozni.
Nálam volt olyan laptopon, hogy UEFI-s telepítésnél erővel beette magát a GRUB az 1. helyre és max. akkor tudtam másik OS-t bootolni, ha hátrébb rangsoroltam vagy töröltem. A leírtak alapján esetedben is az a gond, hogy eleve az jön be és ott akad le a folyamat.

(#136333) Geth válasza DellFan (#136331) üzenetére


Geth
addikt

Thx. Tehát akkor hivatalosan is ennyit a szanaszét linkelt cpu listáról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#136334) King Unique válasza DellFan (#136331) üzenetére


King Unique
titán

Jó, köszönjük az információt, de mint az előbb már említve és linkelve lett, ez inkább a Windows 11 topik témája, oda kellene ezeket beírni.

(#136335) llaszlo


llaszlo
veterán

Angol billentyűzetes gépem van.
A hosszú í betűt be tudom-e valahogy állítani másik gombra, pl a bal shiftre, vagy az FN gombra stb? Az ALTGR-es megoldást ismerem.
Parancssoros megoldás is jó lenne.

(#136336) Wolfskin válasza King Unique (#136330) üzenetére


Wolfskin
őstag

ez utóbbit kellene használni, nem véletlenül linkeltem az előbb is.
Ez egy jó ötlet volt :R

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#136337) zolee001 válasza llaszlo (#136335) üzenetére


zolee001
őstag

Állitólag idén érkezik ez a borzalmas fontos feature a windowsba,hogy alapból lehet variálni a karaktereket
Jelenleg 3rd party appokkal müködhet

"pl a bal shiftre'
A pont mellete lévö hosszú í az ráz vagy vizes árokkal van körülvéve?

(#136338) Geth válasza zolee001 (#136337) üzenetére


Geth
addikt

Ha hosszú í van mellette :)
(hint: angol billen, ansi layouton a bal shift mellett a z feliratú gomb van)

(#136339) adika4444 válasza llaszlo (#136335) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

SharpKeys-zel meg tudod oldani, pl. a bal SHIFT-re. Az FN-hez ha jól tudom nem nagyon fér hozzá a rendszer, így az szerintem felejtős.

üdv, adika4444

(#136340) zolee001 válasza Geth (#136338) üzenetére


zolee001
őstag

Csak angol kiosztásu eszközöm van,angol nyelvü oprendszer ,magyar bill kiosztás a bal shift mellett hosszú Íí
Életben nem volt magyar klavim

(#136341) Geth válasza zolee001 (#136340) üzenetére


Geth
addikt

[link] Életedben nem láttál még ansi kiosztást, nem gond.

(#136342) movax válasza llaszlo (#136335) üzenetére


movax
őstag

A Hungarian 101-es kiosztást kell használni, a hosszú í a tilde, az Esc alatt, az 1-estől balra. Nem is tudom elképzelni, hogy lehet AltGr-es hosszú í-kkel létezni (a másik három a qwertz-, a nem angol és a nem ANSI billentyűzet).

[ Szerkesztve ]

(#136343) zolee001 válasza Geth (#136341) üzenetére


zolee001
őstag

Sebaj mester,nekem müködik by default 20+ éve

(#136344) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
A gépem win 11-re történő alkalmassá tételéhez kellene némi segítség ... , mert nem értek az ilyenekhez :B

MSI H97 Gaming 3 alaplapom van.
Jól gondolom, hogy a Secure Boot (biztonságos rendszerindítás) bekapcsolásához a Chassis Intrusion-nál kell Enabled-re átállítani?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#136345) Wolfskin válasza King Unique (#136330) üzenetére


Wolfskin
őstag

Arra tudsz esetleg valami tippet, ha kész az adatmentés, megpróbálom visszaállítani azért az eredeti struktúrát., azt mivel csináljam? Van a winben ilyen eszköz?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#136346) Geth válasza movax (#136342) üzenetére


Geth
addikt

Jelentem, simán.
Angol, ansi, hu101-en elvesztem a tilde-t: sok kódot írok markdownban, vagy ott a quake Terminal :) A 0 pedig marad a numerikuson (ha van numerikus...).
Nem tudom ezekre mi a kombó (van-e?), már megszoktam az alt-os íÍ-t.

#136343 zolee001: Pontosan nem tudom mi "működik", itt sincs semmi gond, de örülök.

[ Szerkesztve ]

(#136347) zolee001 válasza sz.j (#136344) üzenetére


zolee001
őstag

Nem,annak semmi jöze hozzá
Secure boot menüben kell enabledre állitani

(#136348) King Unique válasza sz.j (#136344) üzenetére


King Unique
titán

Azért vannak a rendszerkövetelményeknél egyebek is, nem szimplán csak a Secure Boot. + Az értelemszerűen inkább az adott alaplap topikjának a témája, hogy melyiknél hogyan kapcsolható be/ki a Secure Booot az UEFI-ben, + magának a W11 témának is van külön topikja, ami nemrég már 2x is linkelve lett.

[ Szerkesztve ]

(#136349) sz.j válasza zolee001 (#136347) üzenetére


sz.j
nagyúr

Secure boot menü nálam nincs csak sima boot menü. Esetleg itt kellene átállítani valamelyiket?

@ King Unique
" Az értelemszerűen inkább az adott alaplap topikjának a témája, hogy melyiknél hogyan kapcsolható be/ki a Secure Booot az UEFI-ben,"

Sajna az alaplap topikja évek óta kihalt ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#136350) King Unique válasza Wolfskin (#136345) üzenetére


King Unique
titán

Lásd a legelső választ, abban le van írva, szemléltetve az is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.