Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135501) #86564352 válasza [CS]Blade2 (#135498) üzenetére


#86564352
törölt tag

Bal alsó sarokban ott a remind me in 3 days gomb, arra kellett volna menni és gépházban rendszer, értesítéseknél kapcsold ki ezt a kettőt:

[kép]

A tálcán lévő hülyeséget felejtsd el. Szánalom, hogy ezt így kiadták. Kb. tíz ember már kérdezte tőlem, hogyan kell kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#135502) King Unique válasza [CS]Blade2 (#135498) üzenetére


King Unique
titán

How to Turn On or Off Get even more out of Windows Suggestions in Windows 10

Tehát csak beállítás kérdése és amúgy erről is volt már szó itt. ;)

(#135503) King Unique válasza FoxiestFox (#135495) üzenetére


King Unique
titán

How to Turn On or Off Battery Saver in Windows 10

Igen, van, lásd pl. aksiról működés esetén takarékos üzemmód bekapcsolása/testreszabása, ami ha pl. 20%-os töltöttségre volt beállítva, akkor nem meglepő, ha 25%-on még nem aktiválódott és frissített a rendszer. Ha az a cél, hogy 25%-os ne tegye, akkor értelemszerűen annak megfelelően kellene beállítani, ennyi.
Másik lehetőség szükség esetén értelemszerűen szüneteltetni a frissítéseket, vagy halasztást beállítani a telepítésre, vagy esetleg kikapcsolni az automatikus frissítést és manuális telepítésre állítani, + havonta csak 1x van automatikusan kötelező update eleve ismert időpontban ((minden hónap 2. keddje helyi idő szerint 19 órától, ami most kedden volt) és csak havi 1x kellene erre figyelni stb., ami már kismilliószor le lett írva és el lett magyarázva itt (példa), + a gépházban is adja magát a beállítási lehetőség, de úgy látszik egyeseknek falra hányt borsó. :B

[ Szerkesztve ]

(#135504) Beni2360


Beni2360
félisten

Most már 4x futok kékhalálba a KB5003637 frissítéssel. Jó hogy a végén törli és visszaállítja a dolgokat de bent marad a letöltésben és nem tudom sehol tiltani. :W
Hol tudnám tiltási listára tenni. Most is ott van, hogy letöltené. Beállítottam 35 naposra a dátumot egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#135506) FoxiestFox válasza Geth (#135496) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi!

(#135507) The Goth válasza Attila0 (#135499) üzenetére


The Goth
tag

Ez a megoldás ideig óráig nálam is működött, de ma reggel mire megírtam azt a bejegyzést már túlment az „agyf@szt kapok tőle és itt b@szom szanaszét de rögtön” határon, így muszáj volt cserélni.

Kicsit más…
Egy Sharkoon Sharkforce 2-es lett most és ugyanabba az USB-s aljzatban van bedugva mint a megpusztult noname filléres elődje, de amikor alvóba rakom a gépet nem alszik ki a led rajta, meg az optikai része sem. A filléres vacaknak ez alapból ment.
Ezzel mit lehet kezdeni?
Driver nincs hozzá, még a gyártó weboldalán se, meg a win. se sír, hogy hiányolna valamit, a biosban se állítgattam semmit, meg amúgy működik csak ne világítson már non-stop.

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#135508) Beni2360 válasza King Unique (#135505) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi de How gondolod, hogy ezeken már nem vagyok túl?
Írtam is , hogy kitoltam a frissítést 7 napról 35 napra.
A kérdésem arra irányult, hogy ezt a rossz frissítést, hogyan tudom kitörölni vagy tiltani véglegesen. Már 3x 7 naponta próbálkozott, szerettem volna valahogy letöltés után letiltani a telepítést de nem engedi vagy nem találom a lehetőséget. Ezért volt ma 2x frissítés és helyre állítási procedúra.
Ha nem megy akkor meddig fog itt maradni és tolakodni? Olvastam, hogy 35 nap után mindéképpen kell engedni mert addig nem lehet ismételten 35 nap kibővítés.
Olvastam, hogy jön ki egy gyors javítás a win 10-re akkor azt hogyan engedem fel ha tiltva van a frissítés?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#135509) King Unique válasza Beni2360 (#135508) üzenetére


King Unique
titán

Szerinted miért linkeltem az előző válaszban az útmutatót az egyes frissítések elrejtéséhez, talán viccből, valamint az egyenlő a 35 napos szüneteltetéssel? Nem! :N A további útmutatók a szüneteltetésről, halasztásról, automatikus frissítés konfigurálásáról/tiltásáról stb. pluszban, csak kiegészítésképpen lettek linkelve nem véletlenül egy sort kihagyva közte, amik közül csak a 35 napos szüneteltetést próbáltad - igen, olvastam - a leírtak alapján. ;)
A Windows Update mindig az aktuális, éppen elérhető nem választható (preview) hanem standard kumulatív frissítést tölti le és telepíti, azaz 35 napos szüneteltetés után a folytatásnál először lefuttat egy keresést, majd utána már a legutóbbi, júliusi összesítő frissítést (LCU) fogja letölteni és telepíteni, nem a júniusit (KB5003637). Kivétel esetleg az lehet (vagy nem), ha az előző CU telepítése már folyamatban volt és közben lett megszakítva, szüneteltetve.
Ha a gépházban szüneteltetve van a frissítések telepítése, akkor addig értelemszerűen nem telepít semmilyen kumulatív és egyéb frissítést a Windows Update, max. esetleg a Defender defíníciófrissítések lehetnek kivétel. Ha közben fontos javítás érkezik a rendszerre és annak telepítése a cél, akkor értelemszerűen újra engedélyezni kell a frissítést, gépházban a folytatásra kattintani stb. - ami után az addig szüneteltetett CU/LCU értelemszerűen települ - , lásd az előbb linkelt útmutatót, meg vsz emiatt is nem véletlenül lehet max. 35 napig szüneteltetni a havi patch-eket és nem mondjuk 1-2 évig.

[ Szerkesztve ]

(#135510) UnSkilleD válasza The Goth (#135507) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

biosban kell állítani az usbn

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#135511) Jenne válasza Beni2360 (#135504) üzenetére


Jenne
senior tag

Nálam gond nélkül felment éppen az előbb lett vége a telepítésnek. [kép]
Viszont felrakott egy új ikont is a Tálcára, egy hőmérsékletet jelzőt :(( . [kép]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#135512) King Unique válasza Jenne (#135511) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem kell az új ikon/widget, akkor ki tudod kapcsolni értelemszerűen a tálca menüjében, még mielőtt kérdés lenne hogyan kell.

(#135513) Attila0 válasza Jenne (#135511) üzenetére


Attila0
őstag

Számtalanszor leírták már hogy hogyan lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#135514) Jenne


Jenne
senior tag

Megoldottam, másik fórumból segítettek.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#135515) King Unique válasza Jenne (#135514) üzenetére


King Unique
titán

Oké, közben látom csak meglett hogyan lehet kikapcsolni, lásd az előző választ.

[ Szerkesztve ]

(#135516) Sztlaci válasza isti732712 (#135489) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Én is Köszönöm! :K

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#135517) isti732712 válasza Sztlaci (#135516) üzenetére


isti732712
aktív tag

;)

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135518) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Helló !
Szerintetek a linkelt laptopon elmegy egy win 10 op rendszer?
2 alkatrész lett cserélve benne .120 Gb ssd és 2*4 Gb ram van benne most.
[link]
Üdv,

(#135519) isti732712


isti732712
aktív tag

Símán! :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135520) S.O.S. válasza isti732712 (#135519) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Köszi !

(#135521) Skizz


Skizz
addikt

Sziasztok

Win10 Home egy Zenbook UX430U-n.

Minden esetben, amikor beállítom az ujjlenyomtos belépést, 2-3 hétig működik. Utána egyszer csak szükség van a PIN-kódomra és nem hajlandó beengedni ujjlenyomattal - legalábbis ezt írja ki a üdvözlőképernyőn, de mégis a jelszavamat kell megadjam...
Ilyenkor újra beállítom az ujjlenyomatomat, megint működik 2-3 hétig, aztán kezdjük előről.

Ezt mi okozhatja? A win-en nem módosítok semit a 2 periódus alatt, nincs frissítve, nincs piszkálva, szinte telepítve sem semmi egyéb.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#135522) salapp


salapp
addikt

Nekem frissítés és leállítás után települt ez az ocsmány fos:
Hírek és érdeklődési körök a Windows 10 tálcán
Hogyan lehet kiirtani? (Hogy rohadjanak meg by the way)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#135523) alratar válasza salapp (#135522) üzenetére


alratar
addikt

Sziasztok,
Az mitől lehet, hogy nem tudom frissíteni a rendszert még 20H2-re se?
Tegnap este kezdtem. Kb 1,5 óra alatt eltöltötte és telepítette is az updtet, de újraindítás után visszavonta a módosításokat.
Ma reggel ugyanígy jártam, egy kék halállal megspékelve.
Most meg már nem is mutatja a frissítést, pedig még mindig 1909 van még mindig.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#135524) Attila0 válasza salapp (#135522) üzenetére


Attila0
őstag

Jó párszor be lett linkelve az elmúlt napokban, keresd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#135525) King Unique válasza salapp (#135522) üzenetére


King Unique
titán

Pont nemrég volt róla szó n+1-edig alkalommal újra, többször is, meg hogy logikusan eleve adja magát a tálca menüjének használata: [link], [link].

(#135526) Jenne válasza salapp (#135522) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Én segítek, tanácsok helyett mert én is találkoztam ezzel, de egy másik fórumban azonnal segítettek Jól esett.
Itt nem, csak az arcomba nyomták amit most Neked is, a tanácsokat , hogy volt már leírva ...stb. Nem nagy fáradtság leírni (nekem)
Tehát: jobb klikk a Tálcára, feljön egy Menü ablak, ott elviszed az egeret a Hírek és érdeklődési területekre és ezt fogod látni. [kép] Katt a Kikapcsolásra és eltűnik a Tálcáról.[kép] :) :) :)

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#135527) salapp válasza Jenne (#135526) üzenetére


salapp
addikt

Köszönöm, természetesen ezt próbáltam. A pipara klikkelve eltűnt az egész menü, a probléma maradt Akkor lehet, h újraindítom majd, hátha utána már ki tudom lőni

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#135528) King Unique válasza Jenne (#135526) üzenetére


King Unique
titán

De, egyrészt itt is kaptál segítséget, másrészt a linkelt válaszban az útmutatók mellett direkt linkelve van szemléltetésképpen a screenshot a beállításról, szóval nem írtál most semmi újdonságot, meg nyilván nem feltétlen kell ahhoz másik fórum, hogy erre választ tudjanak adni, + amikor amúgy is logikusan adja magát a beállítási lehetőség. :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#135529) King Unique válasza salapp (#135527) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb még a kikapcsolásról volt szó, ami nyilván működik pár kattintással a tálca menüjében, azon nagyon nyilván nincs mit témázni. Ha esetedben a tálca értesítési területe, ott lévő egyéb ikonok tűnnek el, ekkor lásd egy másik kérdésre adott adott válaszban, + ebben a válaszban leírtakat.

(#135530) salapp válasza King Unique (#135528) üzenetére


salapp
addikt

Mondom, hót logikus, próbáltam, többször, bäszott eltüntetni. Utána mindenféle winfos beállításokat próbáltam, semmi eredmény. Csak ezután kérdeztem itt.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#135531) King Unique válasza salapp (#135530) üzenetére


King Unique
titán

Amire válaszoltál, az másnak ment, az az utáni neked. Ahol tudomáson szerint ha ki van kapcsolva a tálca menüjében, akkor egyből eltűnik a widget a tálcáról, nem írt itt senki olyat és nem tapasztaltam én sem több rendszeren sem ennek ellenkezőjét. Ha esetedben felettébb rejtélyes módon nem tűnik el, meg újraindítás után sem, akkor a linkelt válaszban vannak registry és csoportházirend szintű be- és kikapcsolási lehetőségek is.

(#135532) King Unique válasza alratar (#135523) üzenetére


King Unique
titán

Version 20H2 known issues and notifications
How to Disable Safeguard Holds for Feature Updates on Windows 10
How to Upgrade to Windows 10

Ha érint a 20H2 egyes hardvereket érintő ismert hibák közül valamelyik, vagy egyéb egyéb driveres / 3rd party program miatti inkompatibilitási probléma van, akkor nem meglepő, ha sikertelen a funkciófrissítés, ahol a hibakód nem lett megadva.
Sikertelen frissítés esetén lehet futtatni pl. ezeket a parancsokat, + ha a gépházban a Windows Update-en keresztül nem megy az upgrade, akkor másik opcióként adott a frissítési segéd, MCT és ISO in-place upgrade használatának lehetősége is, ahol az utóbbiak kiírják, ha komolyabb, az upgrade-et akadályozó probléma van (példa).

[ Szerkesztve ]

(#135533) salapp válasza King Unique (#135531) üzenetére


salapp
addikt

Köszi, persze még újraindítás előtt ott kellett hagynom, majd végigveszek mindent, amit javasoltatok, aztán legfeljebb rituálisan felgyújtom a gépet és elátkozom BG-t.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#135534) Attila0 válasza salapp (#135533) üzenetére


Attila0
őstag

BG-t ne átkozd el, mert ehhez már semmi köze.

(#135535) salapp válasza Attila0 (#135534) üzenetére


salapp
addikt

Ettől függetlenül is :D

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#135536) Attila0 válasza salapp (#135535) üzenetére


Attila0
őstag

Ahogy gondolod :D

(#135537) salapp válasza King Unique (#135532) üzenetére


salapp
addikt

Köszönöm. Újra kellett ismét indítani, utána már ki lehetett kapcsolni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#135538) hape60


hape60
aktív tag

Segítséget kérek! Lenovo G575 laptop, WIN 10 home-mal. 20H2 re frissítettem, (19042.1055) . Frissítés után normálisan működik, egy kivétellel: állandóan feljön a "Windows nem találja a C\Program files(x86)\Microsoft\Edge\Application\msedge.exe fájlt. Nem lehet az ikonról sem indítani -ugyanez jön fel.
Próbáltam a gépház-alkalmazások-Edge újraistallálását (javítást), szépen lefut, eredmény semmi. Próbáltam működő gépről az msedge.exe filét átmásolni, semmi eredmény. A gépen Firefox-ot használnak, az megy rendesen, de ez a felugráló hibával nem tudok mint tenni.
Érdekesség: a gépen van Total commander , ha ott akarom elindítani az msedge.exe-t, "nincs meg a fájl" hibaüzanetet kapok. Mit tegyek?

(#135539) csab2


csab2
veterán

Az normális, hogy a Gépházban a Windows névjegyénél, Wondows verzió telepítési dátumnak ökörséget ír?
Nemrégen telepítettem a 21H1-et és azt írja telepítés dátumának, hogy 2021.02.20

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#135540) Attila0


Attila0
őstag

Mi lehet az oka hogy az egér nem reagál semmire, de ha ki-be dugdosom akkor megjavul?

(#135541) Cs1csó válasza Attila0 (#135540) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha abban az USB port-ban egy másik egér stabil akkor rossz az egér.
Szedd szét takarítsd ki fúvasd ki a kábelének a végét lehet ott is van gond.

Próbáld ki egy másik gépben ha ott is ezt csinálja akkor biztos nem az USB bemenetnél volt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#135542) Attila0 válasza Cs1csó (#135541) üzenetére


Attila0
őstag

Sajnos csak pót egérrel tudom kipróbálni, de azért köszi. :R

(#135543) Cs1csó válasza Attila0 (#135542) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az is jó, tehát a lényeg, hogy az USB port-ot másik egérrel vagy a "rossz" egeret egy másik gép USB portjával.
Meg az említett takarítás, átnézés.

Nekem is volt, hogy érdekesen működött vagy épp nem működött a gépet áramtalanítottam mindent kihúztam majd visszadugtam és megint áram alá helyeztem és megjavult.
A másik USB port-ba dugás is egy jó próba és esetleg a gép újraindítása.

[ Szerkesztve ]

(#135544) Doky586 válasza csab2 (#135539) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam ez látszik: [kép]

(#135545) Attila0 válasza Cs1csó (#135543) üzenetére


Attila0
őstag

Tehát ha legközelebb beáll akkor pl, indítsam újra a windowst. Ha erre is megjavul attól még lehet bűnös az egér?

[ Szerkesztve ]

(#135546) Cs1csó válasza Attila0 (#135545) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, hanem leállítod a gépet átdugod egy másik USB port-ban majd bekapcsolod a gépet.

De mindenképpen jó lenne egy másik egér vagy egy másik gép hogy teljesen ki lehessen zárni a gépet amin az USB port van és az egeret is.

(#135547) Attila0 válasza Cs1csó (#135546) üzenetére


Attila0
őstag

Köszi, az egér/port cserét mindenképpen megcsinálom. De mint írtam másik géphez sajnos nem tudok hozzájutni.

[ Szerkesztve ]

(#135548) Szirtimorc válasza Cs1csó (#135546) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Probléma lenne egy ismerős gépével. Induláskor a xc000021a hibát dobja, hibajavítás nem sikerül, csökkentett mód szintén nem megy, command prompt van. Valahogy meg kéne csinálni telepített program és adatvesztés nélkül.

(#135549) zolee001 válasza Szirtimorc (#135548) üzenetére


zolee001
őstag

Na és a pontos hibakód?
chkdsk /f /r
sfc /scannow

(#135550) Szirtimorc válasza zolee001 (#135549) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

xc000021a

ezeken túl vagyok, semmi eredmény
próbálkoztam dism -el is, de sajnos az sem megy
a bootec /rebuild azt mondja, hogy total id. win ins: 0

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.