Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135701) szőröscica válasza Zoz (#135697) üzenetére


szőröscica
addikt

Az enyém pont ilyen. Ez aggasztóan hangzik - ennyit nem ér meg az havi 1 óra world of tanks. :D

Az általad leírt módon is csak frissítés fog történni, nem törli az adatokat és programokat, ugye? Ha jól értem, nem kell a pendrive-ról bootolni, csak arról indítsam a setup.exe-t, hasonlóan a fentebb linkelt in place módszerhez?

(#135702) westlake válasza ElektrikusDE (#135700) üzenetére


westlake
félisten

Szerintem ez valami bug, amit majd javítanak. Egyik sem kell ahhoz, hogy Windows 11-et telepíts. Mondjuk a frissítés egy másik történet, de ez a két követelmény akkor is hülyeségnek tűnik. Az lehet, hogy valóban régi a gép (milyenről van szó egyébként?), de akkor se ez a két dolog legyen az, ami miatt ne lehessen rá feltelepíteni a Windows 11-et.

Play nice!

(#135703) ElektrikusDE válasza westlake (#135702) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

C2Q a gépem (Vista kompatibilis) :)

A Microsoft részéröl igazán érthetőek lennének ezek a követelmények!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#135704) arcitec válasza ElektrikusDE (#135703) üzenetére


arcitec
addikt

Hol van már a tavalyi hó. Hasta La vista, Vista... :D

[ Szerkesztve ]

(#135705) westlake válasza ElektrikusDE (#135703) üzenetére


westlake
félisten

Egy friss telepítést talán még érdemes lenne megpróbálnod.
Oké, a Secure Boot-nak valóban lenne értelme, ha nem lehetne körülbelül három kattintással kiiktani majdnem minden alaplap BIOS-ában.

Ha a friss telepítés sem működik, akkor meg lehet még próbálni átverni a telepítőt egy Windows 10-es telepítésvezérlővel. A Windows 11-ben is le lehet cserélni régebbire. Ha érdekel, szólj nyugodtan, csinálok neked olyat.

A TPM 2.0-ás követlemény nem is új dolog...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#135706) Geth válasza westlake (#135705) üzenetére


Geth
addikt

Ha nem lehet kiiktatni, akkor hirtelen sokkal körülményesebbé válik pl. egy reFindot bootolni.
A kiiktathatóság nem változtat azon, hogy mennyire van értelme.

Telepítésvezérlő: pár hónapja dobtam ki cakkumpakk a Setup-ot, helyette írtam egy PowerShell modult, ami elvégzi a telepítést. Azt nem érdekli mi van az install.wim-ben :)

[ Szerkesztve ]

(#135707) Zoz válasza szőröscica (#135701) üzenetére


Zoz
őstag

Igen, frissítés.
Az a lényeg, hogy a frissítés időtartalmára ne legyen fent VGA driver, így nem fog x%-nál kiakadni.
A net kapcsolat megszüntetése meg azért kell, hogy a folyamat közben se szedjen le magának nem működő drivert. A végén kézzel tesszük fel a letöltött drivert.
Kb 5 ilyen géppel találkoztam már, az elsőnél 3 napba telt mire sikerült megoldani, a többinél már rutinból ment a dolog :)

(#135708) savior


savior
őstag

Helló.
Nem találtam Windows 11 topikot, ezért itt kérdeznék.
A kikerült ISO hivatalos? Legális? Fogja magát frissíteni az újabb verziókra? Érdemes telepíteni? Mi benne az újdonság?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#135709) ElektrikusDE válasza westlake (#135705) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Megpróbáltam frissíteni a fiatalabb gépemen, ekkor jött még egy követelmény:

Szóval nálad a feltelepitett Windows 11 működik kikapcsolt Secure Boot-tal?

Ez butaság lenne a Microsoft részéröl... (ha már megköveteli)

"A TPM 2.0-ás követlemény nem is új dolog..."

Lehet, de eddig ettől függetlenül települt a Windows 10 akkor is, ha nem volt ilyen az alaplapon!

Friss telepitést még nem próbáltam, ha nem megy, akkor megköszönöm a segítséged a telepítő készítésében.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#135710) jokeph válasza ElektrikusDE (#135709) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Na, erre kíváncsi vagyok, már csorog le az ISO... :D
Meg arra, hogy vajon Supported=Enabled, vagy elég ha csak hardverből supported... :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#135711) Kbali válasza wwhy (#135698) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az adott hálózati kapcsolatodat "forgalmi díjasnak"jelzed.

(#135712) savior


savior
őstag

Megpróbáltam Win 11-et telepíteni, de valami TPM 2.0 nem támogatott üzenetet kaptam.
Pedig csak 1 éves a gép.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#135713) westlake válasza ElektrikusDE (#135709) üzenetére


westlake
félisten

Az összes gépemen ki van kapcsolva. Értelme van, de nem nekem.

@Geth: Nem az értelmét firtattam, hanem azt jegyeztem meg, hogy egy olyan dolgot követelnek meg, ami kiiktatható. Egyébként friss telepítésnél szerintem a legtöbb ilyen dolgot nem nézi a telepítő. Leglábbis sosem láttam még olyat, hogy ehhez hasonló dolgok hiánya miatt elakadt volna.

@savior: az ISO hivatalos, de nem hivatalosan került ki. Nem "végleges" verzió, hanem "Dev". Nem egy alpha változat, majdnem olyan, mint a végleges. Nem egy telepítő legális, vagy nem legális, hanem az aktiválás. Ha van kulcsod, vagy az alaplap már regisztrálva lett (aktivált) a Microsoft aktivációs szerverén, akkor ez a Windows is aktív lesz. Garancia nincs rá, hogy a Windows Update frissíteni fogja az újabb verzióra, de majdnem biztos, hogy igen. Ha mégsem, akkor ISO-ból frissítve akkor is megolható lesz. Érdemes-e telepíteni? Ezt neked kell tudnod. Ha szeretnéd szokni a kinézetét, akkor mindenképpen. Mi az újdonság? A kinézet. :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#135714) Doky586 válasza ElektrikusDE (#135709) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az asztali gépek kevesebb mint 1%-a rendelkezik TPM-el..!

(#135715) ElektrikusDE válasza savior (#135712) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Megoldás:

Veszel valami ilyesmit:

Csak előtte nézd meg hogy az alaplapodon van csatlakozó hozzá?

Természetesen ezek a modulok még nem is egységesek, mivel nem mindegyik modul működik bármelyik alaplappal!

Ui:

Még az én régi ASUS P5Q Deluxe alaplapomon is van csatlakozó hozzá...

De én nem veszek ilyet, max. ha véletlenül találok! :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#135716) Doky586 válasza westlake (#135713) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Secure Boot "összes gépemen ki van kapcsolva."

Pedig érdemes bekapcsolni. Minden (támogatott) windows és (majdnem) minden linux kompatibilis vele. Csak így kerülheted el a rootkit vírusokat.. :U

[ Szerkesztve ]

(#135717) westlake


westlake
félisten

Legyetek türelemmel, már csinálom azt a telepítőt, ami talán működik majd "mindenkinek".

Egyébként aki nem tudná, a kikerült Windows 11-es telepítő angol nyelvű. Viszont a már működő Windows-ra lehet letölteni nyelvi csomagokat.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#135718) Geth válasza westlake (#135713) üzenetére


Geth
addikt

Egy csomó firmware-ben a storage is kiiktatható, aztán mégis megkövetelik :)

(#135719) zolee001


zolee001
őstag

A windows 8 -nál volt egy elképzelés,hogy Secure Boot only gépeket hoznak a gyártók forgalomba elöretelepitett Windows 8 cal,magyarul más oprendszer telepitésere alkalmatlanok lettek volna a gépek

Nevetséges ez az Apple majmolás ,ugyanaz a "hulladék" rendszer a designer team agyménéseivel megáldva (Minden visszakapcsolható a megszokottra)
Külön jó,hogy a névváltoztatás miatt a vmi filterekkel megint szórakozni kell majd ha marad ez a csodás név

(#135720) Attila0


Attila0
őstag

Ez azt jelenti hogy az új windows csak UEFI-s gépre lesz hajlandó fel települni, régi bios-os gépre pedig nem?

(#135721) westlake válasza Attila0 (#135720) üzenetére


westlake
félisten

Nem. Egyrészt valószínűleg megkerülhetők lesznek a követelmények, másrészt csak a meglévő Windows frissítéséről van jelenleg szó. A friss telepítés (boot) teljesen más dolog.

Play nice!

(#135722) Attila0 válasza westlake (#135721) üzenetére


Attila0
őstag

Tehát ha nagyon akarnám akkor a 10 éves Samsung laptopomat is tudnám frissíteni Win 11-re?

[ Szerkesztve ]

(#135723) westlake


westlake
félisten

Az egyik ISO a 19043.1055-ös Windows 10 telepítésvezérlőjét használja, a másik pedig a Windows 7-ét. Mivel meglévő Windows frissítéséről van szó, mindenképpen mentsétek le a fontos adatokat. Használat csak saját felelősségre! Elméletileg működnie kellene mindkettőnek hiba nélkül. Először a Windows 10-est próbáljátok ki!

@Attila0: Próba, szerencse...

Várom a visszajelzéseket.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#135724) Attila0 válasza westlake (#135723) üzenetére


Attila0
őstag

Akkor egyelőre hanyagolom a frissítést. :DD

(#135725) Doky586 válasza zolee001 (#135719) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"magyarul más oprendszer telepitésere alkalmatlanok lettek volna a gépek"

Akkor rosszul értelmezed. (ne magyarul értelmezd) :DD
A Linuxok is telepíthetők bekapcsolt Secure boot esetén.

(#135726) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

felraktam vmbe, elég gagyinak néz ki az egész

ráadásul 11-re váltani a nevet baromság volt, ez egy sima nagy update-nek elment volna

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#135727) Doky586 válasza ElektrikusDE (#135715) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam ilyen:

de vágott méretű a bios a többihez képest így nem szívesen használnám.
azon kívül beszerezhetetlen.. :U

(#135728) savior


savior
őstag

TMP-t bekapcsoltam bios-ban igy mar megy a telepito az amd r5 2600-al

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#135729) zolee001 válasza Doky586 (#135725) üzenetére


zolee001
őstag

Ekkor az ur 2011-dik évében jártunk,mult idöben irtam
Elég nagy port kavart a hir akkoriban de az MS (?) visszakozott

(#135730) jokeph válasza Doky586 (#135727) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na, ilyen csati nincs a B350-es lapomon. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#135731) _DiEGO_ válasza westlake (#135699) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szia!

Köszi neked is :R Ebéd mellé Win11 letöltés, kár hogy nem 11°°-kor értem haza a poén kedvéért :))

idézet:
Egyébként aki nem tudná, a kikerült Windows 11-es telepítő angol nyelvű. Viszont a már működő Windows-ra lehet letölteni nyelvi csomagokat.

Na, így még zsírabb lesz :DD

[ Szerkesztve ]

(#135732) King Unique válasza UnSkilleD (#135726) üzenetére


King Unique
titán

Ez lényegében egy W10 21H2 és eredetileg arról volt szó, hogy abban lesznek ezek a főleg UI-t érintő újítások és szó sem volt semmilyen új főverzióról, csak időközben valamiért W11-nek kellett elnevezni. Majd kíváncsi leszek mi lesz a W10 21H2-vel, ha lesz egyáltalán, abban is részben benne lesznek ezek, vagy semmi, vagy fene tudja, tényleg sok értelme volt. :))

(#135733) UnSkilleD válasza King Unique (#135732) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

de ráadásul ami a marketing képeken rajta volt start menü az hova lett?

most csak ez a 10x szökevény kiugró ablak van és ennyi

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#135734) westlake válasza UnSkilleD (#135733) üzenetére


westlake
félisten

Sosem volt. Az egyértelműen egy Windows 10. Szerintem senki nem állította egyértelműen azt, hogy ami azo(ko)n a képe(ke)n látható, úgy fog a következő Windows kinézni. Írtak egy cikket egy Windows-zól, meg mellékeltek valamilyen képe(ke)t.

@King Unique: 2025-ig tövábbviszik azt a kinézetet a Windows 10-zel, amit már most is ismerünk. Maximum az ikonokat lecserélik, de nagyobb változtatást nem fognak eszközölni. A 21390-es builben (21H2?) is mások már az ikonok, mint a 19041-es szériában. Biztos vagyok benne, hogy az idő előrehaladtával sem fogják a 10-et és 11-et összemosni. Legalábbis egyáltalán nem lenne logikus.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#135735) King Unique válasza UnSkilleD (#135733) üzenetére


King Unique
titán

Miért, nálad talán nem ilyen, ha már telepítetted? Egyébként meg passz, egyelőre még nem próbáltam, elvagyok most bőven W10-en is, az átnevezett W10 meg még várhat, végleges kiadást úgyis elvileg csak őszre mondtak.

(#135734) westlake:
De hát pont az a lényeg, hogy már így is "összemosták" a 10-et és 11-et, ez a 11 a mostani állapotában semmi másnak nem néz ki, mint egy átcímkézett 10-nek, illetve 10 + 10X kombónak, éppen ezért bőven el lehetett volna lőni 21H2 néven - meg eredetileg a 10X egyes újításait a 10-be tervezték belerakni - , ennyi. :))

[ Szerkesztve ]

(#135736) UnSkilleD válasza King Unique (#135735) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

de ilyen, erre írtam hogy 10x szökevény, mert ez konkrétan onnan van

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#135737) westlake válasza King Unique (#135735) üzenetére


westlake
félisten

A 10-et mosták össze a 10X-szel, hogy legyen 11. Nem a 10-et mosták össze a 11-zel.
Teljesen mindegy, hogy mit lehetett volna. A Microsoft ezt lépte, ami egyébként egy multi szemszögéből teljesen logikus lépés volt.
Az Intel is hasonlót csinált, amikor kis túlzással csak átnevezte az előző generációs CPU családot új generációsnak. A felhasználóknek kellenek az újdonságok. Legalábbis amiről a nagy átlag azt hiszi, hogy újdonság. Tudod, van az a mondás, hogy kenyeret és cirkuszt... Egy új név teljesen máshogy veszik ki magát. Szerintem ezt te is belátod. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#135738) King Unique válasza westlake (#135737) üzenetére


King Unique
titán

Aminek ugye pont sok értelme volt... Az előbbi meg úgy értendő, hogy elég sok az átfedés a kettő között, az eddig látottak és olvasottak alapján annyira nagy változás nincs a 11-ben, hogy merőben eltérjen a 10-től, pont ezért lényegében csak egy W10 21H2, kiadhatták volna úgy is, ennyi.

Igen, már mindegy, csak ugye eredetileg egyáltalán nem volt szó a 10 után újabb verzióról és ezeket az újításokat a W10 21H2/újabb verzióba szánták, azért fura ez a lépés, úgy meg pláne, hogy akkora változás egyáltalán nincsen, meg nyilván az UI sem a 0-ról lett újragondolva. Nekem nem kell magyaráznod, én már korábban is írtam itt, hogy a W11 kiadása mellett vsz nagyban a hírverés is áll - nyilván nagyobbat szól a 11, mint a már meglévő 10-nél a 21H2 - , a usereket a magasabb verziószám jobban vonzza mert az akkor biztos jobb és sokkal többet tud, meg akkor új főverzió, új eladások és bevételek, stb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#135739) Pierre75 válasza King Unique (#135732) üzenetére


Pierre75
senior tag

A Sun Valley aka 21H2-be ígérték ezt az UI arculatváltást, akkor most az megy a W11-be, a H2-ben meg lecserélik az ikonkészletet? Vagy még maguk se tudják...

(#135740) King Unique válasza Pierre75 (#135739) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a 21H2-ben tervezték bemutatni ezeket, már írtam, ezért fura ebből a szempontból a mostani húzás. Kérdezd a Microsoftot, ezek után már ki tudja mi lesz... Bár arra kíváncsi leszek, hogy a W10-nél mi lesz 2025-ig a funkciófrissítésekkel, ha lesznek továbbra is, akkor azokban milyen UI-t és új funkciókat érintő újítások, meg hogy a kettő ne üsse egymást a 11-gyel. :))

[ Szerkesztve ]

(#135741) Doky586 válasza King Unique (#135740) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Attól még lehet 21H2 hogy win11-nek nevezik... :B

(#135742) isti732712 válasza Doky586 (#135741) üzenetére


isti732712
aktív tag

Igen! a 21H2 után lesz win10.ből win 11 :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135743) King Unique válasza Doky586 (#135741) üzenetére


King Unique
titán

De W10 21H2 nem, ha már szvsz feleslegesen W11-nek lett átnevezve... :)

(#135744) Pierre75 válasza King Unique (#135740) üzenetére


Pierre75
senior tag

Lehetett volna a 21H2 új fantázianeve a W11, de akkor nem beszéltek volna a W10 2025-ig támogatásáról. De így meg 4 évig párhuzamosan toldozgatják a W10-11-et?
A W10 frissítéseinek sikertörténete szép jövőt jósol.

(#135745) Geth válasza Pierre75 (#135744) üzenetére


Geth
addikt

A W10 frissítéseinek sikertörténete szép jövőt jósol.
Remélem is, eddig ez a leghosszabb sikersorozat itt (valamelyik korai build óta).

(#135746) King Unique válasza Pierre75 (#135744) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nem lehetett volna új főverzió a fantázianeve (eddig sem volt), max. Sun Valley, ahogyan eredetileg is tervezték. Igen, úgy néz ki, viszont az kérdés, hogy a W10-nél mi lesz a funkciófrissítésekkel, valamint a W11-nél is lesznek-e olyanok és ha igen milyen gyakran. Ha marad minden a régiben és nem lesz semmilyen változás, akkor megint -1 ok az új főverzió kiadásának értelmére...

(#135747) savior


savior
őstag

Nekem a 11es gyorsabbnak tunik a 10estol.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#135748) Doky586 válasza King Unique (#135743) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pár év múlva a Windows számozását is el lehet felejteni akárcsak a konkurenseknél (Mac, Linux) és egyszerűen csak Windows 23H1 nek nevezni a rendszert. Legfeljebb a követelményeknél tudásnál kitérni arra hogy a 2024-ben amit kiadnak az már nem elégszik meg azzal amit 2015-ben a megjelenéskor.. :)

[ Szerkesztve ]

(#135749) King Unique válasza Doky586 (#135748) üzenetére


King Unique
titán

Az nem világos miért lenne jó, pláne hogy most is egyértelműsítés végett is nem véletlenül számozzák mindegyiket, meg ha pár-néhány év múlva Microsoftéknak esetleg a mostanihoz hasonlóan W12-t támad kedve majd kiadni. :))

(#135750) zolee001 válasza Pierre75 (#135744) üzenetére


zolee001
őstag

"De így meg 4 évig párhuzamosan toldozgatják a W10-11-et"
Pontosan,ahogyan az MS doc is szemlélteti

Sun Valley update (Windows 11?) with builds in 2xxxx range for consumers, arriving later this year.
Version 21H2 update with builds in 19044 range for enterprise customers, arriving later this year.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.