Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136601) ETOM válasza Doky586 (#136409) üzenetére


ETOM
addikt

Szia!
Ez így akkor helyesen jött létre? [kép] A leírás alapján csináltam. :R 1db 1TB SSD van a másik az csak egy pendrive.

[ Szerkesztve ]

(#136602) King Unique válasza Executioner (#136600) üzenetére


King Unique
titán

Az a része megvan, írtam is, de az nem derült ki mi lett futtatás után, akkor lett volna poén, ha tényleg eltűnik (normál esetben nyilván nem). :))

(#136603) King Unique válasza ETOM (#136601) üzenetére


King Unique
titán

UEFI/GPT-based hard drive partitions

Összeveted ezzel és láthatod hogy igen, az MSR meg parancssorban jelenik meg, a grafikus lemezkezelőben nem.

(#136604) ETOM válasza King Unique (#136603) üzenetére


ETOM
addikt

Köszönöm a válaszod :R

(#136605) Doky586 válasza Executioner (#136600) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez arra bizonyíték hogy a windows kis helyen is elfér.. :))

(#136606) mefistofeles

Na skacok, így még nem jártam....
Rendbe raktam a gépemet és gondoltam újra húzom a win 10-et is. A media creation toolal kiírtam USB-re és ahogy már 100x, elindítottam a telepítést de azonnal kiírta, hogy hiányzik az adathordozóhoz (USB) szükséges illesztőprogram. Eddig is telepítettem már USB-ről, ugyanezen a hardveren, most hogy hiányozhat? Asrock lapom van, de ott nem találtam semmiféle USB drivert. A BIOS a legfrissebb. Mi ilyenkor a teendő?
Természetesen a gép szinte összes USB portján próbálkoztam....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136607) Zoz válasza mefistofeles (#136606) üzenetére


Zoz
őstag

És erről a konkrét pendrive-ról telepítettél már Windowst?
Ha nem, akkor próbáld meg egy másikkal.

(#136608) mefistofeles válasza Zoz (#136607) üzenetére

kettővel próbáltam. Egyel már telepítettem a másik vadi új... Az eredmény ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136609) Vastika válasza mefistofeles (#136606) üzenetére


Vastika
tag

Talán valami extra USB vezérlő van az alaplapodon, amihez nincs driver a telepítőben, és abba dugtad?

Próbáld ki egy USB2.0 portba dugott telepítővel ;-)

(#136610) mefistofeles válasza Vastika (#136609) üzenetére

Mint írtam, több porton is próbáltam, USB2 és 3 porton is.
Fingom nincs mit tehetnék. Próbaképp egy linuxos telepítő simán elindult...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136611) Doky586 válasza mefistofeles (#136606) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Javasolt a bios defaults betöltése, esetleg valami régi 8GB usb2 pendriveot használni..

(#136612) mefistofeles válasza Doky586 (#136611) üzenetére

Ezek is megvoltak... Pont az előbb pakoltam fel egy hibátlan de kövület USB-re. ugyanaz az eredmény.
Nincs ötletem.a DVD nem játszik, nincs a gépemben.
Legalább 20 éve telepítgetek windowst, linuxot de ilyen problémám még nem volt.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136613) Jack Oneill válasza mefistofeles (#136606) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Egyszer futottam bele hasonloba. Akkor ujra letrehoztam a telepitot a creation tool segitsegevel es megoldodott.

(#136614) PROTRON válasza mefistofeles (#136612) üzenetére


PROTRON
addikt

Tudom hogy regi motoros vagy, de nekem van olyan alaplapom idehaza, h110es csipsettel aminek a weblapjan figyelmeztetnek hogy bizonyos win kiadasok eseten usb telepiteskor extra dologra van szukseg, nem megy automatikusan.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#136615) bebeago válasza mefistofeles (#136612) üzenetére


bebeago
tag

Ment PM!

(#136616) zolee001 válasza mefistofeles (#136606) üzenetére


zolee001
őstag

Ha az usb driver hiányzik akkor hogyan indul el a telepités?
Amennyiben a diskek nem látszanak akkor add meg neki a megfelelö chipset/raid /rst drivert

(#136617) bebeago válasza zolee001 (#136616) üzenetére


bebeago
tag

Lehet, hogy erről van szó?
[link]

(#136618) King Unique válasza mefistofeles (#136606) üzenetére


King Unique
titán

Ha drivert hiányol a telepítő és nem jelennek meg a meghajtók, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat, ez sem újdonság itt és már többször volt róla szó. Ahol azt már értelemszerűen neked kellene tudni, megnézni, hogy ezen módszerek megoldják-e, vagy pl. Intel RST lévén neked is le kell tölteni és be kell tallózni a szükséges drivert, mint nemrég másnak.

Egyébként igen, az, legközelebb elég lesz egyszerre 1 topikban. :B

(#136617) bebeago:
Igen, arról (RAID, Intel RST), le van írva világosan az előbbi válaszban, linkelt példákban is, meg nyilván mi máshoz kérne drivert egy modern Windows 10-telepítő.

[ Szerkesztve ]

(#136619) Vastika válasza zolee001 (#136616) üzenetére


Vastika
tag

Egy ideig a BIOS-on keresztül megy a dolog, aztán az OS driverein keresztül.

(#136620) Vastika válasza mefistofeles (#136610) üzenetére


Vastika
tag

Bocs, az utolsó sort nem olvastam el... ;-)

(#136621) zolee001 válasza bebeago (#136617) üzenetére


zolee001
őstag

Alaplapod tipusa titkos,igy passzolom
A mai kor vivmánya a kérdések helyett 6 orás jutyub video linkelése
Pre Vista elötti korban F6 volt a driver beadása Vista után a disk managentnél ott a link alol igy betallózható a megfelelö storage driver

(#136622) bebeago válasza zolee001 (#136621) üzenetére


bebeago
tag

Nem kérdés volt!
Azért linkeltem, mert azt írtad: " Ha az usb driver hiányzik akkor hogyan indul el a telepités?"
Úgy, ahogy a linkelt videón is! 7 perces, és megoldási lehetőségeket is kínál.
Nekem nincs ilyen problémám ,egyébként.

(#136623) Doky586 válasza mefistofeles (#136612) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sikerült már megoldanod?

Nekem sikerült teljes mértékben reprodukálnom a 'hibát'.
Csakhogy ez nem bug hanem fícsör.. :U
De nem akarom elvenni a lehetőséget a másik topik tippelői elől... :B

(#136624) mefistofeles

Megoldódott a dolog, de soha nem jönnék rá, mitől...
Újra kiírtam a win10-et media creation toolal ugyanarra a pendrivera (a vadi újra) amivel először is próbáltam és csont nélkül felment! Semmit nem módosítottam és BIOS-ban sem találtam semmit ami nem jól lett volna beállítva......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136625) zolee001 válasza bebeago (#136622) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor nemtom ki a poszter de ha egy kérdés feltétele sem megy..
Ez nem usb driver hanem storage amire meg is adtam a megoldásokat

Közben olvastam,hogy megoldódott a probléma a poszternek aki 86 topicban teszi fel a kérdését

[ Szerkesztve ]

(#136626) jokeph válasza Doky586 (#136623) üzenetére


jokeph
nagyúr

UEFI/GPT esetén ?
MCT/OS vagy egyéb illetve ezek keverékének a "ficsőrje" ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#136627) Doky586 válasza jokeph (#136626) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sokkal egyszerűbb a történet (szerintem).. :U

- Takarítás előtt két fizikai lemez volt a gépében és az egyiket a tárolóhelyek közé rakta.
- Takarítás után a másodlagos lemezét kivette a tárolóhelyek közül, de elfelejtette kivenni a fizikai tárolók közül. Illetve a meglevő rendszerét (C) is kivette a gépből.

Innentől kezdve a lemez nem látszik se a Lemezkezelőben se a diskpartban, se a telepítő lemezválasztó menüjében. De pl látszik a linuxos GParted-ben és törölni is lehet. Másik win mellé betéve is csak a tárolóhelyek / fizikai lemez-ben látszik (ami alapból be van csukva - le kell nyitni) [kép]

[ Szerkesztve ]

(#136628) DellFan válasza mefistofeles (#136606) üzenetére


DellFan
csendes tag

Ha a MCT-vel készíted az pent, az elején figyelni kell hogy be legyen jelölve a "ajánlott beállítások használata ehhez a géphez" jelölőnégyzet, különben nem teszi fel a megfelelő USB drivert.

[ Szerkesztve ]

(#136629) polesa


polesa
csendes tag

A csatolt képernyő ugrik fel rendszeresen, vírusirtó nem talál semmit, malwarebytes úgyszintén. Hogyan lehetne ennek forrását megtalálni és kigyalulni?

(#136630) UHHH válasza polesa (#136629) üzenetére


UHHH
senior tag

Elfelejtettél csatolni!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#136631) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok. MS hivatalos oldaláról [link] csináltam a media cretool -al egy friss telepítőt USB kulcsra. Tiszta telepitést szeretnék csinálni. De a noti ami HP Pavilion Gaming 17-cd1006no [link] a telepités folyamán nem találja a Kingston KC 2500 NVme 512 GB M.2 ssd t. Azt írja nem talál illesztő programot,és hogy tallózzam be. Nem értem mi lehet a gond. Az SSD hibátlan. Olvastam régebben a topikban,csak nem találom, hogy lehetséges hogy ez valami telepitő hiba,és be kell tallózni a megfelelő drivert. Kérhetnék ebbe segítséget?

(#136632) King Unique válasza kromatika (#136631) üzenetére


King Unique
titán

Ha egész kicsit visszaolvasol, akkor láthatod, hogy épp nemrég volt szó ilyen problémáról...

(#136633) mefistofeles válasza DellFan (#136628) üzenetére

Ez igazából nem játszott mert nem azon a gépen lett írva az ISO mint amire került. De be volt pipálva.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136634) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy két gép közötti másolás elég döcögősen megy.
Van két gép, melyek utp-vel vannak összekötve gigabit routeren keresztül, az egyikről másolnék (sima SSD) a másikra (windows software raid 5 vinyók, 3x2TB). A gond, hogy eleinte mindig tök jól kezdi a másolást, 100-120MB/s-el, utána pedig rövid időn belül 20-30MB/s körülre csökken, sőt, van hogy teljesen megáll a másolás.
Teljesítményben alapvetően szerintem nem lehet gond, az egyik gépben Ryzen 5 2400G van (cél gép) a másikban R7 4800H (forrás gép). Router: ASUS RT-AC65P.
Másolás módja: Windows Share, simán megosztott mappába egyik gépről másikra.

Van ötletetek hol lehet a hiba?
Kép az átvitel alakulásáról: (A peak kb 110MB/s, teljes méret 25GB)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#136635) Sub-ZeRo válasza racskobalazs (#136634) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 2 gép között tuti meg van a gigabit sebesség?
Total commanderrel próbálkoztál már?
A lan driverek MS féle vagy a gyártó álltal megírt van fent? 3

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#136636) polesa válasza UHHH (#136630) üzenetére


polesa
csendes tag

Köszönöm, hogy szóltál! Szóval a lemaradt csatolmány:

(#136637) racskobalazs válasza Sub-ZeRo (#136635) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia,

1. Igen, iperf-el mérve gigabit közeli (900+mbps).
2. Nem. Nem is tudtam, hogy win share-ra is jó a total commander. Simán fel van csatolva mint hálózati hely a másik gépen megosztott mappa.
3. Gyártói mindkét gépen.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#136638) hokuszpk válasza hokuszpk (#77691) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor válaszolok magamnak, ha két év múlva ujra belefutok, akkor ne kelljen gondolkozni.
szóval miután a friss 64 bites telepito diagnosztikaja tett két meglepő és mulatságos, de mindenképp ellentmondásos kijelentést ( nem szo szerint, de kb. ezeket ) :

1 "a 64 bites windows 7 ultimatet nem tudja 32 bites windows 10 prora frissiteni"
2. " a 32 bites windows 7 ultimatet nem tudja 64 bites windows 10 prora frissiteni"

a vicc az, hogy 64 bites ultimatera akarom a 64 bites tizest.
naszoval vegigprobaltam visszafele haladva az osszes telepitot, es lass csodat a 1511 minenféle kekeckedés nélkül felment, arra most megy a 1803. Lehet a legfrisebbet kellett volna beprobalni, de vegulis eleg gyors gep, hamar megvan, igy talán a pici lelke is kevésbé sérül, hogy nem foglalkoztam vele eleget.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#136639) zolee001 válasza racskobalazs (#136634) üzenetére


zolee001
őstag

Hiba kiszürése végett próba az xcopy vagy a robocopyval
Valószinüleg a virusirtó tötymorög

Tcp auto tuning és a Remote Differential Compression kikapcsolása is segithet
Elsöt igy: netsh interface tcp set global autotuning=disabled
Másodikat a Windows összetevök között tudod

(#136640) Zoz válasza hokuszpk (#136638) üzenetére


Zoz
őstag

Véletlenül az a 7-es nem volt megmókolva, hogy továbbra is jöjjenek rá a frissítések?
Mert ilyen problémával már találkoztam, a mókolás eltávolítása után már frissült friss Win10 telepítővel.

(#136641) hokuszpk válasza Zoz (#136640) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

így utólag már nemtom. a 2018 -as esetben biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#136642) zolee001


zolee001
őstag

40.000 server kapott be crypto virust
https://doublepulsar.com/kaseya-supply-chain-attack-delivers-mass-ransomware-event-to-us-companies-76e4ec6ec64b
Hajrá a minek a password és a ne csesztessen a defender stb mert én jobban tudom hozzáálásu vérpistikéknek

(#136643) májkimiki válasza zolee001 (#136642) üzenetére


májkimiki
őstag

Ezt keretbe kellene foglalni. :K

(#136644) Pyttawrx válasza zolee001 (#136642) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:DD :C

(#136645) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Van 1 problémám amivel nem tudok mit kezdeni:

win 10 friss telepítés, 1 rendszergazda-microsoft fiókkal,pin kódos bejelentkezéssel.

A bejelentkező képernyőn ugyan azzal a névvel két bejelentkezés is elérhető.

De automatikusan a másik fiókkal akar bejelentkezni és azt írja helytelen jelszó.

Ha átváltom a rendszer gazdára az tökéletes.

Hogyan tudnám a másik bejelentkezést eltüntetni a kezdő képernyőről?
köszönöm

(#136646) csakany2001


csakany2001
senior tag

Sziasztok!
Lehet felvetődött korábban ez a probléma, nem olvastam el az összes hozzászólást szóval előre is elnézést kérek ha már megoldódott anomáliát vetek fel a topikban.
A Windows 11 előfeltétele a GPT partíciós tábla, EASEUS-al próbáltam átkonvertálni és csináltam egy UEFI-s Windows 10 telepítőt Rufus-szal, viszont ez utóbbi nem bootolt be...
Kb. 4-5 különböző variációt megpróbáltam, de sehogy sem bootolt be az UEFI-s Windows 10 telepítő nálam pendrive-ról.
ASrock alaplapom van, AB350m-es ha ez számít, régebben valahogy nagy nehezen sikerült egy UEFI-s Win 7-t csináljak de már nem rémlik hogyan...
FAT32 eleve nem is opció mert van egy nagyobb fájl mint 4GB így csak NTFS-re engedi a pendrive-t formázni a Rufus.
Esetleg valakinek van erre megfelelő megoldása?(CSM-t kikapcsolva sem sikerült bootolni, sok mindent kipróbáltam)

Előre is köszönöm a segítséget!

UI:
Természetesen próbáltam USB 2.0-ra dugva is a pendrive-t.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#136647) Doky586 válasza csakany2001 (#136646) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. A Rufus a probléma..
Formázd le vele "nem bootolható"-ra és búcsúzz el tőle. :K
Ha te magad formázod ntfs-re és másolod rá amit kell akkor nem lesz gond. [link]

De a meglevő rendszer is átkonvertálható gpt-re mbr2gpt.exe vel. Keress rá.

[ Szerkesztve ]

(#136648) #86564352 válasza zolee001 (#136642) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#136649) King Unique válasza csakany2001 (#136646) üzenetére


King Unique
titán

Itt a 4+ GB install.wim fájt tartalmazó ISO és emiatt az UEFI-NTFS séma szerint kiírt telepítő a gond, aminél egyébként írja is világosan a Rufus - ami amúgy jó program, nyugodtan lehet használni - , hogy ki kell kapcsolni a Secure Boot-ot (nem a CSM-t) a bootoláshoz, volt már erről szó itt többször. :B
Másik megoldás az MCT használata, aminél a kisebb méretű ESD ISO kiírható FAT32 alapon és Secure Boot kompatibilis. + Ha támogatja az alaplapodnál az UEFI firmware, akkor a pendrive-ot NTFS-re formázni, majd a letöltött ISO-t a fájlkezelőben felcsatolni és a tartalmát 1:1-ben a pendrive-ra másolni, ennyi.

A Legacy/CSM mód szerinti telepítés UEFI-sre konvertálásához meg adott az MBR2GPT parancssori eszköz és egyéb módszerek is, lásd egy másik válaszban leírtakat. Ahol amúgy nem elég szimplán GPT-re konvertálni - amit az EaseUS is csinál - a lemezt, hanem rajta magát a Wndows 10-et is át kell, szükséges segédpartíciókat létrehozni, stb., lásd a microsoftos MBR2GPT parancssori eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#136650) zolee001 válasza #86564352 (#136648) üzenetére


zolee001
őstag

A megboldogult Symantec (Norton) termékei voltak hiresek ilyenekröl sorozatosan,akinél a termékük volt telepitve azok kaptak virust majd csomó SSL certet ,nem kispályáztak mivel az össze Symantec certet vissza kellett vonni /tiltani
https://www.thesslstore.com/blog/symantec-re-issue-thousands-of-ssl-certificates-will-be-distrusted-tuesday/
Jóféle Security cég, a norton márkanevet el is adták akik a tovább a lenini uton szlogent vallják,a virusirtójuk beeépitve tartalmazza a bányász xart
Norton Crypto announced: mines Ethereum on your PC with Norton 360
Read more: https://www.tweaktown.com/news/79769/norton-crypto-announced-mines-ethereum-on-your-pc-with-360/index.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.