Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136551) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok!
Ilyen jellegű sms-eket kaptam az utóbbi 8 órában többször is:
"Hitelesítés a(z) 214551 ellenőrző kóddal itt: Microsoft"

Ez mit jelent? Mit lehet vele kezdeni?
Meddig kaphatok én ilyesmit? Egyáltalán foglalkozzak vele?
Valaki próbálkozik a fiókommal?

(#136552) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Hogy áll most a szituáció, bátran ráengedhetem a gépre a 21H1-et? Nincs kedvem és időm elcseszni a napom ha sokaknál esetleg problémákat okozott. Már így is reggel egy defenderes frissítés többször megakadt.....szerencsére most már nem is mutatja, hogy próbálkozna vele (települt végül)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#136553) movax válasza xy.zsolt (#136552) üzenetére


movax
őstag

Most már nagyon jó a szituáció, engedheted rá a gépre, nagyon jó az update!

(#136554) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

MediaCreation-al próbáltam pendrive ra telepítőt készíteni elkezdte, dolgozott majd kékhalállal újraindult.

Azóta pendrive nem látszik, másik gépen másik porton sem. Meghalt ilyenkor vagy életre lehet még kelteni?

(#136555) #73959936


#73959936
törölt tag

Nem tudom jó helyen kérdezem-e azt, amit.

chrome és edge alatt bizonyos https oldalak (pl. hvg) betöltésekor bejön valami barom chaptcha kód oldal. hogy lehet tőle megszabadulni ? :U

:R

(#136556) atee_13 válasza atee_13 (#136554) üzenetére


atee_13
őstag

diskpart al megoldódott, ha valaki véletlen hasonló helyzetbe kerülne

(#136557) xy.zsolt válasza movax (#136553) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:R

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#136558) ElektrikusDE válasza #73959936 (#136555) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Ezt vagy VPN kapcsolat, (sűrűbben) vagy a szolgáltató NAT-tolása, (ritkábban) okozza általában.

Megoldás:

VPN esetén nem igen van rá megoldás, esetleg szerver vagy szolgáltató váltás néha segíthet, de én inkább együtt élek vele.

A szolgáltató NAT-tolása estén pedig a szolgáltató segíthet pl. a DIGI-nél kérésre kivesznek belőle (kapsz publikus IP-t).

Ha mobilnettet használsz akkor nehezebb dolgod van, mert publikus IP náluk sokkal ritkább, pl. a Telekom nem is ad ilyet!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#136559) #73959936 válasza ElektrikusDE (#136558) üzenetére


#73959936
törölt tag

hát most ütöm magam agyon.

sejtelmem sincs hogy hogyan és mi, de azt igen, hogy simán betölt pl. az általam linkelt cím is mindenféle hókuszpókusz nélkül....

vesszek meg, ah értem - :(

(#136560) King Unique válasza atee_13 (#136554) üzenetére


King Unique
titán

Max. a fájlkezelőben nem látszott, ellenben az eszközkezelőben és a lemezkezelőben nyilván kellene, meg elsődlegesen eleve az utóbbiakat kellene nézni, nem szimplán csak a fájlkezelőt. Igen, ha sérült partíció, fájlrendszer, akkor azt parancssorban a DiskPart is helyre tudja rakni, törlés majd újraparticionálás és újraformázás, nem újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#136561) atee_13 válasza King Unique (#136560) üzenetére


atee_13
őstag

néztem az eszközkelőt és a lemezkezelőt is egyikben sem láttam
dispart után lemezkezelőben látszott

ha zavaró a beírásom részemről nyugodtan törölhető, csak gondoltam ha valaki pont ezt a szitut keresi mint én keresetem akkor gyorsabban rátalál

(#136562) King Unique válasza atee_13 (#136561) üzenetére


King Unique
titán

Arra céloztam, hogy ha már parancssorban a DiskPart "látja" reális kapacitással a pendrive-ot, akkor normál esetben nyilván az eszközkezelőben és a lemezkezelőben is megjelenik rendesen, máskülönben a DiskPart sem kezelné. Másképpen fogalmazva, ha pl. a lemezkezelőben csak üres lemezként jelenik meg, akkor a DiskPart esetében is ugyanúgy no media 0 bájt kapacitással és ugyanúgy nem tud vele utóbbi sem mit kezdeni.

(#136563) #73959936 válasza King Unique (#136562) üzenetére


#73959936
törölt tag

Volt rá precedens, hogy borzasztó küzdés árán sikerült életet lehelni a no media 0 byte kapacitású perdrive-ba.

ha a lemezkezelőben már látszik, akkor le kell formázni és betűjelet adni neki, vagy nem jól gondolom ? :U

(#136564) King Unique válasza #73959936 (#136563) üzenetére


King Unique
titán

Nem, itt pont az a lényeg, hogy ha tartósan 0 bájt a pendrive kapacitása, üres lemez stb.,vagyis a Windows nem tud vele mit kezdeni, akkor azt te hiába formázod. :N Az ilyen pendrive-ot pl.a gyártói / 3rd party firmware tool segítségével lehet helyreállítani (példa), mármint jó esetben, ha van, találni hozzá olyat és működik is.

(#136565) #73959936 válasza King Unique (#136564) üzenetére


#73959936
törölt tag

sajna nem találom azt a hsz-t amibe leírtam a prohardverre amikor sikerült életet lehelni borzasztó nehézségek árán 1 pendrive, ami halott volt....

arra emlékszem, hogy windows alól valami parancssori akármikkel bűvészkedtem (diskpart)...és működik most is !

[ Szerkesztve ]

(#136566) King Unique válasza #73959936 (#136565) üzenetére


King Unique
titán

De az akkor nem lehetett tartósan és teljesen zombi, 0 bájt kapacitású, máskülönben nem ment volna a beépített particionáló, formázó eszközökkel, ennyi.

(#136567) #73959936 válasza King Unique (#136566) üzenetére


#73959936
törölt tag

de emlékszem: meg is találtam a hsz-t

diskpart alatt disk 1 megnevezéssel látszott a pendrive No media státusszal 0 byte mérettel és ugyanannyi szabad hellyel: pont úgy mint itt látszik.

[ Szerkesztve ]

(#136568) King Unique válasza #73959936 (#136567) üzenetére


King Unique
titán

De hisz még a linkelt példában is látszik, hogy ilyenkor nyilván nem tud ezzel mit kezdeni a DiskPart. :))

(#136569) #73959936 válasza King Unique (#136568) üzenetére


#73959936
törölt tag

itt van az én hsz-em pár sorral lentebb. hidd el volt úgy hogy kidobom...míg csináltam....

a linkeld példa pedig hibás: a diskpart 3 sorában pedig ezt kellett volna írnia a hozzászálónak:
list partition, majd select partition x

[ Szerkesztve ]

(#136570) King Unique válasza #73959936 (#136569) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nem hibás a példa, csak világosan szemlélteti, hogy üres és 0 bájt kapacitású lemeznél nincs mit kiválasztani, azon nincs partíció stb. és ezért nem meglepő a hibaüzenet, erre céloztam én is. Meg más amikor van lemez és az RAW, meg amikor nincsen és üres meghajtóként jelenik meg a Windowsban 0 bájt kapacitással, nem feltétlen kellene keverni a kettőt, ennyi.

(#136571) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok!
Felelőtlenül az installálásnál jelszót is adtam a win10-nek, de nem kellett volna. Annyit sikerült elérnem, hogy bekapcsolásnál nem kéri a jelszót, de ha alvó módba megy, akkor indulásnál igen. Azt hol és hogyan lehet kikapcsolni?
Előre is köszi a segítséget.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#136572) King Unique válasza Janos46 (#136571) üzenetére


King Unique
titán

How to Turn On or Off Require Sign-in on Wakeup in Windows 10

Egyébként pont az a felelőtlenség, ha nem állítanak be valamilyen hitelesítést, pl. jelszót a felhasználói fiókba történő bejelentkezéshez, a telepítésnél is szokás alapértelmezetten megadni, stb. :))

(#136573) movax válasza King Unique (#136572) üzenetére


movax
őstag

Nincs ebben semmi felelőtlenség, jelszó nélkül is kiválóan működik.

(#136574) King Unique válasza movax (#136573) üzenetére


King Unique
titán

Nem azon volt a hangsúly, hogy technikailag lehet-e jelszó megadása nélkül használni a W10-et pl. helyi fiókkal vagy sem, meg nem az otthon a fotelból ki mire esküszik és hogyan szokta itt a lényeg. Illetve ha már itt tartunk, akkor mutatsz arról valamilyen microsoftos ajánlást is, hogy okvetlenül jelszó nélkül kell telepíteni, utólag erővel ki kell kapcsolni stb., meg miért jó ez, amit pl. ebben a válaszban leírtak az nem számít? :B

(#136575) movax válasza King Unique (#136574) üzenetére


movax
őstag

Nem KELL így telepíteni, szó se róla, de ÉN így szoktam, olyan jó 25 éve így használom a windowst, és így is kiválóan működik, én ennyit mondtam, nem azt, hogy kötelező. Aki meg odakerül, hogy recovery console-lal oldja meg a gondokat, azt is tudja, hogy lehet a jelszónélküliséget kezelni. :)

(#136576) King Unique válasza movax (#136575) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis akkor nyilván nem tudsz, értem. :))
Egyébként meg azt írtad, hogy "Nincs ebben semmi felelőtlenség", holott nyilván lehet és az alapértelmezett működés, használat sem a jelszó nélküli, vagyis szintén nincs miről beszélni és a ki hogyan szokta otthon meg hány éve pont mellékes, ennyi.

(#136577) Janos46 válasza King Unique (#136572) üzenetére


Janos46
tag

Köszi, de ez nekem magas. Le tudnád írni egyszerűbb formában hogy mit kell csinálnom? Én igazából csak használom a wint, és csak kisebb dolgokon tudok változtatni.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#136578) King Unique válasza Janos46 (#136577) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mégis mit, nem egyértelmű a linkelt útmutató ami pont az egyértelmű szemléltetés végett lett linkelve, meg hogy hogyan kell pl. a gépházban / gépházban a never = soha opciót kiválasztani és beállítani?

(#136579) movax válasza King Unique (#136576) üzenetére


movax
őstag

Hát figyelj, először is eddig az összes ilyen problémámat megoldottam magam, különösebb gond nélkül, másodszor tényleg nincs semmi felelőtlenség, ha tudsz bánni vele, harmadszor pedig nem kell pattogni, mint a nikkelbolha, ha valami nem egyezik a te nézeteiddel, vagy ha valami a "microsoftos ajánlásokon" kívül, de főleg te jóváhagyásod nélkül is működik. :)

(#136580) BullKoxa


BullKoxa
őstag

SOS !

Sziasztok!

Van arra megoldás ha mondjuk 2-3 hete töröltem egy mappát az asztalról amiben képek voltak CTRL + Enterrel??
Ha jól nézem vissza állítási pontot nem tudok csinálni, mondjuk ezt nem értem mért, mert nem szoktam kikapcsolni. Win eredeti !

Hogyan lehet megoldani hogy meglegyenek , nagyon fontos lenne feleségemnek , ő szerkesztette a képeket a kisfiunkról.

Üdv: Kornél
Szép estét nektek !
Áll a bál itthon ez miatt! :(((

(#136581) King Unique válasza movax (#136579) üzenetére


King Unique
titán

Figyelj, ha már szakmai alapon nem tudod megindokolni és nem tudsz semmilyen hivatalos ajánlást linkelni miért jó a jelszó nélküli megoldás és miért nincsen benne semmi felelőtlenség, hátulütője, akkor inkább csendben kellene maradni és megspórolni a felesleges okoskodást, meg aki pattog mint nikkelbolha az pont te vagy, ennyi, köszi. :B ;)

(#136582) BullKoxa válasza BullKoxa (#136580) üzenetére


BullKoxa
őstag

Képet tennek be de hibát dob az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#136583) Janos46 válasza King Unique (#136578) üzenetére


Janos46
tag

Köszi, de az angollal van bajom, azonban az alábbiakban már érthető.
Futtatásnál beírni: gpedit.msc Enter
Navigálj a következő házirendhez:
Felügyeleti sablonok
Rendszer
Energiagazdálkodás
Alvó állapot beállítása
Itt a jobboldali panelon látni a "Jelszó kérése a számítógép felébredésekor".
Kétszer rákattintani, majd bejelölni a Letiltás lehetőséget.
Alkalmazni, majd OK.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#136584) King Unique válasza BullKoxa (#136580) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt ha az asztal alapján a windowsos rendszerpartíción (C) voltak a képek és a 2-3 hét alatt aktívan használva volt a W10, vagyis történtek olvasási és írási műveletek a meghajtón, akkor eleve csökkent az utólagos adatmentés esélye... Akkor kellett volna valamilyen adatmentő programmal (példák + Windows FIle recovery) rászkennelni és lementeni a képeket, meg azt is lehetőleg másik Windows alól, nem a mentendő lemezre írni, oda telepíteni a programot. ha ez akkor elmaradt, utólag még megpróbálható, aztán vagy / vagy.
Másrészt nem derült ki, hogy milyen típusú meghajtóról van szó. Ha HDD, abból is CMR (PMR) típus, akkor még lehet esély az adatmentésre, meg ha nem lett azóta felülírva az a lemezterület. Ellenben ha TRIM-et támogató SMR HDD vagy SSD, akkor nem (példa).

(#136585) King Unique válasza Janos46 (#136583) üzenetére


King Unique
titán

Volt már arról szó itt, hogy az ilyen leírások értelmezéséhez pont nem feltétlen kell perfekt angol, mivel már a screenshotok önmagukért beszélnek. + Ugye létezik pl. Google Fordító is, amivel kompletten lefordítható magyarra a teljes útmutató. :)
Egyébként ha be lehet állítani a gépházban is hogy ne kérjen alvó állapotból ébresztéskor újbóli bejelentkezést és jelszót a W10 - ez volt ugye eredetileg a kérdés - , meg direkt linkeltem az előbb, akkor miért okvetlenül a csoportházirendben akarod beállítani - többek között ott is lehet, lásd a linkelt útmutatót - , talán a gépházban nincsen nálad olyan opció, vagy mi? :F

[ Szerkesztve ]

(#136586) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!

Nyomtató problémával küzdök....
Érdekes módon a nyomtató hozzáadása funkcióval megtalálja a hálózati nyomtatót (WiFi), de az Epson saját drivere, az Epson Scan, a Document Capture Pro nem látja...
(A Shell Hardware Detection kifejezés magyarul mit takar?)
Valaki esetleg tud rá megoldást?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#136587) movax válasza King Unique (#136581) üzenetére


movax
őstag

Ok, ha nagyon akarod, tessék, itt a MS-útmutató, kizárólag biztonsági okból nem ajánlják a jelszótlan használatot, ami főleg egy otthoni, egyfelhasználós, nem domainban levő gépnél nem éppen elsőrendű szempont, akkor sem, ha te nem így szoktad csinálni, bocs. :) Úgyhogy local account, telepítésnél az üresen hagyott jelszómezőnél Enter (null jelszó) és ennyi, ha meg valamikor szükség lesz a recovery console-ra, nyomsz egy Entert és mész tovább. Semmilyen felelőtlenség nincs benne, csak annyi, hogy te nem így csinálod, így idegenkedsz tőle, de hát a te szokásaidon kívül is van élet. :)
(A gond akkor lesz, amikor a win11-nél kötelező lesz az MS-fiók Home kiadás esetében is, amit én pont olyan gigantikus f@szságnak tartok, mint újabban a mobil YT-appba való automatikus és kötelező beléptetést.)

(#136588) Geth válasza movax (#136587) üzenetére


Geth
addikt

Illetve smb használatnál lehet ordas nagyokat szívni jelszó nélküli accountokkal.

(#136589) King Unique válasza movax (#136587) üzenetére


King Unique
titán

Értem, tehát továbbra sem tudsz linkelni olyan hivatalos ajánlást, ami kifejezetten a jelszó nélküli telepítést, használatot javasolja és hogy annak nincsen semmi negatívuma, sőt konkrétan a microsoftos leírásban is leírják, hogy nem javasolják, meg ugye nem véletlenül, lásd pl. WinRE helyreállítási opciók használata, nemrég említett SMB, stb... :B Meg ha sikerült elolvasni és értelmezni azt a leírást, akkor még azt írják, hogy ha nem akarja minden egyes alkalommal megadni a jelszót, akkor mellette, helyette beállítható más hitelesítési eljárás is (pl. PIN-kód, ujjlenyomat stb.) a bejelentkezéshez, nem azt, hogy egyáltalán ne legyen semmi és a telepítésnél is legyen üresen hagyva a jelszó mező. :N
Az meg nem újdonság és nekem nem kell leírnod, hogy a telepítésnél helyi fióknál üresen lehet hagyni a jelszó mezőt, de a nem felelőtlenség és ez a tutit módszer hülyeséget továbbra sem kellene terjesztened, pláne ha a Microsoft sem javasolja, az meg senkit nem érdekel hogy te hogyan csinálod otthon a fotelből, ennyi. :B

[ Szerkesztve ]

(#136590) Pyttawrx válasza movax (#136587) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Srácok!
Kár ezen vitatkozni... ez környezetfüggő

(#136591) zolee001 válasza movax (#136587) üzenetére


zolee001
őstag

Csak ugy a poén kedvéért,nem érdekel hogyan és mit csinálsz de
Jó szokás szerint gondolom adminként használod a géped,jön a "virus" amit az UAC talán megfogna mivel kérné a passwordöt ami ugye nálad nem annyira

Amit a kolega is felvetett az smb megosztások, had menjen a crypto virus át az egész hálódon

Idázet a kinkedböl:
" Your password helps keep your account secure, no matter what PC you sign in to or what apps, settings, and services you use while you're signed in."

"If you sign in to Windows with a local account, you can choose not to enter a password. However, we don't recommend this"

Mindenesetre ugy csinálod ahogy akarod,szived joga
Ellenben ha jobban tudod mint az MS akkor miért egyy fórumon kérsz 1.0 helpet,hogy hogyan kell blank passworddel használni egy Windowst?

(#136592) movax válasza Pyttawrx (#136590) üzenetére


movax
őstag

Nem én kezdtem vitatkozni. :)

@zolee001: Nem én kértem segítséget. :)

(#136593) Pyttawrx válasza Geth (#136588) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dehogyis...... :D :K (Mintha valaki már szívott volna ezzel... más hülyesége miatt. :D)
Már majdnem el is felejtettem

(#136594) nicu71


nicu71
addikt

Sziasztok egy i-5 2500-ra nem megy majd a win 11, jól sejtem?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#136595) Zoz válasza nicu71 (#136594) üzenetére


Zoz
őstag

A jelenlegi egy kis mókolással még Core2-re is fel megy :)

Hogy a végleges kiadással mi lesz a helyzet, az majd pár hónap múlva derül ki.

Amúgy ezt inkább Win11 topicban kellett volna kérdezned :)

(#136596) King Unique válasza nicu71 (#136594) üzenetére


King Unique
titán

Van már egy ideje Windows 11 topik, értelemszerűen ott kellene feltenni az ilyen kérdéseket, nem itt...
Egyébként megnézed mi nem stimmel, kipróbálod Insider Preview programba belépve, vagy éles telepítéssel, ennyi.

(#136597) zolee001 válasza movax (#136592) üzenetére


zolee001
őstag

Oops,nem követek minden hozzászólást,itt igy akkor elnézést

(#136598) Fecogame


Fecogame
veterán

Ha lefuttatom a cleanup-ot, akkor eltűnik a Windows is? :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#136599) King Unique válasza Fecogame (#136598) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes az a 31,1 GB, ezek szerint nem nagyon volt még futtatva a lemezkarbantartó. :D De egyébként miért tűnne el, talán van ott olyan opció, hogy teljes Windows mappa, vagy C törlése? Nincsen! :N

(#136600) Executioner válasza King Unique (#136599) üzenetére


Executioner
tag

Hát ha 33,5 GB-ból letöröl 31,1-et akkor nem sok minden marad :))

Exec

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.