Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122301) Geth válasza jokeph (#122300) üzenetére


Geth
addikt

Ez nem teljesen igaz. Van olyan rendszer, ami UEFI only és platform szinten korlátozta a gyártó 32 bitre, hiába 64 bites a cpu. Erre csak 32 bit megy rá.

(#122302) Fire/SOUL/CD válasza jonnyjoker01 (#122297) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. A router-t átmenetileg kösd le, direktbe menjen a LAn kábel a gépbe
2. Más böngészővel is ez a helyzet?
3. Nem pakolt fel a Win esetleg Update-ről új LAN-kari driver-t? (ellenőrizd a frissítéseknél)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#122303) xeon forever válasza jonnyjoker01 (#122297) üzenetére


xeon forever
addikt

Nekem gyanus az MS uj bongeszoje.
Pl en ranyomtam a felhore valo bejelentkezesre az elejen a jelszavak miatt. Azota nekem is van Neha ilyen, fuggetlenul melyik bongeszot inditom El.
+Lehet a cloud sync okoz nemi nemu lassulast.
Mondjuk a reszemrol ez csak "hangos gondolkodas". :B

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#122304) belfike válasza jokeph (#122300) üzenetére


belfike
csendes tag

Szia jokeph!
Bár a lap valóban tudja a 64 bites rendszert de mivel csak max 4GB RAM-ot támogat nincs értelme feltenni rá az X64-es Wint. Ráadásul alaplapi videó kártyát használok, és csak 2Gb RAM van a gépben.
Bocs ha félreérthetően fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

(#122305) fauv


fauv
őstag

Üdv Urak !

2 kérdésem lenne:

A laptopon win 10 Home verzió van, két felhasználó, külön jelszóval védve. Ha veszek Kaspersky vírusírtót / 1 gépre /, akkor működni fog mindkét felhasználónál, vagy csak az egyiknél ?

A másik kérdésem pedig az lenne, ha eladom a laptopot és visszaállítom a win 10-et alapra / gondolom van ilyen /, akkor az új tulaj nem tud majd esetleg megszerezni jelszavakat stb?

Köszi előre is

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#122306) szeky81 válasza King Unique (#122296) üzenetére


szeky81
tag

SSD-n van a rendszerem. Telepítéskor a winchestert leválasztottam, majd particióeltolással telepítettem a win-t. :D Kb. ennyi volt még fél éve. A többihez most (még) nem értek. :)
Minden egyes külső merevlemeznek adni kell betűjelet.
Nekem még a régifajta biosom van, mindent úgy hagytam ahogy van.

Max az lesz, hogy a telepítés utáni mentésem visszateszem...

szódabikarbabónábó'

(#122307) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Acer 5560G laptop amin windows 10 pro van telepítve. SSD-n van a windows,2x2GB memória van benne.
Egy újra telepítésnél kellenek a gép gyártói driverei? Vagy telepítem az oprendszert és az telepíti ami szükséges automatikusan?
Jelenleg van pár anomália ami zavaró,pl a böngésző (firefox) rendszeresen összeomlik-leáll, vagy pl random lefagy a gép 1-2 percre is ha pl akkuról hálózatra kapcsolok.
Néztem a gyártó oldalán hogy a gép hivatalosan windows 8 -ig van támogatva,drivereket ezért kérdezem.
Illetve van e értelme 8GB ramot tenni bele office alkalmazások használata és netezés mellé,játék kizárva.
Köszönöm a segítséget! :R

(#122308) SunMount3r válasza kugli (#122307) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én nemrég raktam fel a Win10-et egy elég régi DualCore-os, 775-ös alaplapos gépre és minden driver-t simán felpakolt magától a legújabbakat.

A proci kapcsán a PAE, NX, SSE2 ficsőrők a kritériumok a Win10-hez. Ezt könnyen kiderítheted a coreinfo nevű kis progival, az kilistázza mindet, amit a procid támogat, amelyik mellet - (mínusz) jel van azt nem támogatja.

(#122309) #86564352 válasza fauv (#122305) üzenetére


#86564352
törölt tag

1. minden felhasználónak települ
2. alaphelyzetre állításnál majd azt kell választani minden elem eltávolítása és adatok törlése

(#122310) Cs1csó válasza kugli (#122307) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még nem próbáltad úgy ahogy már én is ajánlottam és most SunMount3r?
Tehát telepítsd MCT-vel elkészített pendrive-val a legfrissebb WIndows 10-et és hagyd a driver-ek telepítését a Windows-ra.

Jah és teszteld utána ha pár nap alatt sem futsz bele olyan anomáliákba mint amilyenekbe korábban is belefutottál akkor örülj és használd így tovább.

Egy kb. 2003-as P4-es gépen is futott a Windows 10 nem tudom hogyan de feltelepült rá. (azóta már cserélve lett egy kicsit frissebb kb. 2009-es notira)

[ Szerkesztve ]

(#122311) Fire/SOUL/CD válasza kugli (#122307) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha előtelepített volt a W10, akkor van gyári recovery funkció, ami újrahúzza a W10-t. Ezen belül van/szokott lenni olyan opció, hogy mindent törölve húzza újra. Ilyenkor olyan állapotba áll vissza a rendszer, mint amikor megvetted a boltban(vigyázat: ha időközben pl megosztottad a rendszerpartíciót, akkor az is eltűnik, újra egybeteszi a rendszerpartíciót, tehát a megosztott partícióról minden megy a levesbe(ez sem mindig igaz, gyártó függő, van ahol figyelnek ilyenre és nem bántja, de jobb erre ügyelni))

Ha nem előtelepített a masina(és tényleg mehet minden a levesbe, vagy ha előtelepített volt, de akkor is mehet minden a levesbe), akkor meg telepítéskor le kell gyalulni minden partíciót, telepítő majd létrehozza a szükségeseket újra.
Ez esetben viszont nem garantált, hogy minden eszközt felismer a W10, lehetnek ismeretlen eszközök az eszközkezelőben.
Elsőre frissítsd a rendszert, az általában számos eszközhöz talál driver-t, amihez viszont nem, azt neked kell beszerezned. Ez esetben(teljes gyalu előtt) célszerű az eszközkezelőről készíteni egy képet, ahol minden eszköz látszódik(legfontosabb, a LAN kari típusa, hogy net-t azért tudj csinálni, ha véletlenül(igen ritka) pont azt nem ismerné fel), látod, hogy milyen típusú/nevű eszközök vannak ott, így, ha véletlenül valamihez nem találna a W10 driver-t magától, akkor könnyű az eszközt beazonosítani és egyből le lehet valahonnan a netről tölteni szükséges driver-t.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#122312) hhgygy válasza #86564352 (#122249) üzenetére


hhgygy
senior tag

Ja, én is utólag, magyarról állítottam angolra a teljes Windows 10 Pro UI-t és ennek ellenére azzal köszönt minden nap, hogy "Köszöntjük". Fordítóként arra gondolok, mennyivel személyesebb lenne, ha a "Köszöntelek" szót választották volna a Welcome-ra, de tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#122313) kugli válasza SunMount3r (#122308) üzenetére


kugli
aktív tag

SunMount3r, csicso82 , Fire/SOUL/CD Köszönöm a tanácsokat! :R

(#122314) SunMount3r válasza Cs1csó (#122310) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen laptop az pontosan? Főleg a proci miatt érdekelne. Nekem is van egy régi T4300-as, ami azt hiszem a PAE-t nem támogatja, de hátha mégis felmenne rá...???

(#122315) Cs1csó válasza SunMount3r (#122314) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, HP noti, T8500 vagy valami hasonó C2D proci van benne (nekem is van egy még régebbi 2007 nyári modell notim amin a 1909-es build figyel, T7250-es proci, 8600M-GT VGA, és 3GB RAM a VGA 256MB-ot ebből csíp le.)
MSI GX 700 MegaBook

(#122316) Bogyó bá' válasza hhgygy (#122312) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egy windows engem csak ne tegezzen! :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#122317) fauv válasza #86564352 (#122309) üzenetére


fauv
őstag

Köszi hasznos volt :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#122318) King Unique válasza fauv (#122305) üzenetére


King Unique
titán

1. Nyilván igen, mivel a licenc nem adott felhasználói fiókra, hanem adott eszközre, Windowsra szól.

2. Ha alaphelyzetbe állítod, vagy tiszta telepítést csinálsz, akkor nyilván nem, ami pont nemrég volt részletezve egy másik válaszban.

(#122319) Valdez válasza Male (#122202) üzenetére


Valdez
őstag

Ott minden jól szerepelt. Addig telepítgettem ugyanazokat a drivereket, míg megjavult. Még most sem értem mi lehetett ez. Köszönöm a választ!

(#122320) King Unique válasza kugli (#122307) üzenetére


King Unique
titán

Mivel telepítés után a Windows 10, illetve a Windows Update automatikusan letölti és telepíti a szükséges eszközillesztőket, azért nem kellenek külső forrásból valók. Meg ha nincsenek is driverek a gyártó weboldalán W10-hez, akkor nyilván nincs is mit. :D Max. ha esetleg nem találna valamihez drivert a Windows Update, akkor meg lehet próbálni telepíteni a W8/8.1-hez valót.
A + RAM mindig jól jöhet, még akár böngészéshez is, pláne hogy a mai böngészők sokat tudnak zabálni. De egyrészt nem feltétlen kötelező, elég lehet akár a 4 GB is általános célra. Másrészt azt neked kellene tudni, hogy a saját felhasználói szokásaidhoz mérten jelenleg mennyire elég a 4 GB és attól függően bővíteni, vagy sem.

(#122321) kugli válasza King Unique (#122320) üzenetére


kugli
aktív tag

Driverekre adott tanács választ értem,köszönöm! :R

A memóriát hogy tudom kényelmesen ellenőrizni? Monitorozzam valamivel használat közben? Mert csak annyit tudok jelenleg,hogy a firefox elég sokat leáll...

(#122322) King Unique válasza szeky81 (#122306) üzenetére


King Unique
titán

Ha más külső merevlemezek sem kapnak automatikusan meghajtóbetűjelet, akkor továbbra is kérdés, hogy működik-e a Windowsnál az automount, aminek ellenőrzése a korábban linkelt leírás alapján szvsz kellően egyértelmű. + Az is a linkelt screenshot alapján, hogy nem-e lett offline a kötet, meg ha már amúgy is sikerült az attribútumokat megnézni az előzőek alapján.

De ha nem, hát nem, akkor telepítsd újra, vagy állítsd vissza stb, nekem 8. :))

(#122323) fauv válasza King Unique (#122318) üzenetére


fauv
őstag

Köszi, vettem egyet gyorsba, és működik mindkét fióknál.Így jó :))

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#122324) King Unique válasza kugli (#122321) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk megnyitod a feladatkezelőt és megnézed, hogy aktív használat közben mennyi a lefoglalt RAM, mennyi maradt, stb.
+ A lapozófájl remélem nincsen letiltva, vagy túl kicsi méretűre állítva, mert akkor szoktak még random bezárni, összeomlani egyes programok.

(#122325) Doky586 válasza SunMount3r (#122314) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"azt hiszem a PAE-t nem támogatja, de hátha mégis felmenne rá."

Hinni vasárnaponként a templomban kell, itt mérni szokás..
a coreinfo.exe vel. De a pae még a régi procikban is elég elterjedt funkció.

[ Szerkesztve ]

(#122326) Doky586 válasza belfike (#122304) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2GB ramhoz én mindenképp 32 bites OS-t választanék.

(#122327) SunMount3r válasza Doky586 (#122325) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mértem már, csak lusta voltam rákeresni. :D
Szóval PAE az van, az NX ami hiányzik...

(#122328) Male válasza SunMount3r (#122327) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem T2500-al megy a 2004-es verzió is, persze a 32 bites, hiszen az még 32 bites proci volt.... ha ez az infó segít neked esetleg :)

(#122329) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Sziasztok!

Már volt kérdés februárban, de érdemleges választ nem kapott az illető. Hogyan kell felolvastatni egy kijelölt szöveget a Narrátor-ral? Esetleg wordben előre megírt bekezdéseket? Hiába kapcsolom be, millió beállítási lehetőség van, felolvas mindent, csak azt nem, amit kéne. A kijelölt szavakat felolvassa, de több sort már képtelen. Gondolom nem sokan használjátok, azért egy próbát megér.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#122330) SunMount3r válasza Male (#122328) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na fura, pedig akkor az sem tudja az NX-et... Ezek szerint lenne értelme próbálkozni. ?
A T4300-as pedig már 64 bit-es is.

(#122331) jokeph válasza belfike (#122304) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
CPU tudja.
Mivel az integráltat használod, egy okkal több hogy maximalizáld a ramot 4 GB-ra. Viszont 4 GB összram kihasználásához már érdemes az x64-es OS-t feltenni, x86-os nem lát többet 3,5 GB-nál. :U
2 GB ramnál valóban nincs értelme az x64-es OS-nek. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#122332) jonnyjoker01 válasza Fire/SOUL/CD (#122302) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

és @xeon forever:

Megtaláltam a problémát...

Edge+Chrome+Firefox+Brave böngésző van nekem letelepítve, mindegyiknél ugyanazok a kiegészítők: lastpass, ublock origin, ghostery, google translate, dark reader. Letelepítettem egy ötödik böngészőt :DDD, az operát és ott minden normális volt. Ezért elkezdtem a kiegeket kikapcsolgatni és kiderült hogy a dark reader megeszi vacsorára a CPU-m, nélküle 10-30% CPU használat, vele 90-100%. Gondolom a kiegészítő frissült és az okozta a hirtelen lassulást mivel régen jó volt.

Tetszik hogy végül semmi köze nem volt a rendszernek a lassuláshoz és feleslegesen csesztem el órákat :W , de legalább mostmár frissebb a rendszerem a frissítéseknek és a Tron-nak köszönhetően.

Üdv. Johnny

(#122333) Male válasza SunMount3r (#122330) üzenetére


Male
nagyúr

Ez alapján tudja, de a tiéd is. Egy próbát megér, egészen normálisan megy rajta, az integrált VGA-val szívok, a videó lejátszás borzalmas, Win7 esetén ment kb minden, Win10-el meg diavetítés.... bár most, hogy frissül 2004-re, nem próbáltam újra, talán rendben van már ezzel.

(#122334) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok. A 2004 mennyire stabil már? Érdemes már frissíteni vagy várjak még vele. Nincs kedvem az esetleges hibákat keresgetni.

(#122335) Cs1csó válasza kisapa (#122334) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ráér, majd ha már erőszakoskodik a Windows-od akkor engedd neki ennyi, keress rá mik az újítások és ha valami kell akkor update-elj de ha nem akkor igazán nincs értelme.

(#122336) SunMount3r válasza Male (#122333) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No akkor ennyit a coreinfo-ról, meg hogy "mérjünk"... Az integrált VGA milyen neked pontosan? Nekem Intel GMA 4500M és félek ezzel is bajok lehetnek...

[ Szerkesztve ]

(#122337) orkati


orkati
tag

Sziasztok!
Azt javasolták, ide is írjam meg, hátha nagyobb eséllyel kapok választ, mint az Acer topicban :)
Van egy Acer Aspire 5-öm. [link] Win10 Home van rajta.
A problémám, hogy nem ismeri fel sem a pendrive-ot sem a külső vinyót. Egeret és az Androidos Xiaomi telefont szépen kezeli, utóbbiról lehet másolni bármit.
Már a Win 10 telepítésnél is volt nem kevés gondom ezzel, össze-vissza formáztam a pendriveokat és állítgattam a biosban mindent, aminek köze lehetett hozzá, és valahogy sikerült feltenni az oprendszert, de a probléma azóta is megvan.
Itt betettem egy Kingstone pendrive-ot:

Illesztőprogram problémát ír ki alapból, de ezt kapom, ha frissítek:

Ha van valakinek bármi ötlete, hogy mihez kezdjek vele, akkor legyen kedves és ossza meg velem! Ha nem sikerül megoldani otthon, akkor elküdöm javításra, mert gari van rá, csak ezt szerettem volna elkerülni.

(#122338) King Unique válasza kisapa (#122334) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy hasonló kérdésre adott válaszban leírtakat. Illetve ha esetedben ez ekkora kérdés, hogy frissít-e 2004-re, vagy sem, akkor inkább várják vele. :))

(#122339) King Unique válasza orkati (#122337) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, azokat kellene első körben ellenőrizni, kipróbálni. Ahol ha Microsoft-fiókkal használod a Windows 10-et és elmaradt a személyazonosság megerősítése, esetleg fontos frissítések hiányoznak/függőben van a telepítésük, vagy pláne Avast és társai 3rd party antivírus szoftver van telepítve nálad is, akkor annyira nem meglepő a tapasztalt jelenség...
A "nem ismeri fel" meg amúgy akkor jelenthető ki, ha semmilyen szinten, sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben nem jelenik meg az eszköz, ellenkező esetben viszont helytelen. Illetve ha az eszközkezelőben megjelenik sárga felkiáltójellel, akkor kapásból adja magát, hogy mi a hibakód, ahol a linkelt leírásban részletezve vannak a megoldások az adott hibakódokra vonatkozóan.

[ Szerkesztve ]

(#122340) jokeph válasza SunMount3r (#122336) üzenetére


jokeph
nagyúr

T5670-el W7x64-et használtam, simán ment, csakúgy mint a GMA X3100-as Intel IGP.
T4300 -al szintén kell menjen az x64-es OS, W10 is.
GMA X4500-as Intel IGP kérdőjeles, hivatalos driver nincs, max. talán valami moddolt cucc akadhat hozzá. :U

(#122341: Pontatlanul fogalmaztam, W10 x64 alá gondoltam az IGP driver problémát.
Megér egy próbát a Wx64 driver persze, de nem tuti s siker, ki kell próbálni. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#122341) SunMount3r válasza jokeph (#122340) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nálam mindig is x64-es Win7 futott a notin, tehát ez oké (4GB RAM is megvan hozzá).

hivatalos driver nincs, max. talán valami moddolt cucc akadhat hozzá.-> Ezt az infót honnan szeded. Nem kételkedem benne (annyira), csak érdekelne. Esetleg még ha Win 8-ra volt hozzá, vagy akár a Win7-es driver-el nem esélyes?

(#122342) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy Zidoo Z9S nevű médialejátszó, ASUS RT-AC 58U routerem és windows 10 pro oprendszerrel PC.
Hogyan tudnám a legegyszerűbben összekötni a PC-t médialejátszóval úgy, hogy amit leszedek sz.gépre filmeket azt már tudjam is nézni a médialejátszón? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#122343) SunMount3r válasza makoss (#122342) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A hálózaton Win-es az SMB megosztások készítésével. Ehhez itt egy leírás.
Ajánlott még: A Router-ben fix ip-ket kiosztani minden eszköznek és hogy a kábellel kapcsolódjon minden eszköz a Router-hez.
(És van Zidoo Topic is).

(#122344) Male


Male
nagyúr

Felmerült pár kérdésem a licence MS fiókhoz kötésével kapcsolatban:
- Egy MS fiókhoz kapcsolhatok többet Win10-et? Ha igen, akkor hardvermódosítás után kiválasztható, hogy melyiket cseréltem az újra? ( mindig csak olyan képet találok, amin egy eszköz van, és csak benyomja, hogy ez az új gép... de a régi kiválasztását nem látom )
- Ehhez kapcsolódik: Ha egy MS fiókkal lépek be a két gépen, nem keverednek össze beállítások például, tehát nem kezdi el áttölteni a másikról? Vagy csak szívatom magam, és inkább két külön MS fiókot használjak a két gépen?
- Az normális, hogy egy gépen van offline fiók is, meg MS fiók is, és ekkor: Előbbivel bejelentkezve azt írja, hogy digitális licence-el lett aktiválva, utóbbival bejelentkezve hozzáteszi, hogy MS fiókhoz kapcsolt. (Ha igen, akkor ha lecserélem a gépet, és az MS fiókkal aktiválom az új gépen a Win10-et, akkor ugyan ez lesz, tehát offline fiókkal használva is rendben lesz az aktiválás)

Infó hozzá: A két Win10 közül az egyik 32 bites, és még a korai preview verzió miatt kaptam meg véglegesre ( az ismert paranccsal ellenőrizve retail-nek írja). A másik pedig egy Win7-ről Win10-re frissítéssel lett meg (szintén retailnek írja).

(#122345) bon válasza Male (#122344) üzenetére


bon
őstag

4 gépen használok 1 Microsoft fiókot. Nincs semmi gond vele. Nem kell túl agyalni a dolgokat. Az account.microsoft oldalon meglehet nézni az eszközök listáját. Hardver csere se okozott még soha se problémát.

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#122346) King Unique válasza Male (#122344) üzenetére


King Unique
titán

1 Microsoft-fiókhoz kapcsolódhat akár több eszköz is, talán 10 db a limit, de ez lehet már változott (felfele). Az újraaktiválásnál meg kiválasztható az adott eszköz.

Ha be van kapcsolva a szinkronizálás, akkor mindkét gépen, mindkét W10-nél leszinkronizálódnak az adott Microsoft-fiókhoz tartozó beállítások. Ha ezt nem akarod, akkor értelemszerűen kikapcsolod.

A digitális licenc alapesetben hardverhez kötődik, lehet helyi fióknál és Microsoft-fióknál is. Illetve a Microsoft-fiókhoz akkor, ha azzal van összekapcsolva. Ha hardvermódosítás (pl. alaplapcsere) történik, akkor a Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licencet javasolt használni az újraaktiváláshoz, lásd korábbi válaszokban leírtakat: [link], [link].

(#122347) qdak válasza SunMount3r (#122289) üzenetére


qdak
addikt

Win 7 alatt ezek futnak nekem.
Hozzáteszem, nekem W10 alatt a céges megosztott könyvtáram is úgy működik, hogy van 1 parancsikonom, amiben bent van a megosztott mappa elérése, vagy arra kattintok, vagy a TC ben elmentett Z meghajtóra, ami szintén az elérést menti el és utána oké a dolog.
Ha nagyon zavar, tegyél te is egy parancsikont, vagy 1 batch file az indítóba, ami autómatán felcsatolja.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#122348) Male válasza King Unique (#122346) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi a válaszokat!
Sajnos az elsőben csak ugyan azt látom, amit eddig is (szerintem ezt a cikket pont olvastam is), és amit írtam is: a listából kiválaszthatom, hogy melyiket akarom most használni, melyiket akarom aktiválni... de azt nem, hogy melyikről váltottam rá... Tehát egy példa, kezdésnek van egy A és egy B gépem, mindegyiken ugyan azzal az MS fiókkal aktiválva a Win10 (mert két külön licence). Az A gépet lecserélem, legyen az új C. Felrakok rá egy Win10-et, bejelentkezek az MS fiókommal, és aktiválni akarom... a listában ott lesz A, B és C. Kiválasztom, hogy a C-t akarom most aktiválni... oké, de ha nem adhatom meg, hogy az A vagy a B esett ki, akkor honnan fogja ezt kitalálni?

(#122349) SunMount3r válasza qdak (#122347) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, ezeket majd lecsekkolom.
tegyél te is egy parancsikont, vagy 1 batch file az indítóba, ami autómatán felcsatolja.-> Már megtettem, TC-ben meg a *-ikonos gyors elérésű mappák közé tettem.

Amúgy két Android-os eszközről is látszanak ilyenkor is a Win10 megosztásai. (Lehet ez az új frissítés is közbejátszik, azóta akárhányszor újra lett indítva, egyszer sem látta magától a Win7.) Van egy ESET IS is mind két gépen, de nem hinném, hogy az kavarna be. ??? Továbbra is valami Service-re gyanakszom leginkább (vagy az egyik, vagy a másik gépen).

(#122350) qdak válasza SunMount3r (#122349) üzenetére


qdak
addikt

Régebben nekem is Eset volt fent minden gépen, nem volt gond vele, működött a megosztás, még a zsarolóvírust is hagyta futni...

Nekem a 2004 es verzió van, de én is hagyom frissülni. Ha gondolod nyomok egy képet a W10 Services-ről is

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.