Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121251) #86564352 válasza Male (#121243) üzenetére


#86564352
törölt tag

2004 vagy valamelyik mostani havi frissítés óta gyakori panasz a lassú Office megnyitás, pláne hálózatról. Remélhetőleg javítják vagy addig vond vissza a legutóbbi frissítést és nézd meg milyen.

(#121252) King Unique válasza Bal0924 (#121229) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol részletezve van mi is az a bizonyos defrag, meg hogy SSD-nél a meghajtóoptimalizálás alapvetően = trimmelés. Illetve hogy ez jelenleg a W10 2004-es verziójánál működik bugosan, ellenben a többi nem érintett.
Az SSD kondíciója témakörben meg a már említett az SSD kondíciója, tények és tévhitek bejegyzésben leírtakat. Ahol a 98% alapesetben nem jelent kb. semmit, természetes kondícióesés a használattól, az írásmennyiség növekedésétől függően. Sőt, gyártótól, adott SSD sorozattól, modelltől is függhet, hogy melyiknél milyen gyorsan esik, változik a kondíció, ezért sem jó 2 különbözőt összehasonlítani.

(#121253) Male válasza #86564352 (#121251) üzenetére


Male
nagyúr

Na szép... akkor várhatom a javítást... szerencsére többnyire normálisan indul.
( Nem tudok mit visszavonni, elég friss, tiszta telepítés. )

(#121254) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Kedves Mindenki, Sziasztok!

Vásároltam egy új billentyűzetet. Vannak rajta kedvenc gombok, amire be lehet állítani funkciókat. Szeretném beállítani az egyikre az alvó állapot kapcsolás lehetőségét. Van hozzá szoftver, amiben lehet állítgatni (kép). A kérdésem, be tudom én tallózni azt a parancsfájlt, ami az alvó állapotba küldésért felel? Vagy ezt felejtsem el? Ha még is igen, melyik az a fájl, hol és mit keressek?

Köszönöm a válaszokat!

Aquila non captat muscas.

(#121255) vlevi válasza Hegyirabló (#121254) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt írd be a parancssorba.
C:\Windows\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0

(#121256) Hegyirabló válasza vlevi (#121255) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Yeeeeee!!! Imádlak! :DDD

De csak majdnem tökéletes, mert ez a zárolás/hibernálás(?). Alvó állapotnak nincs valami ugyanilyen?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#121257) Hegyirabló válasza vlevi (#121255) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Megoldva. Valamiért be volt kapcsolva a hibernálás. Kikapcsoltam, azóta megy alvóba is ezzel. De nélküled nem ment volna!

Köszönöm!!! :C :C :C :R :R :R

Aquila non captat muscas.

(#121258) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Van egy FHD 24" monitorom és a másik szobába a 4K tv.
Ha filmet nézek a 4K tv-n a felbontást a számítógép 4k-b küldi a tv-re?
Hegyirabló 10 éve próbálkoztam Microsoft billentyű-vel, valamiért nem volt kompatibilis!
Volt egy otvar fujitsu bill. azon működött az alvó + kikapcs bill., pedig csak rá dugtam.

(#121259) Lauda válasza cooi11 (#121258) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! A gépház-rendszer-kijelzőnél ha beállítod úgy, akkor igen.

(#121260) Hegyirabló válasza vlevi (#121255) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Levi, ha már lúd, legyen kövér, a leállításnak mi a parancssora? :U Ha már ennyi szabad gombom van?

Aquila non captat muscas.

(#121261) King Unique válasza Hegyirabló (#121260) üzenetére


King Unique
titán

How to create hotkeys for Windows sleep and shutdown

Shut down: Shutdown.exe -s -t 00
Reboot: Shutdown.exe -r -t 00
Lock: Rundll32.exe User32.dll,LockWorkStation (and yes, that one works on 64-bit systems)
Hibernate or Sleep: rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0

(#121262) Hegyirabló válasza King Unique (#121261) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm szépen!

Holnap próbálom ki. :)

Aquila non captat muscas.

(#121263) chungee


chungee
addikt

Estét!

Van 2 progi amik uninstall után re-install-nál nem tudom megadni hogy "d" drive-ra telepítsem. Egyből a "c" drive-ra dobja őket. Hogyan tudnám orvosolni :F Mert fel sem teszi a kérdés hogy hova szeretném telepíteni :( A 2 progi neve: discord és nvidia now

[ Szerkesztve ]

(#121264) cooi11 válasza Lauda (#121259) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!

(#121265) jozsi252


jozsi252
veterán

Jövő héten platform váltás lesz, Z170->Z490-es alaplapra meg 10. gen procira. És Windows-al kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni. 2 pendrive-om van és ezekre másoltam Win 10-et.
1; 16GB-os, erre Rufus-al írtam ki 1909-es Windows-t. (szerencsére volt a gépemen 1909-es ISO)
2; 128GB-os, erre MCT-vel csináltattam friss 2004-es Windows-t. Ezt ő ugye úgy formázta hogy 32GB maradt meg a FAT32 miatt, a pendrive többi része "lakatlan".
Egy alaplap cserénél fel szoktam készülni mindenre, hogyha valami hiba folytán egyik pendrive-ról nem bootolna a rendszer akkor ott a másik.

Érdemes lenne szerintetek a nagyobb pendrive-ra is Rufus-al kiírni a 2004-es Windows-t? Van valami különbség aközött hogy MCT-vel vagy Rufus-al másolok rá a 128GB-os pendrive-ra? Tudom hogy NTFS-t tud a Rufus, kérdés hogy arról bootolna-e a pendrive.
Nekem nem probléma hogy csak 32GB-os lett, ha felment a Windows és minden ok akkor úgyis visszaformázom exfat-ra. Csak biztonságképpen akartam csinálni még egy pendrive-ot.

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#121266) hhgygy válasza jozsi252 (#121265) üzenetére


hhgygy
senior tag

Windows-zal, Rufusszal

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#121267) Lauda válasza jozsi252 (#121265) üzenetére


Lauda
félisten

Tökéletes a mct-al kiírt windows. Nincs teendőd, csak a platformváltás.

[ Szerkesztve ]

(#121268) jozsi252 válasza Lauda (#121267) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi! :R

hhgygy
Neked is hálás vagyok Mr. Tökéletes! ;)

iPhone 13 Pro Max

(#121269) hhgygy válasza Lauda (#121267) üzenetére


hhgygy
senior tag

mct-vel

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#121270) Lauda válasza hhgygy (#121269) üzenetére


Lauda
félisten

Media Creation Tool - al.

Javaslom egyébként a Helyesírás topikot a kibontakozáshoz.

(#121271) Geth Konkrétan nem tartozik ide. Másodsorban én így írom. Ti meg dünnyögjetek csak rajta nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#121271) Geth válasza Lauda (#121270) üzenetére


Geth
addikt

Én is javaslom, pl. a "v" itt hova hasonult? Semmibe? :)
Rövidítésnél furcsának tűnik a feloldás, mert nem a feloldást olvasod ki (pl. ENSZ-szel és ez nem is angol).

(#121272) ddmb


ddmb
aktív tag

Windows 10 alatt a routerre kötött vinyó egyik partíciójáról helyezek át fileokat a másik partícióra, és nagyon lassú (wifin vagyok). Ha Sambán tologatok fileokat ilyen módon, akkor az eljön a gépemig és visszamegy a routerre? Vagy megoldja helyben a változtatást?

(#121273) Geth válasza ddmb (#121272) üzenetére


Geth
addikt

Gondolom régi SMB(v1?) van a routeren. Ha a két partíció két külön share (elég valószínű), az se segít. Szóval a tippem, hogy ja, teljes utat jár be a hálózaton az adat :)
Ilyenkor a legegyszerűbb fellépni ssh-val és ott megoldani.

(#121270) Lauda: én nem dünnyögök, csak azt hittem javítani szeretted volna a kollégát (nem sikerült). Felőlem írd szarul :DDD

[ Szerkesztve ]

(#121274) Doky586 válasza jozsi252 (#121265) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ésszerűbb lett volna fordítva csinálni: a 16GB-ra tenni az MCT-vel. [link]
Vagy a 128 GB pent inkább Ventoy al készíteni (rufus helyett) hogy bármi mást (pl drivereket, progitelepítőket) is másolhass a sok helyre.

[ Szerkesztve ]

(#121275) ddmb válasza Geth (#121273) üzenetére


ddmb
aktív tag

na, összekötöttem kábellal a routert meg a laptopot, és ugyanolyan lassú... rámentem SSH-val a routerre és mc-ben kiadtam a másolást, és az is lassú... akkor talán a vinyó nem tud egyszerre írni/olvasni gyorsabban (20megával csinálja amúgy, nagy fileok). A routerban SMBv1+SMBv2 beállításon van a SAMBA.

(#121276) jozsi252 válasza Doky586 (#121274) üzenetére


jozsi252
veterán

A 32GB-nak a nagy része így is szabad. Illetve van a hálózatba kötve egy Synology NAS, onnan pillanatok alatt vissza tudok mindent másolni az SSD-re.
A driverek így is ráfértek bőven, de azon még gondolkozok hogy rakjam fel. Mert lehet hogy a GPU-t felrakom offline, majd adok netet a gépnek aztán a többi drivert rábízom.
Mindenesetre a Windows-on kívül max olyan 1-1.5GB hely szükséges a pendrive-on belül.
Ezért nem akartam mókolni jobban a 128GB-os pendrive-al.

iPhone 13 Pro Max

(#121277) Doky586 válasza jozsi252 (#121276) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van.
Teljesen felesleges volt 128 GB pent venned. :U

(#121278) Geth válasza ddmb (#121275) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom milyen router, de ha ilyen USB-s mókán lóg a HDD, ott simán lehet hogy a router a szűk keresztmetszet (megfekszik a host controller, cpu, stb.).

SMB-ben ilyen optimalizálás szerintem a 4-es környékén keresendő, de nem tudom hogy viselkedik több share között vagy DFS esetén.
Ja, meg a kliensnek is szólnia kell. Az nem működik hogy fogod a kedvenc 2 paneles file managered és tolsz rá egy másolást a 2 panel között. Az SMB server ilyenkor értelemszerűen csak annyit lát, hogy egyszerre kell küldenie és fogadnia, semmit nem tud a 2 művelet kapcsolatáról...

(#121279) jozsi252 válasza Doky586 (#121277) üzenetére


jozsi252
veterán

Ezt a pent arra használom hogyha valakihez megyek akkor nagyobb mennyiségű adatot is tudjak rajta vinni. Alapból mindig a 16GB-os pendrive-ról telepítek, az csak erre van. A 128GB-os pendrive-ra csak biztonságképpen másolok rá még egy példányt, jelenleg a legújabb Win10 verzióból. Utána formatálom vissza exfat-ra.
Szóval nem felesleges mert van neki haszna, de most csak biztonsági okból van rajta rendszer.
A NAS miatt egyszerűen teljesen felesleges hogy itthoni hálózatba a drivereken kívül bármi mást rámásoljak a pendrive-ra. Abban van egy 8TB-os winyó, rajta az összes programmal meg mindennel amit használok.
Ha nem lenne NAS akkor lenne értelme a 128GB-os pendrive-ot úgy megcsinálni ahogy írod, de mivel van így tényleg semmi értelme.

iPhone 13 Pro Max

(#121280) King Unique válasza jozsi252 (#121265) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT és a Rufus használata esetén korábbi válaszokban le van írva a lényeg (példa), meg a célra megfelel nyilván mind a kettő. Illetve a Rufus attól függően formázza NTFS-re / FAT32-re a pendrive-ot, hogy melyik sémát használod. NTFS-re az MBR-BIOS sémánál, ami akkor használható UEFI-s telepítéshez, ha támogatja azt a hardver (alaplap), annál az UEFI BIOS. Ha nem, akkor értelemszerűen a GPT-UEFI séma kell, az formáz FAT32-re. Az MCT alapból FAT32-re formázza a pendrive-ot + aktívvá teszi a rajta lévő partíciót, az jó CSM és UEFI-s telepítéshez egyaránt. Viszont az MCT tudománya ugye FAT32 alapon megáll 32 GB-nál, a lemezterület többi része unallocated lesz (bővebben), aminél utána törlés és újraparticionálás szükséges pl. parancssorban, nem szimpla formázás a teljes lemezterület visszanyeréséhez.
A Ventoy és társai programok meg amúgy eleve multiboot célra, több ISO és OS bootolására valók a pendrive-ról, vagyis szimplán egy W10 ISO-t kiírni/rámásolni nyilván nem létszükséglet egyik ilyen sem, olyan célra bőven jó az MCT, Rufus, vagy a fájlkezelős másolás. + Ha a telepítőfájlok mellett egyéb fájlok tárolása is cél a pendrive-on, akkor a W10 a 1703-as verzió óta eleve támogatja cserélhető lemezeknél a több partíciót, vagyis nem muszáj és felesleges 1 db partícióra odagányolni mindent.

Másrészt egy dolog a telepítési adathordozó elkészítése a pendrive-ra, de itt nyilván maga a telepítés is lényeges, mármint hogy megfelelően történjen, lásd egy másik válaszban + egy blogbejegyzésben leírtakat. Illetve hogy tudatosan történjen, azaz ne random ahogyan éppen sikerül, hanem ha pl. UEFI-s telepítés a cél, akkor annak megfelelően.

Egyébként a platformváltás miatt nem feltétlen szükséges minden esetben a 0-ról újratelepíteni a Windows 10-et, lásd egy másik válasz 2. pontjában, + másik eseteknél leírtakat, javasoltakat: [link], [link]. Valamint további opció lehet pl. a Sysprep használata is.

[ Szerkesztve ]

(#121281) Doky586 válasza jozsi252 (#121279) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan ezek miatt javasoltam a 128 GB penre a Ventoy-t (ami szintén exfat-ra formázza egybe az egész pent ahogy jelenleg is használod),
és a 8-32 GB pent MCT-hez.. :K

(#121282) bobalazs válasza King Unique (#121080) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Adatkorlátot beállítva 5 MBra, havi reseteléssel - ha lejár a windows életciklusa, automatikusan nekiáll letölteni az újabb verziót?
Kikapcsolható e a upgrade opció ily módon, vagy ez tévhit?

(#121283) King Unique válasza bobalazs (#121282) üzenetére


King Unique
titán

Ha lejár az adott Windows 10-verzió életciklusa, illetve már erősen közeledik a vége felé, akkor igen, a Windows Update automatikusan letölti és telepíti az új funkciófrissítést, hogy biztosítva legyen a további támogatás az újabb verzióra váltással. Ha ennek kikapcsolása a cél, akkor ahhoz már linkelve volt a leírás, hogyan lehet az automatikus frissítést csoportházirendben és regisrty szinten tiltani/konfigurálni, + (Pro kiadástól) a csoportházirendben ott van a WUfB, ahol többek között a funkciófrissítés verziója stb. is beállítható. A forgalmi díjas internetkapcsolat beállítása max. egy + lehetőség, ahol a Windows Update alapesetben csak értesítést jelenít meg az elérhető frissítésekről, a letöltést és telepítést a felhasználónak kell kezdeményezni.
Egyébként nem teljesen világos miért is kérdés ez, mivel ha lejár az adott Windows 10-verzió életciklusa és nem lesz támogatott tovább, akkor nyilván eleve upgrade-elni kellene egy újabb verzióra a további támogatáshoz. Vagy ha csak a mobilnet adatkorlátja miatt kérdezed, akkor nem muszáj a Windows Update-en keresztül frissíteni, azzal letöltetni az új funkciófrissítést, lehet egy már meglévő, máshol letöltött W10 ISO-val is, amiről szintén volt szó itt. + A havi összesítő frissítések letölthetők önálló telepítő formájában a Microsoft Update katalógusból is, azokat sem feltétlen muszáj helyileg a Windows Update-en keresztül letölteni és telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#121284) bobalazs válasza King Unique (#121283) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Csak az okból kötődöm a 1809 verzióhoz hogy problémamentes. Se a 1909 se 2004 verzióval nem tudtam ezeket a driveres problémákat kiküszöbölni. persze 2004ről van Macrium mentés, hátha egy későbbi időpontban megoldják. De ha nem, ragaszkodok ehhez a verzióhoz.

(#121285) King Unique válasza bobalazs (#121284) üzenetére


King Unique
titán

Ha Home/Pro kiadást használsz, akkor max. novemberig, azaz még 5 hónapon át támogatott a 1809-es verzió és utána vége. Mármint a támogatásának, mert technikailag továbbra is működőképes marad, csak épp nem javasolt úgy használni. Meg nem derült ki miféle driveres problémákról van szó, ahol ha a legújabb 2004-es érintett, az még annyira nem meglepő, de ha 1903/1909 verziónál sem működnek rendesen, akkor az elég gány...

(#121286) Dumi86


Dumi86
senior tag

Másnál is eltűnt ma az "Elérhető funkciófrissités 2004re" szöveg a Windows Update ablakban? Nálam van a hiba vagy mi történhetett?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#121287) sz.j válasza Dumi86 (#121286) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam még ott van.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#121288) Lauda válasza Dumi86 (#121286) üzenetére


Lauda
félisten

Én beállítottam, hogy 365 napig hagyjon vele békén, erre most megint tolja:

:DD

(#121289) hhgygy válasza Lauda (#121270) üzenetére


hhgygy
senior tag

Tool-lal LoL
Ez egy versike is lehet

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#121290) Lauda válasza hhgygy (#121289) üzenetére


Lauda
félisten

Látom szakmai dologgal nem tudsz itt érvényesülni, gratulálok a többihez. Még szerencse, hogy tudok usereket skippelni a böngészővel. :DD

(#121291) Pyttawrx válasza Lauda (#121290) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:)

(#121292) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
A meghajtók töredezettségmentesítése,ha az alapbeállítás"heti"-n hagyom,mikor fog lefutni?
Köszönöm a segítséget előre is!

(#121293) Pyttawrx válasza Kezdő vagyok (#121292) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha ssd akkor nem kell.

(#121294) jozsi252 válasza King Unique (#121280) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm a szokás szerint nagyon részletes leirásod! Épp azért nem akartam más programhoz folyamodni, mert egy Win10 miatt ami x napig lesz rajta a pendrive-on, nem láttam létszükségét.
A telepítés meg minden rendben van, csak igazából arra irányult a kérdésem hogy lehet-e különbség a 128GB-os pendrive-nál aközött hogy MCT vagy Rufus-al csinálom. De arra hogy egy alkalom erejéig az MCT formázza-e meg vagy a Rufus mindegy.
Alaplap cserénél egyszer megszívtam már, azóta mindig teljes install megy az ssd-re. Ennyi időt rászánok hogy a rendszerrel minden rendben legyen.
Volt hogy már csináltam telepítőt a 128GB-os pendrive-ra, és utána a lemezkezelőből újra tudtam belőle exfat-ot csinálni. Nem kellett parancssor hozzá.

Doky586
Nem szokott gond lenni szerencsére, de jobb vigyázni. Látom nem tudlak meggyőzni a NAS-sal kapcsolatos dologról, hogy mellette mennyire felesleges a nagyobb pendrive-ra a win meg drivereken kívül mást rámásolni.
Nyugodtan mondhatom hogy egy NAS, főleg egy Synology minden téren iszonyat jó szolgálatot tesz!
Sajnos nem olcsó, de nagyon jó dolog.

hhgygy
Nincs jobb dolgod mint minket baszogatni? Adok egy kéziszótárat, vágj rá egy lyukat és... innen a fantáziádra bízom. :)

iPhone 13 Pro Max

(#121295) Pyttawrx válasza jozsi252 (#121294) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az utolsó kommenten jót nevettem. :DD :D :C

[ Szerkesztve ]

(#121296) King Unique válasza jozsi252 (#121294) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban le vannak írva a különbségek, hogyan particionál, formáz az MCT és a Rufus, melyik sémát javasolt választani az utóbbinál a CSM/UEFI telepítéstől függően. De olyan szempontból mindegy, hogy nyilván mindkettővel megfelelően elkészíthető a W10-es telepítési adathordozó.

Attól hogy korábban az alapcserénél problémád volt, az nem feltétlen jelenti azt, hogy most is lenne, illetve hogy egyáltalán nem lehet megoldani a meglévő Windows 10-telepítés megtartásával és mindenképpen clean install kell. Meg ugye nem derült ki, hogy korábban hogyan csináltad, ahol ha nem tetted meg az előző válaszban említett, linkelt szükséges előkészületeket, akkor nem meglepő, ha nem jött össze. De mindegy, ha neked az jobb, hát akkor telepítsd újra a 0-ról.

Igen, a lemezkezelőben is lehet, ha formázod a FAT32-es partíciót exFAT-ra, majd kiterjeszted az unallocated területre, vagy törlöd és újból létrehozod a partíciót a teljes lemezterületen. De a cserélhető lemezeknél nem mindig aktív minden opció, ellenben a helyi lemezekkel, meg szvsz parancssorban egyszerűbb, azért volt az linkelve. Illetve ott sem muszáj egyenként bepötyögni minden parancsot, akár egyszerre is kiadhatók a screenshoton lévő parancsok a copy-paste módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#121297) zoli62


zoli62
addikt

Több Windows 10-es és egy Windows 8.1-es gépen az automatikus frissítésen keresztül települt a Chrome-alapú új Edge. Egy Windows 10-es gépen viszont még mindig nem jött le a frissítésekkel. Tudom, hogy az új Edge terítése fokozatosan történik, de sem érthető, hogy négy hét után miért nem frissült? Ráadásul a többi gép között van olyan is, ami ritkábban használt, mégis megkapta az új Edge-t, az említett gépen naponta ellenőrizve vannak a frissítések. Valami esetleg blokkolhatja?

(#121298) Pyttawrx válasza zoli62 (#121297) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha zavar, frissítsd mct-n keresztül. :)

(#121299) Doky586 válasza jozsi252 (#121294) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Látom nem tudlak meggyőzni ... hogy ... mennyire felesleges a nagyobb pendrive"
Nem én vettem 128-as Pen-t hanem TE... :C

Amíg nem érted mit javasoltam felesleges tiltakoznod ellene. :U [kép]
Egyébként én is több mint 10éve Synology NAS-t használok, egyébként az én NAS-om még nem kezeli az exFAT-ot ezért csak PC-be dugva kezeli a Ventoy pent.

(#121300) King Unique válasza zoli62 (#121297) üzenetére


King Unique
titán

Microsoft’s new Chromium-based Edge browser rolls out to all Windows 10 users via Windows Update

Ha még nem ajánlotta fel a WIndows Update az említett rendszernél és mindenképpen az új, Chromium-alapú Edge kell, akkor lehet ám manuálisan is letölteni és telepíteni, nem kell a Windows Update-re várni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.