Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121301) zoli62 válasza King Unique (#121300) üzenetére


zoli62
addikt

Tudom, hogy lehet manuálisan telepíteni, csak azt nem értem, miért nem frissül, amikor két másik gépen már rég frissült.

(#121302) xy.zsolt válasza King Unique (#121300) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én amíg nem ajánlja fel addig az Egde Dev-et használom....már 8 hónapja. Teljesen rendben van

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#121303) #12901120 válasza zoli62 (#121301) üzenetére


#12901120
törölt tag

A Windowsban sok olyan dolog van, amit nem lehet megérteni. Ez csak egy a sok közül. Nálam a Windows Update egyáltalán nem hajlandó automatikusan lefutni, frissítést keresni, pedig semmit nem mókoltam rajta.

(#121304) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekességképp, 3 gép közül, a "legrégebbi" hw-van rendelkező noti (1. gen i5) felajánlja a frissítést..

Ehhez képest az asztali gép, még mindig nem. Megpróbáltam tegnap media creation tool-al frissíteni, de ugyan úgy bsod lett a vége, inaccessable boot device BSOD-val.

Véleményem szubjektív...

(#121305) Cs1csó válasza hackeeeee (#121304) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem csak a hardver- hanem a szoftverkörnyezet is bezavarhat.

(#121306) hackeeeee válasza Cs1csó (#121305) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudom persze, csak fura egy kicsit.

Véleményem szubjektív...

(#121307) atyca


atyca
senior tag

Egyik napról a másikra lelassult a boot, és a leállítás is.
Driverek rendben, új progi nem lett telepítve.
Mi a bánat lehet?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#121308) Cs1csó válasza hackeeeee (#121306) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nemrég írta valaki, hogy egy konkrét programja volt ami miatt nem ajánlotta fel a frissítést. :DDD

(#121309) #86564352 válasza atyca (#121307) üzenetére


#86564352
törölt tag

Új Edge frissítés nem ért el hozzád? Arról írnak eredményezhet lassú bootot.

(#121310) xy.zsolt válasza #86564352 (#121309) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ezt igazolom...következő boot viszont már ment rendesen.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#121311) bela30


bela30
csendes tag

Sziasztok!Google Chrome-ot Windows 10-en,asztali gépen használva hogyan lehet kikapcsolni a diktált szöveg cenzúrázását?

Ugye mint tudjuk,a böngészők közül egyedül a Google Chrome-ban lehet bekapcsolni beszéd alapú bevitelt,vagyis a diktafont.Igen ám,csakhogy mint azt észrevettem,a vulgárisabb kifejezéseknél a kezdőbetű után csak csillagokat ír.Vagyis felismeri az ilyen szót is csak nem írja le.

Szóval van-e valami beállítás rá,akár a Google Chrome-ban,akár a Windows 10 ben,vagy akár a Google fiókban felhasználóként kikapcsolni ezt a cenzúrát?

Amúgy nekem már az is nagyon jó lenne,ha legalább a Google Dokumentumok használatakor meg lehetne ezt oldani.Bár az igazi az lenne,ha a speechtexter.com-on is meg lehetne.

(#121312) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Képernyőmet szeretném a tv-re küldeni wifivel.Tvnél be van kapcsolva a chromcast és a telefonommal működik is.A számítógépemnél valamiért azt írja,hogy nem alkalmas a kivetítésre és nem látok felületet ,ahol esetleg aktiválni tudnám... Mit tudok ezzel csinálni?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#121313) Keem1 válasza steewcv65 (#121312) üzenetére


Keem1
addikt

Szerintem ez egyértelmű üzenet: a Windows Miracast-et támogat, nem Chromecast-et.
Tehát neked MC kompatibilis tévé kell.
Alternatíva: ha weboldalt akarsz megjeleníteni, a Chrome képes rá.

(#121314) steewcv65 válasza Keem1 (#121313) üzenetére


steewcv65
őstag

TV képes rá :DÚj tv 5hónapos és nem a 100ezres verzió...Na mindegy a lényeg , h tudja és a gépnél van itt valami ludasság

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#121315) Geth válasza steewcv65 (#121312) üzenetére


Geth
addikt

Képernyőmet szeretném a tv-re küldeni wifivel.
A belinkelt képeken a fogadás funkció látszik, azaz más eszközről próbálnál a számítógép képernyőjére castolni (ezt használtam én is, pl. android mobilról win10-es laptopra a nagyobb kijelző miatt).
Külső eszközre castolni talán az Action Centerben található Connect gombbal, vagy adott progin belülről lehet.

(#121316) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Windows jogosultsági kérdés: LINK
Hátha lesz innen is ötlet.

(#121317) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, hogy tudom likvidálni az Edge egyeduralmát? Default browser a Chrome, mégis ha a Windows maga akar egy weblapot behozni, azt az Edge-dzsel teszi. Pl. Winkey + gépelés, elírok valamit és nem veszem észre, enter, már jön a Bing (na meg ez is) ad Edge indításával.
Vagy ha "további infó ezen és ezen az oldalon" link egy rendszerpanelen, arra kattintva is az Edge jelenik meg.
Én egyrészt a Chrome-ot akarom, másrészt keresésnél a Google-t. Nem baj, ha ehhez Registryt kell módosítani vagy kernelt fordítani :DDD

3rd party szoftver nem érdekel, ezt rendszeren belül akarom megoldani.

Türelmes, jófej ember vagyok, de nagyon rühellem, ha valamit helyettem akarnak eldönteni, legfőképp, ha egy gép. Az ilyet konkrétan nem használom többé, de sajnos a Windows--zal ezt nem tudom megtenni, pedig elég sok esetben használok Ubuntut, de teljesen likvidálni nem tudom a Wint.

[ Szerkesztve ]

(#121318) #86564352 válasza Keem1 (#121317) üzenetére


#86564352
törölt tag

3rd party szoftver nélkül nem hiszem megoldod, mert végül is természetes a start menüben a saját megoldásukat használják. Keress Chrome-ban Google-lel és akkor nem találkozol se Edge-dzsel, se Binggel.

(#121319) juhi56 válasza Keem1 (#121317) üzenetére


juhi56
tag

Jobbra fenn a három pötty megnyitása, majd beállítások, adatvédelmi szolgáltatások balra, arra katt, majd a lap aljára kell menni, ott lesz a címsorban... ra katt alapértelmezett keresés beállításai.

(#121320) Ablakos válasza Keem1 (#121317) üzenetére


Ablakos
őstag

Csak óvatosan a Registry matatással, mert könnyen lesz Win10 újratelepítés a vége. Powershell tud segíteni Egde-telenítésben.

(#121321) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Azt szeretném elérni, hogy a rendszeren lévő összes mappa, és az összes mappában lévő összes fájl a "Részletek" nézetben jelenjen meg az intézőben. Ha a C meghajtón lévő összes mappát kijelölöm, akkor a Testreszabás opcióban be van jelölve a Részletek nézethez megfelelő "Dokumentumok" lehetőség, és az is be van pipálva, hogy az összes almappára vonatkozzon. Ennek ellenére sokszor találkozok olyan almappával, ahol nem a Részletek listás megjelenítése, hanem más nézet található, attól függően, hogy képek, dokumentumok, videók stb. van a mappákban. Én a tartalomtól függetlenül mindig a Részletek nézetet szeretném látni a rendszer összes mappájában. Be lehet ezt állítani egységesen MINDEN mappára?

[ Szerkesztve ]

(#121323) I


I
tag

Sziasztok

Windows 10 Pro x64 v.2004-es op. rendszeremnél előjött egy olyan problémám, hogy nem aktiválódik a képernyővédő (a gyáriak sem) a megadott tétlenségi idő után, sőt a monitor sem kapcsol le, pedig be van állítva az energiasémánál.
Ez egy újratelepítés után is maradt, pedig nagyjából csak az Nvidea geforce és az AMD chipset drivert raktam fel (legfrissebbet)
A kérdésem hogy ha találkozott már valaki ilyen problémával, van rá megoldás? (x570, 3700X Ryzen)

Egy másik kérdés, hogy ennél a win. verziónál a felhasználói fiókok menüben (netplwiz) nincs ott az opció a jelszó nélküli bejelentkezéshez, régebbi verziónál ha kivettem a pipát, akkor nem kellett minden alkalommal jelszót beírni ha bekapcsoltam a gépet. Erre van valami gyógymód?
Válaszokat előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Have a nice day!

(#121324) Male válasza liszi70 (#121321) üzenetére


Male
nagyúr

A megoldás: [link] ...szóval jól kezdted, csak még be kell lőni, hogy minden ilyen típus az egész meghajtón. ( ő a saját dokumentumok könyvtárra írja le, de feljebb lépve a komplett meghajtóra is benyomható, múltkor csináltam meg, és azóta végre rendben van... engem is halálra idegesített, hogy random nézetben jelent meg... nem igaz, hogy erre nem bírtak egy értelmes beállítási pontot csinálni a winekben már vagy 25 éve... legalábbis ha jól rémlik, a Win95-ben is ilyen volt már )

(#121325) zoli62 válasza xy.zsolt (#121302) üzenetére


zoli62
addikt

Én is azt használom, gyakorlatilag az eléggé kitesztelt program, napi használatra is megfelel.

(#121326) zoli62 válasza #12901120 (#121303) üzenetére


zoli62
addikt

Két gépet tavaly augusztus óta egyáltalán nem lehetett frissíteni, se automatikusan, se kézzel. A helyben való frissítés se működött. MS Support erre csak annyit mondott, hogy örüljek, hogy addig is frissült négy éven keresztül. Gyári gépek, természetesen a követelményeknek mindenben megfelelnek. A végén kénytelen voltam tiszta telepítést végezni. Lehet. hogy most újra kezdődik.

(#121327) zoli62 válasza #86564352 (#121309) üzenetére


zoli62
addikt

Ezen már nem is csodálkozom. Nálam nem okozott lassabb indulást.

(#121328) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Előző Win10 verziómnál tudtam a frissítéseket leállítani 35 napon át.
Most kb. 2 hete volt egy Win10 Feature Update-em és az után most a frissítéseket nem tudom leállítani csak 7 napon át.

Az újabb verzióban már csak ennyire lehet? Nincs rá mód, hogy újra 1 hónapon át leállíthassam?
köszönöm

(#121329) King Unique válasza zoli62 (#121326) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk itt nem derült ki, hogy volt-e valami hibakód, vagy a Windows Update szimplán csak nem talált frissítéseket, meg hogy egyáltalán támogatott, aktív életciklusú verziók voltak-e, normál módon / admin által felügyelve használva, mert nem mindegy. Meg ugye ha a Windows Update-en nem megy a frissítés, akkor a frissítéseket le lehet tölteni a pl. katalógusból és manuálisan telepíteni, + MCT-vel / ISO-val in-place upgrade-et futtatni javítási céllal, stb. Valamint az, hogy az új Edge még nem települt, nem egyenlő egy előbbivel, nálam is van pl. 1909-es W10 ahol még nem települt, de annyira nem is érdekel, meg attól még ugyanúgy kapja az egyéb frissítéseket a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#121330) zoli62 válasza Orionk (#121328) üzenetére


zoli62
addikt

93 %-nál mindig visszavonta a frissítéseket. Manuálisan se ment a frissítések telepítése.Támogatott verzió volt akkor. Az Edge frissítési üteme engem sem izgat, csak megjegyeztem. A másikkal kapcsolatban olvastam techneten hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#121331) liszi70 válasza Male (#121324) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, de én ugyanezt a metódust csináltam, és írtam is, hogy nem oldotta meg. Megint találtam több olyan mappát is, ahol nem érvényesült a beállítás.

"feljebb lépve a komplett meghajtóra is benyomható"

Nálam nem alkalmazható komplett meghajtóra, nincs "Testreszabás" opció meghajtó esetén.

(#121332) King Unique válasza Orionk (#121328) üzenetére


King Unique
titán

Most is lehet a gépházban szüneteltetni 7 x 5 = 35 napig a frissítéseket, legalábbis Pro kiadástól kezdve biztosan, max. a Home lehet kérdéses, bár az előbbi screenshot alapján annál is. + Ott van az általános GPO, registry módszerek mellett az előbbinél a WufB is, amiről nemrég volt szó: [link], [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#121333) atyca válasza #86564352 (#121309) üzenetére


atyca
senior tag

Az Edge verziója 83.0.478.56 (Hivatalos build) (64 bites)
A cikkben említett frissítések egyike sem szerepel a frissítések listában, ha jól látom...

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#121334) zoli62 válasza King Unique (#121332) üzenetére


zoli62
addikt

Gondolom arra gondolt, hogy egyben 35 napig el lehetett halasztani a ftissítéseket, nem?

(#121335) Teodor52 válasza Orionk (#121328) üzenetére


Teodor52
senior tag

Lehet ez a probléma, de az ott leírtaknak megfelelően tudsz módosítani a napok számának értékével.

(#121336) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok!

A kérdésem nem pont a HTPC/NAS-ra specializálódik, de talán lesz olyan aki tud nekem segíteni.
Sajnos a nyakamba varrtak egy kényes melót amit muszáj megcsinálni :)
Itt leszögezném, hogy már most sem értem a miérteket, de hát ugye főnök szerint ezzel nem kell foglalkozzam, csak el legyen végezve.
Szóval adott lenne egy teljesen új gép. (B365M-K, I3-9100, 8GB RAM, 2x2TB WD RED RAID1, illetve egy 240-es WD SSD amin egy W10 PRO van)
Na már most ez egy hivatalba menne fájlszervernek (tudom...sóhaj). Az átlagéletkor elég magas, kevés ember van a hölgyemények között akik ne lehetne az anyám, pedig 30 már elmúltam.
Na most ezen öregebb korosztály ugye dolgozik a saját gépén, plusz most már menne ez a gép is 24/7-be így oda is kellene menteni azon adatokat amiket a saját gépükre.
Ezt kéne legegyszerűbben megoldani, automatikusan. Létezik valami olyan progi ami nem felhő alapú tehát LAN-on keresztül tudná azt, hogy mondjuk csinálok egy mappát mindenkinek, és innentől csak abba dolgozhatna, az adott progi pedig figyeli ezt a mappát, és szinkronizálja erre az új fájlszerverre megint egy saját mappába?
Mivel ugye nem mai csirkékről van szó, sajnos az az út nehezen járható lenne, hogy mindenki maga másolja fel mondjuk a nap végén a saját kis motyóját a szerverre. Már az kicsapta náluk a biztosítékot, mikor említve lett, hogy havonta 1x pedig egy külső merevlemezre is menteni kell maga a szerver tartalmát, amit a fennmaradó időben a páncélban kell tartani.
El nem tudom igazából képzelni mi szükség ennyire túlbonyolítani valamit, mert anyám is hivatalba melózik, és tudom, hogy nagyon kevés programot és dokumentumot kezelnek már lokálba, a legtöbb programjuk már felhő alapú, és nem tárol semmit a gépen.
Szóval a fenti dologra tudna valaki javasolni valamit?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#121337) Male válasza liszi70 (#121331) üzenetére


Male
nagyúr

Ajjj.... pedig pár napja csináltam meg, és valahogy sikerült a komplett gépen átállítanom így... mert azóta bárhol járok a filerendszerben jól csinálja. (minden "general items"-re van állítva, az összes meghajtó... és így jó)

(#121338) zolee001 válasza Shkiz0 (#121336) üzenetére


zolee001
őstag

Erre van kitalálva a server oprendszer ,fönöknek szólni kell nyissa ki a bukszát
Amugy network sharenek felcsatolsz minden "kliensen" egy mappát és userek oda dolgoznak
Group policyval korlátozod,hogy csak oda tudjanak menteni fileokat,ha 5 nél több "kliens" van akkor jo kis móka beállitgatni egyesével

(#121339) King Unique válasza zoli62 (#121334) üzenetére


King Unique
titán

Most is lehet a gépházban egyben szüneteltetni/halasztani 35 napig a frissítéseket, + Pro kiadástól kezdve ott van a WUfB a csoportházirendben.

(#121340) Male válasza Shkiz0 (#121336) üzenetére


Male
nagyúr

Alapvetően amit zolee001 mond... de ha csak annyi kell, hogy oda a nap végén felszinkronizáljanak (nem tudom hányan vannak, mennyi adattal dogloznak, de ez könnyen elég karcsú lehet közvetlenül oda dolgozva), arra akár egy SyncBackPro is képes... felszinkronizál és lekapcsolja a gépet, tehát csak ennyire kell rászoktatni az embereket, hogy arra kattintva állítsák le a gépet, ne ahogy szokták.

(#121341) Shkiz0 válasza Male (#121340) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Köszönöm nektek, meglesem ezt a progit. :R
Szerk: Ez szerintem tökéletes tesz, beállítva mondjuk 15p szinkronizálásra.
Igazából így is, úgy is pepecs meló, mert mindenki gépéhez le kell üljek, és az azon dolgozó emberkének elmondani, hogy innentől lesz 1db mappája, és ezentúl az összes fájlt amivel dolgozik oda kell mentse, azt meg lehet syncelni az új szerverre.
Köszönöm a segítséget még egyszer! :R :R

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#121342) zolee001 válasza Shkiz0 (#121341) üzenetére


zolee001
őstag

Serverben a "folder redirection" funkció ami a kliensekröl "átrakja" a komplett user profile-t a server megosztására
(Desktop,pictures,music,videos,documents stb mappák a serveren vannak amiböl a user semmit nem tud)
Ebben az esetben real time a biztonságosabb (esetedben raid) helyre dolgoznak egyböl és csak a "serveren" kell back upolni külsö diskre a fontos dolgokat

A sync ellentétben (gndolom) munkaidö végén futna le amikor minden user már rohanna haza és egyszerre az összes kliens elkezd syncelni ami hálótól függöen lassitja be a az egészet

Amit én tennék: Hálózati meghajtó felcsatol és csak oda dolgozni,majd az offline file synccel (a windows része) vissza a kliensekre (is) 2 példányban lesz minden adat ha nincs hálózat akkor is tud dolgozni
A "server" fontos adatait külsö diskre menteni

(#121343) Shkiz0 válasza zolee001 (#121342) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szerintem eddig sem volt olyan dolog, ami miatt megérte volna ezt az új szervert berakni.
Adat szerintem igazából nem is igazán van, talán pár dokumentum, és pdf max.
Amennyiben a fentebb linkelt progi futna, úgy kb akár 15p-ként is szinkronizálhatna.
Tetszik benne, hogy egész jól testre szabható szabályokkal, mikor mit csináljon ha eltérés van a forrás és cél mappa között. (lehet a te általad ajánlott w10 gyári verziója is tudja, de még nem néztem.)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#121344) LK


LK
addikt

Sziasztok! Elolvastam a téma összefoglalót, szeretnék majd új gépre win. 10-et. Az a kérdésem lenne, hogy jól értem-e?
1.MCT letöltése, a program alapján win 10 telepítő pendrive létrehozása.
2. licence kód vásárlása win10 home/pro
3. telepítés, megfelelő bios beállításokkal
Tudtok ajánlani a sok eladóból a startapróról akitől már vettetek win 10-et ? 2 gépre raknám. (Alzánál volt karácsonykor 3500-ért, hülye voltam, hogy nem vettem) A másik, hogy utoljára pendriveról win7-et telepítettem vagy 7-8 éve, csak azért kérdezem, hogy telepítés előtt: UEFI módba kell rakni a biost, ha SSD-re telepítem, előtte AHCI-t is be kell állítani (hacsak ez már nem alap a mostani alaplapoknál) ? Aztán telepítés után az ssd-t beállítani, hogy onnan bootoljon? A w10 Pro mennyivel tud többet a Home-nál? Ha rosszul írtam valamit, kérlek javítsatok ki. Köszönöm :R

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#121345) King Unique válasza LK (#121344) üzenetére


King Unique
titán

A hogyan készítsük el a telepítési adathordozót és telepítsük pendrive-ról a Windows 10-et témában, lásd az egyes korábbi válaszokban, bejegyzésekben leírtakat. Ahol lehetőleg tudatosan kellene telepíteni, célirányosan a CSM/UEFI sémának megfelelően, nem random ahogyan éppen sikerül alapon. Az meg alap, hogy nyilván lehetőleg AHCI mód szerint, nem IDE, valamint ha modern, UEFI-s alaplapról van szó, akkor mehet az aszerinti telepítés, nem kell okvetlenül a legacy/CSM módhoz ragaszkodni.

A licenc, termékkulcs vásárlása, a Windows 10 aktiválása meg ráér akár a telepítés után is, illetve a telepítésnél, ott az aktiválásnál választható a nincs termékkulcsom opció is. Meg technikailag amúgy is használható egy ideig aktiválás nélkül a rendszer (bővebben). A honnan és milyet kérdésre meg lásd egy másik válaszban leírtakat + az EU-s használt szoftverek esetét, tényállását. Mármint ha biztosra akarsz menni és lehetőleg jogtiszta licenc kell, mert ha csak egy aktiválókulcs, akkor megfelelhetnek a pár-néhány eurós MAK kulcsok is a célra (példa). A Home/Pro kiadás kérdésében otthonra általánosan elég a Home, de ha az alábbi összehasonlítás alapján célirányosan kihasználod a Pro előnyeit és/vagy nagyon kedvezményes áron tudod beszerezni, akkor nyilván azt érdemesebb.

[ Szerkesztve ]

(#121346) Doky586 válasza LK (#121344) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

1 [link]
3 ha új gépről van szó és nem valami 5++ éves használt őskövületről akkor a bios alapból jól van beállítva. Bele sem kell menned telepítés előtt.

(#121347) LK


LK
addikt

Ezt a profizmust szeretem a prohardverben. Nagyon köszönöm mindkettőtöknek. :C Lesz mit átnéznem este. Sok minden változott. :R

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#121348) RoliHero


RoliHero
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Win10-et szeretnék telepíteni HDD-re Pendrive -ról.
A Hdd és a Pendrive-on lévő win10 telepítőnek is a Partíció stílusa MBR.

Telepítés közben ezt írja:

A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI alapú rendszerekben a Windows csak a GPT lemezekre telepíthető.

Mindenképpen csak úgy tudom megoldani ha formázom a HDD-t és GPT re állítom?

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#121349) RoyBatty válasza RoliHero (#121348) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Szia,
Ha nem akarod a HDD-t később átrakni egy régi gépbe (ahol csak XP vagy korábbi oprendszer van), akkor semmilyen érv nincs az MBR megtartása mellett. Egyébként a Biost legacy módba állítva még lehet MBR-re Win10-et telepíteni.

(#121350) kelepce válasza I (#121323) üzenetére


kelepce
tag

A netplwiz pedig működik.
Lépj a Start > Gépház > Fiókok > Bejelentkezési lehetőségek elemre. Az Adatvédelem területen kapcsold ki az utolsó két kapcsolót. Ezután mehet a netplwiz, ott lesz a pipa és és kikapcsolhatod a jelszókérést.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.