Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122297) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Egyik napról a másikra olyan probléma jött elő nekem egy pár héttel ezelőtt, hogy a weboldalak lassabban töltenek be és minden alkalmazás ami internetet használ lassabban tölti be a tartalmat. Internetkapcsolattól függetlenül előáll ez a probléma (wifi/ethernet/mobilnet megosztva) és ugyanazokon a hálózatokon más eszközöknek nincsenek ilyen gondjaik, ezért nem gondolom hogy az internetkapcsolattal lenne probléma. Speedtest.net: 470mbit le/300mbit fel, 6ms ping, 1ms jitter. Routeren cloudflare DNS van beállítva, de kikapcsolva is ugyanez a probléma. Hardveres probléma is kizárva (szerintem), elementary OS alatt minden tökéletesen működik ugyanezen az eszközön (dualboot).

Amiket próbáltam: windows verziófrissítés 2004-re (media creation tool-al felhasználói adatok és beállítások megtartása mellett), tron script lefuttatása, hálózati adapter driverek újratelepítése, vírusirtás (1 false positive). Teljes tiszta rendszer újrarakásra most nem annyira vagyok vevő időhiány miatt, remélem nem ez az egyetlen opcióm :(

Ötlet, hogy hogyan lehetne kideríteni mitől van ez a probléma? Valami csoda naplózó program ami segíthet kideríteni a hiba okát? :D

Szerk: azt hozzá akarom még tenni, hogy nem magával az internet sebességével van a gond, hanem olyan mintha a tartalom betöltés előtt legyen az alkalmazás vagy weboldal, egy pár másodpercig elmélkedik a rendszer az élet értelmein. Weboldalak esetén van néhány oldal (egy pár példa: a prohardver lapcsalád oldalai, reddit, youtube) ahol maga a tartalombetöltés is lassabb a megszokottnál a kezdeti gondolkozás után.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.