Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121951) #84318720


#84318720
törölt tag

Sziasztok!

Hol tudom beállítani Windows 10 alatt hogy ha be van jelentkezve egy másik fiókba is akkor ne engedje kikapcsolni amíg ki nem jelentkeztek az összes fiókból. Ezt írja ki, de ki engedi kapcsolni a gépet, úgy kéne beállítani hogyha más is használja a gépet akkor ne engedje kikapcsolni.

(#121952) Citroware


Citroware
addikt

Hol érdemes venni Windows 10 Pro-t?

Ami még nem világos számomra, hogy ha azt megveszem, akkor hányszor lehet azt újratelepíteni, van-e ilyen limit, vagy vannak-e különféle verziók amire másféle limitek vannak?
Csak mert fura, hogy egyes helyeken 3-5 ezer FT-ért kapható kulcs, máshol pedig 45 ezerért árulják a Windows 10-et. Mi a különbség?

Ha esetleg külföldi oldalról veszek kulcsot, akkor is választható lesz a magyar?

[ Szerkesztve ]

(#121953) King Unique válasza Citroware (#121952) üzenetére


King Unique
titán

Megvannak a standard beszerzési források, + olcsóbban az EU-s használt szoftver, ha megfelel ezen feltételeknek. + Ha extra olcsón, illetve az előbbieknél még olcsóbban kell termékkulcs az aktiváláshoz, akkor lehet venni pár-néhány euróért is W10 Pro-t (példa), de azok többnyire mennyiségi licences MAK termékkulcsok szoktak lenni. Az esetleges jogtiszta-e az 1500 forintos termékkulcsom és társai témákat meg lehetőleg mellőzni kellene itt, volt már róla szó többször (példa), illetve az előbbiek értelmében adottak azon beszerzési források, amelyeknél ilyen téren biztosra lehet menni és nem utólag kell találgatni...

Ha megveszed megfelelő forrásból a megfelelő licencet, termékkulcsot (pl. W10 pro OEM/Retail), akkor annál nyilván nincsen limit az újratelepítésre, újraaktiválásra vonatkozóan (max. pl. a MAK esetében). Meg ha adott a digitális licenc, akkor az fix állapot az adott hardvernél és az esetleges újratelepítésnél már nem kell újból megadni a termékkulcsot, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál. Gond általában az egyes nagyon olcsó termékkulcsoknál szokott lenni, leginkább azoknál fordulhatnak elő különféle aktiválási problémák, meg hogy utólag letilthatják, stb. A nyelv nem licenc, nem termékkulcs függvénye, választható a telepítésnél a magyar, + akár utólag is telepíthető a gépházban magyar nyelvi csomag, stb.

[ Szerkesztve ]

(#121954) paolinho válasza svgyula (#121948) üzenetére


paolinho
őstag

Te jó ég! Ne fesd az ördögöt a falra!

[ Szerkesztve ]

(#121955) Polarstar válasza movax (#121950) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A Mac-en ott volt a MacOffice és a Bean.
Van LibreOffice, de kellett egy kicsi jegyzetelő. Ez a Jarte lett.
Ernst F. Schumacher szerint a kicsi az szép - de ez csak kicsi.. És kurva ronda. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#121956) Lauda


Lauda
félisten

Érdekes dolgok vannak itt. Megnéztem egy videót az origón és utána ezeket dobta fel ajánlóban:

Érdekes módon a napokban pont ezeket a filmeket néztem újra gépről (az első kettőt) és a jelenet ahol abbahagytam ez egyiket épp a fagyis:

Itt vagy valami blamális véletlen történt, vagy valami csúnyaság zajlik. :U

[ Szerkesztve ]

(#121957) Pyttawrx válasza Lauda (#121956) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az ajánló szeme mindent lát. :D ;)

(#121958) Lauda válasza Pyttawrx (#121957) üzenetére


Lauda
félisten

Kérdés, hogy a böngésző mégis honnan tudja (ha tudja), hogy én milyen filmeket nézek a gépen. (nem a böngészőben).

(#121959) Pyttawrx válasza Lauda (#121958) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Aktiv sütik :D Nagyon aktivak.

(#121960) SunMount3r válasza Lauda (#121958) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen programmal nézted őket és milyen böngészőről van szó?

(#121961) Male válasza Lauda (#121958) üzenetére


Male
nagyúr

Onnan, ahonnan a guli is... elég ha rákeresek valamire a notimon, utána az asztali gépen annak a reklámjai dőlnek, pedig gmail fiókba sem vagyok bejelentkezve közben... de a legjobb, amikor gmailes levelezésben (nem a gmail felületen, hanem Thunderbirben) írsz valamiről, és hoppá elkezdik a weboldalak azt reklámozni neked.

(#121962) Zοltta válasza Hegyirabló (#121945) üzenetére


Zοltta
senior tag

Mégis milyen SSD-ről van szó ami csúcskategóriás volt, mára meg már kuka lett? Én Rufus 2.7-et használok. nálam az a tuti windows telepitésre.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#121963) Zοltta válasza Lauda (#121956) üzenetére


Zοltta
senior tag

Most már az origó is kémkedik :Y :DD . Adblock van fent? az melett is ezt produkálja ?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#121964) SunMount3r válasza Male (#121961) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezek még kb. érthetőek (no nem etikailag, hanem technikailag), mert mind ez az infó megjárja a net-et, első esetben gondlom lehet a böngészők azonosítói alapján, vagy akár az ip cím alapján is összepárosítva a kettőt, a gmail meg elég egyértelmű és teljesen mindegy, hogy másik levelező programból küldöd, mert úgy is a gmail szerverén megy keresztül.

Node itt az a kérdés, hogy egy kifejezetten videó lejátszásra használt programból hogyan kerülhetnek ki ezek az infók a net-re. Vannak persze ilyen lejátszók is, amik ha úgy vannak beállítva (ha nincs ez bennük kikapcsolva), akkor küldhetnek adatot a videókról bizonyos célokkal "valahova" (médiatár infók, metaadatok lekérdezése, vagy valamilyen statisztika miatt), de az a kérdés, hogy hova és hogy onnan hogyan szerezhetik meg pikk-pakk ezeket az infókat más net-es szolgáltatások.

(#121965) tordaitibi válasza #84318720 (#121951) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha a másik fiók(ok) jelszavasak akkor ezt nem lehet kivitelezni, csak úgy lehet ha belép a tulaj abba fiókba ahol befejezetlen, mentetlen műveletek vannak és ott mindent lezár.
Az üzenet gyakor hálózatba kötött gépeknél, akkor is kiírja ha épp semmi nincs folyamatban csak be van valaki távolról lépve.

(#121966) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok! Vennék egy WIN 10-et. Mi lehet a Különbség a kettő között?
https://www.comphub.hu/microsoft-windows-10-pro-hun-3264-bit-110605?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

és a

https://www.microstore.hu/microsoft-windows-10-pro-64bit-hun-magyar-1-felhasznalo-oem-1pack-operacios-rendszer-szoftver-fqc-08925-177317?tracking=5a030b7ddcccc

között?

(#121967) Lauda válasza Pyttawrx (#121959) üzenetére


Lauda
félisten

(#121959) Pyttawrx :D

(#121960) SunMount3r Mpc-hc és chrome.

(#121961) Male :Y

(#121963) Zοltta Ublock origint használok.

Én nem vagyok paranoiás, igaziból tőlem kémkedhet aki akar, törölje ki vele. Mindenesetre azért érdekes.

(#121968) Zοltta válasza gepesz13 (#121966) üzenetére


Zοltta
senior tag

Egyik retail Másik Oem.

A Nagy különbség, hogy a kereskedelmi verziót (Retail ) használhatjuk több számítógépen (természetesen nem egyszerre), míg az OEM változat ahhoz a hardverhez kötődik, amelyiken először aktiválták.
Pl ha meghal az alaplapod viszlát windows vehetsz új licencet....

Pls ... tanulgasd a linkelést thx :D

(#121967) Lauda

Másik szűz böngészövel is kidobja origó a nézett filmjeidet ?

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#121969) Lauda válasza gepesz13 (#121966) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Vélhetően az első egy használt szoftver és csak kulcsot kapsz. A második új szoftver, telepítővel.

Javasolnám inkább innnét az apróról vásárolj egy retail kulcsot megbízható eladótól.

(#121970) Lauda válasza Zοltta (#121968) üzenetére


Lauda
félisten

Próbáltam most edge-ben, ott mást dobott ki. Ezután a chrome-ban is azokat dobta ki, mint edge-ben.

(#121971) Zοltta válasza Lauda (#121970) üzenetére


Zοltta
senior tag

Ez én szeritem az lehet, mikor telepitetted a windowst nem kapcsoltad ki ezeket..
[link]
[link]

Persze a képekkel ellentétben mind2 rész igent kapott. Azért látod azt amit most látsz a böngészökben.

Mást nem igen tudok elképzelni

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#121972) SunMount3r válasza Lauda (#121967) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az akkor furcsa, mert az MPCHC-ban tudtommal semmi ilyen infó küldő ficsőr nincsen, még csak "rejtetten" sem, mert ez nem egy olyan csapat munkája, akik ezzel foglalkoznának, vagy érdekükben lenne.

(#121971): A leírásuk alapján az elsőről el tudom képzelni, hogy csinálhat ilyet. Pl. lehet elég neki az is, hogy a videó file meg lett nyitva valamivel és a file elnevezése alapján már be lehet azonosítani a filmet. A még durvább az lenne, ha az infókat közvetlen a lejátszó programból nyerné ki.

(#121973) Zοltta válasza SunMount3r (#121972) üzenetére


Zοltta
senior tag

Én Laudától halottam ilyet elsőnek, mást nem nagyon tudok ,hogy mitől lehet

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#121974) Restart®


Restart®
tag

Sziasztok!

Egy problémám adódott a "Start menüvel" kapcsolatban (bocsi, xp-ről ugrottam win 10-re anno :D ) . Ha megnyitom a menüt, akkor pár pillanat múlva elsötétül a képernyő. Egy idő után minden visszatért (tálca, ikonok, etc.). Ha bármilyen programot is a menüből indítottam volna el (pl: Steam-et (az S betűnél) indítanám egy jó AoE-hez), akkor sem történne semmi az említett az elsötétülésen kívül. Lehet összefüggés a felvázolt hiba és a legutóbbi nagy "ápdét" között? :F Illetve mi erre a megoldás? Mert elég bosszantó tud lenni. Köszi a segítséget és a megértést (hiszen a harmadik sör után szétszaladnak a dolgok és nehéz az írás :D )!

"A vörösbor fáj, de azt mondja: "Jó lenne élni!" Ha többet iszol, így szól: "Élni kell!" Ha igen sokat iszol, ezt kiáltja: "Élni fogsz!" És ez akkor is szép, ha nem igaz." Rejtő Jenő

(#121975) LK


LK
addikt

Üdv!
Asrock B150 pro4, 2x4 GB RAM, SSD, i3 6100. Win10-re szeretnék frissíteni, és ezt írja ki a telepítő:
Ez a számítógép nem alkalmas a Windows 10 futtatására.

Nem sikerült frissíteni a rendszer számára fenntartott partíciót.

Már csodálkoztam volna, ha minden flottul megy. Van ötletetek (kivétel a tiszta telepítés, mert az csak a végső utáni megoldás lehet)?
Köszi :R

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#121976) Zοltta válasza Restart® (#121974) üzenetére


Zοltta
senior tag

Win10 telepités után pár percig szokott ilyen lenni, mivel a win10 netről húzza le magának a szükséges softwareket. Ha sokáig csinálja akkor gyengusz a gép :D

(#121975) LK

Jobban teszed ,ha tiszta telepitésel rakod fel a win10-et .
Lásd androidnál is. minnél nagyobb updatek jöttek, annál fontosabb változtatásokat eszközöl a rendszer, igy lehet a régi rendszer sok dologba fog ütközni és rendetlenkedni fog :) ezért jobb ha szűz rendszert raksz fel.

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#121977) Restart®


Restart®
tag

De két éve telepítettem a win-t (az ápdétet pedig legalább egy hete). Szóval biztosan nem ez a gond. S egyébként is a példámban szereplő Steam-et nem win tölti le magának (mint pl.: az időjárás appot), hanem én külön (s a félreértések elkerülése végett: bármilyen programot is indítanék el a menüből, elsötétül minden és nem történik semmi).

Bocsi! Zοltta-nak ment :D

[ Szerkesztve ]

"A vörösbor fáj, de azt mondja: "Jó lenne élni!" Ha többet iszol, így szól: "Élni kell!" Ha igen sokat iszol, ezt kiáltja: "Élni fogsz!" És ez akkor is szép, ha nem igaz." Rejtő Jenő

(#121978) LK válasza Zοltta (#121976) üzenetére


LK
addikt

Természetesen tudom, hogy a teljesen friss rendszer jobb. De King Unique leírása és magyarázata alapján azt reméltem, megúszhatom.
Zoz nevű topictársunk is több száz win7 > win10 frissítést csinált meg, kolléganőm aki semmit sem ért a számítástechnikához neki is sikerült. Ezért gondoltam hogy ez ismert hiba lehet és megkérdezem itt, a legjobb helyen. :R

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#121979) SunMount3r válasza LK (#121975) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a számítógép nem alkalmas a Windows 10 futtatására.-> Hát én csak annyit tudok mondani ezek alapján, hogy ez biztos nem igaz.

Nem sikerült frissíteni a rendszer számára fenntartott partíciót.-> Inkább e körül keresném a probléma forrását.

(#121980) jokeph válasza LK (#121975) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Eszerint a meglévő WIN-t tartalmazó meghajtón lehet kevés a hely, azért lázad. :U
Ha nincs másik meghajtó, akkor marad a tiszta telepítés.
Pontosan milyen meghajtón van most a rendszer ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#121981) King Unique válasza LK (#121975) üzenetére


King Unique
titán

Korábban másnál is volt ilyen probléma, ahol a gondot BIOS/MBR mód szerint telepített Windows 10-nél a rendszer számára fenntartott partíció túl kicsi mérete okozta. A fórumtagnál a megoldás végül a System Reserved partíció méretének növelése volt. Ellenben esetedben nem derült ki, hogy mekkora méretű az SR, mennyire van tele, stb.
Ha nem megy a közvetlen in-place upgrade, nem sikerül növelni a partíció méretét, akkor másik lehetőség a clean install, ami már említve volt az egyik előző válaszban.

[ Szerkesztve ]

(#121982) LK válasza King Unique (#121981) üzenetére


LK
addikt

Közben én is megtaláltam azt a hozzászólást, és megnöveltem 100-ról 500-ra a partíciót. Most újraindítom a telepítést és reménykedek :R

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#121983) King Unique válasza gepesz13 (#121966) üzenetére


King Unique
titán

Az első elvileg használt szoftver, azért olyan olcsó, a második meg egy standard forrású OEM licenc, termékkulcs. Amúgy épp nemrég volt szó egy másik válaszban erről a témáról.
Egyébként az adott webáruháznál vannak elérhetőségek, náluk is lehetne érdeklődni, még elsődlegesen mégiscsak ők tudják mit árulnak. :))

[ Szerkesztve ]

(#121984) Zoz válasza King Unique (#121981) üzenetére


Zoz
őstag

Ezt írtam volna be én is :)

(#121985) King Unique válasza LK (#121982) üzenetére


King Unique
titán

Ja mert nálad W7 a frissítési alap, aminél alapértelmezetten csak 100 MB az SR. Bár elvileg akkor is működnie kellene, de hibára is futhat a kisebb méret miatt, meg ha nem tudja a telepítő közvetlenül megnövelni az ugrade során.

(#121986) Male válasza SunMount3r (#121964) üzenetére


Male
nagyúr

Ja, hogy ő nem a neten nézte a filmet korábban... okés, ezt félreértetem akkor.
Könnyű megnézni: ha a lejátszója ki van engedve a tűzfalon, akkor küldözgethetett ezt-azt... ha nincs, akkor nem.

(#121987) Tengri


Tengri
senior tag

Sziasztok!
Tanácstalan vagyok, hogy melyik fórum lenne az ideális úgyhogy ide írom le.
A mai napon mikor munkából hazaérve elindítottam a PC-t a ventilátorok felpörögtek (PC induláskor nálam megszokott hogy a ventilátorok rövid ideig felpörögnek, majd beállnak egy alacsonyabb fokozatra), de se a monitor se a beviteli eszközök "nem keltek életre". A gépet a bekapcsoló gomb hosszú nyomva-tartásával állítottam le. Újból bekapcsoltam de a jelenség ugyanaz. Ekkor megnyomtam a reset gombot és a ventilátorok visszavettek és bootolt a rendszer. Ha újraindítom a gépet minden szép és jó, de ha leállítom és újra bekapcsolom akkor a hibajelenséget produkálja. Ahogy szokták mondani a mai napig minden szép és jó volt, és a rendszer nem frissítette magát június 25-e óta.
Mivel ezen a területen nem vagyok otthon így megkérdezném, hogy ez windows (windows 10) hiba? Telepítsem újra a rendszert? Vagy van rá más megoldás? Ha nem a windows miatt van a hiba akkor mi lehet a ludas?
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#121988) King Unique válasza Zοltta (#121962) üzenetére


King Unique
titán

A 2.7-es verzió már elég régi, több mint 4 éves, jelenleg a 3.11 az aktuális. :))

(#121989) LK válasza King Unique (#121985) üzenetére


LK
addikt

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!
Tovább ment a telepítő, de most nem enged tovább a termékkulcsnál. Azt hittem utólag is aktiválhatom, ezért még nem vettem meg a licenc-et. Mert írtátok, hogy ráér. Nem tudok továbbmenni, faxa. Akkor holnap telepítés előtt meg kell vennem a key-t. :O :O :O

Nincsen: Nincs termékkulcsom opció.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#121990) Pyttawrx válasza LK (#121989) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még sose láttam olyat, hogy ne legyen olyan opció. Ugye net nékkül telepítetted? Bár ez csak ötlet, nem tudom van-e köze hozzá.

(#121991) King Unique válasza LK (#121989) üzenetére


King Unique
titán

Mármint azért nem enged, mert nincsen aktiválva a frissítési alap (W7), akkor kér termékkulcsot az MCT, ellenkező esetben viszont nem.
A nincs termékkulcsom lehetőség a tiszta telepítésnél választható.

(#121992) LK válasza King Unique (#121991) üzenetére


LK
addikt

Munkahelyről kapott biztosan legális kódot nem tudtam beírni virágbolti W7-be (nem engedte). Megpróbáltam jó fiú lenni. Utána meg már nem érdekelt. Akkor ez a baj.
Holnap veszek w10 licenszet. Aztán újra nekiesek.

De most több joga van egy ismeretlennek clean telepítésnél? Az is tudja illegálisan aktiválni. kb.2 perc lenne. Nem értem ennek mi az értelme. Nem baj, van 2-3 eladó már akit kinéztem, pozitív értékelések alapján.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#121993) Csupingo válasza Tengri (#121987) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg a win-ben kapcsold ki a gyors rendszerindítást. Ha nem jön be, érdemes lehet másik tápegységgel is kipróbálni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#121994) SunMount3r válasza Male (#121986) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért nem biztos, hogy csak ennyi lenne. Ha olyasmi forogna fent, mint amiket legutóbb írtam, akkor maga a Windows olvassa és küldi ki az adatokat, ezt meg azért elég necces lenne a Win saját tűzfalában ellenőrizni.

De amúgy is írtam, hogy az a lejátszó program ilyeneket nem csinál. Ha tényleg nem csak véletlen (azért elég gyanús), akkor itt biztos a Win10 telemetria nyúl bele a dolgokba.

Az Android/Google-ről már ismertem milyen pofátlanok és a Win10 kapcsán is vannak elég necces infók erről, de azért ez a szint, ilyen mélyen és sunyin benne a rendszerben (már ha igaz) már tényleg túltesz mindenen. Ez kb. azt jelentené, hogy BÁRMI ami a gépeden van/történik/csinálsz simán leszívott adat lehet bármikor/bármire nekik.

(#121995) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv, ide írom hátha. MSI 1060 6GB. Szerintem a mostani win10 frissítés óta, 2004 19041.329 a monitor nem "alszik" el, a VGA nem kapcsol le. Bekapcsolva marad végtelenségig. Hol keressem a hibát vagy azt ami megakadályozza a monitor és VGA alvó módot? UEFI bios, UEFI VGA, a "VGA deepsleep kompatibilis" vagy mi is az az energiatakarékos mód alváskor..
köszönöm a türelmet, thx

Védd a természetet!

(#121996) Tengri válasza Csupingo (#121993) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm a segítséget!

Sajnos nem ez volt a gond. Másik tápegységem nincs itthon (a gépbe jelenleg egy fél éves Seasonic PRIME Ultra 750W Titanium van). BIOS okozhat ilyen jellegű hibát?
Nem szoktam mókolni a bios-ban, egyedül a rammoknak van XMP profilja beállítva.
A BIOS a januári 7C35vA3 (MSI MEG X570 Unify) van fent mert a legújabb (7C35vA46(Beta version)) az beta verzió.

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#121997) Csupingo válasza Tengri (#121996) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha eddig jó volt a bios, akkor gondolom nem az okozza. A win 2004-es már? Ha igen, nem tudsz visszatérni az előző változatra? Sata kábeleket is akár ki lehet húzni, majd visszakötni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#121998) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Van egy fura dolog: Win10 a C meghajtón, ez alól akarom megnézni egy másik meghajtón lévő Win7 Windows/Temp könyvtárának a méretét, de sehogy se jelzi ki, csak 0-át mutat a méretre és file-okra is. (Jobb klikk->Tulajdonságok). Persze amikor megnyitom, látom hogy tele van file-okkal és mappákkal. Ez miért lehet és hogyan tudnám mégis megnézni? A többi mappára, amik abban a Windows könyvtárban vannak meg rendesen kijelzi. ?!

[ Szerkesztve ]

(#121999) Tengri válasza Csupingo (#121997) üzenetére


Tengri
senior tag

Igen 2004-es verzióra frissítettem a Windowst.
M.2. SSD-n van a rendszer, de a többi adattároló csatlakozójával meg tudom csinálni a műveletet (gondolom nem lesz hatása a problémára).
Ma miután hazamentem akkor újratelepítek mindent. Remélem orvosolja a gondomat.

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#122000) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy laptopot újratelepítésre. Ez meg is fog történni. A kérdés az lenne, hogy az ügyfél elmentett wi-fi hálózatait fel lehet-e venni úgy, hogy nem nála vagyok, de ha hazamegy ne kelljen felvennie újra a saját hálózatát, hanem már én előre beállítsam neki az ssid-t a titkosítást és a jelszót?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.