Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122701) The Goth


The Goth
tag

Hali!
10-es Pro-ban, vagy úgy egyátalán a Win10-ben meglehet oldani, hogy ha alvóból ébresztem a gépet ne dobja fel a Start menüt???
Mostanában úgy alakulnak a dolgok, hogy sajnos egyre többet vagyok kénytelen használni a Windowsomat, és már kezd az agyamra menni ez a szokása, ami eddig nem igazán zavart, mert hogy eddig kb. csak a frissítések letöltése miatt volt elindítva.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#122702) #86564352 válasza makoss (#122697) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez valamilyen bug, feladatkezelőben a Windows Explorer folyamatot restartold.

The Goth: csak úgy magától nem kellene feljönni a start menünek, csak ha a billentyűzet Win gombját nyomod, esetleg nem kapcsoltad be a tablet módot vagy teljes képernyős start menüt?

(#122703) pilipi válasza #86564352 (#122696) üzenetére


pilipi
aktív tag

Ez nem túl meggyőző így 5 év után.
A jó dolgok közül legalább 4 senkit nem érdekel és egyébként sem jelent pluszt a rossz dolgok pedig tök gáz, hogy 5 év után is jelen vannak.
Szerencsére "MÉG" nem kell használnom ezt az 5 éves béta rendszert :R

(#122704) hotkar válasza The Goth (#122701) üzenetére


hotkar
aktív tag

Az semmi. Nekem a Word-öt indítja el egy üres dokumentummal minden indításkor :U

(#122705) #86564352 válasza pilipi (#122703) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sajnos nekem is ez bajom, öt év után is mintha egy RC verzió lenne tele félkész feature-ökkel és makacs bugokkal. Pl. az idővonal/timeline kimaradt a listából, azóta szar a feladatnézet és sok program úgyse támogatja pl. a saját új Chromium Edge se. Sok leállított szolgáltatás USA-ban is pl. könyvek és zene streaming. Gagyi Áruházból játékot venni nem ajánlott, a Steam kiforrottabb. Egyetlen remény maradt a Windows számára: Panos Panay átvette az irányítást, talán vele igényesebb lesz kicsit a felhasználói élmény, mert az kiderült öt év alatt Nadellát csak az Azure és Office bevételek érdeklik.

(#122706) The Goth válasza #86564352 (#122702) üzenetére


The Goth
tag

Nem, egyiket sem. Szerintem sem oké, ezért is gondoltam, hogy valahogy ki lehet kapcsolni? :U

hotkar
Na az baszna be ha még ezt-azt el is indítana!

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#122707) Doky586 válasza The Goth (#122701) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanott ébred ahol elaltattad! Ezen nincs csodálkoznivaló.

Ha nem akarod ébredéskor látni a start menüt akkor altatáskor NE nyisd meg a start menüt. (Altasd egyéb módon)

[ Szerkesztve ]

(#122708) King Unique válasza The Goth (#122701) üzenetére


King Unique
titán

How to Fix Start Menu Opening Up by Itself on Startup from Sleep
Windows 10 Start Menu always opening up after Sleep or Hibernate

Vagyis ha nem a táblagép móddal kevered, az nincsen bekapcsolva, akkor az előbbi leírásokban lévő módszereket lehetne alkalmazni. Ahol egyébként normál esetben nyilán nem nyílik meg magától a Start menü alvó állapotból ébresztve a Windowst - pl. nálam sem laptopnál, sőt a fedelet lehajtva-felhajtva sem - , az akkor reális, ha előtte is meg volt nyitva és úgy lett altatva a rendszer, mivel az akkori állapotot állítja vissza. Sőt, ez esetben meg is van, hogy nálad mi okozhatja: ha a Start menüből nyomsz az alvó módra, akkor nem meglepő, ha ébresztéskor újra megnyílik a Start menü, mivel előtte is meg volt nyitva, ezen nincs mit csodálkozni... Ezért említik a fentebbi cikkekben a Win+X és az Alt+F4 módszert. Illetve laptopoknál elég csak lehajtani a fedelet, asztali PC-k esetében meg pl. a billentyűzeten a Sleep gombot használni, ha van olyan, vagy esetleg a be/ki kapcsolót megnyomni röviden.

Ja, és teljesen magától amúgy nyilván a Word sem indul el, az akkor reális, ha a Windows 10 leállításakor nem lett bezárva és a gépházban be van állítva a screenshoton lévő opció, illetve az aktuális 2004-es verziónál egy másikon szemléltetett, vagyis hogy állítsa vissza a korábbi állapotot, indítsa újra a mentett alkalmazásokat. :))

[ Szerkesztve ]

(#122709) The Goth


The Goth
tag

Doky586,

Igen, tény, hogy start menüből szoktam altatni.
Azért csodálkoztam, mert Linux alatt is mindig a "Start menüből" altatok, de ott ébresztéskor mégse nem dobja fel. :)

King Uniqe,

Köszi, akkor maradnak az alter megoldások, csak majd szokni kell. :R

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#122710) #86564352 válasza The Goth (#122709) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez nekem eszembe se jutott. Ha laptop összehajtás, ha desktop akkor billentyűzetről altatás.

(#122711) tbalint3


tbalint3
tag

Imádom ezeket a google ferdítő szintű "transzláció"kat: :DDD

(#122712) Solymi81 válasza #86564352 (#122696) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Szia,

Ezek alapján, ha most váltani szeretnék Win10-re Win7-ről (ha már ez a frissebb oprendszer), akkor inkább azt javaslod, hogy maradjak a 7-esen, amíg tudok, mert előnye kvázi nem sok van?

(#122713) pendre54 válasza Solymi81 (#122712) üzenetére


pendre54
addikt

Mi a nyavalya ez, a "halmozott frissítési előnézet"? ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#122714) #86564352 válasza Solymi81 (#122712) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha a vas bírja, mindenképp válts a biztonságosabb, modernebb 10-re. A 7 már nincs támogatva. (8.1 még szóba jöhet)

(#122715) Kovács86


Kovács86
junior tag

Sziasztok.

Egy ismerős Dell Dimension 5150-es Pc-jére Xp kóddal lehet tenni/frissíteni hivatalosan W10-et?

THX

(#122716) King Unique válasza Kovács86 (#122715) üzenetére


King Unique
titán

1. Nem, csak W7 és W8, 8.1 termékkulcsokat fogad el a W10 telepítője. Ahol a hátáridő már hivatalosan rég lejárt, de technikailag továbbra is működhet az ingyenes upgrade / kulcsos telepítés a linkelt cikk végén lévő megjegyzéssel. De amúgy technikailag működik pl. testreszabási korlátozásokkal aktiválás nélkül is a Windows 10. Meg ha csak az aktiválás a cél, akkor lehet venni egész olcsón is termékkulcsot (példa). Viszont ha biztosan jogtiszta licenc kell, meg nem utólagos találgatás / aktiválási problémák (példa), akkor megvannak a szokásos beszerzési források és árak.

2. Ha gyárilag Windows XP-vel előtelepítve került forgalomba az a PC és a hardverei is olyan régiek, akkor viszont nem ártana ellenőrizni, hogy megfelel-e egyáltalán a rendszerkövetelményeknek. Ha nem, akkor nyilván nem kellene erőltetni egy muzeális gépen a W10 használatát. Ez esetben az egyes hardverelemek cseréje/bővítése, vagy új hardver vásárlása javasolt, akár használtan is. Vagy ha a régi gép megtartása a cél és nem feltétel a Windows, akkor saját felelősségre az XP további használata, vagy biztonságosabb formában helyette inkább valamilyen Linux.

[ Szerkesztve ]

(#122717) Kovács86 válasza King Unique (#122716) üzenetére


Kovács86
junior tag

Köszönöm!

Rákérdezek a PC-gazdinál... :R

(#122718) Solymi81 válasza #86564352 (#122714) üzenetére


Solymi81
aktív tag

A vas az szerintem bírná (adatlapon ott a konfig), csak ha ennyi probléma van vele akkor az úgy macerásabb.
Win 7-ből meg Ultimate van, nemtom mennyire számít, de ha jól tudom a céges Winek még kapják a frissítést.
Úgyis veszek egy nagyobb SSD-t, átköltöztetem rá a 7-est és upgradelem 10-re akkor.

(#122719) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Van egy problémám, amiben a segítségetek kérném. [link]
Szerintem win probléma lesz, tegnap még normálisan ment, ma meg nem mutat semmi mp3tag infót, és be se tudok írni semmit.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#122720) Cs1csó válasza Solymi81 (#122718) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 a Windows 10 mellett, a Windows 7 már egy 11 éves oprendszer.

(#122721) King Unique válasza Solymi81 (#122718) üzenetére


King Unique
titán

Mennyi ennyi probléma? :D Bőven jó és használható OS a Windows 10, még ha nem is minden téren tökéletes, ahogyan az előző Windowsok és amúgy desktopon más platformok rendszerei sem feltétlen, szóval ennyit erről. Meg ha már világszerte 1(+) milliárd eszközön fut, akkor az megint nem azt szemlélteti, hogy ne lehetne használni és ne lehetne opció desktopon tömegeknek, ahogyan itt a topikban is sokaknak.
A W7 egy 10+ éves legacy és már EOL OS, ezért a további használata már nem igazán javasolt. A +3 éves ESU meg hivatalosan csak mennyiségi licencszerződéssel rendelkezelő ügyfeleknek, szervezeteknek (cégeknek, intézményeknek) érhető el és az is csak fizetős formában. Tehát nem az otthoni felhasználóknak, ott max. a kétes tákolás lehet opció, de az full illegális és warez, ezért tiltott téma...
A W7 —► W10 ingyen upgrade technikailag most is működhet, Ultimate esetében Pro kiadásra, + lehet akár W10-et is vásárolni, lásd nemrég egy másik válasz 1. pontjában leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#122722) dethroner válasza dethroner (#122719) üzenetére


dethroner
veterán

Sikerült rájönnöm mi okozta ezt a hibát. A legújabb verzióváltást jelentő update, név szerint a KB4566785. Ezt törölni nem is lehetett, kizárólag a rendszervisszaállítással lehet megszabadulni tőle. Megcsináltam, visszaállítottam és minden zene infó visszajött és újra szerkeszthető. Mocskos frissítések. :(((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#122723) King Unique válasza dethroner (#122722) üzenetére


King Unique
titán

Milyen verzióváltás? :D Az a funkciófrissítéseknél van, illetve havi és buldszám alverzió szinten az összesítő frissítéseknél, mint pl. a ma megjelent KB4568831 2004-es verzióra, ami amúgy csak opcionális frissítés, nem kötelező telepíteni.
A KB4566785 csak egy SSU, aminek pont nem kellene különösebb hibát okoznia, a Windows Update működésén hivatott javítani. Szóval ha esetedben igen, akkor az elég érdekes... :F Az SSU-kat grafikus felületen amúgy a vezérlőpultban lehet eltávolítani, + vannak egyéb módszerek is (bővebben).

[ Szerkesztve ]

(#122724) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nos, újra a Sleep móddal küszködöm, az első:
1. A hátsó USB portba dugtam egy külső winyót és így sehogy sem ment el Sleep módba a MONITOR. Ill. azt csinálta, hogy egy pillanatra elsötétedett, de rögtön újra is éledt. Keresgéltem és az Advance Power Options-ben ezt Disabled-re rakva, már elmegy a gép is és a monitor is Sleep módba. Kérdésem, hogy rendben van e ez így ezzel a beállítással, nem okoz e pl. a winyónak ez valamilyen problémát?:

2. A másik valószínűleg más (szoftveres?) eredetű, hogy az egész gép nem megy el Sleep módba (a monitor igen) ha már egyszer boot után el lett indítva a Qbittorrent alkalmazás.
Direkt teszteltem (1 percre állítva a Sleep-et) és az után nem ment Sleep-be, miután elindítottam a Qbit-et, még azután sem, hogy (elvileg) full bezártam/kiléptem belőle. Úgy persze továbbra is elmegy Sleep-be, ha manuálisan rakom abba, de ez így nem megoldás. Talán egy process, amit a Qbit elindít nem záródik be rendesen, nem tudom, de a Task Manager-ben konkrétan a Qbit-et bezárása után már nem látom. Ezzel mit lehetne kezdeni?

Köszi!

(#122725) Kovács86


Kovács86
junior tag

A pendrive-ot nem látja a W10 az "Ez a gép" ablakban, de a Lemezkezelő látja. a boot-pendrive készítő program ( és mások sem) látják. ...de a W10 lLemezkezelő igen.
???

Mi a hiba ???

[ Szerkesztve ]

(#122726) tordaitibi válasza Kovács86 (#122725) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem kap betűjelet, így érthető hogy semmi nem látja.
Új pendrive? ha igen formázd meg, ha használt és van rajta adat, próbálj meg a Lemezkezelőbe betűt adni neki.
Ha a Win számára ismeretlen fájlrendszer van rajta akkor is ez van. EXT, stb.

(#122727) vaakuum


vaakuum
addikt

help pls! Razer synapse programban be van állítva, hogy induljon automatikusan a win10 progival, de nem teszi. Minden alkalommal kézzel kell elindíta. Egyszerűen meg sem próbálja az indítást. Hogy lehetne rávenni, hogy autmatikusan indítsa el a razer drivert?
A Gépház > Alkalmazások > Indítópult vonalon engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#122728) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!

Az ismerosom segitseget kert abban, hogy a 2014ben vett laptopja egyre tobbszor es gyakrabban lassul be, es tudok e ezzel valamit kezdeni. Nem ertek hozza azert ezekhez annyira, de mondtam neki hogy en szivesen ujratelepitem neki az egesz gepet. Itt jon az elso kerdesem: ha o jogtiszta Windows-t vett akkoriban, akkor nem ugy van hogy ha barhonnan es barhogy telepitem ujra, ugyanugy aktivált es jogtiszta rendszere lesz? Ezt nem tudtam neki biztosra garantálni, illetve a szinten jogtiszta Office-át is féltette. Emiatt egy masik ismeroshoz vitte, aki tudtommal CCleanerezett, kitorolte a cookiekat, ha minden igaz az Updateerrel frissitette a Windowst, az appokat frissitette, a nem hasznaltakat letorolte. A kerdesem az, hogy mindezek hatasara lesz olyan gyors es smooth a rendszer ujra, mintha újratelepítettük volna?

A masik kerdesem, hogy a Windows Defender es hozza tartozo vedelmezo berendezések tenyleg ennyire semmit nem ernek, egy egyszeru felhasznalonak?

Elore js koszi a valaszokat :B

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#122729) hhgygy válasza DrDobos (#122728) üzenetére


hhgygy
senior tag

Biztos, hogy a friss telepítéstől gyorsabb lenne, mint a cc cleaneres gányolástól. Ha jogtiszta a Windows és az Office, akkor nyilván megvannak a termékkulcsok, oszt jó napot. A Windowshoz lehet, hogy nem is kell, ha hardveres.
Én úgy tudom, hogy normális felhasználónak bőven jó a defender, én a w10 óta csak azt használom

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#122730) Zoz válasza DrDobos (#122728) üzenetére


Zoz
őstag

2014-ben vett SSD-t a gépbe? És ha nem, azóta vett már bele?
Ha még nem, akkor éppen itt az ideje! Anélkül lehet vacakolni ilyen szoftveres hülyeségekkel, csak értelme nem sok lesz.

(#122731) Pyttawrx válasza DrDobos (#122728) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Lehet javulás a ccleaner miatt, de mindent amit a ccleaner windows alól is meg lehet csinálni. Mit féltett? Ha megvette van kulcsa az office-hoz, a win meg aktivalódik. Egyértelműen gyorsabb lesz az újratelepítés után. Még a privazer ami esetleg ajánlatos. Ja: a ccleaneres vacakolás csak ideig-óráig érhet vmit. Meg azt nem írtad, hogy milyen a pontos konfig.

(#122732) Pyttawrx válasza Zoz (#122730) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#122733) Csöves válasza Pyttawrx (#122732) üzenetére


Csöves
senior tag

Elnéztem.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#122734) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv, eredeti win 10-zem van home verzió és pár hónapja a frissítés szekciónal írja hogy hamarosan jön a 2004es májusi frissítés... Aug van... Hol van már? Mikor kapom meg? Valahogy fel tudom manuálisan telepíteni?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#122735) Pyttawrx válasza MikeWazowski (#122734) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha még azt írja, hogy nem áll készen a géped, akkor szerintem ne telepítsd. Amúgy a media creation tool-al tudod.

(#122736) DrDobos válasza Pyttawrx (#122731) üzenetére


DrDobos
őstag

Koszi nektek a segítséget. SSDje nincs, szerintem nem is lesz:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#122737) SunMount3r válasza DrDobos (#122728) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért ha már 6 éves a laptop, akkor lehet egy belső kitakarítás/újrapasztázás sem ártana neki. Nem biztos hogy ettől lesz láthatóan gyorsabb, de ártani biztos nem árthat. Talán érdemes lenne hőfokokat is mérni rajta terhelés közben. Persze ez csak tipp.

Az én laptopom 3 évvel idősebb, de olyan por gyűlt fel benne azóta, hogy erősen throttling-olt is folyton, mert nem bírta a proci szuflával az elégtelen hűtés miatt.

(#122738) DrDobos válasza SunMount3r (#122737) üzenetére


DrDobos
őstag

Ezt is mondtam, de az ismerős ezt nem vallalta be :) hofokok amugy jok, de porog is a procihuto neki.

Samsung Galaxy A55 5G

(#122739) MikeWazowski válasza Pyttawrx (#122735) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Rendben, köszönöm, akkor várok.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#122740) hhgygy válasza MikeWazowski (#122734) üzenetére


hhgygy
senior tag

Fel tudod manuálisan telepíteni, de nem akarod :DD

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#122741) Doky586 válasza DrDobos (#122736) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mondd meg neki hogy ssd nélkül nem lehet rajta segíteni. A Defender pedig teljesen jó, de az emberi hülyeség ellen nincs védelem. :U

(#122742) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok, a következő hibabejegyzést találtam az eseménynaplóban:
A(z) Service Control Manager forrásból származó eseményazonosító 7023 leírása nem található. Az eseményt kiváltó összetevő nincs telepítve a helyi számítógépre, vagy a telepítés sérült. Telepítheti vagy kijavíthatja az összetevőt a helyi számítógépen.
Ha az esemény forrása egy másik számítógép, akkor a megjelenítési információkat is el kellett menteni az eseménnyel.
A következő információk tartoznak az eseményhez:
Intel(R) PROSet/Wireless Zero Configuration Service
%%2147770990
Az erőforrás-betöltő nem találta a MUI fájlt

Ez mitől lehet? A legfrisebb illesztőprogram van fent, eszközkezelőből lett frissítve.

(#122743) Pyttawrx válasza DrDobos (#122736) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pedig azzal kéne kezdeni. :)

(#122744) togvau


togvau
senior tag

az utóbbi updatek óta, ebben a jóképességű emberek által fejlesztett rendszerben megint újabb problémák jelentek meg.
-Minden egyes start menü bejegyzésnek van egy (1) párja, ami tök ugyan az, csak (1) a különbség

-egy ideje nincs thumbnail mentés, minden egyes nézéskor újragenerálja a video/kép thumbnaileket, megy a zöld csík az explorer cíimsorban, és ha percek múlva végez, előtérbe bukkan kéretlenül.

hitler, sztálin, micro usb

(#122745) King Unique válasza Kovács86 (#122725) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 fájlkezelőjében ("Ez a gép") alapesetben csak akkor jelenik meg a pendrive, a rajta lévő partíció, ha van meghajtóbetűjele. Ha nincsen, akkor értelemszerűen hozzá kellene rendelni egyet, lásd az előbb linkelt leírást. De amúgy attól, hogy nincsen meghajtóbetűjele, még nyilván "látja" a Windows 10 az eszközkezelőben, lemezkezelőben stb., valamint a "boot-pendrive készítő program" is, mint pl. a Macrium, Rufus stb., sőt azoknak még partíció sem kell a kezeléséhez, lehet akár unallocated is. Az MCT viszont nem feltétlen fogja, mert az a meghajtóbetűjellel rendelkező köteteket listázza ki.

"Mi a hiba ???"

Valószínűleg az, ami az előbb le volt írva, nincsen meghajtóbetűjele a pendrive-on lévö kötetnek, ezért adni kellene neki.
Amúgy meg ki tudja, mivel a részletek nem derültek ki... Nem ismert, hogy milyen fájlrendszerre van formázva a pendrive, azt támogatja-e egyáltalán a W10, meghajtóbetűjele van-e és próbáltál-e már hozzárendelni, szükség esetén újraformázni, nem lett mellékelve screenshot a lemezkezelőről, stb.

[ Szerkesztve ]

(#122746) Kovács86 válasza King Unique (#122745) üzenetére


Kovács86
junior tag

Igen, ez volt a hiba,

köszönöm!
:)

(#122747) Kovács86 válasza tordaitibi (#122726) üzenetére


Kovács86
junior tag

Igen, ez volt a hiba,

köszönöm!

:DD

(#122748) King Unique válasza MikeWazowski (#122734) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat, ahol a késés lehetséges oka és saját felelősségre a manuális telepítés kivitelezése is említve, linkelve van, meg hogy nem feltétlen kell kapkodni, pl. a 1909-es verzió is még támogatott egy ideig.

(#122750) Pyttawrx válasza Ga3rieL (#122749) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Nem. Pl 1x fizetsz utána mindig megkapod. Én már fizettem, és hasznos progi. Igazából rád van bízva a dolog.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.