Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122101) Cs1csó válasza Makifeju (#122100) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 a telepítés során történő tiltásnak, majd telepítés után a Gépház minden menüjén, almenüjén végigmenni és ott is kikapcsolni amit lehet.

(#122102) King Unique válasza Makifeju (#122096) üzenetére


King Unique
titán

Amit te "kémkedés" néven emlegetsz, az többnyire a diagnosztika, telemetria, ami speciel a W7-nél is van. Meg gondolom a népszerű nagy tech cégek (G betűs és társai) szolgáltatásait nem használod az interneten, + közösségi szolgáltatásokat (F betűs és társai) stb. sem, sőt nem is feltétlen kell, mert anélkül is gyűjthetnek rólad adatokat. :))
Amúgy már a Windows 10 telepítésénél is beállítható, hogy milyen adatokat akarsz megosztani, lásd az alábbi bejegyzésben a képeket (19-25) a telepítési folyamatról. + Utólag a gépházban is testraszabhatók az adatvédelmi beállítasok.
Ha nagy a paranoia, akkor meg ott vannak az O&O ShutUp10, W10 Privacy, WPD és társai külső programok. De ezeket is ésszel javasolt használni, nem mindent erővel kikapcsolni/letiltani, aztán utána meg csodálkozni, ha valami nem működik, vagy nem úgy működik, mint kellene...
Szinkronizálás meg egyébként a Microsoft-fiók használatánál lehet, de szükség esetén a gépházban az is kikapcsolható, + választható a telepítésnél helyi fiók is, nem kötelező az előbbi.

[ Szerkesztve ]

(#122103) King Unique válasza sandró60 (#122089) üzenetére


King Unique
titán

Ezen leírásban 7 db módszer, egy másikban meg 9 db van említve a lemezkezelő elérésére, ahol a keresőben történő keresés csak 1 a sok közül... Ahol egyébként a kereső most is kilistázza a lemezkezelőt, csak a megfelelő kifejezésre (pl. partíciók, formázás) kellene rákeresni. Amúgy meg Windows 8 óta szvsz legegyszerűbb a Win + X gomb és azon menü használata.

(#122104) sandró60 válasza Pano (#122090) üzenetére


sandró60
addikt

Köszönöm :R
Neked is ldod :R

(#122105) sandró60 válasza King Unique (#122103) üzenetére


sandró60
addikt

A tegnapi frissítésig elég volt ,hogy a keresőbe beírtam "lemezkezelő".Ma már így nem müködik. :F

(#122106) hotkar válasza sandró60 (#122105) üzenetére


hotkar
aktív tag

Csak meg akarnak kímélni a sok fölösleges munkától. A "Win gombra jobb klikk -> Lemezkezelő" módszerrel 5x tudod megnyitni, mire begépeled hogy Lemezkezelő. ;]

(#122107) Lenry válasza hotkar (#122106) üzenetére


Lenry
félisten

ha viszed az egeret a Start gomb irányába és közben nyomsz egy Win+X-et, akkor még fél másodpercet megspórolhatsz :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122108) Tomi_78 válasza qdak (#122056) üzenetére


Tomi_78
tag

"Tallózás... gomb: Hálózatról kikeresed a mappát, amit fel szeretnél csatolni."

Nálam csak egy számítógép neve jelenik meg tallózáskor, és arról sem tudom, hogy az a szerver neve-e (a nevét hol nézhetem meg a szervernek?)... :F

(#122109) #12901120 válasza Doky586 (#122099) üzenetére


#12901120
törölt tag

Neked és sokaknak biztosan elég, de vagyunk páran, akiknek nem... Megkérdezi a tartózkodási helyet, meg hogy a kémkedés alap vagy teljesen legyen. :D Nem véletlenül léteznek ezek a 3rd party progik, mint pl.: wpd, shutup10, w10privacy

(#122110) Geth válasza #12901120 (#122109) üzenetére


Geth
addikt

Nem véletlenül. Pont azoknak készülnek, akiknek nen sikerült különbséget tenniük telemetria és kémkedés között :D

(#122111) #12901120 válasza Geth (#122110) üzenetére


#12901120
törölt tag

Réteg termékek. Neked nem kell, másnak igen. Nincs ezzel semmi baj. :) Lehet élni ezek nélkül is persze, meg pl. reklámblokkoló nélkül is böngészni. :D

(#122112) #86564352 válasza Albigator (#122072) üzenetére


#86564352
törölt tag

ImageGlass vagy Pictureflect az áruházból (utóbbi bizonyíték arra UWP alapon is lehet gyors képnézőt csinálni, csak a Microsoftot nem érdekli milyen problémás öt éve egy ilyen alapfunkció)

(#122113) Geth válasza #12901120 (#122111) üzenetére


Geth
addikt

A reklámblokkoló megint más. Miért jó összemosogatni különböző dolgokat? :F

(#122114) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pár napja elkezdett furcsa tüneteket produkálni az egér.
Először állandó rebootokat csináltam mert nem jöttem rá az okára.
A tünet, egyszer csak eltűnik a kurzor és ugyanekkor nem reagál a bill. Windows gombra se. alt+tab megy, és megy az egéren a + gombokra programozott volume up-down is.
Vagyis nem veszíti el a perifériákat csak azok mintha egy másik univerzumba lennének.
És ma rájöttem az okára.
Véletlenül arrébb volt az egér az asztalon és magam felé húztam, és megjelent a kurzor és helyreállt minden.
Ránéztem a Gépház-kijelző pontra és 5 darab kijelzőm van.
Vagyis ha az egérkurzor és a fókusz valamiért átkerül az 5. kijelzőre, akkor az asztalon kb. 60 centit kell húznom balra az egeret mintha áthúznám a kurzort mind az 5 kijelzőn és egyszer csak megjelenik.
Nincs, nem is volt több kijelzőm, nem volt csatlakoztatva sem dual monitor legalább 1 éve, a hiba meg kb. 2 napja jelentkezett.
Nincs is 5 hely, 2 darab HDMI aljzat van a gépen. Honnan vette az 5 kijelzőt..?
Hogyan tudnám eltüntetni a +kijelzőket, hogy csak az 1. alapértelmezett maradjon?

(#122115) djherby


djherby
tag

A rendszer SSD-n van, és szeretném lecserélni az eddigi "D:\ meghajtómat" (HDD). Viszont van jó pár program ami ide van telepítve. Létezik vmi módszer, hogy ezeket átmozgassam, és ne kelljen újratelepítenem? Köszi!

(#122116) King Unique válasza djherby (#122115) üzenetére


King Unique
titán

Esetleg klónozod a régi HDD tartalmát az újra, aztán vagy/vagy.

(#122117) egykori válasza King Unique (#121197) üzenetére


egykori
őstag

"Egyébként előzőleg mások is kérdeztek, javasoltak a lassú bootolással kapcsolatban ezt-azt, amikről nem derült ki, hogy mi a helyzet, még mindig a 840-s SSD-ről van szó, vagy már másikról, átklónoztad arra a W10-et, stb."

A melóm most már megengedte, hogy behatóbban foglalkozzak a laptopommal, és ma végre pontot tehettem a 150 mp-es bootolási problémára.
Először is sikerült az Intel Management Engine Interface-t helyre tenni, mert már nagyon régóta sárga felkiáltójeles volt az Eszközkezelőben. Lehet, hogy ennek semmi köze se volt a lassú boothoz.
A másik, amire rájöttem, hogy amikor kihúztam a laptopból az IcyBox Hubot, jóval hamarabb indult be a rendszer. Ezután csináltam egy klónozást a 840 Seriesről a 850 Evo SSD-re, aminek a firmware-ét frissítettem. Azután mértem az időt: 45 mp! (Gyors indítás és hibernálás nélkül.) :K

Köszönöm a türelmeteket és a készséget, hogy igyekeztetek többen is segíteni, különösen neked, King Unique. :R

(#122118) qdak válasza Tomi_78 (#122108) üzenetére


qdak
addikt

Az jó kérdés, nekem egy idő után váltott az ip ről.
Az ip t csak tudod?
-Win+R
-\\ipcím
Igazából, felcsatoláskor teljesen jó az ip is pl.: \\192.168.1.97\Letoltes

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#122119) #86564352 válasza tordaitibi (#122114) üzenetére


#86564352
törölt tag

Advanced display settings ott alul vagy eszközkezelő vagy VGA szoftverében tüntesd el

(#122120) Male válasza djherby (#122115) üzenetére


Male
nagyúr

Vagy klónozod, ahogy King Unique is írja, vagy ha azt nem akarod (mert pl a D tartalmának csak nagyon kis része ezek a programok, és a többit nem akarod átvenni), akkor... egyszerűen beteszed az új meghajtót, átmásolod ezeket (jogosultságokra érdemes figyelni, illetve értelem szerűen ne fussanak közben), majd megcseréled a betűjeleket... ha minden oké, akkor meg a régiről törölheted is. Nekem eddig így mindig működött.

(#122121) sgx


sgx
tag

Sziasztok,
abban tud valaki segíteni, hogy egy rosszul sikerült windows frissítést hogyan tudok letörölni, ha nem jön be a windows? Visszaállítási pont nincs sajnos.
Hirens alól a Windows mappa átnevezése sem oldotta meg ezt a problémát.
Köszönöm.

(#122122) djherby válasza Male (#122120) üzenetére


djherby
tag

Köszi, még a Settings/System/Apps és ott a megfelelő app mozgatására gondoltam. Konkrétan kb. 2 mappát érint, nyilván a többi az másolható (film, kép, zene).

(#122123) King Unique válasza sgx (#122121) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem vonta vissza automatikusan a sikertelen frissítést és állt vissza a korábbi állapotra a rendszer, akkor a Windows 10 telepítőjét lehetne bebootolni pendrive-ról, majd onnan megpróbálni eltávolítani, illetve a helyreállítási környezetben (WInRE) is eltávolítható a legutóbbi összesítő frissítés / funkciófrissítés (bővebben).

(#122124) Doky586 válasza sgx (#122121) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] kép4

(#122125) tordaitibi válasza #86564352 (#122119) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Rájöttem az okára.
Engedélyeztem a Hyper-V szolgáltatást mert kellett egy virtuális XP, egy régi program futtatása miatt ami nem megy W10-en sehogy.

Ez hozta a + virtuális megjelenítőket, amik nem is zavarnának de az egérkurzor meghülyült és nem működik azóta a fényerőszabályzó appom se.
Gondolom szerencsétlen app valamelyik virtuális kijelző fényerejét állítgatja, nem a fő monitorét.
Kikapcsoltam a Hyper-V-t, és eszközkezelőbe töröltem a +4 darab kijelzőt, így helyreállt a rend.

Ha legközelebb kell virtualizáció akkor futok egy kört a Virtualbox-szal, hátha az nem kavar be így mint a Win gyári virt. programja.

(#122126) zenit73 válasza tordaitibi (#122125) üzenetére


zenit73
aktív tag

Szia!

Ez olyan app amivel tudnám szabályozni az asztali gépem fényerejét billentyűzetről?

Ha igen, megadnád a nevét?

Köszi!

(#122127) tordaitibi válasza zenit73 (#122126) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

[Én ezt használom]
Őskövület de XP óta minden Winen működik, olyan laptopokon is MIN win nwm tudja a gyári Fn+gombokat használni.
Gyorsgomb,
brightness-up-->ctrl+.
brightness-down-->ctrl+,

Ez a gammával manipulál meg a kontraszttal azaz nem valódi fényerőszabályzó.
Ha valóban magát a monitort akarod szabályozni, azaz tényleg a backligh állítgatása a cél akkor [ennél jobb a földön nincs] nagyon jó szoftver, free, van portable, profilozható stb. mindent tud. Én támogattam is a fejlesztőt mert megérdemli, 6 gépen használom jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#122128) zenit73 válasza tordaitibi (#122127) üzenetére


zenit73
aktív tag

Köszi, megnézem mindkettőt! :C

(#122129) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Még érdekelne, hogy Win10-en ha bekapcsolom a megosztásokat, akkor az Users mappa miért van megosztva alapból? Mármint biztos nem én osztottam meg magamról. Erről nyugodtam leszedhetem a megosztást? Mármint nem tudom a Win miért csinálja ezt magától, hacsak nem valami rendszerszintű oka van rá...?

(#122130) xy.zsolt válasza tordaitibi (#122127) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A másodikon van kezdeti értékekre való visszaállítás? ....mert képes vagyok nagyon elqrni, ha monitor beállítása a téma :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#122131) tordaitibi válasza xy.zsolt (#122130) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igen van default es van olyan lehetoseg is hogy a mostanit megjegyezze, es minden rendszerinditasnal ezzel induljon

[ Szerkesztve ]

(#122132) Geth válasza tordaitibi (#122125) üzenetére


Geth
addikt

Napi szinten használok Hyper-V-t, 0 db. extra kijelzőt hozott létre, nem tudom mit nyomkorásztál hogy Nálad igen. Ötlet?

(#122133) Geth válasza SunMount3r (#122129) üzenetére


Geth
addikt

Tippre a Network and Sharing Center | Advanced sharing settings alatt a public folder sharing miatt.
Normális működés, egyszerűsíti a megosztások létrehozását a felhasználói fiók alól úgy, hogy egyetlen megosztást hoz létre (Users) és ez alatt már elég az NTFS-sel megoldani az acl-t.
(A megosztási jogosultság mellett stimmelnie kell az NTFS jogosultságnak is, hogy a tulajon kívül más is pl. be tudjon lépni a konkrét könyvtárba.)
Kikapcsolhatod, ha nem használod.

Fun fact: ha újrahúzod a rendszert, a kiosztott megosztási jogosultságok elvesznek, de az NTFS jogosultságok megmaradnak, így könnyebben visszaállítható egy komplexebb jogosultsági hierarchia. Persze ha nem NTFS-sel volt megoldva az acl logika, hanem pont hogy megosztási jogokkal, akkor egy ilyen szituban az ment a levesbe.

(#122134) weiss válasza SunMount3r (#122093) üzenetére


weiss
addikt

[link]

Nem próbáltam, de elvileg ez kell hozzá. Ha nem megy, akkor valszeg csak server verzióval jó.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#122135) qdak válasza SunMount3r (#122129) üzenetére


qdak
addikt

Töröltem, semmi károm nem származott belőle.

Win+R
compmgmt.msc
Rendszereszközök
Megosztott mappák
Megosztások

Itt megtudod nézni mik vannak még megosztva, én spec. innen használom a megosztást is.

(#122086) SunMount3r Szét szedni nem tudod, hogy a megosztott mappákba, csak az kerüljön, amit meg is osztasz?
Ha mindenképp a megosztott mappán belűl akarsz olyant amit nem akarsz megosztani, tennék rá egy felhasználó korlátot, hogy csak xy adminból látszódjon.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#122136) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Az hogy fer ossze, hogy a settings-be, activasion resznel azt irja, hogy "windows is activated with a digital license linked to your microsoft account", de smlgr /dlv-re viszont product key not found jon?
Amugy azutan lett ilyen, hogy smlgr /upk-val eltavolitottam egy korabbi license-t.

Ma reggel huztam fel friss windows-t egy masodlagos gepre, linkeltem a microsoft accountom es utana mar aktivnak mutatta smlgr /dlv alapjan, raadasul masik key-el mint ami a fo gepemen van, de mindkettot retailnek irta, viszont nekem csak 1 retail kulcsom van.
Fogalmam sincs honnan szulte meg a masikat...

(#122137) tordaitibi válasza Geth (#122132) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igen megint én vagyok a béna... :)

Hyper-V szolgáltatás bekapcsolása ELŐTT:

Hyper-V szolgáltatás bekapcsolása UTÁN:

El sem indítottam a Hyper-v kezelőjét, csak a gép kért ugye egy rebootot és utána máris 5 darab kijelzőm van.
Ötlet..? Nincs, ezért fordultam a fórumhoz.
És nem is érdekelne az 5 kijelző de minden monitor sleep után az egérkurzor, és így a fókusz az 5. kijelzőre kerül, fél métert kell balra huzigálnom az egeret hogy visszajöjjön az 1. alapértelmezett kijelzőre, valamint megszűnnek működni a fényerőszabályzó appjaim mert valamelyik kijelzőn biztosan szabályoznak csak nem az 1.-n.

(#122138) King Unique válasza birno (#122136) üzenetére


King Unique
titán

Ha digitális licenc van, akkor azt az slmgr /upk paranccsal nem távolítod el az adott hardvernél, max. a rajta lévő Windows 10-ből távolítja el a termékkulcsot, amiről már volt szó itt. Ha pedig az adott hardvernél van már digitális licenc az adott Windows 10-kiadáshoz, + Microsoft-fiókhoz társítva, akkor nem meglepő, ha újratelepítés után, illetve ugyanazon Microsoft-fiók használatánál automatikusan aktiválódik. Meg a Microsoft-fiókhoz társított digitális licenc a hardvermódosítást is lehetővé teszi.
Amúgy meg a leírtak alapján aktivált mindkét gépen a Windows 10 digitális licenccel, ráadásul Retail az slmgr /dli kimenete alapján, vagyis nem teljesen világos, hogy valójában mi is a probléma... :D :))

(#122139) Geth válasza tordaitibi (#122137) üzenetére


Geth
addikt

Intel gpu-d van? Pl. a 4600-nál az Intel bénázott, hyper-v bekapcsolás után ugyanez a tünet, revertelni kell az Intel graphicsot.
De más is lehet, szokásos találgatás :)

[ Szerkesztve ]

(#122140) tordaitibi válasza Geth (#122139) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Yes.
Intel N3150 soc. Vagy APU..? Vagy Anyu? :)

Nem találgatok, eddig 4 év alatt kb. 2x kellett virtuális gép, ha legközelebb kell és nem felejtem el hogy ezt az anomáliát okozza akkor feldobok egy virtualboxot.
Mégegy kérdés, a cucc tudja a KVM virtualizációt, BIOS-ba be is van kapcsolva. Akkor valószínűleg használja is?
Gondolom igen mert én életembe nem láttam ilyen gyors XP-t, a virtuális gépre kattintástól számolva 10 másodperc alatt felállt.

[ Szerkesztve ]

(#122141) Geth válasza tordaitibi (#122140) üzenetére


Geth
addikt

10 mp xpre elég soknak tűnik. Vagy telepítés? Annak korrekt :)

Egyébként Neked már nem kell találgatni, én már beletrafáltam.

[ Szerkesztve ]

(#122142) egykori


egykori
őstag

Szeretnék segítséget kérni. Új FileHistory beállítást kellett csinálnom, de valamiért nem lehet a User mappákból mentést készíteni, mert nem is látja. Felhasználók mappa van, de abban nincs az a program, amiből kellene a rendszeres fájlmentés.
Az érdekes az, hogy az előző FileHistory beállításoknál ez nem volt probléma (évekig működött), akkor kijelölhető volt az a mappa mentésre, amit most nem látok. (Az elérési út: User\Saját\AppData\Roaming\Program.) Azt tudom, hogy az AppData már rejtett mappa, de a régi beállításnál miért volt elérhető és most miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#122143) tordaitibi válasza Geth (#122141) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Jóvanna, nézd már el ezt a bootidőt a kis 6W TDP-s Celeron cerkának.
Mit nem adtam volna 15 éve ha az XP akkor 10 másodpercen belül bootol... :-)

Máris itt a következő kérdésem,
a Win alapértelmezett 2 lépéses hangerő lépéseit (volume step) hogyan, hol lehet átállítani 10-re?
Van egy 7 gombos egerem, 2 gombját bekonfigoltam a volume-up és volume down-ra, de ugye ez nem billentyűzet, ismétlést nem tudok neki megadni így pl. a hangerő le 70-ről 20-ra az 25 egérgomb nyomkodás.
Régebben mintha láttam volna erre vonatkozó lehetőséget de a tízesbe sehol nem találom.
Tulajdonképpen nekem az is megfelelne mint a Linuxok hangerőszabályzása, ráállok a kurzorral a tálca hangerőikonra és a görgővel lehet szabályozni de sajnos Redmondba ilyen roppant hasznos featuréket még nem vettek át.

[ Szerkesztve ]

(#122144) mpo válasza tordaitibi (#122143) üzenetére


mpo
veterán

A hangszóró a tálcán csak két kattintásba kerül csúszkával együtt. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#122145) egykori válasza egykori (#122142) üzenetére


egykori
őstag

Megvan! Átböngésztem a Fájlkezelő beállításokat és véletlenül ki volt kapcsolva a rejtett fájlok láthatósága (pedig mindig be szoktam kapcsolni).

(#122146) mefistofeles

Urak! A win 10 beépített levelezőjét használom de ahányszor megnyitom, mindig feldobja a google bejelentkezési ablakot. A leveleim megvannak. Nem lehet ezt megszüntetni? (mármint, hogy mindig feldobja a bejelentkezési ablakot?)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#122147) birno válasza King Unique (#122138) üzenetére


birno
addikt

Ez ennel egy kicsit bonyolultabb, a linkek alapjan se ertem teljesen mi tortent.

Szoval eredetileg volt egy A gepem, arra volt egy licensem, ami offline volt aktivalva, nem volt hozza Microsoft fiok csatolva.
Kicsereltem kb minden hardvert, kiveve a merevlemezeket es a tapot, lenyegebe lett egy B gep belole, de a merevlemezen az A gepnel is hasznalt windowsal.
Ekkor mar nem tudtam ujra aktivalni a wint a B gepben, az A-nal hasznalt license-el, mert le lett blokkolva, pedig bolttol vasarolt, afas szamlas licens volt.
Beszeltem a bolttal, adtak masik license-t, ami mar mukodott es kozben csinaltam is Microsoft fiokot, aktivalas utan meg is jelent ott a gepem.

Aztan az A gep hardvereit atraktam egy masik hazba, meg vettem hozza tapot, felraktam ra egy Windowst, de ugy, hogy mar telepiteskor megadtam a microsoft fiokom es ekkor lett az, hogy aktivalva volt, egy tok masik license-el, amit nem tudom honnan szedett, mert nem is az uj volt amit kuldott a bolt es nem is a regi ami nem mukodott.

Hogy aztan eredetileg az alaplapba/hoz valahogy volt-e license rendelve, arrol fogalmam sincs, ujonann vettem anno, 11 eve, dehat akkor meg Windows 10 nem is volt.

Eltavolitani meg azert tavolitottam el a B geprol, mert kozben vettem egy masik licens-et es igazabol csak akkor vettem eszre, hogy mar aktivalva van, amikor aktivalni akartam a frissen vasarolt licensel.
Ekkor a settingsbe lecsereltem a friss licensre, mondom az a tuti, de arrol meg kiderult, hogy nem retail, hanem volume license-es, rosszat kaptam es igazabol ezt tavolitottam el az slmgr /upk-val.

Szoval akkor most nekem van licensem vagy nincs?
Microsoft accounton latom valahol, hogy milyen licens van a gephez meg esetleg honnan szedte?
Mert akkor ha jol ertem a digital license-hez nem kell, hogy legyen product keyem.
De akkor meg install utan miert irta, hogy digital licens van es megis mutatott product key, anelkul, hogy beadtam volna neki egyet? :F

Viszont a B gepnel is ugyanazt irja, hogy "windows is activated with a digital license linked to your microsoft account", de product key is van hozza.
Most akkor magyarul nekem a B gep nem azzal a product key-el van licens-elve?
Bar az nem lehet, mert amig azt nem adtam meg es mar volt Microsoft accom, addig nem aktivaltnak irta.

Ez nekem mar tul magas. :D

[ Szerkesztve ]

(#122148) #86564352 válasza tordaitibi (#122143) üzenetére


#86564352
törölt tag

"ismétlést nem tudok neki megadni így pl. a hangerő le 70-ről 20-ra az 25 egérgomb nyomkodás"

Nem tudom milyen egered van, Logitechen nem kell nyomkodni 25x hanem nyomva tartom és elengedem a kívánt hangerőnél.

Tálca ikon katt és görgővel mehet. Billentyűzeted milyen, nincsenek multimédia gombok?

A lépés mértéke problémára: Volume2 program elég sok mindent tud, ki lehet kapcsolni a Win8 maradék overlay-t is és helyette diszkrétebb pozícionálható OSD ami skinezhető, egeret állítani, képernyő sarkainál mit csináljon stb.

[ Szerkesztve ]

(#122149) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok

az mitől lehet, hogy win 10 pro tálcán lévő programokon nem működik a jobb klikkes menü?

• megnyitott programon nincs jobb klikkes menü (pl ablak bezárása)
• a véletlen rögzült programot nem tudom feloldani (ott sincs jobb klikkes menü)
• az órára hiába kattintok (ballal) nem nyílik meg a naptár

ez valami bug, vagy fícsör, vírus, vagy beállítás?

köszi!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#122150) rushty


rushty
senior tag

Van egy olyan jelenség, hogy az alvó módból felkel a PC.
~5perc elteltével visszaalszik.
Ezek kiszámíthatatlan időnként vannak. Mi okozhatja ezt?
SSD van a gépben.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.