Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122651) Geth válasza tordaitibi (#122649) üzenetére


Geth
addikt

Guglinál (előre!) letölthető 10 db. egyszer használatos recovery kód. Én azt tettem el jó helyre :)

(#122652) Pyttawrx válasza liszi70 (#122650) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ajánlom a vírusitó topikot, ott bőven ki van fejtve, miért nem jó a defender, keresgélj. Nem írok erről itt semmit már, mert kiforgatják, plusz nem ide való téma. :) Köszi
[link]

(#122653) tordaitibi válasza Geth (#122651) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Errol nem tudtam, igy mar mas a leanyzo fekvese, koszi a tippet.
Mindig tanul az ember valamit

(#122654) Pyttawrx válasza Geth (#122648) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Viszont most kérném a tanácsod, tapasztalatod:
Most jelezte egy ügyfelem, hogy kb 1 évre visszamenőleg, mindig lemeltek a kártyájáról 29$ összeget, havonta valami ismeretlen. Van neki is az hogy a kártyaműveleteknél sms-t kap mielőtt végbe menne a tranakció, de ugye ezekről ne volt. Nyilván bement a bankhoz jelezte, jegyzőkönyv stb, és visszakapta a pénzt, tehát úgymond nem szenvedett anyagi kár. Az a kérdésem, hogy ez hogy lehet? Ennyi infóm az esetről. Az most más kérdés, hogy nem vette észre 1 évig, ez az ő hibája ez tiszta sor. De akkor ezt is ki tudják játszani? Vagy egyszer megadhatta, hogy nem kell ehhez a tranzakcióhoz és vonhatják nyugodtan?
Köszönöm, ha segítesz ebben.

(#122655) Geth válasza Pyttawrx (#122654) üzenetére


Geth
addikt

Gondolom megadta valahol a bankkártya adatait ahol nem kellett volna.
Pl. pár éve a OnePlus jelezte hogy kiszivárogtak a kártyaadatok és történtek is csúnyaságok utána. Szívás.

(#122656) Pyttawrx válasza Geth (#122655) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Cool. :R
paypalomat törtek fel pár éve. Az ingyenes teamviewer-en keresztül. Én voltam a ludas, csak azt nem értettem ott, hogy tudta meg a paypal-os pw-t, mikor sose mentettem el sehol, mindig beírtam. Tanultam belőle, azóta teamviewer ha kell akkor csak futtatom, és nincs paypal-om. :)
mégegyszer köszi

(#122657) zolee001


zolee001
őstag

Egyszerü lehuzós weboldal lehetett ahova reggelt egy trial valamit ahol megesküdtek,hogy ingyenes a dolog,valóságban pedig "elöfizetett" egy lemondhatatlan lehuzásra
A fogadott emelt dijas sms csengöhangokra emlékszünk?
Ott is csak egyszer kellett elküldeni a "megrendelést" ellenben lemondani nem lehetett

(#122658) UnSkilleD válasza tordaitibi (#122649) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

az sms mint második faktor ki lesz lassan vezetve minden banknál mert nagyon könnyen "törhető" simswap támadással, minden bank a mobilos app felé mozdult mint alternatíva

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#122659) #73959936 válasza UnSkilleD (#122658) üzenetére


#73959936
törölt tag

ja és aki nem mobilozik éjt nappallá téve - az nem utal ? :U

(#122660) UnSkilleD válasza #73959936 (#122659) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ha van egy telefonod amire sms jön akkor nagy eséllyel fel lehet rá rakni az adott bank appját szóval nem tudom mire gondolsz?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#122661) Doky586 válasza UnSkilleD (#122658) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A mobilos appok 'védelme' még könnyebben törhető mint az sms...

(#122662) Geth válasza Doky586 (#122661) üzenetére


Geth
addikt

Vmi linket plz, érdekelne.
Friss Android, csak megbízható appok, minden ésszerű védelem bekapcsolva, rootot soha nem látott.
Mennyire vagyok veszélyben?

(#122663) tordaitibi válasza UnSkilleD (#122658) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez nalam nem jatszik es amig lehet nem is fog mert GAPPS nelkuli rootolt telefonokkal elek lassan evtizede

(#122664) #73959936 válasza UnSkilleD (#122660) üzenetére


#73959936
törölt tag

esetleg nem szeretném :(

(#122665) Nyugis


Nyugis
senior tag

sziasztok!

régen használtam, igy már nem emlékszem, hogy hogy lehet előhívni, de volt egy olyan a win 10 ben hogy házirendek aszem, ahol meglehetett nézni, hogy volt /van egy valami problémája a win 10 nek.
tudna valaki segiteni?

(#122666) Doky586 válasza Geth (#122662) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az sms nek az előnye a kétfaktoros védelem, azaz két független útvonal, két fizikailag elkülönülő eszköz.

Az "app" nak mi a védelme? Egy eszköz egy útvonal. Csak annyi hogy kényelmes. De ez nem előny (biztonsági szempontból).

(#122667) zolee001 válasza Nyugis (#122665) üzenetére


zolee001
őstag

Control Panel\All Control Panel Items\Action Center\Reliability Monitor

(#122668) Geth válasza Doky586 (#122666) üzenetére


Geth
addikt

Simswap :(

Milyen védelemre gondolsz ami hiányzik? A korábban taglalt körülményeket figyelembe véve.
Azt elismerem hogy gyengébb mint pl. egy megbízható key fob (nem sms), csak az nincs mindenhol.

(#122669) Nyugis válasza zolee001 (#122667) üzenetére


Nyugis
senior tag

sry de én nem találok semmi ilyesmit.. mit irjak be a gyorskeresöbe?

(#122670) Male válasza Doky586 (#122661) üzenetére


Male
nagyúr

A mobil app előnye... a bank számára, hogy olcsóbb, mint az SMS küldés.... ennyi a lényeg ebben sajnos.

(#122671) ElektrikusDE válasza Nyugis (#122669) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

"Megbízhatósági előzmények"

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#122672) Nyugis válasza ElektrikusDE (#122671) üzenetére


Nyugis
senior tag

köszönöm ezt nem ismertem.. :D
amit én keresek az ugy néz ki mint a REGISTRY....

(#122673) Fire/SOUL/CD válasza Nyugis (#122672) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Eseménynapló

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#122674) Nyugis válasza Fire/SOUL/CD (#122673) üzenetére


Nyugis
senior tag

óóó igen!! köszönöm szépen!!! :R

(#122675) Doky586 válasza Geth (#122668) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Milyen védelemre gondolok?
A semmihez (app) képest bármi (sms) jobb.

(#122676) Stam1029 válasza King Unique (#122577) üzenetére


Stam1029
újonc

Ma amikor bekapcsoltam a gépet, csodák csodájára megjelentek további particiók az intézőben. Sikerült is megnyitni a G-t, ami a HDD partíciója, sajnos az összes fájl nem volt látható, és persze pont az nem ami kéne.
Próbáltam a hibaelhárítót futtatni, de nem csinált semmit. Aztán kikapcsoltam a gépet, mikor hazaértem bekapcsoltam, és ismét nem látható a HDD.
Bekapcsoláskor felajánlja a lemezellenőrzést, de nem változik semmi.

(#122677) Bogyó bá' válasza Stam1029 (#122676) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Vagy a kábeled rossz, vagy a HDD-d...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#122678) Geth válasza Doky586 (#122675) üzenetére


Geth
addikt

Hát azért a lock feloldás az nem semmi :)
A mókolatlan os, digitálisan aláírt app és a root hiánya se.

(#122679) King Unique válasza Stam1029 (#122676) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy másik OS alól vizslatva egyes fájlok, mappák nem jelennek meg, az egyrészt lehet a bekapcsolt gyorsindítás miatt (példa). Másrészt akár adatkapcsolati hiba miatt is, meg ha hol megjelenik hol nem, ezért érdemes a fizikai csatlakozást, kábeleket ellenőrizni, szükség esetén máshol, másik gépbe téve kipróbálni a HDD-t. Rosszabbik esetben a fájlrendszer, vagy a HDD hibája miatt, ahol ha gond van a HDD-vel és úgy lett ráeresztve a CHKDSK, ráadásul többször, akkor az nem feltétlen volt jó ötlet (bővebben)...

Azt pedig el kellene dönteni, hogy most mi a cél.
Ha a HDD-n lévő adatok lementése és otthon nem megy, live rendszer és másik gépbe betéve / USB-n csatlakoztatva sem, akkor irány az adatmentés topik, annak a témája ez. Ahol majd nem ártana részletezni, hogy pontosan (modellszám / fénykép) milyen HDD-ről van szó.
Ha nem olyan fontosak, pótolhatók azok az adatok és inkább a Windows 10 újratelepítése a cél, akkor meg értelemszerűen újra kellene telepíteni. Ha hibás a HDD, akkor meg nyilván cserélni kellene, illetve a lassú HDD helyett inkább SSD-re javasolt, ha fontos a Windows gyors működése.

[ Szerkesztve ]

(#122680) Hegyirabló válasza Pyttawrx (#122629) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Bankolok Defender mellett. Négy számlával (egy saját, három céges). Évek óta. Megvan minden pénz. Jelenleg is.

Aquila non captat muscas.

(#122681) Pyttawrx válasza Hegyirabló (#122680) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ilyen névvel :D
Mindig lesz ilyen, van akinek sosem lesz negatív élménye. De örülök, hogy eddig minden rendben.

(#122682) Hegyirabló válasza Pyttawrx (#122681) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Jajaja, pont ma gondoltam erre, Hegyirabló vagyok, ráadásul tényleg hegyen lakom! :DD

Aquila non captat muscas.

(#122683) Pyttawrx válasza Hegyirabló (#122682) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:Y :D :DD

(#122684) Cicero


Cicero
őstag

Elnézést a láma kérdésért, de ha egy laptopon HDD->SSD váltás miatt szeretnék egy Win10 clean installt, akkor nincs más dolgom, mint a HDD-n deaktiválni a windowst, majd a Media Creation Tool-al telepíteni a Win10-et a már beszerelt SSD-re, és a HW kulcs segítségével újra aktiválni? Úgy tudom, hogy a HW kulcs az alaplap+CPU kombóval generálódik, tehát nem lehet gond az SSD váltással?

(#122685) King Unique válasza Cicero (#122684) üzenetére


King Unique
titán

Nem kell semmit deaktiválni és amúgy nem is lehet a digitális licencet a termékkulcs szimpla eltávolításával. Meg a HDD —► SSD csere miatt nyilván újraaktiválni se (nem alaplapot, nem komplett hardvert cserélsz), meg az újratelepítés miatt sem, amit világosan leír a Windows 10 telepítője is az aktiválásnál. Sőt, a 0-ról újratelepíteni sem feltétlen muszáj, mert adott a klónozás lehetősége is.

(#122686) Sanyi52


Sanyi52
tag

Már korábban beszélgettünk és King unique választ is adott néhány kérdésre, de egy dolgot mégsem értek:
A win 10 (állítólag Education kiadás) egyszerre csak a kék képernyőt dobta fel (repaired szükséges), majd javítási kísérletre azzal válaszolt, hogy a HDD zárolva van. Nem kér semmi jelszót, hogy tovább lehessen lépni. Jelszóval volt védve a meghajtó? Vagy a win 10 tiltotta le? Nem ír ki semmi ilyet. Azért valami megoldás csak létezhet? Hogy mi az oka és miért tette? Járt már valaki hasonlóan?

(#122687) Djuree


Djuree
félisten

hali.
win10 alatt tudok particiot törölni? van egy pendrive 2 particioval de szeretném az egyiket törölni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#122688) chungee


chungee
addikt

Napot!

Van 1 controllerem csatlakoztatva a pc-hez. Sajnos a controller blokkolja a windows képernyőkímélőjét és energiagazdálkodás funkcióit :( Van megoldás arra hogy feloldja blokkolást anélkül hogy ki-be kelljen húzgálnom a controllert :F

(#122689) Doky586 válasza Djuree (#122687) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Persze, pl Lemezkezelővel.

(#122690) Cs1csó válasza chungee (#122688) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bármelyik USB portban ezt csinálja? Esetleg a BIOS-ban tiltsd le az USB-s ébresztési funkciót. Mi a típusa a kontrollernek, mióta csinálja, mindig is ezt csinálta vagy egy build óta vagy egyéb időpont óta? Lehet a kontrollerrel van gond. (mint amikor az egér sem engedi elaludni a monitort mert magától mozog a szenzor "remeg" stb.

(#122691) chungee válasza Cs1csó (#122690) üzenetére


chungee
addikt

A legutolsó build óta csinálja, előtte soha :( Erről a controlleről van szó, 100% win/xbox kompatibilis

[ Szerkesztve ]

(#122692) Cs1csó válasza chungee (#122691) üzenetére


Cs1csó
félisten

A driver-ét távolítsd el és telepítsd újra itt az oldalon van is hozzá driver, bár kezdésnek engedheted, hogy gép restart után a Windows telepítse neki újra, és utána a gyári driver-t hátha valamelyikkel megjavul.

Nekem is van - kb. ugyanilyen - kontrollerem Logitech RumblePad F310
szerencsére ilyen gond nincs vele.

(#122693) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Egy programon belül próbálgattam a shortcutokat és megnyomtam valamit, aminek hatására megjelent a képernyő jobb felső sarkába egy ablak.

Valaki ne,m tudja véletlenül, hogy hogyan tudnám eltüntetni?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#122694) bazsi83vp válasza alratar (#122693) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Az AMD radeon szoftverben a teljesítmény fül tetején kapcsold ki az elemzéspanelt... legalábbis szerintem ez az lehet.

(#122695) Djuree válasza Doky586 (#122689) üzenetére


Djuree
félisten

köszi.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#122696) #86564352


#86564352
törölt tag

Öt éves lett a Win10 :)

Jó:
Frissítés módszer nem erőszakos végre
Stabilitáson javítottak
Defender, Sandbox, Linux
Több helyes vágólap, fókusz asszisztens
Fiókhoz kötött aktiválás
Könnyű alapértelmezett helyzetbe állítás

Rossz:
Évi két build tempót nem bírják -> bugokkal kiadás, halasztások
UWP Edge: újra neki kellett futni Chromiummal
a mobiljuk halála után Cortana lebutítva Clippy szintre
tablet mód gyengébb 8.1-hez képest
sok minden US only (pl. kereső funkciók)
gyári appok minősége gagyi + a bloatware
Store bukta, UWP appok bukta
Vezérlőpult-Gépház költözés örökké tart
User interface design: teljes káosz, katasztrófa
bugos animációk évek óta, részletekre oda nem figyelés

befejezetlen, átgondolatlan újítások:
Action centre (kevés eksön van benne, a gépház több katt mély menüibe kell menni pl. night light csúszkáért, ahelyett a vezérlőközpontba kiraknák)
Virtual desktops (nem lehet elmenteni)
Night light (bugos, nincs opció kivételt adni ahogy f.lux-nál)
Dark mode (félkész, nincs ütemezés váltásra)
Live Tiles téma úgy általánosan
Sets: ki se adták végül, mindenre rá akarták húzni, pedig a nép csak File Explorerbe kért tabokat, így az se lett

(#122697) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ha teljes képernyőn youtubezok vagy filmeket nézek potplayerrel, a tálcát alul hogyan tüntethetem el? :R
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#122698) chungee válasza Cs1csó (#122692) üzenetére


chungee
addikt

Sajnos nem működik :( ugyan úgy blokkolja :(

(#122699) King Unique válasza Djuree (#122687) üzenetére


King Unique
titán

Úgy, ahhoz hasonlóan, ahogyan létrehoztad, pl. a lemezkezelőben, parancssorban stb., lásd az alábbi leírást. Ha nem te hoztad létre, akkor meg kérdés milyen partíció, mert ha védett (pl. ESP), akkor az előbbi módszerekkel nem fog menni a törlése, max. úgy, ahogyan egy másik válaszban részletezve van.
Egyébként igen, a Windows 10 számos hasznos újítása közül az egyik 1703-as verzió óta a több partíció támogatása a cserélhető lemezeknél, a korábbi Windows-verziók nem támogatják ezt.

[ Szerkesztve ]

(#122700) Cs1csó válasza chungee (#122698) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem biztos, hogy a legjobb ötlet de próbáld ki: telepítsd az iobit driver booster free-t és azzal keress rá ha talál ehhez valami driver-t akkor frissítsd.
FONTOS!! MÁS driver-t ne frissíts és ha frissült töröld a programot, rendes eltávolítással.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.