Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122401) kisapa válasza King Unique (#122338) üzenetére


kisapa
senior tag

Köszönöm akkor még várok nekem nem sürgős.
csicso82: Neked is köszönöm a választ. :R

(#122402) Male válasza pigatt (#122400) üzenetére


Male
nagyúr

Ha a monitor USB portján van valami, akkor esélyes, hogy az :)

(#122403) pigatt válasza Male (#122402) üzenetére


pigatt
őstag

Nincs semmi dugva a monitorra.

i9 / 4080 / 32"

(#122404) zsoltip válasza Cs1csó (#122396) üzenetére


zsoltip
őstag

Nem gondolnám, hogy újra telepítés lenne szükséges.
De akkor szerinted a driver felé mozduljak el.

Többi kérdésben is akad valami hasonlóan egyszerű javaslat?

(#122405) Pyttawrx válasza zsoltip (#122404) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Semkiképp ne hagyd, hogy a win telepítse a drivert. Teszteld linux alatt is, ha ott jó, akkor a win a ludas vagy a driver. Próbálj regebbi drivert. Ha pl win10 1909-es builddel jó volt, a 2004-es upd zavart be.

(#122406) Male válasza pigatt (#122403) üzenetére


Male
nagyúr

Hm, esetleg... eszközkezelőben ha végigmész az eszközökön, a Power Management fülön van pipálható opció, hogy kikapcsolhatja a gép az adott eszközt, hogy áramost spóroljon... nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy ez hat rá, és a pipáltak közül valamelyiket állítja le.

(#122407) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Az elmúlt 40 percben másodszor omlott össze a Windows ezzel az üzenettel:

IRQL_GT_ZERO_AT_SYSTEM_SERVICE

Tudnátok segíteni? W10 Pro, x64.

Ezt írta a hibanaplóba közvetlenül előtte:

Az operációs rendszer hibaellenőrzés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x0000004a (0x00007ffd82090354, 0x0000000000000002, 0x0000000000000000, 0xffffba08df31fa80). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\WINDOWS\MEMORY.DMP. Jelentés azonosítója: d003d19e-70e2-4a84-b496-afe305a44f74.

Elvileg semmit nem telepítettem vagy frissítettem, amit lehetett, manuális frissítésre állítottam már régen.

[ Szerkesztve ]

(#122408) Cs1csó válasza C. s. (#122407) üzenetére


Cs1csó
félisten

a .DMP fájlt töltsd fel valahová és oszd meg a linket.

(#122409) C. s. válasza Cs1csó (#122408) üzenetére


C. s.
addikt

Majdnem 2 GB. Hová lehet ezt föltölteni, ahonnan később törölhetem, ha már nem kell? Tartalmaz személyes adatokat?

[ Szerkesztve ]

(#122410) Cs1csó válasza C. s. (#122409) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz én a kiértékeléséhez sem értek, de van aki igen ő biztos segít. Lehet pl. a MEGA-ra két részletben feltenni.
SZERINTEM személyes adatot nem tartalmaz,.

[ Szerkesztve ]

(#122411) cigam válasza Cs1csó (#122408) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Csak óvatosan a megosztással, hiszen akár bizalmas adatok is lehetnek benne [link]

Esetleg próbáld meg magad kideríteni: [link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#122412) Cs1csó válasza cigam (#122411) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor hogy lehetne megoszthatóvá tenni és kiértékelhetővé tenni?

(#122413) C. s. válasza cigam (#122411) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi, akkor inkább nem töltögetem sehová, hanem amit csak kell, kibányászok belőle. Csak mondja meg valaki, mi legyen az az infó. A neten sem találtam túl sokat erről az üzenetről. Valakinél a Bitdefender okozta, de olyanom nekem nincs, és ezen a telepítésen nem is volt soha. (Sőt, már az előzőeken sem.)

(#122414) cigam válasza C. s. (#122413) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Azért nézd át mi változott mióta ezt csinálja. Akár SW, akár HW.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#122415) gya/352 válasza #16820480 (#122392) üzenetére


gya/352
tag

SidebarDiagnostics. Igaz nem a tálcán jeleníti meg.

(#122416) zolee001 válasza C. s. (#122407) üzenetére


zolee001
őstag

Erre tudsz elindulni
http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html
http://www.nirsoft.net/utils/driverview.html

(#122417) C. s. válasza cigam (#122414) üzenetére


C. s.
addikt

és zolee001:

Köszönöm szépen!
Lehet, hogy megvan a hunyó, negyedóra múlva kiderül. Azóta már megint újraindult, utána net sem volt sokáig, és mire fölmásoltam egy biztonsági mentést, jelezte, hogy készen áll a funkciófrissítés telepítésére. Az ilyen húzásai miatt irtom ki belőle az automatikus frissítési ösztönt. Nem hiszem el, hogy egyetlen nagy frissítés sem képes zökkenőmentesen települni! :O

Most agyalhatok, hogy a tiltás ellenére miért kezdett bele a telepítésbe... :W

[ Szerkesztve ]

(#122418) cigam válasza C. s. (#122417) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem lenne jobb úszni az árral? Pl. Lehet valamelyik tiltásod miatt gubancolódott össze (Van amit tudott frissíteni van amit nem, vagy hibásan). Nem mellesleg hiába szúrják el néha(? ;] ), többet javítanak mint rontanak.
A Microsoft 2020. július havi biztonsági frissítő csomagjában összesen 123 db (18 kritikus, 105 magas kockázati besorolású) biztonsági hibát javított, amelyek jellemzően biztonsági funkciók megkerülését, távoli kódfuttatást, valamint bizalmas információkhoz való hozzáférést tehetnek lehetővé.

Ha mégis problémás egy frissítés, hát visszavonod, vagy visszatöltesz egy korábbi mentést.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#122419) C. s. válasza cigam (#122418) üzenetére


C. s.
addikt

Azok mennek automatikusan, csak a legnagyobb nem, azt hiszem funkciófrissítés a neve.

Azt szeretem, ha keresi, de nem tölti le és telepíti automatikusan. A gép csak megy a programja után, de nekem agyam is van, és jobban el tudom dönteni, mikor a legalkalmasabb egy ilyen kaland. Ezek nem biztonsági frissítések, nyugodtan elhalaszthatom egy megfelelő időpontig.

Már az első is problémás volt, pedig csak utána tiltottam le. Na mindegy, már 44 perce fut a Windows, remélem így is marad.

"...néha(? ;] )..."

:D

(#122420) King Unique válasza C. s. (#122417) üzenetére


King Unique
titán

Ha még mindig 1809-es verziót használsz, aminek a Home és Pro kiadásoknál pár hónap múlva véget ér az életciklusa, akkor annyira nem meglepő, ha a WIndows Update felajánlja az új funkciófrissítés telepítését.
Vagy ha aktívan támogatott verziónál (pl. 1903/1909) az alapértelmezetten csak opcionálisan felajánlott funkciófrissítést, illetve a Windows Update működését a csoportházirendben felülbírásod és átállítod, akkor szintén nem, meg ha pl. a WUfB-nél nem halasztod külön (Select the target Feature Update version) a funkciófrissítések telepítését. Erről nemrég már volt szó itt. :))

[ Szerkesztve ]

(#122421) Winnie The P válasza C. s. (#122407) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Ha megy az angol akkor egy kis [segítség.]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#122422) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Windows 10 - hez kellene egy kis segítség.
A gyermekem nem tudja mi az elég.
12 éves, de ha rajta múlna, mindent megtenne azért, hogy napi 25 órát tudja nyomkodni a gépet, holott a nap csak 24 órából áll.

Milyen módon lehetne ezt oprendszer szinten, vagy segédporgram segedelmével kontrollálni.
Valami olyan módon, amit ő nem tud kilőni?

A gépet jellemzően ő használja. De nagyritkán néha mi is.
Lehet ezt felhasználóhoz kötni?
Pl ha elmúlt 23 óra, kapcsoljon ki a gép.
De ha vissza próbál lépni a saját fiókjával, kapcsoljon ki minden alkalommal, mondjuk reggel hétig.
Ellenben, ha én (másik fiókkal) lépek be, akkor engem nem akadályozzon.

Erre milyen ötletetek, megoldási javaslatotik lenne?
Köszönöm a segítségét!

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#122423) #73959936 válasza vegyszer (#122422) üzenetére


#73959936
törölt tag

próbáld eszerint....

(#122424) svgyula válasza pigatt (#122400) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A monitor HDMI-csatlakozóval kapcsolódik? Ha igen akkor ne keress tovább. Ilyenkor újra csatolja a monitort. Nálam is ezt csinálja. A DVI csatlakozóval nem csinál ilyet. Valószínűleg a VGA induláskor ráfrissít de nem talál "eszközt" így újra kapcsolódik. Akkor már be tudja kapcsolni a monitort. Nálam a TV-nél ilyenkor csak az segít ha kikapcsolom és egy másik bemenettel indítom újra és utána teszem a HDMI bemenetre. Nálad még öröm-bódogság, hogy bekapcsolja.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#122426) buke


buke
tag

Sziasztok! Létrehoztam egy Microsoft fiókot, ellenőrizték a mail címet, majd próbáltam bejelentkezni az email címmel, de a következőt írta ki :
"A megadott Microsoft-fiók nem létezik. Adjon meg másik fiókot, vagy regisztráljon újat."
Gondolom még nem aktív, vagy egyéb gond lehet. A regisztrációt és a bejelentkezést a gépház, fiókok menüben végeztem. Hiba üzenet nem jött az adatok megadása után, sem időpont, hogy mikortól aktív. Tegnap 16:00-kor készült a fiók. Esetleg valamit elszúrtam? :(

(#122427) #73959936 válasza buke (#122426) üzenetére


#73959936
törölt tag

egyszerű elírás lesz részedről

(#122428) buke válasza #73959936 (#122427) üzenetére


buke
tag

Köszönöm, megoldódott, túl gyorsan akartam befejezni, gyanús is volt,h. a szokásos jelszó megerősítés nem jött fel, így nem lehetett befejezni.

(#122429) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Egy gép csak fájl szervernek van használva, semmi másra.
Windows 10 Pro van rajta.

A rajta lévő egy könyvtár van megosztva, abban kb. 1000 fájlal. Az a gép csak arra feladatra van használva (fájlok megosztása).

Milyen "Szolgáltatásokat" kellene letiltani, illetve mi mást kellene még csinálni ahhoz, hogy az a fájlkiszolgálás gyors legyen?

A gép jó, illetve gigás hálózat van.

Azt szeretném elérni, hogy a gépen olyan szolgáltatások ne fussanak feleslegesen, amire nincs is szükség!

Tudnátok konkrétumokat írni?
Mit tiltsak, mit ne futtassak (mi re nincs szükség)?

(#122430) Doky586 válasza alec.cs (#122429) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ezért kár volt windows licenszet venned..

Egy akármilyen linux megtette volna.. Ingyen.

(#122431) Lenry


Lenry
félisten

Ezt mondja a Windows.
Build 19635.1
Az Insider program aktív, de újabb buildet nem ajánl fel a Windows Update, szóval nincs mire frissítenem.

Igazából szívesen visszatérnék a stabil változatra, de arra meg semmi opciót nem látok az újratelepítésen kívül, amit meg nagyon szeretnék elkerülni.

Van valami ötletetek?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122432) King Unique válasza Lenry (#122431) üzenetére


King Unique
titán

Pedig van újabb build, ezen + ezen leírások alapján pár napja jött ki Fast ring/Dev Channel vonalon a 20175-ös buld. Azt nem írtad melyik csatornán vagy és a gépházban stimmelnek-e a beállítások, de a 19635 build elvileg Fast ring, ott meg vannak attól újabb buildek.
Amúgy van a témának külön topikja is Windows Insider Program néven.

[ Szerkesztve ]

(#122433) Armagedown válasza alec.cs (#122429) üzenetére


Armagedown
őstag

Nagyon érzékeny a Windows 10 a szolgáltatások tiltására, könnyen újratelepítés lehet a vége, én már kísérleteztem vele, nem túl sok sikerrel :Y

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#122434) Brekkk


Brekkk
senior tag

Win10 Pro frissítette magát a legújabb build-re.
Vajon miért törölte le a feltelepített INTEL NVME drivert, és rakta fel a windows beépítettet?
Pont azért volt fent az INTEL driver, mert a win beépített driverel a HP920-as NVME SSD ritkán de belassul. Azért szólhatn ilyenkor a telepítő!
Még szerencse, hogy nem meló közben jött a belassulás, meg, hogy észrevettem.

További furcsaság.
Function discovery Resource Publication service automatikus indulás van beállítva.
A service elvileg fut, de mégsem működik.
Egy service stop és start után tökéletesen megy.
Ötlet erre mi a manó lehet vele?

(#122435) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok. Van 2 gép, amin tavsegitseg kell havonta parszor, mivel idoseknel van(szulok, nagyszulok), es csak igy tudom megoldani a frissiteseket, stb.
Hiaba állítok be mindent az energiagazdalkodasban jol, megis van mikor kikapcsolnak a gepek. Letezhet ez esetleg egy frissites utan? Ujraindul/na, de nem ujraindul, hanem kikapcsol?
Fontos lenne ezeket a gepeket bekapcsolva tartani.
Elore is koszi a segitseget.

(#122436) Cs1csó válasza d3tox1c (#122435) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. nem az öregek kapcsolják ki, tudod fogyasztja az áramot stb.?
2. vagy a router-t kapcsolják ki estére vagy amikor nem kell nekik?

Más nem jut az eszembe, notiknál van egy olyan opció az eszközkezelőben a LAN vagy WIFI driver-nél, hogy "AZ ESZKÖZT KIKAPCSOLHATJA, HOGY ENERGIÁT TAKARÍTSON MEG"

Egyébként menj végig a GÉPHÁZ beállításain, vagy az energiagazdálkodás részen minden menüben almenüben hátha kimaradt valami.

(#122437) Lenry válasza King Unique (#122432) üzenetére


Lenry
félisten

release preview csatornán vagyok, így néznek ki a beállítások, ezen túl nem tudom mit lehetne még beállítani

mod: most átkapcsoltam dev channelre, és most talált új buildet: Windows 10 Insider Preview 20175.1000 (rs_prerelease)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122438) d3tox1c válasza d3tox1c (#122435) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Tuti nem ok kapcsoljak. Az egyik itt van abban a szobaban, ahol en vagyok(jelenleg itthon vagyunk szabin, kulfoldon melozunk),a masik gepnel pedig 100 szazalek hogy senki nem nyult hozza.
De akkor jobban atnezem, lehet valami beallitas gond. De en megis arra tippelek hogy egy esetleges frissites utani ujrainditasnal nem ujraindult, hanem leallt.
Otthoni gepemnel is ez volt(szervergep, igy elegge zavaro volt az ilyen leallas) es emlekszem, ott valami frissites utani beallitas volt, mert az is ezt csinalta. Csak mar nem emlekszem hol keressem.

(#122439) Doky586 válasza d3tox1c (#122435) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az idősek kb 2 naponta fél óráig használják a gépet. Te pedig 7/24 ben akarod üzemeltetni? Az ő pénztárcájuk nyugdíjuk rovására? Azt is elmondtad nekik hogy 500W tápja van..?

Ezután ne csodálkozz ha kitépik a konnektorból mihelyst nem akarják használni.

Inkább telefonálj rájuk hogy kapcsolják be. Win10 ben ott a beépített "gyors segítség" és távolról biztonságosan elérheted..

(#122440) d3tox1c válasza Doky586 (#122439) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Laptoprol van szó, nem asztali geprol, szoval nem 500 az.
Frissitesek miatt van bekapcsolva hagyva, mert ha csak arra az idore kapcsoljak be, amig mondjuk skypeolunk, akkor legtobb esetben rajuk zúdul egy rakas frissites, ami lehetetlenné teszi a normális skypeolast,a letoltes miatt.
Hidd el, nemkibszasbol hagyom bekapcsolva, ennyit latjuk egymást.
Es tenyleg abszolut semmit nem ertenek a laptopokhoz, skypeot sem tudjak felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#122441) King Unique válasza d3tox1c (#122440) üzenetére


King Unique
titán

Mostanában csak havonta 1x kell frissíteni (annak időpontja meg eleve ismert, minden hónap 2 .keddjén helyi idő szerint este 19 órától), mivel a közegészségügyi helyzet miatt amúgy is szüneteltetve vannak a C és D összesítők, de azok amúgy eddig is csak opcionálisak voltak. + Ott van a gépházban a szüneteltetési lehetőség 7 x 5 = 35 napig, ha valakinek épp nem aktuális a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#122442) d3tox1c válasza King Unique (#122441) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Lehet az lesz a megoldas, hogy skype elott egy telefon, hogy kapcsoljak be, es en akkor teamviewerrel vagy a távoli asztallal lerendezem a frissiteseket, stb.
Mert igy belegondolva, a heti egy skype miatt tényleg nem érdemes bekapcsolva tartani a laptopokat.

(#122443) Doky586 válasza d3tox1c (#122440) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem engem kell meggyőznöd, hanem őket..

Én beállítanék biosban egy havi egyszeri hajnali ébresztést, ugyanezen időpontra egy frissítéskeresést. És ennyi. Nem kéne 7/24 ban mennie.

(#122444) d3tox1c válasza Doky586 (#122443) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Viszont ehhez meg en nem ertek, hogy ez biosban hogy oldható meg ....
Az a baj, hogy ezt mar csak annal a gepnel tudnam megoldani igy, ahol most vagyunk, a masik az orszag masik felen, es oda mar nem megyunk majd csak ev vegen, tavsegitseggel meg nem hinném hogy a biosban turkalhatnek.
Igy egyenlore marad a hivas skype elott.

(#122445) C. s. válasza King Unique (#122420) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm az infót, legalább a rejtély nem rejtély már. :)

"...a WIndows Update felajánlja..."

:DDD
Félre ne érts, nem rajtad nevetek! Ebből a fölajánlásból én annyit tapasztaltam, hogy pontosan 40 percenként újraindult a gép valami hibával, egyszer csak megkérdezte, hogy jó-e ez így nekem vagy fölrakhatja a frissítést. Annyira nem volt jó, szóval teljesen szabad akaratomból a már valószínűleg elkezdett frissítés folytatását választottam. De dönthettem, ez nem vitás! :D

Most az 1903-as van, de szeretném az 1909-re frissíteni. A probléma az, hogy csak a 2004-eset ajánlgatja. Van valami megoldás erre úgy, hogy minden megmaradjon?

Van itt még valami, amit már régóta nem értek. Mindig kiírja a frissítéseknél, hogy "Bizonyos beállításokat a szervezet kezel, viszont a házirendben csak néhány dolog van engedélyezve, a legtöbb nem konfigurált. Mit kellene másképp beállítanom? [kép] Az Állapotra rendeztem, hogy jól látszódjon.

(#122421) Winnie The P:

Szia!

Köszönöm, de a frissítés megoldotta. :)

[ Szerkesztve ]

(#122446) King Unique válasza C. s. (#122445) üzenetére


King Unique
titán

Jobb később, mint soha. :D

Az nem derült ki, hogy nálad állítólag miért indul újra a Windows 10 magától megadott időközönként, de ez így nem éppen normális, ha nem BSOD, vagy a frissítés, vagy célirányos beállítás miatt, akkor meg pláne. Meg hogy ez 1903-as, vagy 2004-es, vagy mégis melyik verziónál volt/van, verzióváltás előtt/után jelentkezett-e, visszaállás a korábbi verzióra után megszűnt-e, stb.

Ha 1903-asról 1909-es verzióra akarsz váltani, akkor volt már arról szó itt többször, hogy ha adott minimum követelményként a 18362.329 frissítettségi állapot és buildszám, akkor csak a KB4517245 számú 20-21 KB-os kis frissítést kell letölteni és telepíteni a 1909-es funkciók aktiválásához, ennyi. Ami szükség esetén utólag eltávolítható és így visszaáll a 1903-as verzióra a rendszer.
Másik lehetőség letölteni pl. TechBench / MWOIDT forrásból egy 1909-es ISO-t, majd azt felcsatolni a fájlkezelőben és futtatni a setup.exe fájlt a személyes fájlok + alkalmazások megtartásával.

Ha a csoportházirendben belepiszkálsz a frissítési házirendekbe, illetve a Windows Update működésébe, akkor nem meglepő, ha a "Bizonyos beállításokat a szervezet kezel" üzenet fog megjelenni a gépházban. Ahol a "Konfigurált frissítési házirendek megtekintése" elemre kattintva meg tudod nézni, hogy mik vannak beállítva, ami esetedben is adott a mellékelt screenshot alapján.

[ Szerkesztve ]

(#122447) King Unique válasza King Unique (#122446) üzenetére


King Unique
titán

+ Látom az előző válaszban leírtakat nem olvastad el rendesen, mivel ha csoportházirend és 1903 —► 1909 upgrade, akkor ott pont említve van a WUfB és az ott lévő lehetőségeknél a "Select the target Feature Update version". Ahol ha pl. 1909-es verziót adsz meg, akkor célirányosan azt fogja felajánlani a Windows Update. Ha a jelenleg telepítettel (1903) megegyezőt, vagy régebbit, akkor meg nem fog felajánlani funkciófrissítést egy újabb verzióra.

Micsoda aláírás... :))

[ Szerkesztve ]

(#122448) pusihusi


pusihusi
addikt

Jó reggelt Windows 10-re Linux alrendszert telepítenék ezzel a leírással
https://soundartifacts.com/hu/how-to/132-how-to-install-linux-subsystem-in-windows-10-install-bash-shell.html de nem megy! Ha valaki tudna egy jó leírást linkelni, kérem tegye meg!

Üdv. Feri!!

(#122449) Lenry válasza pusihusi (#122448) üzenetére


Lenry
félisten

Mi nem megy?
Mert az egész annyi hogy a Szolgáltatásokban bekapcsolod, újraindítasz, aztán a Storeból felraksz egy Ubuntut, aztán rákattintasz az ikonjára és már el is indult a terminál

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122450) El-Telya


El-Telya
csendes tag

Hello
Van egy használtan vett laptop Win10 Pro-val(persze ismerósé),KMS szerverrel lett aktiválva ami lejárt.
Kérdés hogy kell e valamit törölni vagy elég megadni az aktiváló kódot.
Elöre köszönöm a választ.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.