Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122251) gya/352 válasza King Unique (#122250) üzenetére


gya/352
tag

Hú de jó hogy szóba került.
Megnéztem nálam mi a helyzet és az automount nálam nem volt engedélyezve. Csak azt nem értem mitől lett disabled. Nem is tudtam hogyan kell engedélyezni/tiltani.
Fogjuk ezt is valamelyik frissítésre...biztos az csinálta.
Egyébként azért is érdekelt, mert azt én is észre vettem, hogy ha full idegen drive-ot dugtam bele a gépbe akkor nem adott betűjelet neki, de ha már korábban használtat próbáltam, az kapott.

Es ha már itt vagyunk had kérdezzem meg, hogy az miért van, hogy az én régi vasam ami legacy bios-os, nem ad meghajtó betűjelet a ventoy pendrive rendszer particiójának, míg ha bedugom egy uefi-s gépbe az ad?
És lemezkezelőben sem lehet, mert ott nem aktív ezen a partición a menü.

Próbáltam ezt az előbb említett Diskpart - attributes volume parancsot, de ....

Legfrissebb win10-et használok.

[ Szerkesztve ]

(#122252) Bal0924 válasza hhgygy (#122218) üzenetére


Bal0924
aktív tag

#122219
Volt időszak mikor én is azt használtam, de kiválogatta a leveleket és nem mindet töltötte be. így azt kivettem a használható program listámról.

#122224
Nem is tudtam hogy tud ilyet, böngészőn belül.

(#122253) King Unique válasza gya/352 (#122251) üzenetére


King Unique
titán

Az automount alapértelmezetten eleve be van kapcsolva és normál esetben nyilván nem kapcsolódik ki magától, meg a frissítések telepítése után sem kellene, legalábbis nálam nem szokott. Ellenben ha külön le van tiltva, vagy egy 3rd party program belepiszkál, akkor inkább lehet reálisabb a kikapcsolt állapot.

A VTOYEFI = EFI-rendszerpartíció (ESP), aminek alapértelmezetten eleve nincsen meghajtóbetűjele, az úgy normális. Szóval inkább az a gond, ha nálad a másik Windowsnál kap és megjelenik a fájlkezelőben. :D Valamint védett partíció lévén a lemezkezelőben abba biztonsági okokból nem is lehet belepiszkálni, törölni sem lehet, max. parancssorban (bővebben). Meg nem világos miért akarod azt felcsatolni, mit akarsz másolni arra a 32 MB-os partícióra, amikor esetedben eleve a Ventoy (G) partíció a lényeg, oda kell másolni az ISO-fájlokat. :F

[ Szerkesztve ]

(#122254) gya/352 válasza King Unique (#122253) üzenetére


gya/352
tag

Köszi.
Másolni semmit nem akartam, csak látni akartam a tartalmát. :)

(#122255) King Unique válasza gya/352 (#122254) üzenetére


King Unique
titán

Fel tudod csatolni a Ventoy ESP-t, ha nagyon muszáj, de inkább külső particionáló programmal egyszerűbb (példa), mivel cserélhető lemezeknél (pendrive) a 2. partíción nem mindig használható az assign letter parancs. Meg korábbi Windowsok nem is támogatták pendrive-oknál a több partíció kezelését, de a Windows 10 már igen a 1703-as verzió óta.
+ A Windows fájlkezelőjében alapesetben nem fognak látszani a védett mappák és fájlok, max. ha külön be van állítva a rejtett és védett fájlok megjelenítése.
Vagy másik opció a WinPE, pl. a pendrive-ról bootolt HBCD PE, annak a fájlkezelőjében eleve megjelenik az ESP és annak tartalma.

Egyébként ezek a mappák és fájlok vannak rajta (forrás), ha annyira érdekel, illetve a linkelt forrásnál is egy spéci WinPE rendszer alól csekkolták.

[ Szerkesztve ]

(#122256) Pyttawrx válasza Bal0924 (#122252) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tud igen, a gmail-es fiókjaimat én is böngészőn keresztül (chrome) használom non-stop, a cégest meg thunderbird, de az nem gmail-es.

(#122257) Doky586 válasza gya/352 (#122251) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

De most komolyan..? :F :Y

Egy 1GB pendriveról mit akarsz multibootolni? :F
Csoda hogy az exFat ráment. Egy 8GB vagy nagyobb pen esetén már lenne értelme. Azt meg nyeld le hogy ekkor a 8 GB penből 0.03 GB-ot nem látsz.. :)

[ Szerkesztve ]

(#122258) rushty válasza rushty (#122155) üzenetére


rushty
senior tag

Wake History Count - 1
Wake History [0]
Wake Source Count - 0

Revolut meghívó pü-ben

(#122259) gya/352 válasza Doky586 (#122257) üzenetére


gya/352
tag

Egy szóval sem mondtam hogy az a 32MB hiányzik.
Egyébként pont azt bootolom róla amire szükségem van a céges gépemmel kapcsolatban. Egy slitaz meg egy clonezilla.
Most komolyan...ez a lényeg hogy a képen éppen egy gigás pendrive van?

(#122260) gya/352 válasza King Unique (#122255) üzenetére


gya/352
tag

Köszönöm

(#122261) delon


delon
tag

Sziasztok!

Eladtam a laptopom de hogyan tudom leggyorsabban letörölni róla mindent, és használható windowst rakni a gépre?
Eőre is köszönöm a gyors segítségeteket.

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#122262) Pyttawrx válasza delon (#122261) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Media creation tool-al bootolhato pen, majd újra telepíted majd driverezed, vagy gépház/frissítés biztonság/ visszaállítás, és mikor kérdezi, akkor minden fájl törlése. De ez utóbbi a lassabb módszer.

(#122263) hhgygy válasza Pyttawrx (#122262) üzenetére


hhgygy
senior tag

Amikor én adtam el, akkor megpróbáltam az alaphelyzetbe állítást az adatok törlésével, de a végén meghalt valamiért, szerintem egyből új telepítés a leggyorsabb, az adatok törlésével.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#122264) Pyttawrx válasza hhgygy (#122263) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kinek mi a könnyebb, én tuti clean install-t csinálnék, de leírtam mindkettő lehetséges opciót, majd választ a kérdező, hogy a gyorsabbat akarja vagy a lassabb módszert.
Ha nem tudta visszaállítani, akkor ott valami gebasz volt, de ez már lényegtelen. :)

(#122265) Sidorovich válasza Pyttawrx (#122223) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszi a tippet, Windows Event Logot már néztem, de sok infó nem volt benne, kb. csak annyi, hogy utoljára nem rendesen állt le a rendszer, de majd teszek be egy képernyőképet hátha nektek többet mond.

A hibernálást nem szeretném kikapcsolni, megszoktam és korábbi alaplap+CPU-val működött, nem ez a megoldás. :) :R

Megpróbálom BIOS frissítést, network driverek újrarakását, ha az se megy akkor tiszta Windows újratelepítést, de szívesen vennék még innen is ötleteket. :R

[ Szerkesztve ]

(#122266) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ma reggel megjelent a verziószám az asztalon, ezt hogyan lehet eltüntetni?
Ha esetleg ennek valami köze van az aktiváláshoz, a Win jogtiszta Retail, lekérdezve írja is hogy aktivált.

És megjelent az Intel vezérlőpult is, ez azért érdekes mert maga a vezérlőpult évek óta nincs telepítve csak a driverek mivel sose használom.
Ma reggelre levadászta magának az Intel vezérlőpultot is, hm.
Elég szépen önállósul a rendszer, pl. update kézire állítva általam a gpedit-be, ennek ellenére 10-ből 5 bootnál elindul és 40% procihasználattal addig próbálkozik amíg le nem lövöm a taskmanagerbe.
Ezeket az apróságokat egyre jobban utálom benne.

[ Szerkesztve ]

(#122267) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom Win7-es, vagy 10-es eredetű e a probléma, de:

Egyik gép Win7, másik friss Win10. A Win7-es folyton megy, még Sleep sincs, a Win10-es néha elmegy Sleep-be és ki is szoktam kapcsolni. Mindkét gépen vannak mappák megosztva.
Jelenség: A Win10-es gépről elérem a saját és a Win7-es gép megosztásait is mindig, de a Win7-es gépről van amikor igen és van amikor nem érem el a Win10-es gép megosztásait ( a saját megosztásait továbbra is eléri). Ilyenkor meg sem jelenik a Network rész alatt a Win10-es gép. Ha ilyenkor újraindítom a Win10-es gépet, akkor nagy eséllyel megint jó lesz és a Win7-es is látja a Win10-es megosztásait.

Amire gyanakszom, hogy a Win10-es gép, hol úgy boot-ol be, "hogy ez jó" a Win7-es gépnek is és van, hogy úgy hogy "nem jó". Csak nem értem, hogy mitől???

Az SMB v1 természetesen be van kapcsolva a Win10-es gépen.

(Csak gondlom ez nem a Win7-es gép hibája lehet, hiszen az "sosincs kikapcsolva".)

De akkor mi?

[ Szerkesztve ]

(#122268) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Uraim! Ha a windows 10 levelezőjébe belépek, miért ugrik fel a google bejelentkezés ablak? Minden levelem lejön enélkül is, de ez nagyon zavaró, minden megnyitáskor bezárni
.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#122269) Fire/SOUL/CD válasza mefistofeles (#122268) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Nincs megadva Gmail SMTP szerver a levelek küldéséhez?
2. Valamelyik fiókhoz nincs hozzárendelve másodlagos/biztonsági email címként egy Gmail-es fiók?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#122270) mefistofeles válasza Fire/SOUL/CD (#122269) üzenetére


mefistofeles
addikt

1. Nincs
2. Van, de ha bezárom az ablakot bejelentkezés nélkül, akkor is megkapom és kezelem minden üzenetemet, minden levelező fiókomban. Magyarul tök felesleges az az ablak.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#122271) Fire/SOUL/CD válasza mefistofeles (#122270) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2. Akkor add meg 1x a bejelentkezési adatokat(gmail), utána nem kellene, hogy kérje újra

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#122272) King Unique válasza tordaitibi (#122266) üzenetére


King Unique
titán

Ha valami miatt bekapcsoltad a tesztmódot - mert teljesen magától normál esetben csak úgy nem szokott bekapcsolni - , akkor értelemszerűen úgy, ha kikapcsolod. Erről bővebben az alábbi leírásban + a Microsoft weboldalán is lehet olvasni.

Ha újraindítod a Windows 10-et, akkor nem meglepő, ha olyankor frissítéseket keres. De akkor is nyilván csak addig, amíg lefut a keresés, meg ha engedélyezve van a telepítés, akkor addig, nem állandósulva fut. Viszont ha a csoportházirendben megfelelően halasztva/tiltva van, vagy csak simán szüneteltetve a gépházban, akkor még keresés sem feltétlen lesz. Legalábbis nálam így működik és nem kell manuálisan bezárni a folyamatot a feladatkezelőben...

[ Szerkesztve ]

(#122273) King Unique válasza delon (#122261) üzenetére


King Unique
titán

A Microsoft javaslata szerint ilyenkor kilépsz a Microsoft-fiókból (ha van), illetve onnan eltávolítod az eszközt, majd a gépházban az alaphelyzetbe állítást választod. Ahol ha mindent törölni akarsz, akkor értelemszerűen a minden elem eltávolítása lehetőséget kell választani. A műveletidő pedig függhet attól, hogy csak a rendszermeghajtót, vagy ha van, akkor a többit is törölni akarod, illetve gyorstörléssel, vagy biztonsági törléssel (adatmegsemmisítés), lásd egy másik leírásnál az erre vonatkozó beállítási opciókat.
+ Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített a laptop és megvan még a gyári recovery partíció, akkor az alaphelyzetbe állításnál lesz egy 3. lehetőség, a restore factory settings, vagyis a gyári alapállapotba történő visszaállítás.

Másik lehetőség a tiszta telepítés a 0-ról, lásd az alábbi bejegyzésben és hozzászólásban leírtakat ennek megfelelő kivitelezéséhez. + Ennél is érvényes lehet az előbbi, vagyis ha Microsoft-fiókhoz van kapcsolva az eszköz, akkor javasolt onnan eltávolítani, kijelentkezni, stb. A tiszta telepítés az előbbi módszereknél gyorsabb lehet, de azoknál is lehet beállítás függvénye a művelet ideje, lásd az előbb leírtakat.

Ha privát adatok vannak a laptop háttértárán és fontos, hogy azokat biztosan ne lehessen visszaállítani, ne férjen hozzá azokból semmihez az új tulaj, akkor az első esetben nyilván a minden elem eltávolítását kell választani és ott bejelölni a biztonsági törlés, adatmegsemmisítés lehetőséget. A másodiknál meg lehet előtte egy lassú formázást / Secure Erase-t csinálni attól függően, hogy HDD/SSD meghajtóról van-e szó, lásd egy másik válasz b. pontjánál leírtakat. Ugyan maga az új WIndows-telepítés is részlegesen felül fogja írni a korábbi tartalmat, de ha az a cél, hogy minden korábbi adat és fájl 100%-osan törölve legyen, akkor lásd az előbbi módszereket.

[ Szerkesztve ]

(#122274) mefistofeles válasza Fire/SOUL/CD (#122271) üzenetére


mefistofeles
addikt

Köszi, haza érek kipróbálom.
Mondjuk ez magamtól is eszembe juthatott volna.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#122275) csab2


csab2
veterán

Windows 10-ben a Posta és a Naptár alkalmazás átváltott angol nyelvre. Maga a Windows magyar, csak a Posta és a Naptár lett angol. Egyik napról a másikra.
Hogyan lehet visszaállítani?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#122276) belfike


belfike
csendes tag

Sziasztok!
Problémába ütköztem a Win10 2004 telepítésénél. Egy régebbi ASUS lapra szerettem volna feltenni egy új telepítést, pendrájvról,de nem megy. Volt már rajta ez a verzió és akkor minden gond nélkül feltelepült.Ugyan úgy megírtam Rufussal mint ahogy szoktam , tehát MBR partíciós séma , NTFS fájlrendszer. Hibát nem írt ki .Telepítésnél viszont , a boot-menüből indítva el indul, de csak bevillan a win logo utána csak egy kurzor villog a bal felső sarokban.És semmi.Próbáltam másik gépen ugyan az a helyzet.Feltettem rá a szokásos beállításokkal egy 1903-at azzal minden zokszó nélkül települ.Amikor még tudtam telepíteni a 2004-et kb (egy hónapja) észre vettem hogy már csak a C: meghajtó lehet elsődleges a többi kiterjesztett.A lemezkezelőben nem látszik de még létrehoz egy 16Mb rejtett kötetet.Végül is ez nem lenne baj, az viszont igen hogy nem tudom telepíteni.(Jelenleg egy 1903 tettem fel és majd frissítem 2004re.)Találkozott e valaki hasonló problémával?

(#122277) King Unique válasza belfike (#122276) üzenetére


King Unique
titán

Épp az imént volt leírva, linkelve, hogyan kellene Windows 10-et megfelelően telepíteni pendrive-ról, lásd az alábbi bejegyzésben és hozzászólásban leírtakat. Ahol a célmeghajtót alapesetben törölni kellene minden partícióval együtt, ha nincsenek rajta fontos adatok. Meg hogy lehetőleg tudatosan kellene telepíteni, azaz ha legacy/CSM szerinti telepítés a cél, akkor annak megfelelően elkészíteni a telepítési adathordozót, beállítani a BIOS boot opcióit stb., ha UEFI, akkor meg úgy. Illetve az remélem megvan, hogy a Rufus MBR-BIOS sémája alapvetően legacy/CSM telepítéshez való, UEFI-nél max. akkor működik, ha támogatja az alaplap, annál a BIOS az NTFS fájlrendszerű telepítési adathordozót.
Amúgy meg nem derült ki a 2004-es ISO honnan van és jó-e, pendrive jó-e, próbáltad-e másikkal és máshogyan kiírva/elkészítve, BIOS bootolási beállításai stimmelnek-e, szükség esetén frissítve lett-e a BIOS, stb.

[ Szerkesztve ]

(#122278) qdak válasza SunMount3r (#122267) üzenetére


qdak
addikt

Mikor a W7 gépről a W10 megosztásra kattintok, van, hogy gondolkodik 10-20mp et, aztán oké, bár nálam a W10 a 24/7 es.
Ha nem látja a gépet próbáld meg :
Win+r
\\szerverip

( a saját megosztásait továbbra is eléri) Itt mire gondolsz ?

Az SMB v1 természetesen be van kapcsolva a Win10-es gépen.
Nálam nincs, csak az smb direct van.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#122279) belfike válasza King Unique (#122277) üzenetére


belfike
csendes tag

A lap egy Gigabyte EP43 ds3l (bocs nem ASUS) tehát nem fiatal és nincs rajta lehetőség választani csak is MBR. A Rufust is ennek megfelelően állítottam be , Tehát "MBR particiós séma BIOS-os vagy UEFI-s gépekhez.(Rufus 2.18) A lemez formázva, törölve lett másik gépben de nem engedte akkor sem . A ISO MCT vel szedtem le a Microsoft oldaláról , és csináltattam vele egy USB telepítőt. Azzal sem ment. A pendrájvokat teszteltem minden jó az abból is látszik hogy a 1903 gond nélkül feltelepült róla.

(#122280) Fire/SOUL/CD válasza belfike (#122279) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet, hogy a régi Rufus az oka, esetleg töltsd le a legújabbat (3.11) és uccu neki... ;]

Ha így sem jó, akkor amit még megtehetsz, hogy vagy ÍGY állítod be (és próba) vagy ÍGY (és próba).

Ezenfelül meg lehet, csak annyi a megoldás(ahogy írták az imént), hogy leformázod FAT32-re a Pen-t, felcsatolod az ISO-t és simán rámásolod a Pen-re...
(Ez esetben, ha korábban a Rufus-al kiírtál egy Pen-t, akkor a Pen-ről a partíciót is le kell törölni előtte, mert a Rufus saját indítót tesz a Pen-re, arról semmi nem boot-ol utánna...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#122281) #73959936 válasza belfike (#122279) üzenetére


#73959936
törölt tag

hát a megoldást nem tudom, de hogy én simán felmásoltam az iso tartalmát a pendrive-ra rufus nélkül és csak úgy lehetett telepíteni...

[ Szerkesztve ]

(#122282) belfike válasza Fire/SOUL/CD (#122280) üzenetére


belfike
csendes tag

Erre is gondoltam , igaz 3.6 a verzió.Kb 2 éve használom már a 2.18-at és eddig a 2004-et is simán fel lehetett vele pakolni.Egyszerűen nem értem mi lehet. Mindent úgy csináltam ahogy eddig és mégsem engedi ezt a mostani lemezképet.A régit meg már nem engedi letölteni.

(#122283) King Unique válasza belfike (#122279) üzenetére


King Unique
titán

Nem másik gépen, másik Windowson kell formázni, törölni a célmeghajtót, hanem a Windows 10 telepítőjével a telepítésnél, nem tudom honnan veszik egyesek az előbbit. Illetve formázni, particionálni nem kell, csak törölni, majd megadni a szabad terület telepítési célnak és mehet a tovább.
Ha az MCT-vel kreált 2004-es telepítési adathordozó is elakadt a bootolásnál, akkor nem feltétlen az ISO/kiírás lesz a gond, lehet egyéb is. Ha csatlakoztatva van USB-s, vagy egyéb tárolóeszköz, akkor azt lehetőleg el kellene távolítani a telepítés idejére. Meg újra ellenőrizni a BIOS bootolási beállításait, hogy biztosan megfelelőek-e. + Kiróbálni úgy is, hogy a pendrive másik USB-porthoz van csatlakoztatva, akár USB 2.0-hoz is, ha eddig USB 3.X-hez volt.
A fájlkezelős másolás módszere meg önmagában nem feltétlen lesz elég legacy/CSM bootoláshoz, telepítéshez, rendszerint aktívvá is kell tenni a pendrive-on lévő partíciót, amit pl. az MCT és a Rufus automatikusan megcsinál.

Ha nem megy a 2004-es verzió telepítése, az előbbiek alkalmazása + szükség esetén a BIOS frissítése után sem, akkor próbáld pl. a 1909-eset, ami letölthető a TechBench és MWOIDT forrásokból. Ha ez felmegy, akkor az utána upgrade-elhető 2004-re.

"DVD-t nem próbáltam mert nem tudom kiírni a lemez ."

Windows telepítés DVD-ről
Az MCT letöltött 64 bites ESD ISO meg ráfér egy DVD5 lemezre, + van a kiíráshoz beépített eszköz a Windows 10-ben, szóval az sem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#122284) belfike válasza #73959936 (#122281) üzenetére


belfike
csendes tag

Ezen is túl vagyok , semmi nem megy csak a 190X verzió.Egyedül a DVD-t nem próbáltam mert nem tudom kiírni a lemez .

(#122285) belfike válasza King Unique (#122283) üzenetére


belfike
csendes tag

Lehet úgy tűnik hogy mindent harapófogóval kell kiszedni belőlem de nem akartam mindent leírni hogy mit követtem már el, mert iszonyat hosszú lett volna . Próbáltam WIN7 alatt ,XP-alatt (régebben az megoldást jelentett) sőt telepítettem rá Ubuntut is .Furcsa módon a WIN 7 is csont nélkül felment . Mikor újra a 2004re került a sor akkor megint csak egy kurzorvillogás lett a bal-felső sarokban .Pont olyan mintha sérült lenne az MBR. De az sem lehet mert akkor az előző verzió nem megy rá.Most ott tartok hogy feltettem rá egy 1903 64 bit Wint, és helyreállítás alatt parancssorból másik meghajtóról feltettem a 2004et.Majd az ASUSon kísérletezek mi lehet a baj, mert azzal sem ment.
Addig is köszönöm a jótanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#122286) King Unique válasza belfike (#122285) üzenetére


King Unique
titán

Pedig lehet nem ártott volna, mert akkor meg lehetett volna spórolni a felesleges köröket, de már mindegy. :)

Ha most 1903-as verziót telepítettél, akkor az frissíthető közvetlenül 2004-re, ott van ehhez a Windows Update mellett a frissítési segéd, MCT, letöltött 2004-es ISO felcsatolása a fájlkezelőben és a setup.exe futtatása a személyes fájlok és alkalmazások megtartásával. Vagyis nem feltétlen kellett volna ehhez WinRE + CMD, meg ehhez hasonló módszer.

[ Szerkesztve ]

(#122287) tordaitibi válasza King Unique (#122272) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én nem kapcsoltam be a teszt módodt az biztos..
Az igaz hogy 3-4 napja egy rakás drivert telepítettem mert egy telefonnal szenvedek és minden létező driverét felpakoltam de azóta volt több boot és reboot is és ez a tesztmód konkrétan a ma reggeli indításnál jött elő a képernyőn.
Köszi a linkeket, végigolvasgattam, ezekszerint elképzelhető hogy egy aláíratlan drivert telepítettem, hogy miért csak napok múlva tette ki a feliratot azt nem tudom.

Másik, a csoportházirendbe kb. 2 éve tiltva van az update, én szoktam manuálisan engedélyezni a frissítéseket amikor nem okozhat semmilyen gebaszt (előfordul hogy 3-4 napokat megy egyhuzamba a gép egy biztonságtechnikai szoftver miatt, ne okoskodjon nekem ilyenkor).
Ahogy olvasgatom a 2020-as tavaszit, nem is baj hogy azt még nem eresztettem rá.
Ez az önfejűsködése hogy mégis elindul és beragad a Windows update, ez kb. 2 hónapja van, teljesen magától jött.

15-30% között tekeri a procit, ha nem lövöm le kézzel akkor órákig. Magától nem áll le, beragad.
Mivel ez egy nudli N3150 Celeron, igen belassul a szerencsétlen pc.

[ Szerkesztve ]

(#122288) King Unique válasza tordaitibi (#122287) üzenetére


King Unique
titán

Azt írod, hogy drivereket telepítettél, ahol ha nem volt megfelelő digitális aláírás, akkor szokás bekapcsolni a tesztmódot és megpróbálni úgy telepíteni. Gondolom valami ilyesmi történt, mert teljesen magától, illetve az előbbi nélkül nem szokott csak úgy bekapcsolni, legalábbis én még nem nagyon tapasztaltam mióta W10-et használok. De esetedben akár igen, akár nem, a megoldás a kikapcsoláshoz le van írva az előző válaszban, már csak alkalmazni kellene.

Ja hogy nálad 2 éve tiltva van a Windows Update és max. csak hébe-hóba van frissítve a rendszer, hát akkor annyira nem meglepő, meg ha már nem támogatott verziót használsz. :D Ahol amúgy nem derült ki, hogy milyen verziót használsz és az jelenleg naprakész-e. A 2004-es funkciófrissítést aktív életciklusú Windows 10-verzióknál meg jelenleg csak választhatóként ajánlja fel a Windows Update, vagyis azt nem feltétlen szükséges külön tiltani. Ahogyan alkalomszerű használatnál a csoportházirendben/szolgáltatásoknál sem feltétlen kell tiltani permanensen a frissítést, mivel ott van a gépházban a 35 napos szüneteltetési lehetőség is.

[ Szerkesztve ]

(#122289) SunMount3r válasza qdak (#122278) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi így működik, de akkor az a furcsa, hogy "automatikusan" miért nem látja?
(Én hiába kattintgatok csomót és várok a network rész alatt, nem jelenik meg magától a W10-es gép.)
Valami service esetleg? Network Discovery, vagy ilyesmi?

( a saját megosztásait továbbra is eléri) Itt mire gondolsz ? -> Hát, hogy a network rész alatt kilistázza a saját hálózati gép nevét is és azon belül a megosztásokat.

Mindjárt megnézem Android-os Tablet-ről, hogy az ilyenkor látja e a Win10-es gépet.

(#122290) tordaitibi válasza King Unique (#122288) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Ja hogy nálad 2 éve tiltva van a Windows Update és max. csak hébe-hóba van frissítve a rendszer,"

Nemnem, 2-3 havonta engedélyezve van neki mikor eszembe jut.
Winver, 1909. És az alap telepítés 2016-os, hogy szalad az idő... :)
Azóta túlélt egy hdd-ssd és egy ssd-nagyobb ssd klónozást és maga mellett vagy 5-6 Linux disztrót. Semmi bajom vele, az apró önfejűsködéseitől eltekintve.

Szerintem stabil rendszer, a hőskorba egy XP ha jól emlékszek 7 vagy 8 évet élt nálam újratelepítés nélkül, ez az etalon eddig. Ha ez is hozza ezt akkor OK. Nem vagyok az újratelepítgetés híve, inkább a javításé ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#122291) belfike válasza King Unique (#122286) üzenetére


belfike
csendes tag

Igen , gondolom de akkor tényleg hosszú lett volna és tudom senki sem szereti a hosszú panaszt. :) kb 24 órája (effektíve) szenvedek vele, de már nagyjából kész igaz a probléma megkerülve nem megoldva. De a másik gépen fogom próbálni mit csinál ,és miért.Jó néhányszor telepítettem már de ennyire még nem szívatott meg egy sem .Mint írtam egy hónappal ezelőtt még semmi baj nem volt. Én jobban szeretem a tiszta telepítést , még ha tovább is tart.A lemezt azért nem tudom kiírni mert nem jó a DVD meghajtóm és csak egy lemez van kéznél.Nem sokára befejezem a finomhangolást és akkor megnézem mit produkál egy teljesen idegen gépen.Addig is köszi még egyszer mindenkinek.

(#122292) King Unique válasza tordaitibi (#122290) üzenetére


King Unique
titán

De gondolom nem feltétlen naprakész (18363.959) az a 1909-es verzió, fontos frissítések hiányozhatnak és azért is problémázhat. Meg az nem volt részletezve, hogy pontosan hogyan lett beállítva a tiltás, az úgy megfelelő-e. A szolgáltatásoknál is amúgy lehet tiltani/engedélyezni a Windows Update-et, ha annyira zavar az indulása. Vagy naprakészre frissíteni a rendszert, nekem is van 1909-es verzióm, szintén Linux multiboot, de az újraindítások után nem teker percekig a WU.

(#122294) tordaitibi válasza King Unique (#122292) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igazad van, 18363.836.
Ha jól dereng májuba engedtem neki utoljára, pótolom a mulasztásomat nemsokára.

Wupdate, szolgáltatásokba letiltom, 4-5 boot és újra automatikus :)

(#122295) jokeph válasza belfike (#122291) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha nagyon nem akar sikeredni, csináld meg ezzel a telepítőt, ez nekem mindig működött eddig s775-től AM4-ig.
Hivatalos MS progi, kifejezetten Legacy/MBR módú W7/8/10 telepítő létrehozásrára USB/DVD eszközökön. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#122296) King Unique válasza szeky81 (#122293) üzenetére


King Unique
titán

Az automount be van kapcsolva, a 4 TB-os kötet nem lett offline, mint másnál egy pendrive a screenshot alapján? Illetve csak ez a 4 TB-os külső meghajtó nem kap automatikusan meghajtóbetűjelet, vagy a többi belső / külső helyi lemezként kezelt drive sem?

Egyébként van még pár erdekesség az előbbin kívül. :D :))

A rendszermeghajtón (lemez 0) az az 50 MB-os partíció godnolom valami "maradék" korábbról, mert normál esetben BIOS/MBR szerinti telepítésnél egy 5XX MB-os System Reserved van a C előtt (példa). Vagy más esetben (nem megfelleő telepítés) nincsen és a C lesz megjelölve aktívként, oda kerülnek a rendszerindításhoz szükséges fájlok.
A lemez 1-nél lehetett volna elsődleges partíció létrehozni a kiterjesztett/logikai helyett. Illetve MBR-lemezen lehet 4 db elsődleges partíció, vagy 3 db elsődleges + 1 kiterjesztetten belül több logikai.
A tálcán a hardver biztonságos eltvolítása menüben normál esetben a külső meghajtók jelennek meg, nem a helyi lemezek, rendszermeghajtó, stb. De szükség esetén ez kikapcsolható a BIOS-ban pl. a Hot Plug opciónál, vagy akár a Windowsban is az alábbi leírás alapján.

(#122297) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Egyik napról a másikra olyan probléma jött elő nekem egy pár héttel ezelőtt, hogy a weboldalak lassabban töltenek be és minden alkalmazás ami internetet használ lassabban tölti be a tartalmat. Internetkapcsolattól függetlenül előáll ez a probléma (wifi/ethernet/mobilnet megosztva) és ugyanazokon a hálózatokon más eszközöknek nincsenek ilyen gondjaik, ezért nem gondolom hogy az internetkapcsolattal lenne probléma. Speedtest.net: 470mbit le/300mbit fel, 6ms ping, 1ms jitter. Routeren cloudflare DNS van beállítva, de kikapcsolva is ugyanez a probléma. Hardveres probléma is kizárva (szerintem), elementary OS alatt minden tökéletesen működik ugyanezen az eszközön (dualboot).

Amiket próbáltam: windows verziófrissítés 2004-re (media creation tool-al felhasználói adatok és beállítások megtartása mellett), tron script lefuttatása, hálózati adapter driverek újratelepítése, vírusirtás (1 false positive). Teljes tiszta rendszer újrarakásra most nem annyira vagyok vevő időhiány miatt, remélem nem ez az egyetlen opcióm :(

Ötlet, hogy hogyan lehetne kideríteni mitől van ez a probléma? Valami csoda naplózó program ami segíthet kideríteni a hiba okát? :D

Szerk: azt hozzá akarom még tenni, hogy nem magával az internet sebességével van a gond, hanem olyan mintha a tartalom betöltés előtt legyen az alkalmazás vagy weboldal, egy pár másodpercig elmélkedik a rendszer az élet értelmein. Weboldalak esetén van néhány oldal (egy pár példa: a prohardver lapcsalád oldalai, reddit, youtube) ahol maga a tartalombetöltés is lassabb a megszokottnál a kezdeti gondolkozás után.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#122298) belfike


belfike
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Mint említettem nekifogtam kísérletezni ezzel a nyavalyás telepítővel.Mivel az ASUS x86-os rendszer rágyúrtam Rufussal egy win10 2004 x86-ot az eddig is használt pendrájva. Elindult a gép ,kérte hogy nyomjam meg a gombot az USB-ről való telepítéshez.Megnyomtam , mire megint csak a kurzorvillogás fogadott.Gondoltam ugyan az , nem megy ,és kimentem kaját melegíteni, de mire vissza értem már a telepítő nyelv választás képe fogadott.Elindítottam, fel is települt annak rendje módja szerint Mivel van egy sanda gyanúm hogy mi lehet a helyzet, először megkérdezem megjelenik a win10 logoja a telepítés kezdetén, mint a 190x-nek, vagy csak a kurzor villog?(Emlékeim szerint mikor legelőször telepítettem volt logo és alatta a körbejáró pontok, de most elbizonytalanodtam.)A gyanúm az hogy nem vártam eleget , várva a win 10 logoját, és kiléptem a telepítésből. :)

[ Szerkesztve ]

(#122299) belfike válasza belfike (#122298) üzenetére


belfike
csendes tag

Szia jonnyjoker01!
Bocs de rossz helyre nyomtam a válasz gombot. :)
Nálam az szokott segíteni ha törlöm a böngésző gyorsítótárát.

[ Szerkesztve ]

(#122300) jokeph válasza belfike (#122298) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kb. Core 2 óta mindegy rendszer tudja az x64-et. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.