Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121701) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Üdv!

A problémám a következő. Acer Swift 3. Vettem hozzá egy USB-LAN átalakítót, kábel rádug és azt mondja, hogy nem azonosított hálózat és nem csatlakozik hozzá. Wifi-vel kiválóan megy. Eddig okés, de ugyanez a lapi egy Ubuntuval simán felmegy a madzagos hálózatra és működik. Próbáltam a privát/nyilvános típust állítani, de egyszerűen nincs olyan opció a madzagos hálózatnál. Bármi tipp, mert már a hajam tépem :)

AE

Szerk: A Windows-t még nem aktiváltam, valahol olvastam a neten, hogy esetleg ez is lehet gondja, bár nehezen tudnám elhinni.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#121702) tordaitibi válasza Graphics (#121699) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"AMúgy jó tudni, hogy ezzel simán kilőhető a frissítés"

Ez így van csak minden indulásnál keresgélni fogja meg letöltögeti.
Nálam Pro, gpedit-be letiltva az update hogy amikor semmi gebaszt nem csinál és van rá ideje akkor én engedélyezem és ennek ellenére 5 boot-ból 1-be beragad a Windows update és addig tekeri a procit amíg a services-be le nem állítom.

(#121703) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Törölt fájlokat valahogy vissza lehet állítani ha a lomtár ki van kapcsolva? Ssdről.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#121704) Cs1csó válasza V.Stryker (#121703) üzenetére


Cs1csó
félisten

Talán, ha HDD-n volt és csak sima törlés történt és az nem a rendszer meghajtó akkor könnyen egyszerűen arra kell vigyázni, hogy nem legyen új adat oda írva.
Ha SSD és rendszer meghajtó akkor a körülmények nehezítettek de megoldható. Amit próbálj ki : Recuva,

(#121705) King Unique válasza Graphics (#121699) üzenetére


King Unique
titán

Mármint gondolom pl. ezen leírás alapján módosítottad a registry értéket, amit normál esetben nyilván nem kell, nálam pl. nincs is olyan bejegyzés. Meg itt az sem teljesen világos, milyen klónozóállomásról van szó, netán USB-s és abba van téve a W10-es SSD, arról bootolva? :F Ha igen és ezáltal WTG-ként volt használva, akkor reális, hogy annál alapesetben nem támogatott a verziófrissítés.

[ Szerkesztve ]

(#121706) qdak válasza qdak (#121690) üzenetére


qdak
addikt

(#121690) Erre valaki ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#121707) King Unique válasza V.Stryker (#121703) üzenetére


King Unique
titán

Ha SSD-ről van szó és a fájlok törlése után lefutott a TRIM, akkor érdemben már rendszerint nem állíthatók vissza, lásd a téma topikjából (amúgy oda való a kérdés, nem ide) vett esetet példaként. + Ha "ügyesen" a C-n voltak tárolva a fájlok és azóta aktívan használva volt a Windows 10, ment az olvasás/írás mintha mi sem történt volna, akkor az szintén megnehezítheti, avagy ellehetetlenítheti a korábban törölt fájlok utólagos visszaállítását, lementését.

(#121708) Graphics válasza King Unique (#121705) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

PC független klónozó. Nem volt WTG-re téve.

Nem tudom én se, megoldódott, topicban megmarad, hátha valaki belefut.

25 db gépre kell telepítenem, de így elég egy gépre, és egy Axagon klónozó állomással seperc alatt kivitelezhető kész rendszer áthúzása. Gondolom ipari szinten vannak komolyabb cuccok is :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#121709) King Unique válasza Graphics (#121708) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha ilyen, akkor ez egy USB-s dokkoló, aminél van klónozás funkció is. Ahol a lényeg másrészt az lett volna, hogy a dokkolóba téve/hagyva az SSD-t USB-n, vagy visszatéve a gépbe SATA-n történt-e arról a W10 további használata, bootolása.

Amúgy ennél a dokkolónál elvileg (?) full sector copy lehet, ami nem feltétlen a leggyorsabb, a Macrium esetében az intelligent sector copy csak a foglalt területet klónozza. + Ha több gépre kell ugyanazt telepíteni, akkor még ott van a Sysprep, mint hivatalos megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#121710) Graphics válasza King Unique (#121709) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem történt. Nem volt gépre kötve

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#121711) bobalazs válasza King Unique (#121285) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

hát nem lehetett véglegesen kikapcsolni a Windows frissítést. Átírtam 2021re a dátumot és a gyökér elkezdte letolteni a 2020as frissítést, úgy hogy közben meg van neki adva hogy korlátozott fizetős netre van kötve...metered connection. nem érdekelte mennyibe fog nekem kerülni... most kikapcsoltam a gépen a netet amig nem találok megoldást

(#121712) King Unique válasza bobalazs (#121711) üzenetére


King Unique
titán

Vagy csak lehet nem megfelelően csináltad, meg az előző válaszban több módszer is említve volt, + akár a frissítés is letiltható a linkelt leírás alapján. A dátum piszkálása nem világos hogyan jön ide, de mindegy. :D
Meg ugye arról is volt szó, hogy a 1809-es verzió a Home/Pro kiadásoknál már csak novemberig támogatott, meg az is a közegészségügyi helyzet miatt lett utólag kitolva májusról és előbb-utóbb nem ártana újabb verzióra váltani a további támogatáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#121713) bobalazs válasza King Unique (#121712) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem tudom megoldani azt hogy 1909 és 2004 alatt nem jön vissza alvó módból a monitor, az utolsó 3-4 drivert próbáltam.

-Amit linkeltél az egy driver telepités blokkolás az hogy jön ide?
-A metered connectionön mint nem lehet megfelelően beállítani? Be van állítva a metered connection 5 MB limit havonta resetelő opcióval. Abból hogy jön, hogy meri letölteni a több GB upgradet, azt nem tudom. Bugos?

[ Szerkesztve ]

(#121714) bobalazs válasza bobalazs (#121713) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezek közül egy se fog működni. A szolgáltatás letiltása is csak ideiglenes, majd idővel magától visszakapcsol. Tapasztalat.
-A group policyval is csak a driver telepitést fogja letiltani, úgy fogja majd nyomni a pofámba az upgradet hogy csak nézek.
-ilyen update assistant progi nekem nincs a listába, meg update mappák se.

(#121715) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na mindegy egyelőre ezt írja, meglátjuk meddig bírja rám erőltetés nélkül.

(#121716) MuNy3Z válasza hotkar (#121659) üzenetére


MuNy3Z
csendes tag

A proci (i9-9900K) teljesen stabilan megy, 4,6GHz-en 20-30%-os kihasználtsággal. Nem ingadozik.

(#121717) King Unique válasza bobalazs (#121713) üzenetére


King Unique
titán

Milyen driver telepítés? Az a leírás inkább az automatikus frissítés letiltását taglalja, ahogyan egy másik szintén, + külön leírás tartozik a driverekhez. Meg ha sikerült elolvasni az előző választ, akkor ott a csoportházirendnél a WufB is említve van, ahol a "Select the target Feature Update Version" opciónál célirányosan megadható, hogy a Windows Update melyik verziójú funkciófrissítést ajánlja fel. Ahol pl. ha jelenlegivel (1809) megegyező, vagy annál régebbi verzió van megadva, akkor nem fog újabbat felajánlani.
A forgalmi díjas internetkapcsolat beállítását szemlélteti a linkelt leírás, ami ha megfelelően van kivitellezve, akkor csak értesítés jelenik meg az elérhető frissítésekről, azok letöltéséről. És jé, a mellékelt screenshot alapján végül csak sikerült beállítani, meg a frissítési házirendeknél is valamit és nem kezdte el automatikusan letölteni + telepíteni a Windows Update a 1909-es funkciófrissítést...

[ Szerkesztve ]

(#121718) MuNy3Z válasza qdak (#121661) üzenetére


MuNy3Z
csendes tag

2 db. 1TB-os SSD van, a 6 TB HDD csak adattárolásra van, egész nap alszik mert nincs használva. Ha nem indítok el semmit, alig megy fel 2%-ra.

(#121719) RedCactus


RedCactus
senior tag

Hetek óta minden bekapcsolás után összekuszálja az asztali ikonokat a windows. Nem tudom mihez kötni, talán a Radeon videókártya frissítés vagy az Eset Nod32 telepítése vagy egy nagyobb windows frissítés tett be neki. Bármit csinálok visszarendezi, ahogy ő akarja. Nincs esetleg valami ajánlott program, amivel ott maradnának, ahol hagytam kikapcsoláskor?

(#121720) qdak válasza MuNy3Z (#121718) üzenetére


qdak
addikt

Akkor ez nálad nem nyert.

Nálam kb miután itt leírtam, hogy milyen frankó a 2004 es update, kezdte el iszonyat mód tekerni a Dell ben lévő meghajtót, nem kis belassulást okozva. Leírást követve azóta nincs probléma.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#121721) MuNy3Z válasza Csupingo (#121658) üzenetére


MuNy3Z
csendes tag

Játéknál ugyanez a jelenség. 2K-ban ami eddig simán ment, az most beszaggat, és szaggatásnál recseg a hang. Semmi mást nem telepített. 1909-es verzió van még fent. Kábel és hasonlókat kizárnék mert egyszer már volt ilyen, ott 2 hétig szenvedtem vele mire újratelepítettem és idáig ment hibátlanul.Hőfokok szintén teljesen rendben.

[ Szerkesztve ]

(#121722) mefistofeles

Ismét itt uraim.
A problémám a következő. Telekomos, gigabites internetem van, ami optikai szálon jön, magyarul olyan mint az istennyila. Évek óta használom és sosem volt vele semmi problémám. Sebességtesztet már évek óta nem futtattam, de pár napja mégis és értetlenül vettem észre, hogy egy jó 100 Mb/s sebességű netkapcsolatom van. Oké, az is mindenre elég (úgy 91-94 mb/s letöltés) de mégsem giganet. (a sebességtesztet azóta többször, több oldalon is elvégeztem, ugyanezzel az eredménnyel) Az alaplapom egy Asrock AB350M HDV R3.0 ami természetesen tudja az 1000 Mb-et. A routerrel nem lehet gond, mert a fiaim gépe is azon van és ott jön a sebesség. A rendszerem win 10 pro. A hálókártya driverre azt írja a windows, hogy a legfrissebb. Hol és mitől lehet a bibi?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121723) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma sorozatot akartam nézni és a VLC ami eddig még a pizzát is lejátszotta nem boldogult az mkv filmmel. Nem tudom, hogy jutott eszembe rápróbálni a win10 video-tv lejátszójára (eddig a létezéséről sem tudtam, csak a win media playerről), de legnagyobb megdöbbenésemre problémamentesen kezelni tudta. Szóval nőtt ma a szememben a windows10 :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#121724) Cs1csó válasza xy.zsolt (#121723) üzenetére


Cs1csó
félisten

A programok és szolgáltatások résznél távolítsd el a VLC-t gép restart majd telepítsd újra.

(#121725) xy.zsolt válasza Cs1csó (#121724) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igenis Uram .... köszi/ ismét :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#121726) Cs1csó válasza xy.zsolt (#121725) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R
Mindent - is - lejátszik, lehet valami gondja van egy újratelepítés meg kell hogy oldja. :D

(#121727) CanceRed válasza mefistofeles (#121722) üzenetére


CanceRed
csendes tag

99%-ban bizonyosan a szomszéd a gond okozója. ;)

[ Szerkesztve ]

(#121728) mefistofeles válasza CanceRed (#121727) üzenetére

Jó vicc de ha így lenne a srácaimnak sem lenne sávszéle...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121729) CanceRed válasza mefistofeles (#121728) üzenetére


CanceRed
csendes tag

WiFi-s a cucc? Hálókártya típusa?

[ Szerkesztve ]

(#121730) Pyttawrx válasza mefistofeles (#121722) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. És a kapcsolat típusánál mit ír? 100mb vagy gigabit? Lehet a router és a gép közti kábel/ csatiknál van hiba. Vagy a routered portja de ezt tenném utoljára.

[ Szerkesztve ]

(#121731) mefistofeles válasza CanceRed (#121729) üzenetére

Nem, vezetékes. Asztali gépről van szó. Az alaplapi hálókártya: Realtek RTL8111GR

Pyttawrx: Sajnos ezt írja : 100/100 Mbps

Ha kábel hiba akkor valahol megszakadt, mert ez a kábel van azóta, hogy beköttettük és eddig minden rendben volt vele.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121732) zolee001 válasza mefistofeles (#121731) üzenetére


zolee001
őstag

dev.manager-Realtek-Advanced-Link speed -nél mit ir?

(#121733) mefistofeles válasza zolee001 (#121732) üzenetére

Hup... ezt hol találom,... (jó ideje linuxos voltam.....)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121734) Pyttawrx válasza mefistofeles (#121731) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Megpróbálnám másik portba, vagy csak kihuz bedug ha van laptop azt kiprobalni azzal a kabellel, par percig. Stb. Illetve a driver hiba kizarasa, live linux alatt teszt.

[ Szerkesztve ]

(#121735) zolee001 válasza mefistofeles (#121733) üzenetére


zolee001
őstag

Eszközkezelö-Hálózati Adapterek-Realtek kártyád-Advanced fül-majd a listában keress vmi hasonlót "Link speed & Duplex"

(#121736) mefistofeles válasza zolee001 (#121735) üzenetére

Tudom láma vok de semmi ilyesmit nem találok....

itt semmiféle advanced fül nincs... Linuxos időböl kb. tudom mit kéne keresni de itt semmit sem találok.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121737) zolee001 válasza mefistofeles (#121736) üzenetére


zolee001
őstag

A legelsö " Realtek PciE xxxxx duplakatt és advanced fül

(#121738) mefistofeles válasza zolee001 (#121737) üzenetére

Oké, így megtaláltam de a duplex fülön nincs más mint felsorolva a hálózati sebességek. Ha bejelölöm a 1 Gb-es opciót és le okézom akkor nincs net, nem csatlakozik. Ha a 100 mb-es opciót jelölöm ki akkor csatlakozik.... ez gáz....
Lehet, hogy tényleg kábel lesz. A hálókártya tudja, a router tudja, a driver elméletileg a legfrissebb és még sincs.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121739) zolee001 válasza mefistofeles (#121738) üzenetére


zolee001
őstag

Ebben az esetben a tuloldali eszköz (router,switch ,akármi) lehet a gond illetve maga a kábel
Amennyiben mindkét oldali eszköz támogatja a gigabites kapcsolatot akkor az alap "auto negotiation" beállitást
A driver aláirója ki illetve van e frissebb esetleg régebbi?

(#121740) mefistofeles válasza zolee001 (#121739) üzenetére

"auto negotiation" opció mellett szintén nem csatlakozik..... A driver a windows szerint a legfrissebb az eszközhöz.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121741) zolee001 válasza mefistofeles (#121740) üzenetére


zolee001
őstag

Másik kábel esetleg kéznél?
A windows elcseszett driver telepitésében jómagam nem bizok,a gyártó (realtek ebben az esetben) csak jobban tudja milyen hardware-t gyártott és hozzá windows drivert mint az Ms

A tuloldali eszközben (router?) az adott portot is nézd meg,hogy nincs e korlátozva 100 Mbitre

[ Szerkesztve ]

(#121742) mefistofeles válasza zolee001 (#121741) üzenetére

Ha a realtek oldalán nem találok megoldást akkor holnap veszek kábelt. Milyen paraméterű a kábel ami biztosan jó a gigabithez?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121743) mefistofeles válasza mefistofeles (#121742) üzenetére

A realtek oldaláról a legfrissebb driver telepítve, a gép újraindítva de a helyzet változatlan... :(

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121744) zolee001 válasza mefistofeles (#121742) üzenetére


zolee001
őstag

Sima CAT5E

(#121745) mefistofeles válasza zolee001 (#121744) üzenetére

A jelenlegi is az. Akkor max a kábel sérülése képzelhető el... Köszi az eddigi sok segítséget, :R holnap ha beizzítom az új kábelt, megírom a tapasztalatokat.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121746) CanceRed


CanceRed
csendes tag

Szoftver nem lassíthatja? Pl. adblocker vagy víruskereső? :U
Ez a második tippem, mivel a WiFi kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#121748) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Nem igazán találom a megoldást rá, hátha ti pont tudjátok:

Hogyan tudom a Start menüből (1909) eltávolítani a Microsoft Store ikonját? A Store fent kell (aktívan) hogy maradjon, szóval uninstall és GPO-beli tiltás kizárva.
Csak a Start menüből kellene leszednem az ikont, hogy onnan ne lehessen hozzáférni, de sehol semmit nem találok, amit ezt csinálná. (GPO-t pedig csak a taskbarról való eltávolításra/tiltásra találtam.)

Néztem, hátha innen indulva tudnám valahogy tiltani/törölni, de semmi:
shell:Appsfolder
%AppData%\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs
%ProgramData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

És Google-ön is csak annyit találok, hogy
- simán unpin a start menüből --> gondolom, ez korábbi változatokban működhetett talán így, de 1909-nél biztosan nem
- nem megoldható.

Ti hátha tudjátok.

Köszi.

(#121749) Graphics válasza mefistofeles (#121731) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugyanezt csinálja nálam is egy ASRock lap

Nem jöttem rá még én se a hibára

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#121750) mefistofeles válasza Graphics (#121749) üzenetére

Ez nálam tuti nem alaplap probléma. Most cseréltem lapot, proci és az előző el is már megvolt a gebasz.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.