Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121751) Graphics válasza mefistofeles (#121750) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nálam se gondolnám, hogy lap lenne.

Kábelt is újrakötöttem, habár fentről egy slim kábel jön lefelé, de addig azzal se volt gond.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#121752) Pyttawrx válasza mefistofeles (#121745) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ahogy írtam, ha van lehetőséged ezt kábelt is dugd be másik portba, meg ezt a gépet teszteld linux alatt is (live rendszer) Bár még mindig csati/kábel hibára gyanakszom.

(#121753) mefistofeles válasza Pyttawrx (#121752) üzenetére

Live linux alatt és másik router portba dugva is betonstabil 100 mb... :( Sajnos most nincs kéznél elég hosszú másik lan kábel, hogy ki tudjam próbálni.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121754) Pyttawrx válasza mefistofeles (#121753) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És másik eszköz, amit rá tudsz tenni erre a kábelra? Pl laptop?

(#121755) mefistofeles válasza Pyttawrx (#121754) üzenetére

Asszony laposát megnézhetem, bár nem tudom, hogy az egyáltalán tudja e a gigabitet. Nem egy új darab. A tuti gépet magával hordja.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121756) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A múlt héten frissült a “csempés” Skype és azóta folyamatosan elindul a Windows indulásakor. Hogy lehetne kikapcsolni, hogy ne induljon el automatikusan?

(#121757) mpo válasza timelord1987 (#121756) üzenetére


mpo
veterán

Feladatkezelő->indítás
vagy
a Skype-ban (de ezt nem tudom).

Ha érted, akkor már elavult.

(#121758) Pyttawrx válasza mefistofeles (#121755) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, de valamerre el kell indulni :) Vagy ezt asz asztalit vidd át oda ahol megy a gigabit. ezek a lehetőségek vannak. :) Hátha tudja a lapos is

(#121759) movax válasza mefistofeles (#121755) üzenetére


movax
őstag

Ha eddig ment a Gb-sávszél, de most már nem, és a router valamint a gép rendben van, akkor kizárásos alapon csak a kábel lehet. A jó kábelen kívül a gigabit-közeli kapcsolathoz elég bika (i7-es, ssd-s) gép is szükséges, és a router sem a belépő kategóriából kell érkezzen.

(#121760) mefistofeles válasza movax (#121759) üzenetére

Éppen most adtam fel a dolgot. két hardveren (alaplap) windows és linux rendszer alatt is 100 Mb. Most vettem minőségi hálókábelt, azzal is, miközben két méterre a router adja gigabitet.Most ellenőriztem a fiam gépén, egy futó online játék és egy megnyitott youtube video mellett, hozta a sebességteszt a 300 Mbps-ot. A router az amit a telekom adott, akkor és azóta is hibátlanul nyomja.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121761) Pyttawrx válasza mefistofeles (#121760) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Várj! Ha csak a telekom router van, akkor lehet a másik portja csak 100mb-est és nem gigabites nem? Vidd át a másik helységbe az asztali gépet, vagy dugd ád a telekomos router másik portjába a te kábeled, amibe a fiad-é van, ha úgy jó, akkor megvan az ok is. :)

(#121762) Pyttawrx válasza movax (#121759) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dehogy kell bikagép. :) Nekem a core2duo hdd-n is ment az 6-700, i3 meg sinán vitte a 8-900-at is. :) Ha van gigabites lan, akkor mennie kell, minimum 3-500-on szinte bármilyen gépen (core2duo-tól felfele nyilván. :)

(#121763) mefistofeles válasza Pyttawrx (#121761) üzenetére

Ez a pontos típusa. sAgemcom F@st 5655v2 dtAg
A gp Asrock deszka, Ryzen3 2200G proci, 8 gb DDR4 memória. 1000%, hogy elég kell legyen......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121764) movax válasza mefistofeles (#121763) üzenetére


movax
őstag

Ennek a modellnek mind a 4 LAN portja gigabites, dugdosgatnám a kábelt ide-oda, ki tudja...

(#121765) mefistofeles válasza Pyttawrx (#121761) üzenetére

Kész körbeértem... átdugtam és ott is csak 100. Innen nincs tovább. A windowsom frissen telepített windows 10 pro, nem kutyultam, nem állítgattam benne semmit.... :O

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121766) Pyttawrx válasza mefistofeles (#121765) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen a telekom-os routered 4 gigabittel rendelkezik,a géped is elég hozzá bőven. :) Linux alatt is ezt produkálja meg másik lan portban is a telekomos routeren, akkor valószínűleg hálókártya hiba lesz. Ha linux alatt jön 100 felett bőven, akkor meg csak driver hiba lesz

(#121767) jokeph válasza Pyttawrx (#121762) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
C2D 9550/9650 vagy Xeon X3360/3370 ill. Xeon E5440/5450-el már hozható a 900Mb. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#121768) Pyttawrx válasza jokeph (#121767) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem egy 775-ös lapban van egy 771-es xeon proci (csak szervizgépnek kell), anno rajtam maradt ez a proci, így vettem hozzás 775-ös lapot, meg ebayről ami kell a procihoz, hgy menjen a lapban, plusz egy gigás hálókártya és megy 800-on kb :) :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#121769) mefistofeles válasza Pyttawrx (#121766) üzenetére

Linux alatt is ugyanezt a sebességet hozta ezzel és egy másik alaplappal is. gyakorlatilag valami miatt 100 Mbps van a gépemben de nem tudom mi miatt. Ennyit számíthat egy egyébként működő driver? Linux alatt is volt egy driver windows alatt is (amit automatikusan felrakott a rendszer) plusz most még frissítettem is az eszköz gyártójának az oldaláról a legújabbra.. Mindenhol ugyanaz, mint ha vonalzóval húznák.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121770) RoyBatty válasza mefistofeles (#121765) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Ez ennyi kísérletezés után valószínűleg alaplapi hálókártya probléma lesz (néha csak kitörik/elmozdul 1-2 tüske a csatlakozóban, ilyenkor már nem tudja a gigabitet csak a 100m jön). Az egyszerű megoldás egy gigabites hálókártya beszerzése (pár ezer forint).

(#121771) mefistofeles válasza RoyBatty (#121770) üzenetére

.....de akkor két egymás után lapomon is ugyanaz a hiba? Mennyi erre az esély? Ha veszek egy hálókártyát azzal mennyit kell mókolni egy alaplapihoz képest? Totál sötét vagyok hálózat szinten.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121772) Pyttawrx válasza mefistofeles (#121771) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez a leggyorsabb megoldás igen, berakod, max driver-t teszel fel. És anank is kevés az esélye, hogy mindkét lapnál ez van. azt próbáltad amit írtunk, hogy a router azon portjába is bedugod a kábeled, amibe tuti van gigabit, pl amibe a fiad gépe van, illetve másik eszköz laptop is átvált 100-ra?

(#121773) movax válasza mefistofeles (#121771) üzenetére


movax
őstag

Szinte semmit nem kell mókolni, beszereled és a win jó eséllyel felteszi a drivert, ha meg nem, akkor kézileg, ennyi. Az alaplapit meg letiltod és kész is (ez nem feltétlenül szükséges, de minek legyen aktív, ha nem használod).

(#121774) mefistofeles válasza Pyttawrx (#121772) üzenetére

Most volt a kisérlet. A srác gépének a kábelét kihúztam, a saját új kábelemet be, gép újraindít. A sebesség rendületlenül 100 Mb. Vissza dugtam s rácét és nála laza 800 Mbps

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121775) Pyttawrx válasza mefistofeles (#121774) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

akkor gigabit hálókártya, beszerled, letiltod biosba az integráltat, felteszed az uj driverét használod. :)

(#121776) Male válasza mefistofeles (#121771) üzenetére


Male
nagyúr

Pl ha rossz a kábeleden a csatlakozó, szétnyomja amikor bedugod... akkor nagy rá az esély, meg arra is, hogy utána rádugod az új kártyára, és azt is tönkreteszi.

(#121777) mefistofeles válasza Male (#121776) üzenetére

Már a kábel is új. .

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121778) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Érdemes feltelepíteni a 2004-es verziót?
Milyen bugok vannak benne? Az SSD töredezettségmentesítős hibát javították?

(#121779) King Unique válasza timelord1987 (#121778) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy hasonló kérdésre adott válaszban leírtakat, amiről már nem először volt szó itt.
Még nem, de majd vélhetően fogják. + Annyira túllihegni azért nem kell, lásd ugyancsak egy másik válaszban leírtakat.

(#121780) timelord1987 válasza King Unique (#121779) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#121781) RedCactus válasza tordaitibi (#121747) üzenetére


RedCactus
senior tag

Köszönöm a segítséget. Közben mérgemben megvettem ezt a Fences progit, ezzel végre rendbe raktam az asztali káoszt.

(#121782) Male válasza mefistofeles (#121777) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor már nem teheti tönkre az új kártyát :)

(#121783) mefistofeles válasza Male (#121782) üzenetére

Ha veszek egy hálókártyán és azzal is 100 mega lesz akkor kidobom a gépet az emeletről....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121784) tordaitibi válasza mefistofeles (#121783) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A melóhelyemen kb. 10 eszköz, modem, switch, router, wireless yagi, átjátszó, AP-router után nálam van hogy akár 40-80kB/s is előfordul. :)
Egy Win update fél nap alatt általába le is jön.

Mit nem adnék stabil 90 megáért... :D

(#121785) Male válasza mefistofeles (#121783) üzenetére


Male
nagyúr

:DDD
Router másik portját próbáltad, másik kábelt próbáltad, másik OS-t próbáltad... szóval más már nem lehet. (max még mivel integrált hálókártya, esetleg a BIOS-ban lehet opciója, ami lekorlátozza...)
Hm... nem ismerem a szolgáltatód modem - router cuccát, de még annak a beállításaiba érdemes esetleg belenézni, hátha MAC cím alapján le van korlátozva a te kártyád 100 Mbitre... nem tudom tud-e ilyesmit egyáltalán, kicsi rá az esély. (meg miért lenne, ki álította volna be)

(#121786) mefistofeles válasza Male (#121785) üzenetére

Jól összefoglaltad de annyival kiegészíteném, hogy alaplapból, így hálókártyából is volt kettő. Az az bassza még a csőröm, hogy ez a jelenlegi az egyetlen olyandeszkám amit hiába néztem át elejétől végéig, egy fia hálózati beállítást nem találtam.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121787) qdak válasza mefistofeles (#121783) üzenetére


qdak
addikt

Elég sokat olvasgattam:
Esetleg, próbáld meg kikapcsolni, energiagazdálkodás/gép kikapcsolhatja.
Ipv6-ot próbáld kikapcsolni.
Mikor átkapcsolod 1GB/s pingelni tudod a routert ? Próbáltad ezután újra indítani ?

Ezt Asrock fórumon olvastam:
SG TCP Optimizer-el próbálj egy optimalizálást :F

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#121788) CanceRed


CanceRed
csendes tag

100Mbps sebességgel négy külön ablakban lehet egyszerre négy 4K videót lejátszani. :K
Mi a francnak ennél nagyobb sebesség, már csak ezt nem értem. Ez valami mánia... :Y

(#121789) mefistofeles válasza qdak (#121787) üzenetére

Az Ipv6 kikapcsolva.
"Mikor átkapcsolod 1GB/s pingelni tudod a routert " Mit kapcsolok át?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121790) mefistofeles válasza CanceRed (#121788) üzenetére

Igazából nekem is tökéletesen elég de neked nem baszná a csőröd ha tudnád, hogy van valamid de mégsincs? Nincs gyakorlati problémám a dolog kapcsán, csak megőrülök, hogy nem tudom MIÉRT????

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121791) Pyttawrx válasza mefistofeles (#121790) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem mi zavar és engem is zavarna. :)
Majd ha betetted az új hálókártáyt azért írd meg az eredményt :)

(#121792) zolee001 válasza mefistofeles (#121789) üzenetére


zolee001
őstag

Jobban jársz ha woodoo babát szurkálsz avagy esötáncot jársz mert kb ugyanannyi haszna van a problémád megoldásához mint amiket ajánlott a kedve fórumozó
Az ipv6 nak semmi köze a problámádhoz illetve a pingnek sem
Ilyen tcp optimizert és hasonlóakat szintén nem ajánlott használni

Amit javasoltam, másik pc/noti( a router már megtörtént) összeköt egy utp kábellel hogy milyen sebességgel épól fel a kapcsolat valamint a adapter advanced beállitásokról posztolj képet.

(#121793) mefistofeles válasza zolee001 (#121792) üzenetére

Most három topicban is bocsánatot kell kérnem a lámaságom miatta.... egyszerűen nem tudtam felfogni, hogy két alaplapomon is ugyanaz a hiba előfordulhat. Persze a leg triviálisabb beállítás nem jutott eszembe..

Persze megszakadt a net, de egy újraindítás után, tadámm! gigabites netem van.
Bocsánat és köszi mindenkinek a sok segítséget. :C :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#121794) jokeph válasza mefistofeles (#121793) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem para, okulásképpen jó lesz másoknak is. :K ;) :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#121795) Geth válasza CanceRed (#121788) üzenetére


Geth
addikt

Ja, mert mindenki csak streamel, igazad van (nincs).

(#121796) jokeph válasza CanceRed (#121788) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nos, ez így szép, de van az a szitu, amikor kevés.
Havernál, pl. a 150-es net le van osztva 2 gép + 1 TV között, + lóg rajta x db egyéb eszköz wifi-n.
Másrészről, felemelő érzés, amikor a játék nekiáll a 2 gépen leszedni egy X GB-os patch-et, és kb. instant le jön. :D
És minden megy egyszerre dadogás nélkül. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#121797) mpo válasza CanceRed (#121788) üzenetére


mpo
veterán

100Mbps sebességgel négy külön ablakban lehet egyszerre négy 4K videót lejátszani
A Samsung tévékben 100 Mbps kábeles lehetőség van, ami kevés a 4K filmekhez,
ezért az 5 GHz-es WIFI-t ajánlatos használni, ha a tévé képes rá.
Másik lehetőség a médialejátszó csatlakoztatása HDMI-vel Gigabites otthoni hálózaton.

Ha érted, akkor már elavult.

(#121798) Doky586 válasza mpo (#121797) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy fHD video adatsebessége ~6Mbps, a 4K ennek kb 4szerese azaz 24Mbps..

(#121799) Graphics válasza mefistofeles (#121790) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem pl csak azért bassza a csőrömet a dolog, mert belső hálóm 1GBit-es, így a 100MBit nekem karcsú.

Én is tesztelgetem még, mert valami gebasz van, gyanús, hogy vmi win beállítás.

Nekem legtöbbször akkor vágta le 100MBit-re, amikor alvóból jött vissza. Szerintem itt lesz a megoldás. Viszont akkor még háló kártya tiltás-engedélyezés elég volt neki, vagy restart, de most egyik se oldotta meg.

Szerk.: Én is megnéztem a beállításokat, automatán volt, most áttettem arra, amire Te is. Mindjárt megnézem, ha visszaenged az Anydesk.

szerk.2, nem változott :D És hülye voltam, mert távolról nem biztos, hogy kéne tiltani a hálókártyát... Mert nem tudom engedélyezni :D akkor ez estére marad ...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#121800) vlevi válasza Doky586 (#121798) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tömörítéstől függ. Lehet az 60-70Mbps is.
Nem egész 2 órás film több, mint 70giga

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.