Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121101) Pyttawrx válasza hhgygy (#121100) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tuti nem kábel? Linux alat nézd már meg, vagy bármilyen live rendszer alatt

(#121102) peterattila


peterattila
aktív tag

Sziasztok. Intel i3-6100 proci, b150m-k lapról lenne csere Ryzen 1200, a320m-k lapra. Túléli ezt a Windows? Egyáltalán megéri? Fortnite és youtube lenne a cél. Köszi.

(#121103) solfilo válasza peterattila (#121102) üzenetére


solfilo
veterán

4 mag jobb, mint kettő. :)
A játékot nem ismerem, így nem tudom hozna e, Youtube-ra elég a mostani is.
Milyen VGA van a gépben? Ha nincs benne VGA, akkor Ryzen 3 2200G/3200G-t vegyél, mert az 1200-ban nincs IGP, így nem fog képet adni.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#121104) hhgygy válasza Pyttawrx (#121101) üzenetére


hhgygy
senior tag

A kábel éppen lehet, de nincs másik ilyenem, úgyhogy passz.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#121105) Pyttawrx válasza hhgygy (#121104) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, akkor vagy live rendszer, vagy vársz még lesz másik kábel. :)

(#121106) hhgygy válasza Pyttawrx (#121105) üzenetére


hhgygy
senior tag

Vagy 20 év után egy korszerű nyomtató :-)

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#121107) zolee001 válasza hhgygy (#121089) üzenetére


zolee001
őstag

Reinstallt próbáltad már manuális tallozással?
Létrehozza automatkusan a kivánt portokat

(#121108) ot93


ot93
senior tag

Üdv, azt miért van, hogy a keresésnél amikor írom a szót, csak enter után dobja ki a találatokat, régebben úgy csinálta, hogy ahogy írtam a szót, minden egyes betű után mutatta az éppen megfelelő találatokat, aztán ahogy írtam a szót, úgy ugye egyre kevesebb találatot dobott fel, mert szűkült az egyezések száma... És entert sem kellett nyomni. Ezt a keresési módot vissza lehet állítani?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#121109) Pyttawrx válasza hhgygy (#121106) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha működik és gazdaságos, akkor nem feltétlen kell, de ez is egy megoldás. :)

(#121110) peterattila válasza solfilo (#121103) üzenetére


peterattila
aktív tag

A fiam gépe, még gyerek, Ő játszik vele. RX560 VGA van neki, ez mellé menne a R1200. Akkor nem dőlne össze a Windows? Nagyon nincs kedvem újrarakni mindent.

(#121111) solfilo válasza peterattila (#121110) üzenetére


solfilo
veterán

Nem vagyok Windows mágus, én is csak egy válaszra várok még, ezért válaszoltam neked arra, amit tudtam. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#121112) jokeph válasza peterattila (#121110) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ha W10-ről van szó, sanszosan menni fog.
Még mielőtt áttennéd a meghajtót, a az eredeti gépben távolítsd el az alalap specifikus szoftvereket (ha van fent ilyen), illetve ha a mostani VGA. pl. nVidia ami van, akkor annak az illesztőprogramját is.
Az Intel IGP illesztőprogiját is távolítsd el.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#121113) A`rpi válasza peterattila (#121110) üzenetére


A`rpi
addikt

"A fiam gépe, még gyerek, Ő játszik vele. RX560 VGA van neki, ez mellé menne a R1200. Akkor nem dőlne össze a Windows? Nagyon nincs kedvem újrarakni mindent."

Ha telepítés nélkül akarod megúszni a "költözést", használd a sysprep-et.

(#121114) King Unique válasza xy.zsolt (#121099) üzenetére


King Unique
titán

A feladatütemezővel (is) lehet, ahol ez eredeti útvonalat (C:\Windows\System32\Taskmgr.exe) megadva nyilván emelt szintű jogosultsággal (highest privileges) kell futtatni (bejelölni) a programot.

(#121115) King Unique válasza peterattila (#121102) üzenetére


King Unique
titán

Ha megfelelően csinálod, akkor túlélheti a hardvermódosítást, lásd egy másik válasz 2. pontjában, illetve másik esetnél leírtakat (1, 2), + amit most javasoltak pl. a szükséges driverek eltávolítására vonatkozóan. Vagy egy másik megoldás a már említett Sysprep.

(#121116) hhgygy válasza zolee001 (#121107) üzenetére


hhgygy
senior tag

Mindent próbáltam már, de semmi nem segített.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#121117) catalano


catalano
tag

Sziasztok!

A win10-em érdekes dolgokat csinál:

Eredeti, Asus laptopon csinálja.

Mi lehet ez?

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#121118) Cs1csó válasza catalano (#121117) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt leszámítva minden működik az adataidat eléred meg tudod nyitni?

(#121119) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Egy W10-es gépből kiszerelt rendszer vinyóról kellene lementenem egy mappa tartalmát.

Kiszereltem, betettem a saját gépembe, majd amikor meg akarom nyitni a mappát 'Hozzáférés megtagadva' hibaüzentet kapok, hogy lehetne ezt feloldani?

Rendszergazdaként be tudok lépni, de sok olyan fájl van amihez így sem férek hozzá.

Let the Zone take me if I am.

(#121120) movax válasza kutga (#121119) üzenetére


movax
őstag

Pendriveról elindítasz egy Live linuxot, és lemented a cuccost valami egyéb külső adattárolóra. Különben b@szakodhatsz a user jogokkal.

(#121121) catalano válasza Cs1csó (#121118) üzenetére


catalano
tag

Magához tért, minden jónak tűnik!

Mi lehetett ez?

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#121122) kutga válasza movax (#121120) üzenetére


kutga
nagyúr

Különben b@szakodhatsz a user jogokkal.

Kb, ezzel szórakozok most is.

Beállítottam magamat, mint tulajdonost, így szerintem jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#121123) Cs1csó válasza catalano (#121121) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, azért kérdeztem, hogy nem e egy zsarolóvírus áldozata lettél. Mi oldotta meg egy gép újraindítás?
Ilyennek még nem találkoztam, lehet valami betűtípus, vagy felbontás, vagy nyelv hozzáadás módosítás csinálta, esetleg jogosultsági probléma.

(#121124) xy.zsolt válasza King Unique (#121114) üzenetére


xy.zsolt
őstag

megtettem amit írtál, de ezzel szerintem csak a program indul el....ami eddig is elindult a háttérben....én azt szeretném, hogy automatikusan tegye ki a működő felületet az asztalra, hogy lássam az éppen folyamatban lévő feladatokat

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#121125) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#121124) üzenetére


xy.zsolt
őstag

úgy ahogy pl a qBittorrent is elindul a windows-al és kirakja a desk-re....szóval automatikusan egyből látom és lerakhatom a tálcára amikor akarom

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#121126) King Unique válasza kutga (#121119) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer, jogosultságkezelés, nincs engedélyed a HDD-n lévő felhasználói mappák tartalmának listázásához, mivel annak tulajdonosa az ottani Windowsban lévő felhasználó. Viszont rendszergazdaként elvileg ilyenkor is be kellene tudni lépni megerősítés után, valamint szükség esetén beállítod grafikus felületen / parancssorban a saját felhasználódnak a megfelelő hozzáférési engedélyeket, saját tulajdonba veszed a mappát, stb.
Másik lehetőség egy pendrive-ról bootolt live rendszer, ahol nemcsak a Linux lehet opció, hanem a WinPE is, mint pl. a HBCD PE. Illetve ha bekapcsolt gyorsindítás mellett lett leállítva a HDD lévő W10, akkor a Linux Live esetében is nem véletlenül van linkelve az előbbi leírás, mivel ilyenkor alapesetben nem tudja felcsatolni az NTFS kötetet.

[ Szerkesztve ]

(#121127) catalano válasza Cs1csó (#121123) üzenetére


catalano
tag

Most lett frissítve a win10 2004-re...

Egy újraindítás megoldotta.

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#121128) King Unique válasza xy.zsolt (#121124) üzenetére


King Unique
titán

Na és a linkelt leírásnak megfelelően beállítva (pl. emelt jogosultsággal) lett létrehozva az ütemezett feladat, valamint ki is próbáltad?

Ha igen, akkor láthattad, hogy a Windows 10 indításánál, illetve a felhasználói fiókba történő bejelentkezés után automatikusan elindítja a feladatütemező a feladatkezelőt, aminek ablaka automatikusan megnyílik az asztalon... Ha jól értelmezem, akkor ez volt az eredeti kérdés, ami ezzel megoldva. És nem, az előbbi beállítás nélkül nyilván nem indult el ilyen formában a feladatkezelő. Max. esetleg úgy, ha korábban nem volt bezárva a Windows leállítása előtt és miatt az újbóli rendszerindításnál automatikusan megnyílt, ami a gépházban ezen beállítás függvénye volt, illetve a 2004-es verziónál ezen.

[ Szerkesztve ]

(#121129) Trebron09


Trebron09
őstag

Keresőt hogy lehet átállítani hogy találjon is valamit (startmenü) pl. hiába írom be hogy notepad vagy paint még azokat sem találja meg, meg kb. semmilyen programot ami a gépen van azt írja nincs ilyen alkalmazás..

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#121130) xy.zsolt válasza King Unique (#121128) üzenetére


xy.zsolt
őstag

éké....ismét megcsinálom a MyTask mappát (az előzőt töröltem) és az a beállítás nálam be van kapcsolva amit utoljára írtál. Maradjon így vagy kapcsoljam ki? És ha jól értem a futtatás legmagasabb joggal-t ki kel pipálnom a tulajdonságainál?!

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#121131) King Unique válasza Trebron09 (#121129) üzenetére


King Unique
titán

Létezik kibővített keresési, indexelési beállítás is és akkor több mindent megtalál a Windows beépített keresője. Valamint az is beállítható, hogy mely mappák legyenek / ne legyenek kizárva a keresésből, azaz hol ne keressen / keressen fájlokat, programokat, stb.

(#121132) King Unique válasza xy.zsolt (#121130) üzenetére


King Unique
titán

Akkor még egyszer: a feladatütemezővel egy ütemezett feladatot kell létrehozni a linkelt leírás alapján megfelelően + egyéni igény szerint konfigurálva, a megfelelő elérési útvonalat megadva (C:\Windows\System32\Taskmgr.exe) a program forrásához, valamint az előzőleg már linkelt screenshot alapján alul bejelölni azt, hogy a legmagasabb szintű jogosultsággal legyen futtatva, máskülönben nem fog elindulni ilyen formában a feladatkezelő.

[ Szerkesztve ]

(#121133) xy.zsolt válasza King Unique (#121132) üzenetére


xy.zsolt
őstag

SIKER :R de az fura, hogy elvileg mindent úgy csináltam ahogy előzőleg, csak annyi volt a különbség, hogy most nem az Újraindítást nyomtam hanem kikapcsoltam a gépet és aztán indítottam. Viszont az lehet hogy első nekifutásnál a tálcán nyitva volt a feladatkezelő Újraindítás előtt....erre bevallom nem emlékszem

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#121134) VGYke válasza King Unique (#120948) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod, ezen USB3 külső HDD anomáliára válaszolok:
Ahol nem látja a külső USB3 HDD-t, az USB3 porton:
* Felpörög benne a HDD,
* Eszközkezelőben nincs nyoma:

* Lemezkezelőben nincs nyoma (csak a 2 beépített SSD van):

* kábellel csatlakozóval semmi gond, kábelt cseréltem, más USB3-ba dugtam, ezen hiba lehetőség kizárva!!!

Még is, az USB3-as HDD-t, USB3-ra dugva a PC nem ismeri fel, csak USB2-es porton, de ott egyből!

Mitől lehetséges ez :F

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#121135) Trebron09 válasza King Unique (#121131) üzenetére


Trebron09
őstag

Itt hiába állítom át, ugyanaz. :F

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#121136) King Unique válasza VGYke (#121134) üzenetére


King Unique
titán

"kábellel csatlakozóval semmi gond, kábelt cseréltem, más USB3-ba dugtam, ezen hiba lehetőség kizárva!!!"

Biztos? Csak mert ha semmilyen szinten nem jelenik meg a Windowsban az eszköz, csatlakoztatáskor a sikeres csatlakozást jelző hang helyett a leválasztást jelző hang van, akkor sikertelen a csatlakozás és nincsen adatkapcsolat. Meg itt az is lényeges lenne, hogy a másik 2 My Passport és egyéb USB-s tárolóeszköz ugyanezen PC ugyanezen USB 3.0 portjához csatlakoztatva működik-e, azokat felismeri-e a Windows. Ha igen, akkor ezzel a külső merevlemezzel, annál a fizikai csatlakozással / egyéb dologgal nem stimmel valami. + Ha esetleg eddig nem tetted, akkor a Windows újraindítása sem ártana és utána újrapróbálni, aztán az aljzatban megmozgatni a kábel csatlakozóját hátha úgy "elkapja" a megfelelő érintkezést, valamint asztali PC-nél elsődlegesen a hátlapon lévő USB 3.0 portokhoz (+ van USB 3.1 Gen 2 is az alaplap specifikációja alapján) csatlakoztatni az eszközt az előlapon lévő portok helyett.
A Windows 10 milyen verzió, 2004 vagy régebbi, a szükséges összesítő frissítések és illesztőprogram-frissítések mind telepítve vannak?

[ Szerkesztve ]

(#121137) VGYke válasza King Unique (#121136) üzenetére


VGYke
addikt

Megelőztél, írtam privátot... Tök mintegy hogy előre (ház) vagy hátulra (alaplap) csatlakoztatom, a jelenségen nem változtat.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#121138) _Atesz


_Atesz
addikt

Sziasztok, mi az eddigi tapasztalat az idei nagy verziófrissítéssel?

(#121139) King Unique válasza Trebron09 (#121135) üzenetére


King Unique
titán

Talán meg kellene várni, amíg végigindexeli a fájlokat. De amúgy az említett jegyzettömb (notepad) és Paint kilistázásához még a kibővített keresés sem kell, nálam anélkül is egyből kilistázza azokat a Start menü keresője. Ha esetedben egyáltalán nem és nem a helytelen keresőszó megadása miatt, akkor vsz a nálad telepített Windowsnál nem stimmelhet valami... Nem lett a gépházban erre vonatkozóan letiltva valami, vagy 3rd party programmal belepiszkálva, milyen Windows 10-verzió (pl. 1909/2004), a szükséges összesítő és egyéb frissítések telepítve vannak, újraindítás volt már?

Amúgy meg ha nálad rejtélyes módon ennyire nem működik a kereső és nem sikerül megoldani, akkor alternatív megoldás lehet saját felelősségre a közvetlenül az MFT-t bányászó, NTFS hozzáférési jogokra, illetve ACL-re fittyet hányó Everything, amiről már itt is volt szó: [link], [link]. :))

[ Szerkesztve ]

(#121140) King Unique válasza _Atesz (#121138) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy hasonló kérdésre adott válaszban leírtakat.

(#121141) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok, egy apró segítség kellene. Alaplapot cseréltem, azóta majdnem minden elindulásnál nem azonosított a hálózat. Hibaelhárítás után rendben van, kiírja, hogy nem rendelkezett érvényes IP konfigurációval. A routerben már statikusra raktam, de ez sem segített. Egyéb ötlet?

(#121142) kutga válasza King Unique (#121126) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszi, jogosultság kezeléssel csináltam.

Let the Zone take me if I am.

(#121143) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy régebbi Windows 10 verziókat lehet-e valami javítófolttal újabbra fejleszteni? Pl. 1809-eset 1903-asra vagy 1909-re?
Azért kérdezem, mert két kártevő terjed a neten, és az ezeket elhárító javítócsomag csak minimum 1903-as Windows 10-re telepíthető, nekünk meg 1809-es van és ha lehet, nem szeretném lemosni és újratelepíteni az összes gépről a rendszert.

(#121144) Cs1csó válasza Tomi_78 (#121143) üzenetére


Cs1csó
félisten

Windows update-en egy manuális keresést indítani (gépház - frissítések és biztonság résznél) ?
Vagy a Windows 10 letöltő oldalán is van olyan opció, hogy eszköz frissítése.

(#121145) olivera88


olivera88
veterán

Érdemes akkor is GPT partíciót létrehozni HDD n, ha nem rendszerlemeznek megy?
Az nem lenne baj ha két eltérő partíciós lemez van gépben?
A SSD MBR es, és a HDD is, de most viszont van egy új HDD m amit szeretnék GPT re rakni.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#121146) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, tudnátok kicsit segíteni? 2004-es frissítést tenném fel frissítési segéddel, viszont harmadjára is hibába ütközök, a finishben meghiúsul a frissítés. Ugyanezzel a módszerrel másik gépet sikerült frissítenem.

PSN ID: marquuard

(#121147) Fire/SOUL/CD válasza olivera88 (#121145) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Nem, kivéve ha több, mint 4 elsődleges partíciót akarsz rajta létrehozni vagy a HDD kapacitása nagyobb, mint 2TB
2. Nem gond a különböző partícióstílus (ez esetben, hisz nem rendszerlemez lesz)
3. Ha GPT-re szeretnéd inicializálni, akkor tedd azt

EnterR
Te vagy az n+1. versenyző, aki ebbe belefut, és az n+1. hibakóddal.
W10 upgrade mechanizmusa egy bináris hulladék kategória, örülj neki, hogy legalább vissza tudta állítani magát, nem mindenki ilyen "szerencsés". :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#121148) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

1903->2004 update erdekesen eredménytelen lett.
Frissítés megindult, kijelző kikapcsolt, képet nemadott vagy 2 órát. Akkor kapott ég, reszetet a gép, és tájékoztatott, hogy vissza vonja a frissítést.

Miért történik ilyen
Asrock QC-5000 ITX lap HDD, ram
Semmi extra.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#121149) olivera88 válasza Fire/SOUL/CD (#121147) üzenetére


olivera88
veterán

:R Köszi.
Nem, és 2TB csak.
Átalakítás mehet utólag is GPT re, mert megvan már partíció de nincs adat rajta?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#121150) Geth válasza olivera88 (#121145) üzenetére


Geth
addikt

Érdemes, pl. a redundáns header-ek (+ crc) miatt hibatűrőbb, ezt az MBR nem tudja.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.