Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122051) gergely2019


gergely2019
csendes tag

Sziasztok!

Win 10-ben külső tv-t csatlakoztattam Nvidia Q K4000 kártyán keresztül, a felbontást felvittem 4 k-ra, de nem bírta, és most ha azt újra csatlakoztatom, kifagy a gép (valószínűleg megjegyezte a beállítást) Hogyan lehet ezt törölni?

Előre is kösz

[ Szerkesztve ]

(#122052) Polarstar válasza King Unique (#122045) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az egér a Trust Rixa CXT gaming egér.
a Win10 naprakész.
Kaspersky dolgozik, de nem korlátoz semmilyen egységet, mint ahogy a gépen sincs usb csatlakozás korlátozás..
eszköz kezelőben nem jelenik meg csatlakozott eszköz.
hibakód semmi, csak nagy kuss...
Ha elkezdek a gépházban keresni új eszközt a szomszédok minden szarja bejön - egér nem. :DDD
Érthetetlen...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#122053) Tomi_78 válasza mefistofeles (#122047) üzenetére


Tomi_78
tag

Esetleg próbáld meg, hogy az IrfanView nevű ingyenes képnézegető program felismeri-e a készülékedet, mint lapolvasót, és tudsz-e így vele szkennelni.

(#122054) Tomi_78 válasza qdak (#122042) üzenetére


Tomi_78
tag

Szia és köszönöm a választ! A célmappa teljes elérési útját meg kell adni, ahol van a szerveren (pl. C:\valami\valami\célmappa), vagy a rendszer enélkül is tudni fogja, hogy az adott IP-jű szerveren hol van és elég csak a célmappa nevét megadni?

(#122055) mefistofeles válasza King Unique (#122048) üzenetére


mefistofeles
addikt

és Bogyó bá'
Köszi a segítséget. :R A windows store-os megoldást választottam, tökéletes!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#122056) qdak válasza Tomi_78 (#122054) üzenetére


qdak
addikt

Szívesen,

Tallózás... gomb: Hálózatról kikeresed a mappát, amit fel szeretnél csatolni.
Ha esetleg, mint nálam sem adja most frissítés óta ki a szervert akkor beírod:
[kép]

Közbe meg is oldottam, beírtam az ip-t név helyett, kérte a hitelesítést, azóta már látszik a Hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#122057) King Unique válasza Polarstar (#122052) üzenetére


King Unique
titán

A pontos típus pontos megnevezéssel értendő, mint pl. a Trust GXT 781 Rixa. Ha erről az egérről van szó, akkor ehhez külön telepítendő driver elvileg nem kell, mivel PnP (Plug and Play), csatlakoztatod USB-n és automatikusan megtörténik az eszközbeállítás, majd használható is. Ha esetedben nem, másik USB-porthoz csatlakoztatva és a Windows 10 újraindítása után sem, + a gépházban manuálisan hozzáadva sem lehet, a hibaelhárító sem használ, akkor lehet próbálgatni az egyéb módszereket.

(#122058) VGYke válasza #86564352 (#122022) üzenetére


VGYke
addikt

Male, twofatcat köszönöm a választ! twofatcat: "vagy hozzáadhatsz szükséges célparancsikont" : ezt hogyan?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#122059) RBJ


RBJ
addikt

Tiszteletem.
Valamit nem értek. Fél éve vettem akciós licencet retailt, gondoltam azt a pár ezer ft megéri, hogy jogtiszta legyek.
Munkatársam megkért telepítsek neki win t az új gépére.
Vettem neki is az adott helyről ahonnan én is anno. Na csak lestem, hogy egymástól függetlenül mégis ugyanazt a kulcsot kaptam meg most is.
Akkor mégis hogyan mennyit árulnak belőle, főleg, hogy ugyanaz.
Ennyi erővel a microsoft blokkolja majd és leshetek a fizetett licenszemmel? :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#122060) Pyttawrx válasza RBJ (#122059) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az ilyen olcsó kulcsoktól ne várj mást, ja és nem is lettél jogtiszta. :( de a topikgazda megkért mindenkit, hogy ezt itt ne erőltessük:
[link]

(#122061) Pano válasza RBJ (#122059) üzenetére


Pano
addikt

Ezek ilyen system builder "refurbish" kulcsok. Annál megesik, hogy egy adott kulccsal több eszköz (licensz) aktiválható.
Az olcsó kulcsokban mindig benne van a kockázat. 30.000 Ft vs pár ezer forint, érezzük a különbséget. :D Lényegében csak egy apró joghézag miatt tudod használni.

[ Szerkesztve ]

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#122062) Csupingo válasza Tengri (#122031) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg kipróbálhatod, hogy mindent visszateszel alapra biosban. Vagy a memóriánál nem xmp-t használsz, hanem kézzel állítod be az órajelet. A proci topikjába is be lehet kérdezni, talán tényleg valami bios beállítás teszi instabillá az indulást, vagy betegeskedik a videokártya. Azt is ki lehetne próbálni másik portban ha van, vagy csak kivenni, visszatenni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122063) Polarstar válasza King Unique (#122057) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen, ez az eszköz.
Betettem másik portba is, semmi.
Eljutottam az egyéb módszerekig, de semmi. Nem látja. :W

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#122064) King Unique válasza Polarstar (#122063) üzenetére


King Unique
titán

Azért ott több módszer is említve volt, az egyéb kategóriában meg pláne, ha ezek mind és megfelelően alkalmazva ki lettek próbálva, de nem használt egyik sem, akkor lehet tovább fejtegetni. Ha ez a helyzet, akkor kérdés, hogy más USB-s egér működik-e azon gép + W10 felállásnál. Ha nem, akkor a nálad telepített Windows 10-nél nem stimmelhet valami, illetve lehet mégis van valami zavaró tényező, akár pl. a 3rd party antivírus szoftver, hiába volt az ellenkezője állítva.

[ Szerkesztve ]

(#122065) Lenry


Lenry
félisten

ezzel mit lehet vajon kezdeni?

azt írja nincs elég, pedig van, legalábbis ahová le kellene töltenie az appokat, ott van 750GB hely.
nyilván a C:\-t akarja használni, ahol csak 30 GB hely van, de egyszerűen nem találok releváns megoldást a neten. a Microsoft hivatalos fórumát meg még nem értem hogy nem darálták be, gyújtották fel és hintették be sóval, annyira használhatatlan

valakinek valami ötlete, tapasztalata?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122066) Tengri válasza Csupingo (#122062) üzenetére


Tengri
senior tag

Lefrissítettem a bios-t, azóta semmi hiba (kopp-kopp) úgy nézz ki azzal volt a baj.

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#122067) King Unique válasza RBJ (#122059) üzenetére


King Unique
titán

Már ha tényleg Retail termékkulcsot vettél és kaptál, mert az egyes olcsó forrásoknál nem meglepő a MAK. Ahogyan az utóbbinál az sem, ha egyazon termékkulcsot többször, több személynek adják el... Már ha így értendő egyáltalán az egyezés, mert ha csak a Windows alól kiolvasott általános termékkulcsról van szó, ami ilyenkor mindenkinél ugyanaz kiadástól függően, az más.
Ha valaki nem akar utólag kellemetlen meglepit, akkor meg le volt írva nemrég is, hogy elsődlegesen milyen forrásokból javasolt vásárolni. :))

(#122068) kecstama


kecstama
tag

Sziasztok!

A mai nap megjött ismerősöm gépe, összeraktam, elsőre el is indult, viszont az SSD egy régebbi gépből való, (nem akarta újrarakni mert csomó mentése van rajta) hiába töröltem le az előző videókártya drivereit, nagy eséllyel maradt belőle valami ami bekavart az újnak.

(I3-10100, RX570, 16GB ram, Win10 Home (elvileg legfrissebb)) Minden alaktrész új, Alzás vásárlás.

Különböző kábelekkel különboző hibája van. Némelyik folyamatosan ledobálja a jelet, az egyik kis csíkokat "rak" a képre a harmadik meg a kép alsó felén villog stb...
A videókártya elvileg jó, hisz zsír új és Linuxon semmi baja. Csak az integrált GPU-val megy. Hogy tudnám teljesen lenullázni a videókártya drivereket? Vagy mentesek le mindent aztán mehet rá egy w10 pro?

Bios legfrisebb, Radeon driverek és a windows szintúgy

(#122069) Polarstar válasza King Unique (#122064) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Átfutok ezen a remek ötleten! Nem ma lesz ez, de feltétlen szem előtt tartom, mert egy usb meghajtó nem akar dolgozni, ha be van dugva - de az egér miatt elindul egy folyamat. Megnézem milyen apróbb módosítások vannak a rendszerben. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#122070) norba69


norba69
senior tag

Office 365 outlookja ledöglött ms-nek köszönhetően.
Megvan a holnapi slágertéma.
MS workaround: használj webmailt, vagy a telefonod

[ Szerkesztve ]

(#122071) LK válasza King Unique (#121929) üzenetére


LK
addikt

Köszi!
Leellenőriztem, és retail a kód, rögtön MS fiókhoz is kötöttem. A harmadik kód működött csak!!! Pedig az eladó mondta,hogy tuti hivatalos forrásból jön. Most kissé ideges vagyok, hogy holnap fog-e működni egy másik összeszerelt gépen is, persze egy másik kóddal......
Munkahelyemen win 10 van, de nagyon szigorúan ellenőrzött közegben. Úgyhogy nem tudtam sokat gyakorolni, de majd most! Azt hiszem törzsvendég leszek itt :)
A vírusirtó rögtön elkapott néhány file-t. Rájöttem hogyan hozhatom azokat vissza, kicsit háklisabb mint az Avast. Ami viszont nagyobb baj, hogy az MS fiók miatt jelszót kér a belépésnél, ami nem is nagy gond, de pin kódot is akar velem beíratni. Állandóan terrorizál vele. Nem tudom hogyan lehet leállítani ezt.

Egyébként régi beszélgetéseinkre reagálva: nem tudtam a belakott win7 rendszerre rátolni a wint10-et, hardvercsere előtt. 3 kódot sem fogadott el, és nem engedte azt sem, hogy kulcs nélkül telepítsem. Nem volt ott az opció. Clean telepítés lett. Hosszú meló volt,de megvan. Érdekes, hogy ami 3 kódot nem fogadott el a w7>w10 upgrade-nél, abból az elsővel telepítette a w10-et, de nem aktiválta. De utólagos gépházas beírásnál a harmadikat elfogadta. Ki érti ezt? Ha nem volt jó az első kód miért engedte telepíteni? Már az összes hajszálam kitéptem, hogy fizettem érte, és nem működik. Az eladó jóindulatára kell számítani :(

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#122072) Albigator


Albigator
őstag

Hali!

Ti is tapasztaltatok mostanában olyat, hogy az alap Fényképek alkalmazás rosszalkodik?
Nem nyitja meg a képet sokszor (full fekete ablak van helyette) vagy ha mégis, akkor borzasztó lassan? Nagyon gyakran előfordul most ez nálam.

Legutóbbi frissítések: kép link

(#122073) qdak válasza kecstama (#122068) üzenetére


qdak
addikt

[link] Display Driver Uninstaller DDU - Display Driver Uninstaller is a driver removal utility that can help you completely uninstall AMD/NVIDIA graphics card drivers...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#122074) Pyttawrx válasza Albigator (#122072) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Igen, én rég visszaállítottam a régit:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#122075) Albigator válasza Pyttawrx (#122074) üzenetére


Albigator
őstag

Hello!

Köszi. :R
Ezt a megoldást ismertem korábbról. Mikor win10-re váltottam hiányzott a régi fénykép nézegető így ezt használtam egy ideig. Aztán valahogy átszoktam az alap Fényképek alkalmazásra de most egy kalap kaki lett nálam valamiért.

(#122076) Pyttawrx válasza Albigator (#122075) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Első perctől nem tetszett az új. :)vagy infraview max

[ Szerkesztve ]

(#122077) Albigator válasza Pyttawrx (#122076) üzenetére


Albigator
őstag

Jó lesz a fényképnézegető. Szerettem én is. :D

(#122078) King Unique válasza LK (#122071) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben nyilván az első termékkulcsnak is működni kellett volna, tudni kellett volna vele telepíteni és aktiválni, ha megfelelő. Ha nem az, meg ilyen kétes forrású, akkor nem meglepő, ha nem, hiába állítja a kedves eladó az ellenkezőjét. :D
Ha be van állítva a Windows Hello PIN, akkor az kikapcsolható: [link], [link].

(#122079) King Unique válasza Albigator (#122072) üzenetére


King Unique
titán

Nálam megfelelően működik. Ha nálad nem, akkor vannak különféle módszerek (reset és egyéb) a javításhoz, nem feltétlen kell egyből lecserélni: [link], [link]. Vagy ha az utóbbi a cél, hát akkor telepíthetsz és használhatsz helyette másik programot.

(#122080) Albigator válasza King Unique (#122079) üzenetére


Albigator
őstag

A resetet már próbáltam nem segített.

(#122081) ETOM válasza Albigator (#122072) üzenetére


ETOM
addikt

Nálam is lassú.

[ Szerkesztve ]

(#122082) kecstama válasza qdak (#122073) üzenetére


kecstama
tag

Köszi, holnap megpróbálom hátha sikerül :R

(#122083) Albigator válasza ETOM (#122081) üzenetére


Albigator
őstag

Pedig neked is elég jó géped van, hogy egy fényképek alkalmazás elfusson normálisan. :C

(#122084) LK válasza King Unique (#122078) üzenetére


LK
addikt

Beállítottam a pin-t, és fel is dobta a remove gombot,de szürke, nem engedi megnyomni.
Viszont van egy kikapcsoló gomb ez alatt: Hello pin megkövetelése MS fiók használatánál. Azt kinyomtam. Meglátom mi lesz.
Nyomtam egy resetet,és ki is kapcsolta.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#122085) Tengri válasza Csupingo (#122062) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#122086) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A következő problémát hogyan lehet áthidalni?:

Van egy főmappa amit megosztottam a hálózaton, benne pár olyan mappa, amit tényleg meg akarok osztani, de ezen belül a főmappán belül vannak olyan mappák is, amiket meg nem akarom, hogy megosztva legyenek. Ezt hogy lehet összehozni, mármint hogy csak azoknál a mappáknál kapcsoljam ki a megosztást, amiknél akarom?

Köszi!

(#122087) hhgygy válasza SunMount3r (#122086) üzenetére


hhgygy
senior tag

Ez sima logika: a főmappát NEM osztod meg, csak a szükséges almappákat

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#122088) Csupingo válasza Tengri (#122085) üzenetére


Csupingo
veterán

Nincs mit. Remélem tényleg csak ez volt a gond és többet nem produkál ilyesmiket.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122089) sandró60


sandró60
addikt

Segítséget kérek!
Ma frissítettem a 1909 verziót.Tehát nem az új
Build-18363.9
Nem találom,hogy hol keresem a- lemezkezelőt- ahol a formatálás és egyáltalán kijelzi a területet.
A keresőbe beírva csak a lemez karbantartót adja ki:R

(#122090) Pano válasza sandró60 (#122089) üzenetére


Pano
addikt

Felügyeleti eszközök -> Számítógép-kezelés-> Tárolás/Lemezkezelés

[ Szerkesztve ]

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#122091) Idod válasza sandró60 (#122089) üzenetére


Idod
csendes tag

Win ikon - jobb katt

(#122092) vyrnwy_31


vyrnwy_31
kezdő

Üdv!

Nemrég vettem egy Win10 Home 64bit-es Asus Zenbook 14-et, és arra figyeltem fel, hogy bizonyos programoknál homályosak a betűk, mintha bizonyos programok alacsonyabb felbontással indulnának.

A probléma nem áll fent pl. a Windows fájlkezelőben, a Firefoxban, de pl. az uTorrentnél vagy a szoftvertelepítőknél (Windows Installer ?) igen, és ötletem sincs mi okozhatja.
VGA drivert nem frissítettem, a felbontás is az alap 1080p, nem tudom mi lehet a gond, van esetleg ötletetek?

(#122093) SunMount3r válasza hhgygy (#122087) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És olyan módja nincs, ahogy leírtam? Mert erre magamtól is "rájöttem", de az én sima logikám: Abba a főmappába szeretnék másolni/módosítani is néha file/könyvtárakat másik gépről is, így csak az a módja marad, hogy azt a főmappát is meg kellene osztani... ???

(#122094) Pano válasza vyrnwy_31 (#122092) üzenetére


Pano
addikt

Sajnos ez Windows 10 gebasz, én is szenvedek tőle. :( A skálázás miatt belenagyít, hogy jobban lásd kisebb kijelzőn, nagy felbontás mellett.
Eddig a következő megoldás teszi élhetőbbé: Jobb klikk asztalon -> Képernyő beállítások -> Méretezés és elrendezés-> Keresd meg a Speciális méretezési beállítások hivatkozást-> Egyéni méretezésnél adjál meg 125 vagy 150-es értéket, amelyik kényelmesebb neked. Legtöbbeknek a 125 jön be. Beállíthatsz 100-at is, akkor semmilyen skálázás nem történik, de akkor nagyon aprók lesznek a betűk, főleg 14"-on.
Alkalmaz és jelentkezz ki majd vissza, vagy indítsd újra a gépet.

[ Szerkesztve ]

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#122095) Male válasza SunMount3r (#122093) üzenetére


Male
nagyúr

Ha nem gond, hogy a mappák nevét látják, akkor egyszerűen az NTFS jogosultságokkal is letilthatod őket azokról... (legalábbis úgy rémlik, ilyenkor, ha elveszed az olvasási jogot is azokról a mappákról, attól még a nevüket látják, csak belelépni nem tudnak)

(#122096) Makifeju


Makifeju
tag

Sziasztok!

Most váltottam win7-ről win10-re,és kérnék egy korrekt leírást vagy linket ami alapján be tudnám állítani a gépet. Mármint hogy ne legyen semmiféle kémkedés,adatgyüjtés,szinkronizálás,illetve egyéb marthaságok,vagyis rajtam kívül senki ne tudjon már semmit amihez semmi köze! :o
Az összefoglalóban levő link már nem működik,azt próbáltam.

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#122097) Lenry válasza Makifeju (#122096) üzenetére


Lenry
félisten

ezt érdemes kipróbálni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122098) hotkar válasza Makifeju (#122096) üzenetére


hotkar
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#122099) Doky586 válasza Makifeju (#122096) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tiszta telepítéskor végigkérdezgeti akarod-e ezen spy funkciókat.
Mindre nem-el kell válaszolni. Ennyi elég.

[ Szerkesztve ]

(#122100) Makifeju válasza Lenry (#122097) üzenetére


Makifeju
tag

Köszi,ez jónak tűnik! :DD
Illetve köszönöm a többieknek is!
Bár nálam az "ennyi elég" bizosan kevés,nem szeretem ha minimális szinten is bemászik bárki is a privát szférámba. Valószínűleg jó a win 10 meg minden,de a pofátlanságnak is legyen már határa a Micro részéről. Nézegesség a magán dolgait annak akire gondolok... :((

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.