Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122901) dethroner válasza lovi27 (#122860) üzenetére


dethroner
veterán

De, válaszoltam. A feladatkezelő nem látta és szerkeszteni se engedte, de a lejátszó program (AIMP) látta az adatokat.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#122902) lanszelot válasza tordaitibi (#122900) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem, nincs vga driver.
És van kép, igen. Boot-oláskor is van kép, és nini ott sincs driver.
Tehát ha nincs vga driver akkor nem hibás a gép.
Ha bármilyen driver felmegy rá , Win alap ahogy te hívod, ami nem alap, mert az az nvidia driver, ugyanaz amit a nvidia oldalán leszedsz, max nem a legfrissebb, mert még MS nem frissítette, de ennél a gépnél a legfrissebb. Még a kis nvidia ikont is kipakolja ugyanúgy.
Viszont ha régebbi kell, akkor gyalu ddu val, net ki, és régi fel, akkor élne az amit írtál, de hiába, mert írtam a régivel is ugyanez a gond.
Itt valami pipát kell betenni/kivenni, vagy vmit át állítani, csak fogalmam sincs mit.

(#122903) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Az alábbi két frissítést szeretném letiltani, mert utána nem elérhető hálózaton a gép.
KB4557957
KB4562899
Kérem, segítsetek, hogyan kell véglegesen letiltani ezt a két összetevőt.
Köszönöm!

(#122904) King Unique válasza tpeter77 (#122903) üzenetére


King Unique
titán

Épp nemrég volt arról szó, hogyan lehet frissítést elrejteni, eltávolítani, automatikus frissítést letiltani, stb.
A KB4562899 csak egy .NET kumulatív frissítés, annak nem világos mi köze az említett problémához. A KB4557957 meg a legelső összesítő frissítés a 2004-es verzióhoz, de azóta kijött már + 3 db ilyen, további hibajavításokkal stb.

(#122905) zolee001 válasza Pityke78 (#122884) üzenetére


zolee001
őstag

A hálókártyád (device manager) advanced beállitásai között (ha támogatja) van egy "disabled upon wired connect" lehetöség illetve group policyben is lehetséges konfigolni
Legegyszerübb egy bat avagy ps script létrehozása és ikont kitenni az asztalra
Pl:netsh interface set interface "nic-ed neve" disable
vagy interface set interface "nic-ed neve" enable

(#122906) tordaitibi válasza lanszelot (#122902) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

BIOS az kicsit másképp kommunikál a videokártyával mint gondolod, a video bios-ba van az alap szín és karakter és megjeleníthető elemek készlete szabványban lert módon vagyis itt driver nincs olyan értelemben mint ahogy Te elgondolod.

Hidd ek hogy létezik Windows alap videodriver és ha leszeded az Nvidiát, és nem tud sehonnan települni, valamint letiltod a Winbe lévő alap Nvidia driver telepítését akkor az Eszközkezelő-Videokártyák pontba azt látod hogy ismeretlen hardver és a tulajdonságaiban pedig hogy alap Windows illesztőprogram van használatba.
Az ami minden videokártyával kommunikál de csak az abszolút alap módon képes meghajtani a kártyát.

Ezeken napokig értekezhetünk de sajnos a poblémádat ez nem oldja meg.

(#122907) tpeter77 válasza King Unique (#122904) üzenetére


tpeter77
addikt

szia,

Nem tudom a kettő közül melyik a ludas, épp indultam haza és akkor jöttem rá, hogy a megosztott mappát nem érni el a gépen.
Pingelni sem lehet a gépet, és hülyeséget ír ki a ping is.
ping gépnév parancsra a kapott válasz:
ping gépnév.local
Nem tudom mi ez, nem értem rá foglalkozni vele, de amint leszedtem a két mai frissítést elérhetővé vált.
Aztán magától felmászott, nem is szólt. Megint nem érték el.
Leszedtem, és kikapcsoltam a frissítést és igy most jó.
Máris elolvasom, mit írtál. Sajnos ez a kettő érkezett csak, ha van javítás hozzá, az miért nem jött le?

(#122908) vlevi


vlevi
nagyúr

A korábban emlegetett halmozott frissítési előnézet :) (Cumulative update preview) egyik használható tulajdonsága, hogy bekapcsolható vele az újított kinézetű start menü.
[link]

Sötét téma:
[kép]
Sötét téma, színezve
[kép]
Világos téma (ezt nem lehet színezni)
[kép]

Mindenki döntse el, hogy jobb lett-e (szerintem egy hangyányit.) Bár nekem világos start menü szerintem továbbra se jön be.

(#122909) vlevi válasza Geth (#122892) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos pl. a "könyvtárak" részt egyáltalán nem jegyzi meg, és azt állítani sem lehet.
Mindíg csoportosítva jelenik meg, és a dokumentumok részletes nézetben, a képek thumbnail nézetben. Átállítom, kikapcsolom a csoportosítást, becsukom az intézőt, visszamegyek ugyanod, és megint csoportosítva van.
Pedig a W7 egyik jó újítása volt ez a könyvtárak rész, mert több helyen tárolok doksikat (pl. Onedriven, Google drive, régebben volt dropbox is), és ezeket egységes nézetben tudtam nézegetni, de amióta a w10 csoportosított nézetben mutatja, és ráadásul szerintem bugos is, mert nem mutat minden file-t, azóta kénytelen vagyok hagyagolni.
[kép]

(#122910) King Unique válasza tpeter77 (#122907) üzenetére


King Unique
titán

Itt ilyenkor első körben megoldást kellene megpróbálni keresni az elérési problémára, ami ha nem megy, akkor eltávolítani, szüneteltetni a frissítést, ha az utóbbi a hiba oka. De azt is úgy, hogy ha nem az, akkor először célszerű naprakészre frissíteni a rendszert és úgy újraróbálni, ami 2004-es verziónál jelenleg a 19041.388 buildszám, illetve az opcionális frissítéssel a 19041.423. A KB4557957 számú frissítés, azaz a 19041.329 állapot viszont nem az. Az nem ismert esetedben miért nem ajánl fel a Wndows Update újabb összesítő frissítést, meg hogyan lett tiltva a frissítés és annak nincs-e köze hozzá, de szükség esetén a katalógusból is letölthető és telepíthető manuálisan az adott frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#122911) kagzer


kagzer
aktív tag

Sziasztok

A Posta alkalmazásban hol lehet kikapcsolni, hogy gépeléskor nem animálja a kurzor mozgását?

(#122912) #12901120


#12901120
törölt tag

Új start menü Windows 10 2004 alatt: [link]

1. Install KB4568831 (you can opt into it via Windows Update).
2. Open up Notepad. Paste the following text:
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FeatureManagement\Overrides\0\2093230218]
"EnabledState"=dword:00000002
"EnabledStateOptions"=dword:00000000
3. Save the file as 'Start Menu.reg'.
4. Run the file.
5. Reboot

Ezután beállítható lesz a Gépházban. Nem próbáltam, de kommentek alapján működik.
(Bocs, ha vótmá.)

[ Szerkesztve ]

(#122913) lanszelot válasza tordaitibi (#122906) üzenetére


lanszelot
addikt

Ez igaz, de azzal nem lehet semmit se csinálni, 800x600-as felbontás, és csak nagyon alap dolgokra képes, nincs Open GL amivel bajom van, se bármilyen 3D , se semmi.
Ezért nincs is vele gond. De azt hova blokkoljam ahogy mutattad?
Mert azt mutattad blokkoljam a frissítést, és jó lesz. Én erre írtam a vga drivert.
Tény, hogy vmit a nvidia driverrel kell kezdenem, az pedig nem ez a topik, itt csak azért írtam mi a gond, mert kérdeztétéek.
Köszönöm a segítséget :)

(#122914) vlevi válasza SunMount3r (#122867) üzenetére


vlevi
nagyúr

A megújult start menü kipróbálása miatt felraktam a választható frissítést.
Nem tudom, hogy van-e közé hozza, de ma szépen elment aludni a gép. Lehet, hogy nem ez volt az oka, hanem csak a restartwindows miatt jött helyre, ezt nem fogom tudni kideríteni.
Lényeg, hogy most alszik... :)

(#122915) lovi27 válasza dethroner (#122901) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor csak a Fájlkezelő kibővített szolgáltatásával van gondod, emiatt felesleges halasztani a frissítést. Inkább, ha végleg el akarod kerülni a problémát használj célirányú programot.
Van ingyenes és portable is. És nincs több szívatás. :N

(#122916) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Csak nálam b*sz*kodik az alapértelmezett képnéző? Megnyitok egy képet, megnyitja, megnyitok egy másikat, már gondolkodik, nem történik semmi. Bezárom, ugyan ez.
Tesóm gépén is próbáltam, ott meg már fájlrendszer hibát ír ki...

Más tapasztalt ilyesmit?

Üdv.

(#122917) mefistofeles

Urak! Jól tudom, hogy ha egy merevlemez két részre van particionálva és egyesíteni akarom őket akkor csak az elsőt (a lemezkezelőben elöl szerepel) tudom kibővíteni a másodikkal és fordítva nem? Tehát ha törlöm a második particiót akkor az elsőt kibővíthetem a felszabadult helyével de fordítva nem működik.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#122918) King Unique válasza mefistofeles (#122917) üzenetére


King Unique
titán

Fordítva nem, vagy max. dinamikus lemezzé konvertálással tudja megoldani a beépített lemezkezelő, de azt nem javasolnám, pláne ha nem célirányosan akarod úgy használni. 3rd party particionáló programmal viszont megoldható alaplemezként is. Amúgy erről is volt már szó itt. :))

[ Szerkesztve ]

(#122919) mefistofeles válasza King Unique (#122918) üzenetére

Bocsi, hogy nem kerestem rá... Tehát akkor jól tudom. Köszönöm! :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#122920) King Unique válasza tothjozsi96 (#122916) üzenetére


King Unique
titán

Nem!

Mivel a részletek nem ismertek, többek között a Windows 10 verziója sem, meg hogy kinél éppen mi lehet elcseszve ami miatt nem megfelelően működik, ezért ilyenkor lehet próbálgatni az általános megoldási javaslatokat: [link], [link], [link].

(#122921) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Samsung SSD 970 EVO 250GB (SSD 970 EVO NVMe M.2 250GB) és win10 1909 fut rajta.
A 2004-es verzió rendesen fut, mármint nem fogja tönkretenni? (a "Tönkreteszi az SSD-et a win10 2004" cikk, miatt kérdezem..)

Csak azért kérdezem mert, a gépházban a Win Update a mai napig nem ajánlja fel, hogy feltehető..

(#122922) King Unique válasza Bal0924 (#122921) üzenetére


King Unique
titán

Arról egy másik válaszban már volt szó, hogy tönkretenni azért nem fogja az SSD-t, pláne rövidebb távon nem. Ahogyan ugyancsak egy másikban arról is, hogy miért nem ajánlja még fel a Windows Update a 2004-es funkciófrissítést, meg hogy nem kötelező egyből váltani rá, támogatott még egy ideig a 1909-es verzió is, stb.

[ Szerkesztve ]

(#122923) lanszelot válasza King Unique (#122897) üzenetére


lanszelot
addikt

Találtam egy fura megoldást. De nem tökéletes még.
-Jobb klikk asztalon,
-Képernyő beállítások
-speciális megjelenítési beállítások
-Képernyő- illesztőprogram tulajdonságai a következő kijelzőhöz
-Adapter fül - tulajdonságok
-Illesztőprogram fül - eszköz letiltása

Ekkor tiltja is az nvidiát, meg nem is.
Felbontás teljes marad,
Minden fut rendesen, nincs probléma.

De ha újra indítom, akkor felbontás leesik, hisz nem tölti be az nvidia drivert.

Hogy tudom újra engedélyezni?
Mert ha minden kikapcsolás előtt újra engedélyezném, és minden bekapcsolás után letiltanám, akkor fullosan tudnám használni. De nem találtam meg hol lehet újra engedélyezni.

(#122924) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Windows 10-hez az ACPI 2.0 módot érdemes bekapcsolni a BIOS-ban? Az alap beállítás "Disabled" az alaplapomnál, de mindenütt úgy olvasom ez hasznos dolog lehet. Kérdés az, hogy így utólag is be lehet kapcsolni, nem kavar be be valamit a Win10-nek?

(#122925) SunMount3r válasza SunMount3r (#122924) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát a net-en össze-vissza olvasok mindenfélét róla:
1. Sok helyen írják, hogy ha a Windows úgy volt felinstallálva, hogy az ACPI 2.0 ki volt kapcsolva, akkor ha ezt utólag bekapcsolom a Windows nem is fog beboot-olni.

2. Azt is írta valaki, hogy lehet, hogy beboot-ol a Windows és működik is ha utólag kapcsolom be az ACPI 2.0-át, de mivel úgy volt felinstallálva eredetileg, hogy közben a ACPI 2.0 még ki volt kapcsolva, nem fogja ennek a módnak a feature-jeit használni.

Ebben tegyen valaki rendet számomra legyenszíves!

Köszi!

(#122926) tothjozsi96 válasza King Unique (#122920) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mi az hogy mi lehet elcseszve???

Egy Fotók alkalmazásról beszélünk, ne hogy már az is csak úgy eltudjon csesződni az idők folyamán vagy azért mert átállítottam valamit, ami nekem úgy jobb.

2004-es build, az én gépem pár hónapja lett újratelepítve, tesómé 2 éve, ott is a legfrissebb van fent. A Store-ban be van kapcsolva az automatikus frissítés, most powershell-el letöröltem a fotók alkalmazást, mondanom se kell hogy a Store-ban rákeresve a Microsoft Photos-ra, majd rákattintok hogy letöltsem, ez a hibaüzenet fogad. [kép]

(#122927) Apokalipszis válasza King Unique (#122887) üzenetére


Apokalipszis
tag

Sosem használom az intézőt, erről nem is tudtam. Akkor kell csak, mikor pl. a facéban feltöltök egy fotót, és néha csak név alapján látom, melyik verzió az.
De ez kurvajó, erről még csak nem is tudtam. :D
köszi :)

(#122928) Bal0924 válasza King Unique (#122922) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Azért gondoltam hogy hátha csináltak ellene valamit, mert már lassan 2hónap eltelt..

(#122929) tpeter77 válasza King Unique (#122910) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Végigmentem az ajánlott megoldáson, de nem jó. Mindent beállítottam, úgy is volt minden, ahogy a leírásban, csak végig kellett szaladni rajta, de mégsem jó.
Most nézem, megint fent van a gépen a KB4562899 de a wushowhide program nem is látja ezt a csomagot.

Eszembe jutott még, hogy egy Windows szolgáltatást kellett a múltkor is automatikusra állítani, hogy elérhető legyen a gép, de nem tudom melyiket már...
Meg tudnátok mondani, melyik lehetett az?

(#122930) dethroner válasza lovi27 (#122915) üzenetére


dethroner
veterán

De nekem megfelelne az eddig megszokott szerkesztési felület, megszoktam, jól elvoltam vele. Nincs arra valami ötlet, hol és mit ellenőrizzek, mi lehet az ami a frissítés után nem tetszik a rendszernek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#122931) steele80


steele80
senior tag

Érdekes ez a Windows 10. Fogalmam sincs, hogy a fejlesztők mit variálnak, illetve mit csesznek el, de például tegnap telepítettem 2 laptopot 2004 pro-val. Az egyik olyan mint amilyennek lennie kell telepítés után, míg a másik gép egy teljesen új kinézetű gépházat produkál. Viszont ami kínos és nem tudom hova tenni, hogy a Microsoft fiók jelszókérést már nem lehet kikapcsolni a netplwiz funkcióban. Egyszerűen az ablakból hiányzik az a sor mindkét gép esetében. Nem tudom, hogy ez a jövő vagy egy egyszerű bug. Mindkét gép frissített a legújabb verziószámra, de az eltérések maradtak. Az egyik asztali gép is frissült és a frissítés után az első újraindításig annyira királyul nézett ki a tálcája. Fényes átlátszó fekete. Még meg is jegyeztem, hogy na végre valami jó is történik, de csak az első újraindításig tartott sajnos. Aztán visszaállt a csiszolópapírral fényezett szokásos megjelenésre, amin ha engedélyezve van az átlátszóság inkább barnás mint fekete. Nem igazán értem a dizájnereket ezzel a minimalista kinézettel, de azt hisze ez a mai kor követelménye. Azt sem igazán értem, hogy átlátszóság engedélyezése esetén miért homályos az üdvözlőkép. De biztos ez olyan jó, hogy muszáj így maradnia. vetettem egy pillantást az új start menüre. Emlékeim szerint az első kiadásoknál volt valami hasonló kinézet háttérszínre színezhető csempékkel kontúrok nélkül. Hát lelkük rajta, de nekem ez az egész W10 projekt olyan mintha maguk körül pörögnének és nem találnák az utat előre. Annyi a pozitívum, hogy vannak akiknek stabilan működik a rendszer és már ez is valami.

(#122932) King Unique válasza tothjozsi96 (#122926) üzenetére


King Unique
titán

Hát mivel normál esetben nyilván nem úgy kell működnie a Fényképek alkalmazásnak, mint nálad + a másik példában, ezért ilyenkor joggal felmerülhet, hogy vajon mi csesződhetett el... Amire a linkelt leírásokban fel van sorolva egynéhány lehetséges ok, illetve azokra a megoldások. + Az is, hogy ha ennyire nem akar működni, még egy másik válaszban említett alaphelyzetbe állítás / "javító upgrade" sem használ, akkor lehet helyette a Microsoft Store-ból másik alkalmazást telepíteni és azt használni, vagy egy standard Win32-es programot.

(#122933) tothjozsi96 válasza King Unique (#122932) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Most sokadjára de betöltötte a Store a Fényképek alkalmazást, letöltöttem, most jó, villámgyors, de én se értem hogy lehetett ez. A másik gépen csináltam screenshotot is, amikor kiírta hogy fájlrendszer hiba.

(#122934) King Unique válasza steele80 (#122931) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos mit takar ez a "teljesen új kinézetű gépházat produkál" esetedben, de eddig még csak új, opcionálisan bekapcsolható Start menüről volt szó a 2004-es verziónál: [link], [link]. :D
A jelszókérés kikapcsolása netplwiz módszerrel pedig továbbra is megoldható, ott van/lesz a jelölőnégyzet, amiről már volt szó itt többször.
Teljesen átlátszó tálca meg eddig sem nagyon volt a W10-ben, külön registry szintű beállítás, vagy 3rd party program kellett hozzá (bővebben). Illetve ha valakinek erővel ilyen "hetesített" kinézet kell, akkor arról is volt már szó itt egy másik esetnél. Meg ugye kinek mi, szvsz sokkal dizájnosabb és modernebb a W10 kinézete, nekem inkább bejön, meg újabban az ilyesmi a trend.
A bejelentkezési képernyőnél az elmosódás = blur effektus pedig már 1903-as verzió óta jelen van és amúgy kikapcsolható, ez sem újdonság. :)) Meg amúgy csak akkor - arra a rövid időre - aktivizálódik, amikor a jelszó kerül begépelésre, nem alapból olyan a bejelentkezési képernyő, az meg a másik.

[ Szerkesztve ]

(#122935) lanszelot válasza lanszelot (#122923) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Erre tudja valaki a megoldást?

(#122936) freezer922


freezer922
aktív tag

Hali,

Szeretnék egy egyszerű indítás után magától belép dolgot összehozni de nem sikerül.
Először csak simán kikapcsoltam a pin-es logint mert azt hittem ez ilyen egyszerű és akkor tuti nem kér semmit. Utána kérte persze a microsoft loginom, de ezt is elv kikapcsoltam a netplwiz-es dologgal (végig csinálva, kiszedve a pipát-megadva a jelszót stb.).
Most viszont ott tartok, hogy elinduláskor kiírja alapból, hogy rossz a jelszó adjam meg újra majd ott a 2 rubrika ahova mehet a microsoft-os loginom...
Nem értem én rontottam-e el valamit de miért ilyen macera egy egyszerű ne kérjen semmit csak induljon már el dolog :D

(#122937) steele80 válasza King Unique (#122934) üzenetére


steele80
senior tag

Az egyik gépnél egy banner csík jelenik meg a gépházban. Ezzel persze semmi baj, csak a kérdés az, hogy a tök ugyanolyan másik gépen miért nem? Talán az egyik gép tesztalany lett? Ki tudja. A netplwiz valóban így működik már, de miért így? Valószínűleg azért, mert a kutya sem használta a hello-t. Mondjuk én igen. A többi pedig teljesen szubjektív dolog csak nekem nem logikus, hogy miért az éles képet kell registry variálásokkal bekapcsolni és miért nem a homályosat. Persze ez a fajta logika abszolút jellemző korunkra.

(#122938) freezer922 válasza freezer922 (#122936) üzenetére


freezer922
aktív tag

Közben rájöttem, hogy a netplwiz dolognál a rendszer kitöltötte az email elejét és azt hittem az elég és emiatt nem volt jó, de utána működött.

(#122939) #86564352 válasza steele80 (#122937) üzenetére


#86564352
törölt tag

2018 óta A/B módon tesztelik a banneres gépházat, valakinél megjelenik, valakinél nem. (úgy általánosságban: a Microsoftnál ne keress logikát)

(#122940) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)


tudtok erre megoldást?
LEtöröltem, ujratelepitettem az összes vcredistet, és ugyanaz van most is.

(#122942) bobalazs válasza bobalazs (#122940) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)


Ezt is pofázza.

(#122943) King Unique válasza steele80 (#122937) üzenetére


King Unique
titán

Mármint gondolom erre a fejlécre célzol a gépházban, ami 3rd party programmal eddig is be/ki kapcsolható, testreszabható volt az újabb verzióknál. Az, hogy telepítés után megjelenik-e automatikusan, nem tisztázott pontosan minek a függvénye, de lehet ennek a beállításnak is köze van hozzá.
Miért ne működhetne így, ha egyszer a usernél, a gépén adott a Windows Hello, meg hol van az előírva, hogy mindenféle hitelesítés nélkül kell belépni a felhasználói fiókba? Sehol, az max. opcionális, amire adott a megoldás, használható úgy a 2004-es verziónál is, lásd a linkelt leírást. Illetve már akit érint, mert ha nem támogatott a WH az adott hardvernél, nincsen beállítva stb., akkor funkciófrissítés után is ugyanúgy ott lesz a jelölőnégyzet a netplwiz ablakban, legalábbis eddig ezt tapasztaltam.
A fluent dizájn egyik újítása ez az elmosódás, blur effekt, ami ha valakinek nem tetszik, akkor van lehetősége kikapcsolni, mint azt a linkelt leírások szemléltetik. Bár azért a bejelentkezési képernyőn arra a pár-néhány másodpercre, amíg beírja a user a jelszót, vagy PIN-kódot, nem mintha akkora gond lenne, meg nem az a felület mosódik el, ahol meg kell adni, hanem körülötte a háttér...

[ Szerkesztve ]

(#122944) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,

-Jobb klikk asztalon,
-Képernyő beállítások
-speciális megjelenítési beállítások
-Képernyő- illesztőprogram tulajdonságai a következő kijelzőhöz
-Adapter fül - tulajdonságok
-Illesztőprogram fül - eszköz letiltása

Ezt hogy tudom újra engedélyezni?

(#122945) tordaitibi válasza lanszelot (#122944) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ugyanott csak az engedélyezésre kell nyomni.
Az Eszközkezelőbe.
Példaképp letiltottam egy drivert, de ott van az Engedélyezés .

(#122946) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Már jó ideje használok win10-et, de most kicsit megtört.
Megoldható, hogy a jelenlegi fiókommal igazi, tényleges, valós rendszergazda legyek?
(Vagy még ennél is magasabb jogú)
Köszönöm!

(#122947) Bodz válasza Petyás (#122946) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha nagyon akarod, akkor megoldható.

(#122948) lanszelot válasza tordaitibi (#122945) üzenetére


lanszelot
addikt

Eszköz engedélyezése
Eszköz eltávolítása
Mind szürke nekem.
Ott nem tudom újra engedélyezni.

[ Szerkesztve ]

(#122949) Petyás válasza Bodz (#122947) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm!
Ebben viszont azt nem látom, hogy az aktuális fiókot, hogy tehetném ilyenné.
Amúgy a beépített rendszergazda az már tényleg rendszergazda?
Mert következő telepítésnél akkor így teszek.

(#122950) lanszelot válasza lanszelot (#122948) üzenetére


lanszelot
addikt

Sikerült, az eszközkezelőben lehet engedélyezni, és ott letiltani is lehet.
Ez így elég sufni tuning, de engedélyezem, majd egyböl le is tilthatom, és működik a gép.
Ezek szerint ha találnék egy általános windows10 drivert akkor még tiltogatni se kellene.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.