Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122551) Lenry válasza liszi70 (#122550) üzenetére


Lenry
félisten

mi volt a kiinduló build?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#122552) liszi70 válasza Lenry (#122551) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát, hogy a frisstítés-próbálkozás előtt mi volt a bulild, nem tudom, nem néztem, de most 18363.959 Miért?

(#122553) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!

Minél kevesebb módosítással szerettem volna a tálcát jobban áttetszővé tenni.
Az itt talált “UseOLEDTaskbarTransparency” registry módosítással próbálkoztam, de SEMMI nem történt.
Benne hagytam a bejegyzést, el is felejtettem.
Aztán mikor egy vga driver (nVidia) frissítés alkalmával, tiszta telepítést eszközöltem, akkor néztem, hogy driver nélkül szép átlátszó ahogy szeretném. Felment a friss driver, erre visszaállt az alap módi.
Ezek szerint belepofátlankodik, és a win alap beállítását használja.
Tudtok erre gyógyszert?

Mindenesetre feltettem közben a TranslucentTB-t, kipróbálom és ha bejön marad ez nem variálok.

(#122554) pokmky


pokmky
tag

Érdeklődnék, hogy nem-e tudja valaki, hogy lehetne letiltani az alábbi gyökérséget, amivel a windows 10 meglep újra és újra.

A neten semmit sem találtam róla és rohadtul idegesít, ráadásul a szerveren is hajlamos ezt a baromságot felugrasztani, és amíg ez megy, nem indulnak el lényeges szoftverek (e-mail stb).

(#122555) King Unique válasza pokmky (#122554) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2004-es verzióról van szó és nem akarsz Microsoft-fiókot, illetve ahhoz kapcsolva a felsorolt Microsoft-szolgáltatásokat használni, akkor értelemszerűen a "Kihagyás most" lehetőséget választod, nálam nem kérdezett rá utána újra. Ha esetedben igen, akkor kikapcsolod a gépházban az értesítést, ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#122556) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Ez ma éjjel nekem is feljött, és csak néztem,hogy mivan. Mondom, mi, települt a windóz magától újra, vagy mi? :Y :C
De már most én is kikapcsoltam ezt az értelmetlenséget :R

(#122557) pokmky válasza King Unique (#122555) üzenetére


pokmky
tag

Nem 2004-em van és teljesen ki van herélve a rendszer, de ettől nem tudok szabadulni a 1909-en és a 1903-as szerveren sem. Ha ilyen egyszerű lenne, nem kérdezném.

Most elindítottam a szerveren a 2004-re frissítést, de előtte még kumulatív frissítéseket tölt és rak fel a 1903-ra. :W :W

[ Szerkesztve ]

(#122558) King Unique válasza pokmky (#122557) üzenetére


King Unique
titán

Pedig ilyen egyszerű, a gépházban lehet kikapcsolni, vagy másik megoldásként a registry-ben is, lásd egy másik leírás alapján. Ahol mondjuk nem derült ki, hogy valamelyiket is már kipróbáltad volna, vagy sem, illetve ha esetleg rejtélyes módon egyik sem használt volna, akkor amiatt keresel egyéb megoldást...

Ha esetedben nincsen normális ütemben frissítve a Windows 10, fontos frissítések hiányoznak és nem naprakész a rendszer, akkor nincsen abban semmi meglepő, ha a Windows Update először telepíti a hiányzó frissítéseket...

(#122559) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

A Windows 10 (build 2004) hirtelen nem ismeri fel a pendrivjaimat, se semmilyen USB-n kapcsolódó háttértárat. Másik gépen működik, a BIOS látja. Driverek frissek, bios friss, gyorsindítás kikapcsolva, vírus nincs. USB 2-es és 3-as porton se ismeri fel. Az eszközkezelőben megjelenik mint USB-háttértár, de a lemezmeghajtók között már nem.
H310M alaplap amúgy.

(#122560) hhgygy válasza zeorsdfd (#122559) üzenetére


hhgygy
senior tag

Avast?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#122561) King Unique válasza zeorsdfd (#122559) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat.

Ha esetedben is Avast, akkor meg nincs miről beszélni, illetve ha a korábbi esetek (példa) óta még mindig nem javították ezt, akkor meg pláne... :DDD De másfelől legalább hatékony, helyből blokkolja/letiltja az USB-s tárolóeszközöket, hogy még véletlenül se fertőzhesse meg egy idegen gépen is használt eszközt a Windowst. ;]

[ Szerkesztve ]

(#122562) zeorsdfd válasza hhgygy (#122560) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Épp letöröltem, de sajnos nem segített:-(

(#122563) zeorsdfd válasza King Unique (#122561) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Wow, az igen! Bizony nem elég kib*ni az Avastot!
Köszönöm, ez segített :R

(#122564) pokmky válasza King Unique (#122558) üzenetére


pokmky
tag

Most a 2004-ben van ilyen és talán működik is, de eddig nem működött. Majd kiderül.

(#122565) Sanyi52


Sanyi52
tag

Nem WIN10 téma, ezért elnézést, de segítséget kérnék!
Az ismerősöm laptopján a Windows nem indul, hibaüzenetet ír.
(Recovery, Your PC to be repaired) Sajnos nem tudja (hölgy az illető), hogy milyen az operációs rendszer. A matricán WIN 8 Pro rendszer szerepel.
Milyen telepítővel tudom a hibát orvosolni? Vagy hogyan tudom a telepített operációs rendszer típusát megállapítani?
Köszönöm előre a segítséget!

(#122566) King Unique válasza Sanyi52 (#122565) üzenetére


King Unique
titán

Ha a matricán W8 Pro szerepel, akkor alapesetben olyan, illetve már W8.1 Pro, mert a sima 8-as EOL. Viszont kérdés, hogy a W8.1 upgrade-elve lett-e ingyen W10-re, vagy sem.
Amúgy meg ránézésre is azért látszik melyik-melyik, lásd W8.1 vs. W10. :) Valamint megtekinthető a Windows verziószáma winver paranccsal, vagy a gépházban stb., lásd az alábbi leírást, + közvetlen gépházas hivatkozással egy másikat.

Ha ismert, hogy milyen Windowsról van szó, akkor alapesetben értelemszerűen annak a telepítőjét javasolt használni a javításhoz. Ahol a pendrive-ról bootolva ott van a helyreállítási környezetben (WinRE) a Startup Repair, de máshogyan, egyéb módszerekkel is. Viszont azt azért nem ártana tudni, hogy pontosan mi volt az előzmény (frissítés/egyéb?), ami a hibát kiváltotta, nincs-e esetleg hardverhiba (pl. RAM, HDD/SSD) stb., mert nem mindegy, illetve megoldást is annak megfelelően kellene keresni.

[ Szerkesztve ]

(#122567) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

A funkciófrissítés miértnem érhetö el nekem ? :U :U 1 hónapja azt irja még nincs készen a gépem rá.. :Y

(#122568) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
adva van egy notebook eredeti Windows 7 Pro-val. Ezt szeretném upgradelni Win 10 Pro-ra. (A domainbe léptetés miatt kell a pro verzió).
Letöltöttem a mediacreationtool-t a Microsoft honlapjáról. Viszont a annál az ablaknál ahol a Windows verziót kell kiválasztani, csak a "Windows 10"-et (Gondolom ez a Core vagy a Home verzióféleség lenne) lehet kiválasztani, a Pro-t nem. Hogyan lehet megcsinálni az upgrade-et Win7 Pro-ról Win 10 Pro-ra?

(#122569) Pyttawrx válasza jenei1994 (#122567) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ez a válasz, még nem kompatibilis. :D

(#122570) King Unique válasza kispx (#122568) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat. Vagyis az MCT-vel letölthető ESD ISO eleve több kiadást tartalmaz, köztük Pro kiadást is. Valamint ha közvetlen upgrade történik a frissítési segéd / MCT / letöltött W10 ISO felcsatolása a fájlkezelőben, majd a setup.exe futtatása a személyes fájlok és alkalmazások megtartása módszerrel, akkor a cél (W10) a forrásnak (W7) megfelelő kiadás lesz, azaz W7 Professional esetén W10 Pro.

(#122571) King Unique válasza jenei1994 (#122567) üzenetére


King Unique
titán

Erről is volt már szó itt, lásd egy másik válaszban leírtakat te is. :))
Amúgy világos az üzenet, nem áll készen a nálad telepített Windows 10 a 2004-es funkciófrissítésre, lehet driveres/egyéb inkompatibilitás miatt, ezért okosan addig nem erőlteti a Windows Update a telepítését az esetleges problémák elkerülése végett, ennyi. Ha te ezt saját felelősségre figyelmen kívül akarod hagyni és mindenáron 2004-es verzióra frissíteni, akkor a linkelt válaszban le van írva annak a módja is, illetve az imént is volt róla szó.

(#122572) Stam1029 válasza King Unique (#122519) üzenetére


Stam1029
újonc

Na most ott tartok, hogy fut egy win 10 pendriveról. Működik is minden, csak a hdd-t nem látom sehol. Honnan kéne előkaparni? Egyéb tanács, hogy mit csináljak?

(#122573) Csupingo válasza Stam1029 (#122572) üzenetére


Csupingo
veterán

Látatlanban első tipp: lemezkezelőben betűjelet kéne adni neki.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#122574) King Unique válasza Stam1029 (#122572) üzenetére


King Unique
titán

Mármint milyen W10? Ha csak a telepítő, akkor ott max. parancssorban lehet ügyködni. Ha komplett asztali környezet kell, akkor világosan le van írva, + linkelve az előző válaszban, hogy ott van W10, illetve WinPE 10 alapon a HBCD PE. Vagy másik megoldás egy Linux Live rendszer. Vagy egy 3. komplett Windows 10 telepítése és futtatása a pemdrive-ról Windows To Go alapon, de az nagyobb volumenü dolog, meg nem árt hozzá megfelelő tárolókapacitású és adatátviteli sebességű pendrive, nem akármilyen silány modell.

+ Nem ártana kifejteni, hogy ez a "csak a hdd-t nem látom sehol" pontosan mit jelent a WinPE / WTG esetében, már ha egyáltalán azokról van szó. Azaz eszközkezelőben, lemezkezelőben stb. megjelenik-e a HDD, mert nyilván nem szimplán csak a fájlkezelőt kellene nézni. De alapesetben pl. a HBCD PE rendszernél a fájlkezelőben megjelenik minden elérhető meghajtó és azon lévő partíció, még a rejtett/védett ESP és társai is.

[ Szerkesztve ]

(#122575) Doky586 válasza kispx (#122568) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Letöltöd [ezt] és rámásolod a pendrivera.. :K

(#122576) Stam1029 válasza King Unique (#122574) üzenetére


Stam1029
újonc

Egy pendriveról futó Win to Go van most. Sehol nem találkoztam a HDD-vel. Eszközkezelőben sem, lemezkezelőben sem.

(#122577) King Unique válasza Stam1029 (#122576) üzenetére


King Unique
titán

A Windows To Go esetében max. olyan korlátozás van, hogy a többi fizikai lemez alapértelmezetten nincsen felcsatolva, offline állapotban van. De erre megoldás a csatlakoztatás, az online állapot (bővebben). Ha esetedben tényleg (jól megnézted?) semmilyen szinten nem jelenik meg a HDD a Windowsban, se az eszközkezelőben, se a lemezkezelőben, de még a tárolóhelyeknél sem, valamint újrabootolás/újraindítás után sem, akkor ott egyéb gond lesz...

(#122578) pokmky


pokmky
tag

A szerverre simán felment a 2004, de a home PC-re nem megy fel, 64%-nál elakad. Ahogy a neten kutakodtam, kiderült, hogy valószínűleg az X-FI gamer-el verekszik össze, ahogy többféle hangeszközzel is megteszi, szóval egy darabig nem is fog felmenni, eleget kínlódtam vele, annó.

Döbbenet, hogy ezt nem tudják megoldani, de a 1903-nál legalább váratott vagy egy évet, ahogy egy kolegának is, aki feljebb írta, hogy még nem áll készen, de ezúttal még azt sem. :)

(#122579) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ezt hogyan lehet kikapcsolni?

Köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#122580) Doky586 válasza pokmky (#122578) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

'End of Service Life' [link]

Rossz bűnbakot választottál. A Creative a 'bűnös'.. :B

(#122581) kispx válasza King Unique (#122570) üzenetére


kispx
addikt

> "személyes fájlok és alkalmazások megtartása módszerrel"
Ezután újralehet telepíteni online account nélkül, hogy megmaradjon az aktiválás? A cél egy tiszta Windows lenne.

(#122582) ElektrikusDE válasza Doky586 (#122580) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

No de vajon melyik X-Fi gamer?

Ha ez, akkor működnie kéne...


Ha a másik, akkor tényleg nem töltenem vele az időt, mivel az egy átnevezett Live 24...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#122583) King Unique válasza kispx (#122581) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt a linkelt módszerek a közvetlen W7 —► W10 upgrade-hez (is) voltak ajánlva, az újratelepítés, illetve a 0-ról történő újratelepítés telepítési adathordozóról bootolva az más. Másrészt az előbbi működése nyilván nem helyi fiók (offline) / Microsoft-fiók (online) függvénye, használható mindkettő esetében. Harmadrészt az aktiváláshoz, a Windows aktivált állapotához végképp nincsen semmi köze, ha közben maga a hardverkörnyezet nem változik. Ha változik (pl. alaplapcsere, másik gép), akkor téma ez, de még akkor is megoldható az újraaktiválás, lásd másik válaszokban leírtakat: [link], [link]. + Az online, azaz a Microsoft-fiók akkor lehet téma az aktiválásnál, ha ahhoz van kapcsolva a digitális licenc, de esetedben a frissítési alapnál (W7) ilyen eleve nincsen, ezért ez esetben nincs miről beszélni. + Ha az ingyenes W7 —► W10 upgrade a cél, akkor az technikailag továbbra is működhet, automatikusan beaktiválódik utána a W10 digitális licenccel, de a linkelt cikk végén van egy megjegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#122584) King Unique válasza Hegyirabló (#122579) üzenetére


King Unique
titán

Ha a csoportházirendben esetedben meg lett piszkálva a Windows Update működése, akkor nem meglepő a "Bizonyos beállításokat a szervezet kezel" üzenet a gépházban. Ahol a "Konfigurált frissítési házirendek megtekintése" opcióra kattintva értelemszerűen megtekinthető, mik lettek beállítva. Ha azt akarod, hogy ne legyen ilyen üzenet, akkor meg értelemszerűen kikapcsolod a konfigurált frissítési házirendeket, meg amiket beállítottál. Már ha valóban ez a cél, meg ha fontosabb hogy ott milyen üzenet jelenik meg, minthogy célirányosan be lett állítva frissítési házirend.

(#122585) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Már napok óta küszködöm a Window 10 Home 2004 verziójára történő frissítésével a laptomomra. Idáig minden rendben frissült, nem volt semmi gond.
Futtatom a Windows Update-t, s a következő hibával áll meg: 0x80070002

Már próbáltam mindent ami eszembe jutott.
A neten található összes leíráson végigmentem, ami frissítési hibák megoldásával és a 80070002 hibakóddal foglalkozik.

Sajnos, a hiba fennáll továbbra is...

Honnan tudnám megnézni, hogy mi is lehet a gond?
Van valamilyen log fájl ami konkrétumokat ad?

Az esemény napló nem ad megfelelő információt.
Nem tudom, hogy mi okozhatja a problémát. A hibakód túl általános. Idáig nem volt ilyen jellegű problémám.

(#122586) Ga3rieL válasza alec.cs (#122585) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

[Windows upgrade assistant 2004]
Nekem is ezzel volt jó, mert én is jártam így pár hete.

[ Szerkesztve ]

(#122587) Lauda


Lauda
félisten

C64-es játékokat lehet valamilyen módon win10 alatt játszani?

[ Szerkesztve ]

(#122588) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok, próbálom kikapcsolni a defendert, de vmiért nem engedi. Próbáltam registry bejegyzéssel, próbáltam a házirendeknél (remélem jól írtam) youtube video alapján, de aktív a figyelés. Legfrisebb win verzió. Mit kell tegyek, hogy ne fusson?

[ Szerkesztve ]

(#122589) King Unique válasza peu407 (#122588) üzenetére


King Unique
titán

Ki lehet kapcsolni a saját kezelőfelületén, + a registry-ben, Pro kiadástól csoportházirendben is stb., lásd az alábbi leírásokat: [link], [link]. Valamint külső program is van ehhez Defender Control néven.

Egyébként miért akarod (végleg) kikapcsolni? :F
Ha csak az a gond, hogy valamit karanténoz, vagy false pozitív riasztás, akkor talán egyszerűbb lenne a kivételekhez adni azt a fájlt. Ha 3rd party antivírus szoftver van/lesz telepítve helyette, akkor meg eleve kikapcsol a Defender és a külső program veszi át a rezidens védelem szerepét. Illetve valamilyen vírusirtót azért javasolt használni, ha nem a Defendert, akkor külső programot.

[ Szerkesztve ]

(#122590) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hallo.
Van nálam egy noti, amivel nem boldogulok.
Win 10 Pro, 1909, build 18363.900
A gép nem ajánl fel frissítést rá jelenleg, de jelzi, hogy van új verza, csak a vas még nem ready rá.
A tulaj letöltött valami manuális frissítő izét az MS oldaláról, amivel le akarta erőszakkal frissíteni, nem sikerült neki, és azóta hulla a Win Update.
Lát egy szokásos Cumulative frissítést, le is szedi, de nem tudja feltenni, és még csak hibakódot sem ír, hanem csak annyit, hogy problémája támadt a frissítéssel.

Mit lehet vele csinálni? Csak annyit szeretne, hogy az Update működjön, a 2004-es verzió felerőszakolásáról már lebeszéltem. :D

(#122591) SunMount3r válasza Lauda (#122587) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Emulátorral persze. Manapság már nem követem jó ideje milyen C64-es emu-k vannak, de régen a CCS64 volt a legjobb és a második kifejezetten Windows-ra a Vice.

[ Szerkesztve ]

(#122592) lck válasza FoxiestFox (#122590) üzenetére


lck
senior tag

Egy hasonló tünetekkel rendelkező gépet a letöltött és bemountolt telepítő iso -val frissítettem 2004-re, hiba nélkül.

(#122593) pokmky válasza Doky586 (#122580) üzenetére


pokmky
tag

Miért a Creative a bűnös? Miért a Creative hibája, hogy minden windows verzióhoz új drivert kell írni. Amúgy valószínűleg működne,c sak le kellene törölnöm a drivert, kilőnia hardvert, majd frissítés után újra beüzemelni, de ezzel én nem fogok kínlódni.

ElektrikusDE

SB0460.

(#122594) Lauda válasza SunMount3r (#122591) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen! :D Esetleg megbízható forrást a játékokhoz nem ismersz? :DD (gondolom ezek már ingyenesen elérhetőek)

szerk: közben találtam komplett emulátort játék elérhetőségekkel, még nem próbáltam: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#122595) Geth válasza pokmky (#122593) üzenetére


Geth
addikt

Nem kell minden Windows verzióhoz új drivert írni.

(#122596) FoxiestFox válasza lck (#122592) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sajnos túl vagyok már ezen, az sem megy végig.
Sőt, a dism sem tudja gatyába rázni a restorehealth paranccsal, a Windows telepítő image-ből sem.
Érdekes, mert a lemez is hibátlan, a rendszer is rendben működik ettől eltekintve.

(#122597) alec.cs válasza Ga3rieL (#122586) üzenetére


alec.cs
tag

@Ga3rieL

"[Windows upgrade assistant 2004]
Nekem is ezzel volt jó, mert én is jártam így pár hete."

Sajnos, nem jött be!

Lefuttattam, de az alábbi üzenetet írta ki:
Nem sikerült megállapítani, hogy a számítógép készen áll-e a Windows 10 telepítésének folytatására. Próbálja meg újra elindítani a telepítőt.

Utána meg ez jött:
Hiba történt. ... A hibakód: 0x80070002

Tehát, hiába próbálok frissíteni 2004 verzióra sajnos nem sikerül!
De mi lehet a gond?

Az adott információkból nem derül ki, vagy nem elég információ íródik ki!

Nincs valamilyen log fájl ami kiírja pontosan a hiba okát?

(#122598) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

A Win 10-nek nincs olyan kisebb erőfossárt igénylő verziója, mint anno a Win7-nek volt a Starter?

═════════════════════════════════════════

(#122599) ElektrikusDE válasza pokmky (#122593) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Akkor az XtremeMusic! :)

Nekem volt, Windows 10-en működött is!

A telepítése úgy van ahogy leírtad.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#122600) Hegyirabló válasza King Unique (#122584) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem pisztergáltam semmit. :( Valószínűleg Windows telepítésnél nem otthoni gépet állítottam be, hanem cégeset. Mindegy, újratelepítettem, azóta nincs.

Helyette a Windows update a Gépház tetején minden újraindítás után besárgul. Ha bemegyek az frissítési ablakba, akkor bezöldül. Ez mitől van? Lényeges?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.