Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) -v- válasza EQMontoya (#70047) üzenetére


-v-
addikt

E39

(#70052) Magnum_ válasza EQMontoya (#70047) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerintem E39.
és legalább 600km/h-val kellett ehhez mennie

I humbly and respectfully decline™

(#70053) szőröscica


szőröscica
addikt

Megautóztuk ma az MX-5 RF vs. GT86 tesztben megírt Tatabánya-Esztergom (Tát -> Bajna -> Tatabánya) útvonalat. Héregig nagyon jó minőségű, utána kicsit rosszabb, de még mindig élvezetes, jó kis 30 km-es szakasz.

Nekem jobban tetszett, mint a Szentendre-Esztergom Dobogókő felé, mert nincsenek biciklisek, sokkal kisebb a forgalom, a kanyarok inkább tempósak és beláthatóak, és nincs kátyú kátyú hátán.

Hazafelé a nulláson láttuk a szerb buszbalesetet, óriási volt a dugó az M1-M7 felé, és a busz eleje lenullázódott teljesen, nem csoda, hogy a sofőr nem élte túl.

(#70054) EQMontoya válasza Magnum_ (#70052) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát, jah, nem kicsit lehetett sok...

Same rules apply!

(#70055) Qtya123


Qtya123
őstag

[Minden kereskedőnek egy ilyen vevő az álma]

Az ilyen "ügyes" autóvásárlóktól mindig ledobja a láncot az agyam. :(

[ Szerkesztve ]

(#70056) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!

Kikellene lassan cserélnem az autómon(Opel Astra H GTC) a gumikat.(205/55/16).Vmi jobb minőségűt szeretnék ami azért nem olyan drága(kb 20-25k között).Van most ebben a kategóriában vmi "best buy" a piacon?

(#70057) Richard! válasza Gyick (#70056) üzenetére


Richard!
addikt

Fáradj át ide: [link]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#70058) pècsimunkás válasza Gyick (#70056) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Èn erre esküszöm : [link]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#70059) kovacsroli válasza pècsimunkás (#70058) üzenetére


kovacsroli
senior tag

+1

Nekem is nagyon bejött.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#70060) rbalint88


rbalint88
addikt

Volt "szerencsém" vezetni egy Jag XJ-t a Prága-BP távon, 3.0 V6 D, LWB, fullos felszereltség. Kellemes gépezet, 210-ig szépen megy, fölé nem nyomtam. Viszont ami durva, hogy 180 fölött eléggé szélzajos lesz, de lehet ez direkt van, hogy feltűnjön a tempó. Egyébként patent verda, a kormányon kicsit sok a gomb, az pedig ismét bizonyítást nyert, hogy egy hosszú úton a fűtős-szellőztetős-masszírozós ülés és a jó hifi aranyat ér :)

az idézőjel csak annak szólt, hogy nem az enyém a verda és nem is szeretném megvenni, főleg totálkárosan nem :P a zabszem megvolt az úton, főleg a felújításoknál, ahol nagyon szűkek voltak a sávok.

(#70061) adalbert1 válasza Qtya123 (#70055) üzenetére


adalbert1
veterán

Első sorban tényleg elvihették volna átnézetni, akkor sok utólagos bosszúságtól megkímélhették volna magukat (szerintem ennek alapnak kellene lennie, ha már talál egy olyan autót az ember, amire azt mondaná, hogy megvenné).
Viszont engem az ilyen sztorikban jobban irritál az eladó szerepe, mint a naiv/gyanútlan/hozzánemértő/esetleg buta vásárlóé, ha autókereskedő, akkor ezeket a hibákat jó eséllyel kiszúrja, hamarabb észreveszi, hogy törött volt (vagy már alapból tud róla), és gondolom ezeket azért nem igazán említi meg az eladásnál. :((

(#70062) bitpork válasza adalbert1 (#70061) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én spec a vevőt közelebbről is megnézném. Komolyan létezik olyan vevő aki annak tudatában vesz használt autót -még mindig itt tartunk?!- h az sokáig gondozásmentes lesz? Ez kb az a szint aki szintén a totálkárnak írt, h megvette és használta és kezd elege lenni belőle mert minden sz@r baja van és tutibiztoshétzicher h átbszták, mert már kellett féket cserélni, futómű alkatrészeket meg olajat is, tehát ajánljanak másikat ami megbízható... :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70063) Integrale válasza -v- (#70051) üzenetére


Integrale
veterán

Ja, kilincsből megmondható. :K

"Bad reklám is reklám too"

(#70064) Zizmand válasza EQMontoya (#70047) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Jaja, szerintem is E39.

[ Szerkesztve ]

(#70065) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok
Van egy Mitsubishi Grandisom (diesel,2006) elindultunk vele kirándulni,de az autónak nem volt "ereje" hiába nyomtam neki padlogázt csak vánszorgott. A dombon alig akart felmenni .Esetleg tudd erre valaki valamit mondani?

Gamertag:Rob3rt75

(#70066) Integrale


Integrale
veterán

[link] :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#70067) Jaffa75 válasza pelenka35 (#70065) üzenetére


Jaffa75
őstag

EGR szelep vélhetően... :U Jó esetben tisztítható, vagy cserés.

Igaz, lecsúszhatott a turbócső is! :B

[ Szerkesztve ]

(#70068) Zizmand válasza pelenka35 (#70065) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Most nem néztem után, de valószínűleg turbós, akkor vákumcső lehet lecsúszott, elrepedhetett, légtömegmérő is lehet, hogy beszart. De így látatlanba nehéz megmondani. :)

(#70069) -secret- válasza pelenka35 (#70065) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem repedt volt a turbó vákumcsöve, és azt szokta olyankor csinálni, hogy nem húz az autó, 120 km/h -nál többet nem nagyon akart gyorsulni.

Benzinkúton tudnak adni pálya matricáról áfás számlát, igaz? Sosem vettem még kúton.

[ Szerkesztve ]

(#70070) Gergőke88 válasza -secret- (#70069) üzenetére


Gergőke88
addikt

Persze...

(#70071) Qru válasza Zaji (#70044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet ha nem hozzád köthető (pl te vagy a tulaj, ott dogozol stb).

#nincsbennetarcsi

(#70072) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Klímatisztításhoz megfelelő ez a Prevent Spray?

(#70073) focvis válasza salieri. (#70072) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
Hasonlóval tisztítottam én is klímát, működik.

Javasolt lépések:
1. régi pollenfilter ki (kuka),
2. klímatisztítás a használati utasítás szerint (pollenfilter közben nincs az autóban),
3. új pollenfilter be.

(#70074) Qru válasza salieri. (#70072) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A semmitől jobb de egy ózonos tisztítással többre mennél.

#nincsbennetarcsi

(#70075) salieri.


salieri.
őstag

Most cseréltem pollenszűrőt 200km-rel ezelőtt..
Az ózonos tisztítás mennyiért reális? 3K ért látom Miskolcon...
El tudnak valamilyen elektromos alkatrészt cseszni vele az autóban?

[ Szerkesztve ]

(#70076) Qru válasza salieri. (#70075) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó ár, itt Pesten olyan 5k körül megy.

mod:

Nem, csupán O3 gázt pumpálnak az utastérbe, semmi műszaki hibát nem okoz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#70077) salieri. válasza Qru (#70076) üzenetére


salieri.
őstag

Pollenszűrőt nem cserélem gondolom nem gond..
Akkor hanyagolom a sprayvel való tisztítást ,elviszem Ózonosra.

[ Szerkesztve ]

(#70078) Magnum_ válasza salieri. (#70075) üzenetére


Magnum_
nagyúr

akkor csak kiveszed és majd visszateszed :-)

I humbly and respectfully decline™

(#70079) Qru válasza salieri. (#70077) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell én sem cseréltem pollenszűrőt csak ment neki az O3 és 2 éve nem jött vissza a dögszag úgy kipucolta. Ózon azt is kifertőtleníti. Nagyon durva cucc...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#70080) salieri. válasza Qru (#70079) üzenetére


salieri.
őstag

Enyémben nincs dögszag :) Lehet felesleges is most elvinnem!? Tavaly volt júniusban csinálva és az autó nem ment szinte semmit (kb. 1K km)

[ Szerkesztve ]

(#70081) Kornel válasza salieri. (#70080) üzenetére


Kornel
veterán

Csináld meg, meghálálja.
Ne legyél skót ;)

(#70082) Qru válasza salieri. (#70080) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól még egy fertőtlenítés nem árthat de ha nincs dögszag akkor elég egy ilyen bomba amit elsőnek linkeltél. :K

#nincsbennetarcsi

(#70083) salieri. válasza Kornel (#70081) üzenetére


salieri.
őstag

Te csak a SZUzukirol gondoskodj! :DD
Elviszem, csinálják meg.

(#70084) focvis válasza salieri. (#70083) üzenetére


focvis
veterán

Ha 1000 km-t ment, akkor hagynám a fenébe; ha nem volt a klíma használva, akkor nem tud mitől megbüdösödni. Max. a spray-t használnám egy ezresért; a 200 km-t futott pollenfiltert nem kell cserélni.

Amúgy javasolt a klímát havonta (2 hetente) 1x megjáratni 5 percre, télen is. Ennek oka, hogy kiszáradhatnak a tömítések és elszökik a gáz (a gázzal együtt olajat is keringet a rendszer, ez keni a tömítéseket).

(#70085) EQMontoya válasza focvis (#70084) üzenetére


EQMontoya
veterán

Amúgy javasolt a klímát havonta (2 hetente) 1x megjáratni 5 percre, télen is. Ennek oka, hogy kiszáradhatnak a tömítések és elszökik a gáz (a gázzal együtt olajat is keringet a rendszer, ez keni a tömítéseket).

Szerintem ezt megoldja az esős idő, esőben úgysincs jobb mód párátlanításra.

Same rules apply!

(#70086) salieri. válasza focvis (#70084) üzenetére


salieri.
őstag

akkor ezt fogom tenni ..
:R

[ Szerkesztve ]

(#70087) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

bontott kuplungpedál szettet kell vennem. Nekem ez elég homályos. Ha ennyit mondok a bontósnak, tudni fogja miről beszélek?
Durván milyen árat mondhat? Nem szeretném ha nagyon lehúznának.

Fiesta 1.6i 2003

Köszi!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#70088) Qru válasza kovacsroli (#70087) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen tudni fogja.

Fordos topikban jobban képben vannak az árat illetően szvsz...

Amúgy írjál már pár pozitív dolgot a Fityódról pls mert eddig csak azt olvastam róla, hogy ez rossz, az ment tönkre benne és hajlamos leszek elkönyvelni ezt a típust mint egy félig kihűlt kupacot. :U

#nincsbennetarcsi

(#70089) Borote


Borote
addikt

Sziasztok!

Hátha rossz helyre írtam, bedobom a kérdésem ide is:
Van-e tapasztalatotok beépített navigációs rendszerekkel?
Konkrétan most néztem egy ilyet, 2013-as Lancerbe lesz.
Illetve egy ilyet is, ha az előbbi nem jó bele...
Ismertek-e hasonlót, van-e róla információtok?

Köszi,
A

(#70090) Jaffa75 válasza Qru (#70088) üzenetére


Jaffa75
őstag

ne, a feleségemnek is ilyen van (2004; 1.3 ), az elmúlt 10 évben csak az olajra költöttünk, meg a légszűrőre, gyertyára... Most jön a fék, de azon kívül jön-megy! Igaz., van benne vagy 102 ezer km... (63000km-rel vettük! ;) )

(#70091) focvis válasza Borote (#70089) üzenetére


focvis
veterán

bitpork keni a beépített Androidos navi témát.

WinCE alapúm volt, olyant nem javaslok.

(#70092) Qru válasza Jaffa75 (#70090) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó azért mert vagy ő fogott ki egy lerúgot példányt vagy alapból car de akkor az előbbi. Pedig az a kis kasztni + 1,6-os motor... az elég virgonc lehet. Anno haver 1,6-os Coltját vezettem (120 ló) az pl nagyot lépet. Igaz szó szerint kirohadt alóla de nagyon ment. :K

#nincsbennetarcsi

(#70093) Jaffa75 válasza Qru (#70092) üzenetére


Jaffa75
őstag

Alapból nem lenne rossz, még üvegből van a lámpabúra is rajta! :C

Szerintem vagy az előző tulaj hagyta el nagyon, vagy tényleg szerencsétlen és nagyon belenyúlt! :U

(#70094) Qru válasza Jaffa75 (#70093) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó, nem mattul. :K

A Puntón is az volt még. Szoktam látni az új tulajjal itt futkorászik vele a környéken.

#nincsbennetarcsi

(#70095) Borote válasza focvis (#70091) üzenetére


Borote
addikt

Köszi! :)

(#70096) kovacsroli válasza Qru (#70088) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Semmiképp ne tedd, ez egy nagyon jó kis kocsi, szeretem és figyelek a legapróbb zörrenéseire is. Már többen mondták, hogy hipohonder vagyok, lehet hogy igazuk van.

Eddig semmilyen váratlan hibát nem produkált, attól eltekintve hogy egyszer elrepedt a kiegyenlítő tartály télen, 13 év után (juj). :)
A legnagyobb baja a kuplung volt, amit a múltkor cseréltettem és azt hittem a pedál nagy holtjátéka is megszűnik vele, de nem így lett. Ezért kértem tőletek tanácsot kb. két hete (köszi Mágus!!), mielőtt elmentem a szerelőhöz. Ma nézte meg és így tudja megoldani, bontott alkatrésszel.Bontóban még nem jártam, ezzel az alkatrésszel még nem találkoztam, fogalmam sincs milyen ára van, ezért a hsz.

Ezen kívül van még egy légzsáklámpa ami néha villog, háromajtós lévén az ülés sokat mozog, ezáltal a csatlakozó is, ehhez kerestem még itt megoldást.
Aztán volt még egy víz "eltűnésem" a napokban, de azóta egy korty sem fogyott belőle, szerintem úgy kaphattam vissza kuplungozás után.

Szóval a kocsi abszolút jó állapotnak örvend, minden reggel nyugodtan ülök bele. A hsz-eim 90%-a azért születik, mert nem értek az autókhoz műszakilag és szeretnék első körben itt tájékozódni tőletek.

:R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#70097) Qru válasza kovacsroli (#70096) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Oké, akkor ez így megnyugtató válasz. Ráerősítettél Jaffa pozitív válaszára.

#nincsbennetarcsi

(#70098) MunezXBK válasza Qru (#70079) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az illatosítót is kinyírja. :D

(#70099) matyi012345


matyi012345
őstag

Köszönöm a tippeket a nyomkövetővel kapcsolatban, intézem majd. Nem is gondoltam erre a gsm alapú dologra, de utánajárok, hogy nekem meglévő Vodafone előfizetésemmel hogyan érné meg.

Más: Nem jó a jobb első ABS jeladóm, és az után-gyártottak valami okból kifolyólag nem passzolnak az autóba, most próbálja a szerelőm a harmadik típust, ha ez sem jó akkor bontóban kell vadászni, az meg már lutri. Van valakinek ötlete? Alvázszám alapján történt a rendelés. Toyota Carina E. Járt már más is így? Ötletem sincs, miért lehet ez. A csatlakozó pont fordítva van mint kéne. Jön a csavar: A szerelő azt mondta, hogy az autó nem vizsgaképes. Hogy lehet, hogy egy nem működő ABS-el az autó nem vizsgaképes, közben meg több ezer autó mászkál az utakon gyárilag ABS nélkül? Hol itt a logika vagy az igazság? :F Ezzel az erővel az autóállomány 30%-a elhasalna a műszakin.

[ Szerkesztve ]

(#70100) tboldi válasza matyi012345 (#70099) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hogy lehet, hogy egy nem működő ABS-el az autó nem vizsgaképes, közben meg több ezer autó mászkál az utakon gyárilag ABS nélkül? Hol itt a logika vagy az igazság? :F

Ha valamivel el van látva gyárilag az autó, annak működnie kell!

Példa a motorok világából: Egy régi ('60-as évek) Trophy MZ a mai napig átmegy műszakin index nélkül, mert gyárilag nem szereltek még rájuk, de egy újabb ETZ ('80-as évek) már nem, mert mindegyikre került irányjelző a zschopau-i gyárban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.