Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70901) rbalint88 válasza xEon1337 (#70898) üzenetére


rbalint88
addikt

gondolom a gyári helye megvan a külső üa. szűrőnek, lehet berakatnám a helyedben, ha ennyire fosóka van.
mondjuk a lelkem megnyugtatása okán én is egy olyan magánkúton tankolok, ahol osztrák nyál van :DDD

(#70902) BigBlackDog válasza rbalint88 (#70901) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Publikus, hogy hol van ez/mi a neve ennek?

(#70903) Kornel válasza rbalint88 (#70901) üzenetére


Kornel
veterán

Suzukikban sincs külső üzemanyag szűrő, a tankba van beleépitve, és semmi gond nincs vele.
Hol az a kút?

(#70904) TheProb


TheProb
veterán

Látva a pesti utcákat folyóvá avanzsálni és az autósokat tökéletes nyugodtsággal átautózni, a sokszor lököst jóval ellepő vízben. Azért elég tökösek, hogy egyik se fél a hydrolock-tól.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#70905) barnam_ válasza rbalint88 (#70896) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem volt bevonatolt (valamiért elfogyott a Kauffernél, meg a Kovács Autónál is a Zimmermann) tárcsa, úgyhogy marad a takarítás :) Esetleg vékonyan be kéne kenni WD40-el, az megelőzné a rozsdát.

A szűrő 1860 Ft, a csere ennyiből áll: régi lecsavar, új feltölt gázolajjal (opcionálisan dízel tisztító adalékkal), felcsavar. Plusz van még egy előszűrő az adagoló előtt, ez 558 Ft.

Szubjektív, de azt tapasztaltam a legutóbbi szűrő csere után, hogy hangosabb lett alapjáraton, illetve fordulaton. Aztán azóta mintha halkabb lenne.

(#70906) szőröscica válasza TheProb (#70904) üzenetére


szőröscica
addikt

Veszek egy LR disco4-est, annak csak eleg a gazlomelysege Budapestre. :D

Gondolom az X5 nem akkora kiraly ebben, bar az is tud fel metert.

[ Szerkesztve ]

(#70907) hacki87 válasza szőröscica (#70906) üzenetére


hacki87
senior tag

Ha jol lattam a kepek kozt akkor megint van ket madar a vecsesi market centralnal aki azt hitte, hogy o majd atkel a vizen mint valami mozes de aztan kiderult, hogy megsem az. XD

(#70908) pit stop válasza TheProb (#70904) üzenetére


pit stop
addikt

Képek alapján van egy-két ember aki ráfázott. Nemsokára újszerűként megjelennek Hahu-n...
Ingyen alvázmosás van legalább. Mondjuk egyik helyen pont eltört a csatornacső, így nem csak víz nyaldossa, ott nem szívesen lennék.

Külföldi hír: Ford is itthagyná Európát?

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#70909) rbalint88 válasza BigBlackDog (#70902) üzenetére


rbalint88
addikt

[link] mondjuk itt tényleg csak tankolni lehet, se gumifújás, se shop, se wc, meg a nyitvatartás is eléggé korlátozott. ja meg benzinnél szerintem felesleges, gázolajnál van "értelme" itt tankolni. árban se mindig az a hú de olcsó, múltkor a tesco shell 4Ft/l-rel olcsóbb volt, de ha az OMV maxxmotion dízelhez képest nézem, akkor tagadhatatlan az árelőnye :)

(#70910) #94529552 válasza Kornel (#70822) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sztem sincs értelme az olajszűrőt lecserélni 1-2 ezer km-nél. Meg aztán egyik márkaszervizben se volt kiadva a szerelőknek, hogy cikkszámra csekkolják a lecserélt olajszűrőket.

(#70911) Kornel válasza #94529552 (#70910) üzenetére


Kornel
veterán

Valószínű hagyom akkor, és saját magam csinálok egy 4000-es olajcseret, és akkor utána a szervizkonyvben leírt 15.000 marad.

(#70912) Qtya123 válasza pit stop (#70908) üzenetére


Qtya123
őstag

Az tuti! Én idegrángást kapnék, ha mennék az autómhoz, a víz meg küszöb fölött nyaldosná.

(#70913) raczger


raczger
őstag

Haverom a Béke térnél benézte a vizet. Megálltak előtte, aztán lehet, hogy vizet szívott a motor, leállt. Ezután már nem merte beindítani.
Utastérbe is befolyt, kb 5 centi víz állt. Most még este fedél alatt elkezdtük felszedni kicsit a padlón a kárpitot, száradjon, de hát a motor miatt parázik... (2.2 tdci)

Amit nem hiszek el, minden évben van 4-5 alkalommal hasonló "soha nem látott mennyiségű" eső. Vagy alul van tervezve a vízelvezetés vagy nem takarítják a szükséges pontokon (hordalékkal, szeméttel megtelik néhány helyen, minden eső után takarítani kellene azokat). Nevetséges, hogy a belvárosban egy kereszteződésben fél méteres víz tud összegyűlni...

Szerintetek haveromnak hova lenne érdemes fordulni kártérítésért? Autómentős szerint szinte esélytelen, hogy bármit megtérítenének.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#70914) aero. válasza raczger (#70913) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szerintem se térítenek, mert az ő döntéséből ment bele. Hydrolock.

(#70915) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Most olyan szívesen leállnék vitázni , h mennyire zsákutca a touareg ;] 58 cm gázló mélység ...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70916) molnarpeter válasza bitpork (#70915) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Belarus/MTZ: úgy másfél méterig nem nagyon szív vizet, csak a fülkébe jön be :DDD

(#70917) Jorus válasza szőröscica (#70906) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, annak vmi 700 mm a gázlómélysége. :) Az enyémnek "csak" 500, szal azzal is el lehet karistolni, bár nálunk nem esett tegnap (Érd).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70918) Qtya123 válasza raczger (#70913) üzenetére


Qtya123
őstag

Az hagyján, hogy kiszárad, de mennyi retkes hordalék marad utána a padlón és az üregekben, amit jó móka kitakarítani, már amennyire ki lehet. Hydrolock nélkül is már önmagában ez egy orbitális szívás.

(#70919) Skillet válasza Kornel (#70911) üzenetére


Skillet
addikt

Akármilyen csodásak már az olajak, én egy autón sem hagynám az olajat addig futni. Turbós autón pláne nem.
De ez biztosan az én becsípődésem.
Mondjuk, aki a környezetet akarja óvni, annak ez jobb irány.

(#70914) aero.
Döntés? Persze, de honnan kellett volna látnia, hogy milyen mély az a víz? Én azt gondolnám, hogy pár centinél nem lehet mélyebb, szimpla kereszteződésről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#70920) K Norbi


K Norbi
addikt

(#70921) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Urak!

A húgom rákattant, hogy vesz egy 2010-es Priust... Valakinek van tapasztalata afelől, hog ymire kell figyelni?

Illetve alvázszám alapján hol tudom csekkolni az "élettörténetét"? (én egy magyart néztem neki, ő viszont olcsóbban akar egy külföldi darabot /- meg tudom nézni ennek a sztoriját, ha európai?/)

Köszönöm a javaslatokat.. :R

(#70922) Jorus válasza K Norbi (#70920) üzenetére


Jorus
nagyúr

Meg a rendőrös kép is jó. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70923) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Tegnap délután "örömmel" konstatáltam, hogy megdöglött az egyik tompított Osram NBU. Szinte napra pontosan élt 9 hónapot. Most betettem valami tartalékot egyelőre, hogy ne legyen feltűnő. Igazából szeptember elejéig eléggé kicsi az esélye, hogy sötétben is használjam, tehát nem látni, csak látszatni kell. Arra meg jó a gyengébb, sárgás fény is. Viszont szeptembertől jönne esti vezetés is, október végétől március elejéig meg kb. csak sötétben mennék vele.
Az NBU-nak tetszett a fehérsége meg az ereje, sőt, egy-két nagyobb fényvisszaverő tábla már zavaróan vakított a sötét éjszakában. Mindezt úgy, hogy relatív lefelé világítottak a lámpák (legalábbis a tavaszi fényszóróállításnál ez derült ki, de sajnos még nem tudtam kipróbálni érdemben a javulást).

Most reménykedek, hogy a tartalékizzó és a maradék NBU minél tovább kihúzza, de legkésőbb nyár végén cserélném párban. Tehát kérdés, hogy milyen H7-es izzót vegyek? "Szopassam" magam tovább NBU-val, esetleg Laser-el, vagy nem annyival jobbak egy SilverStar-hoz képest? Esetleg érdemes lenne megpróbálni valami Philips izzót?

[ Szerkesztve ]

(#70924) Kornel válasza Skillet (#70919) üzenetére


Kornel
veterán

Meddig nem hagynad futni?
Az első olaj 4 ezret mennek, a második 10-et, és utána akár beallok 10-re.
Azért ne mondja már senki, hogy 10k-s csereperiodus akkora szentségtörés​...

(#70925) raczger válasza aero. (#70914) üzenetére


raczger
őstag

Van az úgy, hogy mikor bemész a kereszteződésbe még nem mély, de míg vársz ott a sorodra, centiket emelkedik a víz.

(#70918) Qtya123: igen, sajnos szinte mindenhova befolyt, tegnap már pár órát takarítottuk, de ma is az lesz a program. Megpróbáljuk kiszedni az üléseket és a padlókárpitot.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#70926) Qru válasza Jaffa75 (#70921) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha külföldi akkor pl autodna és bevizsgáltatni márkaszervizben az akupakkot.

#nincsbennetarcsi

(#70927) TheProb válasza K Norbi (#70920) üzenetére


TheProb
veterán

Utolsó mondaton kifakadtam :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#70928) Jaffa75 válasza Qru (#70926) üzenetére


Jaffa75
őstag

Most kérdezem le... :R .. elvileg egy 3-as Prius 1.8-as automata. Osztrák egyetlen tulajtól származik, minden papír (számlák, szervizek, gumiról...) megvan róla!

(#70929) Kornel válasza raczger (#70925) üzenetére


Kornel
veterán

Ha nem szívott a motor vizet, szerintem nagy baj nem lehet.
Én a régi swiftemmel anno átgázoltam pár mely átfolyáson annak idején a borsodi árvízkor, az egyiket jól benéztem, az anyós ülés alatt nálam is állt vagy 5 cm víz, szerencsére a legszuro és a szivocso is nagyon magasan volt, motor nem kapott, a belteret szépen kitakarítottam, annyi, hogy a váltó szuszugon keresztül befolyt a víz, egy valtoolaj csere kellett. Olcsón megúsztam.

(#70930) raczger válasza Kornel (#70929) üzenetére


raczger
őstag

Az a baj, hogy a légszűrőházba bement a víz, a légszűrő is vizes volt, nem kizárt, hogy vizet szívott.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#70931) TheProb


TheProb
veterán

Valami normális, free VIN ellenőrző oldalt tud valaki? Muter mazdáján utóbbi időben nagyon lelkes lett a rozsda a sárvédő elemen és megnézném, hogy mi a fényezése kódja. Se az ajtón, se a motortérben nem találtam meg a kis lemezkét, a szükséges infókkal.

(#70931) TheProb: Ahogy aero. is linkelte, érdemes lenne benézni a folytószelep házba és ha van benne víz, akkor kitakarítani.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#70932) Kornel válasza raczger (#70930) üzenetére


Kornel
veterán

Na az gáz.
Azonnal elvinném valami hozzáértő szerelőhöz.

(#70933) raczger válasza Kornel (#70932) üzenetére


raczger
őstag

Úgy lesz, viszont csak hétfőn tudnak vele foglalkozni.
Szerencsére nem próbálgatta utána beindítani, autómentővel hozatta el az autót, reméljük nem lesz kötlséges a javítás. Teljesen patent 2006-os mk3-as Mondeo, mindent megcsináltatott rajta, kár lenne érte.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#70934) Mágus2 válasza raczger (#70933) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

4 gyertya ki, megforgatni önindítóval 3x 15 másodpercet, gyertyák be és ha szerencséje van, pöccre indulni fog.

(#70935) raczger válasza Mágus2 (#70934) üzenetére


raczger
őstag

Dízel (2.2 TDCI) esetében is (értelemszerűen ott az izzítógyertyát vennénk ki)?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#70936) Mágus2 válasza raczger (#70935) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Pontosan. :K Nem szabad, hogy legyen kompresszió, mert elgörbülne a hajtókar. Mindet ki kell venni, ott kifújja a vizet. De a turbó nyomás csövét is le kell venni és az intercoolerből kiereszteni a vizet.

[ Szerkesztve ]

(#70937) barnam_ válasza BigBlackDog (#70923) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én maradnék az NBU, vagy Laser-nél.

(#70938) BigBlackDog válasza barnam_ (#70937) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A Laser ér annyival többet, mint amennyivel többet kérnek érte? Fényerőben elég lenne az NBU is, esetleg a fehérebb fény miatt érdekelne a Laser. GE Megalight Ultra hogyan viszonyul ezekhez?

(#70939) EQMontoya válasza BigBlackDog (#70938) üzenetére


EQMontoya
veterán

Megalightom van most, miután 2.5 év után megadta magát az NBU, de még nem sokat mentem vele éjjel.

Same rules apply!

(#70940) BigBlackDog válasza EQMontoya (#70939) üzenetére


BigBlackDog
veterán

2.5 év? :Y Nem úgy volt, hogy azok fél-egy év alatt halnak?

(#70941) EQMontoya válasza BigBlackDog (#70940) üzenetére


EQMontoya
veterán

2015 Augusztusban raktam őket be, és nemrég égett ki, pont, amikor a múltkor láttál a Fehérvári-Hengermalom saroknál. 1-2 hónapja.

Same rules apply!

(#70942) barnam_ válasza BigBlackDog (#70938) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem tudom, hogy ér-e többet, én az emagnál vettem black friday alkalmával (5k volt egy pár).
Előtte GE megalight ultrám volt, szerintem fényerőben a laser jobb.

(#70943) raczger válasza Mágus2 (#70936) üzenetére


raczger
őstag

Kösz a tippet, szerintem inkább nem kísérletezünk, majd a szervizben megoldják ezt.

(#70923) BigBlackDog: Bátyámnak fél évet sem bírt a NBU

Nekem Philips X-tremeVision +130% van, fényerejével meg vagyok elégedve, élettartammal kapcsolatban nincs nagyon tapasztalatom, még csak fél éve van. Viszont a gyárilag megadott élettartama közel 2x annyi, mint a NBU (450 vs 250 óra).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#70944) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kérdésem lenne a szakikhoz, tegnap vettem észre egy búgó hangot elölről (i30 1.4 crdi), hullámzóan búg, én a kerék felöl hallom és csapágyra gyanakszom, kipróbáltam, jobbra kanyarodva erősödik, szóval bal kerékcsapágyra tippelnék, napokban kaptam el egy nagyobb kátyut, de én a jobb kerékre emlékszem, hogyan lehet biztosra megállapítani, hogy melyik, mert 60 eFt egy oldal cserével (márkaszerviz).
Mi más lehet még amúgy ami ilyen hangot adhat, ahogy gyorsítok erősödik, vuvuvuvuvu ilyen hangja van:D
a gumi 2016-os conti ecocontakt, elsőre arra is gondoltam, hogy az adja a hangot.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70945) Mágus2 válasza kisza25 (#70944) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csapágy lesz az. :K

(#70946) Kornel válasza kisza25 (#70944) üzenetére


Kornel
veterán

Csapágy lesz az.
Emeld meg, és forgasd meg a kerekeket, érezned kéne, hogy melyik a rossz.
Amúgy nem eladó lesz?
Hagyd így, add be valahova, úgyse fizetik meg a cserét ;)

(#70947) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

mennyi a reális ára egy custom saválló kipufogó rendszernek egy átlagos méretű sedanon 45-50-s átmérővel?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#70948) kisza25 válasza Kornel (#70946) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és Mágus2: köszi :R

Igen eladó (bár már gondolkozom a megtartásán, mert sokat esett az ára és nagyon sokkal kell kipótolni)
pont tegnap próbálta egy vevőjelölt és úgy tünt fel a hiba, nekem mindig szól a rádio az mellett nem hallani.
Próbánál persze kikapcsolt rádióval mentünk, hogy hallja milyen halk az autó, meg a motor, erre meg búgott elöl ez a szar, én így nem adom el, meg nem is akarok vele így közlekedni, mert beáll és ciki van.
Az add be valahova alatt mit értesz? számoltassam be? mert nagyon nevetséges összegeket mondtak rá :(

Már az is megfordult a fejemben, hogy eladom és megveszem fater hondáját, mert ő is új autó projectben van és gyüjtögetek még 1 évet, 1999 honda civic, minden 8ekm olaj/szűrő cserével, szalonból hozta ki, na azon már sokat nem bukok amíg gyüjtögetek és azt legalább tudom, hogy rendben van, csak régi:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70949) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

BBDog: Nekem az egyik Laser most égett ki, valamikor tavaly ősz körül tettem bele. A vicc az, hogy nem a párás lámpában égett ki :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#70950) Kornel válasza kisza25 (#70948) üzenetére


Kornel
veterán

Egy kia hogy romolhat el? ;]
Viccet félretéve, szerintem ha nem márkakereskedés csinálja, akkor lehet olcsóbb lenne.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.