Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70751) MunezXBK válasza kisza25 (#70750) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én elmúltam 40, de egyre inkább száguldoznék. :))

Szerencsére néha ki tudok ugrani az autobahnra. :DD

[ Szerkesztve ]

(#70752) kisza25 válasza MunezXBK (#70751) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

épített pályára mennék szívesen, de arra meg kellene egy olyan vas is, én a közúti száguldozásra gondoltam.
pl. ~2002 Sopron-Balatonlelle távot, egy 1,6-os opel vecta A-val 1:49 perc alatt abszolváltam, pedig 191 km sima közút (7-es 84-es). Ott dolgoztam 1 évet és 2 hetente hazajártam, a végére már nagyon ismertem, az egyenesekben 150-180 (ez volt a vége), a kanyarokban amit bírt a vas :))
Ma már ettől azért felelősségteljesebb vagyok:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70753) MunezXBK válasza kisza25 (#70752) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ugyanarra gondoltunk.

(#70754) adalbert1 válasza Qru (#70704) üzenetére


adalbert1
veterán

Én ha lehetne úgy venni, még mindig inkább manuálisan állítható tükörrel vennék autót - anno az F Astrában egészen megszoktam, az esetek 99%-ban meg úgyis csak én vezetem az autómat, kellene a fenének plusz elektronika és motor, ami elromolhat. :DDD

Presztízs témához: szerintem ez olyan A6-BMW5-Mercedes E környékén kezdődik (esetleg hasonló méretű Lexus, Volvo) - persze itt is szerintem csak az aktuális modell esetén érvényes ez, a 10+ éves prémiumoknak szerintem semmi presztízsük sincs (kivéve talán a szépen rendben tartott "régiségek", RS4, M3, stb). Azért kíváncsi lennék, hogy vajon hányan vesznek meg egy bizonyos autót, mert úgy gondolják, hogy annak nagyobb presztízse van, mint egy másiknak - nekem az lenne a fontos, hogy az igényeimnek megfeleljen, nem arra, hogy lássák, hogy mennyi pénzem van (ha egyszer veszek prémium kategóriából valamit, akkor is inkább a jobb anyaghasználat, kisebb menetzaj, okosabb/jobb kényelmi megoldások, nagyobb tér, stb. miatt lesz).

Kornel: Facelift után marad azért szívó motor is a Vitarában, vagy csak turbo benzines lesz a választékban?

[ Szerkesztve ]

(#70755) EQMontoya válasza MunezXBK (#70751) üzenetére


EQMontoya
veterán

Autópályás gyorsan menés nem vonz alapvetően, max egy jó kanyargós szakasz vagy egy elrakott körforgalom. Erre meg nem kell rohadt sok ló.
Gondolkodtam már én is, hogy lecserélem az IS-t, mondjuk E92FL, vagy valami ilyesmi, de igazából nem biztos, hogy sokkal többet adna élményben, viszont a mostanihoz képest a nyakamba vennék egy időzített bombát. Szóval marad még sokáig.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#70757) raczger válasza zolynet (#70664) üzenetére


raczger
őstag

0.396 másodperccel kikapni egy másik Civictől, ciki ;]

Csináltam fotókat a pálya széléről, szólj, ha kellene kép :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#70758) -v- válasza EQMontoya (#70755) üzenetére


-v-
addikt

elrakott körforgalom. Erre meg nem kell rohadt sok ló

Jah, elég megvárni a telet, aztán a tükörjégen már a két literes szívóval is megy a póverszlájd :DD

[ Szerkesztve ]

(#70759) tomcsi23 válasza -v- (#70758) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem nagyon van itt már tél. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#70760) Magnum_


Magnum_
nagyúr

mai munkahelyi issue utáni levezetésképp rendbe kaptuk valamelyest kollega fókáját. (Motip viaszoltunk IS, kellett neki a kis törődés, de még bőven kellene... de hát méterekkel szebb, mint volt.)
[link]
[link]

JA! pollenszűrőt is cseréltünk (én vettem meg a múltkori Kaufferes járatomnál), véleményezzétek pls, hogy indokolt volt-e a csere.[link]

I humbly and respectfully decline™

(#70761) rbalint88 válasza tomcsi23 (#70759) üzenetére


rbalint88
addikt

Ja az elmult negy evben erdeklodes hijan elmaradt, iden volt valami mutatoba, de igazabol ez se volt lfsz se.

(#70762) bitpork válasza Magnum_ (#70760) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem volt indokolt. Csak azért mert teliment kékkel, nem kell kidobni. ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70763) Qtya123


Qtya123
őstag

Ma egy elég ritka dolgot láttam. Megyek a kétsávos úton, látom a tükörben, hogy az elég erős forgalomban már régóta cikázik egy kis fehér Corsa és közeledik felém. Én 60-al mentem a városban, ő jöhetett úgy 70-80-al. Ez eddig nem nagy dolog. Az egyik pirosnál én álltam legelöl a jobb szélsőben, a Corsa mellém ért. Nem néztem át. Aztán mikor a következő piroshoz értem, már átnéztem, hogy ki ez az izgága, mert közben körbeautózott 1 buszt és befűzte 2 másik autó közötti résen, hogy újra ő álljon elöl a következő pirosnál. Hát egy saccra 70-80 év közötti kis öreg papa volt. 3 darab nagy MAN feliratú autóillatosító lógott az autójában. Gondolom az öregnek volt pár millió km a lábában. :) Mindenesetre a rutinját nem ette meg az életkora. (utána én lefordultam nemsokára, de láttam, hogy nagy nyugodtan cikázik tovább).

(#70764) barnam_ válasza Magnum_ (#70760) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szép lett a fóka!

A pollenszűrő csere nem volt indokolt :DD

(#70765) Kornel válasza Qtya123 (#70763) üzenetére


Kornel
veterán

Múltkor egy 70 körüli pappert láttam, mellette a mammer, Swift sportban, viszonylag fiatalosan felöltözve, és dinamikusan hajtva a kis verdát :K
Először azt hittem rosszul látok.

(#70766) kisza25 válasza Kornel (#70765) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a Swift sport-ról jut eszembe, ma lőttem :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70767) Magnum_ válasza kisza25 (#70766) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mennyivel szebb ez, mint az uj.

I humbly and respectfully decline™

(#70768) Kornel válasza kisza25 (#70766) üzenetére


Kornel
veterán

Gyűlnek a Swift sport tulajok is a fórumon.
Jobb esetben nem fogynak majd az autók.

***Nekem az új is tetszik, főleg, hogy japán :)

[ Szerkesztve ]

(#70769) kisza25 válasza Magnum_ (#70767) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és ez? ezt az udvaromon lőttem:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70770) focvis válasza Kornel (#70765) üzenetére


focvis
veterán

Nem írok be a Suzuki topikba; kérdezd meg telefonon a szervizt, hogy mivel szabad / kell kenni az ajtóhatárolót, van olyan amit semmivel. Magamtól amúgy lítiumos zsírsprayt (fehér) fújnék rá; Mannol kb. 5-600 Ft.

(#70755) EQMontoya: Te se változol, nem baj persze. :) Lassan a házi Toyota múzeumodban a helye, tedd el az utókornak. (nem genyóságból)

[ Szerkesztve ]

(#70771) Magnum_ válasza kisza25 (#70769) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nagyon tetszik. Komolyan.

I humbly and respectfully decline™

(#70772) lenko válasza mdani01 (#70710) üzenetére


lenko
aktív tag

Eddig csak kívülről láttam, de ma ezt kaptam bérautónak 5e km-el ( :O ) 700km-t mentem vele, 1 az 1-ben swift, csak nagyobb, és magasítva. A nagy kerék ellenére is üt a futómű, kanyarban úthibákon nyeklik összevissza. A motor ebben is ordít már 3e-s fordulattól. Anyaghasználat ugyanaz mindehol belül, az ajttót kívülről megkopogtatva a 2T wartburg ajtaja jutott eszembe. Elég messze van ez a presztizstől. Ez megint csak annak az autója aki viszonylag olcsón akar megbízható működő autót. És ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#70773) Kornel válasza focvis (#70770) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, az lesz valószínű.
Bár lehet ezres szervizen bekenetem velük jövő héten szerdán.
Ezernél bevállalnak akciós áron 13k-ert egy olajcseret gyári ECSTAR 5w30 olajjal, viszont utána már csak a 15 ezres /éves szerviz áron (30-40k között) hajlandóak cserélni, az meg ugye tök felesleges.
Azon gondolkoztam, hogy menjen akkor le az olaj, előtte odalépek neki egyet kettőt majd, és akkor utána nem gazdagitom feleslegesen a suzukit, hanem anyag áron csinálok magamnak mindig ez köztes (7,5k) olajcseret, így még gazdaságosabb is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#70774) EQMontoya válasza focvis (#70770) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát, ahhoz már azért sok a km, meg nyilván körbe volt már b@szva (utca "harcok"), szóval maximum Csikós féle szobor lehetne belőle.

Same rules apply!

(#70775) kisza25 válasza Magnum_ (#70771) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sógornőmé, 2 lityis benzines, apósé volt, ahogy a g4 1,6 16v is
lenko: ennyi és ezért is sikeres

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70776) Magnum_ válasza Kornel (#70773) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kikápéztál egy uj kocsit es evi 7.500ft-ot akarsz fogni, hogy csak 2 evente viszed szakszervizbe, koztes idoben meg te csereled?

Amugy haver suzukijan 45k kb az eves olajcsere, mert mindig mindenhol kiszamlaznak egy valag osszegert diagot is.. celerio... ez valai suzuki eloiras?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#70777) kisza25 válasza Magnum_ (#70776) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

félreérted, viszi évesre, csak félidőben saját maga is csinál 1 cserét

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70778) Magnum_ válasza kisza25 (#70777) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ja, az ugy nagyon jo.

I humbly and respectfully decline™

(#70779) Kornel válasza Magnum_ (#70776) üzenetére


Kornel
veterán

Úgy van ahogy kisza írta.
Evés / 15.000-es csere helytől függően 30-40k között áll meg.
Na most ha az 1000 km-es szervizen kívül csak ennyiért hajlandóak olajat cserélni, akkor nyilván nem fogok a 15k-s periódust csökkenteni, max. lefelezem azt, de azt otthon, gyári olajjal, gyári szűrővel.
Most meg ha akciósan megoldják 13k-ért, akkor legyen 1000 km-nél egy csere, egye fene.
És akkor 1-8-15-23-30 így tovabb, ebből a 8 és 23 otthon.

(#70780) Magnum_ válasza Kornel (#70779) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ja ez tok rendben van, meg szerintem keri is a turbos.
Gyari cikkszamot talaltal mar a szurore? Mennyibe kerul?

Azert allj mellette a cserekor az ezresnel.
Merre vetted amugy?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#70781) Kornel válasza Magnum_ (#70780) üzenetére


Kornel
veterán

Még nem csekkoltam, tippre 2000 HUF környéke, maximum.

Bent leszek persze, mondta is a munka felvevő, hogy be lehet menni...
Gondolom látta rajtam, hogy miújság :)
Gusztávnál.

[ Szerkesztve ]

(#70782) Magnum_ válasza Kornel (#70781) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Helyileg merre?

I humbly and respectfully decline™

(#70783) focvis válasza Kornel (#70773) üzenetére


focvis
veterán

Nem lehet 3000-ig eltolni a 13k-s olajcserét? Ha nem, akkor cseréljék 1000-nel.
Szerk: látom csak konkrétan 1000-nel ennyi.

Én nem mennék lejjebb a 15 ezres periódusnál, szvsz teljesen megfelelő, ha minőségi olaj megy bele. (nem a lengyel szusztinára gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#70784) Kornel válasza Magnum_ (#70782) üzenetére


Kornel
veterán

16. ker., a szomszédban.

Van ára a gyári olajnak: [link]
12+k :Y

Focvis: nem lehet, direkt kérdeztem, akkor éves szervíz díjért dolgoznak.
Úgyhogy marad az 1000 km.

Én meg szívem szerint megfeleznem a periódust, ugyanis akkor +14k HUF-ot jelent nagyjából fél evenete.

[ Szerkesztve ]

(#70785) kaszaking válasza MunezXBK (#70730) üzenetére


kaszaking
tag

Nagyon köszönöm a gyors segítséget :R

(#70786) Mágus2 válasza Kornel (#70779) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

No, milyen a verda? Mesélj valamit. Írhatnál valami bő lére eresztett első tapasztalatokat kiemelve a pozitívumokat és negatívumokat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#70787) Kornel válasza Mágus2 (#70786) üzenetére


Kornel
veterán

Hamarabb meg lehet szokni, mint a civicet, az kemény, ez meg egy átlag usernek készült darab.
A motor nagyon megy, 1500-tol bármit megold. Halkabb, mint a civic, de azért 120 után már tolakodó a szelzaj, viszont a motor nagyon jól el van szigetelve, és összességében​is halkabb, de nem egy audi, nyilván nem is oda van pozícionálva.
Belül a szokásos kalaptarton kívül nem zörög semmi, azt ma megoldottam.
Fogyasztás most felment 5,5-re, már második nap Pesten mozgok.
Persze a reális az 6-7 között lesz valahol, mert most még óvatoskodok, de lehet vele extrémen spórolni is.
Kormány nagyon nem közvetlen, de ezt a vetelkor is tudtam, futómű jó, még gyarikag eco módra fújt (2,7 bar) kerekekkel is kényelmes, de holnap lejebb engedek belőle.

Extrák terén meg tiszta Hawaii...
Nyáron jön az Android auto frissítés a központi fejegysegre, úgyhogy öröm bódottá.

[ Szerkesztve ]

(#70788) Kornel válasza Mágus2 (#70786) üzenetére


Kornel
veterán

Illetve mit szólsz a fent vázolt karbantartási tervemhez?

(#70789) kisza25 válasza Kornel (#70787) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

jap, nem semmi mi van benne a gl+-ban 4,2M-ért, engem is megvettek, már látom lízing lesz, mert 4,2 nem lesz meg kp-ra, te kérted a +2 év garit? 2wd, vagy 4 a tied?
Amúgy beleültem faszán körbe kilátni, látom az egész motorháztetőt, szűk helyről tolattam ki, egyből tolatókamera örvendeztetett, bár simán lehet érezni, hogy merre hány méter.
A kormány terepjárósan túlszervózott, pedig ugye ez nem az, de azért gyengébb terepen el lehet vele lenni.
1-2 perc alatt szokható az autó motorjának karaktere, 4 kerékkel mondjuk lent elvész az erő, de kicsit bele is keveredtem mikor volt a 4 kerék, mert a srác hülyeséget mondott, átrakta sportba, hogy akkor csak elöl hajt, de közben akkor mindig hajt hátul is, na mindegy. Kanyarokban nem billeg egyáltalán 3 ezer felett már morog a szívóbenya, de én szeretem, ha kicsit morog.
Majd asszonnyal is megnézetem, bár úgyis én döntök:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70790) Kornel válasza kisza25 (#70789) üzenetére


Kornel
veterán

Elvileg a 3. év végén is meg lehet venni a +2 év garit.
Azért a vitarabol nekem hiányozna pár dolog, a könyöklő mondjuk pótolható, de akkor se állítható, ha jól tudom, a LED lámpák meg szerintem csak FL-tol jönnek ott is majd.

Nálam nagyobb szívó bzi nem biztos, hogy van, de nem cserélném el egy 1.6, de még egy 1.8 szivora se a motorját.

[ Szerkesztve ]

(#70791) Mágus2 válasza Kornel (#70788) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

1000km után még fölösleges a csere. 3-4000km mire talán van értelme. A motor még nyers, mire bekopik kicsit, akkor érdemes cserélni. 3-4000km után ledobnám az olajat, utána 10 000km vagy 1 év, ami hamarabb jön. Turbó motornál ez sokat számít. ;) Ki lehet cserélni 7,5 k után is, csak fölösleges környezetszennyezés. A mai olajok sokkal többet tudnak. ;) Ezeket a motorokat tesztelik, picit bekoptatják, majd minden folyadékcsere után rakják az autóba. Már most 1 csere után van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#70792) Kornel válasza Mágus2 (#70791) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor hagyjam most, hiába "olcsó"?
13k most, anyagaron, utána meg drágább lenne a markaszervizben.

(#70793) rbalint88 válasza Kornel (#70790) üzenetére


rbalint88
addikt

múltkor BAH-nál bekóstolt egy Vitara S, szépen 3-ban csorogtam 40-nel a lámpához, pont váltásra így értem oda, aztán elkezdte nyomni neki, nem akart beengedni valószínűleg :) azért amíg nem jött meg a turbónyomás rendesen, eléggé fej-fej mellett mentünk. nem megy rosszul abszolút. ha nem padlózom, nem tudtam volna lehagyni.
kell az a chip végre :P de most egyelőre fékcsere (tárcsa és betét, meg a sallangok) lesz, az picit fontosabb. mert bár ugye mint tudjuk, a buziknak való, de néha azért jól jön :)

(#70794) kisza25 válasza rbalint88 (#70793) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

könnyű ám az a vitara, 1075 kg az 1,6 2wd, 1160 kg a 4 wd,
1140 kg az 1,4T 2wd és 1210 kg a 4wd

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70795) do3om válasza K Norbi (#70687) üzenetére


do3om
addikt

GEmegaliht-ot más is dicsérte itt ha jól emlékszem, berendeltem azt, de...
Időközben kicserélem az izzót, mivel csak 1 ment ki a régebbi cserekor maradt 1db hella valamilyen.
Most jöttem haza este kiszálltam megnézni, és nem igen tudnám megmondani mitől jobb az orsam NBU mint az az 1e forintos izzó.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#70796) Kornel válasza rbalint88 (#70793) üzenetére


Kornel
veterán

Ha stock, akkor kb. egal: [link]

(#70797) #39306496


#39306496
törölt tag

Sziasztok, egy egyszerű kérdéssel fordulok hozzátok. Vettem az autómba zsírúj hosszabb áttételű fogaskerékpárt, de pici sérülések vannak rajta. Vajon visszaküldjem az eladónak, vagy pici törődés után használhatóak lesznek?
Képek

[ Szerkesztve ]

(#70798) Qru válasza adalbert1 (#70754) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezzel én is így vagyok. Van 1-2 hasznos extra ami hiányzik a kocsimból (fényre sötétedő tükör) de pl én beérem a paraszt klímával is.

mod:

EQMontoya: Az autópályás engem sem, egyrészt nem alkalmas rá a verdám másrészt a legutóbbi 20k-s helyszíni bírság az M35-ön kicsit odavert. :D

Cserháton átmentünk hétvégén aztán hátulról kicsit megkergettem egy új Passatot. A harmadik kanyarnál érezte, hogy ez nem egy ligában focizunk így lehúzódott. Aztán persze a síkra leérve úgy ment el mellettem mintha állnék. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#70799) i-sti válasza Qru (#70798) üzenetére


i-sti
senior tag

"ényre sötétedő tükör"
Középső tükörre gondolsz?
Elméletileg (remélem), hogy az Audiban az van, de nem tudom hogyan kell haszálni ha van is benne ilyen feature. Nem tudom mit kell nézzek vagy mikor. :D

Novum Forum Siculorum

(#70800) BigBlackDog válasza i-sti (#70799) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nye :) Lényeg, hogy -ha jól tudom- nem kell hozzányúlni, hogy ne vakítson, ha a sötétben pl. egy kszenyonhuszár a seggedbe mászik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.