Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70701) BigBlackDog válasza Magnum_ (#70700) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esetleg veszel rá egy ilyet. ;]

(#70702) Magnum_ válasza BigBlackDog (#70701) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igazad van, tök valid :D

I humbly and respectfully decline™

(#70703) Snoop-y válasza Magnum_ (#70702) üzenetére


Snoop-y
veterán

Most miert? Nepauto? AZ :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#70704) Qru válasza Magnum_ (#70700) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőrös ülés nem kéne (főleg nem a Suzuki bőre) de a nyúlmókus meg igen. Na most itt a kettő együtt jár. Ebből a szempontból jobbak a náczi vágenek, hogy a saját ízlésedre konfigolhatod. És tudom szentségtörés itt sokak szemében de én még hátra sem rendelnék elektromos ablakemelőt. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#70705) Kornel


Kornel
veterán

(#70706) #94529552 válasza Qru (#70691) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem meg jóval nagyobb a Vitara presztizse. Komolyabb és tekintélyesebb autó, kényelmesebb nála a beszállás, magasan van az üléspozíció is, ráadásul hazai termék.

(#70707) Snoop-y válasza Kornel (#70705) üzenetére


Snoop-y
veterán

Infinity (sic!) SUV hasonlo mondjuk abban legalabb motor van de a csomagtartoja kisebb mint egy Civicnek :DD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#70708) Kornel válasza Snoop-y (#70707) üzenetére


Kornel
veterán

Rokonságban Infinity Q50-et akarnak venni, mennyire rossz ötlet?

(#70709) Qru válasza #94529552 (#70706) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Komolyabb és tekintélyesebb autó."
Ugyan mitől? Sem a belső anyagok minősége, sem az ára nem predesztinálja erre.

A méret meg, hogy itt készül.. annak meg mi köze hozzá? Pl az Audi A3 sedan sem attól prémium mert itt készül.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#70710) mdani01


mdani01
aktív tag

Miért ne lenne presztízse a Vitaranak? Egy fekete vagy fehér Vitara S-nek egyből utánafordulok és azt nézem sokan mások is. De szinte az összes új Suzukit megnézik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#70711) B-L-A-C-K válasza mdani01 (#70710) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért ne lenne presztízse a Vitaranak?

Már csak azért se mert Suzuki...Az oké hogy aki ért hozzá tudja már nem sz@rok, de az emberek kb 90%-ban az él hogy: Suzuki = papír swift.

[ Szerkesztve ]

(#70712) Kornel válasza mdani01 (#70710) üzenetére


Kornel
veterán

Nem presztízs autó, mert nem ezzel fog valaki tiszteletet kivívni magának, ha megjelenik valahol.
De az igaz, hogy az új suzukikat megnézik, főleg ha még újnak hatnak.
Ld. sötétben a rendőr az autóból úgy nézett (még hátra is fordult), hogy mi a fsz lehet az a éles fehér fényű autó...
Gondolom már előre dörzsölte a tenyerét, hogy elkap valami sufni barkács xenonos példányt :DDD

Black: amúgy pont az ellenkezője igaz már: [link]

Jaffa: már hogy lett volna? Egy gyári LED lámpába ugyan hogy kötne bele? :N

[ Szerkesztve ]

(#70713) Jaffa75 válasza B-L-A-C-K (#70711) üzenetére


Jaffa75
őstag

bennem is ez van, ez egy rossz sztereotípia... Viszont ha meglátok egy Vitarát, az eleje mindig megtetszik, de a hátulja :Y !
Egyébiránt a Vitara mindig kilógott a Suzukik közül, 1-2 lépcsőfokkal magasabban volt... :U :K

Kornel: és volt sikerélménye a zsandárnak?? :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70714) Qru válasza mdani01 (#70710) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy Dákó Dászterhez képest van a Vitarának is de azért összességében mondjuk (a méretnél maradva) az Audi Q3-nál beszélhetünk presztízsről, egy Vitaránál viszont nem igazán szvsz. :U

#nincsbennetarcsi

(#70715) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Aki road presence -t akar , az vegyen KRAZ-t. Az meg aki másnak vesz, meg is érdemli. Ennyit a presztízsről, ha szabad beleugatnom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70716) Tsebacsi válasza bitpork (#70715) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az nem presztízs, az tisztelet, vagy óvatosság. A presztízs ma egy olyan fogalom, amint az újgazdag k*cs*gök, tinik, és egyéb állatfajok lassan tönkretesznek. Szvsz :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#70717) bitpork válasza Tsebacsi (#70716) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Manapság a kettőt keverik, azért írtam így. Én leszarom ha Dacia jel van a kocsin, ha nyújtja azt a minőséget amire igényem van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70718) Mágus2 válasza bitpork (#70717) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak skoda jel ne legyen rajta. ;]

(#70719) mdani01 válasza B-L-A-C-K (#70711) üzenetére


mdani01
aktív tag

Elég baj, hogy ez van az emberek fejében hogy még mindig a régi Switnél ragadtak le..

Kornél & Qru: Akkor ezek szerint 4 karikának, vagy hasonlónak kell az elején lennie hogy több tiszteletet kapjon, bár nálam a Q3 pont nem váltja ki belőlem a preztízs feel-t.

Amúgy meg bimmer kell. ;]

iPhone 6S SpaceGray

(#70720) bitpork válasza Mágus2 (#70718) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Összekeversz a foltommal ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70721) Tsebacsi válasza mdani01 (#70719) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vilinek nagyon erős a Spirit-je, még akkor is a hangját hallom, amikor nincs is itt ;] :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#70722) kaszaking


kaszaking
tag

Bárdiban vásárolt már valaki olyan terméket amire volt betétdíj? Ha viszem a régi alkatrészt amit le kell adni mennyi idő után kapom vissza a betétdíjat?

(#70723) mdani01 válasza Tsebacsi (#70721) üzenetére


mdani01
aktív tag

Terjeszteni, hirdetni kell az igét az emberek felé :D

iPhone 6S SpaceGray

(#70724) Magnum_ válasza Qru (#70714) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem mondjuk Tiguan.

Mindenzt mondom ugy, hogy a fekete es feher vitara tetszik, de hatuljanak a tervezesenel valoban elfogyott az ihlet.

I humbly and respectfully decline™

(#70725) Qru válasza mdani01 (#70719) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vitara kell. ;]

#nincsbennetarcsi

(#70726) #94529552 válasza Qru (#70714) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van tekintélye a Vitaranak az tény. Nem kisautós a megjelenése. Azért mindig megnézik, ha ezzel megjelensz valahol. Én többre becsülöm, mint egy Q3-at, ár/értékben.

[ Szerkesztve ]

(#70727) Qru válasza #94529552 (#70726) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na így fogalmazva már helytálló. :K

mod:

brumi: Kösz, javítva.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#70728) brumi1024 válasza #94529552 (#70726) üzenetére


brumi1024
veterán

Az szerintem sem jelent semmit presztízs terén, hogy hol készült. Az A3 Sportback Ingolstadtban készül, mégsem lesz nagyobb presztízse, mint a Mexikóban készülő Q5-nek. Az ár-érték arány sosem tartozott a presztízst befolyásoló kérdések közé. Az viszont igaz, hogy a Vitarának nem kisautós a megjelenése (annak ellenére, hogy alapvetően az).

"Azért mindig megnézik, ha ezzel megjelensz valahol." - Ez nagyon környezetfüggő, és nem feltétlen előny.

Qru: Munez helyettes jelentkezik: helytálló. ;]

[ Szerkesztve ]

(#70729) salieri.


salieri.
őstag

Valaki le tudná írni pontosan a klímatöltés folyamatát? Minden esetben kiveszik a benne lévő gázt? Vagy azt külön kell kérnem mérjék meg hány gramm van benne.

(#70730) MunezXBK válasza kaszaking (#70722) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azonnal.

(#70731) Qru válasza salieri. (#70729) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell külön kérned. Ha nem üres a rendszer akkor lefejtik a régi gázt és az olajat aztán visszatöltik az új gázt és olajat.

#nincsbennetarcsi

(#70732) Declare válasza brumi1024 (#70728) üzenetére


Declare
őstag

Ez nagyon környezetfüggő, és nem feltétlen előny.
:K

mennyire egyetertek ezzel :)

(#70726) Pumma mikor es milyen elethelyzetben jo az, ha barki megnezi, hogy milyen autod van? De most komolyan kerdezem. Egy ceg eseteben azt mondom oke van jelentösege a presztizsnek, egyfajta latszat biztositek, benyomas, hogy jol megy a cegnek....lehet jelentösege....de az meg nem ott kezdödik, hogy suzuki :D ....de egy maganembernek erre miert es hol van szüksege? :F

(#70733) Jorus


Jorus
nagyúr

Agresszívek ma az autósok... Előbb egy i30 fenyített a belsőben, aki nem nagyon tudott előrejutni a telített belső sávban a furgonoktól, és ezt roppant nehezen viselte (ide-oda cikázott az M0 pályaelválasztó korlátja és a külső sáv széle között), aztán, amikor félreálltak előle, már a diósdi emelkedőn jártunk, így az addigra pipa furgonosok ronggyá alázták felfelé, körbeautózva a Hándéjt - csóri i30-ról azt hittem vissza fog gurulni, annyira nem ment. :D
A következő meg egy Duster-es volt az M7 felhajtón, akit nagyon sérthetett, hogy leelőztem még korábban, ezért úgy gondolta, hogy majd felfelé, ahogy leszűkül a két sáv egy sávra, majd jól lebüntet, és nem enged be, ezért kénytelen voltam az egész sort megelőzni.
De most tényleg, mi bajuk az ilyen frusztrált arcoknak? Engem pl. bárki megelőzhet, és mindenkit el is engedek, amint tudom.

Declare: olyan szempontból előny pl., hogy a szomszéd sosem beszélt velem (nem mintha hiányzott volna), de amikor megvettem a Subit, átjött, kérdezett, dumáltunk (neki Pajero-ja van), azóta asszonyok együtt főznek. :D Plusz egy sor kolléga, akikkel annakelőtte sosem beszéltem, jön oda, hogy ez milyen motor, és milyen összkerék, és ez is bubog? Meg az asszisztens lányok is szeretik, ha én viszem el őket az ebédlőig, mert a napfénytetőn át lehet integetni. :DDD

EQMontoya: :)) ezjó!

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70734) EQMontoya válasza Jorus (#70733) üzenetére


EQMontoya
veterán

Meg kellene nézetni velük ezt. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#70735) -v- válasza Jorus (#70733) üzenetére


-v-
addikt

mi bajuk az ilyen frusztrált arcoknak

Mondjuk manapsag inkabb az a ritka itthon, ha valaki nem frusztralt .. aztan kibol itt jon ki, kibol ott.. mostanaban meg inkabb elszabadult ez a szarunk a masikra, mindenkinek mindent szabad mentalitas.

(#70736) bitpork válasza -v- (#70735) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én iszonyat jókat szoktam borulni amikor tempomattal mék 90-nel osz minden pöcsköszörű emberkedik :D De az a legjobb amikor utolérem őket tanyán, falun vagy városi lámpánál és mögöttük állva elkezdem emelni a kocsit. Apám, a tyúk semmi ahhoz a nyaktekeréshez és guvadt szemhez képest, amit műsorként leadnak :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70737) Snoop-y válasza Kornel (#70708) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csomagtartoja annak sem tul nagy de ha megbizhatosag miatt kerdezed akkor szerintem jo valasztas.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#70738) Kornel válasza Snoop-y (#70737) üzenetére


Kornel
veterán

Megbízhatóság szempontjából kérdeztem.
Mennyire franciák ezek? (Nissan-Renault)

(#70739) #94529552 válasza brumi1024 (#70728) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt nem indoknak mondtam, csak ráadás volt. Ne keverd bele. :N Meg aztán azt se feledd, hogy nem mindenkinek azok a szempontjai, mint neked, de mindegy.
Declare Céges kocsiról lenne szó.

(#70740) -v- válasza bitpork (#70736) üzenetére


-v-
addikt

Papperezok kozott is van olyan, aki nem zavarja a tobbieket, figyel a masikra, ott es ugy papperezik, hogy semmi baj nincs vele, meg van az is, aki ugyanaz a mentalitas, mint az emberkedok=szarok mindenki masra magam korul, nekem itt mindent szabad.

(#70741) Snoop-y válasza Kornel (#70738) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ujonnan veszi ugye arrol beszelunk? A regi Q50 az nem volt tul sikeres.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#70742) brumi1024 válasza #94529552 (#70739) üzenetére


brumi1024
veterán

A hol készül dolgot csak én értelmeztem presztízskérdésnek. :)

"Meg aztán azt se feledd, hogy nem mindenkinek azok a szempontjai, mint neked, de mindegy." - Nyilván, de a presztízs arról szól, hogy mások miként értékelik az autót. Ez pedig a nagy embertömeg miatt már-már objektív kérdés. Lehet, hogy valakinél presztízskérdés az, hogy - most hasamra ütök - hány elemből van összerakva a lökhárító, de a nagy átlagban az ilyen dolgok eltűnnek.

(#70743) kisza25 válasza Declare (#70732) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pl. ha ingatlanokat árul, mint én, higgyétek el számít, lehet azért mert fiatal vagyok és így komolyabban vesznek, mert fater egy 1999 Hondával ugyanannyit ad el , mint én:D
Na látom jó kis vitát indítottam:P

Na megtesztvezettem a fullos vitara-t 1,6 szívóval:D
A srác direkt biztatott, hogy 90-el menjek bele egy hajtűkanyarba, bazz meg se billent, utolsó suzukival amit vezettem meghaltunk volna, volt is bennem egy kis félsz:P
Nem volt rossz vezetni, de alul (alacsony fordulaton) érezni lehetett az összkerékhajtás visszafogó erejét, aztán srác átállította, hogy csak elöl hajtson úgy már jó volt, mondjuk 3000 felett már van hangja a motornak, fura, hogy látom az egész motorháztetőt.
Az 1 nagyon rövid, gondolom az a felező helyett lehet:P
Az ülés kényelmes volt amíg benne ültem, de a fekete bőr rohadt forró volt, mert napon állt, de klímával hamar visszahűtöttem a belét.
A vezetőülés az én 178 cm-hez állítva, kényelmesen elfértem hátul, csomija is elég lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#70744) barnam_


barnam_
nagyúr

Van itt olyan, akinek van kedvessége Bárdihoz vagy Unixhoz?
Dobjon egy pü-t légyszi :B

(#70745) Kornel válasza Snoop-y (#70741) üzenetére


Kornel
veterán

1-2 évesen akarná.

Kisza: nem kell bele az AWD, meg a bőr se.
Sima 2WD GL+ 4,2 metallal.

(#70746) Qru válasza Jorus (#70733) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Többnyire az alulmotorizált sz@rokban, akiket semmibe se vesznek ott szakad el a cérna ahogy észrevettem.

#nincsbennetarcsi

(#70747) kisza25 válasza Kornel (#70745) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja tudom, kértem ajánlatot, a GL+ tényleg megéri, +300eFt-ért:
ködlámpa,
színre fújt kilincs, tükör ezüst hűtőmaszk,
ülésfűtés,
smartphone kapcs. érintő képernyő, tolatókamera,
alufelni,
tetősin,
sötétített hátsó üvegezés,
fűtött tükör,
bőrös kormány,
tempomat,
csomagtér választó
LED
elektromos ablak hátul
automata klíma
lábtér világítás
....... :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#70748) Kornel válasza kisza25 (#70747) üzenetére


Kornel
veterán

Az igazi a FL-es 1.0T lesz, ha hozzák az Scross felszereltségét ebbe is.

(#70749) szentkuti11 válasza barnam_ (#70744) üzenetére


szentkuti11
addikt

PÜ ment. Ha érdekel valakit Unix-előny, bombázzon bátran!

(#70750) kisza25 válasza Kornel (#70748) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem jó lesz az 1,6 szívó, hengerenkénti befecsis, megszoktam én a szívóbenyát, lassan 40 vagyok, már nem vágyok száguldozni, na meg ahhoz a használathoz amire nekem kell, pont jó lesz, amúgy a vitara magas hasa is, mikor 10000-12000 nm tanyákat mutatok:P

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.