Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) Magnum_ válasza kisza25 (#69950) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Carcarpit2000

Kornel: nem jon semmi vihar

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#69952) Integrale


Integrale
veterán

Szerintetek a Veda nezi a lampat? Keson vettem eszre palyan, hogy nem kapcsoltam fel. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#69953) dnelb válasza Integrale (#69952) üzenetére


dnelb
veterán

nem, én már vagy 10k kmt mentem lámpa nélkül pályán, nem jött semmi

(#69954) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link] mutattam mar, hogy jartam?

Integrale: nem. En csak drl-el jarok nappal

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#69955) Speeedfire válasza Magnum_ (#69954) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Fékport szedted le?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#69956) dnelb válasza Magnum_ (#69954) üzenetére


dnelb
veterán

ez jó cucc, honnan vetted?

(#69957) Magnum_ válasza dnelb (#69956) üzenetére


Magnum_
nagyúr

rablint88-tol kaptam ajiba, mert kedvel

I humbly and respectfully decline™

(#69958) barnam_ válasza Magnum_ (#69954) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mi a f*sz, sok volt a vörösbor??? :DDD
Itt már esik csöpög az eső, szóval nem állok neki kocsit mosni.

szerk.: 4. kerület

[ Szerkesztve ]

(#69959) Magnum_ válasza barnam_ (#69958) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hol az az itt?
Egy 10perces nagyon kiados zuhenak orulnek. De max 10percben :D

I humbly and respectfully decline™

(#69960) K Norbi válasza Integrale (#69952) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem nézi az övet sem. Csak ha gyorsan mész át alatta.
Én már úgy járok a Szalkai és a Nyíregyi alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#69961) kisza25 válasza Magnum_ (#69951) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69962) Salex1


Salex1
senior tag

Egy rövid történet autóvásárlásról, hogy mire kell figyelni:
Vettünk egy autót kereskedésből az asszonynak, alaposan átnéztük, motorikusan mindenhogy, ahogy csak tudtuk...miden rendben volt. Pestről szépen hazajöttünk vele.
Aztán vittük eredetiség vizsgára, ahol kihozták, hogy az alvázszámot átrakták egy másik kocsiról :O
szinte észre vehetetlenül, nagyon profi munkával..szóval most megyünk a rendőrségre feljelentést tenni (ami automatikusan is megtörténik a sikertelen eredetiségvizsga által).
Beszéltem a kereskedéssel tegnap, mondtam, hogy szeretnék elállni az üzlettől, mert ez így nem az az autó amit vettünk. Azt mondta vigyük fel, visszaadja az árát.
Elvittük, de várt minket aki eladta (csak egy ügyintéző) meg két másik fickó...mindhárom elég nagy darab vastag arany láncos fajta nepper: Nekik semmi közük hozzá, csak bizományba volt ott az autó. De semmilyen adatot nem adtak az eladóról. Az aláírás, pecsét alapján sem tudtam semmit kideríteni, csak hogy januárban alakult a cég. Elhajtottak minket, próbáltunk még ezt-azt, de elég csúnyán fenyegettek és nem hiányzott még egy verés is.
Eredmény, van egy kocsink, amit most fél-egy évig a rendőrség fog nekünk őrizni :(
Ha kiderül, hogy az eredeti lopott volt, akkor se pénz se kocsi.
Ha nem lopott, és végigfut az ügy, akkor van egy kis esély, hogy látjuk még.
Konklúzió: Kereskedőnek akkor higgyél, ha ló legel a sírján!
Illetve eredetiség vizsga nélkül ne add oda a vételárat senkinek!

Amikor vettük szó nem volt bizományos értékesítésről. Én azt hittem (amit a templomban kellett volna, és inkább meggyőződni), hogy az a kereskedő cég.
Miután eljött a baj, akkor mondták csak, de nem voltak hajlandóak még egy telefonszámot sem adni, nemhogy a szerződést megmutatni (mert gondolom nincs semmilyen szerződés). Így papíron semmi közük nincs az adásvételhez.

[ Szerkesztve ]

(#69963) Kornel válasza Salex1 (#69962) üzenetére


Kornel
veterán

Kitartás, egy ügyvéd nem ártana szerintem.

(#69964) -v- válasza Salex1 (#69962) üzenetére


-v-
addikt

:(

(#69965) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ma volt pici időm, körbenézegettem egy új civic-et. Hát izé... Formára tetszik. Belül az anyagminőség minimálisan jobb csak a 8 gennél. A hely kisebb, főleg fejtérben és jobb lábnál a széles középkonzol miatt, kisebbek a térképzsebek és a kesztyűtartó is... A váltó toszogatva nem tűnt rossznak, az ülés kevésbé passzentos, ezért kevésbé fog tartani kanyarban. A csomagtartót nem tudtam kinyitni :( A hátsó ülés fura, és szerintem szűkebb.

Ha jó is az autó, azt a motor-váltó-futómű 3asa adja el, nem a térkínálata, mint a korábbiakat.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69966) -v- válasza Tsebacsi (#69965) üzenetére


-v-
addikt

Formára tetszik

Itt nagyon nagy baj van :(

(#69967) Tsebacsi válasza -v- (#69966) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ízlésről nem vitatkozunk, nekem meg a BKK buszok nem tetszenek, mégse tiporlak sárba ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69968) Kornel válasza Tsebacsi (#69965) üzenetére


Kornel
veterán

Nézd meg az Scross-t​, az tágasabb, mint a kuvik, csak a hátsó magic seat fog hiányozni...(most már csak az aktuális jazzben elérhető)

És nálam is baj van, mert még tetszik is.

[ Szerkesztve ]

(#69969) footy válasza Tsebacsi (#69965) üzenetére


footy
addikt

Neked nem civic kell az tuti... :N

[ Szerkesztve ]

(#69970) MunezXBK válasza Salex1 (#69962) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hát...khm...mi egyik kereskedésben sem kértük előre a vételárat.

Előleg, abból minden elintézve, majd átvételkor a többi.

(#69971) kisza25 válasza MunezXBK (#69970) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ahol én vettem ott mindent utólag fizettettek, talán az eredetvizsgára előre elkérték a pénzt, a kormányablakba átírtuk, megcsinálták a biztosítást és jöttem is haza

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69973) Qru válasza Integrale (#69952) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem nézi, nyugi nem lesz bünti.

#nincsbennetarcsi

(#69974) -v- válasza Tsebacsi (#69967) üzenetére


-v-
addikt

nekem meg a BKK buszok nem tetszenek

Pedig amennyit emlegetitek, én már azt gondoltam autóbusz fetisiszták vagytok ;]

Ízlésről nem vitatkozunk

Persze.. kivéve ha valakinek az új civic tetszik, mert akkor ott nagy a baj :DD

(#69975) Skillet válasza -v- (#69974) üzenetére


Skillet
addikt

:DD
;]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#69976) nyogo83 válasza kisza25 (#69971) üzenetére


nyogo83
senior tag

Maganszemelytol eddig csak ugy vettem barmilyen jarmuvet, hogy kitoltott adasvetelivel elmentunk egyutt megcsinalni az eredetvizsgat, aztan amikor meglett, akkor alairtuk, kifizettem.

Meg abban se bizom, hogy helyettem elintezzek a forgalomba helyezest, atirast amiota jopar eve hamis csekkel "fizette" ki az atirasi illeteket es nekem volt belole problemam, illetve rajtam hajottak be megint...
Divat volt egy idoben amig csekkeztek, es siman volt ott volt a sarosak kozott nagynevu autokereskedo ceg is.

(#69977) Tsebacsi válasza -v- (#69974) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr


:o

Á ez jobb: :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69979) Jorus válasza Salex1 (#69962) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez milyen genyóság már ez a fenyegetés. :( Jogilag ugye ők vannak hátrányban, és akkor odahívnak pár arcot, akiket ilyen esetekben oda szokás hívni, és akkor az ember elmegy onnan, mert nem akar gondot. Te, Saint_, nem szeretnél ilyesmire specializálódni? Menő lehetnél tökre... csajok, verdák, rozéfröccs, meg erkölcsi fölény 4ever, megminden. :)
Emlékszem, "nekem" egyszer hívtak ilyen arcokat, hogy akkor ijedjek meg, de a négy kopaszból kettő egyből köszönt előre, mivel hozzám jártak MMA földharcra, a maradék kettő meg egyébként is vézna volt, és akkor így eltekintettünk a továbbiaktól. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#69980) adalbert1 válasza Jorus (#69979) üzenetére


adalbert1
veterán

A te sztorid mondjuk vicces :) , de azért úgy érzem, hogy nem lehet úgy élni, hogy mindig én legyek a legnagyobb/legerősebb/legokosabb, mert úgyis lesz valaki, aki túltesz rajtam valamiben.
Persze sok felesleges kockázatot ki lehet védeni (pl. ez is érdekes, ha előtte elvitték volna átnézetni, akkor biztos megkímélték volna magukat pár szívástól), de szerintem alapvetően az nem jó állapot, hogy mindig abból kell kiindulni, hogy éppen miképp akar átverni az eladó, hol lehet a trükk, mit akar eltitkolni/elhallgatni?

(#69981) Vesztor87 válasza Salex1 (#69962) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Részvétem! Annyi rém történetet olvasni... Ugy kell ezután autót venni h eredetvizsgara együtt megyünk ? Mondjuk arról is azt írták hogy nem sokat ér, vt akinek annál vt gubanc... Lassan ott tartok h addig nem lesz autó csere amíg nem lesz egy zsír újra keret...

(#69982) Magnum_ válasza Jorus (#69979) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tisztesseges munkaval is telik rozefroccsre, verdara, meg csajokra, ugyhogy hagyok szeletet a zugugyvedeknek :-)

Amugy meg lemostam a verdat. Most simogatom.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#69983) nyogo83 válasza Vesztor87 (#69981) üzenetére


nyogo83
senior tag

Szerintem az eredetvizsga igazabol a vevo reszerol a legfontosabb, ezert is tartom sok esetben felelotlensegnek, ha megvesszuk az autot, szerzodes miegymas alalirva, aztan majd utana mi csinaljuk meg az eredetvizsgat.
Bar ugye ahogy jopar pelda mutatja, az itthoni eredetvizsga is meger egy miset, kozel sem 100%-os.

(#69984) focvis


focvis
veterán

Willson bácsi!
Kifogás? [link] [link]

(#69985) matyi012345


matyi012345
őstag

Üdv!

Lehet, hogy van jobb topic rá, ha igen akkor irányítsatok át, de egyelőre nem találtam.

Szóval mennyire elvetemült ötlet GPS trackert helyezni az autómba? És ha van értelme akkor hova?

Erre gondoltam, vagy valami hasonló eszközre, amire ha rákapcsolódok akkor látom az autó helyzetét (lopás esetén ugye).

Egyelőre gravírozott ablakok (rendszám), plusz kormány-pedál zár van benne ami számzáras, tehát vagy a kormány, vagy az eszköz roncsolásával lehet eltávolítani. Gyári riasztó van benne még, de azt hagyjuk.. :).

(#69986) Kornel válasza matyi012345 (#69985) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem van hasonló, egy 20000 mAh-s powerbankhoz kötve, egy hónapot is kibírja.
GT03 és társai, ezer féle verzió van.

(#69987) Magnum_ válasza Kornel (#69986) üzenetére


Magnum_
nagyúr

telefonon tudod nyomon követni, vagy hogy?
kell bele sim kártya?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#69988) Kornel válasza Magnum_ (#69987) üzenetére


Kornel
veterán

Kell bele.
Telenornal van jó csomag, hipernet praktikum, évente feltöltöd 3000-el, és még bőven marad úgyis.
Weblapon, de akár appon is tudod követni, annyi, hogy 1 perces intervallumban frissíti csak a pozíciót, de a GPS koordinátákat közben is tárolja, csak nem real time látod. Létezik olyan is, de azok már fizetősök.

(#69989) Magnum_ válasza Kornel (#69988) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tök jó, köszönöm :R

I humbly and respectfully decline™

(#69990) Kornel válasza Magnum_ (#69989) üzenetére


Kornel
veterán

Ha gondolod next time megmutatom.
Bár most egyelőre kiszerelve, de majd találok neki jövő héten valami helyet.

(#69991) bitpork válasza focvis (#69984) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De gyűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűlölöm az olyan oldalakat amik egér aktív ablak szélére felbsznak reklámokat. Ilyenkor automatice blokkoló.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69992) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ma ippenhogy hazahozott a kocsi ... falun belul féluton, talan pont egy autos szaki hazatol 50m-re allt meg ...

bevetem egy kanyart 3-asba ... majd visszavettem a gazt, mert lassan akaratm menni, majd mikor haladnék, nyomom a gazt-semmi, aszittem annyira lelassultam, hogy 2-es kell neki, de az sem ... kocsi kezdett leffulladozni, benyoimtam ku7plung, és csak ugy probaltam gazt adni neki, de egyre jobban kezdett lefuladni, így hat lealltam, ....majd probaltam beindítani , de még az aksi se rangatja be a motort

egy bacsi kijött, fazisceruzaval ramert az akkkumulatorra, az jo volt

jött meg egy srac, betolta, elindult, a lendulet berantotta a motort, de amint probalénam ezt fenntartani, megint lefuladt
bacsi nézte a motort mikozben probaltam a gazpedallal adni, levegoszuronel van valami, "oda fujja be"

pillangófolytószelep (iilyen mondujuk biztos nincs) hibaja volt, hogy alpjarat llskor leesett, leallt, de megemeltek az alapjaratot, ennek par honapja, az azota viszaallt ...ritkan bog mar a motor terhelés nélkl 2000-es fordulaton ...

lanc most volt cserelve 1 hete , olaj-levegoszuro-olajsuro pedig 3 hete

remélem semmi komoly .-(((
indtasnal tengely felol hallott kattanast ....

van valakinek esetleg tippje, hogy mi lehet?

skoda felicia 1.3

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#69993) tomcsi23 válasza focvis (#69984) üzenetére


tomcsi23
veterán

Micsoda verdák. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#69994) focvis válasza tomcsi23 (#69993) üzenetére


focvis
veterán

Neked ezt néztem ki.

@Porky: nálam nem dob fel semmi reklámot. (Hírlevél linkje ide mutat.)

[ Szerkesztve ]

(#69995) tomcsi23 válasza focvis (#69994) üzenetére


tomcsi23
veterán

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#69996) -v- válasza tomcsi23 (#69995) üzenetére


-v-
addikt

:C

(#69997) focvis válasza -v- (#69996) üzenetére


focvis
veterán

Először jöjjenek a kifogások, utána tessék nevetgélni.

(#69998) -v- válasza focvis (#69997) üzenetére


-v-
addikt

Kérem?

(#69999) Speeedfire válasza focvis (#69984) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A piros 8-ast tudnám élni, egyik kedvencem. :K :C

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#70000) mdani01 válasza focvis (#69997) üzenetére


mdani01
aktív tag

BMW csini darab csak a navi hiányzik belőle meg az M-es züléssek.

iPhone 6S SpaceGray

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.