Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) Mágus2 válasza kisza25 (#69597) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem láttam, nem vezettem, nem tudom hol fog a kuplung, mennyire van elkopva. Ha az rendben, akkor javíthat a helyzeten a megfelelő olaj.

[ Szerkesztve ]

(#69602) kisza25 válasza Integrale (#69600) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja hogy az egy pedál, én csak a jobboldalit szoktam használni, a középső az pazarlás, a bal oldalit még nem mertem megnyomni, mert az nem tudom micsoda:D

Mágus2: értem, nem úgy veszi be nehezen, hogy recsegne, hanem mintha szorulna a kulisszában,
A kuplung elégé fent fog, kb utolsó 1/3, de nem feljebb, mint a szalonból kihozott új kia ceed 1,4-ben.
Váltásnál sosem recseg, beveszi a fokozatokat elsőre, csak fizikailag, nehezebb 2-be rakni, mintha szorulna.
egyébként manuálisban van valami előírás, hogy mennyi időnként illene lecserélni a váltó olajat?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69603) Snoop-y válasza bitpork (#69592) üzenetére


Snoop-y
veterán

Amugy is hazugsag de legalabbis ez a resz:

"Ket olajcsere kozt 0 olajfogyasztas"

Az osszes M-es BMW eszi az olajat (attol fuggoen milyen nehez a labad) es figyelmeztet is, hogy toltsel utana.

mod: kozben meg latom az olajszintjelzo nem mukodik rendesen (biztos nem is erdekes ez hiszen nem eszi az olajat) :U

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#69604) Mágus2 válasza kisza25 (#69602) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nincs előírás, de illik cserélni, ha sokáig meg akarod tartani a váltót. A Kulisszát sem elvetendő dolog megkenni. A motortérben és az utastérben is. ;] Gondolom ez kimaradt az elmúlt 10 évben.

(#69605) Magnum_ válasza Integrale (#69600) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

ezen nevettem

I humbly and respectfully decline™

(#69606) Qru válasza kisza25 (#69602) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kell lennie rá gyári előírásnak rá... de ha az van odaírva, hogy élettartam akkor azt azért ne hidd el. :D

#nincsbennetarcsi

(#69607) gzbotii válasza Mágus2 (#69596) üzenetére


gzbotii
veterán

És mennyire könnyű túltölteni?
Aki csinált már ilyet, az gondolom tudja, mire kell figyelni.

Szomszédom cserélte le nekem, VAG kocsikat szerel szinte csak, szóval remélem nem b*zta el...
Kb 1,5L ment bele

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#69608) Mágus2 válasza gzbotii (#69607) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

1,5 szerintem kevés, de attól függ, hogy mennyi maradt a váltóban. Vízszintesen kell, hogy álljon az autó, nem a kerekein, mert a TDI motor alatt mindig összeül a rugó. Ilyenkor lejjebb kerül az orra, ami azért baj, mert előlről van a váltón a feltöltő és szint ellenőrző csavar, minél lejjebb az orra, annál kevesebb olaj fér be. Ha a csápos emelőn volt, akkor jó lett a szint, ott egyenesen van. :K

[ Szerkesztve ]

(#69609) gzbotii válasza Mágus2 (#69608) üzenetére


gzbotii
veterán

Kerekein volt, nem volt megemelve.
Mennyivel ment bele kevesebb, így tippre?
Okozhatott valami kárt?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#69610) Mágus2 válasza gzbotii (#69609) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha a kerekein állt, akkor kevés ment bele, 1,9-nek bele kellett volna mennie. 2,1 a feltöltési mennyisége a száraz váltónak, annyi nem megy bele ha nem volt szétszedve a váltó.

A bekarikázott részen kell ellenőrizni a szintet és tölteni a váltót, amint látod ez a váltó elején van, az akksi alatti részen.

16-os imbusz kell hozzá, szerintem az nincs nálad. Ha van benne 1,5 liter olaj, nem lesz baja, de fel kell tölteni, amint lesz rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#69611) gzbotii válasza Mágus2 (#69610) üzenetére


gzbotii
veterán

Na bazz, ez nem jó hír.
Kb 2-3 hét múlva megyek újra haza, ha addig így járok, mennyi kár keletkezik (600km)? Vagy inkább vigyem el itt valahová...
esetleg megtudom én is csinálni ezt :F
Szerszám van, olaj a csomagtartóban

szerk.: igen, láttam, hogy hol töltötte bele. Ha jól sejtem, egy kulcs és tölcsér segítségével, itthon is rá tudok tölteni

(#69612) Mágus2: oké, akkor amint hazaérek, rúgom is rá a kaput. Kösz az infót :R

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#69612) Mágus2 válasza gzbotii (#69611) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Rosszul sejted, 16-os imbusz kell, meg cső a tölcsérre és úgy lehet bele tölteni. Ott oldalról nincs szinte semmi hely, nem megy be oda a tölcsér. Csak alulról hozzáférhető a csavar.

Ilyen alapvető dolgokat hogy lehet elbaszni??? Most komolyan!

[ Szerkesztve ]

(#69613) gzbotii válasza Mágus2 (#69612) üzenetére


gzbotii
veterán

Csávó alapból Castrolt akart bele, nem értette, hogy miért kell nekem OEM. Amikor meg azt mondtam, hogy neten írta valaki, aki ért hozzá, ferdén nézett rám.

Amúgy, egy otthoni (Gyergyószentmiklós) cégnek a flottáját tartja karban (Octavia, Fabia, Transpoterek), hozzá szoktam vinni az olyan dolgokat, mind olajcsere, hosszbordás, stb. Komolyabb cuccokat, és amik ASAP azt itt, egyik legjobb (és legdrágább) helyre hordom, ott azért van 20+ ember és némi komoly cucc

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#69614) Qru válasza gzbotii (#69613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

#nincsbennetarcsi

(#69615) Magnum_ válasza Qru (#69614) üzenetére


Magnum_
nagyúr

I humbly and respectfully decline™

(#69616) gzbotii válasza Qru (#69614) üzenetére


gzbotii
veterán

A szín és a bajusz nem talál. :DDD

De most őszintén, ahogy a mágus is írta, ki gondolta, hogy ezt is el lehet kúrni? Én azt hittem, hülyebiztos művelet.

Saint_, bárcsak így nézne ki - akkor meg is bocsájtanék :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#69617) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Izzókat kell cserélnem az autóba, amíg el nem veszik a forgalmit (jelenleg béne zöldes xenon hatású valami). H7 és W5W kellene, szép fehér színben. Mit ajánlanátok? Osram termékei? :R

(#69618) tboldi válasza motoflug (#69617) üzenetére


tboldi
nagyúr

Osram Nightbreaker Laser H7 és Osram Cool Blue Intense W5W

Ezek vannak nekem is bent (csak H4, de lényegtelen). A hagyományos, sima izzókhoz képest fehérebb fényűek, de egy pici sárgás árnyalatuk azért van.

[ Szerkesztve ]

(#69619) motoflug válasza tboldi (#69618) üzenetére


motoflug
őstag

A rendőr piszkál érte, vagy ez rendben van?

(#69620) EQMontoya válasza motoflug (#69619) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez rendben van, itthon hivatalosan forgalmazott izzó.
Én is GE Megalight Ultraval tolom most, előtte meg még a korábbi szériás Osram, az NBU volt.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#69621) Qru válasza motoflug (#69619) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen legális. :K

#nincsbennetarcsi

(#69622) motoflug


motoflug
őstag

Köszönöm a válaszokat:

Ez az oldal okés?

W5W

Nightbreaker.

Utóbbinál mit jelent a +130%? :R

(#69623) Speeedfire válasza tboldi (#69618) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezek ennyire jók? Lehet, hogy csinálnék egy teljes cserét elöl. A led-es helyzetjelző, amúgyis néha elkezd villogni nálam. :F

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#69624) dnelb válasza motoflug (#69622) üzenetére


dnelb
veterán

okés de a simát vedd, a laser nagyon hamar kiég és nem jobb annyival..

(#69625) Qru válasza motoflug (#69622) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A hagyományos izzóhoz képest akár +130%-al jobban világít.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#69626) motoflug válasza dnelb (#69624) üzenetére


motoflug
őstag

(#69627) szekra válasza Speeedfire (#69623) üzenetére


szekra
őstag

A retrofit led nem off-road? Vagy nem szokták nézni?

(#69628) dnelb válasza motoflug (#69626) üzenetére


dnelb
veterán

yess!

(#69629) -secret- válasza Qru (#69625) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

De az élettartama meg hulladék a sima égőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#69630) motoflug válasza -secret- (#69629) üzenetére


motoflug
őstag

& Krisztián.

Megrendelem a simát, köszönöm! :R

W5W-re esetleg még ajánlás, ami tuti fehéres nem kékes?

[ Szerkesztve ]

(#69631) Qru válasza -secret- (#69629) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Átlag 250 óra... Azért az elég sovány. :K

#nincsbennetarcsi

(#69632) tboldi válasza Speeedfire (#69623) üzenetére


tboldi
nagyúr

Meg vagyok elégedve velük.
Mondjuk én nemigen szoktam sötétben vezetni, apum viszont gyakran és sokszor mondta már, hogy este sokkal jobban látja a szuicid hajlamú nyuszikákat az út szélén. :D

szerk.: Nálunk a WagonR-ben egyelőre a Laser bírja jobban. Előtte Unlimited volt bent, de fél év alatt kipurcant. A Laser meg október óta húzza. :))

[ Szerkesztve ]

(#69633) kaszaking


kaszaking
tag

Ez sem mostanában volt cserélve. (Fékfolyadék)

Régi:

Új:

(#69634) Speeedfire válasza szekra (#69627) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

WUT? :F Bocs, de nem értem a kérdést.


tboldi: Fél év azért nem túl sok. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#69635) tboldi válasza Speeedfire (#69634) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tényleg nem, de mint melósautó, nem engedhetjük meg, hogy kiessen egy fentebb leírt nyúl miatt. :D Inkább cseréljük legalább félévente, de lássunk vele rendesen.

A Jazzt meg napközben, városon belül használom nagyrészt, így csak rossz időben kell.

(#69636) motoflug válasza tboldi (#69632) üzenetére


motoflug
őstag

Megrendeltem, köszi a tippeket. Sajna a mostani az nálam kimeríti a boyracer fogalmát, így mindenképp mennie kell.

(#69637) szekra válasza Speeedfire (#69634) üzenetére


szekra
őstag

Az utólagosan beszerelt led izzó nem illegális forgalomban? Megb.sz a rendőr? :D vagy csak műszakin figyelik inkább.

(#69638) Speeedfire válasza tboldi (#69635) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Megálmodom, hogy mi legyen vele. Ritkán használom este a kocsit, de azért jó ha nagyobb a fénye. :)


szekra: De igen, eléggé meg tudnak szexuálni hátulról. Szerencsére még nem volt para vele, én is így vettem.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#69639) tboy93 válasza szekra (#69637) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hivatalosan műszakin nem megy át, rendőr megbotozhat érte. A gyakorlatban ha nem feltünő, pl. egy ledes helyzetjelző ami fehér, azért nem nagyon szoktak szólni, de embere válogatja. Én inkább azt untam meg, hogy a hondában állandóan kiégtek a ledes izzók.

(#69640) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Távolságiból mik az ajánlottak H1-ben? Vagy az kb mindegy? :)
Ahogy nézem ott is a Osram Cool Blue Intense, amit jobban kapkodnak.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#69641) Qru válasza Speeedfire (#69640) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb mindegy de én maradnék a tompítottal azonos színhőmérsékletnél.

#nincsbennetarcsi

(#69642) -v- válasza Snoop-y (#69603) üzenetére


-v-
addikt

Az osszes nem M-es benzines is eszi 2001 ota :D

(#69643) EQMontoya válasza -v- (#69642) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bezzeg a szarjapán... ;]

Same rules apply!

(#69644) -v- válasza EQMontoya (#69643) üzenetére


-v-
addikt

Nekik anelkul is keves ertekelheto modelljuk van :D

(#69645) EQMontoya válasza -v- (#69644) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az a baj, hogy még japánbérencként is egyet kell értenem abban, hogy az elmúlt 10 évben valóban nem sok figyelemre méltót alkottak.

Same rules apply!

(#69646) brumi1024 válasza EQMontoya (#69645) üzenetére


brumi1024
veterán

Definiáld a figyelemre méltót. Én mindig elcsodálkozom azon, hogy ez hogy ment át sorozatgyártásba. ;]

(#69647) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
akkumulátor vásárlása egyre égetőbbé vált.
- Létezik 2 év garanciával akkumulátor?
- Milyen márkát érdemes nézni, ami nem csak 2 -3 évig bírja?
Honda Jazz 2008 Méret: Sz: 127 mm M: 202 mm H: 187 mm

Beszélgettetek az izzókról, az Osram ajánlott, vagy esetleg a GE is?

[ Szerkesztve ]

(#69648) Kornel válasza brumi1024 (#69646) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem szép.

(#69649) brumi1024 válasza Kornel (#69648) üzenetére


brumi1024
veterán

(#69650) Magnum_ válasza Peter.70 (#69647) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen.
Exide pl.

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.