Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69451) Qru válasza Magnum_ (#69445) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Globálisan tartja az ingatlan (ha éppen nem alakul ki túlkínálat) a kocsi meg csak ritka esetben.
De ha befektetésként tekintesz a dologra akkor a példánál maradva a VIII. kerületi lakásnak a mostani reurbanizációs hullám + a belső VIII. ker rekultiválása okán nagyobb lesz az értéknövekedése mint egy Rózsadombi kecónak. Szóval ingatlan.hu-n állítsd át a keresőd szűrési feltételeit. ;]

De ha valaki hajlandó erre többet áldozni... Nekem pl ez a hobbim. Beáraztam, bevállaltam pedig többe került a Jazz is meg Bubi is mint amit a cikk szerint megengedhettem volna magamnak. Tudom hedonista vagyok és kárjak inkább BKV-val mint Vili. :DDD
De igazából nem nekünk szól ez a cikk én úgy érzem... :U

#nincsbennetarcsi

(#69452) Magnum_ válasza Mágus2 (#69450) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mondhatnam, hogy a saját Jettádat sem tudnád a cikk alapján megvenni

Kiváncsi lennék, hogy ezt mire alapítod egyébként.

I humbly and respectfully decline™

(#69453) EQMontoya válasza Mágus2 (#69446) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért azt szerintem Te is látod, hogy nem lenne egészséges, ha mondjuk egy 20 millás Audival járnál, aminek - bocs, csak tippelek - az amortizációja és a fenntartása azért Neked is fájna. Nyilván lehet úgy élni, hogy az ember bevételének 30-40%-a elmegy az autójára, de elég irraconális.

Arra meg, hogy a zsebedben van a lóvé: a kamatjövedelem is jövedelem. Tehát ha valaki örökölt 100 millát, de csak 300 ropit keres havonta, akkor ott nyilván más a leányzó fekvése, mert a tőke is bőven hoz pénzt a házhoz.

Same rules apply!

(#69454) gzbotii válasza Mágus2 (#69450) üzenetére


gzbotii
veterán

A cikk alapján a Lajtától keletre, par vállakozó és "vállalkozon" kívül mindneki Tico és Stiftel kellene járni.
Használtautó sem jó, mert nagy az értékvesztés és drága a fékbetét.

És nem védeni akarom a mundér becsületet, az én kocsim 6 havi keresetemnel olcsóbb, de ha mindenki így számolna, ki venne kocsit? Mert Kurvara nem éri meg a jelek szerint - anyagilag kiszámolva biztos nem, hacsak nem adsz minden utad után áfás számlát.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#69455) bitpork válasza EQMontoya (#69453) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Milyen kamat? Mennyi most a jegybanki alapkamat? :N Kuszaszem eddigi munkáját alapul véve, a most nullához konvergáló kamat is hamarost negatív lesz mint az EURO esetében.

Azok aki megtehetik hogy mindent is fizetnek a jövedelmükből, élvezzék és örüljenek neki. Én pl nem hiszek a nyugdíjban. Az egy kérdés h az eddig félretett pénzt az állam lenyúlta. De maga a tény hogy folyamatosan emelkedik a nyugdíjkorhatár, jó esélyt vetít előre a nyugdíj előtti elhalálozásra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69456) Mágus2 válasza Magnum_ (#69452) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Miért a cikk írója mire alapoz? Kiszámolta és úgy gondolja igaza van. ;) Ettől még nem biztos semmi, csak úgy gondolja. Na, én így gondolom, és nem járhatok nagyon messze az igazságtól. Nem értek hozzá, mint a cikk írója, de attól még lehetek hangos. ;)

[ Szerkesztve ]

(#69457) Magnum_ válasza Mágus2 (#69456) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem, ez nem válasz a kérdésemre.
mire alapítod, hogy én a jettámat nem tudnám megvenni fél évnyi béremből?
csak mert ha ránézek a bankszámlámra, a banktól kapott sms-ekre és a bérpapírjaimra, valamint a múlt héten leadott szja bevallásra, én nem ezt nem látom, hanem mást, de attól még igyekszem tudatos lenni a pénzügyeim terén, gondolva a jövőre, még akkor is, ha ez fassssság, annak ellenére, hogy szeretem az autókat.

I humbly and respectfully decline™

(#69458) EQMontoya válasza bitpork (#69455) üzenetére


EQMontoya
veterán

A jegybanki alapkamat nyilván vicc, de mondjuk ingatlankiadással elérhető 4-5% alsó hangon, az pedig komolyabb tőkénél már távolról is látható összeg egy év alatt.

Same rules apply!

(#69462) focvis


focvis
veterán

Sikerült ma ismét moderálódnia a topiknak? :D
Hja... a szokásos életvezetési tanácsok.

Este megyek G6 GTI-t nézni! :))

@(#69463) K Norbi : Majd csökkentik az alkohol és a cigeratta adóját; és felemelik a nyugdíjkorhatárt. Hamarabb kimúlunk, nem kell sokáig nyugdíjat fizetni. ;] (teória)

6 óra felé megyek sasolni.
A kispók is hiányzik. :)

[ Szerkesztve ]

(#69463) K Norbi válasza bitpork (#69455) üzenetére


K Norbi
addikt

És akkor nem lesz semmilyen nyugdíj? Egy forint sem? De akkor mi lesz a sok néppel?
Vagy valamennyit kifizetnek vissza?

Focvis GTI-t mikor nézed meg? :)
Akkor este beszámolót. :D
A 7es amit eladtál nem hiányzik?

[ Szerkesztve ]

(#69464) Qru válasza focvis (#69462) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, most térjünk rá akkor az olaj témára újra. Vagy legyen változatosság és jöjjön a szilikon?

#nincsbennetarcsi

(#69465) Speeedfire válasza focvis (#69462) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem azt mondtad, hogy a 7-est nézed? Úgy rémlik, hogy G6 GTI volt már neked. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#69466) Qru válasza Speeedfire (#69465) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, 7-es volt neki. :K

mod:

Ha a TIR-t megnézed még most is benne van (nem szedtem még ki).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#69467) Jorus válasza Qru (#69464) üzenetére


Jorus
nagyúr

Holnap reggel 9, Seibiko, kisrevízió. 7 lityi Motul V300-at löttyintenek bele. :) Remélem, este el is lehet hozni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#69468) Qru válasza Jorus (#69467) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ mennyi melójuk van, én megszoktam várni ott helyben eleve úgy kérek időpontot. Nekem is már megjött az olaj (én csak FE-t vettem).

#nincsbennetarcsi

(#69469) Speeedfire válasza Qru (#69466) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hmmm, downgrade? :F
Pedig a 7-esek mocskos szépek. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#69470) focvis válasza Speeedfire (#69465) üzenetére


focvis
veterán

Nézek 7-est, 6-ost, néha 5-öst is. :)
7-es volt, ahogy Qru írja, előtte meg 6-os 1.4 TSI. Érzésre a 6-os masszívabb autó. És amit ma nézek 6-ost, annak így látatlanban az ára is a helyén van. Xenon nincs benne, ez az egyetlen fájó pont.

#69469: a jelenlegi autóm 9 éves, a kinézett 6-os csak 5 -> szóval upgrade! :D És ezt talán megtartanám hosszabb távon.

[ Szerkesztve ]

(#69471) Jorus válasza Qru (#69468) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az mondjuk nem lenne rossz, ha csak pár óra, akkor addig elugrunk asszonnyal a Pólusba korizni vagy ilyesmi. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#69472) Magnum_ válasza focvis (#69470) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha találnál szép g5 gti-t, én arra savaznék.
nekem tetszik. nagyon.

btw: nem életvezetési tanács, csak vélemények fordultak itten meg (meg más is mástól, de azt megszoktuk)

Qru: ne idézgessé' :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#69473) kisza25 válasza Magnum_ (#69445) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen az ingatlan rossz példa, mert azzal adott esetben még keresni is lehet, meg nagyon sok múlik rajta, hogy hol van, teljesen más tészta, mint az autó
De most komolyan 4M-nek kellene lennie a fél éves nettómnak, hogy egy alsóközepes autót kitoljak a szalonból? :F
én most egy ~3,5 M millás autót készülök venni és a 6 havi keresetem ~1,2M, de van egy ~3M autó amit beszámíttatok/eladom és ahhoz dobok hozzá 600eFt-ot az úgy rendben van (ez a pénz is rendelkezésemre áll és még marad is pénzem ):F
Ja és ház ki van fizetve, fel van újítva, van még egy műszakilag 100%-os autó (bár 2004-es).
Akkor most nem vehetek új autót? :O

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69474) Speeedfire válasza focvis (#69470) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ja, értem.
A downgrade-t úgy értettem, hogy ha már volt G7, akkor legalább G7 legyen a kövi is. :)
Az 5-ös árban nagyon jó, gondolom fentartani is olcsóbb lenne. Egyedül a motort nem javasolják. Legalábbis nekem mindenki ezt írta anno, emiatt lett a seat ahelyett.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#69475) Snoop-y válasza Mágus2 (#69446) üzenetére


Snoop-y
veterán

A baj ezzel az hogy bar megteheted, ha beut barmi krach egy olyan auton akkor valoszinuleg (ha 4 ev volt osszesporolni az arat) akkor nem lesz penzed javitani.

Ertsd jol mi arra probalunk ravilagitani hogy nem az OSSZES megtakaritott penzedet kell autora forditani.
A legtobben sajnos igy csinaljak. Ez valami betegseg amugy Mo-n. Kicsit tulvallaljak magukat.

Nalunk egyreszt azert cserelgetik surun a kocsikat mert egy 2 rugos fizubol 300 koruli havidijjal el lehet hozni egy uj autot. Aztan mikor kezdenek elojonni a bajok (3-4ev korul) akkor csere mivel a szerviz dija tobb lenne mint amit buksz ha csereled.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#69476) kisza25 válasza Snoop-y (#69475) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezért veszek 7 év garival és cascoval autót, az i30 ezért is megy a háztól, mert nem szeretnék turbot, részecskeszűrőt, kettőstömegűt, meg egyéb nyalánkságokat zsebből fizetni, ha lejárt a gari:)
marad az 1.4 szívó nálam már bizonyított:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69477) Peter.70 válasza bitpork (#69455) üzenetére


Peter.70
őstag

Azért ne felejtsük el a befektetési alapokat se, pl. az OTP EMDA tavaly 35-40 %-ot hozott

(#69478) Qru válasza Jorus (#69471) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legutóbb direkt mértem, 45 perc volt a kisrev. És ebben benne volt a tesztkör is amire elvitte a szerelőgyerek. :K

#nincsbennetarcsi

(#69479) focvis válasza Speeedfire (#69474) üzenetére


focvis
veterán

Tudom, hogy így értetted a downgrade-et, és valóban így van. :K A 7-es ellen szól: értékcsökkenés - hamarosan kijön a G8, márkaszerviz a gari miatt, vigyázni kell rá, nincs kézifék, sterilebb - kevés hang, nem rángatja a kormányt.

A 6 VS. 5 mindennapos fenntartása (szerviz, adó, biztosítás) kb. ugyanaz. A 5-ös már kevesebbet veszít az árából, ezért valamivel olcsóbb lenne. +Saint_ : De az 5-ös bele hámlik, és kevésbe tetszik úgy általában.

A 2.0 TSI motor meg olyan amilyen, jól megy, keveset fogyaszt. Cserébe néha kell bele egy kis olaj, mert kajálja, a 7-es is csipegette, nem a világ vége ha évente beleöntök 2 litert 6000 Ft-ért. Meg kokszosodik, c'est la vie.

@(#69480) Saint_ : a külsejét nem? :F ;]

[ Szerkesztve ]

(#69480) Magnum_ válasza focvis (#69479) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ki kell szilikonozni a belét, ahogy írták a háztartási topikban és c'est la vie

I humbly and respectfully decline™

(#69481) Magnum_ válasza focvis (#69479) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Azt nyilatkozzad meg, hogy Sz reggel jossz-e koran Husztira. 9.30-ra haza kell ernem.

I humbly and respectfully decline™

(#69482) K Norbi válasza Qru (#69466) üzenetére


K Norbi
addikt

Összefoglalóból pár emberke hiányzik! Saint? Lenko? :DDD

(#69483) focvis válasza Magnum_ (#69481) üzenetére


focvis
veterán

Nem leszek itthon. Ha mennék is, csak bandázni, mert nem akaródzom autót mosni a belátható jövőben. :D

(#69484) lenko: Yepp. A G4 jobban is tetszik, mint a G5. R32 szép amúgy, amit múltkor linkeltél, azt lementettem, de csak a hahun nézegetem.

[ Szerkesztve ]

(#69484) lenko válasza focvis (#69479) üzenetére


lenko
aktív tag

6-ost kell venned (7-est múltkor én is írtam, nem éri megvenni most), ha 5-s akkor vehetsz már ilyen erővel 4-est is...
G5-ből pedig R32-n kívül nem vennék mást. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#69485) Qru válasza K Norbi (#69482) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aki nem akarja az nem kerül be.

#nincsbennetarcsi

(#69486) Magnum_ válasza focvis (#69483) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az gáz, akkor egyedül leszek, kisbarátom megy bebaszni Prágába.

I humbly and respectfully decline™

(#69487) Qru válasza Magnum_ (#69486) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szombaton 2.5x lemostam. Egyszer a kúton lándzsással de csak a végén jöttem rá, hogy nincs nálam a szárazoló, így kb koszosabb lett mint volt. Akkor szépen hazagurultam, lemostam újra rendesen kézzel. Majd ezek után mikor álltam be rossz szögben fordultam rá a kapura és pont egy saras tócsa szélét elcsípte a kerék és mivel kitekert állapotban volt fel is baCCta a kasztnira a mutrát.

Szted az 1-től 10-es skálán mennyire voltam ideg?? :W
Még szerencse, hogy kislány nem volt velem mert aligha nem váló ok lett volna, hogy harmadjára is nekiállok kocsit pucolni egy órán belül... :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#69488) Magnum_ válasza Qru (#69487) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyszer a kúton lándzsással de csak a végén jöttem rá, hogy nincs nálam a szárazoló, így kb koszosabb lett mint volt.

Brada, az régen rossz, ha a maradék koszt a szárazolás során szeded le :-(

'szt óvassá WA-t, mert a kisbíró meg akar a héten mulatságot.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#69489) EQMontoya válasza Qru (#69487) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kocsit se mosok mostanság, f@szom, két naponta esik, illetve ha országúton eléred a nagypapaletoltó 70-es tempót, akkor utána pneumatikus vésővel kell leszedni róla a bogarakat. Ha pedig épp esett vagy lemostam, akkor a szomszéd macskája a kis sáros tappancsával végigmássza az egészet.

Same rules apply!

(#69490) Magnum_ válasza EQMontoya (#69489) üzenetére


Magnum_
nagyúr

viaszolni kell, akkor kevésbé tapad a bogár

I humbly and respectfully decline™

(#69491) Qru válasza Magnum_ (#69488) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tiszta volt mosás után csak vízfoltos lett (btw ennyit a foltmentes öblítésről) az engem meg zavar.

Mindjárt előkotrom a mobilom...

mod:

EQMontoya: Bogarakat jobb szeretem frissiben leszedni. Saját magam szívatom meg ha hagyom rászáradni...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#69492) bitpork válasza Peter.70 (#69477) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egy autó árát kitermelni ilyen hozammal elég csücskös, nem? Pláne hogy itt van egy "javasolt" szabály amit alkalmazva megint csúnyán néznénk ki: mennyi pénzt kell lekötnöd valamibe h a 6 havi abból származó bevételed fedezze a kocsit?
Amikor én megvettem Lujzit, (asszem tán 2006 volt) akkor kicsöngettem 30%-t a többit 5 év alatt (illetve volt egy módosításom a 2008-s eseményeknél, hogy legyen egy évvel több) kicsengettem. Ez idő alatt az autóval nem csak magánutaztam, hanem munkához is használtam. A végén 2,5 helyett 3,8-t fizettem ki, de a különbözet legnagyobb része az árfolyamból volt, aminek kapcsán később visszakaptam (sajnos , mert rohadtul nem kellett volna az egész megmentősdi) majd 700k-forintot. A teljes extra költségem többszörösét megtermeltem vele ez idő alatt. Erre pénzt lekötni értelmetlen megítélésem szerint.
Jah és ha vki az értékvesztést emílti akkor érdemes tudni, hogy Lujzit a végén 350k-ért adtam el, mert nem akartam rajta szélvédőt cserélni, jött a nagy szerviz meg volt egy szárhányóív felületi rozsda csak alapozóval lekenve rajt. És nem pörögtem a hátamon h jujj mennyit veszített az értékéből :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69493) kisza25 válasza bitpork (#69492) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szerintem is sokkal tervezhetőbb, ha pl. új autót veszünk, mert arra az éves szervizeken kívül nem kell költeni, egy használtnál meg beleeshetünk abba, hogy akár még 1x ráköltjük az árát (ismeretségi körben több ilyen eset volt)
A KIA amit készülök venni 7 évig ezt tudja, utána, meg lesz egy olyan autóm, aminek tökéletesen tudom az előéletét (szervizügyileg) Szívó benyás a kiszemelt, ami már volt is nekem korábban

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69494) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

(#69495) Peter.70 válasza bitpork (#69492) üzenetére


Peter.70
őstag

Én itt nem is erre gondoltam, csak a kamat / hozam részére reagáltam, hogy vannak a piacon olyan termékek még ma is, amivel jóval 4-5 % hozam felett lehet elérni :)

(#69493) kisza25: Ceed-et akarsz venni? Újonnan már abba is 1,4 turbó motor megy, vagy rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

(#69496) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

(#69497) kisza25 válasza Peter.70 (#69495) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem, kia rio 2017-et, 1,4 szívó, 1.0 t-gdi, 1,6 szívó van benzinesben ceed-ben

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69498) Peter.70 válasza B-L-A-C-K (#69496) üzenetére


Peter.70
őstag

:C

(#69499) Kornel válasza kisza25 (#69497) üzenetére


Kornel
veterán

1.0T legyen.
Az 1.6-osoknal jobban megy.

(#69500) gooool


gooool
őstag

Mai nap is jól indult, egy remek Limited Edisün Opelt sikerült lencsevégre kapnom a belvárosi lámpánál:
[link]
;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.