Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70451) bitpork válasza Zizmand (#70438) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

2000 után nagyon sok benzinesben is van dmfw.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70452) i-sti válasza focvis (#70450) üzenetére


i-sti
senior tag

60? :Y
Azon mi van? Gyémántpor bevonat? :Y

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#70453) brumi1024 válasza Jorus (#70437) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, rögzítve marad és nincs publikus manuális lehetőség a kioldásra.

(#70454) BigBlackDog válasza bitpork (#70451) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyébként érezhető is a hatása? Pl. nem remeg annyira a jármű szerkezete? (UFO Civicnél, meleg motor mellett, alapjáraton azért érezhető a rezgésből is, hogy jár a motor, de pl. egy VI. Golfban járó 1.6 CR TDI motor mellett nem sok különbséget tapasztaltam, az álló motornál tapasztalat állapothoz képest.)

(#70455) focvis válasza i-sti (#70452) üzenetére


focvis
veterán

A gyémánt vágja a betont, így azt kizárhatjuk. :D

Hidd el, elkerekedett a szemem mikor meghallottam. Amúgy jó cucc, nem dobnám ki, de 60 k no way.

(#70456) Jaffa75 válasza focvis (#70455) üzenetére


Jaffa75
őstag

meg az üveget is, így nem lenne mit feltenned... :DDD

(#70457) EQMontoya válasza bitpork (#70451) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, de valószínűleg a kiegyensúlyozottabb járás és a magasabb fordulat okán nehezebben döglenek.
IS200-ban is van pl, de kb. soha senkiről nem hallottam, aki cserélte volna.

focvis: igaz, nem fúrt, de -4.5 dioptriás, extra vékony, alapból is valamelyest sötétített, de mellé még fotokromatikus (napfényben még sötétebb lesz) napszemüveglencse volt 60k körül/pár.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#70458) Peter.70 válasza BigBlackDog (#70399) üzenetére


Peter.70
őstag

ofotért

(#70459) bitpork válasza BigBlackDog (#70454) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Gondolom oka van h beletették. A hirtelen nagy nyomaték rászabadítása a váltóra nem egészséges hosszútávon, és azért a turbós motorokkal a kicsi benyásoknak is nőtt a teljesítménye. Sajnos v szerencsére nincs tapasztalatom a benzinesekkel, így nem tudok válaszolni a kérdésedre :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70460) 426os válasza bitpork (#70459) üzenetére


426os
őstag

A főtengely védelmét is szolgálja a dmf. Nem nagyon van már (egyáltalán?) kovácsolt főtengely széria motorokban, az öntött pedig ridegebb, kevésbé bírja a lökésszerű terheléseket. Márpedig turbósoknál amikor hirtelen jön meg a max. nyomaték, ott vannak ilyenek. Érdemes ezt is szem előtt tartani, ha valaki az olcsóság jegyében egytömegűre cseréli a dmf-t.

.

(#70461) bitpork válasza 426os (#70460) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Itthon más szempont mint a fillérbszás? :Y

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70462) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Riasztos kerdes johet ide vagy ez off?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#70463) Qru válasza Snoop-y (#70462) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jöhet. Max törlöm.

;]

#nincsbennetarcsi

(#70464) Snoop-y válasza Qru (#70463) üzenetére


Snoop-y
veterán

Degec :D

Olvasgattam a Pajzsos topicot hat eleg, hogy is mondjam "erdekes" stilusban kommunikalnak a ceg alkalmazottai kicsit elbizonytalanodtam. (nem abban hogy ettol a riaszto jo e vagy sem hanem hogy akarok e esetleg bunker emberekkel kommunikalni ha bajom van?)

Milyen ertelmes alternativai vannak a Pajzs-nak? Van valakinek itt Pajzsos rendszere? Ha igen volt e valaha gondja?

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#70465) dnelb válasza Snoop-y (#70464) üzenetére


dnelb
veterán

Nekem már a 2. autómban van. Nem tudom mire gondolsz, bajom sosem volt vele, szerviz után mindig vittem ellenőrzésre, bejelentés nélkül, sosem volt senki bunkó, sőt.. Arra számíts, hogy 2 hetes várakozási idő van, meg tele lesz luxus kocsikkal, én rohadtul kilógtam a swift sporttal... :D
alternatíva: blue16 (kornelka), cerberos.

[ Szerkesztve ]

(#70466) Qru válasza Snoop-y (#70464) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pajzsosok fent hordják az orrukat pedig nálunk a biztosítónál volt több bejelentés pajzsos ellopott autóról.

Ami még jó az Blue16.

#nincsbennetarcsi

(#70467) Kornel válasza Qru (#70466) üzenetére


Kornel
veterán

Kérdezz már rá, hogy hány ellopott blue16-os autó volt eddig ott bejelentve.
Köszi.

(#70468) drosan válasza Snoop-y (#70464) üzenetére


drosan
tag

Nekem van, de problémám még sosem volt vele, a beszerelés során sem tapasztaltam hasonlót.

A Pajzs mellett a Skyguardot ajánlották még, de ott csak havi díjas opció létezik.

(#70469) BigBlackDog válasza Qru (#70466) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:Y Nem úgy volt, hogy pajzsos kocsit még nem loptak el? Több helyről is hallottam már olyat, hogy "valamiért" szándékosan nem lopják a pajzsos kocsikat. Mondjuk nem nagyon tudtam elhinni eddig (ugye lophatatlan autó nincs), de akkor már tudom ezt az infót is.

[ Szerkesztve ]

(#70470) dnelb válasza BigBlackDog (#70469) üzenetére


dnelb
veterán

A szándékosság elvileg igaz, de amúgy mindent eltudnak lopni.

(#70471) Qru válasza Kornel (#70467) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudok pontos számot, Pajzsosból is csak azt tudom, hogy volt pár de hogy konkrétan mennyi nem tudom. :(

Mondjuk a Pajzs védelmére mondom az a pár eset is tréleres lopás volt (amire nem terjed ki a garanciájuk ugye) vagy pedig olyan amikor a tulajok is sárosak voltak benne.

#nincsbennetarcsi

(#70472) dnelb válasza Qru (#70471) üzenetére


dnelb
veterán

Akkor amit ígérnek , "önerőből lophatatlan" az teljesült.
Azt lehet tudni ezek milyen árkategóriás autók voltak ?

[ Szerkesztve ]

(#70473) Qru válasza dnelb (#70472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, kivéve pár esetet ahol a tulaj is benne volt.

Mind nagy értékű luxus autó amit rendelésre loptak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#70474) dnelb válasza Qru (#70473) üzenetére


dnelb
veterán

köszönöm! :)

(#70475) Qru válasza dnelb (#70474) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell félned ha Pajzsod van akkor keresnek egy könnyen elvihető példányt (lsd Kornél SSS-e). Esetedben ettől többet nem kell és nem is érdemes költened lopásvédelemre szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#70476) Speeedfire válasza mdani01 (#70435) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Anno a golfot náluk töltettem budaörsön. Különösebb gond nem volt velük, leszámítva, hogy összezsírozták a motorháztetőt....azé' normálisan lecsukni egy motorháztetőt nem egy nagy truváj.
Lehet, hogy felkeresem majd őket is.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#70477) Mappa


Mappa
addikt

Kipróbáltam ezt az agyonhájpolt Huszti úti mosót. Azt kell hogy mondjam egy kalap szar. A kefés része jó a küszöbökre meg az illata a mosónak. A pisztoly maga k*rva gyenge. Szemből a két szélsőbe álltam be miután azt tapasztaltam, hogy alig van ereje. Na a másikban is ugyanolyan gyenguszka. :o

nem kötelező megadni

(#70478) Qru válasza Mappa (#70477) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Redcarspa-t próbáld ki akkor. Ott van nyomás. :K

#nincsbennetarcsi

(#70479) Tsebacsi válasza Mappa (#70477) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hú Saint ezt meg ne tudja :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#70480) dnelb válasza Qru (#70478) üzenetére


dnelb
veterán

+1 én is ide járok, nagyonjó :K

(#70481) footy válasza BigBlackDog (#70454) üzenetére


footy
addikt

A Golfban volt egyaltalan DMF? Mert az enyemben nincs G6 1.6TDI BM

(#70482) -v- válasza Snoop-y (#70464) üzenetére


-v-
addikt

Oszt mibe rakod? ;]

(#70483) lenko válasza Mappa (#70477) üzenetére


lenko
aktív tag

Kefés? Hozzá nem érnék az autóhoz ilyen kefékkel.
Ahol van elég nyomás oda nem kell kefe. :) Ha meg 100% tisztaság kell, nem csak 95, akkor viszem kézi mosóba.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#70484) Speeedfire válasza Qru (#70478) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

+1
Van ereje, van habosítás is. Illetve kb 90%-ban mindig van jópár üres hely. Illetve utána ha még valaki akarja simogatni, akkor üres placcok.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#70485) barnam_ válasza Mappa (#70477) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem tudom mekkora ereje kell, hogy legyen a pisztolynak - gyakran mosott autó nem nagyon koszos :))

(#70486) EQMontoya válasza barnam_ (#70485) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jártál már autópályán? :)

Same rules apply!

(#70487) Snoop-y válasza -v- (#70482) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tudod te mennyibe kerul egy Volvo busz? ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#70488) brumi1024 válasza Snoop-y (#70487) üzenetére


brumi1024
veterán

Bármely témából el tudun jutni ide, ugye? ;]

(#70489) Snoop-y válasza dnelb (#70465) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat en arra gondolok hogy a Pajzs forumban ha barki kerdez ertelmesen az elobb utobb le van hulyezve meg mindenfele baromnak elmondva.

Mas:

A motorterben az elektronika milyen dobozban van? Forumon irnak hulyesgeket hogy ilyen villanyszerelos kotodoboz szeruseg van beszerelve :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#70490) -v- válasza brumi1024 (#70488) üzenetére


-v-
addikt

El, hogy az isten aldja meg oket :DD

(#70491) jolti05 válasza Jorus (#70445) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a gyors választ!

Ha jól látom, ez kifejezetten a xenon lámpákról szól, viszont én xenon hatásúra(!) gondolok. ITT egy példa.
Jól hangzik, hogy E jellel ellátott, legálisan használható, de ez valóban így van?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#70492) pelenka35 válasza pelenka35 (#70065) üzenetére


pelenka35
őstag

"Sziasztok
Van egy Mitsubishi Grandisom (diesel,2006) elindultunk vele kirándulni,de az autónak nem volt "ereje" hiába nyomtam neki padlogázt csak vánszorgott. A dombon alig akart felmenni .Esetleg tudd erre valaki valamit mondani?
"

Sziasztok.
3 napig állt az autó ,ma reggelt eljöttem vele dolgozni( mert a szerelő azt ígérte lejön és ránéz,nem jött :( ) és mintha mi sem történt volna megint volt erő az autóban. Most akkor mi van ,ez rossz előjele valaminek ??

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#70493) Magnum_ válasza barnam_ (#70485) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyetertek.

Lenko: egyetertek. En is kerulom a kefet.
Ha nagyon-nagyon kell a szivacs (evente 2-3alkalom), akkor meg a klassz, suru mikroszalas szivacs.

EQ: jarok eleget palyan, megis megy mosas konnyen.

Mappa: sajnalom, hogy nem jott be, vagyunk paran, akiknek OK.
Szerintem megfelelo a nyomas, igy is tavolabb tartom. (Nem nyomom ra ugy, mint itt valaki, aki osszebaszta a cso vegevel a kasztnit :D)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#70494) Arni9010 válasza jolti05 (#70491) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Ez egy tök sima égő, kicsit kékesfehér színben, nincs szó valódi xenonról :)
Teljesen legális.

(#70495) Jorus válasza jolti05 (#70491) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, ahogy írtam is, sajnos elsiklottam a szöveg releváns része felett, bocsánat! :B

A "Xenon hatású izzó" teljesen legálisan használható, mivel csak annyit csinálnak, hogy a normál izzók által kibocsátott fényt megszűrik, esetleg úgy, hogy némi gázon engedik át, és ettől megemelkedik a színhőmérséklete (kék irányban tolódik el), és "xenonos" lesz , de persze ettől még nem lesz semmi értelme, azon kívül, hogy kékes fényben fog világítani - bár van, akinek az tetszik.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70496) Jorus válasza Magnum_ (#70493) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyszer komolyan elviszlek egy erdei körre a Subival, hogy halld, amikor a mogyorófavesszők lassan, hullámos vonalban karcolják végig a kérkjárati ívek szélesítéseit, és a csipkés riolittufa percegve mar bele az alufelni oldalába. ;]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70497) EQMontoya válasza Magnum_ (#70493) üzenetére


EQMontoya
veterán

EQ: jarok eleget palyan, megis megy mosas konnyen.

Hát valamit tudsz, azért ha nagyobb tempóval (mondjuk 150+) pályázol 200km-t, utána kb. spaklival kell vakarni őket. Főleg, hogy mikor megállsz, dől a hő rendesen a blokkból, szépen oda is kozmálnak.

Same rules apply!

(#70498) Magnum_ válasza EQMontoya (#70497) üzenetére


Magnum_
nagyúr

145-el jarok.
Mindig viaszolom a kocsit ES palyazas utan legkesobb masnap reggel (de inkabb aznap) lemosom.
Gond nelkul lejon a bogar, bogaroldot se hasznalok.

Jorus: az enyemmel? Kizart :D

I humbly and respectfully decline™

(#70499) Kornel válasza Magnum_ (#70498) üzenetére


Kornel
veterán

Annyi wax-tól már akkor lepattan a fényezésről, amikor neki megy a bogár ;)

(#70500) Mappa válasza lenko (#70483) üzenetére


Mappa
addikt

Küszöb, semmi más és sem érek hozzá a fényezett elemekhez :N :B talán még a felnire vagy inkább gumikat át sikálom vele.

Így, ide használom. :)

Itt Budafokon a Campona Shell kútnál lévő mosó, bika :K plusz van habfürdő. Azt szoktam hagyni rajta 3-5 percet, ez alatt szépen fellazítja a mocskot. Oda kefe sem kell, nemhiába nincs is :U

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.