Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69251) Integrale válasza adalbert1 (#69250) üzenetére


Integrale
veterán

Egy Land Cruiser szerintem nem kivaltoja egy X5/Q7 parosnak, maximum terepjarokent.

"Bad reklám is reklám too"

(#69252) Kornel válasza Integrale (#69251) üzenetére


Kornel
veterán

XC90 azért igen.
De egy Honda CRV sem rossz ám, bár az eggyel kisebb

(#69253) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Hali,

lehetseges hogy a kuplungcsere kozben elfolyt nemi hutoviz?
Eddig egy decit nem kellett utantolteni, most meg nezem, minimum alatt volt a szint.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#69254) szőröscica válasza adalbert1 (#69250) üzenetére


szőröscica
addikt

Miért izgat, hogy mit gondolnak egy autóról, milyen sztereotípiák kapcsolódnak hozzá?

(#69255) -v- válasza adalbert1 (#69250) üzenetére


-v-
addikt

1-es BMW helyett pedig inkább valamilyen Volvót néznék

Hat ezert lett elol hajtos ja .. amugy is elkopott a bmw-nel (is) a vezetesi elmeny dolog, plusz a vasarlok 99%-at nem erdekli, ebbben a szegmensben legalabbis biztos nem ...

(#69256) Skillet


Skillet
addikt

EZ a 216 részes szerszámos szett hétfőtől megint lesz LIDL-ben. aki akar ilyesmit mostanság, hajrá, mert nagyon jó cucc.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#69257) szentkuti11 válasza adalbert1 (#69250) üzenetére


szentkuti11
addikt

Remélem nem vicc, ebben a mezőnyben az E46 320i szerintem az egyik legkisebb értéket képviselő jármű.

(#69258) EQMontoya válasza szentkuti11 (#69257) üzenetére


EQMontoya
veterán

Abból is 1.5 körül megy a normális, nem?

Same rules apply!

(#69259) brumi1024 válasza Kornel (#69252) üzenetére


brumi1024
veterán

Az új XC90 pont ugyanaz a példa, mint az elsőkerekes 1-es. Ebben a kategóriában már nem elegendő, hogy jól néz ki és az Ikeából rendezték be, kell az is, hogy nagyautó platformra épüljön, annak minden előnyével. Ez az amit az XC90 már nem tud, és ezt szinte minden tesztben felhozzák ellene. Így viszont hasonló áron a Q7 mindent jobban csinál.

Lehet, hogy nem rossz a CRV, de az nagyon-nagyon nem az X5/Q7 páros ligájában játszik.

[ Szerkesztve ]

(#69260) szentkuti11 válasza EQMontoya (#69258) üzenetére


szentkuti11
addikt

Egymillió alatt is van, ha sok a szerencséd, az időd, és tudod, mik a kocsi gyenge pontjai, de igen, általában 1,2-1,5 körül mennek a tényleg jók.

[ Szerkesztve ]

(#69261) rbalint88 válasza brumi1024 (#69259) üzenetére


rbalint88
addikt

Es a tapasztalat szerint a vasarlok pont szarnak a tesztekre es ugy veszik az xc90-et, hogy alig birnak eleget gyartani belole. Feltetelezem a volvonal sem hulyek ulnek es kikutattak, hogy kevesebb vasarlot = penzt buknak a negyhengeres motorokkal, mint amennyibe a nagyobb motor kifejlesztese kerult volna. Es megmondom oszinten, egy ilyen autoban engem is jobban erdekelne a belteri dizajn, mint hogy milyen modszerrel oldottak meg azt, hogy megfeleloen menjen. Ez a termekkategoria nem arra van, hogy a szerpentinen baszassad, hanem hogy a haromgyerek melle nagymama meg Morzsa kutya is befer es meg a jachtot is elhuzza az adriara. Es erre a 225 lovas negyhengeres dizel is pont kurvajo. Az sq7 es hasonlo szaguldo hazaknak meg az otletet sem ertem...

(#69262) do3om válasza Skillet (#69256) üzenetére


do3om
addikt

Nem szokott lenni több részes?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#69263) adalbert1 válasza szentkuti11 (#69257) üzenetére


adalbert1
veterán

Azt hittem, hogy azért írod viccből, mert vagy valami jóval olcsóbb, vagy jóval drágább autód van. :)

joamilestoné: jó kérdés, szerintem az emberek nagy többsége (köztük én sem) nem akarja, hogy egy számára is nem kívánatos réteggel azonosítsák első ránézésre.

rbalint88: szerintem az SQ7-nek két szerepe van: egyrészt a gyártó is odatehet valamit a modellpaletta tetejére, másrészt akinek a sima Q7 túl snassz, az is tud mit venni - nem hiszem, hogy sokan kihasználnák a plusz tudását a gyengébb változatokhoz képest.

(#69264) Gergőke88 válasza rbalint88 (#69261) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hatalmas +1.

(#69265) -v- válasza szentkuti11 (#69260) üzenetére


-v-
addikt

FL elotti ..

(#69266) szabonagyur válasza adalbert1 (#69263) üzenetére


szabonagyur
félisten

jó kérdés, szerintem az emberek nagy többsége (köztük én sem) nem akarja, hogy egy számára is nem kívánatos réteggel azonosítsák első ránézésre.

Akkor biciklit kell venni. :) Kb. minden márkánál lehet találni ilyen sztereotípiákat, stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69267) Jorus


Jorus
nagyúr

Autentikus környezetben. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#69268) brumi1024 válasza rbalint88 (#69261) üzenetére


brumi1024
veterán

"Es megmondom oszinten, egy ilyen autoban engem is jobban erdekelne a belteri dizajn, mint hogy milyen modszerrel oldottak meg azt, hogy megfeleloen menjen. Ez a termekkategoria nem arra van, hogy a szerpentinen baszassad, hanem hogy a haromgyerek melle nagymama meg Morzsa kutya is befer es meg a jachtot is elhuzza az adriara. Es erre a 225 lovas negyhengeres dizel is pont kurvajo."

:F

Olvasd el még egyszer a hsz-em, szóltam egy fél szót is a motorról? A nagyautó platform nem feltétlen a nagy motorokat jelenti. Kis túlzással az XC90 egy felfújt kisautó, és ez a probléma, beltér minőségben pedig még mindig nincs ott, ahol az Audi van.

A két legfőbb ok szvsz, amiért több XC90-et adtak el, mint Q7-et az az ár (pontosan azonos felszereltséggel olcsóbb az XC90), és az, hogy a Volvonál ez az egyetlen modern közepes/nagy SUV, míg az Audinak van Q5-je.

Egyébként ugyanez igaz az S90, Jaguar XF, BMW 5er, Audi A6, Lexus GS és a Merci E osztály vonalán. A Volvo miben más, mint egy jól felextrázott Passat?

[ Szerkesztve ]

(#69269) EQMontoya válasza brumi1024 (#69268) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyébként ugyanez igaz az S90, Jaguar XF, BMW 5er, Audi A6, Lexus GS és a Merci E osztály vonalán. A Volvo miben más, mint egy jól felextrázott Passat?

A kérdés teljesen jogos, ugyanakkor az A6-nál is felmerül.

Same rules apply!

(#69272) Qru válasza Jorus (#69267) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor legyen egy városi járgányról is kép (még mosás előtt készült a kép):

#nincsbennetarcsi

(#69273) brumi1024 válasza EQMontoya (#69269) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha a motoroktól eltekintünk itt is, akkor MLB, Torsen, futómű.

(#69274) Kornel válasza Qru (#69272) üzenetére


Kornel
veterán

Szépen lenyirta a füvet a jazz.


;]

(#69275) K Norbi válasza Qru (#69272) üzenetére


K Norbi
addikt

Szép Bubu! :C

(#69276) Qru válasza Kornel (#69274) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

mod:

K Norbi: :R

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#69277) B-L-A-C-K válasza Qru (#69272) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó koszos...

(#69278) Magnum_ válasza Qru (#69272) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Qru es Jorus: a linken az elvart allapot ;]

I humbly and respectfully decline™

(#69279) Qru válasza B-L-A-C-K (#69277) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó szögből van fotózvam az eleje bogaras volt.

Saint_: Ez enyém amikor a gyárból kijött akkor sem volt ilyen tiszta. :D

#nincsbennetarcsi

(#69280) K Norbi válasza Magnum_ (#69278) üzenetére


K Norbi
addikt

A szalonba nincsenek ilyen állapotba. :C
Felni adja!

[ Szerkesztve ]

(#69281) EQMontoya válasza brumi1024 (#69273) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért értelmes összkereket és Torsent kapsz a prémium kategórián kívül is, lásd bubu, de tény, hogy Passatba valszeg nem.
Futóműben mi olyan nagy dolog az A6-ban?

Same rules apply!

(#69282) szőröscica válasza adalbert1 (#69263) üzenetére


szőröscica
addikt

En cigoverdaval vagy panelos villantossal jarok, oreg premiummal, mert tobbnek akarok latszani.

Ja, nem. Gondolhatnak, amit akarnak, nem erdekel. :)

(#69283) brumi1024 válasza EQMontoya (#69281) üzenetére


brumi1024
veterán

"Futóműben mi olyan nagy dolog az A6-ban?"

A "szokásos", ami adott a kategóriában: elöl-hátul 5 lengőkar alapból, opcionálisan adaptív légrugó. Ég és föld az MQB-nál megszokott és egyébként elég jó elöl MacPherson - hátul 4 lengőkar kombóhoz képest. Elég disztinkt egyébként a Passat - A4, nem úgy tűnik, de egymás után ülve a kettőben nem kérdés, hogy melyik a magasabbra pozícionált, az útfekvés, a zajok-hangok mind-mind mások.

A bubunál egy a baj: milyen fogyasztással jár az az értelmes összkerék?

[ Szerkesztve ]

(#69284) Magnum_ válasza szőröscica (#69282) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem semmi bajom az idosebb premiummal.
Csak azt nem veszi tudomasul a legtobb vasarlo, hogy azokat nem megvenni nehez.

I humbly and respectfully decline™

(#69285) -v- válasza brumi1024 (#69283) üzenetére


-v-
addikt

Regen a passst is multilink volt elol, nem? Az uj mar nem az?

(#69286) gooool válasza K Norbi (#69270) üzenetére


gooool
őstag

Csak egyszer magyarazza el nekem valaki, hogy ennek mi ertelme, hogy egy helyben vakargatja a talpat a gazpedallal az ipse...ehhez minek DTM/Pikes Peak stilusu karbon kasztni es 945 lo? Egy ezerocsi zomancozott kalyhacsovel is lehozza kis tulzassal...
Meg egyebkent sem a helyben turaztataskor jon ki egy ilyen vadkan igazi organuma, ez igy csak valami elcseszett softcore poresz. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#69287) brumi1024 válasza -v- (#69285) üzenetére


brumi1024
veterán

A B5 és B5.5 volt egyedül multilink elöl, a többi mind MacPherson. A B6 óta ráadásul mind közelebb áll a Golf-hoz, mint az A4/A6-hoz.

(#69288) szőröscica válasza Magnum_ (#69284) üzenetére


szőröscica
addikt

Na igen. Nekem fél év alatt rászaladt 700 rugó az E61-re, és ebből csak 50 ezer volt a váratlan kiadás, plusz vettem még bele másik ülést, egy szett gyári felnit és gumit, máris millió közelében vagyunk.

És a futóműhöz még nem is nyúltam, meg a kipufogóhoz sem, még nem vettem új vízcsöveket, pedig ezek ebben a korban már bármikor cserélendőek lesznek. Plusz még egy szett új téligumi is lesz, így az első éves költség szerintem másfél millió környékén lesz.

Ezután már kevesebbre számítok, de évi minimum fél millió szerintem rá fog menni. És ez nem egy lefingott 400-ról visszatekert autó, tuti biztos 195 ezerrel vettem.

(#69289) Magnum_ válasza szőröscica (#69288) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem az audi megkapta a kotelezoket anno (12evesen vettem es meg mindig meglenne, de apam nagyon akarta tavaly mar az uj kocsit), stabil evi ~60-100k ment ra a kotelezokon felul (igaz, az 1.6B nem egy bonyolult szerkezet), de nagyon szerettem.
Ha a tavaly most lenne, akkor megmaradt volna hobbiautonak, az otthoni garazsban elferne es 1-2ev alatt modszeresen rendbe lett volna teve szalon allapotra + apam elvezte volna a legjobban, mert 1: szerette nagyon, 2: sokszor jol jonne egy + auto, mert a batyam par havonta leamortizalja az autoit es akkor mindig anyu polojat kell elkernie.

De tavaly meg nem tudtam, hogy fog alakulni a salary

Akkor azt gondoltam, hogy kurvajol adtam el, most azt gondolom, hogy meg kellett volna tartani

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#69290) B-L-A-C-K válasza szőröscica (#69288) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én már akkor mondtam neked mielőtt megvetted hogy a BMW-re locsolni kell majd, persze mindenre lehet de azért ezekre tuti kell már.

Én is kb fél éve vettem az Insit, és direkt úgy kerestem kocsit hogy minden rendben legyen rajta tutira, és így ha nem veszem bele azokat a dolgokat amit minden autónál amúgy is ki kell adni (azaz átírás, kötelező, casco, gumik, súlyadó stb...), akkor eddig egy aksit kellett bele vennem mást semmit.

(#69291) szőröscica válasza B-L-A-C-K (#69290) üzenetére


szőröscica
addikt

Volt már pár BMW már a családban, teljes mértékben tisztában vagyok a várható költségeikkel, nem lepett meg semmi. :)

Vehettem volna ennyi pénzért fiatal Avensist, 2.5-ös Mazda 6-ot, Insigniát, B7 Passatot, bármelyikre kevesebbet kéne költeni, és mindegyikből átvágynék egy BMW-be, ez ilyen nálam.

(#69292) -v- válasza brumi1024 (#69287) üzenetére


-v-
addikt

I see ..

(#69293) B-L-A-C-K válasza szőröscica (#69291) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt ha jól rémlik említetted akkor is hogy nem érdekel, viszont nem tudom de amiket felsoroltál nekem azoknál egyiknél se ad többet egy olyan BMW ha úgy vesszük mindegyikben hasonló felszereltség van. De persze minden ember más, lényeg neked megfelelő legyen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#69294) focvis


focvis
veterán

Ma először én is megmostam kézzel a gépet, 4,5 óra:
- alapos külső mosás,
- külső műanyagápolás
- porszívózás,
- bőrápolás,
- kipu glancolás acélgyapjúval (5 perc),
- 28 fotó a hahura.

Fotón hibátlan a fénye :)

[ Szerkesztve ]

(#69295) -v- válasza focvis (#69294) üzenetére


-v-
addikt

Szep tiszta .. elolhajtos automata dizel ;]
Valami rendeset vegyel vegre.

[ Szerkesztve ]

(#69296) B-L-A-C-K válasza focvis (#69294) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szép!

Le vagyok maradva, és lusta vagyok utána olvasni, miért adod el? Mi lesz helyette?

(#69297) MunezXBK válasza focvis (#69294) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kicsit rákívántam. :D

(#69298) focvis válasza B-L-A-C-K (#69296) üzenetére


focvis
veterán

+Vili + Munez: nem azért tettem fel, hogy dicsérjétek, csak mutatom, hogy egy nem hibátlan fényezésű autó is jól mutathat fotón.

Élvezem, hogy nem kell vigyázni rá, komolyan. :K

@Black: nem tudom, csak meghirdetem hamarosan. Kevéssé keresett márka, nem fogják elkapkodni.
2 hét múlva megnézek egy A6 TDI-t a rokonságnál.

[ Szerkesztve ]

(#69299) Magnum_ válasza focvis (#69298) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De, el fogjak vinni, mert opel es okosan fenntarthato es az uj arananak a javat mar elbukta. (En is ezert valasztottam anno a FL elotti 9-3at)

I humbly and respectfully decline™

(#69300) -v- válasza focvis (#69298) üzenetére


-v-
addikt

TDI

Mondom rendeset :(((

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.