Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69301) B-L-A-C-K válasza focvis (#69298) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A6 milyen évjárat?

(#69302) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok. Hogy gyorsabb általában vasárnap dél körül Érd felől eljutni a Hungaroringre? M0 vagy Budapesten keresztül Hungária krt.? (talán, ha nem tévedek.)

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#69303) Kornel válasza FerNandor (#69302) üzenetére


Kornel
veterán

Hungária teljesen jól járható olyankor, 70-80 között simán lehet cikazni.
De waze mindent megmond :)

(#69304) focvis válasza B-L-A-C-K (#69301) üzenetére


focvis
veterán

3.0 TDI quattro, automata, 2008, 70-80 ezer km, első gazda (rokonság), asszem szürke, bőr, szedán, egyéb hülyeségek.
Csak megnézem, aztán eldöntöm, hogy tetszik-e.

(#69305) Mágus2 válasza -v- (#69300) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az rendes. :)

(#69306) Kornel válasza focvis (#69304) üzenetére


Kornel
veterán

Ilyet vett haverom.
Nagyon jó, ha tényleg ilyen, akkor vegyed.
Neked tetszeni fog.

(#69307) FerNandor válasza Kornel (#69303) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#69308) focvis válasza Kornel (#69306) üzenetére


focvis
veterán

Milyen fogyasztással jár vele?

@Jaffa: spúr vagyok, max. 10 litert tolerálok. :D

@Munez: pedig már azt hittem, teszel rá ajánlatot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#69309) MunezXBK válasza focvis (#69298) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem is dícsértem. :U

(#69310) Jaffa75 válasza focvis (#69308) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem számít... :N Lép rendesen, és nem kell a füst miatt aggódnod! :DDD

(#69311) Kornel válasza focvis (#69308) üzenetére


Kornel
veterán

Rakerdezek.

(#69312) Qru válasza EQMontoya (#69281) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Torsen azért egy kifinomultabb rendszer...

brumi1024: Ha megnézem a nagy átlagom akkor nem egész 1 literrel kevesebb Kormi átlaga. De ha 2 lenne az előnye még az se lenne sok...

#nincsbennetarcsi

(#69313) Skillet válasza do3om (#69262) üzenetére


Skillet
addikt

Több :F minek? Mihez?
Nem szokott lenni, de kevesebb részes igen!

:C

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#69314) B-L-A-C-K válasza focvis (#69304) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jól hangzik.

(#69315) mycso válasza focvis (#69308) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem egy rövid ismeretségem volt ilyennel: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#69316) brumi1024 válasza MunezXBK (#69309) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem dicsérted?

;]

(#69317) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

focvis mester dobjál majd meg a hahu-s linkel pls. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69318) Jaffa75 válasza Tsebacsi (#69317) üzenetére


Jaffa75
őstag

megnéztem, de még nem volt fent... :N

(#69319) rbalint88 válasza brumi1024 (#69268) üzenetére


rbalint88
addikt

alapvetően nem igaz az, hogy az SPA platform egy felnagyított kisautó platform. a Volvonál egy ideje hagyományosan elsőkerékhajtásúak az autók, korrekt beltérrel, viszonylag kommersz műszaki tartalommal, ennek megfelelő áron. ők erre a receptre fejlesztenek opcionális összkerékhajtással. de az Audik is alapvetően elsőkerekesek (még az MLB-sek is!), bizonyos esetekben igényesebb részletmegoldásokkal és jobb kidolgozású, de kevésbé barátságos belterekkel.
a négyhengeres motorokat csak a tesztek miatt írtam, mert azt is divat fikázni. persze, nem olyan prémium, de nem is annyiba kerül... XC90-ből azért adnak el nagyon sokat, mert a hülye amerikaiak lehet mégse olyan hülyék és úgy vannak vele, hogy a célra megfelel a négy henger is, még ha nem olyan fancy is. viszont továbbra is, nem is annyiba kerül. és azér 2-3-4 millából ott is lehet venni ezt-azt, márpedig kb akkora különbség van az azonos felszereltségű XC90 és Q7 között.
Q5 nem játszik, van XC60, sőt, XC70 is volt nem sokkal ezelőttig, igaz az A6 allroad konkurens.
Passatot nem keverném ide, közel sem annyira igényes konstrukció, mint az S90, sőt megmondom őszintén, amennyibe egy Passat kerül, annyiért elvárnám, hogy ne kisautóplatformra (MQB) épüljön. volt B5.5-öm, hát utána a B6 egy kalap szar volt.
utolsó audi, amiért még őszintén tudtam lelkesedni, az a b6 a4 volt, az annál újabbak nekem nagyon gyorsan megfáradtak formailag, a legújabbak meg túl lelketlen techno autók.
mondjuk ami neked van a3 az tetszik, még emberi léptékű, de az új a4 az számomra már visszataszítóan gépi, mintha a tervezési folyamatban sem vett volna részt ember.

amúgy pont tegnap konfiguráltam össze egy octavia kombit (l&k 1.8TSI dsg, 9,2M Ft), egy leon kombit (1.8TSI dsg FR, 9,3M Ft) és egy golf kombit (1.4TSI dsg ACT Highline, 10,7M Ft) azonos felszereltségre hozva, ezek közül a leont venném, mert szerintem az octavia FL eleje nagyon csúnya, a golf meg nem tudhat a leonnál másfél millával többet, ráadásul gyengébb motorral... ugyanaz az MQB az alap, hangszigetelésen kívül itt nem hiszem, hogy óriási különbség lehet a három autó között. a hangolásbeli különbség is a leon malmára hajtaná a vizet, egy ilyen soft-sportkombi pont jó lenne a mindennapokra, hogy ne kelljen mantrázni, hogy de tökre megérte és ez amúgy is jó és tudatos döntés volt. míg egy mondjuk 125 lovas golfnál 8 milláért azért lehet sírnék belül...

(#69320) focvis válasza mycso (#69315) üzenetére


focvis
veterán

Fogyasztàs miskolc-bp tempomat 135 --> 7.7l/100km.

Az jó sok. :(
Volt manuális Vectra C 3.0 V6 CDTI-m 2004 és 2006 között; 8,5 literrel jártam, főleg autópályán, de komoly tempóval.

@Tsebacsi: nem tettem még fel a hahura; csak lemostam a fotózáshoz.

@szilva01: nincs takargatni valóm, tisztességes állampolgár vagyok. :) És az autó nem az én nevemen van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69321) szilva01 válasza focvis (#69294) üzenetére


szilva01
őstag

Nem miattam, de a rendszámot legközelebb takard ki. :P

(#69322) dnelb válasza szilva01 (#69321) üzenetére


dnelb
veterán

buta kérdés; de miért, mi történik, ha valaki látja neten más rendszámát? miben más, mint ha pl az utcán látja?

[ Szerkesztve ]

(#69323) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Szeretném átfóliáztatni az autót, ehhez kapcsolódóan szeretnék kérdezni. Ugye ilyenkor a forgalmit is át kell írni, íratni, ez hogy zajlik?
Interneten találtam egy forgalmi vizsgaállomást a városban, ahol azt írják hogy elég gyorsan megcsinálják (előzetes bejelentkezés után, nyílván. )
Ugye próbálok majd időpontokat kérni mindenhol, de ha már az új színnel, de a régi forgalmival megállít a rendőr, lehet ebből gebasz? Az új forgalmit ott helyben meg fogom kapni, vagy majd küldik valamikor?
Első autó, első forgalmiztatásom, ezért nem tudok semmit.

Köszi.

yo

(#69324) szilva01 válasza dnelb (#69322) üzenetére


szilva01
őstag

Nem buta kérdés, én sem féltem ilyenektől, de pl. parkoló parádéval kapcsolatban írták, hogy nem a szép autóval mennek, mert lelesik a rendszámot, aztán rendőri segítséggel, vagy anélkül megfúrják. Nem tudom ezt nevezhetem-e annak (szerinte igen), de baráti körben nincs ezzel probléma, de mivel a zinterneten vagyunk, ezt bárki láthatja. Nem g*ci szeretnék lenni, csak a sajátomként féltem mindenki verdáját, mert már átéltem milyen, amikor pl. felnyomták az autónkat a húgom gyereküléséért, vagy a munkatárs úgy jön be, hogy az ablaka alól vitték el az autóját, ami egyébként egy fastra volt. Kornélka esetéről (elvitték a sport swit-tyét) ne is beszéljünk, magamban anyáztam helyette is.

Szerk.: Csak hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak, lehet, hogy mucsaröcsögén lekukkolja a rendszámot, megtetszik neki, aztán értesíti a vélt vároban levő kapcsolatait - ha van - aztán, ha nema tombunkerben parkol a járgány, reggelre hűlt helyét is nehezen találják.

EQmontoya: fogyasztás... :DDD Anyukám kapott céges autót, Volvo xc60, összkerék, dízel. Amikor nem munkára használja, fizetnie kell az üzemanyagot. Inkább B corsával jár, 12 liter helyett 8... (mindkettő automata). Teljesen megértem...

[ Szerkesztve ]

(#69325) EQMontoya válasza brumi1024 (#69283) üzenetére


EQMontoya
veterán

A bubunál egy a baj: milyen fogyasztással jár az az értelmes összkerék?

Egy új autónál szerintem huszadlagos szempont, mert az első 5 évben az amortizáció ötszöröse a fogyasztásnak, tehát az első tulajdonosnak az értéktartás sokkal fontosabb szempont. És ez egyre inkább előjön, lásd a mostani pár éves szívó benzinesek használt ára.

Same rules apply!

(#69326) máyköl válasza brumi1024 (#69316) üzenetére


máyköl
veterán

Én is akartam írni. :DDD

(#69327) Qru


Qru
MODERÁTOR

Tegnap kocsimosás után néztem hogy a múltkor az a rohadt kamion szépen megsorozott kövekkel ami előttem ment. :( Komolyan gondolkozom a fóliázáson: lámpára kéne kavicsvégő fólia...
Van vmi bevált hely?

#nincsbennetarcsi

(#69328) MunezXBK válasza brumi1024 (#69316) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt mindig elszabom. :D

(#69329) Magnum_ válasza brumi1024 (#69316) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

I humbly and respectfully decline™

(#69330) Integrale válasza rbalint88 (#69319) üzenetére


Integrale
veterán

Miert is epul kisauto platformra az XC/S90?

"Bad reklám is reklám too"

(#69331) Kornel válasza Integrale (#69330) üzenetére


Kornel
veterán

Mert még nem ült benne :)

(#69332) gzbotii


gzbotii
veterán

Azért durva, hogy az átlag usernel, hogy leépül egy autó két év alatt.
Apos most két éve vett egy 2002-es Polot, 250k tekerhettek vissza 120.000-re, mert nagyon szép állapotban volt, egy kis pösze rozsda meg egy néha szoruló fekdugattyu volt csupán a baja. Nagyon rá is kivantam akkor, tip-top geo volt. Vásárlás után nem sokkal azzal voltunk a Transzfogarason, szépen ment, jól húzott (1.4-tol mi várható).

Most amíg a kocsimat papiroztattam, egy napig nálam volt... Váltóban már nem az a pontos érzet volt, szerintem a valtotarto bakok is kigyengukultek, lógott kicsit. EGR volt pucolva, de szerintem ittt sem 100% a cucc, kipuffon egy tömítés még nem egészen égett ki, de a vége felé jár (falsot fúj valahonnan, még nem vészes, de hallható).

Pedig ért is hozzá apos, autovillamossagi szerelőként is dolgozott. Csak az átlag felfogás: mikor elromlik megjavítjuk, most meg jól van az.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#69333) Kornel válasza gzbotii (#69332) üzenetére


Kornel
veterán

Ez is benne van, a másik pedig az, hogy ezek ennyire voltak tervezve, amikor megvette, az volt a tervezett élettartam vége.
Sok pénzért életben lehet még tartani, kérdés megéri-e.
Vagy pedig 1-2 kamu műszakin attolni még, mint ami itthon szokás, aztán csodálkozni, ha kiesik a kerék, vagy nem fog a fék.

(#69334) gzbotii válasza Kornel (#69333) üzenetére


gzbotii
veterán

Azért van jópár 15+ éves autó, ami szépen néz ki, és a legtöbb esetben a fenntartási költség jóval olcsóbb mint egy 5-6 éves kocsinal.
Hozzállas kérdése is.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#69335) Kornel válasza gzbotii (#69334) üzenetére


Kornel
veterán

Részben az, részben még mindig a tervezett élettartamon is múlik.
Amit ki lehet tolni, sok pénz és türelem árán.
Mondjuk a rozsdára igazán jó megoldás nincs, azért nem elvárható mindenkitől, hogy 100k-s alvázvédelmre hordja az autóját.

Mod: lámpa fóliázas engem is érdekelne, nem szeretnék kavics miatt LED lámpát cserélni ;)
Valakinek van valami bevált helye?

[ Szerkesztve ]

(#69336) focvis válasza MunezXBK (#69328) üzenetére


focvis
veterán

És jut eszembe, néztél már új autót Németo-ban?

Délelőtt még 2,5 órát nyaltam a gépet, egy deci műanyag- és gumiápolót elkentem az abroncsokra, kéderekre, apróbb helyekre. A következő 3 hónapban nem tervezek hozzányúlni, csak benzinkúton mosni.

(#69337) MunezXBK válasza focvis (#69336) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vettem is. :D

(#69338) Magnum_ válasza focvis (#69336) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meg sem lesz mar 3 honap mulva.

Kozuti ellenorzesbe futottam, volt is vita, hogy kell-e papiron magamnal tartani a biztositast igazolo valamit.
Majd leirom geprol, hogy mi volt, de igazam lett.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#69339) focvis válasza MunezXBK (#69337) üzenetére


focvis
veterán

Mit?

@Saint: még nem hirdetem.

[ Szerkesztve ]

(#69340) dnelb válasza Qru (#69327) üzenetére


dnelb
veterán

missticfolianal voltam, 2 kavicsálló 3M átlátszó fólia volt 15k, tavaly nyáron.

(#69341) Kornel válasza Magnum_ (#69338) üzenetére


Kornel
veterán

Nem kell.

(#69342) K Norbi válasza dnelb (#69340) üzenetére


K Norbi
addikt

Csak a LLumar [link]

(#69343) MunezXBK válasza focvis (#69339) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Viberen/whatsappon írj rám.

(#69344) Magnum_ válasza Kornel (#69341) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Miert nem kell?

I humbly and respectfully decline™

(#69345) Magnum_ válasza Magnum_ (#69344) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ne irjam le?

I humbly and respectfully decline™

(#69346) Kornel válasza Magnum_ (#69345) üzenetére


Kornel
veterán

Dehogynem.
Béke van :)
Lényeg hogy nem lett gáz, nem?

(#69347) Jorus válasza Magnum_ (#69338) üzenetére


Jorus
nagyúr

Erre kiváncsi (sic! 4 Munez :D) vagyok, később precedensként felhasználom. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#69348) Kornel válasza focvis (#69308) üzenetére


Kornel
veterán

"6.5 a legalja (80-100 tempomat senki az úton)
7.2-7.7 ha 100-120 egyenletes.
Bp meg... nem néztem nagyon de 9 felett.
Kemény pesti dugó 14-16."

(#69349) xEon1337 válasza Kornel (#69341) üzenetére


xEon1337
őstag

Mondjuk nem tudom miből áll évente maximum 4 alkalommal kinyomtatni az igazolást és kivágni ollóval a forgalmiba éppen passzoló részt.. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#69350) Qru válasza dnelb (#69340) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy a 3M nem uv szűrős... olyat meg tuti nem rakatok fel.

LL fólia kéne.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.