Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70801) Qru válasza i-sti (#70799) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, de pl Bögre Lexusában a külső is fényre sötétedő volt. #nonplusultra

Nálunk a Passatban van egy gomb a belsőtükör alján azzal lehet bekapcsolni. Csak éjjel működik (akkor is ha be van kapcsolva) és ha fényt érzékel akkor besötétedik ha nem akkor kivilágosodik.

Nézegettem már neten, sztem rendelek egyet Bubia is majd.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#70802) mdani01 válasza Qru (#70798) üzenetére


mdani01
aktív tag

Miért lettél megbüntizve?:)

iPhone 6S SpaceGray

(#70803) barnam_


barnam_
nagyúr

Napi cikkindító:
Kis autóba nagy motor, lehet ezzel hibázni?

Szerintem nem :))

(#70804) hacki87 válasza mdani01 (#70802) üzenetére


hacki87
senior tag

Gyorshajtas, Elfogovadasz utana ment.

(#70805) Qru válasza hacki87 (#70804) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez pech széria mert tegnap is megállítottak, előtte meg 15 évig kb semmi.. Forgalmi, jogsi, lakcímkártya és személyit is kért. Már majdnem odavetettem, hogy a TB kártyám nem kell?? :( De legalább a kgfb igazolást nem kérte. :D

#nincsbennetarcsi

(#70806) hacki87 válasza Qru (#70805) üzenetére


hacki87
senior tag

Vert nem kellett adni? :) én ma eljöttem a papírjaim nélkül... Csak nem lesz semmi gond.

(#70807) Qru válasza hacki87 (#70806) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tényleg, szondát se fújattak velem most. :D

#nincsbennetarcsi

(#70808) lenko válasza kisza25 (#70794) üzenetére


lenko
aktív tag

1.6 2WD amivel jöttem, könnyű, de 2,5e-s fordulatig full halott az autó. Felette meg olyan hangja van mint az 1.6CR-nek.
Enyhe emelkedőn autóúton 3-as 4-es be kell menni, hogy valami gyorsulás is legyen. + a váltóját lassan lehet pakolgatni, és akkorát csattan a 2-es-3as mint az állat. Fogyasztásra nem lehet viszont panaszkodni, csak padlógázas gyorsításokkal mentem végig. 7l körül / alatt maradt az átlag. Pályát nem szereti, ott 8 felé közelített óra szerinti 145 tempomattal.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#70809) Kornel válasza i-sti (#70799) üzenetére


Kornel
veterán

Enyémen van egy autó gomb, és teszi a dolgát, nem nagyon vakit semmi hátulról.

Valahogy úgy, ahogy Qru mondja.

Lenko: ezért kell oda is a FL, dobják majd a szivot, csak turbo lesz.

[ Szerkesztve ]

(#70810) pècsimunkás válasza kisza25 (#70794) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Tènyleg könnyű . Az èn Aurisomnak 1380 kg a menetkèsz tömege . Amúgy megy rendesen , de mi lenne , ha 200 kilóval könnyebb lenne :) ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#70811) Kornel válasza pècsimunkás (#70810) üzenetére


Kornel
veterán

Spóroltak egy kicsit, még nem kezdték el az ultra magas szakitoszilardsagu acelok használatát.
Ahhoz képest meg arany áron adják őket.

(#70812) kisza25 válasza Qru (#70805) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

oh te szegény:D én munkámból adódóan autózgatok a helyi települések között, idén 5x igazoltattak eddig, tavaly kb 15x, szondát is fújtam 3x (idén), ha te peches vagy, akkor én mi?:D
Volt már olyan is, hogy megszokásból félreálltam amikor a rendőr kint volt, aztán mondta, hogy ki sem akart inteni:P
meg kia-val 2. nap mentem bele trafiba, mert szokatlan volt a skoda 64lovához képest a KIA 105 lova:P
KIA-val 7-8x villanttam, de 1x sem kaptam büntit, mert mind Ausztriában volt:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70813) Qru


Qru
MODERÁTOR

Jön a Nemzeti Autóellenőrző Rendszer!

"A személyautósok számára nyilván az a legfontosabb kérdés, hogy őket is méri-e, és bünteti-e a rendszer. „Túlterhelés esetén a menettulajdonságok a jármű kategóriájától függetlenül romlanak (pl. hosszabb fékút, romló kormányozhatóság), így a baleseti kockázat minden esetben nő. A rendszer képes lesz minden áthaladó jármű tengelyterheléseit és össztömegét megmérni. Bármilyen túlterhelt járművel közlekedve bírság kiszabására kell számítani” – mondja a minisztérium."

Itt a legnagyobb megengedett ösztömeget nézik nyilván de erre van adatbázisuk személyautóknál is?

mod:

kisza25: Balcsi az frekventált hely, ott sokat vegzáltak minket is de itt pesten ez nem dívik azért meglepő számomra.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#70814) lenko válasza pècsimunkás (#70810) üzenetére


lenko
aktív tag

Van ennek hátránya is, pályán dobálja a szél, és az úthibák is eléggé....

Az embereknek fáj az igazság!

(#70815) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Budapesten tudtok ajánlani klíma tisztításnál bizonyított céget?

Illetve a házi megoldások közül valamelyik működhet: http://totalcar.hu/magazin/technika/2015/05/02/filleres_neppertrukk_klimatisztitas_hazilag/? Próbáltátok esetleg ezeket? Nekem ez a klímatisztító bomba szimpatikus. :R

(#70816) focvis válasza Qru (#70801) üzenetére


focvis
veterán

Csak hogy fényezzem a lovam; a Saabban mindhárom tükör fényre sötétedő.

(#70817) Kornel válasza motoflug (#70815) üzenetére


Kornel
veterán

A bomba semmit sem ér, ha már szag is van adott esetben.
Autótól függ, hogy a pollenszűrő kiszedésével hozzáférsz-e a parologtatohoz, ahol a gomba lesz.
A cél az, hogy ezt a részt fizikailag is meg tudd tisztítani, a modern autóknál a kiszerelése órákat venne igénybe.
Én vettem a homasitaba egy nagy flakon gomba és egyéb ölő aeroszolt, valami 2000 HUF környékén, az nagyon jó volt, a hosszú és részben irányítható csővel aminek a végén még porlaszto is volt, elég jól hozzáfértem az elpárologtatohoz, és szagra ki tudtam tisztítani a civichet, ami ozonos verzióval nem sikerült.
Valószínű előttem senki sem vitte klímatisztításara, utána meg már hallottnak a csók az ózon, ahhoz minden évben meg kell csinálni, és pollenszűrőt cserélni, hogy az elég legyen.

(#70818) motoflug válasza Kornel (#70817) üzenetére


motoflug
őstag

G Astra Cabrio-ról van szó. Holnap lesz rajta pollenszűrő cserélve és gondoltam, ha már ott jár, akkor egy ilyen gombaölő témát (bombát) kipróbálnék.

(#70819) Mágus2 válasza Kornel (#70788) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Megvenném a bele való olajat + egy lidl leszívót, ami a nívó pálca helyére bedugva kiszívja az olajat és 4000km után leszívnám, feltölteném új olajjal, majd 10 000km-nél elvinném rendes olajcserére.

A szűrő maradhat simán addig. ;)

(#70820) kisza25 válasza lenko (#70808) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

valóban 3000 nél elkezd morogni, alul meg nincsen erő, majd ősszel kipróbálom újra.

Most hogy aludtam rá egyet, megint a KIA RIO felé dől a mérleg nyelve, mert ami nekem kell abban benne van 3,6-3,8M-ért.
Ugyanakkora helyen ülök, ugyananyi helyem van pakolni, a motorja halkabb, 6 sebeséges, 7 év garanciával és egyszer el akarom adni, elég ritka lesz, mert a többség 1,2 literessel veszi, vagy i20-at 1.0 T-vel, szóval nem lesz nehéz jó áron eladni, az árát is tartja nagyon.

A vitara ugyan van 3,8M-ért, de ott annyira csábító a sok extra, hogy a nagytöbbség kiadja rá azt a + 320eFt-ot, így ha alapot vennék és egyszer szeretném eladni elég nyomott lesz az ára.
Viszont GL+ már 4,2M ami 400-600eFt-al több, mint a RIO és 4,2M-ért már kapok nekem megfelelő KIA ceed-et is. ÁÁÁÁÁÁ nehéz ez az autómizéria, ha az embernek élére kell állítania a garast :O

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70821) bitpork válasza Qru (#70813) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A forgalmidban is benne van a legnagyobb megengedett össztömeg, nem? Persze h van. Én megkésve linkeltem ezek szerint az OFF Autósba :B

Ez azért meglehetősen érdekes lesz. Ha ez valóban így fog menni akkor a beültetett emberszám soha nem mehet a bulikban megszokott környékére, de még csak a haverok költöztetésénél sem lesz pakolva az autó.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70822) Kornel válasza motoflug (#70818) üzenetére


Kornel
veterán

Bomba semmit sem ér, pénzkidobás.

Mágus: és mi van ha cserélem a szűrőt is? Vajon meg van jelölve?
Én is az otthoni csere felé hajlanek így.

Kisza: 4,2-ert nincs elhozhato ceed.
Amibe beülnék, az 4,8M, és még mindig az 1.4-es motorral.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#70823) Mágus2 válasza Kornel (#70822) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nincs megjelölve, csak ha nem tudsz gyárit venni, akkor észreveszik. ;)

(#70824) motoflug válasza Kornel (#70822) üzenetére


motoflug
őstag

(#70825) Kornel válasza motoflug (#70824) üzenetére


Kornel
veterán

Nem tudom, nem ismerem őket.
Annyit tudok, hogy ha már büdös a klíma, akkor kell a fizikai tisztítás kész elpárologtatonal.

Mágus: akkor veszek gyári olaj szűrőt, meg gyári olajat :)

(#70826) motoflug válasza Kornel (#70825) üzenetére


motoflug
őstag

Nem, nem büdös. Az autót most vettem és mivel nem ismerem a klíma tekintetében az előéletét, ezért szeretném kipucolni mielőtt használni kezdjük. Ilyen céllal néztem a bombát is.

(#70827) Qru válasza bitpork (#70821) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra az adatbázisra nem építenék nagyon... Nálam több adat is el van/volt cúrva az adatbázisuk alapján. :(

#nincsbennetarcsi

(#70828) bitpork válasza Qru (#70827) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bazz, a rendszerben dolgozol Te is: mióta akadály egy ilyen apróság?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70829) Kornel válasza motoflug (#70826) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor egy ozonos tisztítás, és kész.
A bomba szerintem pénzkidobás.

(#70830) focvis válasza motoflug (#70826) üzenetére


focvis
veterán

Ha nem büdös vagy csak picit, akkor próbálkozhatsz 1. körben a bombával; nekem működött, 1500 Ft. Ha mégsem válik be, jöhet a komolyabb tisztítás.

Bomba:
1. szedd ki a régi pollenfiltert, porszívózd ki a helyét,
2. használd a bombát a kezelési utasítása szerint,
3. tedd be az új pollenszűrőt.

Olyan bombát vegyél ami fertőtlenít is, nem csak illatosít. Én Sonaxot vettem, de sok másik létezik.

[ Szerkesztve ]

(#70831) Qru válasza bitpork (#70828) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sosem volt az. De Tomcsival még most is jókat röhögünk rajta, hogy sikerül Bubit kombiként levizsgáztatniuk. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#70832) Magnum_ válasza Qru (#70831) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Lumenet is biztos onnan dolgozik :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#70833) Mappa válasza kisza25 (#70812) üzenetére


Mappa
addikt

de 1x sem kaptam büntit, mert mind Ausztriában volt

Oszt ez fix traffi volt, vagy 3 lábún mértek? Nekem tavaly márciusban osztrákiában volt egy 90-es szakaszon 110 bemérés. Azt jött is 3-4 hónapra a 18k bünti :o átmentem a határon azt 20 percre rá már meg is voltam baxodva. Gps koordináta, idő meg minden szírszar le volt írva a levélben, ami stimmelt is. Egyedül fotó nem volt a gyorshajtásról. Azt hittem átverős pénzkicsalós dolog de nem az volt. (mondjuk ezt a fényképet nem lehetett belőlük kicsikarni dolgot a mai napig nem értem.)

nem kötelező megadni

(#70834) Declare válasza kisza25 (#70743) üzenetére


Declare
őstag

Hat akkor pedig kell venni egy 3-4 eves fapad 316i-t, xenonnal, meg 19 es alufelnivel, aztan pöröghet a biznisz ;] :D

(#70835) kisza25 válasza Mappa (#70833) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

fix traffi volt a legtöbb, elvileg csak akkor küldik, ha 70 eurot meghaladja, én 10 évet dolgoztam kint, de már 2015 óta nem vagyok kint. Nem tudom azóta változott-e, akkor még így volt. Mentem bele az A10-en vagy 3x, meg Liezen A9 között van telepítve abba 2x, meg Zell am see fele 3 lábuba 2x, de nem állítottak meg, pedig kint voltak, meg A10 felhajón 2x a 3 lábu rendőrrel autó nélkül, védőkorlátok között.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70836) Qru válasza Magnum_ (#70832) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Am felkeltette az érdeklődésem a dolog és utánajártam.
Gyárilag sedan és wagon (igen, ez a hatchback) készült belőle, a T. szerv meg egyszerűen lefordította magyarra. :N

mod:

Te is dolgozhatsz belőle, a KEKKH kiadja jó pénzért az adatokat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#70837) Magnum_ válasza Qru (#70836) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tehát Te egy vagonnal jársz. Mostantól így hívd, kérlek :D

I humbly and respectfully decline™

(#70838) Qru válasza Magnum_ (#70837) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD Bubi név törölve, ezentúl csak wagon-ként hivatkozok rá.

#nincsbennetarcsi

(#70839) Kornel válasza Magnum_ (#70837) üzenetére


Kornel
veterán

(#70840) Qru válasza Kornel (#70839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még a gyorsulás is stimmelni fog. :D

#nincsbennetarcsi

(#70841) Kornel válasza Qru (#70840) üzenetére


Kornel
veterán

M3-on a dugóban ülve irigyeltem a vonattal mellettünk elszáguldókat. ;]

(#70842) tboldi válasza Qru (#70838) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor a Wagon R+ ennek a sportváltozata? :DDD

(#70843) Qru válasza Kornel (#70841) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na látod a lesajnált vas is jó még valamikor valamire... Talán ezért van tele a pincém is "hasznos" holmikkal. :DD

mod:

tboldi: Jah de csak ha 2.8-as motor van benne...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#70844) tboldi válasza Qru (#70843) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ma amúgy láttam egy régi Ignis-t M-logóval...

...Miért? :O :D

(#70845) bitpork válasza Qru (#70843) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És az is csak a csomagtartóban... de hogy még olyan is a jaószág mint neked van (wagon) ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70846) Tsebacsi válasza tboldi (#70844) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ignisem :)) Tulajdonjelző! 4 misiért van fent egy szép OPC Vectra a hahun

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#70847) pècsimunkás válasza lenko (#70814) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Mondjuk a szèl nem löködi az autóm. Nagyon nagy szèlnek kell lennie ahhoz , hogy megèrezzem . De , akkor is csak kicsit . Pedig elèg magas èpítèsű autó . Vitara mellet áltam , egy magasságban volt szinte az ülèspozíció .
Ègyèbkènt nèmetben elèg sok új Vitát lehet látni . Jól nèznek ki ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#70848) tboy93 válasza Tsebacsi (#70846) üzenetére


tboy93
nagyúr

*Insignia

Fehérbe kéne :)

(#70849) Kornel válasza Tsebacsi (#70846) üzenetére


Kornel
veterán

Insignia..
Kintről behozott.
Most már az autókereskedés tulajdonosa a sláger szöveg, nem a svájci nyugdíjas orvos nem dohányzó hölgy tulajdonos? ;]

Sky11: egy magasabb építésű vitarat nyilván jobban fog lökdösni a szél. 18,5 cm a szabad hasmagasság. Leültetnéd 4 cm-t, ugyanúgy viselkedne, mint egy átlag kompakt.
Egyébként a FL-es scross egy az egyben megkapta a vitara futóművét, és a magassága ellenére is elég stabil a kanyarokban, persze nem egy sportautó, de ültem már olyan kompaktban, ami kevésbé volt stabil, az alacsonyabb építése ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#70850) pècsimunkás válasza Kornel (#70849) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Persze , tisztában vagyok ezekkel . Pont azt írtam , hogy elèg magasan ülök az Aurisban . Nem baj , jobban át lehet látni a forgalmat . Mèganom alacsonyabb volt , de azt lökdöste rendesen a szèl.
De , gondolom a stabilitás szempontjából a futómű sem mindegy . Na , az Aurisè rendben van !

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.