Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69801) Qru válasza seadrone (#69795) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ismerős most vett kétszólamú Hella-t. Arra keress rá.

mod:

adalbert1: Igen, ez egy targatetős MX5, ugyanaz a technika teljesen. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#69802) szőröscica


szőröscica
addikt

Ma láttam egy Hamann F11-est, brutálisan festett. [link]

Kíváncsi vagyok, hogy ezt is bekóstolják-e a céges oktáviák és a dízel zafirák az autópályán, vagy az a 4 kidörgő ott hátul elég figyelmeztetés-e.

[ Szerkesztve ]

(#69803) brumi1024 válasza szőröscica (#69802) üzenetére


brumi1024
veterán

Már a sima F10 is takarít.

(#69804) szőröscica


szőröscica
addikt

Azt mondta a mai TC videóban Novoth, hogy ötezer km-en egy literes olajfogyasztás még nem vészes.

(#69805) szilva01 válasza szőröscica (#69804) üzenetére


szilva01
őstag

Először is az előző hsz-re: kombit még 1.0-ás swifttel is :DDD

Nem tudom, egy '93-as Astránál lehet belefér, de ha ennyi olaj fogyna, én lehet izotópos injeckcióval megvizsgálnám az olajtankot, nem hiányzik-e az alja.

(#69806) -v- válasza szőröscica (#69804) üzenetére


-v-
addikt

Most magadat nyugtatod? ;]

(#69807) szőröscica válasza -v- (#69806) üzenetére


szőröscica
addikt

Én fél litert töltöttem bele 7 ezer km alatt, de azt is azért, hogy az idióta olajszintjeladó elhallgasson, egyébként középen állt a szint a nívón :N

(#69808) focvis


focvis
veterán

"A Rapidban továbbra is az a fajta kisebb teljesítményű xenonfényszóró van, amihez hasonlót a Suzuki Baleno is használ. Ehhez nem kötelező a fényszórómosó és automatikus magasságállítás helyett kézzel szabályozható a fénykéve magassága." forrás

Ilyenről hallott már valaki? :Y

(#69809) bitpork válasza focvis (#69808) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Most telefonon agybol vagyok de olvad meg a kohem rendeleltet es kiderul. Szerintem kell ra moso

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69810) brumi1024 válasza focvis (#69808) üzenetére


brumi1024
veterán

:Y

(#69811) focvis válasza brumi1024 (#69810) üzenetére


focvis
veterán

+bitpork:

Lumenet keresője nem talál hozzávaló tompított izzót. Mégiscsak létezne ilyen? :F

Ez is érdekes.
Description:

- fits ALL Skoda Rapid (LHD=steering Wheel on the LEFT side) models

- FULLY INTERCHANGEABLE for your old halogen headlights !!!
- NO NEED OF ANY AUTOMATIC LEVELING !!!
- NO NEED OF ANY HEADLIGHT WASHERS !!!
- FULLY STREET LEGAL XENON UPGRADE !!!
- original Skoda Auto,a.s. product
- xenon blue W5W bulb for FREE with this headlight !!!
- this offer is for the LEFT headlight
- D5S bulb is being sold SEPARATELY for this headlight and you can buy HERE

original 5JB 941 017A

Tessék aludni menni! Én szabin leszek hétfőig.

[ Szerkesztve ]

(#69812) bitpork válasza focvis (#69811) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Beszabehu. Holnap megolvasom azt a kohem rendeletet man. En is szabi. Mondjuk en mindig mert munkanelkuli vagyok :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69813) brumi1024 válasza focvis (#69811) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez érdekes, kíváncsi vagyok bitpork mit talál.

Aludni? Szabi? Még dolgozom. ;]

(#69814) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok!

Valaki be tudja linkelni a különböző sebességek melletti fordulatszámokat összegző oldalt? Régebben linkelte itt valaki, de nem lelem. :R

(#69815) focvis válasza bitpork (#69812) üzenetére


focvis
veterán

Így nézd: D5S és D6S; maximum 2000 lumen.

Tedd hozzá: önkéntes száműzetésben vagy az alkalmazotti lét világából. :)

(#69816) Qru válasza Poultier (#69814) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyisd le a téma összefoglalót ott megtalálod.

#nincsbennetarcsi

(#69817) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Vótmá'? TC Audio S1 [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#69818) Snoop-y válasza szőröscica (#69804) üzenetére


Snoop-y
veterán

Egy traktornal vagy egy M-es BMW eseteben elnezheto. Barmi mas szegyenfal kategoria :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#69819) Shade45


Shade45
senior tag

Első autó, és szeretném megadni a kellő törődést ( ;] ) neki:

Milyen ápolószereket érdemes/kell alkalmazni az autóhoz?

Gondolok itt a külső mosásra, belső műanyagok kezelésére, belső szövetekhez stb...

Van esetleg valami spéci szivacs, kendő, ruha, bármi amit ajánlott venni, hogy ne karcoljuk a fényezést?

Kinek milyen bevált praktikái, tanácsai vannak?

(#69820) kalmanchris válasza Shade45 (#69819) üzenetére


kalmanchris
tag

Van erre külön topik:

[link]

Linkesítve.

[ Módosította: Qru ]

(#69821) -secret- válasza Shade45 (#69819) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én belülre csak szilikon spray-t használok, előtte persze nedves törlővel át szoktam törölni a műszerfalat.

(#69822) Magnum_ válasza Shade45 (#69819) üzenetére


Magnum_
nagyúr

majd az anyatermészet elvégzi...

:DDD

secret: belülre szilikont?
nálam nagyobb szilikonbuzi nincs, de belülre eszembe nem jutna. nem is biztonságos és nem jó

pedálokra is fújsz? :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#69823) Qru válasza -secret- (#69821) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van aki a karosszériára is azt nyom, szóval én már semmin nem lepődöm meg. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#69824) Shade45 válasza kalmanchris (#69820) üzenetére


Shade45
senior tag

Időközben én is rátaláltam! :)

Köszi!

(#69825) -secret- válasza Magnum_ (#69822) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Pedálokra nem, de havonta egyszer le szoktam fújni a műszerfalat meg a műanyagokat.

Akkor Te mire fújod a szilikont?

Qru: lol :D

[ Szerkesztve ]

(#69826) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Szóval casco ügyben kérdeznék megint. Most én vagyok csak túl akadékoskodó, vagy tényleg ennyire faramuci egy biztosítás? :F

Szóval adott az MKB casco biztosítása, ami nemrég már Pannónia Általános Biztosító Zrt. nevű cég alatt fut. Az megfelelő oldal alján elérhető szerződési feltételeket átfutva találtam egy érdekességet.
A 29. oldalon ("II. A CASCO BIZTOSÍTÁSI SZERZÔDÉS KÜLÖNÖS FELTÉTELEI (5CA20160709)" fejezet, 1.2 alfejezet) a "Biztosítási esemény" felsorolásban van egy ilyen;

f) Ha a megfelelôen lezárt, a Biztosító által elôírt, a lopás idôpontjában is mûködô vagyonvédelmi eszközzel ellátott, vagy a tárolására szolgáló megfelelôen – de legalább biztonsági zárral – lezárt helységbe jogtalanul behatolva a jármûvet ellopják, vagy ... (ezt definiálják teljes lopáskárként)

Illetve az 1.3 alfejezetben, a "A biztosítással nem fedezett káresemények" felsorolásban található egy ilyen tétel;

h) bûncselekmény elkövetésével összefüggésben keletkezett

Ezek alapján nálam egy olyan kép áll össze, hogy ha az utcán leparkoltam a járművet, bezártam, majd otthagyom és véletlenül ellopják, akkor ez nem fog biztosítási eseménynek számítani, tehát nem fogják megtéríteni a káromat, mert a káresemény "bûncselekmény elkövetésével összefüggésben keletkezett" és ráadásul nem megfelelően biztosított, tárolásra használt helyiségbe behatolva tulajdonították el. Ez elég furcsán hangzik, nem akarom elhinni, de mondjuk éves szinten 40e Hufért megérteném, hogy "csak ennyit" adnak...

(#69827) Magnum_ válasza BigBlackDog (#69826) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem véletlenül lopnak el valamit, mert a lopás az szándékos bűncselekmény, de az általad kifogásoltat úgy érts, hogy pl. mész az utcán, vagy parkolsz, tökmindegy, és allah akbar AK47-essel lövöldözni fog és eltalálja a kocsidat, amiben kár keletkezik. Akkor te majd allah akbaron fogod tudni - jogilag - behajtani.

tehát ha ellopják az autódat, akkor fizetni fog (már amennyit)

I humbly and respectfully decline™

(#69828) Kornel válasza Magnum_ (#69827) üzenetére


Kornel
veterán

Allianz pl. teljesen korrekten fizetett.
Reális Eurotax ár -10% önrész.

(#69829) Qru válasza BigBlackDog (#69826) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott van a vagy szócska...

Ha a megfelelôen lezárt, a Biztosító által elôírt, a lopás idôpontjában is mûködô vagyonvédelmi eszközzel ellátott, vagy a tárolására szolgáló megfelelôen – de legalább biztonsági zárral – lezárt helységbe jogtalanul behatolva a jármûvet ellopják

Tehát ha nem zárod be a kocsit és nem élesíted a riasztót és úgy viszik el akkor nem fizetnek. Vagy ha saját garázsodból ami biztonsági zárral zárható és onnan viszik el*.

*: Ez azért került bele mert a biztosító is tudja, hogy amit el akarnak vinni azt elviszik akkor is ha bezárod egy garázsba. Sima kockázat csökkentés a biztosító részéről.

mod:

A másikra meg válaszolt Saint.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#69830) Magnum_ válasza Kornel (#69828) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha az scrox-t fogják elvinni, amit újonnan veszel és tax ár -10%-ot fogsz kapni (ami lesz vagy 1milla bukó akár az első hónapban) akkor nem leszel ennyire elégedett :D

I humbly and respectfully decline™

(#69831) BigBlackDog válasza Magnum_ (#69827) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ehhez hasonlóra gondoltam én is, csak nem láttam, hogy az általános (tehát a nem zárt, biztosított, ... helyiségből történő) eltulajdonítás is szerepelne a biztosítási események között.

Mondjuk lehetséges, hogy az olcsósága (40e Huf/év, a következő ajánlat meg 100e Huf felett van egy kicsivel) csak a "fizetni fog (már amennyit)" résznél fog érződni.

(#69829) Qru: :R Félreértelmezés volt a részemről, a vagy szócska által összekötött mondatrészek után "a jármûvet" résznél elvesztem

[ Szerkesztve ]

(#69832) Magnum_ válasza BigBlackDog (#69831) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én életszerűtlennek tartom, hogy akkor nem fizet, ha a lezárt garázsodból viszik el, amivel te önként kármegelőzést hajtasz végre, ami a biztosító érdeke is, szerintem ez tisztességtelen ált.szerz.feltétel.

I humbly and respectfully decline™

(#69833) Kornel válasza Magnum_ (#69830) üzenetére


Kornel
veterán

Ez van.
Őrzött parkolóban lesz.

(#69834) Qru válasza Kornel (#69833) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azzal én is szemeztem anno de mikor ászf-ben láttam, hogy semmilyen felelősséget nem vállalnak akkor le is tettem róla. Jó kisebb eséllyel nyitják rád az ajtót meg a bulihuligánok nem törik le a tükröd/engedi le a viccből a gumid... de ezért nem fizetek havi 15k-t mikor ennyiért garázst is kapok a környéken.

#nincsbennetarcsi

(#69835) kisza25 válasza Magnum_ (#69832) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lehet én vagyok hülye, de ezeket az eseteket írja jogos követelésnek, mert vagy szocska van közte, tehát mindkét esetben jogos a követelés.
Gondolom van egy rész ahol felsorolják mikor nem jogos: nyitva hagyod, nem riasztod be....
mondjuk én casco-ra eddig egy szélvédőt cseréltettem, ami kavicstól végig repedt, ez 70eFt helyett lett 7eFt.
1 balesetem volt eddig (kop kop kop), elviték a tükröm, szabályosan parkoltam, végighúzták a fényezést+ a tükröt elvitte és tovább haladt egy autós.
Rendőrt hívtam, órán bellül előállították, 78eFt-ot fizetett a biztosító, 50-ből KIA-nál gyárira cserélték, mondjuk ez rossz példa, mert nem casco. Aegon-nál vagyok biztosítva.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69836) Magnum_ válasza Qru (#69834) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja az őrzött parkoló, csak felelősséget nem vállalnak. fasssság.

I humbly and respectfully decline™

(#69837) Speeedfire válasza Magnum_ (#69836) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Akkor is jobb, mint az ucca. :K
Nekem a golfot a felvonulásin 2x meghúzták és 1x fel akarták törni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#69838) bitpork válasza focvis (#69815) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

No hát érdekes a 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet. Az ENSZ-EGB 98. rendelet az alapja. A magyar szabályozás nem csak azt mondja ki hogy 2000 lumen és felette kell a mosó és szintező, de azt is hogy minden gázkisüléses izzóhoz, ami viszont szigorúbb mint a jelölt EUs előírás.
"A 48. és 98. ENSZ-EGB előírások tartalmazzák az automatikus magasság állítás és a szintén automatikus fényszórómosás kötelezettségét (az R 48.-ban utalás található az R 45.-re)"

Minden olyan berendezés amelyik kanyar világítást tud vagy automatikusan állítja a tompított és távolsági fényszórót, szükségszerűen fel kell hogy szerelve legyen szintezővel és mosóval.
"Gáztöltésű fényforrással rendelkező tompított fényszórót csak fényszórótisztító készülékkel párosítva használhatnak a 45. számú Előírás szerint."

Ez alapján szerintem, ha a kocsi rendelkezik EUs típusbizonyítvánnyal amit itthon a gyártó jóváhagyatott, forgalomba kerülhet ilyen autó. Más kérdés, hogy a magyar szabályozás szigorúbb mint az EU-s.
Saint_ mondja meg h jót találtam-é, és hogy jól olvasom-é :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69839) Kornel válasza Qru (#69834) üzenetére


Kornel
veterán

8k, annyit megér szerintem.

(#69840) Integrale válasza Snoop-y (#69818) üzenetére


Integrale
veterán

Pedig kis mértékben az összes autó fogyaszt az olajból, sok rövidtáv után egy autópályás hajtást követően, akár kicsit többet is.

"Bad reklám is reklám too"

(#69841) Qru válasza Kornel (#69839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Annyiért még ok is. :K

#nincsbennetarcsi

(#69842) Snoop-y válasza Integrale (#69840) üzenetére


Snoop-y
veterán

"kis mértékben az összes autó fogyaszt az olajból"

Az egy liter vagy akar a fel liter 5K-nal azert az nem a kis mertekben kategoria nalam ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#69843) kisza25 válasza Integrale (#69840) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem eddig egyik autómból sem hiányzott, nivópálcával mérhető mennyiség 2 olajcsere között, pedig szoktam nézni :F
igaz 100e km feletti futású autóm még nem volt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69844) -v- válasza Snoop-y (#69842) üzenetére


-v-
addikt

Az ezrenkent ket deci, az lofasz .. adj barmit, megetetek vele annyit :D
Amugy szerintem minden alapot nelkuloznek ezek az okos megallapitasok, hogy hu ez vagy az mennyire sok ... fugg a motortol, felhasznalastol, milyen olaj van benne, hogyan hasznalod stb .. meg hogy mitol fogy. Van ahol akar szinte normalis is lehet az adott korulmenyek kozott, semmilyen hibara nem utal, es semmilyen problemat nem okoz ..

[ Szerkesztve ]

(#69845) EQMontoya válasza -v- (#69844) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az ezrenkent ket deci, az lofasz .. adj barmit, megetetek vele annyit :D

Mibe fogadsz? ;]

Same rules apply!

(#69846) -v- válasza EQMontoya (#69845) üzenetére


-v-
addikt

Lenullazzuk lexust? ;] add oda, abszolvalom vele az egytankos koromet, azt kifizetem, a tobbi ami elfogy a te koltseged :DD

(#69847) Tsebacsi válasza -v- (#69846) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

1-esben padlógázon a nullás oda-vissza? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69848) K Norbi


K Norbi
addikt

(#69849) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Jó gyors a Lumenet, tegnap rendeltem meg az izzókat, ma már meg is jött a pick-pack pontra. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#69850) -v- válasza Tsebacsi (#69847) üzenetére


-v-
addikt

A hondat is szettaposhatjuk ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.