Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) B-L-A-C-K válasza xEon1337 (#69349) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+1, nekem se volt nagy teher megcsinálni...

(#69352) brumi1024 válasza xEon1337 (#69349) üzenetére


brumi1024
veterán

Fölösleges szemétgenerálás.

(#69353) Qru válasza xEon1337 (#69349) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maga az elv bacc fel, mert ha lekérdezi az adtataid akkor +1 mondat lenne neki a kgfb meglétét is megkérdezni.

Nekem automatice küldik a zöldkártyát amit itthon is el kell fogadniuk szóval én nem vesződöm a vagdosással. :))

#nincsbennetarcsi

(#69354) B-L-A-C-K válasza brumi1024 (#69352) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, pont ettől névjegykártya mérető papírtól generálja mindenki a halom szemetet.

(#69355) aero. válasza brumi1024 (#69352) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

+1

Ráadásul hamisítani is baromi egyszerű, ha csak azt néznék, akkor mindenki járhatna fizetés nélkül. Tehát kérdezzék csak le >>> felesleges papírszemét.

(#69356) brumi1024 válasza B-L-A-C-K (#69354) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem a méret a kérdés (bár évi 1-4x 1-2 millió A4-es papír már nem kevés), hanem az hogy minek? A szerverek mennek, az energiát fogyasztják, nehogy már azért kelljen évente 4x kinyomtatni egy papírfecnit, mert a biztos úr leragadt a 60-as években. 2017-et írunk, az IoT korában felejtsük már el a papírozást...

[ Szerkesztve ]

(#69357) B-L-A-C-K válasza brumi1024 (#69356) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó de azért ne ettől váltsuk már meg a világot 10000x több szart dobunk ki feleslegesen, mint pont ebbe kössünk bele. De ha már ezen lovagolsz akkor gondolj bele míg magyarázkodsz a rendőrnek hogy nincs kérje le, azzal fogyasztod addig az üzemanyagot feleslegesen, és ezzel környezetet szennyezel.....:/ Szóval én úgy vagyok vele hogy jobb ha ott van, mivel megspórolok egy felesleges magyarázkodást ha esetleg nem akarná lekérdezni, ennyit meg nekem megér évente egyszer kinyomtatni hogy cserébe ne vegyen el az időmből semmit a magyarázkodás.

(#69358) mycso válasza B-L-A-C-K (#69357) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Látod, pont ez a baj.
Vannak a rend éber őrei, akik betartatják a szabájokat, aztán vakon vannak a saját munkájukat érintő jogszabályokkal?
Nekem kell velük vitázni arról, amivel nincsen tisztába?
Na ez a szomorú... :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#69359) aero. válasza B-L-A-C-K (#69357) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Amúgy is le kell a műszakit. ;]

(#69360) brumi1024 válasza B-L-A-C-K (#69357) üzenetére


brumi1024
veterán

Ott kell megfogni a pazarlást, ahol lehet. Azzal, hogy máshol több van csak a struccpolitikát folytatjuk.

"fogyasztod addig az üzemanyagot feleslegesen"

Nem, mert ilyenkor nem jár a motor - start-stop. ;] Egyébként meg ne nekem kelljen tudnom, illetve elmagyaráznom, hogy mi az ő munkaköri kötelezettsége.

"esetleg nem akarná lekérdezni"

Én se akarok dokumentációt írni, mert értsék meg a kódom, de megteszem, mert ez a munkám. Neki az a munkája, hogy lekérje. Nem túlzottan érdekel (legyünk vulgárisabbak lesz.rom), hogy mi miatt nem akarja megtenni, amíg a jogszabály kimondja, hogy nem kell, és amíg alapvetően az én időmet veszi el az ellenőrzés (mert mindent megtettem azért, hogy rendben legyenek az autó körüli dolgok, tehát én már belefektettem ebbe energiát), addig ne nekem kelljen az ő kedvében járnom, ha egyébként minden adott ahhoz, hogy hibátlanul el tudja végezni a munkáját.

[ Szerkesztve ]

(#69361) B-L-A-C-K válasza mycso (#69358) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez persze hogy szomorú, de én úgy vagyok vele f@szomnak van kedve magyarázkodni, inkább ott van nézze meg és hadd menjek.

(#69362) pit stop válasza B-L-A-C-K (#69361) üzenetére


pit stop
addikt

Ha e miatt magyarázkodni kell, akkor kötözködős kedvükben vannak. Ha pedig abban vannak, akkor nem ebbe hanem másba kötnek bele ha ott a papír szvsz. :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#69363) B-L-A-C-K válasza pit stop (#69362) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Saint_ kolléga hozta fel a témát, és emiatt kellett vitatkozni velük neki elvileg, nem más miatt...De a témát hagyom inkább mert látom nehéz lenne berakni a forgalmiba azt a papírt sokaknak, és így kizárni a felesleges vitát ilyenkor ezzel kapcsolatban. A lényeg nekem nem volt, és nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#69364) focvis válasza Kornel (#69348) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm szépen, hogy rákérdeztél! :) Nem kevés.
Ez alapján 10-es átlagot tippelek, ami egybecseng Kiskokó tapasztalatával. Erősen határeset; ráadásul egy rohadt nagy dög.

(#69365) Kornel válasza focvis (#69364) üzenetére


Kornel
veterán

Haverom azt mondja, hogy lehet néz helyette egy 1-es BMW-t, mert rohadt nagy, kettőjüknek felesleges.

De mondjuk gizda lennél benne, illene hozzád. ;)
Én azt mondom vedd meg, max. keresel rajta egy kicsit, ha tényleg ilyen jót sikerülne lőni.

joamilestoné: én biztos nem cserélném le, ő tudja.
Bár én nem is venném meg, mivel sajnalnam a fenntartására a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#69366) szőröscica válasza Kornel (#69365) üzenetére


szőröscica
addikt

Bő fél méter ennyit számít, hogy ezért lecseréli? Mi is ketten vagyunk barátnőmmel, de azért egészen más menetkomfortot ad egy E61 méretű kocsi, mint egy 1er.

(#69367) focvis válasza Kornel (#69365) üzenetére


focvis
veterán

Nem akarok gizda lenni. :N Távol áll tőlem, Bimmer se kell pont ezért. (OK, ma mobilén nézegettem Z3 kupét és régi M3-akat, emlékbe eltenni a jövőnek, de semmi komoly szándék...)

Igazából egy A4 inkább kellene, mint egy A6. De azért megnézem; seftelni se szeretnék, mert a családból jönne az autó.
A napokban megnézek még egy G6 GTI-t is, ha patika, akkor az KELL. :)

Ugye akkor a kék S-Crossnál maradtál?

[ Szerkesztve ]

(#69368) Kornel válasza focvis (#69367) üzenetére


Kornel
veterán

Ez a VAG mánia.
Vegyél egy jó typeR-t ;]

Igen, indigo kék lesz.

[ Szerkesztve ]

(#69369) focvis válasza Kornel (#69368) üzenetére


focvis
veterán

Kék 👍.

CTR-t 1x elvállalnék. Tényleg.
De folyton azt várnám, hogy hátbavágjon a VTEC. ;]

(#69370) Kornel válasza focvis (#69369) üzenetére


Kornel
veterán

Oda állítod, ahova akarod a V-TEC-et.
80k-ert írnak rá chipet, amivel mindent allithatsz, beleértve azt is.
Gyári belsővel 250 paci benne van.

(#69371) Richard! válasza focvis (#69367) üzenetére


Richard!
addikt

Vagy inkább egy Focus RS. Az jobban megb@sz, mint egy füvnyíró ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#69372) K Norbi válasza focvis (#69367) üzenetére


K Norbi
addikt

GTI +1 :D:D

(#69373) K Norbi


K Norbi
addikt

(#69374) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nnnnu. szóval valami fokozott ellenőrzés lehet, mert mindenhol rendőrök vannak, valahol helyes.
naDE! Balatonon kiállítottak, közúti ellenőrzés, átadtam a papírokat,jól megnyomta a nevem előtt a dr.-t, megkérdezte, mivel foglalkozom, pötyögött és közölte, hogy nincs forgalomban az autóm. Erre mondtam, hogy kizárt, 2011/9 óta szakadatlanul forgalomban van. pillanat.... nincs biztosításom.. kizárt, mert van. mutassam be a kötvényt vagy a csekkent. mondom, t. Hatóság, a GFB tv. egyértelműen rendezi, hogy NEM nekem kell igazolnom, önnek kell a nyilvántartásból lekérnie. de az azt jelzi, hogy nincs. mondom, engem ez nem érint, van. akkor megbüntet. mondom, feel free, pontosan tudom, mit kell majd tennem. gondolkodik. jó addig megmutatom a telefonomon a kötvényemet. az nem elég. mondom, be sem kellene mutatnom, de ugyan, miért nem elég? mert papír alapon kell. mondom, magyarázza már el, hogy miért másabb a távollévő felek között elektronikusan létrejött szerződés (manapság a legtöbb így jön létre) bemutatása egyszerű másolatban papíron, mint a telefonom kijelzőjén? gondolkodik. jó, akkor most elenged szóbeli figyelmeztetéssel. ezen kúrtam amúgy fel magam, mert nincs oka figyelmeztetni. erre harmadszor jeleztem neki, hogy a GFB tv. egyértelmű, de még a régi zöld papír is nálam van... deee azért is megbüntethet, ha ki van égve a rendszám világításom és nem tudom helyben kicserélni. mondom, nekem még az is van 2db a csomiban, de ha fenntartja, hogy szóban kíván figyelmeztetni, akkor nem fogadom el és jegyzőkönyvezzük.
köszönöm, további jó utat.

tehát, lehet, hogy valami gebasz volt a mobilnettel, nyilvántartással (először nem volt a kocsim forgalomban, majd biztosításom nem volt ugye), akármi. de attól még tudom, hogy mi a jogom és kötelezettségem, együttműködtem, bemutattam telefonról. nem egy fiatal rendőr volt, de azért a munkájával összefüggő alap szabályokkal legyen tisztában.
engem pont nem zavart ez a 10perces gap, mert pont nem okoz gondot, ha konfrontálódnom kell, DE ha valaki királylányosabb lelkű, mint én, akkor generáljon szemetet nyomtassa ki az igazolást, annak ellenére, hogy NEM kell, mert a rendőrnek kell lekérnie a nyilvántartásból ott helyben.

aztán az M7-esen Fehárvárnál a véda alatt legalább 200km/h-val ment el mellettem egy 6-os BMW, magyar rendszámmal.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#69375) focvis válasza Richard! (#69371) üzenetére


focvis
veterán

December 30-án megsasoltam 2 db eladó Focus RS-t Bp-en; mindkettő rohadt. Nem mondom, h. ez reprezentatív minta, de a továbbiakban nem érdekel a típus.

(#69376) aero. válasza Magnum_ (#69374) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Tesztelni akart, beszopta. :D

(#69377) MunezXBK válasza focvis (#69367) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ma én is E30 M3-akat nézegettem. :D

(#69378) Magnum_ válasza aero. (#69376) üzenetére


Magnum_
nagyúr

anyám azt mondta (az apám előtt, aki ügyvéd és még az én természetemnél is rosszabb az övé), hogy el kellett volna fogadnom a szóbeli figyelmeztetést. muhhhahaha. mire? :D

I humbly and respectfully decline™

(#69379) pit stop válasza Magnum_ (#69374) üzenetére


pit stop
addikt

Egy ideje gondolkodom, hogy Msc. megjelölést át kéne vezettetnem személyibe, de amíg külföldön elismerést vált ki, hogy csak nem hülye a másik, itthon arroganciát néha. Bár lehet azt se tudná mi az leginkább..

+B-L-A-C-K Sztorit látva szerintem kötözködni akart. Saint viszont nem abból a fából van, így inkább elengedték :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#69380) Magnum_ válasza pit stop (#69379) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nezd, ha nincs igazam, meg elnezest is kerek.
De en pont odafigyelek nagyon az autoval osszefuggo dolgokra, erre kijelenti (nem rakerdez), hogy nincs forgalomban, majd nincs kotelezom, majd figyelmeztet :D
Pedig amugy forgalomban van es bizositasom is van.

Kettos erzesem van amugy a rendorokkel mostansag. Talalkoztam az elmult egy evben nagyon normalissal, de ilyen "okossal" is.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#69381) pit stop válasza Magnum_ (#69380) üzenetére


pit stop
addikt

Bár mindenki annyira tisztában lenne jogi oldalával autónak, mint te, és akkor az "okosak" vaktölténnyel lőnének. De attól tartok volt akit eltalált aznap, vagy azóta valamikor :(
De utánad talán másnál is visszább vesz agarakkal, és akkor már szebb hely leszünk :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#69382) K Norbi válasza pit stop (#69381) üzenetére


K Norbi
addikt

Vagy jól felhergelte és 2x úgy megbas@ta a következő pilótát. ;]

(#69383) Richard! válasza focvis (#69375) üzenetére


Richard!
addikt

Pont belenyúltál abba a kettőbe, ahol nem féltve óvó gazdák a tulajok... :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#69384) Magnum_ válasza pit stop (#69381) üzenetére


Magnum_
nagyúr

de itt nem csak arról van szó. van háromszög, izzókészlet, kis szerszámkészlet, defektjavító, pótkerék, 3db zöld mellény, műszakilag patent állapot, betartom a seb-határokat (úgy-ahogy :D), nem lóg ki a kerék, használom az indexet, stb.
tehát minden szempontból felkészült vagyok.

na ilyen legyen minden autós, akkor tényleg jobb világ lesz :D

nem tudtam beállni a szent helyre, így feltettem a mágneses gumi ajtórábaszásgátlókat

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#69385) K Norbi válasza Magnum_ (#69384) üzenetére


K Norbi
addikt

így feltettem a mágneses gumi ajtórábaszásgátlókat
Az meg milyen? Képet csináltál?

(#69386) Magnum_ válasza K Norbi (#69385) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

2x 2méter van, egyik oldal, másik oldal, kilincsek alatt, ahol a leginkább esélyes, hogy manci nekibassza a spark ajtaját, valamennyire felfogja.

lefotózom majd neked.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#69387) bitpork válasza pit stop (#69379) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ne haragudj meg érte de szerintem aki egy Msc v dr/Dr alapján ítél meg vkit, emberileg ... konvergál a nullához. Aki meg ez alapján várja el az elismerést... nos azt nem is minősíteném. Ugyan az mintha vki csak azért lenne valaki mert pl mercije v rolls-a van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69388) Jorus válasza Magnum_ (#69374) üzenetére


Jorus
nagyúr

EDR-en vannak, szal nem kell nekik mobilnet, és kültérben nincs térerő problémájuk, szal vagy mókázott, mert nem tetszett neki az arcod, vagy vmi Mancika elnézett egy sort valami excelben. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#69389) Magnum_ válasza Jorus (#69388) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

Pedig nehany faszinak is bejovok, nem csak a noknek ;] :O

I humbly and respectfully decline™

(#69390) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Lehet begyűjtöttem az első csekkemet...
Dózsa György és István úti kereszteződésben, ment előttem egy csodaszép piros troli. A megállóhoz közeledve, már 100 méter távolságból lassított, ezért én már a megelőzésére koncentráltam. A troli persze szépen kiatkarta a sávokat jelző táblát. Mivel nem túl keskeny közlekedési eszköz és számítani kell a leszálló utasokra is, próbáltam minél nagyobb távolságot tartani, és teljesen bal oldalra húzódva akartam átmenni a kereszteződésen egyenesen az Ajtósi dürer sor felé. A baloldali sáv az balra kanyarodó lett volna, de 50-nél már nem akartam/tudtam volna bekanyarodni... Előtte a felfestések jócskán el vannak kopva és csak akkor vettem észre hogy rossz sávban vagyok, amikor megláttam a szaggatott felfestést a kereszteződésben.
Ezért haladtam tovább egyenesen (senki más nem volt az utcában az álló Trolin kívül)

Valahogy így sikerült összehozni:

Miután átjöttünk a párom említette hogy ez egy kamerával megfigyelt kereszteződés a wazze szerinte. Ez csak a pirosra, esetleg sebességre érzékeny, vagy figyeli az autók mozgását is?

(#69391) Magnum_ válasza golfvariant (#69390) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csak akkor van gond, ha a kamera mogott ulo terfigyelo (aki egyszerre sok monitort nez) pont kiszurta.

I humbly and respectfully decline™

(#69392) golfvariant válasza Magnum_ (#69391) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Köszi! Mennyibe kerülhet ez nekem?

(#69393) Magnum_ válasza golfvariant (#69392) üzenetére


Magnum_
nagyúr

50.000Ft-ba kerulHET.

I humbly and respectfully decline™

(#69394) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ma szembementem egy méréssel, 90-es táblánál óra szerint 100 alatt voltam picivel. Várjam a csekket? :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69395) golfvariant válasza Magnum_ (#69393) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Remélem hogy a kv-ját kevergette éppen :) Ha jól gondolom 1-2 héten belül kiderül.
Köszi a segítséget!

(#69396) bbubby00 válasza B-L-A-C-K (#69357) üzenetére


bbubby00
őstag

Kicsit elkanyarodva, de a lekérdezés részhez.
Szabálytalankodsz, elég ha odaadod a személyid, jogsid írja a csekket kész. Aztán mint kiderül lopott igazolványokkal csináltad mindezt. Aztán ha lekérdezte volna a rendőr a dolgokat, elfogta volna a bűnözőt, de így nem, mert érvènyes volt az okirat a papiron, de a rendszerben már körözött... kérdezzen csak le mindent, ha nem akarod szennyezni a környezetet, állítsd le az autót. Majd ha téged is meghurcolnak, csicskáztatnak egy ilyen sztoriban, ugyan ez lesz az álláspontod

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#69397) Kornel válasza Magnum_ (#69393) üzenetére


Kornel
veterán

Fog is, kolléganő itt kapott ennyit céges autóval, onnan tudom, hogy én intézem az autókkal kapcsolatos dolgokat (is).

(#69398) B-L-A-C-K válasza bbubby00 (#69396) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez a lekérdezés engem nem érdekel, én csak arra próbáltam célozni hogy inkább legyen ott az az egy kis papír mint nem, de ez csak az én véleményem, amivel úgy látszik egyedül vagyok mert mindenkinek nagy érvágás belerakni...Sőt nekem úgy van benne ez a szar hogy le is lamináltam, tudom gáz vagyok nagyon emiatt is... ;]

Na de téma tényleg részemről off...;)

[ Szerkesztve ]

(#69399) Kornel válasza Kornel (#69397) üzenetére


Kornel
veterán

Javitom itt is, mert itt kapta a csekket, de nem ezért:

Ő elkanyarodott jobbra a jobb sávból.
Ha szerencséd van, akkor csak azt a sávot sasolja a kamera emiatt.

(#69400) brumi1024 válasza szabonagyur (#69394) üzenetére


brumi1024
veterán

Ne.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.