Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Sanyi.mTs válasza kutga (#6498) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

köszi.
linkről: "...másrészt elvékonyítják az üveg felületét." ez nem gond műszaki vizsgánál?

(#6502) kutga válasza Sanyi.mTs (#6501) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem valószínű hogy megmérnék az üveg vastagságát. :P

Ha kétségek közt vagy akkor előtte kérdezd meg a szakit.

Let the Zone take me if I am.

(#6503) Sanyi.mTs válasza kutga (#6502) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

a gondom, h 20k-tól lenne a teljes szélvédő polírozása, míg neten 18-ért már találtam szélvédőt, bár gondolom nem új és még munka- és anyagdíj is jönne rá.

(#6504) tboy93 válasza Sanyi.mTs (#6503) üzenetére


tboy93
nagyúr

utangyartott szelvedo + csere 29.000 volt nekem :))

(#6505) kutga válasza Sanyi.mTs (#6503) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezt neked kell tudnod.

Let the Zone take me if I am.

(#6506) siti válasza Sanyi.mTs (#6503) üzenetére


siti
senior tag

két dolog, ami kiderül arról a honlapról:
egyik az igényessége, de ez persze semmit nem von le a munkájuk minőségéből:
"hogya forró vízzel", "ugyanis kívülről nyítja a mögötte látható"
a másik hogy bármennyire is igyekeznek, dioptriát fognak belecsiszolni. hullámzik a táj, foltok meg ilyenek és zavaró lesz, bár jobb mint a karcok. Szerintem meg egyiken se fogsz normálisan kilátni és zavaró. Ezért is írják, hogy veteránhoz ajánlják, amihez nincs vagy nagyon drága a szélvédő és nem használod napi szinten.
A jobb munkához meg ki kell venni a szélvédőt, visszaragasztani, akkor meg már ott vagy, hogy csere.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#6507) qnadam


qnadam
veterán

másik polírozós helyen (ahol a lámpáim készültek) ugyanilyen hajszálkarcos szélvédőre azt mondták, hogy csere. hiszek a dologban, hogy a hullámos kép jobban zavarna, mint a karcok :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6508) Rivaul válasza MunezXBK (#6500) üzenetére


Rivaul
addikt

Jah, abba is annyi ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6509) diegho


diegho
nagyúr

Kaptam egy mobil akkumulátor és indító készletet ha esetleg valakit érdekelne a gyártónál kedvezőbb áron (csak megnéztem mi ez, ki nem próbáltam a kitöltött garipapír is benne van a csomagban) akkor írjon privit.

(#6510) Rivaul válasza diegho (#6509) üzenetére


Rivaul
addikt

Érdeklődésképp csak. Mekkora egy ilyen cucc? Képes egy autó indítóáramát leadni valóban?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6511) diegho válasza Rivaul (#6510) üzenetére


diegho
nagyúr

Igen képes. Elég kicsi, de 200A indítóáramra képes! Akitől kaptam használja folyamatosan és tényleg jó.

(#6512) tboy93


tboy93
nagyúr

Ti milyen tompított izzót használtok? Eddig Narvám volt ami a gyári halogén helyzetjelző mellett szép fehérnek tűnt, aztán ma beraktam a LED helyzetjelzőket és most sárgán világít mellette a tompított. Kéne valamilyen fehér izzó, ami tényleg fehér és legális.

(#6513) -v- válasza tboy93 (#6512) üzenetére


-v-
addikt

A nightbreaker plus meg a megalight ultra stb. ezeknek elég fehér fényük van, én is azért vettem a távolságiba ilyet mert nagyon sárga volt a xenonhoz képest a sima, így sokkal jobb.

(#6514) tboldi válasza tboy93 (#6512) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#6515) feka007


feka007
nagyúr

Sziasztok! Ki tudnátok tölteni ezt az autóvásárlási szokásaitokról érdeklődő online kérdőívet? Teljesen anonim, és kb. 7-8 percet vesz igénybe max. Akinek van kedve, és kitölti, attól köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#6516) tboy93


tboy93
nagyúr

Esetleg használja valamelyikőtök led helyzetjelző mellett? Mennyire üt el tőle?

(#6517) tboldi válasza feka007 (#6515) üzenetére


tboldi
nagyúr

Done. ;)

(#6518) AMD Power válasza feka007 (#6515) üzenetére


AMD Power
titán

Ki van töltve! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6519) Rivaul válasza feka007 (#6515) üzenetére


Rivaul
addikt

Reszemrol is kesz. Ma mar egy ilyet a gyuros topicba is nyomattak bar az oda illo temaban szerepelt. Azert a 20km vezetest erosnek nevezem hosszu tavnak de kinek mi :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6520) feka007 válasza Rivaul (#6519) üzenetére


feka007
nagyúr

Thx all. :R

Hát az már végül is két város közötti ingázásnak számít, és az már egy városban használt kocsival hosszú útnak számít, de nyilván annak nem, aki pl. területi képviselőként egyik feléből másikba furikázik az országnak a kocsijával. :) Szóval azért írtam oda ennyit, hogy vmi egység legyen

[ Szerkesztve ]

(#6521) beleszólok


beleszólok
senior tag

Asszem, a totalcar-on láttam egy képet egy régi fiatról. Arról jutott eszembe: vajon miért ment ki a divatból a kormányra szerelt váltókar?
Tudja itt valaki?
(Nem vezettem autót soha, de úgy képzelem, a kormányon lévő kar könnyebben elérhető, mint az ülés melletti)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#6522) Rivaul válasza beleszólok (#6521) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem könnyebb. Kormányzás közben minden kellemetlen ami a kormány közelében van.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6523) beleszólok válasza Rivaul (#6522) üzenetére


beleszólok
senior tag

Azért a "minden" számomra költői túlzásnak tűnik az elektronikus váltók korában. ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#6524) Rivaul válasza beleszólok (#6523) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel nem vezetsz így annyira nem tudod átérezni. :B

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6525) beleszólok válasza Rivaul (#6524) üzenetére


beleszólok
senior tag

Colin McRae rally + logitech kormányt használtam sokat. Nekem kényelmesnek tűnt az a két lapát a kormányon ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#6526) Rivaul válasza beleszólok (#6525) üzenetére


Rivaul
addikt

:Y :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6527) beleszólok válasza Rivaul (#6526) üzenetére


beleszólok
senior tag

Komolyra fordítva: a mechanikus váltó esetében elfogadom ami írtál, de gondolom, pl. a Ferrari mérnökei nem ok nélkül tették a kormányra a váltó két kapcsolóját (olyan, mint az említett logitech kormányon lévő)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#6528) Rivaul válasza beleszólok (#6527) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a kormányváltó is más meg a régi váltó is. A pillangóváltó csak egy elektronika így egy tört másodperc alatt beavatkozhatsz. Ellenben a kormányváltó ami az eredeti ott "át kellett" nyúlni a kormányon és aztán valóban váltani. Nem túl praktikus. A pillangós robotok meg nem kifizetődőek egy átlag kocsinál. Ha 2,7m a kocsi és 8 a váltó az nem a legjobb üzletpolitika :N

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6529) beleszólok válasza Rivaul (#6528) üzenetére


beleszólok
senior tag

Akkor menjünk vissza az elejére: azt írtad, hogy minden, ami a kormányon van, zavaró. Csak erre hoztam ellenpéldaként, hogy mégsem minden. :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#6530) Rivaul válasza beleszólok (#6529) üzenetére


Rivaul
addikt

Próbáltam az életszerű részen maradni. A Ferrari és a pillangó váltó nem az életszerű történetbe tartozik jelen kis világunkban. Vagy is nem az Emírségekben foglal hazánk helyet... A pillangó váltó is direkt ergonomikusan van megoldva hogy ne zavaró tényező legyen. Az eredeti kiindulásból pedig a minden helytállóbb még ezek után is :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6531) tboldi válasza beleszólok (#6529) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha megtanultál vezetni, akkor elviszel egy körre pl. egy Trabit, majd egy másik padlóváltósat és máris választ kapsz a kérdésre.

(#6532) tomiii.


tomiii.
aktív tag

debreceni autos talalkozon volt valaki?

(#6533) Rivaul


Rivaul
addikt

Megvettem madaras tecsóba a megalight 50-et. 1990 volt a szett.
Erősen mattultak és kicsit sárgultak is már a fényszóróim így az alap izzók xart sem értek. Mondom akkor hátha. Ugyan megy majd polírra is a búra de most ez jó áron volt. Engem meggyőzött, pedig ez csak az 50 és nem a 90 vagy 120...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6534) tomiii. válasza Rivaul (#6494) üzenetére


tomiii.
aktív tag

mivel pont emlegettük, hátha van pár ember aki szeret hallgatni egy kis motorhangot :D ílyen napi használatnál eszik 14-15 litert, a 11,5 L/100km-es 2.9 Cosworth :DDD , már amikor épp megy.. :DD

(#6535) Rivaul válasza tomiii. (#6534) üzenetére


Rivaul
addikt

Így értetted hogy 11-et eszik. Aha. Mikor megy is akkor meg a 15? Jól értem? ;] :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6536) tomiii. válasza Rivaul (#6535) üzenetére


tomiii.
aktív tag

amikor visszahúztam a garázshoz tuti lement 6 alá is a fogyi :D maradjunk annyiban, hogy nem ezzel az autóval kell egy átlagos típust/motort reprezentálni :D

(#6537) -v- válasza tomiii. (#6534) üzenetére


-v-
addikt

:DD

(#6538) qnadam válasza feka007 (#6515) üzenetére


qnadam
veterán

kitöltöttem, bár a kérdések nagy része feltételezi, hogy új autót vettem.

a kormányváltó témájához: én úúgy kipróbálnék egy kétütemű trababtot vagy varnyút, de senki ismerősömnek nincs ilyesmije :( se villamosa, se trolibusza, se nyergesvontatója, se ifája :DD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6539) tboy93 válasza qnadam (#6538) üzenetére


tboy93
nagyúr

egy trabit én is szívesen kipróbálnék :))

Aki gondolkodik kínából helyzetjelző LED rendelésén, annak tudom ajánlani a T10 5SMD ledeket. Rendeltem több féle ledet, 1smd, 5smd, 20 illetve 28smd-t. Az 5smd és a 28smd világít a legjobban (lenti kép), ránézésre nincs köztük különbség, mivel a 28 ledesnél nagyon picik a ledek az 5-ösnél meg tök nagyok, viszont az 5smd fele annyiba kerül mint a 28-as.

[ Szerkesztve ]

(#6540) tboy93


tboy93
nagyúr

Upsz bocsi már nem tudom szerkeszteni, de balra az 5smd jobbra a 28smd, élőben semmi különbséget nem láttam a kettő között. 10db 5smdT10 led 500Ft ebayen :))

[ Szerkesztve ]

(#6541) csababarca


csababarca
őstag

Sziasztok.
van egy vw passatom,1998as, tdi, mindegy.
A lényeg,hogy egy ideje szórakozik a riasztója. Amikor kinyitom,gyújtást adok megszólal. Majd ha kinyílik a jobboldali első ajtó,szintén, leállásnál megint. Ha nyílik ajtó,illetve beindul,leáll a kocsi megszólal.
Két kulcs van hozzá, egyikkel az ajtó nyílik,másikkal indítom a kocsit.
Ha ez számít. Ki lehet valahogy venni ezt, ha esetleg pl leveszem akksiról a kocsit,kimegy belőle ez a zavar?
Vagy mit csináljunk? mert a gyári kulccsban már nem működik eleve a riasztó bekapcsolás,se a kikapcs.
Így meg elég idegesítő,hogy megállok bolt előtt is,kinyitom az ajtót, és rázendít...

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#6542) tomcsi23 válasza Rivaul (#6533) üzenetére


tomcsi23
veterán

Sötétben is kipróbáltad?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6543) Rivaul válasza tomcsi23 (#6542) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen mivel most is melozok igy ejjel jovok es megyek. Cirka 2x annyit latok mint a sima osram izzokkal.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6544) tomcsi23 válasza Rivaul (#6543) üzenetére


tomcsi23
veterán

A lényeg, hogy elégedett legyél.
Szerintem nincs olyan nagy különbség az 50-90-120 között, mint ahogy azt a számok sejtetik.
Azért van valamennyi, nyilván. Most a 120-as pattant be, kíváncsi vagyok, meddig bírja. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6545) Rivaul válasza tomcsi23 (#6544) üzenetére


Rivaul
addikt

Valoszinu hogy marketingfogasok azok a szamom valoban. Ahogy neztem a 90 es 50 kozott 120 kelvin korul van a difi ami nem tunik olyan soknak. A 120 azert mar csak komolyabb. Annak mar kekes feher a fenye mig ennek natur feher. Viszont arra nem adtam volna most ki 5900-at. Annyibol meg van a polir a lampan amivel tobbet nyernek. 2k viszont belefert hirtelen. A regi osramok is max fel evesek igy van tarcsi is most. A tartossagtol en is ockodok kicsit de elvileg ha csak inditas utan nyomom fel oket akkor nem lesz bajuk.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6546) tomcsi23 válasza Rivaul (#6545) üzenetére


tomcsi23
veterán

Teszkóban volt jóárasítva (jó, nem 2 pénz), meglátjuk.
Hangyányival erősebb, mint az előd +90-es, de átütő plusz fényáradat azért nincs.
Kb 2 évig bírta, a kapcsolgatásokra figyelek.
Amúgy megalight plusz-t vettél, nem ultrát?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6547) Rivaul válasza tomcsi23 (#6546) üzenetére


Rivaul
addikt

Plus volt az 50-re írva :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6548) -v- válasza tomcsi23 (#6546) üzenetére


-v-
addikt

Kb 2 évig bírta

És az hány km (meg üzemóra)? ;]

(#6549) tomcsi23 válasza -v- (#6548) üzenetére


tomcsi23
veterán

;]
Most nézem, 30 hónap és ~18e km. Üzemóra passz, megy mindig.
45-ös átlaggal 400 óra.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6550) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Beállíttattam a fényszórókat, nagyon tetszik az eredmény: sokkal nagyobb területet világítanak be, viszont a hosszú téli estékre vennék valami erősebb izzót.
H4, csak halogén, legális és meleg/tiszta/semleges fehér (kékes kizárt), ami nem megy ki 1 hó alatt, és nem zavarja a szembeforgalmat, milyet vegyek?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.