Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6556) modd3r


modd3r
őstag

Sziasztok!
Ma tankoltam az egyik helyi Shell kúton, és bár a tankoló-óra szerint belement a kívánt mennyiség, az autó óráján viszont alig emelkedett az üzemenyagszint jelző.
Máskor ha ugyanennyiért tankolok, legalább a negyedéig felugrik.
Az autó órája és az üzemanyag-rendszerem jó.
Természetesen visszamentem reklamálni (számlával), de a srác széttárta a kezét, nem tud mit csinálni a dologgal.
Járt már így valaki közületek?
gyáltalán, mit lehet csinálni ilyen helyzetben?

(#6557) Mágus2 válasza modd3r (#6556) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Milyen autó?

(#6558) modd3r válasza Mágus2 (#6557) üzenetére


modd3r
őstag

Suzuki Swift, 2005-ös évjárat. 9 éve van meg az autó, tudom, mennyit szokott emelkedni a benzin-mutató....

(#6559) tboy93 válasza modd3r (#6558) üzenetére


tboy93
nagyúr

Velem már többször előfordult hogy amikor belehelyeztem a csövet a tanknyílásba akkor vettem észre, hogy "elfelejtették" lenullázni a számlálót. Mindkét alkalommal szólnom kellett, beszólt a kutas a kasszásnak az nullázta. ha nem figyelek behúznak 5L-el :W

persze lehet, hogy csak nem pontos a benzin szint mutatód, nekem is ugrál néha ide-oda. :))

(#6560) modd3r válasza tboy93 (#6559) üzenetére


modd3r
őstag

Köszi a választ, a kút nullázva volt, amikor elkezdtem a tankolást.
Persze, lehet hogy az autó órája csalóka, csak eddig még sohasem volt ilyen, mindig tudtam, hogy meddig fog felugrani egy adott összegnyi benzin rátöltése után.
Na mindegy, akkor ennyi.
Köszönöm!

(#6561) tboy93 válasza modd3r (#6560) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem a suzukinál és a hondánál is volt már ilyen jelenség. Sőt a hondánál felvillant az üzemanyag jelző lámpa, még hazamentem vele, 2 napig nem használtam, utána indításnál nem égett a lámpa még vagy 50km-ig :D szerintem függ az üzemanyag térfogatától is, lehet ha hidegebb van akkor több fér a tankba :F

(#6562) sp3rhead


sp3rhead
csendes tag

sziasztok, érdekelne valami. Volna egy autó otthon amit megszeretnék vásárolni, de jelenleg külföldön tartózkodom. Meghatalmazással lehetséges-e ezt megoldani (új tulajdonos lennék én, aki meghatalmazott valakit, hogy járjon el a nevében)? Ha igen, merre találok ilyesmi-féle formanyomtatványt? Illetve mintha lenne olyan tv, hogy 200000 Ft felett adóköteles minden vásárlás(?)? Használt autóról van szó.

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#6563) suits


suits
tag

hi!

Ha párásodik az autó belülről azzal mit lehet kezdeni? H astra gtc

(#6564) -v- válasza suits (#6563) üzenetére


-v-
addikt

Eddig nem csinálta? Nem ázol be?

(#6565) tboy93 válasza suits (#6563) üzenetére


tboy93
nagyúr

mindegyik autó párásodik valamennyire, vannak ilyen páraösszegyűjtő szarok amit ki lehet próbálni, de a klíma sokat segít ha benyomod :K

(#6566) suits válasza -v- (#6564) üzenetére


suits
tag

Nem ázik be,vmi nem ár jól zerintem szellőző pl,de délután 4 kor tiszta pára belülről

(#6567) tboy93 válasza suits (#6566) üzenetére


tboy93
nagyúr

nekem is párás belülről... szerintem ilyen időjárási viszonyok között ezen nem kell fennakadni :))

(#6568) AMD Power válasza suits (#6563) üzenetére


AMD Power
titán

Ne aggódjál teljesen normális. ;)

(#6569) tomcsi23 válasza suits (#6563) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pollenszűrő mikor volt cserélve?
+ bekapcsolt légkondi megoldás rá ofkorsz.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6573) suits válasza tomcsi23 (#6569) üzenetére


suits
tag

1 éve kb

(#6574) suits


suits
tag

másik kérdés.most kresz szerint a világítást mikortól kell felkapcsolni?Én du 4-fél 5 fele azt látom hogy (lakott területen belül)minden auton be van kapcsolva(az enyémen kivül :) ) a tompitott vagy városi vagy hogy hivják.Ha nem kötelező nem szivesen terhelem még ezzel is az akksit

[ Szerkesztve ]

(#6575) tboy93 válasza suits (#6574) üzenetére


tboy93
nagyúr

látási viszonyoktól függően szerintem :) nekem pl majdnem mindig fel van kapcsolva

(#6576) TaaT válasza suits (#6574) üzenetére


TaaT
veterán

"Ha nem kötelező nem szivesen terhelem még ezzel is az akksit"

Nem kötelező autóval járni. ;)

Give them hell Ukraine!

(#6577) zoo8800 válasza suits (#6574) üzenetére


zoo8800
veterán

Lakott terülten belül csak rossz látási körülmények esetén kell felkapcsolni a tompítottat. Ebbe szvsz az is beletartozik, ha esik az eső/hó. Nekem se mindig megy a tompított, sokan csak reflexből kapcsolják fel.

rip and tear, until it is done

(#6578) Rivaul válasza suits (#6574) üzenetére


Rivaul
addikt

Én csak akkor nyomom fel ha úgy érzem szükség van rá hogy észrevehetőbb legyek. Egyébként egy drl beszerelése megoldaná a dilemmádat.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6579) Rivaul válasza TaaT (#6576) üzenetére


Rivaul
addikt

Mikor ilyen benzin árak vannak? Most kötelező csak igazán :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6580) TaaT válasza Rivaul (#6578) üzenetére


TaaT
veterán

"Egyébként egy drl beszerelése megoldaná a dilemmádat."

Viccelsz? Akinek aksira sem telik?

Give them hell Ukraine!

(#6581) suits válasza TaaT (#6576) üzenetére


suits
tag

igy is csak pár km-t megyek vele két inditás közt de ez nem a hosszú életű akksi titka nem akarom még ezzel is terhelni,engem nem zavar hogy nincs világitás csak azt ne tudom hogy a rendőrőket zavarja-e vagy sem :)

[ Szerkesztve ]

(#6582) TaaT válasza suits (#6581) üzenetére


TaaT
veterán

"igy is csak pár km-t megyek vele két inditás közt de ez nem a hosszú életű akksi titka"

Akkor vegyél egy ilyet. [link] Én is keveset használom az autóm, nekem is van. [link]

Vagy vegyél Aldis/Lidis verziót, azok 5000ft körül mennek ha van akció.

"engem nem zavar hogy nincs világitás csak azt ne tudom hogy a rendőrőket zavarja-e vagy sem"

Ha egy kamionos eltapos mert nem vesz észre akkor senkit sem fog utána zavarni. :))

Give them hell Ukraine!

(#6583) Rivaul válasza TaaT (#6580) üzenetére


Rivaul
addikt

Kicsit negatív vagy ma nem? ;] :D


suits

Nem zavarja amíg ne indokolják a látási viszonyok. Nem időponthoz van kötve de: sötétbe, szürkületkor, ködbe, esőbe, hóba stb már jogosan vegzálnak miatta. Pl reggel 6-kor ha mész akkor a látási viszonyok általába indokolttá teszik még.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6584) tboy93 válasza Rivaul (#6583) üzenetére


tboy93
nagyúr

már csak azért is, mert pl. a párás / vizes visszapillantó tükörben hamarabb észrevesznek ha lámpával jössz :))

(#6585) F_Zolee válasza tboy93 (#6584) üzenetére


F_Zolee
veterán

Naja, ebben a gány időben ami van mostanság nem árt felkapcsolva legyen, mert valaki simán ráhúzza a másikra az autót sávváltásnál...

(#6586) Rivaul válasza F_Zolee (#6585) üzenetére


Rivaul
addikt

Még lámpával is a birkák... Ilyenkor minden nyomorult volán mögé ül. Ha lehetne egy szirénát és villogót tennék az enyémre nem hogy a lámpát ne nyomjam fel :N

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6588) tboy93 válasza AMD Power (#6587) üzenetére


tboy93
nagyúr

zsír, már úgyis üres a tank :D spórolok egy tank benzinen 160 Ft-ot ;]

(#6589) Rivaul válasza tboy93 (#6588) üzenetére


Rivaul
addikt

Viszonyítsd a pár hónappal ezelőtti 440-hez és akkor már jobb a leányzó fekvése. Én pl már ennyinek is örülök. 3k-ból 8 liter az egész jó sztem. Bár a 2-ből 7 lenne az igazi de ne legyünk telhetetlenek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6590) Reaper válasza AMD Power (#6587) üzenetére


Reaper
őstag

Királyság, a kicsike mindig szomjazik :DDD

(#6591) raczger


raczger
őstag

Az alábbit produkálja az autóm: gázadásra (minél nagyobbat annál jobban hallani) ad ki ilyen sziszegő, kicsit szörcsögő hangot, hasonló, mintha ilyen fél-1 centis mély pocsolyába hajtana az ember (de nem abba megyek persze:D). Próbáltam felvenni, nem tudom mennyire kivehető ebből, de élőben tisztábban kivehető a motorhang mellett: https://www.youtube.com/watch?v=JKs6It581V0&feature=youtu.be
Most voltam vele szerelőnél, ő egyelőre nem jött rá mi lehet, internetes keresés alapján kértem, hogy próbáljuk meg a fojtószelepet és a légtömegmérőt kipucolni (ez tiszta volt, nem kellett tisztítani), de nem változott semmi. Az autó ugyanúgy megy, mint eddig, semmi más nem változott, a fogyasztáson sem vettem észre változást.
A szerelő nem találkozott még ilyen hanggal, viszont ritkán is szerel ilyen autót. Valami ötlet, esetleg más is tapasztalt ilyet?

Mazda6 2005 facelift, 147 LE 2.0 benzin

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6592) tomcsi23 válasza Rivaul (#6589) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hja, 415-ért toltam a múltkor. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6593) MunezXBK válasza raczger (#6591) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lyukas cső?

(#6594) raczger válasza MunezXBK (#6593) üzenetére


raczger
őstag

Melyik, milyen cső?
Alapjáraton, illetve álló helyzetbe nem hallani (gázt nyomva se).

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6595) MunezXBK válasza raczger (#6594) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem vagyok látó. :D Csak nekem lyukas csőnek tűnik. Persze lehet, hogy hülyeség.

(#6596) raczger válasza MunezXBK (#6595) üzenetére


raczger
őstag

Nem hinném, első tippem nekem is az volt, a szerelő nem látott/hallott lyukas csövet.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6597) -v- válasza raczger (#6591) üzenetére


-v-
addikt

Szarjad telibe? :D Nekem miota 1x Ivanicsnal jart es csereltek valamit (mar nem is emlexem mit) es szetbontottak ott 1-2 dolgot, van vmi fura szinten szorcsogo jellegu hang, ami leginkabb ilyen szivasi hangnak tunik .... visszamentem h wtf, mokoltak valamit a legszuronel hogy biztos az, aztan azota is ilyen :D

(#6598) raczger válasza -v- (#6597) üzenetére


raczger
őstag

Nem tudom mi az = nagyon idegesít ;]
Lehet majd hétvégén még a légszűrő házát kitisztítom, meg van itthon egy másik légszűrőm, azzal is kipróbálom, hátha...

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6599) tomcsi23 válasza -v- (#6597) üzenetére


tomcsi23
veterán

Volt már, hogy ott bármit összeraktak JÓL? :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6600) -v- válasza tomcsi23 (#6599) üzenetére


-v-
addikt

Meg a focus elott a biciklimen remlik ilyen .... :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.