Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) tboy93


tboy93
nagyúr

Nem vagyok egy olasz autó fan, de ez a forma azért bejön

Veneno

[ Szerkesztve ]

(#6052) tboy93


tboy93
nagyúr

Elég halott ez a topik :D :U Mit szóltok az új Audihoz?

(#6053) Matykoh


Matykoh
tag

Hello! Melyik az az oldal, ahova minden fogyasztás-függő felviszi a saját kocsijának a fogyasztási adatait? Valami külföldi oldal, csak most nem jut eszembe a címe.
Köszi :DD

(#6054) neduddki válasza Matykoh (#6053) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

spritmonitr?- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6055) tboy93 válasza Matykoh (#6053) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez :)

(#6056) Matykoh


Matykoh
tag

Köszönöm! Istenek vagytok! :D

(#6057) VOid


VOid
tag

Sziasztok,

Igazából nem tudom jó helyre írok e: Az autóm Toyota Corolla E12 (2007) ferdehátú.
Nincs semmi gond de van egyetlen egy bosszantó dolog. nem is nevezném problémának mert minden funkció működik.

Szóval: Amikor beindítom az autót (ill akkor is szokta amikor csak gyújtás van rajta), hallok középtajról vagy inkább a kesztyűtartó irányából ilyen tompa kattogó hangot(nem hangos), teljesen véletlenszerűen jön elő, néha tök csendben van és nem hallok semmit. Azt vettem észre hogy amikor épp nem hallom, és váltogatom a levegőfújás módjait akkor hallok egy pillanatra hasonlót, szóval ehhez lehet köze.

Nem tudom hogy jó helyen kapizsgálok e, de ezt lehet javítani? vagy ha cserélni kell az ehhez kapcsolódó alkatrészt, van utángyártott? v bontókban találok csak?

Köszönöm előre is:)

(#6058) tomiii.


tomiii.
aktív tag

valami jó kis szerelős, autó építős blogot nem tudtok véletlenül? az se baj, ha fórum téma, csak sok kép és szöveg legyen :D akár angol is jó, na meg főként valami RWD autó legyen az áldozat. pl. a szerelős belsőség blogok tetszenek, de már mint olvastam.

Suli közben nem igazán van időm/penzem az autóimat csinálgatni és már elvonási tüneteim vannak :D

(#6059) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!

2002-es Astrahoz kellene vonóhorog, most jár le a műszaki és így könnyen el elhetne intézni egy kalap alatt.
Sok városi legendát hallottam már, így szeretném ha tisztáznánk.
Gondolom alvázszám alapján tutira kapok olyat webshopban, jó áron.
De hogy lehet ezt megoldani a legolcsóbban? :) bontottat érdemes esetleg keresni? (mi baja lehet?)
Vagy érdemes ott rendelni ahol be is szerelik, esetleg ahol műszakit is csinálnak?
Még egy infó, hogy nem gondolkozom hosszú távban ebben az autóban, kb. még 2 évre kell (remélhetőleg).
:R

[ Szerkesztve ]

(#6060) ALI_G válasza ALI_G (#6059) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezt találtam az egyik legolcsóbbnak, 25k + 13k felszerelés és kell hozzá elektromos tartozékokat rendelni, amit még nem találok. Pontosan mit kellene keressek?

[ Szerkesztve ]

(#6061) Rivaul válasza ALI_G (#6059) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem bontó a legolcsóbb és az egy darab fém. Nem hiszem hogy bár mi hibája lehetne. A többiről gőzöm sincs :N

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6062) Matykoh válasza ALI_G (#6059) üzenetére


Matykoh
tag

Nekünk Bosal van. A vonóhorog tartó része a csomagtartóba van beszerelve, de ugyanannyi hely van hozzá. Körül-belül 25-be került (Corsa B) + munkadíj + műszaki.

(#6063) ALI_G válasza Matykoh (#6062) üzenetére


ALI_G
veterán

Hi, mennyi volt a munkadíj?

(#6064) Matykoh válasza ALI_G (#6063) üzenetére


Matykoh
tag

Sajnos arra már nem emlékszem. Jó fej szerelőnk van, kisebb melónál elengedi a munkadíját. De egyébként bevállt a cucc, húzvon hiba nélkül.

(#6065) zoo8800


zoo8800
veterán

Szóljon, ha valaki látott már ilyet: [link] mert én még nem. :D
Pár hete cserélték. Hogy a f_szba nem tűnt fel a szerelőnek, hogy túl könnyen megy a helyére a szilent???

rip and tear, until it is done

(#6066) tomcsi23 válasza zoo8800 (#6065) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez az odavaló szilent :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6067) Rivaul válasza zoo8800 (#6065) üzenetére


Rivaul
addikt

Aki cserélt már és az is aki nem szilentet az tudja hogy nem így kéne működnie... Az egyik legvagányabb sz..ás az autón, főleg házilag. (4 óra ment rá az életemből egy csővel meg egy kalapáccsal :DDD ) Lehet le ültetném az ürgét hogy vázolja fel nekem a helyzetet :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6068) zoo8800 válasza tomcsi23 (#6066) üzenetére


zoo8800
veterán

Egyféle szilenttel szerelték a Bravot.

rip and tear, until it is done

(#6069) tomcsi23 válasza zoo8800 (#6068) üzenetére


tomcsi23
veterán

Najó, de azért kapható még másik méret is, nem? :D
Vagy mi lett itt, rosszul tették össze?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6070) -v- válasza tomcsi23 (#6066) üzenetére


-v-
addikt

Ne viccelj a belevalo szilenthez pres kell meg ilyenek :)

(#6071) neduddki válasza zoo8800 (#6068) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

de nem ezzel

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6072) zoo8800 válasza tomcsi23 (#6069) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem hiszem. :D
Szerintem csak vékonyabb az utángyártott, mint kellene.

rip and tear, until it is done

(#6073) Rivaul válasza zoo8800 (#6072) üzenetére


Rivaul
addikt

Így konkrétan xart se ér. Akkor viszont a szakihoz és az eladóhoz is vissza kell vinni.


[rvilike]
Prés híján elég a lelkesedés is mint írtam. Azóta inkább kifizetem a 4k-t a cserére :)) Bár van hogy a megfelelő eszközökkel is szidta a szaki a felmenőim.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6074) zoo8800 válasza Rivaul (#6073) üzenetére


zoo8800
veterán

Megtörtént. :) Kapott másik szilentet, jó lett.
Az a helyzet, hogy dolgoztam autóalk. nagykerben, van némi rálátásom az utángyártott cuccokra. Általában jók szoktak lenni, de most beszoptam. Akkor szoptam volna ve igazán, ha menet közben kiugrik a lengőkar a szilentből, merthogy lett volna hely hozzá.
Tanulság: akármilyen piti is az elvégzett munka, vagy kicsi az esélye a hibának, meg kell nézni, hogy jó lett-e.

rip and tear, until it is done

(#6075) tomcsi23 válasza zoo8800 (#6074) üzenetére


tomcsi23
veterán

Gyári nem volt? ;]
Persze, ellenőrizni kell, és az érintett alkatrészek visszaszerelését is. Pl kerék. Ismerősnek pár órával a szerviz után kiesett a kereke, valami ML mercije van. Szerencsére épp nem ótópályán próbálgatta. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6076) Rivaul


Rivaul
addikt

Látom sok autónál hogy nappal csak a ködlámpa "helyén" ég a lámpa nappal. Az előző kocsimon volt drl de ennek az arculatába nem illik. Lehet a ködlámpába másik izzót rakni és akkor nappali fényként üzemeltetni vagy ez hogy van?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6077) tboy93 válasza Rivaul (#6076) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem nem lehet, ködlámpa indokolatlan használatáért büntet a jard, akármilyen izzó van benne.

(#6078) Rivaul válasza tboy93 (#6077) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen emiatt is kérdeztem mert nekem is ez a fura. Akkor azok gyárilag ilyenek és nem ködlámpák vagy mi?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6079) TaaT válasza Rivaul (#6078) üzenetére


TaaT
veterán

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#6080) TaaT válasza tboy93 (#6077) üzenetére


TaaT
veterán

Valszeg igazad van, de ha beköt egy dimmer elektronikát akkor a végeredmény kb ugyanaz lesz mintha DRL lenne. Akinek eladtam ilyen izzókat ezt csinálta.

Give them hell Ukraine!

(#6081) blt.62


blt.62
őstag

Ma éjjel (Szegeden)a Csongrádi SGT.-on a kQrva anyjukat,lelopták a katalizátoromat a Picassomról. Valami spéci szerszámmal aláfeküdt valami ultra vékony barom és levágta a katalizátort. Azt mondta a szerelőm (Szegeden a nem hivatalos Francia autók szervize Szőregen),hogy pótoljuk ki egy síma csővel,nem lesz semmi baja mert csak környezetvédelmi jelentősége van a katalizátornak,a motor működését nem befolyásolja. Azt mondta még,hogy sajnos lopják a katalizátorokat,de 30 ezer ft-ért lehet venni rá utángyártottat és azokat nem lopják. Hajnalban hallottam, hogy csippan hármat a riasztóm de sajnos nem néztem ki az ablakon mert akkor talán megzavartam volna őket. Tiszta ideg vagyok,mert ezentúl csak garázsban lesz a kocsim. Remélem az asszony 307-es 2,0HDI Peugeot-járól nem lopják le.

MegtorloXp

(#6082) tboy93 válasza blt.62 (#6081) üzenetére


tboy93
nagyúr

bazz ez durva :Y jómúltkor Pesten egy utcában 10-12 suzukiból lopták ki az akksit

(#6083) F_Zolee válasza blt.62 (#6081) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nézd a jó oldalát. Lehet ha több alkatrészre gyúrnak akkor már az autó se lett volna reggelre. :F

[ Szerkesztve ]

(#6084) zoo8800 válasza blt.62 (#6081) üzenetére


zoo8800
veterán

Szarjanak sünit.
Egyébként érdekes, azt hittem, hogy a HDI-kben már a turbo alatt, jó magasan van a katalizátor, ahonnan már igencsak nehéz kiszedni.

rip and tear, until it is done

(#6085) Rivaul válasza blt.62 (#6081) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem tudom mit lehetne ilyenkor mondani. Költse patikára az a ki..ott gyökér és a családja :W

Viszont. Homasitában 4-5k-ért veszel egy gázgyorsítót és felteszed a helyére. Picit morgósabb lesz a kocsi és könnyebben lélegzik, így még nyersz is a teljesítményérzeten. Műszakin meg úgy kell eljárni mint ha le lenne fóliázva az autó... Én 3 évig úgy jártam az autóval hogy kivettem a katalizátort (direkt) és semmi baja nem volt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6086) Matykoh válasza blt.62 (#6081) üzenetére


Matykoh
tag

Basszus, ilyen van itt Szegeden?? Egy sugárúttal odébb lakok (József Attila sgt. - Bp krt.). Nem gondoltam volna :/

Valószínűleg október végén az enyém alatt már hiába keresik :DDD :D

[ Szerkesztve ]

(#6087) Rivaul válasza Matykoh (#6086) üzenetére


Rivaul
addikt

Neked kést baxnak a tankodba és úgy nyúlják le a benzined ;] Sajna ilyen is van. :((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6088) blt.62 válasza Rivaul (#6085) üzenetére


blt.62
őstag

Fogyasztásban,gyorsulásban okoz valami gondot ha nincs fent a katalizátor?

MegtorloXp

(#6089) Rivaul válasza blt.62 (#6088) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem okoz gondot, sőt. Ezekre inkább kis pozitív hatással is lehet számolni.

Kicsit könnyebben ugrik az autó, elvileg kis lóerő többletet is jelent de inkább lejjebb helyeződik az a tartomány ahonnan húz és ez az amit az ember erőtöbbletnek tud be. Fogyasztás is csökkenhet mert könnyebben öblít/lélegzik a motor de ez is pár deci.
Duda helyett is jó mert alap rendszerrel is morgósabb a kocsi, főleg kuplung be és kövér gáznál lehet az eltévedt támolygókat haladásra ösztönözni.

Persze minden autó függő de nekem is egy citroen volt a tapasztalatom tárgya. A mostanit nem szedem szét, de ha valami miatt baj lenne a katalizátorral akkor gondolkodás nélkül röpül...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6090) blt.62 válasza Rivaul (#6089) üzenetére


blt.62
őstag

A röpülés rendben csak a műszakin meg kell.

MegtorloXp

(#6091) Rivaul válasza blt.62 (#6090) üzenetére


Rivaul
addikt

Inkább pm-et írok.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6092) TaaT válasza Rivaul (#6089) üzenetére


TaaT
veterán

Ismerős E46-os bmw-ket bont, alig van olyan amelyiken van katalizátor.

Give them hell Ukraine!

(#6093) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

milyen normális minőségű nappali menetfényt ajánlotok? Egyeltalán van értelme utólagosan beszerelni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6094) neduddki válasza cellpeti (#6093) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen, vilagotas.eu-tol az aktualisan akcios osram, brutalsi fenhye van

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6095) Rivaul válasza cellpeti (#6093) üzenetére


Rivaul
addikt

8k körül amiket lehet kapni az már jó. Fém házas legyen leginkább. Én is utólag szereltem be és 3 évig használtam. Miutón megvolt szinte más pilácsot nem is kapcsoltam az autón, csak éjjel de akkor is ment fél lángon a drl. Sokkal jobban észrevehető mint a sima lámpa és jóval biztonságosabb így. Ma már nem baxtatnak érte, mikor én vettem még nem nagyon volt itthon és a sündőrök minden 3. este kiszedtek hogy miért ég a ködlámpám... Mondom ezen az autón soha nem volt ködfény :)) A mostanin még nincs mert nem illik az arculatába de egy cob powerledes felvarázsolásán gondolkodok mert annak még jobban tetszik a fénye mint a szabvány ledeseknek. Viszont azt tapasztalat híján még nem merem ajánlani.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6096) cellpeti válasza neduddki (#6094) üzenetére


cellpeti
veterán

ok, elhiszem, hogy jó, de azért...ha csak ez van akkor nem rakok inkább

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6097) Sanyi.mTs válasza cellpeti (#6096) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

kis olvasnivaló

[ Szerkesztve ]

(#6098) neduddki válasza cellpeti (#6096) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

lehet ranimast iscsakaz kerdesvan-eertelme, + nemeik kinai csoadaban ugy hullanak led-e hogyoromnezni

udv

neduddki

p.s. 3 napja volt fenn amikora pajjanlevadaszott a rendor, josokaig neszte de nem tlalt kivetnivalot benne, utanna bevallota direktutrazik a dlr-re es a fele bele si bukik

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6099) Rivaul


Rivaul
addikt

Kovács autónál a Br. kisker ár és a Br. kedvezményes ár-nál sima mezei vásárlóként melyiket kell fizetnem?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6100) Sanyi.mTs válasza neduddki (#6098) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Csak a nappali volt felkapcsolva a pályán? Mondta, h min szoktak megbukni a többiek?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.